Dunántúli Napló, 1974. március (31. évfolyam, 59-89. szám)

1974-03-19 / 77. szám

r Tízezer szurkoló csalódása Félbeszakad! az egy éve tartó szép sorozat RÖPLABDA: ■. ■---------Befejeződtek a feremkupa mérkőzések Vasárnap befejeződtek a te­remkupa mérkőzések. A férfiak­nál a Vörös Meteor, a lányok­nál a PEAC nyerte a tornát, A vasárnapi mérkőzések során a PEAC fiúk szolgáltatták a meg­lepetést, legyőzték az esélyes Vörös Meteort. A vasárnapi röplabdamérkőzések eredmé­nyei: férfi csapatok: PEAC I.— Vörös Meteor I. 41 :23, Vörös Meteor II.—500-as ITSK 35:19, nőj csapatok: Kaposvári Vasas Izzó—Pécsi Vörös Meteor 35:32, PEAC—Kaposvári Vasas Izzó 46:32, PEAC nők—PEAC II. fiúk 44:39, Pécsi Vörös Meteor nők —500-as ITSK fiúk 56:31. Homofti nyerte a területi mezei futóbajnokságot Első ízben került megrendezésre a területek mezei futóbajnoksága. A második terület versenyeit Dunake­szin a lóverseny-pályán rendezte a Pest megyei Atlétikai Szövetség. Ot megye — Baranya, Somogy, Tolna, Pest és Fejér — mintegy hatszáz ver* A PMSC egy éve szenvedett utoljára vere­séget hazai pályán. Tízezer pécsi néző távozott vasárnap csalódottan a PVSK-pályáról. A mérkő­zések iránt másutt is nagy volt az érdeklődés. So­kan voltak a Népstadionban, Újpesten, Szombat­helyen és Győrben is, a pályákon. A ZTE ellen a második félidőben biztosította győzelmét a Népstadionban az FTC. A zalaeger­szegiek tartalékos összeállításukban egy ideig jól küzdöttek, de végeredményben az FTC megérde­melten győzött. Tatabányán a hazai csapat alacsony színvo­nalú mérkőzésen győzte le a Csepelt, a legna­gyobb izgalmat a kiállítás okozta, a 30. percben Petri játékvezető kiállította a tatabányai Aranyt, aki legyintett a játékvezető egyik ítélete után. Győrben a tartalékos Honvéd megérdemelten szerzett egy pontot az elbizakodóan játszó Rába ETO-tól. A Haladás a második félidőben biztosította be győzelmét a Doroggal szemben. A Vörös Meteor Egyetértés—MTK találkozón a csapatok megosz­toztak a bajnoki pontokon, ezen a mérkőzésen sok helyzet maradt kihasználatlanul, a csatárok hadilábon állottak a góllövéssel. A röplabdázók előkészületi mérkőzése során meglepetést hozott a Pécsi Vörös Meteor—PEAC találkozó. Az egyetemisták fölényesen nyertek az esélyes Meteor ellen. Képünkön fekete mezben a PEAC, csíkos mezben a Meteor játszik. | senyzője állt rajthoz a különböző korosztályok versenyein. A férfi felnőttek 8 km-es távján Homoki Vince, a KBSK versenyzője győzött; 4. Dudás (KBSK). A felnőtt nők 2000 méteren mérték össze tu­dásukat, * itt a kaposvári Ácsné bi­zonyult a legjobbnak, míg második helyen Heppné (Szekszárdi Dózsa) végzett; a Baranya megyei bajnok­nő, Hoffmann Györgyi negyedik lett. A 18 éves fiúknál Illés (Szekszárdi Dózsa) lett a bajnok. 