Dunántúli Napló, 1973. augusztus (30. évfolyam, 200-229. szám)

1973-08-27 / 225. szám

Meglepetés nélküli forduló az HB I beit MTK—SZEOl 2:1 (1:0) Szeged, 10 000 néző, v.: Ha­lász M. A szél támogatásával a fővárosiak kezdeményeztek ás a 33. percben a jobbszélen fel­futó Török beadását Kontár a 16-os sarkáról a hálóba lőtte. (1 :0). A 75. percben a kapura törő Kovács B. lábát Gujdár elhúz­ta a 16-oson belül, a büntetőt Koritár értékesítette (2:0). A hosszabbításban — a 92. perc­ben — Varga rosszul kidobott labdáját Vörös elcsípte, Mé­szárhoz játszott, beadását An­tal 8 méterről a hálóba fejelte. (2:1). Az MTK jóval kulturáltabb já­tékkal kezében tartotta a két pont sorsát. A SZEOL enervált csapat benyomását keltette, ez­úttal még lelkesedésben sem tudott ellenfeléhez felnőni. RABA ETO—Tatabánya 2:1 (1:1) Győr, 8000 néző, v.: Vincze dr. A 35. percben szerezték meg a vezető gólt a győriek. Horváth László mintegy 30 mé­terről ballal hatalmas lövést küldött félmagasan Brünyi ka­pujára, a kapus elkésett és a hálóba jutott a labda. (1 :0). Nem sokáig örülhettek a hazai szurkolók, mert a 37. percben Kőműves „megkeverte" a győri védőket, majd Tóth Kálmánhoz adta a labdát és a „baíszélső egyből, élesen, védhetetlenül a kapu túlsó oldalába lőtt." (1i1). A félidő befejezése előtt Brü- nyinek sikerült kétszer óriási szerencsével mentenie. Szünet után tovább rohamo­zott a hazai csapat. Az 58. percben Horváth László ívelt a kapu elé, Glázer a levegőben előbb érte el a labdát fejjel, mint a felugró Brünyi és a cél­ba talált. (2:1). Az utolsó per­cekben is nagy volt a küzde­lem. Eléggé közepes színvonalú játék alakult ki a két nagymúl­tú dunántúli csapat összecsa­pásán. VIDEOTON—Salgótarján 0:0 Székesfehérvár 10 000 néző, v.: Csernefalvi. Az első perctől nagy taktikai harc folyt a pályán. A Videoton a támadásokra fektette a súlyt biztató helyzeteket is teremtett, de o fehérvári csatárok lövésed Magyar hárította. Szünet után élénkült a játék a bíró néhány ítélete miatt mind a pályán, mind pedig a nézőtéren oaprikás iett a han­gulat. A vendégek teljesen be szorultak, de a fehérvári csatá­rok lövései pontatlanoknak bi zonyultak. A 62. percben Szabó távoli lövését a bal oldalléc mentette. A fehérvári támadók és a sal­gótarjáni védők harcát hozta a mérkőzés. A vendégek egy pon­tért jöttek, amit taktikai harc­modoruk tökéletesen igazolt. A döntetlenre a vendégek rászol­gáltok. VM Egyetértés—Haladás VSC 0:0 Szőnyi út, 8000 néző, v.: Há- vo. Fehérvári nagyszerű lapos lövése, Hajdú bravúros védése volt az első esemény a 3. perc­ben. Utána nagyon hosszú me­zőnyjáték következett, majd fel­jött a hazai csapat és az első negyedóra végén Siklósi bom­báját ütötte ki Mursics. A játék főleg küzdelmes volt, a két 16- os között folyt, mindkét részről sok hibával. Szombathelyi tá­madásokkal ért véget az első félidő. Az 57. percben cserélt a VM Egyetértés, Galambost és Vág- völgyit Pananiadisz illetve Ha­lápi váltotta fel. A 65. percben a szombathelyiek is cseréltek és Fehérvári helyére Rátkayállt