Dunántúli Napló, 1970. április (27. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-14 / 86. szám

TOTO 2. Oroszlány—G. -MA VAG 3. Z.-egersz. TE—p. Hány. 4. Ajka—Almásfüzitő 5. Kisterenye—MiskolciVS< L Bocskai SE—Cegléd 7« Debr. EAC—Középítők S. Brescia—Lánerossi 9. Florentina—Milan 10. Lazio—Juventus 1L Sampdoria—Verona 12. Torino—Bologna 13. Ternana—Reggiana 14. Catanzaro—Mantova A 15. heti Totó-nyeremények az illeték levonása után a kö­vetkezők: IS találatos szelvény 14 darab, nyeremény egyenként 45 316 fo­rint. Ebből 13 plusz 1 találatos 7 darab, nyeremény és a Juta­lom együttesen 143 505 forint. 12 találatos szelvény 336 darab, a njrereniény 1255 forint. A 11 ta­lálatos szelvények száma 3304 darab, a nyeremény 128 forint. A 21 082 darab 10 találatos szel­vényre 30 forintot fizetnek. A nyereményösszegek tájékoztató jellegűek. X 2:2 1 2:1 1 2:0 X 1:1 1 lí® 1 1:0 X 1:1 X 1:1 1 4:2 1 2:0 1 2:1 X 1:1 X 0:0 X 0:0 SPORT Felsőoktatási intézmények J sportversenyei Vojvodina—Pécsi Dózsa 3:1 (2:1) Az erősen tartalékos Pécsi Dózsa vasárnap Eszéken a Vojvodina csapatával mérkő­zött. A pécsiek közül hiány­zott Konrád és Máté. de Bérezési és Köves sem vál­lalta a játékot sérülés miatt. A Vojvodina már a 8. perc­ben megszerezte a vezetést, de egy perc múlva dr. Dunai egyenlített. A 32. percben is­mét a Vojvodina ért el gólt. A 80. percben Dunai dr. még a kapust Is kicselezte, de az 5 méterről leadott lövését a kapuvonalon a védők szög­letre hárították. A 87. perc­ben Rónai előtt nyüt szépí- tési lehetőség, de a 12 méter­ről leadott kapáslövése a ka­pufát érintve hagyta el a já­tékteret. A Pécsi Dózsa kedden dél­után 14.15 órakor az Eszék csapatával játszik. Zágrábi Dinamó—Eszék 4:2 (2:2). Sportversenyek kezdődtek az Állam- és Jogtudományi Egye­tem testnevelési tanszéke és a PEAC kezdeményezésére a pécsi felsőoktatási intézmények hall­gatói és oktatói között. A ver­senyekkel a felsőoktatási intéz­mények hallgatói és oktatói ré­szére biztosítanak sportolási le­hetőséget, akik nem vesznek részt az egyetemi, főiskolai klu­bok szakosztályainak munkájá­ban. A hallgatók kispályás lab­darúgásban, kosárlabdában és női asztalitenisz csapatversenyben találkoznak, a dolgozók sakk, asztalitenisz és kispályás labda- rúgásbar versenyeznek. Az or­vos. a jogi egyetem, a Tanár­képző Főiskola és a Felsőfokú Vegyigépészeti Technikum hall­gatóinak, dolgozóinak sportver­senyei, a hallgatók kispályás labdarúgó és kosárlabda mérkő­zéseivel kezdődtek meg. az asz­taliteniszezők is versenyeznek és a dolgozók is pályára lépnek. i™*** **-+-*- Zalaegerszegi TE — Pécsi Bányász 2:0 (0:0) Csoportgyőztes a megyei ifjúsági yálogatott A harmadik forduló mér- i kőzéseivel befejeződtek a megyei labdarúgó Ifjúsági j válogatottak területi döntői. ! A Kecskeméten játszó bara- ' nyai válogatott utolsó. Bács megye válogatottja elleni i mérkőzését is megnyerte, így pontveszteség és kapott gól nélkül az első helyen vég­zett. További csoportgvőzte­Az ökölvívó NB I. állása 1. Bű. Honvéd 3 3-------­4 8:13 6 2. Pécsi VSK 3 2—1 34:32 4 3. Zalka SE 3 2—1 31:35 4 4. Tatabánya 3 1—2 31:35 2 5. Ü. Dózsa 3 1—2 26:40 o 6. Vasas 3--------3 2 8:38 — sek: Ny í regy házán: Borsod megye. Szegeden: Csongrád megye, Zalaegerszegen: Za­la megye. Tatán: Budapest utánpótlás válogatott. Baranya megye—Bács me­gye 2:0 (1,0). Góllövők: Ró­nai és Orsós. Jók. Gyurona. Csemeczki. Varga. illetve: Nagy, Görbe, Tamás. A KECSKEMÉTI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE: 1. Baranya m. S S — — 4:0 6 . 