17 éveseknél Kárpáti (KBSX) esélyeshez méltóan, biztosan győzött; harmadik Bíró, a PMSC versenyzője. A csapatbajnok­ságot ebben a versenyszámban a PMSC csapata — Bíró, Srp, Braun — nyerte, a Váci Haladás előtt. Az ifjúsági lányoknál űri Zsuzsa (KB­SK) ezüstérmet, klubtársnöje, Major Erzsébet ötödik helyet szerzett. A 16 éves serdülő fiúknál kettős komlói siker született: Kiskirály nyerte a baj­nokságot Kehi esőit, a mohácsi So- morjai 4. lett. A 15 éves fiúknál Bátai, a Pécsi Sportiskola verseny­zője második, klubtársa, Sebők 6., a Sportiskola csapata pedig harmadik helyezést ért el. A serdülő lányok­nál Csősz Edit (Mohácsi TE) a me­gyei bajnokság után a területi baj­nokságot is megnyerte, igaz, nagy küzdelem árán. A 14 éves lányoknál a Pécsi Sportiskola csapata bronzér­met nyert. A 13 éves fiúknál 4. Szabó (Pécsi Sportiskola), a csapatbajnok­ságban is megszerezték a sportisko­lások a negyedik helyet. Március 31-én az országos mezei futóbajnokságot is a dunakeszi tere­pen rendezi a Magyar Atlétikai Szö­vetség. Villányi Nándor Eredményese — röviden JÉGKORONG VB: Grenobleben befejeződött a jégkorong-világbajnok­ság a C-csoportban. A magyar válo­gatott az utolsó fordulóban Olasz­országgal találkozott, csak döntet­lent 4:4 (0:1, 0:0, 4:3) ért el, ez kevés vol* a B-csoportba jutáshoz, ahová Olaszország és Svájc csapata került fel. További három mérkőzés eredménye- Ausztrália—Koreai NDK 4:1, Bulgária—Kína 6:0, Svájc— Franciaország 6:0. A magyar csapat a negyedik helyen végzett. SAKK: OB I. mérkőzés. PMSC— Szállítók 7.5:5.5. A megyei csapat­bajnokság eredményei. II. forduló: Siklós—PMSC II. 7.5:4.5, Szigetvár— Spartacus 3.5:8,5, Vörös Meteor II.— Vörös Meteor •. 1.5:10.5, Hidas—Uni- versum-Pécsi Tervezők 0.5:11.5, Máza- Szászvár—Komló 3.5:8.5. Március 24-én a harmadik forduló mérkőzéseit játsszák. VÍVÁS Torinóban végétért az ez évi Martini Kupa női egyéni tőrver­seny. A döntőbe Bóbis és Maros ke­rült, szovjet, francia, lengyel és olasz vetélvtársnők mellett. A finálé a szovjet Bje'ovának sikerült a legjob­ban, megnyerte a versenyt a fran­cia Demaille előtt. Bóbis harmadik, Maros negyedik lett. SÜLYEMELÉS: Jerevánban a Druzs- ba Kupa nemzetközi viadal pehely­súlyú küzdelmében Kőszegi szombati világcsúcsa után újabb világrekord született. Pehelysúlyú szakításban a japán Katzumaha Hirai 126 kilót ért el. Hirai megnyerte a versenyt is, a fiatal Kovács István negyedik lett. JÉGKORONG: Tíz részvevő közül a 9. helyen végzett Bukarestben a ma­gyar válogatott, az ifjúsági Európa- bajnokságban. Az utolsó mérkőzésen: Magyarország—Olaszország 6:1. Az első helyért: NSZK—Románia 