be. A frissítések után fokozó­dott a küzdelem, de gólveszé­lyes helyzet egvik kapu előtt sem alakult ki. A hajrá sem ho­zott változást, így maradt a gól­nélküli pontosztozkodás. V AZ NB 1 Bp. Honvéd i. ALLASA 2 2 — 8-1 4 2. MTX 2 2 — 5-1 4 3. U. Dózsa 2 2 — — 8-5 4 4. Salgótarján 2 1 1 — 3-1 3 5. Pécs 2 1 1 —­3-2 3 5. Ferencváros 2 1 — 1 4-2 2 7. Tatabánya 2 1 — 1 3-3 2 8. Vasas 2 — c — 1-1 2 9. Dorog 2 1 — 1 4-5 2 10. Rába ETO 2 1 — 1 3-4 2 11 Hrriadás 2 — 1 « 2 3 1 12. Egyetértés 2 — 1 1 1-2 1 13. Videoton ? 1 1 0-3 1 14. Zdne^erszeg 2 — 1 1 1-5 1 15 Csenel 2 — — 2 3-7 — 16. SZEOL 2 — — 2 2-6 — Kü1 önbusz Kisoestre Az IBUSZ külön-autóbuszokat indít 1973. szeptember 1-én, I szombatén a Rp. Honvéd— PMSC NB l-es labdarúgó- mérkőzésre, Kispestre. Az uta­zási költség 163,— forint, (úti- I költség, belépőjegy, egyszeri I étkezés). Jelentkezés csütörtö­kön délig az IBUSZ-nóI, Pécs, i Széchenyi tér. 1. Pécs—Vasas 0:0 X 2. SZEOL—MTK 1 :2 2 3. Rába ETO—Tatabánya 2:1 1 4. Egyetértés—Haladás 0:0 X 5. Dunaújváros—Diósgyőr 1:3 2 6. Pénzügyőr—Komló 2:1 1 7. Békéscsaba—Kecskemét 2:0 1 8. Bp. Spartacus—Budafok 1:1 X 9. Szolnoki MTE—Debrecen 0:0 X 10. Oroszlány—MÁV DAC 0:0 X 11. KOMÉP—Győri Dózsa 3:0 1 12. Körmend—Székesf. MÁV 1:2 2 13. Cegléd—Fösped 1:5 2 Pótmérkőzés 14. Kisterenye—Nagybátony 1:0 1 Hazaérkezett a magyar spcr’liilitísig Ez történt az NB I. 6-ben Pénzügyőr-Komló 2:l (l:0) Pasarét 2500 néző. Vezette: Müncz. Pénzügyőr: Vörös — Zentai, Murár (Kovács a 10. percben), Kajtár, Kisházi, Vida, Matulaí. Straub, Sashegyi, Ha­vasi. Edző: Miskovszki Zoltán. Komló: Buús, — Göcsei (Ké­széi, a szünetben) Tallósí, Ti­hanyi, Dárdai, Lahó, Bordács, Kolesánszki. Tüske, Orsós. Cs. Kovács. Edző: Lantos Mihály. A 26. percben Straub bukta­tásáért büntetőt ítélt a játék­vezető, a 11-est Sashegyi a iobb alsó sarokba lőtte (1 :0). Szentendre 2300 néző. Vezet­te: Lauber. KFSE: Szűcs — Öze, Wéber, Zöldi, Staller, Ebedli, Antóni, Jónás, Erőss, Po- gács. Jernei, Edző: Budai Lász­ló. Olajbányász: Tóth — Patyi, Doszpoth, Müller (Hulmann a szünetben) Simon, Harcz, Páv- litz, Bokán (Török, a szünetben) Söitör, Komanovics, Sulyok. Ed­ző: Németh Lajos. Ebedli az első percben jól szöktette Ionost, aki a védelmet lefutva az induló kanus mellett a bal alsó sarokba lőtt. (1 :0). A 30. percben Jernei beadását Szekszárd 3000 néző, vezette: Marton. Szekszárd: Schneider — Fodor, Korner, Vágó, Pusz­tai, Horváth, Kovács, Micskó, Németh (Kalász a szünetben), Lubastyik (Freppán a szünet­ben), Török, edző: Palovecz Béla. Várpalota: Palotai — Sü- ke, Csapó II., Janás, Kerkai, Kis- bej, Horváth, Bertalan, (Kun az 55. percben) Lakics, Szekér, Mártái, edző: Terbe Benjamin. Nagyszámú közönség várta az átszervezett Dózsa csapatának új idériybeni első hazai bemu­tatkozását. A vendégcsapat sze­rezte meq a vezetést a 26. perc­ben: Horváth két-háromméteres lesen kapta a labdát, becselez­te magát a kapu elé, leadását Bertalan értékesítette. (0:1). Szünet után az 50, percben Freppánt a 16-oson belül buk­tatták, a játékvezető