Dunántúli Napló, 1971. május (28. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-13 / 111. szám

Kerékpáros békeverseny A kerékpáros békeverseny 5. szakasza meghozta az első ma­gyar sikert. Szczeczin és Berlin között kedden 158 km-t tettek meg a résztvevők. Géra, a bel­ga Demeyer és a szovjet Nel- jubin társaságában elhúzott a a mezőnytől, majd a hajrában a legminimálisabb különbség­gel 3. lett, győzött Demeyer. Az egész csapatnak jól ment kedden a versenyzés: a ma­gyar válogatott 3. lett — Bel­gium és a Szovjetunió mögött. A kerékpáros béke-versenyen szerdán a hatodik szakaszt tette meg a mezőny, ezúttal Berlin és Cottbus között 145 km volt a táv. Hazai földön megszületett az NDK első győzelme, az idei viadalon Dieter Mickein szerez­te meg az elsőséget, egy-egy román és csehszlovák sportoló előtt. A magyarok közül ezúttal Szemeti mutatkozott a legjobb­nak, a 17. helyen érkezett a célba. Eredmények: 6. szakasz: 1. Mickein (NDK) 3:25:53 ó. 2. Vasile (román) 3:26:23 ó. 3. Labus (csehszlovák) 3:26:38 ó. 4. Rossi (olasz) 3:26:53 ó. ... 17. Szemeti 3. (magyar) azonos idővel. SALGÓTARJÁN— SZOMBATHELY 4:1 (1:1) Jó iramban, változatos küz­delem alakult ki az első ne­gyedórában, de az után fel­jött a Salgótarján flgy látszott, hogy már érik a salgótarjáni gól, amikor a 31. percben ár­talmatlannak látszó támadás­nál Szabó középen kiugrott és a lest reklamáló hazai védők mellett elhúzva, a kimozduló kapust is kicselezve o bal­sarokba gurított, (0:1). A gól után a 40. percben a hazaiak támadás végén közvetlenül a kapu torkánál Pék kezét érin­tette a labda. Vízhányó játék­vezető a 11-es pontra mutatott, s a büntetőt Básti értékesí­tette. (2:1). A 66. percben a baloldalon Kriskó Szántai díszkíséretében elfutott és 8 méterről továbbí­tana hálóba. (3:1). Á 79. perc­ben született a mérkőzés leg­szebb gólja: Básti labdájára íffpéj, Kriskó ugrott ki két vé­dő között, mintaszerűen leke­zelte és Szarka feje fölött a jobb felső léc alá bombázott. (4:1). MTK—FERENCVÁROS 1:1 (0:0) Albertet Strasszer, Branikovi- csot pedig Oláh már az első perctől kezdve szigorú testőr­ként követte, így a hátulról felzárkózó Rákosi két nagy lö­vése vezette be a mérkőzést. Aztán nem éppen rangadóra jellemző percek következtek, oz első negyedórában Füsi és Szőke lövése volt esemény, erősített az MTK, sok támadást vezetett. A 25. percben Albert —Juhász—Albert akció végén Brünyi nagy bravúrral tisztázott. A továbbiakban álló játékká lassult az iram. A 49. percben Kottán a fél­pályánál megszerezte a labdát Páncsicstól, senki sem volt előt­te, de a középhátvéd kétségbe­esetten buktatta. Az 56. perc­ben Fusi jól tálalt középre, ahonnan Braníkovics a késle­kedő Brünyi mellett a kapu jobb sarkába fejelte a labdát. (1 :0). A gól után az 59. percben Szuromi helyett Koritár, majd a 66. percben Németh lépett pá­lyára Albert helyett. A 49. perc­ben a második NB l-es mérkő­zését játszó Borsó révén egyen­lített az