10:3. BIRKÓZÁS: A PMSC junior kötött­fogású birkózói Budapesten verse­nyeztek. Gyenei súlycsoportjában 2. »olt. A PVSK serdülő birkózói Duna­újvárosban a kötöttfogású országos versenyen indultak, a viadalnak 98 résztvevője volt. A pécsi Kovács és Stanszky 2., Deleznyák a 3. helyen végzett. ASZTALITENISZ: NB II. mérkőzé­sek: BTC—Dunaújváros 9:7, női csa­patok, Pécs. Aknamélyítők—PEAC 22:3, férfi csapatok, Budapest. Bp. Medicor—PEAC 19:6, férfi csapatok, Budapest. LÖVÉSZET: Az MHSZ Petőfi lövész­klub sportpisztoly kör versenyzői Bu­dapesten az ifjúsági EB válogatóver­senyén vetlek részt. Herr László 2., Jillek Péter a 10. helyen végzett. Mindketten meghívást kaptak a to­vábbi válogató versenyekre. KOSÁRLABDA: A kosárlabda NB ll-ben csapataink váltakozó sikerrel szerepeltek. Tanárképző Főiskola— MAFC 61:58 (33:30) Pécs. NB II. női mérkőzés, Ikarus—Pécsi Postás 81:64 Pécs, NB II. férfi mérkőzés: KSI—PMSC 77:74 (35:41) Pécs, NB II. férfi mérkőzés. TEKE: NB I. női mérkőzés: Nagy­kanizsai Sö-gyár—BTC 7:1. A talál­kozót Nagykanizsán rendezték. NB II. férfi mérkőzés: Pápai Ezüstnyíl— PMSC 7:1, a pécsi csapat Pápán szenvedett vereséget. ÖKÖLVÍVÁS: Két súlycsoportban Steinmetz SE versenyző nyerte Ka­posvár város ökölvívó-bajnokságát. A nagyváltósúlyban Kovács II., a közép­súlyban Ferbert győzött. A csapat- versenyben a Kaposvári Dózsa mö­gött a Steinmetz SE a 2. helyet sze­rezte meg. SAKK: Camagueyben megkezdő­dött a Capablonca-emlékverseny. Az e«ső fordulóban Ribli Zoltán dön­tetlenül játszott a nyugat-német Pflegerrel. KOSÁRLABDA Váltakozó sskorek ATLÉTIKA: Emile Puttemans, a hí­res belga versenyző 3 mérföldön és 5000 méteren 12:58,9, illetve 13:24,6 percre javította saját fedettpályás világrekordjait. Dunántúli nanlo Az MSZMP Baranyo megye* B'zottsáqán-«k 3dío “őszeHtesztó Mitzki Ervin ^őszerkesztó-ne; vertesek Sáling fozset és Békés Sándor Sze'kesztóseq- iqve.et 3—2C oró«o ’0053 * -író itór «5-726 Kiadio o 3 »'anvo neqye' Laoxioöc Vállalat celelős kiadó 8taun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal 7601 péc$ Hjnyad« út 11 sz Telefon 15-000 15-762 15-852 «5-245 «5-264 feer «2-32C Előfizethető 9 ne«y» oosta V.« ata<okná és 3 kézbesítők né *é*;s Szikre Nvomcfo 762« °écs Munkácsy Mihály u t0 Felelős vezető Melles Rezső Terjeszti o Maqyo' °osto Előfizetés’ dl« eqy hónapro 20 Ft Indexszám 25 054 A férfi kosárlabda NB l-ben az elmúlt hét végén újra kettős bajnoki forduló volt. Pécsett so­kan, a PVSK csapatától kettős sikert váriak. A feladat egyik fele sikerült a csapatnak, szom­baton a fővárosban, a BSE-től vereséget szenvedtek, de vasár­nap a kecskemétiek ellen kár­pótolták a szurkolókat, A pesti vereségről a csapat újabban