továbbot in­tett. Erősödött a Dózsa nyomá­sa és a 65. percben cseles sza­badrúgás végén Török lövése a A 69. percben Bordácsot akasz­tották a 16-oson belül, az újabb 11-est Buús értékesítette. (1:1). A 89. percben a komlói kapus egy jobboldali szöglet után ki­ejtette a labdát, a védők rövi­den szabadítottak fel és Straub a 16-os vonalról a hálóba lőtt. (2:1). A küzdelmes mérkőzésen az utolsó percia nyílt volt a ta­lálkozó. Jók: Vörös, Kajtár, Kis­házi, illetve Tallósi, Tihanyi, Dárdai. Pogács Jónás eié tálalta, a csatár erős lövése Tóth kezét érintve került a hálóba. (2:0). Az 54. percben Antóni 20 mé­teres közvetett szabadrúgását Erőssnek passzolta, aki nagy erővel a bal felső sarokba bom­bázott (3:0). A 80. percben Po­gács—Öze összjáték után az utóbbi nehéz szögből állította be e végeredményt (4:0). Nagyiramú, küzdelmes, köze­pes színvonalú mérkőzést hozott a két újonc találkozása. Jók: Öze. Erőss, Jónás, illetve Simon, Pávlicz. felső lécen csattant, A 76. perc­ben Horváth a földön fekvő Vá­gót rúgdosta, Marton azonnal kiállította a várpalotai játékost. A 82. percben Korner fejesét a gólvonalról még menteni tudta Csapó II., de négy perc múlva Fodor 35 méteres szabadrúgása végén Freppán csúsztatott fe­jessel küldte a labdát a kapu jobb sarkába. (1:1) Közepes színvonalú, küzdel­mes, kemény mérkőzés. Szek­szárd az első 20 perc után visz- szaesett, körülményessé vált. Szünet után, különösen az utol­só 30 percben nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujá­ra, de védelmük sokszor csak í szabálytalanságok révén siker­rel törte meq a hazaiak lendü­letét. Jók: Korner, Kovács, Fo­dor, Freppán, Horváth, illetve Palotai, Süke, Csapó II., Kerkai, Kisbej. Fekete László Békéscsaba—Kecskemét 2:0 (0:0) Békéscsaba, 9000 néző, v.: Asztalos. Góllövők: Németh és Schneider. Szünet után felülke­rekedtek a hazaiak. Diósgyőr—Dunaújváros 3:1 (2:1) Dunaújváros, 2500 néző, V,: Petri. Góllövők: Váradi, Gon­géi és Horváth, ill. Mártha. A két kapus közötti különbség döntött. Bp. Spartacus—Budafok 1 ;1 (0:0) Kőér utca, 2000 néző, v.: Tapolcai. Góllövők: Nagy, illet­ve Ozsváth, Rendkívül heves iramú mérkőzésen az eredmény igazságos. Zöldit (Bp, Sparta­cus) a 76. percben szándékos durvaságért kiállították. Szolnok—Debrecen 0:0. Szol- nők, 1500 néző, v.: Borsos. A jól tömörülő vendégek el­len csak szögletet értek el a hazaiak. Oroszlány—MÁV DAC 0:0. Oroszlány, 800 néző, v.: Alber­ti. Csapkodó játékban a MÁV DAC lestaktikájának köszönheti az egyik pontot Eger—GANZ MA VÁG 0:0. Eger, 2000 néző, v.: Nagy. Alacsony színvonalú játék. AZ NB I. B. ÁLLASA 1, Diósgyőr 3 3 — — 6-3 « 2. Békéscsaba 3 2 — 1 5-3 4 3. Olajbányász 3 2 — 1 6-5 4 Komió 3 2 — 1 6-5 4 5. Várpalota 3 1 2 — 5-4 4 6. Budafok 3 1 2 — 4-3 4 7. Debrecen 3 1 2 — 1-0 4 8 Kecskemét 3 1 1 1 3-2 3 9, Ganz-MAVAG 3 1 1 1 3-3 3 10. Oroszlány 3 1 1 1 1-1 3 11. MÁV DAC 3 1 1 1 1-2 3 12. Pénzügyőr 3 1 1 1 4-6 3 13. Kossuth KFSE 3 1 — 2 5-5 2 14. Bp. Spartacus 3 — 2 1 2-3 2 15. Szekszárd 3 — 2 1 1-2 2 16. Szolnok 3 — 2 1 3-3 2 17. Eger 