MTK. Török harcolt ki egy labdát a jobbszélen, be­adása Géczit érintve a kapu­fára pattant, és a berobbanó balszélső védhetetlenül fejelt a hálóba. (1 :1). Nem hozott szép játékot az MTK és a Ferencváros hagyo­mányos találkozója. A döntet­len eredmény igazságos. A labdarúgó NB I. állása 1. Újpesti Dózsa 24 16 5 3 58-23 45 2. Vasas 24 15 2 7 48-19 38 3. Ferencváros' 24 11 8 5 37-20 38 4. Bd. Honvéd 24 12 6 6 45-28 37 5. MTK 24 8 11 6 36-31 32 6. Salgótarján 24 12 5 7 41-37 31 7. Csepel 24 6 12 6 25-23 30 8. Tatabánya 24 10 5 9 37-26 29 9. Diósa''őr 24 9 6 9 23-38 29 10, P--i 21 6 10 8 22-25 27 11. Rába ETO 24 10 3 11 26-31 24 12. Videoton 24 5 11 8 20-25 24 13. Komló 24 6 9 9 28-38 23 14. Szombathely 24 6 7 11 31-42 2? 15. Dunaújváros 24 3 5 16 20-53 15 te. SZEOL 24 3 5 16 22-59 12 SPORT Bp. Honvéd—Pécs 0:0 Kispest, 5000 néző. Vezette: Borzási. Bp. Honvéd: Lévay - Kele­men, Ruzsínszki, Tajti, Molnár, Szűcs, Pusztai, Pintér, Kocsis, Komora, Kozma. Pécs: Rapp — Hernádi, Mau- I rer, Kincses I., Kocsis, Konrád, I Daka, Máté, Köves, Tüske, Já­nosi. Pusztai már az első percben gólt lőhetett volna, de centimé­terekkel a bal alsó sarok mellé küldte a labdát. Néhány má­sodperc múlva ugyanilyen bal­szerencsés volt Kozma is. Lany­ha volt a játék, jobbára csak „játszadozás” folyt a két 16-os között — esemény nélkül. A ha­zaiak fokozatosan fölényt har­coltak ki, de a jól tömörülő pé­csi védelem mindent rombolt. A 24. percben Komora labdáját Kozma a felső kapufára perdí- tette. Egyre inkább beszorultak a dózsások és a 30. percben Pusztai fejese ugyancsak a fel­ső lécről vágódott vissza, majd a 38. percben Pintér tiszta hely­zetben, közelről Rapp kezébe lőtt. Honvéd támadásokkal ért véget a félidő. A szünetben cserélt a Hon­véd : Molnárt Tóth Gy. váltotta fel a második félidőre. Tovább támadtak a hazaiak és az 52. percben ismét Kozma hibázott, centiméterekkel a jobb alsó sa­rok mellé gurított. A pécsiek nem adták fel védekező takti­kájukat, amelynek ellenszerét a Honvéd-csatárok nem találták meg. Az unalmas mezőnyjáték miatt sokat bosszankodott a kö­zönség. A 65. percben szintén nagy lövést ütött szögletre i Rapp. A 80. percben Ruzsinszki egy összecsapásnál megsérült, de rövid ápolás után folytatta a játékot. A hajrában sem vál­tozott a kép és oz álmos han­gulatú mérkőzésen nem szüle­tett gól. Kitűnő eredmények harkányi lovasba'nokságon Meglehetősen alacsony szín­vonalú találkozót hozott a mér­kőzés. A pécsiek védekezésre rendezkedtek be és a retesz feltörése a Honvéd-csatároknak , nem sikerült. így megismétlő- [ dött az őszi pécsi gólnélküli I döntetlen. Jók: Kelemen, Szűcs és időn- j ként Komora, Pusztai és Pintér, j illetve Rapp, Hernádi, Maurer, I Kincses és Kocsis. Nem csalódott Harkányban a két versenynapon résztvevő mintegy 8—10 ezer főnyi lovas­sportot kedvelő közönség, amely a Területi Lovas Szö­vetség által rendezett bajnok­ság első fordulóját megtekin­tette. A verseny résztvevői