Dunántúli Napló, 1970. május (27. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-03 / 102. szám

SPORT Mérkőzésről mérkőzésre Hármas győzelem a lengyelek ellen Magyarország—Lengyelország 2:0 (0:0) Labdarugó NB I. B | vácr.. Farkas I., Vincze, illetve Szöllősy, Laczkovics. A-csoport: Egyetértés—MÁV DAC Győr 1:0, Soroksár, Oroszlány—ZTE 1:0 <1:0>, Zalaegerszeg, BKV Előre— Ganz-MAVAG 1:1 (1:1), Buda­pesC B-csoport: Bp. Spartacus—BVSC 5:2 (2:3), Budapest, Kecskemét—Ózd 1:0 (1:0), Kecskemét. Szolnok—Bé­késcsaba 2:0 (1:0), Szolnok, Eger—DVSC 2:1 (1:0), Eger. az kb l b. Állasa A-csoport: 1. Pécsi Bányász 9 5 2 2 11:5 12 2. Egyetértés 9 5 1 3 12:8 11 3. Oroszlány 9 4 3 2 10:7 11 4. BKV Előre 9 3 4 2 8:8 10 5. Székesfehérvár 8 3 1 3 8:8 9 6. Ganz-MÁVAG 9 2 4 3 8:8 8 7. ZTE 9 3 2 4 9:10 8 8. MÁV DAC 9 1 5 3 4:6 7 9. Várpalota 9 12 6 5:15 4 B-csoport 1. Eger 9 6 _ 3 1 4 .T5 12 2. Kecskemét 9 4 3 2 18:10 11 3. Bp. Spartacus 9 4 2 3 14:10 10 4. DVSC 9 3 3 3 11:8 9 5. Szállítók 8 4 1 3 10:10 9 6. Szolnok 9 3 2 4 12:14 8 7, Békéscsaba 9 4 — 5 11:14 8 8. Ózd 9 3 1 5 13:16 7 9. BVSC 9 1 4 4 18:19 6 AJKAI BÁNYÁSZ—PÉCSI BTC 2:1 (0:1) Ajka, 1000 néző, vezette: Schopp. Ajkai Bányász: Lukács — Mester, Varró, Varga, Máté, Cseh, Haász, Király. Márkus. Kálmánfi P. (Gerencsér), Tér. — Edző: Kálmánfi Ferenc. — Pécsi BTC: Seres — Lévai, Bárácz, Kovács, Kozma, Rumann, Hor­váth, Gyurkovics, Kincsei. Hauschl, Palotai. Edző: Dara Já­nos. Két ellentétes félidőt hozott a találkozó, az első félidőben jól kombináltak a pécsiek, szünet után azonban visszaestek és a hazaiak megfordították az ered­ményt. Góllövők: Cseh. Király, illetve Kincsei. Jók: Varga, Cseh. Gerencsér, illetve Seres, Gyurko­vics. Táncsics SE—Almásfüzitői Tim­föld 5:4 (1:2). Almásfüzitő. NIKE Fűzfői AK-Dorogi Bányász 1:0 (1:0). Fűzfő, Zalaegerszegi Dó­zsa—Bakony Vegyész 1:0, Zala­egerszeg, Pápai Textiles—Győri Dózsa 1:0. Pápa, Szekszárdi Dó­zsa—Savaria Cipőgyár 1:0, Szek- szárd. A LABDARÜGO NB Q. ALLASA Nyugati csoport: Megyei bajnokság Nyugati csoport: Szászvári Építők—Szigetvári Ki­nizsi 4:1 (1:1). Szászvár, Pécsi Porcelángyár—Pécsi Dinamó 7:1 (4:1), Porcelángyári pálya. Má- gocs—Pécsi Gázmű 6:1 (3: l). Kokszmű pálya, Szigetvári ZM- SE—Pécsi Kinizsi 0:0, Szigetvar. A nyugati csoport állása: 1. P. Porcelán 8 7 1 _ 2 9:4 15 2. P. Kinizsi 8 4 2 2 15:8 10 3. Sz. Építők 8 4 2 2 10:9 10 4. Mágocs 8 4 1 3 15:3 9 5. Sz. ZMSE 8 2 4 2 18:10 8 6. Pécsi Gázmű 8 2 1 5 11:16 5 7. Sz. Kinizsi 8 2 1 5 8:29 5 8. P. Dinamó 8 — 2 6 3:25 2 KELETI CSOPORT Pécsi Kesztyűgyár—Véménd 3:1 I (2:1), Véménd. Beremend—Pécsi I Vasas 2:1 (0:1). Beremend. Sik­lós—István-aknai