Dunántúli Napló, 1974. május (31. évfolyam, 118-147. szám)

1974-05-20 / 136. szám

Labdarúgó NB I. B Labdarúgó NB I. [Kékes győzte Zalaegerszegen ZTE-MTK 3:1 (1:1) Zalaegerszeq 8000 néző. Ve­zette: Palotai. ZTE: Déri — Mol­nár, Vörös, Mihalecz, Filó —■* Józsi (Szabó, 46. perc), Tóth Gy., Rácz — Tóth J., (Papp II. a 61. percben), Soós, Bha. Ed­ző: Szőcs János. MTK: Gőgös — Török, Dunai, Csorna, Cse- tényi, — Kovács, Borsó, Kunszt — Koritór, (László a 80. perc­ben), Kiss, Becsei, (Berkes a 71. percben). Edző: Kalocsay Géza. Csaknem a félidő közepéig eseménytelen, csapkodó játék volt, aztán viszont másfél perc alatt két qól is esett. A 24. percben Koritár cselezgetett a balodalon, középre lőtte a lab­dát, amelyet Mihalecz estében saját kapufába helyezett, ön­gól (0:11. Közvet’enül a kér 'és után Gőgös röviden tisztázott egy baio deli szögletet és Soós a léc alá bombázott (1 :1). A hazaiak jobb középpályásaik révén fölénybe kerültek, de ér­demleges helyzetet nem tudtak összehozni. A második fé'idő aztán gyorsan meghozta a ZTE vezető gólját: a 48. percben Vasas—Ferencváros 1:0 (0:0) üllői út, 30 ezer néző, V.: Somlai. Góllövő: Müller. Kiállít­va: Török (68. p.). A mérkőzés előtt a hangos­beszélőn üdvözölték Juhász Ist­vánt, aki ezúttal játszotta 400. tétmérkőzését a Ferencvárosban, beleértve bajnoki, kupa és nem­zetközi találkozókat. A második félidőben Máté helyére Kelemen állt be. Váradi 20 méteres szabadrúgása — mellément — volt a második félidő első eseménye, majd folytatódott a szünet előtt látott eseménytelen, igen sok hibával ,,fűszerezett” játék, A zöld-fehé­rek támadtak valamivel többet, az 54, percben Kelement Lakin­ger vitathatóan választotta el a labdától Mészáros kapujától’ 10 méterre. A 67. percben qólt lőtt a vendégegyüttes: Müller jól lépett ki a zöld-fehér védők között Mucha kíséretében, s 14 méterről Géczi mellett a jáfeb alsó sarokba qurí'ott (1:0). Egy perc múlva Török megrúgta Ke­lement és ezért a játékvezető kiállította, Naqy erővel támadni kezdett a zöld-fehér együttes, a Vasas azonban nagyszerűen vé­dekezett tíz emberreL is. A 88. percben Martos meqrúqta Kán­tort, a zöld-fehérek öt és felesé­nél, a síp azonban néma ma­radt ... Újpesti Dózsa—Csepel 7:0 (2:0) Megyeri út, 7000 néző, vezet­te: Tapolczai. Góllövők: Zámbó (2), Bene (2, egyet 11-esből), Kellner (2), Fekete. Hat hónapi kihagyás után először játszott — régi posztján Juhász Péter, az U. Dózsában. Az első negyedórában rengeteg szabálytalanság akadt, Tapol­czai játékvezetőnek szinte per- cenkét sípolnia kellett. A 24. percben Fekete hibázott gólt ígérő helyzetben, egy perccel később azonban Zámbó kiköszö­rülte a csorbát, 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1:0). Csordás egyenlíthetett volna, de aztán ismét az újpestiek percei következtek, Tóth András be­adása után a 35. percben Bene közelről a hálóba lőtt (2:0). A hazaiak teljesítményét azonban rontotta, hogy súlyos szabály­talanság miatt Harsányi és Nos- kó is bekerült a bíró jegyzet- füzetébe. Az újpestiek az 58. percben szerezték meg harmadik gólju­kat. A 65. percben Fazekast Nagy László váltotta fel. A 