a Kutasi ÁG, a Kaposvári Felső­fokú Mg. Technikum, a Bolyi ÁG, a Mecseki Lovasklub és a rendező, vendéglátó Siklósi Tsz SK lovasai voltak. Kezdő lovak díjugratása (100 cm, 29 induló): 1. Erdélyi Lajos „Felhő”, (Siklósi Tsz SK) 0 hibapont, 31 mp„ 2. Verle József „Cuccos", (Bolyi ÁG), 0 hp., 32.5 mp., 3. Kovács Ferenc Komló—Videoton 0:0 Komlón. Vezette; Szilvási (ki­tűnően). A hétközi forduló négy­ezer nézőt csalt ki a pályára, ahol a két együttes ebben az összeállításban szerepelt: Komlói Bányász: Erdősi — La- zaridisz, Kovács, Makray, Csor­dás I. — Horváth (Merczel, 55. perc), Solymosi — Bordács, Ju­hász, Egri, Földi, (Kótai, 73. perc). Videoton: Szabó — Posch, Kovács, Nagy III., Fejes — Har- tyányi, Karsai — Wollek, Nagy | II., Szalmási (Józsa, 75. perc), Burka. A tartalékok mérkőzése ez­úttal csalódást okozott: a ven­dégek lelkesebb, bátrabb játék­kal, megérdemelten győztek 2:1- re. A közönség azt várta, hogy a nagy csapat többet mutat, de mint ahogy az eredmény iga­zolja. csak gólnélküli döntetlen­re futotta. A fehérváriak lefutása és két szöglete jelezte, hogy támadó­felfogásban játszó Videoton ér­kezett Komlóra. Bátran ütköz­tek, lendületesek voltak, de minthogy a komlóiak is lelkesen harcoltak, eseménygazdag volt a, mérkőzés. A 21. percben Kar­sai jó labdáját Wollek 14 mé­terről, tiszta helyzetből a kapu fölé lőtte. A másik oldalon Bor­dács csavart lövését Szabó a léc segítségével nyomta szögletre. A 38. percben Horváth a jobb­szélső helyéről ívelt középre, Bordácsot a kapu torkában, gólhelyzetben szerelték a fehér­vári védők. A 41. percben Kar­sai megsérült, lesántikált, de szünet után újból elfoglalta he­lyét a középpályán. Ebben az időszakban is nyílt volt a küz­delem, bátran kezdeményeztek a csatárok. Az 50. percben Egri lesről lőtt hálóba, a játékvezető nem ítélte meg a gólt. Az ellen- támadás során Erdősi kifutással, lábbal mentett a kapura húzó Szalmási elöl. Solymosi beadás­ÜJPESTI DÓZSA—RÁBA ETO 1:0 (1:0) A második percben Dunai II. átjátszotta az egész védelmet, lövését Földes üggyel-bajjal hárította. Dunai lövése után gólt kiáltott a közönség, de a labda visszavágódott a mezőny­be. A 19. percben a győri Nagy elől Juhász csak az utolsó pil­lanatban tisztázott szögletre. Egy perccel később megszüle­tett a Dózsa vezető gólja: Tóth beadásából Fazekas a kifutó Földes felett élesen a jobb sa­rokba lőtt (1:0) A gól után még passzívabbá vált a hazai­ak játéka, olykor kilenc ember­rel védekeztek. A győriek első veszélyes tá­madása a 41. percben esett, ekkor a társainak tehetetlensé­gét megunó Horváth vezette vé­gig a labdát a pályán. Korsós­hoz játszott, majd a visszapör- getés után a merészen kívetődő Szentmihályiba lőtt. TATABANYA—SZEOL 3:1 (2:1) Már a 3. percben megszerez­te a vezetést a Tatabánya. Tóth K. labdájával Takács kiugrott a szegedi védők közül és a jobb alsó sarokba lőtt. (1:0). A 12. percben Hernádi mintegy 35 méterről lövésre szánta el ma­gát