Dunántúli napló, 1975. november (32. évfolyam, 300-328. szám)

1975-11-17 / 315. szám

Labdarúgó MB lüg fl nagyobb lelkesedés döntött MÁV DAC—Pécsi MSC 1:0 (0:0) Győr, 1500 néző. Vezette: Marton. MÁV DAC; Krass - Kiss, Kovács, Kalmár, Szalai - Németh, Hanich, Gyömörei — Csollány, Pálos, Kozenkov. Ed­ző: Kovács Imre. PMSC: Kat- zirz — Iványi, Maurer, Enqlóner, Kincses - Dárdai Lajos, Dár­dai P., (Schulteisz 81. perc), Lőrincz - Kardos (Fábián a szünetben), Kiss L., Jónás. Ed­ző: Garami József. Már a 4. percben nagy le­hetőség adódott a pécsiek szá­mára. Hanich rövid hátraadá- sát Kiss elcsípte, eqyedül nyar­galhatott a győri kapu felé, az­tán 14 méterről úgy rúgta meg a labdát, hogy az, a kifutó Krass lábáról vágódott vissza a mezőnybe. A 10. percben vi­szont a pécsiek kapuja került komoly veszélybe. Hanich ügyes cselekkel bújt ki a oécsi vé­dők között, a kifutó Katzirz fö­lött átemelte a lab'dát, de a felső lécről visszavágódott. A 23. percben Dárdai Pál hozta fel a labdát. Jónáshoz játszott, a szélső néhány lépés után lá­gyan középre ívelt, de Kiss óriási helyzetből 2 méterről a léc fölé fejelt. Két perccel ké­sőbb Jónás beadása után Kal­már a kapu torkából vágta ki a labdát a belsők elől. Jóira­mú, küzdelmes játék folyt a pécsiek támadásaiban, játéká­ban több volt a tudatosság. A 33. percben Kardos visszafejelt labdája Dárdai P,.-t találta jó helyzetben, de Szólóinak sike­rült az utolsó pillanatban men­tenie. Két perccel később ugyancsak Dárdai P. veszélyez­tette a kaput, de 18 méteres lövését Krass hárítani tudta. A 43. percben Pálos kapu elé ívelt labdáját Kozenkov alig küldte a léc mellé. Szünet után az erősödő szél­lel hátban játszó pécsiek kez­deményeztek többet. Az 56, percben esett a mér-. kőzés egyetlen qólja. Kozenkov a jobb szélen vezetett táma­dást, beadása Maurerról levá­gódott, Csollány újra kapu elé ívelt, és Pálos 10 méterről a rosszul helyezkedő Katzirz mel­lett úgy fejelt a labdába, hogy a fejmagasságba a baloldali léc mellett hullott a hálóba. (1:0). A gól után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a pécsiek. Fokozódott a játékosok küzdő kedve, a vendégek fölénybe kerültek, a 67. percben Jónás hátrafejelt labdáját Lőrincz nagy erővel küldte a jobbol­dali lécre. A 75. percben a les­re játszó győri védők mellett Kincses a bal szélen megszö­kött, Krass kétségbeesetten fu­tott ki a kapujából, Kincses el­gurította mellette a labdát és a kapus fellökte a hátvédet. A szabadrúgást hárították a győ­riek. A 82. percben nyílott még egyenlítési lehetőséq a pécsiek előtt, de Fábián és Kiss egy­mást zavarták, végül Kiss lövé­se az önfeláldozóan bevetődő Szálairól vágódott az alapvo­nalról túlra. Kissé csúszós talajú pályán, végiq jóiramú nagy küzdelmet vívott egymással a két csapat. A pécsiek nyugodtabban, hig­gadtabban játszottak, csapat­játékuk folyamatosabb volt és a tudásbeli különbséget a győ­riek határtalan lelkesedéssel, akarattal, fegyelmezett játék­kal ellensúlyozták. A győriek gólja után nagyobb sebességre kapcsoltak a pécsiek, de a győriek is újítani tudtak. Be­szorult a győri csapat, sorra gördültek a pécsi támadások, de a kapu előtt