76. perc­ben Nagy László látványos cse­lek után adott be a baloldalról, Bene átlépte a labdát, Zámbó pedig kapásból laposan a há­lóba lőtt (4:0). A 79, percben Zámbó ment le, Kellner állt be, a 82. percben Gulyást Öze vál­totta fel. A 83. percben Bene önzetlen átadása után Kellner lőtt a hálóba (5:0). Ugyanő a 88. percben az újpestiek fél- tucatodik gólját rúgta (6:0). A 90, percben kapta meq a ke­gyelemdöfést a Csepel. Salgótarján—Tatabánya 1:0 (0:0) Salgótarján, 6000 néző, Vincze dr. Góllövő: Kovács. A második félidő 60. percé­ben Tóth labdájával Takács ug­rott ki, nyolc méterről a kiindu­ló Magyar mellett elgurította a labdát, amely a hálóba tartott, de Varga a gólvonalról kivágta. A 79. percben Szoó: jobboldali beadását Horváth négy méter­ről a jobb kapufa mellé fejelte. A 84. percben Básti baloldali beadását a védők gyűrűjéből hat méterről a jobb felső sarok­ba fejelte Kovács (1:0). Rába ETO—Szombathely 4:1 (3:1) ISTSitüf Dunántúlt naniö A2 MSZMP Baranya magyal Bizottságának lapjo Főszerkesztő Mitzki Ervin Főszerkesztő-helyettesek: Báling József és Békés Sándot Szerkesztőségi ügyelet 8—20 óráig 10-053, 20 óra után 15-726. Kiadja a Baranya megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: 7601 Pécs, Hunycdi út 11. sz. Telefon- 15-000. 15-762. 15-852, 15-245. 15-264 Telex 12-320 ®écs‘ Szikro Nyomdo 7621 pócs Munkácsy Mihály u. 10- Pelelős vezető: Melles Rezső Terjeszti o Magyar Posta Indexszám: 25 054 Győr, 7000 néző. Vezette: Halász. Góllövők: Stolcz (2), Horváth L., Pénzes, illetve Hauzer. A kényelmesen kezdő hazaia­kat meglepte a vendégcsapat, s a 8. percben első támadásá­ból megszerezte q vezetést: Ke- rekj kapu elé ívelt labdáját Hauzer élesen fejelte a bal sa­rokba (0:1). Három perc múlva egyenlített a Rába, Somogyi éles beadását a védők elvétet­ték. Stolcz elé került a labda, aki laposan a jobb sorokba lőtt (1:1). Átvette az irányítást a hazai együttes, a 24. percben szöglet után rövidén mentettek a szombathelyi védők, Horváth L. 16 méterről a jobb sarokba bombázott (2:1). A 30. percben Somogyi az alapvonalról kana­lazta hátra a labdát, átszállt a védőkön, és Pénzes közelről a léc alá fejelt (3:1). Szünet után az 57. percben azonban növelte előnyét a haza; együttes. Somogyi szabadrúgá­sát Stolcz vetődve fejelte a La­pu jobb oldalába (4:1). Soós két csel után laposan lőtt és a labda a jobb kapu'áról a húlóba pattant (2:1). Mindkét csapat nagyobb sebességre kapcsolt. Borsó 16 mé*ere". bam- bá’át Déri a kapufa seg' lé­vel tisz'ázta. a másik oldalon pedig Bita bombáját mentette a léc. A 75. percben Szabó kicselezne Dunait majd középre adoti és a beugró Soós a jobb felső sarokba talált. (3:1). Lahö kapura fejel a Komló—Pénzügyőr mérkőzésen Nemesi Árpád felyétel* VH Egyetértés — Dorog 2:0 (10) Szőnyi út, 1000 néző. Vezette: Csernefalvy. Góllövő: Siklósi (2). Az első negyedórát mindkét oldalon görcsös, ideges kapko­dás jellemezte. A hazaiak jóval többet kezdeményeztek, bár a játék színvonala meq sem köze­lítette a közepest. A 25. perc­ben az egyre jobban játékba lendülő Siklósi Selenkával ját­szott össze ügyesen, remekül lé­pett ki a védők