és a labda a rosszul vetődő Gilicze hasa alatt jutott hólóba. (2:0). A 22. percben Vörös sza­badrúgása a tatabányai sorfal­ról Várhelyi III. elé került, a hátvéd lövését Rothermel kiej­tette és a szemfüles Dávid a hálóba továbbította a labdát (2:1). A második félidőt szegedi ro­hamok vezették be, de gólt a Tatabánya rúgott. Az 58. perc­ben Tóth K. szögletrúgását Her­nádi az ötösről kapásból lőtte a hálóba (3:1). Közepes színvonalú és iramú mérkőzést vívott a két csapat. VASAS—DUNAÚJVÁROS 2:0 (1:0) Kényelmeskedve kezdett a a Vasas, a Dunaújváros birto­kolta a labdát többet. A Du­naújváros teljesen veszélytele­nül támadott, de a másik olda­lon a Vasas a legjobb hely­zeteket is kihagyta. A 24. perc­ben Wenczel vitte fel a lab­dát, a védőktől csak kísérték és az összekötő 14 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt. (1:0). A második félidőben élén­kült a játék. A 71. percben Kovács az ötösről a lécet talál­ta el, a kipattanó labdára Formaggini futott, de a lövésbe Mészöly belevetődött. A 82. percben Szimacsek fejesével verve volt Tamás, de a kapufa mentett. A mérkőzés utolsó percében Menczel Puskás akció végén utóbbi tisztán kapta a labdát, s 10 méterről a bal felső sarokba lőtt. (2:0), szerű lövését Szabó védte, nagy bravúrral. A 65. percben a so­kat kezdeményező Wollek be­cselezte magát a 16-osra, a jobbösszekötő helyéről kapura emelt, de Erdősi kiütötte a lab­dát. Meleg pillanatok adódtak ezután mindkét kapu előtt, fő­leg Bordács, illetve az újonnan beálló Józsa hibázott. Egy perc­re sem csökkent a küzdőszel­lem, a hajrában mindkét csa­pat biztonságra törekedett, ma­radt tehát a gólnélküli döntet­len. A közönség lelkes, bátor tá­madójátékkal felvonuló két csa­pat küzdelmét, párharcát lát­hatta. A szoros emberfogás el­lenére sok gólhelyzet adódott, de a befejezéssel adósak ma­radtak a csatárok. Részt vállal­tak ebből a kapusok is, akik ezen a napon remek formában védtek. Különösen a válogatott keretbe meghívott Erdősi telje­sítménye emelkedett az átlag fölé, aki a mezőny legjobbjának bizonyult. Az akarattal egyik csapatnál sem volt baj, azonban a sok mozgásos játék sem ho­zott eredményt. A helyzetek alapján a 0:0-ás eredmény igaz­ságos, az őszi 0:3-ért a Video­ton majdnem visszavágott. Kitűnt: Erdősi, Lazaridisz, Ko­vács, Solymosi, illetve Szabó. Nagy lll„ Wollek és Szalmási. Vízhányó Imre „Falevél”, (Kutasi ÁG), 0 hp., 33 mp. Ifjúsági lovasok díjugratása (100 cm, 17 induló): 1. Málik Zoltán „Ciceró" (Bolyi ÁG), 0 hp„ 32.3 mp., 2. Málik Zoltán „Cuccos” (Bolyi ÁG), 0 hp., 33 mp., 3. Kovács Ferenc „Fale­vél” (Kutasi ÁG) 4 hp., 34 mp, Csapatverseny (110 cm, 5 csapat): 1. Siklósi Tsz SE 0 hp., 4 p. 14 mp. (Major István, Konyhás József, Erdélyi Lajos), 2. Kutasi ÁG 0 hp., 4 p. 37 mp. (Maries József, Kovács Ferenc, Légrádi Ferenc), 3. Bolyi ÁG 7 hp., 4 p. 43 vnp. (Bachesz József, Málik Zoltán, Verle Jó­zsef). Felnőtt lovasok díjugratása (120 cm. 29 induló): 