Dunántúli Napló, 1974. február (31. évfolyam, 31-58. szám)

1974-02-18 / 48. szám

Kézilabda DHK Baranyai siker az MNK-ban Az esélyes csapatok győztek (folytatás az 1. oldalról) íTudósítónk telefonjelentése) Salgótarján, 2000 néző, ve­zette Balia Gy. PMSC: Rapp — Kincses II., Kocsis, Maurer, Tóth I. — Tóth II., Konród, Zombori — Kardos, Rónai, Bencsik. Csere: Konród helyett a szünetben Bo- rovácz, Tóth II. helyett a 73. percben Iványi. Salgótarján: Vári — Gáspár, Tajti, Kapós, Szőke, Kasza, Pál­mai, Szolnoki, Barta, Szeberé- nyi, Marcsok. Csere: Barta he­lyett Boros a 22. percben. Ragyogó labdarúgó időben, jó talajú pályán játszottak a csapatok. Az első játékrész el­ső 20 percében volt csak egyenrangú ellenfél a salgótar­jáni csapat, ezután a pécsiek negyedóra alatt 3 gólt lőttek és eldöntötték a mérkőzés és a továbbjutás sorsát A 21. percben Kardos a Sal­gótarján védelmi hibájából szerezte meg a vezetést a pé­csieknek. 1:0. A 28. percben szép egyéni alakítás után Ró­nai volt eredményes, 2:0. A pé­csi csapat tovább rohamozott, egyik támadást a másik utón vezette. A 34. percben ismét Rónai talált be a salgótarjá­niak kapujába. 3:0. Szünet után is többszőr ve­szélyeztetett a pécsi csatársor, de a vendégek nagy mezőny­fölénye ellenére az eredmény már nem változott. A Salgótarjáni Kohász nagy lelkesedéssel játszott, de nem tudta megszorítani o rutino­sabb, képzettebb pécsieket A hazaiak a második félidőre el­fáradtak. A pécsiek nagy kedv­vel játszottak, Rappnak nem. akadt munkája, a védelem többször segítette a csatársort. A középpályások jól, sokat mozogtak, jó labdákkal hozták játékba a csatárokat. A csatár­sor ötletesen játszott, a gólokon kívül is több helyzetet teremtet­tek Vári kapuja előtt. A PMSC végig sportszerű mérkőzésen biztosan jutott az MNK 16-os döntőjébe. Jók: Tóth I., Zombo­ri, Kardos, Rónai, illetve Vári, Marcsok. Szakács László TATABANYA—DIÓSGYŐR 2:0 (0:0) Diósgyőri mezőnyfölényt ho­lott az első félidő. Szünet után a Tatabánya kezdeményezett Portisch kiegyenlített Az MTI jelentése szerint Por­tisch Lajos győzött a Petroszjon elleni, pénteken függően ma­radt 12. játszmában és ezzel a sakkvilágbajnok-jelölti páros mérkőzés állása 6:6. Vasárnap délelőtt két bajno­ki mérkőzést játszottak Pécsett a vasutas sportcsarnokban. A PVSK lányok megszerezték első idei győzelmüket, a fiúk hatal­mas küzdelemben hárompontos vereséget szenvedtek, de min­den elismerést megérdemelnek. A női csapat már az első fél­időben határozottabban játszott, szünet után nagy fölénybe ke­rült és miután az ellenfél kifá­radt, imponáló fölénnyel nyer­tek. A férfiak találkozása remek hírverése volt a kosárlabdának. Végig óriási volt a küzdelem, a pé~s!e'< nem tisztelték a sokszo­ros ' ’ cs a befejezés előtt 7 perccel még vezettek, csak, a hajrában érvényesült a fővárosi együttes nagyobb tapasztalata és tudása. többet, majd később kiegyenlí­tetté vált a küzdelem. A 75. percben a diósgyőri védelem lest vitatva leállt. Kőműves za­vartalanul törhetett kapura és a kimozduló Veréb mellett a bal alsó sarokba lőtt. (1:0) Három percre rá Kőműves nagyszerű egyéni alakítás utón újabb gólt lőtt közelről Veréb kapujába. (2:0). A játék képe alapján a Diósgyőr nem érdemelte meg a vereséget. Jók: Csepecz, Herná­di, Kovács, Kőműves, illetve Ve­réb, Hajas, Salamon, Udvarev. FERENCVÁROS— FERENCVÁROSI VASUTAS 2:0 (1:0) 5000 néző, vezette: Jaczina. Góllövő: Máté és Branikovits. Ferencváros: Géczi — Mar­tos, Bálint, Mucha, Megyesi — Juhász, Kű — Szőke, Braniko­vits, Máté, Magyar. A Budapest II. osztályban szereplő Fér. Vasutas lelkesen és jól látszott, az ausztráliai út fáradalmait még érző zöld-fe­hérek ellen. A Ferencváros az első félidő derekán kapushiba után szerezte meg a vezetést, az egyébként elég sok kemény belemenéssel tarkított találko­zón. Szünet után a „kis csapat­nak” is volt alkalma az egyen­lítésre, de nyolc perccel a be­fejezés előtt Branikovits fejes­gólja végleg eldöntötte a talál­kozó. HALADAS VSE— SZÉKESFEHÉRVÁRI ALBA REGIA 1:0 (1:0) Gyenge teljesítményt nyújtott az NB l-es együttes és csak sze­rencsés góllal kerekedett felül. VASAS-PÉNZÜGYŐR SE 2.-0 (0d)) Az izgalmakban bővelkedő nagyiramú mérkőzésen a lelke­sen és főképpen jól védekező pénzügyőrök 69 percen át áll­ták a rutinosabb Vasas roha­mait MTK—EPGÉP 5:1 (2:0) VASAS IZZÓ—DOROG 0:0 Színvonalas, fordulatos talál­kozón a nagy becsvággyal küz­dő Vasas Izzónak lényegesen több gólhelyzete akadt és kő­Budapesten a főváros fedett pályás atlétikai bajnokságán vi­déki versenyzők is rajthoz állot­tak. A 400 méteres férfi síkfutás­ban dr. Patty István, a PMSC versenyzője győzött 48.7 másod­perces idővel. A legizgalmasabb versenyt a férfi magasugrás hozta, Major kitűnő formában versenyzett, 220 cm-es ugrásá­val győzött PVSK—Ganz-MAVAG 69:52 (34:32) Női mérkőzés, vezette: Puhr, Bolgár. Legjobb dobók: Ver- bőcziné 19, Molnárné 15, Rus- sainé 12, illetve Pilweinné 16, Mihályfiné 12, Korenné 11. Jók: Verbőcziné, Molnárné, illetve Pilweinné. Bp. Honvéd—PVSK 91:88 (47:53) Férfi mérkőzés, vezette: Velkei és Bacsfai. Legjobb dobók: Gyurasics 20, Gellér 19, Loson czy 18, Németh 16, illetve Ve rasdi 23, Pálvölgyi 22, Naumov dr. 15, Hosszú 14. Jók: Loson- czy, Gellér, illetve Varasdi, Nau- SBow dr. zelebb állt o győzelemhez a kapura csak kevés veszélyt je­lentő dorogiakkal szemben. Az NB l-es csapat tehát kiesett SZEGEDI VSE—SALGÓTARJANI BÁNYÁSZ 0:0 Az első félidőben a túl ma­gabiztosnak tűnő Bányász kö­zépen erőltetett támadásai nem sok veszélyt jelentettek. Szünet után jóval nagyobb igyekezettel folytatta a játékot a Salgótar­ján, a támadásokat azonban változatlanul középen erőltette, és így az amúgy is kisméretű edzőpályán megkönnyítette a hazai védelem tömörülését. A határtalan lelkesedéssel játszó NB ll-es együttes rászolgált a továbbjutást jelentő döntetlen­re. RABA ETO— KÖRMENDI MTE 5:0 (0:0) Az első percek megilletődött- sége után feljött a Körmend és bár az NB l-es csapat birto­kolta többet a labdát, mégis mindkét oldalon egyformán adódtak helyzetek. A második félidő első 15 percében Póczik két ügyes gólja után már tet­szés szerint érte el góljait a Rába ETO. SZEOL—FADDI TSZSK 5:1 (2:0) Mindkét csapot eléggé idény- eleji formában játszott, a sze­gediek tapasztalata döntőnek bizonyult, 0. DÓZSA—BÁBOLNÁI SE 2:0 (1:0) Jő ellenfélnek bizonyult az NB lll-as csapat, az újpestieken még erősen látszott a spanyol- országi túra fáradtsága. BP. HONVÉD—HERCEGSZÁN­TÓI TSZSK 15:0 (8:0) Iskolajátékával nagy közön­ségsikert aratott a Bp. Honvéd. EGYETÉRTÉS—NIKE FÁK 3:2 (2:2) ZALAEGERSZEG—KAZINC­BARCIKA 1:0 (0:0) CSEPEL—SÁTORALJAÚJHELY 1:0 (1:0) A teremkézilabda DNK utol­só előtti fordulóját szombaton és vasárnap bonyolították le. A vasárnapi fordulóban a Boly— Komló „C” mérkőzés hozta a legtöbb gólt. Végig fej fej mel­letti küzdelemben egy góllal a bólyiak nyertek. Az István-akna ; II. osztályú férfi csapata meg­szerezte első