3 — 1 2 2-5 1 18. Dunaújváros 3 — —* 3 5-6 — ÚJABB ÚSZÓ VILÁGCSÚCS Lauisville-ben befejeződött az Egyesült Államok úszóbajnok­sága, amely egyben válogatót is jelentett a belgrádi világbaj­nokságra. Az utolsó napi ver­senyeknek is megvolt a maga világrekordja, 1500 m gyorson a 17 éves Jo Harshbarger 2,3 mp-cel szárnyalta túl az auszt­rál Shane Gould eddigi világ­csúcsát. A másik kiemelkedő eredményt Dick Démont érte el, 1500 m gyorson amerikai i csúcsot állított fel. Kossuth KFSE-Olaj bányász 4:0 (2:0) Szekszárd-Várpalota l:I (1:0) négy bronzéremmel az érmet szerzett országok sorrendjében összeredményükkel az ötödik helyre kerültek. Elismeréssel em­lékezett meg a vívók és a torná­szok nagyszerű teljesítményeiről, j Hangsúlyozta, hogy Moszkva az Universiade megrendezésével ] bebizonyította, hogy joggal kéri | az 1980. évi nyári olimpiai játé- ] kok megrendezését, hiszen eh- | hez a létesítmények, a szakem- | berek, a szervezők rendelkezésre j állnak, A fogadók nevében dr. Csa­nádi Árpád köszöntötte az Uni­versiade résztvevőit, kiemelve, t hogy szereplésük általában I megfelelt az előzetes várako­zásnak. Az eseménysorozatnak | nagy jelentősége volt abban is. j hogy a fiatalok, a montreali j olimpia ielci'j-: é-' 'W ‘a- j pasztalatokat szerezhettek a nemzetközi versenyporondon. Góltotó-pályáza* Ezen a héten is több mint száz szelvény érkezett szerkesztő­ségünkbe. A szerencse ezúttal Raboczky József, Pécs, Báthory u. 7. sz. alatti lakosnak kedvezett. A 100 forintos vásárlási utalványt szerkesztőségünk titkárságán veheti át. A következő hét szelvé­nyeinek beérkezési határideje: szeptember 1-én 12 óra. GÓLTOTÓ-PÁLYÁZAT Komlói Bányász—Kossuth KFSE ................. P ótmérkőzés: Olajbányász—Békéscsaba .. A pályázó neve: .................................................................. Lakcíme: .....................................................................*........... A moszkvai Universiaden sze­repelt magyar sportküldöttség vasárnap délelőtt visszaérkezett Budapestre. A Ferihegyi repülő­téren ünnepélyesen fogadták a főiskolás világjátékok szereplőit, akik egy menetrendszerű és egy különgéppel tértek haza. A fo­gadók között megjelent Biszku Béla, az MSZMP Politikai Bi­zottságának tagja, a KB titkára, Szűcs Istvánná, a KISZ KB tit­kára és dr. Csanádi Árpád, az OTSH elnökhelyettese. A zenekar hangjai után dr. Harangozó Ede az OTSH elnök- helyettese, a küldöttség vezető­je számolt be a magyar spor­tolók moszkvai szerepléséről. Elmondotta, hogy egyetemi és főiskolás versenyzőink tíz sport­ágban szerepeltek, ötben érmet, hétben pedig helyezést értek el, s a 76 ország vetélkedésében az egy arany-, kilenc ezüst- és Mérkőzésről mérkőzésre Labdarúgó NB II. Kaposvári Bakóczi-Szombat- helyi Dózsa. 