Bányász l :0 (1:0). Siklós, Boly—Vasas II. Bá­nyász 3:2 (0:1), Boly. A keleti csoport Állása: Labdarúgó NB IL Nyugati csoport: Máza-Szászvári Bányász­Bauxitbányász 7:1 (5:1). Szász­vár, 400 néző, vezette: Végh. — Máza-Szászvári Bányász: Hadrik (Süveges) — Szalai II. (Nagy I.), Róth I., Bakó, Bocz, Németh, Nagy II.. Túrós, Demeter, Cze- bei, Szabó (Jónás). Edző: Bo- dony János. Bauxitbányász: Bo­ros (Csertő) — Tulok, Hadik (Szandi), Dalnoki, Für, Szarvas, Horváth, Kőműves, Hegedűs, Ku­tas! (László). Molnár. Edző: Kő­míves Rudolf. A nagy lelkese­déssel és lendülettel kezdő ha­zai együttes már az első félórá­ban biztosította győzelmét. Szü­net után a szászváriak lefékez­ték az iramot. Góllövők: Deme­ter. Németh 2—2. Túrós, Nagy TT.. Szabó, illetve Kőműves. Jók: Bakó. Németh, Nagy Ili. Deme­ter, illetve Dalnoki, Molnár. PÉCSI ÉRCBÁNYÁSZ- KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 3:1 (0:1) Kaposvár. 2000 néző. vezette: Vadas J. Pécsi Ércbányász: Dosz- pod — Bendes (Strassz). Póhl. Farkas I., Borovácz.. Fekete, Gör- gényi. Szabó. Vincze, Farkas n.. Szigeti (Györkő dr.). Edző: Gal- góczv Ottó. Kaposvári Rákóczi: Kovács — Balogh I„ Szöllősy. Németh, Márton. Savanyú, Segesdi (Balogh II.), Nagy L. 'Szabó), Horváth I.. Göncz, Lacz- kovics. Edző: Zaag József. A vi­zes. csúszós pályán végig nagy technikai fölénvben volt a pécsi csapat. Mia szünetig a. hazaiak lelkesedésükkel vezetést tudtak szerezni, addig a fordulás után már nem volt vitatható a meg­érdemelt pécsi fölény és győze­lem. Góllövők: Vincze 2. Fekete, illetve Göncz. Jók: Péhl, Boro­í. Szekszárd 8 6 1 1 13:3 13 2. P. Ércb. 8 5 3 — 15:5 13 3. B. Vegyész 8 4 2 2 6:4 10 ! 4. K. Rákóczi 8 4 1 3 12:10 9 5. M.-Szászvár 8 3 2 3 12:3 8 6. Alm.-füzitő 8 8 2 3 12:12 8 Pápa 8 3 2 3 8:8 8 1 8­Z. Dózsa 8 3 2 3 7:8 8 9. Fűzfő 8 3 2 3 7:9 8 10. Ajka 8 2 4 2 7:11 8 11. Táncsics SE 8 3 1 4 13:16 7 12. Gy. Dózsa 8 3 1 4 5:9 7 13. P. BTC 8 2 2 4 9:10 6 14. Bauxitb. 8 2 2 4 12:19 6 15. Dorog 8 1 3 4 5:8 5 16. Savaria I 2 — 6 6:12 4 1. Siklós 8 5 1 2 14:10 11 2. Beremend 7 4 1 2 12:9 9 3. P. Kesztyűs 8 3 2 3 15:12 8 4. Boly 8 3 2 3 7:6 8 5. István-akna 8 3 2 3 14:15 8 6. P. Vasas 7 2 3 2 16:13 7 7. Vasas II. B. 8 3 — 5 10:19 6 8. Véménd 8 1 3 4 8:12 5 i O 1 o Labdarúgó NB III. Pécsi Helyiipar—Latinka SE 3:1 (1:0), Pécsbányatelep. v.: Singer, Mohácsi TSZTE—Lábodi ME- DOSZ 2:0 (1:0), Mohács, v.: Ihos, Bajai Vasas—Szekszárdi Vasas 1:0 (0:0). Baja. v.: Szloboda, Ka­posvári Vasas MTE—Marcali Vö­rös Meteor 2:2 (2:1). Marcali, v.: Bálint, Nagymányoki Brikett SK— Bonyhádi Vasas 2:1 (2:1), Bony- hád, v.: öze. Dombóvári VSE— Pécsi Volán SC 1:0 (0:0). Dom­bóvár, v.: Ducsai, PVSK—Barcsi SK 2:1 (0:0), v.: Küő. PEAC— Honvéd Steinmetz SE 2:1 (1:0), Ifjúsági stadion, v.: Schneider. az nb ni. Állasa : 1. PVSK 8 7 — 1 16:3 14 2. K. Vasas 8 5 2 1 13:7 12 3. M. TSZTE 8 3 1 2 15:7 11 4. Bajai V. 8 3 5 — 14:9 11 5. N. Brikett 8 4 3 1 10:10 11 6. D. VSE 8 3 3 2 14:13 9 7. PEAC 8 3 2 3 9:12 8 8. L. MEDOSZ 8 3 2 3 7:10 8 9. Sz. Vasas 8 3 1 4 17:9 7 10. B. Vasas 8 3 1 4 14:12 7. 11. Pécsi Helyüp. 8 3 1 4 14:17 7 12. Latinka SE 8 2 2 4 7:10 6 13. H. Steinmetz 8 2 15 12:13 5 14. Barcsi SK 8 1 3 4 7:14 5 15. M. Vörös M. 8 1 3 4 8:20 5 16. P. Volán SC 8 — 2 6 4:13 2 1. Egyetértés—MÁV-DAC 1 1:0 2. ZTE—Oroszlány 2 0:1 3. BKV Előre—Ganz-M. X 1:1 ' 4. Várpalota—Pécsi B. 2 0:2 | 5. Kecskemét—Ózd 1 1:0 6. Pápa—Győri Dózsa 1 1:0 I 7. Z. Dózsa—Bakonyi VSC 1 1:0 1 8. Szekszárd—Savaria 1 1:0 1 9. Honv. Bocskai—Szarvas 1 2:1 10. Esztergom—Kazincb. 1 3:2 ! 11. Como—Monza 1 1:0 12. Genoa—Catanzaro 1 2:0 13. Temaija—Varese X 1:1 14. Cesena—Pisa 9 1:2 Taktikai győzelem... Pécsi bányász—V át palotai Bányász 2.0 (0:0) Várpalota, 2000 néző. V.: Som­lai. P. Bányász: Bogyai, Bá­rány, Tallósi, Györkő II., Palkovics I., Halasi. Kele­men. Vessző (Palkovics II.), Bartal, Ivanics, Bencsik. Ed­ző: Kovács József. Várpalotai Bányász: Szeles — Süke. Szabó. Orbán II., Csapó I.. Fizi (Lakics), Kis- bej, Bertha, Bertalan. Orbán I. (Bánó). Horváth L. Edző: Dósay István. A pécsiek már az 5. perc­ben megszerezhették volna a vezetést. A könnyelműsködő védelem mellett Bencsik egyedül húzott kapura, de Szeles a 11-ig kifutva lábbal hárított. Gyors ellentámadás után a 10. percben parázs helyzet keletkezett a pécsi kapu előtt, egy közeli lapos lövést Bárány a jobb alsó kapufa tövéből rúgott ki. To­vább is a hazaiak maradtak támadásban. A 19. percben Horváth L. sarokra tartott szögletét húzta le Bogyai. A 40. percben Bencsik váratlan 18 méteres hatalmas bombá­ját védte Szeles. Majd Bo­gyai két alkalommal kifutás­sal hárított. Szünetben mindkét csapat t»n csere történt a Pécsi Bá­nyásznál Vessző helyett Pal­kovics II. jött a pályára. 52. percben Ivanics éles szögből alig lőtt laposan mellé. Ez­után nagy nyomás hárult a pécsi kapura, de a pécsi vé­delem remekül állta a sarat. A 62. percben formás pécsi támadás gördült a hazai ka­pu felé, ivanics közeli bom­báját Szeles vetődve kiütöt­te, a labda Halasi elé került, kiinek lövését a kapu előtt tömörülő védőkről. Szabóról esett a felső sarokba a lab­da, 1:0. öngól. A gól után hazai csapatban az idegesség jelei mutatkoztak. — A 90. percben született meg a má­sodik pécsi gól, egy villám­gyors akció után Bartal szök­tette Bencsiket, aki átjátszotta