legeredményesebb játékosa Hosszú Béla ezt mondotta: — Az elején nern használtuk ki a lehetőségeket és bár a végefelé belejöttünk, de már nem volt elég friss a csapat. A Kecskeméti SC ellen szo­ros küzdelemben elért győze­lemmel mindenki elégedett volt, a csapat teljesítményéről Szamosi Nándor edző így nyi­latkozóit : — Nem véletlen, hogy a PVSK csapata váltakozó telje­sítményt nyújt az új bajnokság­ban. A felkészítési időszak rö­vid volt, és a rajt előtt kulcs­emberünk Pálvölgyi sokat ki­hagyott. Mivel védekezésben még rrvnd'g nem sikerült előre­lépnünk, a p i natnyi dobósor dönti el, mérkőzéseink sorsát, így sikerült legyőzni a KSC csa­patát, múlt vasárnap a Csepel I együttesét, de zömmel ezért ] vesztettünk, igen jó játékunk I ellenére a Honvéd ellen. A mostani csapat még igy nagy I teljesítményekre képes, de meglepetésekre is számítha­tunk. Megpróbálkozunk mi is az újjal, de ami megy az ed­zésen, az nem mindig sikerül a mérkőzéseken, mert a játé­kosok eqy részét elkapja a hév, és bizony régi igazság, hogy játékstílust máról holnapra nem lehet változtatni. Tóth Zoltán KEDDEN: Középiskolás labdarúgó­bajnokság A Széchenyi Gimnázium labdarúgó csapata lejátszotta első mérkőzését a középiskolás bajnokság középdön­tőjében. A pécsiek idegenben ját­szottak és nagyon értékes 3:3 arányú döntetlent értele el a kaposvári Tán­csics Gimnázium csapatával szemben. A mérkőzés visszavágójára március 19-én kerül sor 12.30 órai kezdettel • Tüzér utcai labdarúgó-pályán. Videoton—Pécsi HSC 1:0 (0:0) Pécs. 10 000 néző. Vezette: Csernefalvy (Végh. Jaczina). Videoton: Kovács I. — Nyit- rai, Nagy III., Fejes, Mester — Kovács J., Karsai, Burka — Wollek, Nagy II., Kuti, Edző: Kovács Ferenc, PMSC: Rapp — Kincses, Kocsis, Tóth I., Iványi —Tóth II., Bálint, Zomborj — Kardos, Juhász, Bencsik, Edző: Dunai János dr. Csere: Juhász helyett Cserneczki, Bencsik he­lyett Jánosi a 62. percben, Wollek helyett Tieber a 67. percben, Kuti helyett Hartyányi a 83. percben. Góllövő: Wollek a 63. percben. Szögletarány: 10:4 (3:1) a PMSC javára. Kevesen számítottak arra, hogy a Videoton mind a két pontot hazaviszi Székesfehér­várra. A vendégek kulturáltab­ban játszottak, és meglepő győzelmet arattak. A pécsiek elmaradtak a legutóbbi fordu­lókban nyújtott teljesítményük­től. A tartalékos összeállítás­ban szereplő pécsiek önbiza­lom nélkül játszottak, keveset vállaltak magukra és nemcsak a mezőnyben akadozott a pé­csiek játéka, de a kapu előtt sem tudtak kibontakozni. Az első támadásokat a vendégek vezették, a pécsiek a második negyedórában jöttek fel, ekkor többször is kellett beavatkoz­nia a játékba a székesfehér­váriak kapusának, Kovácsnak. A félidő utolsó perceiben in­kább