győzelmét. A PEAC—Porcelángyár érdekes­sége, hogy a PEAC a félidőben 6:3-ra vezetett, a végén 7'6 arányban kikapott, egy félidőn át nem tudtak gólt dobni az egyetemisták. A Tanárképző— Komló „A” mérkőzésen végig a komlóiak irányították a játékot, volt olyan eset is, hogy két komlói játékos 2 perces kiállí­tását töltötte, mégis ők értek el gólt Eredmények: Férfiak, I. oszt. Boly—Komló „C" 20:19, Komló „A”—Tanárképző 19:15, Komló „B”—PMSC I. 21:13. II. osztály: Egy-iksz-hettő A HON totótippjei e káraikért hétre: t. Tatabánya—Újpesti Dézsa. Arrf- sederci Róma, Isonzó, Doberdól Vég­re a rissz-rossz kis magyar futball Ts kivonul a zöld gyepre. Vége az iksz- gyártásnak. Bér ha az ember egy ilyen meccsre tippel, lekókad ceru­zája és rögtön leikszel. Tipp: z. 2. Bp. Honvéd—MTK. Az őszi for­dulóban az MTK nyert 2:0-ra, a Hon­véd nyilván szeretne visszavágni. Tippjeink: 1, z. 3. Rába ETO—Videoton. Az őszi fordulóban 3:0-ra nyert a Videoton. Most a győriek nyernek. Tipp: 1. 4. Dorog—PMSC. Nem hinném, hogy a Dorog télen megtáltosodott volna. Lefogadok a tévétoionyba, hogy jól szerepelünk. Tippjeink: x, 2. 5. Salgótarján—Egyetértés. Na, ki lesz az NB l-ben az egyik kieső? Tippünk: t. 6. Ganz-MAVAG—MÁV DAC. Oss- szel a győriek 1:0-ra győztek. Mi a hazai pálya mellett vagyunk. Tipp: 1. 7. Várpalota—Bp. Spartacus. A Várpalota győzelme biztosnak lát­szik. Tipp: 1. ». Kecskemét—Egev. Reszkessetek Egerek) Tipp: 1. 9. Olajbányász—Dunaújváros, Elég mór a papírformából, imhol egy kó­bor 2-es. ősszel Dunaújvárosban 3:0 volt az eredmény, most sem esélyte­lenek a vendégek. Tippjeink: z, 2. 10. Budafok—Oroszlány. Ősszel 0:0. A tabella alapján a Budafok lesöprí a sereghajtó Oroszlányt. Tipp: 1. 11. Catanzaro—Ternana. Mamma mia, még mindig vannak olaszok?I Olasz meccs? Azt mondja, hogy végy egy x-et és egy 1-est. Tippünk tehát: *. I. 12. Palermo—Novara. Ősszel dön­tetlenre játszottak. Tippünk: 1, z. 13. Parma—Spat. 1-es, de csak azért, mert olvastam a Pármaí kolos­tort. Tipp: 1. Pótmérkőzések: Atalanta—Taranto. Tipp: 1. 15. Kossuth KFSE—Szekszárd. Tippt 1. 14. Komló—Szolnoki MTE. Ejnye, ejnye, Czibulka mester, kár volt azért az őszi 2,-0-éri. Tipp: 1. I—tnz—t Szentlőrinc—PMSC 1ll. 13.9, István-akna—Tanárképző 18:16, III. osztály: Sportiskola „K‘— Siklós 13:9, BTC—Sportiskola „C” 29:16. Középiskolások: Építőipari—506. ITSK 14:7, „Hát itt tartunk?”..« „Ezt is megértük?”... „Szégyen és gyalázat!"... A „The People”, London egyik legnépszerűbb va­sárnapi lapjának első oldalán, öklömnyi betűkkel, ilyen cím­szavakkal számoltak be Anglia újabb, megdöbbentő megvesz­tegetési botrányáról. A 33 éves, tehát pályafutása végéhez közeledő Roy Paul, a Manchester City és az angol vá­logatott klasszis képességű já­tékosa 1956-ban ért fel pálya­futásának csúcsára. Csapata, az Angol Kupa döntőjében, Wembleyben, 105 000 néző előtt legyőzte 3:1-re a Birmingham együttesét és elnyerte az érté­kes trófeát Roy — a szakveze­tők és a sajtó megállapítása szerint — a mérkőzésen nyújtott kimagasló teljesítményével, oroszlónrészese volt a csodála­tos győzelemnek. Roy-t mint a Manchester City csapatkapitányát érte a kitünte­tő megtiszteltetés, hogy ő vehet­te ót Erzsébet angol királynő kezéből az Angol Kupát, a győ­zelmet mámorosán ünneplő szur­kolók vállukon vitték az öltö­zőbe. Roy-t, —- aki minden mérkő­zésére a „szívét" vitte a küzdő­térre és végighajtotta becsüle­tesen annak kilencven percét — tekintették az angol profijóté- kosok