a várpalotai védőket és a ki­futó Szeles mellett a hálóba lőtt. 2:0. Remek mérkőzést látott a győzelmet váró várpalotai közönség. Nagyszerű takti­kával játszott a pécsi csapat, megérdemelten vitte haza a két pontot. Jók: Bogyai, Tal­lósi. Kelemen. Halasi. Palko­vics I.. illetve Szeles, Orbán II., Csapó I., Kisbcj. Cslfcv Tváw tJszás: A PÉCSI ÉRCBÁNYÁSZ A KAPOSVÁRI MÁJUS I. KUPA ŐRZŐJE Kaposvárott négy sportkör ver- senyzői álltak rajtkőre a hagyo­mányos Május 1 Kupa idei ver­senyén. A legeredményesebben a Pécsi Ércbányász úszói szerepel­tek, pontversenyben az első he­lyen végeztek, így egy évi idő­tartamra Pécsre került a trófea. Férfi eredmények: 100 m gyors: 1. Mátrai. Ércbányász, 1:00.5, 2. Sík, Dózsa. 1:02.8. 200 m mell: l. Mátrai, 2:46.6, 3. Villányi, Dózsa. 2:57.2. 100 m hát: 1. Mátrai. 1:09.3, 2. Mozsgai Ércbányász, 1:13.8. 3. Sík, 1:14.0. 100 m pil­langó: 1. Sík. 1:08.6. 2. Abay, Érc­bányász. 1:08.8. Ifjúsági 200 mell: ...2. Dunai. Ércbányász, 3:0.35, 3. Tábori, Ércbányász. 3:03.7. — 100 m gyors: . . . 2. Juhász. Érc­bányász. 1:02.8. 3. Tari. Ércbá­nyász 1:06.7. 100 m pillangó: . . . 1. Orbán. Ércbányász, l :13.0. . . . 3. Papp. Dózsa, 1:17.1. Serdülő 400 m gyors: ... 3. Nagyfejeő, Érc­bányász, 5:36.2. Gyermek 100 m mell: 1. Mucsi Dózsa, 1:57.3, ... 3. Porpáczi, Dózsa, 1 :42.5. 4x200 m vegyesváltó: 1. Ércbányász, 10:41.7, 2. Dózsa, 10:55.0. — Női eredmények: 200 m vegyes: 1. Dunai Ércbányász. 2:54.1. 2. Vár- konyi Dózsa, 2:58.2. 3. Bruck. Dó­zsa, 2:59.0. 100 m hát: ... 2. Ka­rel, Dózsa, 1 :28.9, 3. Szigeti Dó­zsa, 1:29.8. 100 m gyors: 1. Bruck, Dózsa, 1:14.9. 2. Hunyadi, Érc­bányász, 1:17.2, 3. Várkonyi, Dó­zsa, 1:19.2. Serdülő 100 m gyors: ... 2. Fekete, Dózsa, 1 .T7.9. 100 m pillangó: ... 2. Tábori, Érc­bányász, 1:40.1. Gyermek 100 mell: l. Tóth. Ércbányász, 1:35.6. 2. Várkonyi. Dózsa. 1:35.7. 100 m hát: 1. Tóth, Ércbányász, 1:40.5. 4x100 in vegyesváltó: l. Ércbá­nyász: 5:32.8. 2. Dózsa. 5:50.8. — Pontverseny: i. Pécsi Ércbányász, 164, 2. Kaposvár 159, 3. Pécsi Dó­zsa, 127 pont. Népstadion. 10 000 néző. Vezette: Riedel (Ménig, Schulcz), mindhárom NDK- beli. Magyarország: Tamás — Noskó, Páncsics, Konrád, Fejes — Dunai III., Halmos! — Kocsis, Bene, Fazekas, Karsai. Lengyelország: Szygula — Winkler — Sztachurski, Strzalkowskl, Blaut I., An- czok — Cmikiewicz, Bula — Kózerski, Jarosik. Gadocha. Góllövő: Fazekas (59. perc), Karsai (80. p.). A találkozó elején válto­zatos játék alakult ki. de a magyar támadások elhaltak a lengyel 16-osnál. Az 5. I perc egy váratlan lengyel el- | lentámadás végén Bula 18 m-es lövése a felső lécről pattant az alapvonalon túl­ra. Mezőnyfölényt harcolt