1. Major István „Szárcsa” (Siklósi Tsz SK) 0 hp., 34.5 mp., 2. Málik Zoltán „Ciceró" (Bolyi ÁG) 0 hp., 35 mp., 3. Major István „Figaró", (Siklósi Tsz SK) 4 hp., 28 mp. A díjugratásban szereplő lo­vasok közüh-külön említést ér­demel a Siklósi Tsz SK ifjú lo­vasa, Majer Csaba, aki Tibiké nyergében kitűnően szerepelve a felnőtt versenyszámban is megállta a helyét. A verseny­ben részt vett női lovasok: Vásárheyli Mária, (Siklósi Tsz SK), Halmai Gyöngyi (Kutasi ÁG), Dénes Éva (Mecseki Lo­vasklub). Az egyes versenyszá­mok között csikós és egyéb lo­vasbemutatók szerepeltek. Be­mutatták: Konyhás József, Er­délyi Lajos, Fekete Tibor csi­kósok és Gitta Gyula, Czáll Tamás, Sipos Lajos ifjú lovasok. A pónilovakkal történt bemu­tató szereplői: Majer Csaba, Imre István úttörőlovasok és az 5 éves ifjú Major István vol­tak. Szerdán Tiranában labdarúgó Európa-bajnoki mérkőzésen Len­gyelország—Albánia 1:1 (1:1). A Vili. csoportban az NSZK vezet Lengyelország, Törökor­szág és Albánia előtt. * ANGLIA—MÁLTA 5:0 * Ércbányász-Budapesti Vörös Meteor Egyetértés 27:18 (16:6), Góllövők: Mihálovics (6), Har­mat, Jéki (5-5), Ados (4). E HETI totótippjeink 1. DVSC—Eger M, Nemzet x. 2, 1 Népszava í, X Népsport 1, x D. Napié 1» x 2. BVSC—Kecskemét x, 2, 1 1. 2 X, 1 1 3. Pénzügyőr—KISTEXT 1 1 1 1 4. Kiskunfélegyháza—Cegléd 2 2. x 2. x *i 1. 2 5. Gyula—MGM Debrecen 1 1 1 1 6. Szolnoki MÁV—Szeg. VSE 1. X 1. 2 1, x x 1 7. Középületgép.—Szegedi D. 1. x X x, 1 1 8. Budafok—Jászberényi Lehel X 1. X, 2 X, 2, 1 2. x 9. Kaposv. Rákóczi—Pécsi BTC X, 1 1 1 1 10. Fiorentina—Intet *» 1 X, 2 x, 2 1 x, 2 11. Foggia—Juventus X, 1 1. x x. 1 X 12. Sampdoria—Varese 1 1 1 1 13. Verona—Róma 1 2. x X, 1 X. 1 14. Sátorlaljaújh.—Nagyb. 1 1. 2 1. x X RÁDIÓ, , TELEVÍZIÓ ma "JSOR SZÍNHÁZ MOZI Az első félidőben szárnyasze- getten játszó Rába-partiak a második félidő elejére rákap­csoltak: előbb Korsós elől tisz­tázott Horváth, az utolsó pilla­natban, majd Somogyi lövését csak a kapufa hárította. A lab­dát, tartó, hazaadásokkal, idő­húzásokkal védekező Győrt a közönség gyakran kifütyülte. A 69. percben a korábban meg­sérült és tíz percen keresztül asszisztáló Zámbó helyett Soly­mosi lépett a pályára. A 82. percben Nagy lövését védte bravúrral Szentmihályi, majd két perccel a befejezés előtt Pó- czik két lépésről lőtt a kapu fölé. A mérkőzés gyenge iramú és kritikán aluli színvonalú volt. DIÓSGYŐR—CSEPEL 0:0 A Diósgyőr valamivel jobban játszott mint az elmúlt vasár­nap. Az első 20. percben több helyzete akadt, de ezeket nem tudta értékesíteni. A 20. perc­ben Rottenbiller küldte az első veszélyes lövést a diósgyőri ka­pura, de Veréb jól helyezkedett. A 29. percben Gulyás öt mé- ' térről a kaputól, fölé fejelte a labdát. A 35. percben Kollath és Vellai összecsapott, Veliai megsérüjt, de néhány perces ápolás után tovább játszott. A 40. percben az előretörő Kol- láth nagy bombát küldött a cse­peli kapura, Fatér azonban ve­tődve védte