mezőnyjáték volt, szünet után pécsi támadásokkal foly­tatódott a küzdelem, a cserék sem használtak a pécsieknek, a 63. percben dőlt el a mér­kőzés sorsa, baloldalon vezet­tek támadást a székesfehérvá­riak, Wollek kapta a labdát, oki mintegy 15 méterről a bal sarokba vágta, 1:0 o Videoton javára. KOVÁCS FERENC a Video­ton edzője: — Az a csapat nyerte a mérkőzést, amelyik nagyobb akarással játszott, úgy érzem rászolgáltunk a győze­lemre. DR. DUNAI JÁNOS: — Tar­talékos összeállításban játszó csapatunk nem tudott felnőni feladatához. A vendégek, ha szerencsés góllal is, de meg­szerezték a győzelmet. AZ NB I. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Rába ETO—Bp. Honvéd 2:2 (1:1), Győr, 12 000 néző, vezet­te: Emsberger. Góllövők: So­mogyi, Stolcz, illetve Kádár és Kozma. Haladás—Dorog 3:0 (1 KJ), Szombathely, 10 000 néző, ve­zette: Bana. Góllövő: Bokor, Kácsor (öngól). Király. Tatabánya—Csepel 1:0(1:0), Tatabánya, 5000 néző, vezette: Petri. Góliövő: Kőműves 11-es- ből, Ferencváros—Zalaegerszeg 3:0 (1:0), Népstadion, 30 000 néző, vezette: Hévízi. Góllövő: Szőke (11-esből), Branikovit* és Al­beit. Komlói Bányász—Olajbányász 1:0 (1:0) Nagykanizsa, 4500 néző. V.: Závodszky. Komló: Erdösi — Ké­széi, Tallósí, Csordás, Lahó, Pál, Cs. Kovács, Kolesánszky (Tresch a 67. percben), Kiss, Hohmann, Dárdai. Edző: Lantos Mihály. Olajbányász: Vlaszák — Patyi, Doszpoth, Müller, Harcz, Né­meth (Hullmann a szünetben), Pávlicz, Hangai, Söjtör, Komó- novics. Sulyok. Edző: Kontha Károly. A Komlói Bányász visszavá­gása sikerült. A komlóiak az ősszel otthonukban szenvedtek vereséget az Olajbányásztól, most Nagykanizsán is győzni tudtak. A komlói csapat győzel­me teljesen megérdemelt volt, egységesebb csapat benyomá­sát keltette, és szervezettebben, jobban játszott ellenfelénél. A mérkőzés egyetlen gólja a 23. percben született. Patyi haza­adását a szemfüles Cs. Kovács elérte és a kapujából kifutó Vlaszák mellett a hálóba gurí­totta a labdát A második fél­időben sokáig a két 16-os kö­zött hullámzott a játék, az utol­só negyedórában rákapcsoltak a nagykanizsaiak, de a komlói védelem jól állt a lábán. Jók: Erdősi, Csordás, Pál, Cs. Kovács, illetve Hangai és Sulyok. Az NB I. B további eredmé­nyei: Dunaújváros—Szekszárd 1K) (1:0), Dunaújváros, Budafok— Kecskemét 3:2 (1:0), Kecske­mét, Ganz-MÁVAG—Várpalota 2:0 (0:0), Várpalota, Kossuth KFSE—Debrecen 1:1 (1:1), Szentendre, Eger—Szolnok 2:1 (2 KJ), Eger, Pénzügyőr—MÁV DAC 1:1 (1:1), Budapest Bp- Spartacus—Oroszlányit (0:0), Budapest Békéscsaba—Diós­győr 1 .