ki j a magyar együttes, de igazi gólhelyzet nem alakult ki. A lengyel kapus előbb Fa­zekas, majd Halmosi lövését j hárította. A nagyobbára vé- ] dekező lengyel együttes vá­ratlan rajtaütésekkel köze- j lítette meg a magyar kaput. I A 30. percben Kozierski le- j futotta Noskót, de szeren- | cséré lövésével Tamást ta­lálta el. Szünet után a magyar csa­pat kezdett jobban, hosszú ideig a vendégek térfelén folyt a játék. Kocsis ás Be­ne hagyott ki helyzeteket. Az 59. percben megszüle­tett a magyar csapat ve­zető gólja. Karsai halszél­ről ügyesen adott középre és Fazekas közelről a jobb sarokba fejelt, 1:0. A gól után élénkebbé vált a játék, ennek során a len­gyelek előtt is adódott gól­szerzési lehetőség, de a ma­gyar védelem élén Tamással mindent hárított. A sorozatos lengyel táma­dásokat a 80. percben törte meg egy magyar el­lentámadás, mely gólt eredményezett és el Is döntötte a mérkőzés sor­sát. Fazekas szép cselek­kel tört előre, labdáját Karsai kapta, aki a kifutó kapus mellett ügyesen a hálóba gurított, 2K). A vizes, csúszós, sároe ta­lajon nem alakult ki az át­lagosnál magasabb színvo­nalú játék. A magyar együt­tes megérdemelten győzött, elsősorban lelkesedése és küzdóképessége érdemel di­cséretet. A győztes csapatból Halmosi, Páncsics, Karsai, Fazekas és Tamás játéka ér­A kitűnő formában lévő Tamás megszerzi a labdát Jarosik elH demel dicséretet, Konrád, a Pécsi Dózsa újonc váloga­tottja lényegesen többet nyújtott, mint amit vártak tőle, egyszerűen, magabizto­san oldotta meg feladatát Magyar utánpótlás válogatott —lengyel utánpótlás váloga­tott 2d) (1:0) Népstadion, 1000 néző. Ve­zette: Fiala (Csehszlovákia). A magyar csapat a követ­kező összeállításban játszott: Szabó — Molnár, Kovács J., Megyesi, Répás, Horváth — Török. Sárközi. Müller, Tóth. Nagy R. Góllövők: Sárközi és Müller. Magyar ifjúsági válogatott— lengyel ifjúsági válogatott 3:2 (2:1) Nowy Sacz, 8000 néző. Ve­zette: Spotak (csehszlovák). Magyar ifjúsági válogatott: Bencze — Korponai, Emödi, Földesi, Lukács — Tóth I., Varga. Horváth — Fehér­vári, Tóth J., Kunszt. Ma­gyar csapat góllövői: Fehér­vári, Tóth J., Kunszt. A magyar labdarúgás változatlanul jobb Vasámap két újság jelenik meg Varsóban: a Trybuna Ludu és a Zycie Warszawy. Mindkettő részletes tudósítá­sokat közölt a magyar—len- gyal labdarúgó válogatott szombati mérkőzéséről. A Trybuna Ludu .,A ma­gyar labdarúgás változatla­nul jobb” című tudósításá­ban a többi között kiemelte, hogy a szómbati mérkőzésen a magyar válogatott igazolta a lengje! együttessel szem­ben több évtizedes meglevő fölényét. A mérkőzés hosszú időn át egyenlő erők küzdelmét hoz­ta. Ahogy azonban