3:1 (1:1). Szombat­hely, 500 néző. Vezette: Sándor. Kaposvár: Hegedűs - Németh, Báli, Ágfaivi, Balogh, Köves, Pandurics, Márton, Burcsa (Kiss), Kovác^, Dusák. Edző: Maihesz Imre. Szombathely: Sáli - Németh l„ Palotai l„ Pa­lotai II., Héra, Balaton (Schwei- czer), Tendl (Molnár), Szabó, Rozmár, Francsics, Kovács. Ed­ző: Lengyel Antal. Góllövő: Ko­vács (?), Dusák, illetve Fran­csics, Jók: Márton, Kovács, Kiss, illetve Héra, Szabó. Bakony Vegyész—Máza-Szász- vári Bányász 1:1 (1:0), Szász­vár, 1000 néző. Vezette: Bálint. Bakony: Mikulasek - Puskás, Kiss, Novak, Balogh, Csikesz, Kecskeméti (Domonkos), Kaki, Mészöly, Iszak, Búza. Edző: Bar- talfi Károly. Szászvár: Besse­nyei — Kővári, Széles, Bocz, Molnár, Pataki, Horony, Kocsis, Demeter (Nany II.), Róth, Csor­dás (Bús). Edző: Stepán Tibor. Szünet utáni lelkes iátékával egyenlített a bányászcsapat. A cserék döntőnek bizonyultok. Góllövők: Iszak, illetve Kocsis. Jók: Puskás, Balogh, Iszak, il­letve Bocz, Kocsis, Bús. További eredmények: BKV Előre—Fűzfő 3:3. Győri Elektro­mos— Sooroni Textiles 0:2, Sa- bária—Dunaújvárosi Építők 2:0, KOMÉP—Győri Dózsa 3:0, Kör­mend—Székesfehérvári MÁV Elő­re 1:2. NB II. ALLASA 1. Bakony Vegyész 2 1 1 — 7-1 3 2. Fűzfő 2 1 1 — 8-5 3 3. KOMÉP 2 1 1 — 5-2 3 4. Rákóczi 2 1 1 — 5-3 3 5. Sabaria 2 1 1 — 4-2 3 6. Sopron 2 1 1 — 3-1 3 7. BKV Előre 2 1 1 — 5-4 3 8. Szf-vári MÁV 2 1 — 1 3-3 2 9­-11. Táncsics 2 — 2 — 2-2 2 M-Szászvár 2 — 2 — 2-2 2 PVSK 2 — 2 — 2-2 2 12. Győri Dózsa 2 1 — 1 3-4 2 13. Dunaújváros 2 — 1 1 2-4 1 14. Körmend 2 — — 2 2-5 — 15. Győri Elektr. 2 — — 2 2-7 — 16. Szombathelyi D. 2 — — 2 1-9 — Labdarúgó NB III Véménd—Szekszárdi Vasas 6:1 (2:0). Vezette: Szerecz, Véménd. Porcelángyár—Bátaszék 0:0. Ve­zette: Ducsai, Porcelángyár pá­lya. Volán 12-PEAC 4:0 (1:0). Vezette: Kövesi, Szigetvár. PBTC—Paks 3:0 (1:0). Vezette: Móricz, Paks. Siófok—Nagyatád 2:1 (0:0). Vezette: Szőke, Nagy­atád. Mezőfalva—Barcs 3:1 (1:0). Vezette: Bartók, Mezőfalva. AZ NB III. ALLASA 1. PBTC 2 2 — — 8-0 4 2. Siófok 2 2 — — 4-2 4 3. Véménd 2 1 1 — 7-2 3 4. Kaposvát 2 1 1 — 3-2 3 5. Porcelángyár 2 1 1 — 2-1 3 6. Volán 12. 2 1 — 1 5-2 2 7. Mohács 2 2 — 4-4 2 8. Nagymónyok 2 — 2 — 3-3 2 9. Bátaszék 2 — 2 — 2-2 2 10. Mezőfalvo 2 1 — 1 3-6 2 11. Nagyatád 2 — 1 1 2-3 1 12. Barcs 2 — 1 1 3-5 1 13. Paks 2 — 1 1 2-5 1 14. Szekszárd 2 — — 2 2-8 — 15. Steinmetz 1 — — 1 0-1 — 16. PEAC 1 — * 1 Ö4 — A Porcelángyár csatárainak támadását időben akadályozták meg a bátaszéki hátvédek. Megyebajnokság Mágocs—Gázmű 2:0 (0:0) Gázmű-pálya. Kesztyűgyár— Sellye 1:1 (1:0) Pécsbányate- lep. Siklós—Vasas II. Bányász 4:1 (3:1) Pécsújhegy. Pécsi Pos­tás—Vajszló 2:1 (1:0) Vajszló. Szigetvár—Beremend 1:1 (1:0) Beremend. Szentegát—Sátor­hely 0:0 Szentegát. Sásd—Boly 1:1 (1:0) Sásd. István-akna— Pécsi Kinizsi 1 :0 (1 :0) Pécssza- bolcs. Hétközben: Sátorhely— Sásd 1:1 (0:0) Sátorhely. A MEGYEBAJNOKSÁG ALLASA 1. Mágoe* 2 2 — — 6-0 4 2. Siklós 2 2 — 6-1 4 3—4. Sellye 2 1 1 — 3-2 3 Szigetvár 2 1 1 — 3-2 3 5. István-akna 2 1 1 — 2-1 3 6. Beremend 2 1 — 1 3-1 2 7—9. Szentegát 2 — 2 — 2-2 2 Boly 2 — 2 — 2-2 2 Sásd 2 — 2 — 2-2 2 10. Sátorhely 2 — 2­1-1 2 11. Pécsi Postás 2 1 — 1 2-4 2 12. Pécsi Kinizsi 2­1 1 1-2 1 13. Pécsi Gázmű 2­1 1 1-3 1 14. Kesztyűgyár 2 — 1 1 1-5 1 15. Vajszló 2 — — 2 1-4 — 16« Vasas ÜL 2 — — 2 2-6-4 t \ l