-0 (0:0), Békéscsaba. az NB l b Állasa 1. DVTK 21 ti 5 5 33-16 27 2. Szolnok 21 1ö 6 5 31-20 2á 3. Békéscsaba 21 10 é 5 23-17 26 4. Budafok 21 • 9 4 26-19 25 5. Komlói B. 21 10 5 6 20-16 25 6. Dunaújváros 21 8 7 6 33-29 23 7. MÁV DAC 21 8 6 7 26-19 22 8. KKFSE 21 8 6 7 27-26 22 9. Eger 21 8 5 8 31-31 21 10. Szekszárd 21 6 8 7 18-18 20 11. DVSC 21 6 8 7 20-21 20 12. Ganz-MAVAG 21 7 6 8 20-26 20 13. Olajbányász 21 7 5 9 24-30 19 14. Pénzügyőr 21 6 5 10 30-24 17 15. Várpalota 21 5 7 9 16-21 17 16. Bp. Spartacus 21 6 5 10 20-27 17 17. Kecskemét 21 5 6 10 22-39 16 18. Oroszlány 2! 5 5 11 15-26 15 Mérkőzésről mérkőzésre Labdarúgó NB II. Soproni Textiles—Pécsi VSK 4:1 (2:0). Sopron, 1300 néző. V.: Borna. S. Text.: Mészáros — Ancsin, Hada- rics, Decsi, Horváth, Csapó, Erdősi, Timár, Németh II., Németh !., Pán- czél. Edző: Kertész Imre. PVSK: Só­lyom (Ábrahám II.) — Kanyar, Szabó, Hamar, Gyurina, Balázs I., Nagy, Grünwald, Somogyvári, Csőre, Kin­cses. Edző: Horváth László. A lendü­letesebben játszó soproniak meglep­ték a pécsieket, a vasutasok védel­me nem egyszer meg zavarodott. Gól­lövők: Németh I. (2), Németh II., Csapó, illetve Grunwald (11-esből). Jók: Ancsin, Horváth, Csapó, illetve Kanyar és Balázs I. Szombathelyi Sabaria—Máza-Szász­vári B. 0:0. Szászvár, 600 néző. V.: Szilvás!. Sabaria: Szandi — Sümegi, Varga, Tóth, Gangli, Jankó, Gál, He­rendi, Bencsics, Baumgartner, Kecs­kés. Edző: Veleki Ferenc. Máza-Szász- vár: Besenyei — Csábrák, Nemes, Bocz, Pataki, Róth, Nagy, Bus (Kol­lár), Farkas, Csordás, Perényi. Edző: Stepán Tibor. Nem sok érdekes tör­tént a mérkőzésen. A vendégek lel­kesebbek voltak, és ez egy pontot jelentett számukra. Jók: Gál, Tóth, Jankó, illetve Bessenyei, Csábrák, Bocz. Táncsics SE—KOMÉP 1:1, Székesfe­hérvári MÁV Előre—Kaposvári Rákó­czi ^1:1, BKV Előre—Dunaújvárosi Építők 1:0, Fűzfő—Bakony Vegyész 1:0, Győri Dózsa—Győri Elektromos 2:1, Szombathelyi Dózsa—Körmend 2:1. AZ NB II. NYUGATI CSOPORT ALLASA 1. Sopron 17 7 8 2 22-11 22 2. Fűzfő 17 8 5 4 30-18 21 3. PVSK 17 8 6 4 95-19 21 4. Rákóczi 17 8 3 6 35-21 19 5; Táncsics 17 5 9 3 22-16 19 6. Győri Dózsa 17 8 3 6 27-22 19 7. Előre 17 6 6 5 23-21 18 8. Sabaria 17 5 8 4 18-17 18 9. Bakony 17 5 7 5 18-21 17 10. Máza-Szászvár 17 6 5 6 16-24 17 11. KOMÉP 17 6 4 7 27-22 16 12. Dunaújv. Ép. 17 6 4 7 21-20 16 13. Szf. MÁV 17 7 2 8 18-23 16 14. Körmend 17 6 3 8 19-24 15 15. Győri E. 17 4 3 10 17-31 11 16. SZSE D. 17 2 3 12 16-34 7 Labdarúgó NB III. Véménd—PEAC 3:0 (1:0). Véménd. V.: Szőke, Bátaszék—PBTC 5:0 (1:0), Bőrgyár pálya. V.: Buzsáki. Barcs— Szekszárd 2:0, Barcs. V.: Burai. Por­celángyár—Nagymányok 3:2. V.: Pes­ti. Mohács—Nagyatád 2:0 (0:0). Mo­hács. V.: Szinger. Mezőfalva—Sziget­vár 2:1. Mezőfalva. V.: Sebestyén. Paks—Steinmetz SE 3:2 (0:2), Paks. V.: Móricz. Kaposvári Vasas—Siófok 4:0 (3:0), Kaposvár. V.: Hődör. NB III. ALLASA 13. Szentegát 15 4 3 8 15-35 11 14. Vajszló 15 3 4 8 1 5-26 10 15. Sátorhely 15 1 3 11 10-54 5 Megjegyzés; a Szigetvári Kinizsi visszalépett, eredményeit a táblázat­ba nem számítottuk be. Rába Kupa PMSC—Győri Rába ETO 0:0. Tüzér utca, ifjúsági csapatok mérkőzése. A tartalékos összeállításban játszó pé­csiek nem tudták helyzeteiket ki­használni. 