qyűrűjéből. Hét méterre a kaputól egy testcsel­lel balra döntötte a dorogi ka­pust, majd a kapu közepébe bombázott (1 :0), A második gól szerzője szin­tén Siklósi — a 61. percben. SZEOL-Videoion 1:1 (1:0) Szeged, 5000 néző. Vezette: Emsberger. Góllövők: Antal, illetve Szalmásy. Tapogatózó játékkal indult a mérkőzés, a SZEQL harcolt ki enyhe mezőfölényt. A 12. perc­ben Antal cselezgetett a ven­dégek 16-osa előtt, mintegy 22 méterre a kaputól lövésre szán­ta el magát, a jól eltalált labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba (1:0). Továbbra is a hazaiak maradtak támadás­ban. A második félidő Videoton góllal indult. Szalmásy mintegy I 20 méterről lövésre szánta el magát, a kapu közepébe tartó I labdára Gujdár rosszul ütött, a ! labda q kezéről a hálóba pat- | tant (1:1). ti,au lépés az NB I. felé Komló. 4000 néző. Vezette: Szilvási. Komlói Bányász: Erdösi — Tallósi, Kovács, Csordás — Lahó, Pál — Cs. Kovács, Kole- sánszky, Dárdai, Készéi, Hoh- monn. Edző: Lantos Mihály. Pénzügyőr: Bajkai — Zentai, Murár, Oláh — Kuhajda, Kis­házi — Vida, Straub, Fonyódi, Sashegyi, Sülé. Edző: Mik- sovszky Zoltán. Csere: A 35. percben Csordás helyett Steib. 72. percben Dárdai helyett Bor- dács, illetve a 67. percben Oláh helyett Kovács és a 75. percben Fonyódtí helyett Jaskó. A komlóiak bizakodó hangu­latban készülődtek; a tavaszi idényben hazai pályán még nem szenvedtek vereséget, csak a Diósgyőrnek és Szolnoknak adtak le egy-egy pontot. A csa­pat vezetői az utolsó előtti ha­zai mérkőzésén is jó eredményt vártak a játékosoktól. Lantos Mihály edző: — Re­méljük a jósorozatunk nem sza­kad meg . .. Stier lózset, a Komlói Bányász elnöke: — Tavaszi jó eredmé­nyeink jó szereplésre kötelezik a fiúkat. Komló—Pénzügyőr 3:0 (1:0) AZ NB 1. B ALLASA 1. Diósgyőr 30 18 7 5 60-21 «3 2. Komló 30 16 7 7 37-21 39 3. Békéscsaba 30 1« 10 6 36-24 38 4. Szolnoki MTE 30 13 9 8 40-28 35 5. Dunaújváros 30 11 10 9 45-40 32 6. MÁV DAC 30 11 9 10 37-31 31 7. Kossuth KFSE 30 11 9 10 37-36 31 8. Budafok 30 10 11 9 35-37 31 9. Olajbányász 30 10 10 10 33-39 30 10. Eger 30 11 7 12 38-42 29 11. Ganz-MAVAG 30 9 11 10 23-33 29 12. Szekszárd 30 9 9 12 28-30 27 13. Debrecen 30 6 14 10 27-34 26 14. Spartacus 30 9 7 14 35-43 25 15. Kecskemét 30 7 11 12 14-48 25 16. Oroszlány 30 8 8 14 26 38 24 17. Pénzügyőr 30 9 6 15 39-52 24 18. Várpalota 30 6 9 15 21-34 21 A vendégek tisztes eredmény elérését tűzték ki célul, Mik- sovszky Zoltán, a Pénzügyőr edzője: — Kevés esélyünk van, de megpróbáljuk . . . A komlóiak azonnal átvették a játék irányítását. A második percben Kolesánszky labdáját Pál kapu fölé emelte, majd Ko­lesánszky lövése adott munkát a vendégek kapusának. A Pénzügyőr a 9. percben vezette az első támadást, Sashegyi sza­badrúgását Erdősi szögletre tol­ta. A 14. percben a kapura törő Készéit szabálytalanul akasz­tották. A szabadrúgást Csordás Dárdaihoz gurította, aki 18 mé­terről kapura lőtt, a labda a gólvonalnál felpattant és a ka­pus kezét érintve hálóba jutott. 