azt. Élénkült a játék a második ; félidőben, a csepeli védők nagy I harcot vívtak a lelkesen támadó I diósgyőri csatárokkal. SZÍNHÁZ Nemzeti Színház: Carmen (este 7 órakor), Rátkai-bérlet HANGVERSENY Várkert (Barbakán): A MÁV Fúvós- zenekar hangversenye. — Vezényel: Heindl János (fél 6 órakor). MOZI Park: A karbonárik (f4, 6, f9). Petőfi: Hogyan robbantottam ki a második világháborút? (4, f8 — dup­la helyár!). Kossuth: Hogyan robbantottam ki a második világháborút? (10, f7 — dupla helyár!). Ezopus (f3, í5). Gyárváros: Az élet dolgai (6). Me- csekalja: Rekviem (5, 7). — Pécs- szabolcs: Az elítéltek kastélya (5, 7). Harkány: Búcsú a oályától (7). — Mohács: Staféta (6, 8). Sásd: Gyula vitéz, télen, nyáron (7). — Sellye: A halál 50 órája (8 — dupla hely- ári). Siklós: Vihar Délen (5, 7). — Szigetvár: Az1 Angyal elrablása (8). RÁDIÓ KOSSUTH RÁDIÓ 4.30: Hírek, időjárás. 4.33: Hajnaltól reggelig. Közben kb. 6.15 és 6.40: Rádióreklám. 8.00: Hírek, időjárás. 8.05: Műsorismertetés. 8.20: Népmű­vészek a mikrofon előtt. 8.35: Mikro­fonnal az ókorban. 9.05: A Belügy­minisztérium Duna Művészegyüttesé­nek népi zenekara játszik. — 9.29: Rádióegyetem. 10.00: Hírek, időjárás. 10.05: A varsói nemzetközi Chopin- zongoraverseny díjnyerteseinek Cho­pin-hangversenye. Közben kb. 11.01 — 11.03: Héphaisztosz. Versek. — 12.00: Déli krónika. 12.20: Ki nyer ma? Já­ték és muzsika tíz percben. 12.30: Melódiakoktél. 13.40: Vita a korszerű mezőgazdaságról. 14.00: Debussy és Ravel műveiből. — 14.44: Szóljatok, szép szavak. 15.00: Hírek, időjárás. 15.10: A világgazdaság hírei. 15.15: A revizor. Rádiójáték. 16.40: Csajbók Terézia régi magyar dalokat énekel. 16.58: Hallgatóink figyelmébe! 17.00: Hírek, időjárás. — 17.05: Időszerű nemzetközi kérdések. 17.15: Monte­verdi: Tankréd és Klorinda párviada­la. 17.41 : Elfogadjuk-e a választ? — 18.07: Az új magyar zene hónapja. 18.18: A XX. század nagy írói. Ivó Andrié. 18.58: Hallgatóink figyelmé­be. 19.00: Esti krónika. 19.30: Ver­sek. 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadé­mia nagytermét. Az MRT szimfonikus zenekarának Beethoven-hang versenye. Közben kb. 20.40: Láttuk, hallottuk. Kb. 20.57—21.00: Hírek. Kb. 21.45: , Verbunkosok. 22.00: Hírek, időjárás. : Kb. 22.15: Sporthírek. 22.20: A hall- I gatók véleménye. 22.30: Billy Vaughn I zenekara játszik. 22.45: A hókunyhó j dala. 23.00: Részletek Szirmai Albert operettjéből. 23.30—0.25: Nóták. — Közben 24.00—0.10: Hírek, időjárás. PETŐFI RÁDIÓ 6.30—8.05: Azonos a Kossuth rádió műsorával. 8.05: Zenei boszorkány­üldözés a harmadik Birodalomban. 8.46: Külpolitikai figyelő (ism.). 9.01: Szimfonikus zene. 10.00: A zene hul­lámhosszán. Közben 11.00—11.05: Hí­rek, időjárás. 11.50: Magánvélemény közügyekben. — Szántó Jenő írása (ism.). 12.30: Rádióreklám. — 12.33: i Operarészletek. 13.00: Hírek, időjá- í rás. 13.03: Szolnoki stúdiónk jelent- • kezik. 