hiányzott a ha­tározottság, az átütő erő és az óriási lelkesedéssel küzdő győ­rieknek mindig sikerült mente, niök. A pécsi csapatból egyedül csak Kincses dicsérhető egyér­Vasas Izzó—Nagykanizsai Olajbányász 1:1 (0:1) Tábor utca, 500 néző. V.: Kőrös. Vasas Izzó: Horváth— Révész, Szántó, Majsai, Suszter, Menczel, Szilágyi, Rostás, Han- zel, Kovács B. (Vágvölgyi 68. perc), Pintér. Edző: Kovács Jó­zsef. Olajbányász: Lovkó — Kovácshegyi, Doszpoth, Simon, Müller, Készéi, Bogáti, Horváth Gy., Pávlicz, Derdák, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. A 11. percben a vendégcsa­pat szerezte meg a vezetést. Bogáti szöglete kipattant a vé­dőkről, s Derdák 10 méterről a hálóba bombázott (1:0). Az 53. percben egyenlített az Izzó. Pintér a Rostástól kapott lab­dával kicselezte a kapust és higgadtan helyezett a hálóba (1:1). A mérkőzés elején gyak­ran megingott az Izzó védelme, támadásaikból pedig hiányzott TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Budafok-Bp. Spartacus 7:1 (2:0) Budafok, 2000 néző, v.: Pá­dár. Góllövők: Jakab (2), Zöl­di, Kisteleki, Tóth K.. Behovics (2, mindkettő öngól). Szolnoki MTE-FÖSPED Szállítók 2:0 (2:0) Szolnok, 1000 néző, v.: Bor­sos. Góllövők: Szolnoki és Si­mon. Debrecen-VOLÁN 3:0 (1:0) Debrecen, 5000 néző, v.: Ha­lász. Góllövők: Mackó, Lipők, Kiss. Dorog—Kossuth KFSE (2:1 (0:1) Dorog, 2000 néző, v.: Kuti. Góllövők: Kiss R., Peszeki J. ill. Pogány. Várpalota-Dunaújváros 1:1 (0:0) Várpalota, 2800 néző, v.: Maczkó II- Góllövő: Nyitrai ill. Mártha. Bábolna-BVSC 3:2 (2:0) Bábolna, 1200 néző, v.: Bauer. Góllövők: Sebestyén, Ré­vai, Laki, ill. Hosszú. Kaszás. az elgondolás. Az első játék­részben a kanizsaiak kereked­tek felül. Szünet után aztán megváltozott a játék képe, s noha mindkét kapu előtt adód­tak gólszerzési lehetőségek, az újpesti csapatnak sikerült az egyenlítés. Jók: Horváth, Szi­lágyi, illetve Lovkó, Doszpoth, Készéi, Pávlicz. TOTO 1. Várpalota—Dunaújváros 1:1 X 2. MÁV DAC—Pécs 1:0 1 3. Debrecen—Volán 3:0 1 4. V. Izzó—Nagykanizsa 1:1 X 5. Szolnoki MTE—FÖSPED 2:0 1 6. Bábolna—BVSC 3:2 1 7. Nyíregyháza—Egri Dózsa 1:2 2 8. Rakamaz—Ózd 0:0 X 9. Leninváros—Debr. MTE 1:0 1 10. Lazio—Róma 1:1 X 11. Milan—Juventus 0:1 2 12. Torino—Napoli 3:1 1 13. Como—Internazionale 3:0 1 13 + 1 14. Palelrmo—Brescia 0:0 X telműen, kitűnően fogta a szél­sőjét, bátor előretöréseivel többször zavart okozott. A kö­zéppályások váltakozó teljesít­ményt nyújtottak, a támadósor szétesőnek bizonyult, egyedül Kiss mezőnymunkája érdemel dicséretet, de az ő teljesítmé­nyét is lerontja az első félidő­ben kihagyott két nagy helyze­te. Havasréti Béla Az NB II. állása 1. Dunaújváros 16 11 4 1 40-12 26 2. Budafok 16 10 4 2 37-22 24 3. Dorog 16 9 4 3 24-15 22 4. BVSC 16 8 3 5 32-22 19 5. Kossuth KFSE 16 8 2 6 31-22 18 6. Volán 16 6 6 4 24-21 18 7. Pécs 16 7 3 6 28-17 17 8. Komló 16 6 5 5 19-18 17 9. Debr. VSC 16 7 3 6 20-27 17 10. Szóin. MTE 16 6 3 7 24-21 15 11. FÖSPED Sz. 16 6 3 7 26-28 15 12. Várpalota 16 5 5 6 23-27 15 13. MÁV DAC 16 7 1 8 22-26 15 14. Oroszlány 16 5 4 7 25-28 14 15. Olajbányász 16 4 6 6 15-22 14 16. Nagybátony 16 4 4 8 17-23 12 17. Vasas Izzó 16 3 6 7 16-23 12 18. Szekszárd 16 3 6 7 19-28 12 19. Bábolna 16 4 1 11 22-39 9 20. Bp. Spart. 