1 :0 a Komlói Bányász javára. Nem sokkal később Készéi fu­tott el a jobbszélen, beadását üggyel-bajjal szedte fel Bajkai. A vendégek is próbálkoztok, Straub beadása elszállt a kom­lói kapu előtt. Készéi Cs. Ko- vácsnoz játszott, Cs. Kovács lö­vését szögletre mentette Bajkai. A komlói támadások befejezése nem sikerült. Csordás egy ösz- szecsapás során megsérült, Steib állt be a helyére. A 45. percben Dárdai ügyesen Hoh­mannhoz játszott, akinek 15 méteres lövését a kapufa védte. Szünet utón is a komlóiak irányították a játékot. A Pénz­ügyőr erejéből csak szórványos lefutásokra tellett. A Bányász csapat nem erőlködött, a ven­dégek csak helyenként késztet­ték küzdelemre a hazaiakat. A góllövés nem sikerűit a Bányász csapatnak. Dárdai, majd Cs. Kovács lövését kellett védenie Bajkainak. A 76. percben nem sok hiányzott a kiegyenlítésből. Kuhajda kiugrott a komlói vé­dők közül, Erdősi kifutott kapu­jából, de Kuhajda az üres kapu fölé emelte a labdát. A 78. percben növelte előnyét a Kom- lió Bányász. Kolesánszky egy csel után 16 méterről laposan a hálóba vágta a labdát, 2:0 a Komló javára. A 87. percben újabb gólt lőtt a komlói csapat. Cs. Kovács mintaszerűen Steib- hez játszott, aki 16 méterről nagy erővel védhetetlenül a há­lóba lőtte a labdát, 3:0 a Kom­ló javára. A Komlói Bányász félgőzzel játszva is biztosan nyerte a. mérkőzést. A Hazaiak egysége­sebb csapat benyomását keltet­ték és minden csapatrészükben felülmúlták ellenfelüket. Hegyi István Kossuth KFSE—Olajbányász 1:1 (1:0) Egy —iksz — kettő A HDN totótippjei a következő hétre: 1. Eger—Diósgyőr. Valami azt súg­ja, elsírja magát a Diósgyőr. Tipp» jeink: X, 1. 2. Bp. Spartacus—Ganz-MAVAG. A Spartacusnak nagyon kell a pont, valószínűleg meg is szerzi mind a kettőt, ősszel 1:1 volt. Tipp: 1. 3. Pénzügyőr—Budafok. A Pénzügy­őr is a kiesés ellen Harcol, vagyis nem bobra megy majd a játék. Tipp: 1. 4. Kossuth KFSE—Komló. Elmúltak már ozok az idők, miszerint idegen­ben omló a Komló, ősszel a bá­nyászcsapat 3:0-ra győzött, most is jó legalább egy pontra. Tippjeink: X, 2. 5. Várpalota—Kecskemét. A gyen­gén szereplő Kecskemét idegenben kirukkolt már néhány győzelemmel, s ha nem akar leszakadni, legalább az egyik pontot meg kell szereznie. Mi így tippelünk: X, 2. 6. Oroszlány—Szekszárd. Kapaszko­dik az Oroszlány. Tippjeink: 1, X. 7. Kazincbarcika—Ózd. A Kazinc- I barcika legutóbb idegenben a BVSC- J töl hozott el két pontot. Hazai győ­zelmet, vagy döntetlent várunk. Tipp: 1, X. 8 Máza-Szászvár—Kaposvári Rákó­czi. A Rákóczi túlságosan nagy falat a Máza-Szászvárnak. Tippünk: 2. 9. Győri Elektromos-PVSK. A PVSK akár győzhet is. Tippjeink: X, 2. 10. Székesfehérvári MÁV—Fűzfő, ősszel 5:0-ra győzött a Fűzfő, igás ám játszani Székesfehérvárott. Tipp­jeink: X, 1. 11. Szabó L, SE—FÖSPED. A FÖSPED-del idegenben számolni kell. Tippjeink: X, 2. 12. Láng-Vasas—Volán. Szeszélye­sen szerepel otthon a Láng. A mér­kőzést háromesélyesnek látjuk, ám így tippelünk: 1, X. 13. Szegedi Dózsa—Szegedi VSE. Paprika a paprikának nem vájja ki a szemét. Tipp: X. Pótmérkőzések: 14. Nyíregyháza— Gyöngyös. Tipp: 2, X. 15. Kisterenye —Rudobánya. Tipp: X, 2. 