az idő múlt, a magyar játékosok nagyobb lelkesedése. oda­adása és csatáraik eredmé­A nagyobb mozgékonyság döntött... Pécsi Dózsa—Komlói Bányász 3:1 (2:0) nyesebb játéka meghozta a sikert. A magyar csapat gyorsabban szőtte támadásait és a kapu előtt határozottabb volt. A népstadion! vereség új­ból bizonyította a régi igaz­ságot: a siker alapja a gon­dos felkészítés. A magyarok igen gondosan készültek a találkozóra, míg a lengyel együttesnek erre nem volt alkalma — állapítja végül a Trybuna Ludu. A Zycie Warszawy véle­ménye szerint a lengyel csa­pat gyenge csatárjátéka miatt vesztett. A magyar vé­delem, élén Páncsiccsal köny_ nyen hárította Jaroskik, Ga­docha és Bula próbálkozásait — húzza alá a lap. A ma­gyar együttesben Páncsics mellett szerepelt még egy kiemelkedő képességű játé­kos. a technikailag nagysze­rűen képzett Fazekas. Bene a tokiói olimpia gólkirálya, változatlanul igen veszélyes a kapura. Barátságos mérkőzés, Tüzér ut­cai pálya, 500 néző, vezette; Lu­Pécsi Dózsa: Kapp (Kollár) — Hernádi, Maurer, Kocsis, Kin­cses I„ Daka, Tüske. Bérezést, Rónai, Rádl (Köves), Máté. Edző: dr. Czibulka Mihály. Komlót Bányász: Erdőst (Buus) — Lazaridisz (Kótal), Zlmonyl, Csordás T.. Flczlcő, Makray. Bor- dács, Juhász (Földi), Sólymost, Egri (Merezel). Csordás H. (Mo- hácsik). Edző: Lantos Mihály. Vizes, csúszós pályán, szakadó esőben kezdte a két csapat a já­tékot. Az első negyedóra hul­lámzó mezőnyjátékkal telt el, melyben a Komló enyhe fölény­Kerékpár: Spartacus-győzelmek a területi bajnokságon Vasárnap délelőtt hűvös szeles, esős időben a Kapos­vár—Nagykanizsa közti or­szágúton rendezték meg a területi egyenkénti indításos bajnokság futamait. Az öt kategóriában lebonyolított versenyen négy Pécsi Spar­tacus bajnokság született. Eredmények: Felnőtt versenykor eke sek, táv 50 km: 1. Sturm, Pécsi Spartacus, 1:21.59, 2. Gál Nagykanizsa, 1:24.0, 3. Schneider, 1:24.10, Pécsi Spartacus. Versenykerekes juniorok, táv Ifi km: 1 Hor­váth, 1:09.35, 2. Szárnyasi, 1:09.34, mindketten Pécsi Spartacus, 3. Sallai, 1:11.15, Szekszárd. Vaskerekes ifjú­ságiak, táv 20 km: 1 Fodor, 38.35. 2. Petrovics, 39.20, 3. Rusz, 41.35, mindhárman Pé­csi Spartacus. Vaskerekes serdülők, táv 12 km: 1. Ba­logh. 23.45. 2. Varga, 20.35, 3. Herke, 2á.4ft, mindhárom Pécsi Spartacus. Vaskerekés úttörők: 1. Bacher 15.25, 2. Novak, 18.13, mindkettő Nagykanizsa, 3. Riszt, 18.50, Pécsi Spartacus re tett szert. Lassan élénkült a Játék a 16. percben Rónai jó | labdát adott Máténak, a csatár ; lövését Erdős! lábbal hárította. A SÍ. perc hozta meg a pécsiek | vezető gólját, Máté elvette a láb- | dát a tétovázó komlói védőktől. Tüske elé