16 2 5 9 16-39 9 DN-GYOZELEM VI. Volán riporter autótúra A Volán-tröszt és az Interpress Autóklub magyar tagozata riporter autótúrát rendezett szombaton Buda­pest és Balatonvilógos kö­zött — amelyen a magyar sajtó közlekedéssel foglalko­zó újságírói vettek részt. A DN-t és HDN-t a Pánics György — D. Kónya József páros képviselte ezen az ügyességi próbákkal nehezí­tett túrán. Lapunk munka­társai a kategória első he­lyén végeztek a népes me­zőnyben, s elnyerték a Hír­lapkiadó Vállalat díját. Va­sárnap délelőtt, a Volán balatonvilágosi üdülőjében sajtótájékoztatóval folytató­dott a program: a motori­záció időszerű kérdéseiről Kiss Dezső közlekedés és postaüqyi miniszterhelyettes és néhány — a témában érintett - nagyvállalat veze­tője tartott tájékoztatót. Az ott elhangzottakról lapunk­ban még részletesen beszá­molunk. Labdarúgó MB Hl. Vasutasgyőzelem a pécsi rangadón PVSK csatárai (fehér mezben) a PBTC védők gyűrűjében. Fotó: Dömöiki Pécsi VSK—Pécsi BTC 3:1 (1:0). PVSK pálya, 500 néző, v.: Tátrai. PVSK: Sulyok — Hergenrőder, Szabó, Grünwald, Gyurina, Kaszás, Balázs, Kresz, Nagy, Zoltai (Somogyvári), Tóth. Edző: Lendvai Miklós. BTC: Sass, — Istókovics, Huszti (Sándor), Bogdán, Kiss, Bíró, Bartal, Fiegler, Hajós, Kincsei (Várhelyi), Lauder. Edző: Horváth László. A PVSK kez­dett jobban és az első negyedóra végén megszerezték a vezetést. Ez­után a lelkesen játszó bőrgyári csa­pat mezőnyben egyenrangú ellenfele hétfői sport Wlegyebcajnolcscig Szigetvár—P. Kinizsi 1:1 (1:0). Szigetvár, 600 néző, v.: Bartók. Szigetvár: Győri — Freifogl, Tóth, Varga, Dvorszky — Kövesi, Tüske, Szöllősi — Csőre, Telek, Palotai. Edző: Szőke József. Kinizsi: Kollár — Kondákor, Bodor, Kecskés, Molnár — Turbéki, Bellegi, Decsi — Juhász, Kiss P., Du- rai. Edző: Csethe Tibor. A 3. percben Tüske szöglete után a Kinizsi védelem röviden szabadított fel és a visszaívelt labdát a lesgyanús helyzetben lévő Palotai 6 méterről a kapu jobb sarkába lőtte, 1:0. A 70. percben Juhász egy hosszan előrelőtt labdával elhúzott a védők mellett és 8 méterről a bal sarokba lőtt, 1:1. Jók: Var­ga, Tóth, illetve Kecskés (a mezőny legjobbja), Kiss P. * Porcelángyár—Beremend 4:1 (2:1). Porcelángyári pálya, 100 néző, v.: Király. A minden csa­patrészében jobb Porcelángyár biztosan nyert. Góllövők: Lő­rincz (2, egyet 11-esből), Köny­ves (11-esből), Lauer, illetve Borics. Jók: Lőrincz, Könyves, Sarek, illetve Kubatov, Barics. Mohács—Gázmű 2:2 (1:0). Mohács, 500 néző, v.: Sümegi. A többet és veszélyesebben tá­madó Mohácsnak csak az egyik pontot sikerült megszerezni a íelkes Gázmű ellen. Góllövők: Morvái, Schwarczkopf, illetve Döntetlen a rangadón Góltotó A héten öt pályázónk találta el a Komló—Szekszárd mérkőzés végeredményét. A sorsolásnál a szerencse Amb- rusics Zsuzsa, 7624 Pécs, Kacsóh P. út 12. szám alatti la kosnak kedvezett, aki a 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át Az e heti szelvények beérkezési határideje szombat déli 12 óra. Dunaújváros—PMSC: .............. Pót mérközés: Komló—MÁV DAC: Pályázó neve: ........................... La kcím: ........................................ Szász, Lakatos. Jók: Alsóvölgyi, Schmidt, Morvái, illetve Fülöp, Papp és Kismihály. Boly—Pogány 3:3 (3:1). Boly, 300 néző, v.: Meizer. Nagyira­mú mérkőzésen a vendégek ka­pusa kitűnően védett. Góllövők: Sándor, Ulrich, Hajdú, illetve Bánfai (2), Radó. Jók: Marián, Ulrich, Hajdú, illetve Juránovics (a mezőny legjobbja), Bánfai. Steinmetz SE—Vasasi Bá­nyász 0:1 (0:0). Postás pálya, 100 néző, v.: Kulcsár. A Stein­metz végig fölényben játszott, de kihagyta helyzeteit és egy ellentámadásból a Bányász megszerezte a győztes gólt. Góllövő: Nagy. Jók: Hancz, Guzsvány, illetve Kakas (a me­zőny legjobbja), Erdeletz. Sásd—Mágocs 2:1 (0:1). Sásd, 100 néző, v.: Sör. Küz­delmes, jóiramú mérkőzésen igazságos eredmény Született. Góllövők: Nagy, Gazda, illetve Hirth (öngól). Jók: Nagy, Gaz­da, Hirth, illetve Bencs. PEAC—István-akna 1:0 (0:0). Ifjúsági stadion, v.: Pazar. A PEAC tucatnyi gólhelyzetet ha­gyott kihasználatlanul. Góllövő: Rédling. Jók: Zsolt, Farkas, Holdasi, Jakab, illetve Peres, Bálint. A megyei I. osztály állása: 1. Szigetvár 14 10 3 1 36-11 23 2. P. Kinizsi 14 7 4 3 19-9 18 3. Mohács 14 7 4 3 25-18 18 4. Kesztyűgyár 14 6 5 3 16-9 17 5. PEAC 14 6 4 4 24-17 16 6. Vasasi B. 14 7 2 5 20-17 16 7. Sellye 14 7 1 6 22-16 15 8. Pogány 14 4 6 4 20-19 14 9. Boly 14 5 4 5 21-26 14 10. Gázmű 14 4 5 5 23-21 13 11. Steinmetz 14 5 3 6 17-22 13 12. István-akna 14 5 2 7 16-20 12 13. Beremend 14 3 4 7 17-32 10 14. Sásd 14 3 3 8 16-27 9 15. Mágocs 14 3 3 8 14-29 9 16. Porcelángyár 14 2 3 9 18-30 7 Sellye—Kesztyűgyár 0:1. Sely­lye. Sakk PMSC—ZTE 7,5:6,5. OB l es mérkőzés, Pécs. Pécsi győzte­sek: Kádár, Karsa, Szilárd, Illés. Döntetlenül játszott: Flesch, Koszorús, Krisztián, Bereczky, Glatt, Kocsis, Kamarás. Egy-iksz-kettő A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Dunaújváros—Pécs. Belepkézünk vagy hármat. Tipp: 1. 2. Nagybátony—Szolnoki MTE. A Szolnok elhozhat egy pontot. Tipp: x, 1. 3. FÖSPED—Budafok. Tulajdonkép­pen minden lehet, mi azt tippeljük, amit szeretnénk, hogy legyen. Tipp: x, 1. 4. Bp. Spartacus—Vasas Izzó. A pesti csapatok egymást mindig meg­ölik. Tipp: 1. 5. Nagykanizsa—Dorog. Csókolta- tóm Lantos Mihály edzőt, a meccs­ről meg ne beszéljünk. Tipp: 2, x. 6. Kossuth KFSE—Debrecen. A ka­tonai főiskofások verik a vasutaso­kat. Tipp: 1. 7. Bp. Építők—BKV Előre. Előre veszem az Előrét. Tipp: 2. 8. EMG Sashalom—Pénzügyőr. Ér­zésünk szerint a Sashalom leszedi a vámot. Tipp: 1, x. 9. Szegedi VSE—Szarvas. Jó a Szarvas, de az SZVSE otthon játszik, s otthon győz. Teheti, mert vasúti. Tipp: 1, x. 10. Hódmezővásárhely—Szegedi Dózsa. A hazai pálya egy pontra jó lehet. Tipp: x. 11. Soproni Textiles—Fűzfő. Ruha a textileseknek. Tipp: 2, x. 12. Répcelak—Vác. A Vác idegen­ben tud győzni. Tipp: x, 2. 13. Lanerossi—Genoa. Iksz, mert olasz. Tipp: x. Pótmérkőzések: 14. Spal—Modena. Tipp: 1, x. 15. Avellino—Brescia. Tipp: x, 1. 