13.20: Ady és a muzsika — II. rész. 13.45: Időjárás- és vízállásjelen­tés. 14.00—18.00: Kettőtől hatig. A Petőfi rádió zenés délutánja. 14.00: Sztevanovity Zorán táncdalaiból. — I 14.10: Versek. 14.15: Fúvószene. — j 14.30: Hírek, körzeti időjárás. 14.35: Dalok a magyar munkásmozgalom l történetéből. 14.44: Egy kis figyelmet kérek. Jegyzet. 14.54: Ruggiero Ricci Paganini-caprice-okat hegedül. 15.05: Ifj. Balog László cimbalmozik. 15.16: Liszt: IX. magyar rapszódia. J5.30: Hírek. 15.33: Csak fiataloknak! Kom­játhy György tánczeneműsora. 16.18: Ifjúsági krónika. 16.30: Hírek. 16.33: Operaáriák. 16.55: Tudományos köny­vespolc. 17.00: ötórai tea. Közben 17.30—17.33: Hírek. 18.00: Hírek, idő­járás. 18.10: Mezők, falvak éneke. 18.26: Üj könyvek. — 18.29: Rádió­hangversenyekről. 18.59: Rádióegye­tem. 19.29: Jó estét, gyerekek! 19.35: Kapcsoljuk a székesfehérvári Vörös­marty Színházat. Alba Regia napok — Videoton nemzetközi dzsesszfeszti- vál. — Közben kb. 20.40—21.05: Esti krónika, II. Kb. 22.00: Csárdások. — 22.10Í" Hangverseny a stúdióban. Pár­kányi Tibor qordonkázik, Nemes Ka­talin zongorázik. 23.00: Hírek, időjá­rás. 23.15: Az új magyar zene hó­napja. 23.33: Conchita Supervia és Georges Thill énekel. 24.00—0.10: Hí­rek, időjárás. URH RÁDIÓ 18.00: Hírek, időjárás. 18.10: Hang- i lemezparádé. Könnyűzene. 19.00: Az j új magyar zene hónapja. 19.14: Mű- j sormozaik — III. rész. 20.26: Hírek, j 20.29: Lehotka Gábor Bach-orgona- | estje a Zeneakadémia nagytermében, i 21.51: A dzsessz kedvelőinek. 22.25: Siratok. 23.00—23.15: Hírek, időjárás. PÉCSI RÁDIÓ 17.30: Magyar nyelvű műsor. Muzsi­kával faluról falura. — Zenés össze­állítás 18.10: öt perc. Bécsy Tamás jegyzete 18.15: Marica grófnő. Részletek Kál­mán Imre operettjéből. — Közben: Jegyzet 18.40: Dél-dunántúli híradó 19.00: Szerb-horvát nyelvű műsor. — Zenés találka. — Közreműködik: G. Radicevic. Hírek, lapszemle. Útköz­ben. Dalmát dalok 19.30: Német nyelvű műsor. Mikrofon­nal útközben. Bemutatjuk a mohácsi öntődét. Kívánsághangverseny 20.00: Műsorzárás. MAGYAR TV. 8.10: Földrajz (ált. isk. 5. oszt.) 9.00: Élővilág (ált. isk. 7. oszt.) 9.55: Magyar nyelvtan (ált. isk. & oszt.) 11.55: Filmesztétika (középisk. !. o.) 13.10: Földrajz (ism.) 14.00: Élővilág (ism.) 14.55: Magyar nyelvtan (ism.) 17.28: Műsorismertetés 17.30: Hírek 17.35: Iszfahán, a világ közepe. — Bolgár kisfilm 17.50: Nemzetközi kaleidoszkóp 18.25: Játék a könyvtárban 19.05: Reklámműsor 19.15: Esti mese 19.25: Szünet 19.30: Tv-híradó 20.00: Minden kilométerkőnél:*’' Ma­gyarul beszélő bolgár filmsorozat. — 6. Tíz perc múlva nyolc 21.05: Alba Regia napok. — Inter- dzsessz fesztivál, 1971. Helyszíni köz­vetítés a székesfehérvári Vörösmarty Színházból 22.05: Tv-híradó — 2. kiadás. JUGOSZLÁV TV. 17.15: Magyar nyelvű tévékrónika. — 17.40: A kék sirály csapata. 18.30: Sétáltam hetven falun át (népi mu­zsika). 19.00: Enciklopédia. — 19.20: Egy egész élet egy év alatt (ism.). 20.35: Fényszóró. 21.35: Lorna Dun — filmsorozat. i í t