gurított, aki 25 méter­ről lapos, erős lövést küldött a Jobb alsó Sarokba, 1:0. Nemsok- I kai ezután Csordás II. lövését csak kiütni tudta Rapp. de a befutó Juhász senkitől sem za- j vartatva kapu mellé bombázott. Három perccel a félidő befeje­zése előtt jobb oldali szöglet után Tüske Máté elé fejelt, aki J 3 m-ről ugyancsak fejjel küld­te a labdát a hálóba, 2:0 Fordulás után a Komló lépett fel támadólag, az 55. percben Merczel előtt nyílt gólszerzési le­hetőség, de rosszul helyezett lö­vését Kollár lábbal hárította. Egy perccel később viszont a pécsi hálóba került a labda, Mercze! középre adott, Bordács lefutotta Maufert és a kiinduló pécsi ka­pus fölött a hálóba emelt, 2:1. A komlói gól a pécsieknek adott szárnyakat, parázs támadásokat vezettek. A 60. percben ismét jobboldalról íveltek be szögletet, az előrehúzódott Kocsis 8 mé­terről a későn vetődő Buus ke­ze alatt a kaou közepén fejelt a hálóba. 3:1. Még egy kihagyott Máté- és Merézel-helyzet után mezőnyjátékkal ért végett a mérkőzés. A hideg eső. a mélyen felázott talaj nehéz feladat elé állította a két együttes Játékosait, akik az irreális talajon bizonytalanul mozogtak. Emiatt elég sok labda került rossz helyre ée a Játék színvonala is alatta maradt a várakozásnak. A pécsi csapot tagjai többet énóiogtak, erőtelje­sebben játszottak és helyzeteiket la Jobban kihasználták. — Jók: Maurer, Kocsis, Kincses I., Tüs­ke, tllotve Csordás I., Ficzkó és Uordáes. ELMOSTA AZ ESŐ A TENISZVERSENYT A teniszezőknek sem volt sze­rencséjük az időjárással. A négy­naposra tervezett pécsi ünnepi Idénynyitó versenyt nem tudták befejezni. A felázott pályák csak csütörtökön délután és pénteken reggel tették lehetővé, hogy né­hány mérkőzést lejátsszanak. A szövetség vezetői úgy határoz­tak, hogy az elmaradt játszmá­kat minden munkanap délután fél négy órai kezdettel folytat­ták. Előreláthatóan — ha az idő­járás újból közbe nem szó] — szerdán kerül sor eredményhir­detésre. Sakk: KETTŐS GYŐZELEM AZ OB II-BEN A hét végi fordulóban a két pécsi csapat eredményesen sze­repelt a bajnokságban. A Pécsi Ércbányász fölényes győzelmé­vel tovább növelte előnyét az élen, a Pécsi Bányász pedig a középmezőnybe lutáshoz szerzett értékes pontokat. Pécsi Ércbányász—Dunaújváro­si Kohász 10.5:3.5. OB IT. mérkő­zés, Dunaújváros. Pécsi győzte­sek: Ribli. Krisztián. Bereczky, Dénárt, Pa lesó. Kamarás. And­rás, Glatt és Kársa. Döntetlenül iútsZottak: Kádár. Kocsis és Szá- ’árd. Pécsi Bányász—Bp. OTP 8:6. OB Tt. mérkőzés. ÜJrriesíes, Bá­nyász Szálló. PeCst győztesek: Szabó. Mufics. Gerecs, Vertényi, Csik. Hámori. Döntetlenek: dr. Horváth, Részi er, Kovácsiés. Pé- terfalvt. l) 5