16. Atalanta—Novara. Tipp: 1. (—mz—) volt a nagyobb játéktudású PVSK- nak, és az egyenlítést is sikerült megszerezniök. A hajrában felülke­rekedett a Vasút és egy kapus, majd egy védelmi hiba döntötte el a két pont sorsát. Góllövők: Nagy, So- mogyvári, Tóth, illetve Huszti. Siófoki Bányász—Kaposvári Tán­csics 2:1 (2:1). Siófok, 500 néző, ve­zette: Petrovai. Siófok: Málics — Riedl, Pintér, Babán, Dróth, Hor­váth I., Bakó, (Bocsev), Horváth II., Bihari, Soós, Takács. Edző: Meggyes Gábor. Táncsics: Kiss P. — Eise- mann, Farkas, (Túli), Kovács, Hodzo- polusz, Hamar, Markovics, Németh I., Molnár, Gombás, Kapcsos, (Né­meth II.). Edző: Csanda István. A somogyi rangadó igen gyenge szín­vonalú játékot hozott. A Bányász sok helyzetéből kettőt értékesíteni tu­dott. Góllövők: Horváth II.. Soós, illetve Molnár. Véménd—Lőrinci Fonó 1:1. Vé­ménd, 400 néző, vezette Hartmann. Véménd:- Doszpod — Szabó, Kiss. Márton, Kajtár, Törjék. Dobos, Fiochsz (Takács), Hüber, Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. A jó erőben játszó Véménd mindkét fél­időben nagy fölényben játszott, de helyzeteiket nem tudták kihasznál­ni. Góllövők: Orosz, illetve Katona. Dombóvári Spartacus—Mázaszász- vár 2:0 (2:0). Dombóvár, 800 néző, v.: Zsalakó. Dombóvár: Dobos — Hertelendi, Vida, Hirth, Orsós, Pál, (Judik), Szloboda, Nagy, Bordács, Porcsa, Tóth. Edző: Szám Frigyes. Mázaszászvár: Szulics — Kólya, Szé­les, Kocsis, Bocz, Pataki, Bíró. Ko­vács, Horony (Perényi), Stemler, Csordás. Edző: Stepán Tibor. Küzdel­mes mérkőzésen a vendégek sorra ki­hagyták helyzeteiket, ugyanakkor a hazaiak kevés lehetőségüket jól ki­használták. Góllövők: Porcsa, Tóth. Barcsi SC—XV. kér. Növényolaj 2:1 (0:1) Budapest, v.: Koszó. Barcs: Kótai — Bencsik, Kömpf, Karsai, Winkler, Novák, Dóczi, Tóth, (Semsi), Gulyás, Fodor, Nagy. Edző: Mayer György. Kapushibából egyenlített a Barcs, utána hiába rohamozott a hazai csapat, egy szabadrúgás gól­lal a vendégek vitték haza a két pontot. Góllövők: Nagy (2), illetve Kalmár. További eredmények: Pénzügyőr— Ganz MÁVAG 3:1, Perbál — Sasha­lom 0:0, Szf. MÁV Előre—ÉRDÉRT 3:2, BKV Előre—Enying 1:0, Dunaúj­város—Bp. Építők 0:1. Az NB KI. állása: 1. Ganz-MAVAG 16 11 2 3 40-18 24 2. Pénzügyőr 16 10 4 2 36-24 24 3. BKV. Előre 16 9 3 4 35-19 21 4. Szfy. MÁV 16 10 1 5 29-21 21 5. Lőrinci Fonó 16 7 5 4 26-20 19 6. PVSK 16 7 4 5 26-20 18 7. EMG SK 16 6 6 4 21-16 18 8. Véménd 16 8 2 6 31-29 18 9. Barcs 16 8 2 6 15-17 16 10. Enying Táncsics 16 7 3 6 21-22 17 11. 16 6 5 5 20-21 17 12. Siófok 16 6 4 6 16-19 16 13. M.-szászvár 16 4 5 7 21-18 13 14. ÉRDÉRT 16 4 5 7 17-21 13 15. Perbál 16 4 5 7 23-31 13 16. PBTC 16 4 4 8 21-30 12 17. Dunaújv. Ép. 16 2 7 7 13-24 11 18. Növényolaj 16 5 1 10 22-37 11 19. Bp. Építők 16 3 2 11 18-30 8 20. Dombóvár 16 2 4 10 12-29 8 hétfői Dunántúli napló ... Az MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándor Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-033, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunyadi út 11. sz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852, 15-245, 15-264 Telex: 12-320 Készült ofszet rotációs eljárással Saphir 96-os gépen Pécsi Szikra Nyomda 7621 Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. Tel.: 13-177, 13-696. Telex: 12-211 Felelős vezető: Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posta Indexszám: 25 054