16. Vasas lizó—Nagybátony. Tipp: 1. (—mz—) Nagykanizsa, 4000 néző. Ve­zette: Sabacz. Kossuth KFSE; Szűcs — Vödi, Tóth, Wéber,* Al­berti, Ebedli, Antoni, Karalyos, Erőss (Hoffman, a 84. perc­ben), Vad, Jernei. Edző: Budai László. Olajbányász SE: Vla- szák - Patyi (Törck, a 74. perc­ben), Doszpoth, Müller, Hangai, Harcz, Pávlicz (Czebei, a 70. percben), Németh, Söjtör, Jó­zsi, Sulyok. Edző: Kontha Ká­roly. Az első veszélyes támadást a vendégek vezették, Müllernek azonban a kapu torkában sike­rült tisztázni. Sulyok két hely­zetkihagyása után változatos mezőnyjáték alakult ki, enyhe hazai mezőnyfölény mellett. A 33. percben Erőss 20 méteres szabadrúgása a hézagos kani­zsai* sorfal egyik tagját érintve az elmozdult Vlaszák mellette kapu közepébe vágódott (1 :0). A második félidőben a ha­zaiak nagy lendülettel kezdtek. Az 55. percben Németh közeli bombáját védte remekül Szűcs, majd két perc múlva a középen kiugró Pávlicz 8 méterről lőtt a kapusba. Két szentendrei veszé­lyes támadás után a 78. perc­ben Czebei elesett a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Né­meth lőtte, a vetődő Szűcs azonban megfogta a labdát. A hazaiak a hajrában erősen ro­hamoztak, és a 83. percben egyenlítettek: Müller átadását Török Sulyok elé küldte, aki 8 méterről félmagasan a bal sa­rokba vágta a labdát (1:1). Tihanyi István Szekszárd—Várpalota 2:1 (2:0) Góltotó-pályázat Ezen a héten is több pályázó eltalálta a PMSC—Bp. Hon­véd mérkőzés eredményét. A sorsolásnál o szerencse Dómján Endréné, 7633 Pécs, Hajnóczy u. 11. sz. alatti lakosnak kedve­zett. A 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkár­ságán veheti át. (Pécs, Hunyadi út 11.) GÓLTOTÓ Kossuth KFSE—Komló: ................................................................................. P ótmérkőzés: Békéscsaba—Olajbányász: ......................................... Név: .......................... L akcím. Várpalota, 2500 néző. Vezet­te; Katona. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Fodor (Kalász, a 30. percben), Korner, Micskó. Si­mon, Vágó, Kovács, Mezei, Szentes, Fieppán, Pusztai (Lu- bastyik a 29. percben). Edző: Kormos Mihály. Várpalotai Bá­nyász: Palotai — Süke, ALbu, Bertalan (Müller, a 70, perc­ben), Kun, Kissbej, Horváth E„ Mártái, Kerkai, László (Szili, a 64. percben), Horváth L. Edző: Terbe Benjámin. A 6. percben Süke hibájából Pusztai elhúzott, Szenteshez ját­szott, aki becsapta a rótámadó Albut és a kimozduló Palotai mellett a kapu , közepébe gurí­tott (1:0). A 12. percben minta­szerű Dózsa támadás végén Freppán középen kitört és a ki­futó Palotai mellett újabb gól­lal növelte csapatának előnyét (2:0). A 79. percben Horváth L. szép cselekkel elhúzott a vé­dők mellett és 15 méterről kül­dött lövése a hosszú sarokban kötött ki (2;1). Küzdelmes mér­kőzésen az első félidőben a ven­dégcsapat korszerű csatárjáté­kával, bár súlyos védelmi hibá­ból, de megérdemelten jutott kétgólos vezetéshez. Diósgyőr—Dunaújváros 4:0 (2:0). Dió'sgyőr, 5000 néző, v.; Nagy B. Góllövők: Udvarev, Egri és Görgei. DVSC—Szolnoki MTE (0:0), Debrecen, 2500 néző, Teuschler. Góllövők: Vachter, illetve Ga- 1:1 rics. in c Kecskemét—Békéscsaba QJ S' (1:1). Kecskemét, 6000 néző, v.: la- 1 ;1 czina. Góllövők; Szabó, III, Vágási.