ideáljának. Roy egyéb­ként 42 alkalommal szerepelt az angol válogatottban, ami önma­gáért beszél. Nos, ez a Roy Paul, mint a következőkből kiderül, nemcsak a pályán, hanem az életben is kiérdemelte volna a „Fair Play”- díjat. Befejezvén aktiv játékos pályafutását, a III. ligabelí Garw Atleöe csapatánál edzős­II Szekszárdi Vasipari Vállalat pusztaheneseí öntödéjéhez ONTO SZAKMUNKÁSOKAT, ONTO TECHNIKUSOK, ONTOMESTEREK, ONTO ÜZEMMÉRNÖKÖK, valamint FORMAZOI MUNKAKOROK betöltésére felvételt hirdet Jelentkezési levélben, vagy személyesen a vállalat munkaügyi osztályán. SZEKSZÁRD, Keselyűs! u. 6. szám., illetve az öntöde vezetőjénél, PUSZTAHENCSL Nagy Lajos—508. ITSK 13:9. Nők, I. osztály: BTC—Sportisko­la 9:5, Porcelángyár—PEAC 7:6. II. osztály: Sellye—Postás 10:1, Cserkút—Boly 7:5, PMSC „C”—Gázmű 12:3, köd ott, ennek ellenére szoros baráti szálak fűzték volt klub­jához, a Machester City-hez. Ta­lán éppen emiatt keltett óriási feltűnést illetékes helyen történt bejelentése, hogy volt klubja egyik fontos bajnoki mérkőzését megvesztegetés miatt ellazsál­ta .,. Érdekes, hogy Roy az esettel kapcsolatban csak Bernd Trautmann játékos nevét emle­gette, ami talán azzal magya­rázható, hogy a többiek java­részt még játékostársai voltak. Trautmann viszont új fiú volt a csapatban... A bejelentés érthetően nogy megdöbbenést keltett az angol sportközvéleményben, amelynek nyomán, a labdarúgás megvesz­tegetési botrányainak történeté­ben is váratlan fordulat történt. Az ügyben nem indult vizsgá­lat, s így nem a Roy által meg­nevezett bűnösöket marasztalták el, hanem Roy-t, a feljelentőt bélyegezték meg. Valósággal „kiközösítették”, árulónak titu­lálták. Hazug „mesemondónak” tekintették. Nem tudták neki se­hogy sem megbocsájtani, hogy volt klubját, melynek sikereit kö­szönhette, ily csalárd módon fel­jelentette. Még azt is szemér« hányták, hogy ebből kifolyólag sok pénzt keresett, mert vado­natúj kocsiján járja azóta Lon­don utcáit Roy ezzel azonban mit sem törődött. Az időközben, talán éppen a közvélemény nyomásá­ra megindult vizsgálat azután mindenben Roy-t igazolta. Ki­derült hogy az omniózus mér­kőzés során a Manchester City csapatát valóban megveszteget­ték. Szólj Igazat..; betörik a Je­led I . . H héttöt Dunántúli napló Äs MSZMP Baranya megyei Bizottságának lapja Főszerkesztő: Mitzki En*e Főszerkesztő-helyettesek: Báüng József és Békés Sándor Szerkesztőségi Ggyelet 8—20 óráig 10453. 20 ára után 15-726. Kiadja a Baranya megyei lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal» 7601 Pécs, Hunyadi út 11. bz. Telefon: 15-000, 15-762, 15-852. 15-245, 15-264 Telex* 12-320 Előfizethető o helyi postahivataloknál ________és o kézbesítőknél________ Pé cs1 Szikra Nyomda 7621 Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. Felelős vezető Melles Rezső Terjeszti a Magyar Posto Előfizetési dfl egy hónapra 20 Ft Indexszám: 25 054 Pécs, Űjmecsekalja Hainóczi úton (a piac mellett) I Teljes választékkal áll vásárlói rendelkezésére Nyitvatartási idő: 130—16.3© hétfőtől péntekig, szombaton 8—15 óráig «12 867 Atlétika A lányoknak sikerüli, a fiúknak nem Remekül küzdöttek a kosarasok Komlói Bányász „C”—Bőfy Dunántúli Napló Kupa kézilabda mérkőzés. A lendületesebben játszó bólyiak nagy küzdelemben nyerték a találkozót. Felvételünkön komlói támadást igyekeznek hárítani a bólyiak, Arató László felvétel« Megvesztegetési botrányok Egy mítosz szertefoszlott Pécsi MSC—Salgótarjáni Kohász 3:0 (3:0)