1. Véménd 17 12 3 2 35:12 27 2. Siófok 17 12 2 3 38:18 26 3. Szigetvár 17 10 4 3 34:15 24 4. Bátaszék 17 8 3 6 25:22 19 5. Nagymányok 17 6 7 4 21:18 19 6. Porcelángyár 17 7 5 5 29:31 19 7. PBTC 17 7 4 6 29:23 18 8. Kaposvár 17 6 5 6 27:22 17 9. Barcs 17 6 5 6 19:20 17 10. Mohács 17 6 4 7 21:24 16 11. Mezőfalva 17 5 6 6 16:19 16 12. Steinmetz 17 6 2 9 17:24 14 13. Nagyatád 17 4 4 9 19:26 12 14. Szekszárd 17 4 2 11 11:31 10 15. Pags 17 2 5 10 17:34 9 16. PEAC 17 3 3 11 12:31 9 Megyebajnokság NB I. tartalékbajnokság Videoton—Pécsi MSC 1:0 (0:0)« Pécs, 2000 néző. V.: Pazaurek. Vi­deoton: Magyar — Horváth, Garam- völgyi, Szabó, Végh, Gál, Bogát!* Miskei, Szolmásy, Csukovics, Janko- vics. PMSC: Katzirz (Jankovics) — Engloner, Kelemen, Rékási, Tapaszt!* j Konrád II., Fábián, Borovácz, Telek (Staub), Hámori, Oláh (Kálmán). G.: Garamvölgyi. Jó: Garamvölgyl* Szabó, Végh, Szalmásy, illetve Kak- , zirz, Kelemen, Rékási, Fábián. FTC—ZTE 6:1, Rába ETO—Honvéd I 1:0, Haladás—Dorog 2:1, Tatabánya —Csepel 1:0, Újpest—Szeged 2:0* Salgótarján—Vasas 3:2. Gázmű—Sátorhely 6:Q (2:0), Gáz­mű pálya, Mágocs—Postás 2:0 (1:0), Mágocs, Siklós—Sellye 2:1 (0:0), Sellye, Vajszló—Szentegát 0:0, Vajsz­ló, Vasas II. Bányász—Sásd 1:1 (1:0), Vasas II., Beremend—István-akna 1:0 (0:0), Beremend, Kesztyűgyár— Boly 0:0, Pécsbányatelep. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. István-akna 2. Boly 3. Sellye 4. Pécsi Kinizsi 5. Mágocs 6. Vasas II. B. 7. Gázmű 6. Siklós 9. Beremend 10. Kesztyűgyár 11. Postás 12. Sásd 15 13 1 1 54-7 27 15 7 7 1 23-11 21 15 8 4 3 31-19 20 14 7 4 3 23-13 18 15 9 — 6 24-16 18 15 7 3 5 24-20 17 15 6 3 6 20-15 15 : 15 5 5 5 21-19 15 15 6 2 7 19-27 14 j 15 4 5 6 22-23 13 I 15 3 5 7 16-22 11 I 15 2 7 6 10-18 11 i T Ó T O 1. Egyetértés—MTK 1:1 X 2. Rába ETO—Bp. Honvéd 2:2 X 3. Tatabánya—Csepel 1:0 1 4. Békéscsaba—Diósgyőr 1:0 T 5. Kecskemét—Budafok 2:3 2 6. Olajbányász—Komló 0:1 2 7. Eger—Szolnoki MTE 2:1 1 8. Szegedi Dózsa—FŐSPED 1:2 2 9. Cegléd—Bp. Építők 5:0 1 10. Cesena—Bologna 3:0 1 11. Internationale—Lazio 3:1 1 12. Juventus—Milan 2:0 1 13. Lanerossi—Napoli 2:1 1 14. Sampdoria—Genoa 1:1 X 13 plusz 1 találat: 3 darab, 269 272 forint, 13 találat: 144 db, 144 444 fo­rint, 12 találat: 246 db, 2740 forint 11 találat: 2926 db, 230 forint, 10 találat: 21 694 darab, 47 forint.