2. Somogy m. 3 * — 1 7:3 4 3. Tolna m. 3 — 1 2 3:7 1 4. Bács m. S — 1 2 1:3 1 1 Kosárlabda SZIGETVAR—BP. PEDAGÓGUS 68:39 (41:19) NB I. női mérkőzés, Buda­pest. V.* Mészáros és Bánsági. A szigetváriak nemcsak mezőny­ben játszottak jől, de a kosárra dobással sem állottak hadilábon. Legjobb dobók: Hegedűs 16, Jer- szi 14, illetve Stefancsik II. 13. BSE—SZIGETVÁR 96:38, (39:16) NB I. női mérkőzés. Budapest. V.: Szécsi és dr. Zsabka. A szi­getváriak vasárnap nem tudták megismételni szombaton muta­tott jő formájukat. A csapat fá­radtan mozgott. NB n. MÉRKŐZÉSEK Soproni Postás—Pécsi Tanár­képző 64:58, női mérkőzés. Ta­nárképző Főiskola, Soproni Tex­tiles—Pécsi Tanárképző 102:58, férfi mérkőzés. Tanárképző Fői­iskola. . Honvéd Táncsics SE— Pécsi Postás 133:88. férfi mérkő­zés, Kaposvár, PVSK—Moson­magyaróvár 66:47. női csapatok. M o son m a g3^a ró v ár. Kosárlabda NB I. állása Női csapatok Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Tapolcai. Zalaegerszeg: Bole- mányi — Prokosch. Igazi, Vörös. Fehér, (Bende. 76. p.), Filó. Farkas, Pavlicz, Madár. Tóth (Józsi 68. p.). Bita. Ed­ző: Szőcs János. Pécsi Bá­nyász: Bogyai — Bárány, Tal- lósi, Györkő II., Marton, Kelemen, Palkovics I., Pal- kovics II.. (Makiári 70. p.). Vessző. Ivanics (Bartal. 65. p.). Bencsik. Edző: Kovács József. Izgalmas mérkőzést vívtak a csapatok. A játékidő első részében kiegyenlített volt a küzdelem. A 4. percben Bo- gyainak akadt védeni valója, Madár lövését szögletre há­rította a Bányász kapusa. Pécsi ellentámadás során a kapura törő Bencsik elöl Bo- lemányj nagy üggyel-bajjal tisztázott. A 30. percben Is­mét a zalaegerszegi kapu volt veszélyben. Bencsik a 1 kapust is kicselezte, de a lövésnél kivárt és a védők : szögletre tudtak menteni. — | Szünet után folytatódott a i változatos küzdelem. A 46. : percben Ivanics került gól­helyzetbe, de fejesét Bolemá- I nyi védte. Az 55. percben ve­zetéshez jutott a hazai csa­pat. Tömörülés támadt a I Bányász kapuja előtt és Fe- ] hér közvetlen közelről a ! pécsiek kapujába továbbítot- 1 ta a labdát. 1:0. A gól fel­lelkesítette a hazaiakat és a ! 80. percben a ZTE ú.iabb j gólt szerzett. Madár talált be a pécsiek kapuiába. 2:0. A zalaegerszegiek kihasználták a kínálkozó helyzeteket és ezzel maguknak biztosították a győzelmet. A Bányász csa­társora csak az első félidő­ben volt veszélyes a ZTE kapujára. Jók: Bolemányi, Vörös. Madár, illetve Bogvai, Tallósi, Marton. Aog'v lelkesedéssel küzdött a magyar csapat Belgrádhan Magyarország—J ugoszlávia 2:2 (1:1) 1. Videoton 7 7 — 503:368 14 2. TF 7 6 1 500:345 13 3. BSE 7 5 2 499:963 12 4. Bp. V. Met. 7 5 2 472:358 12 5. MTK 7 5 2 503:365 12 6. Kecskemét 7 4 3 456:305 11 7. BKV Előre 7 4 3 474:437 11 8. Szfv. Ép. 7 4 3 466:427 11 9. Szigetvár 7 3 4 357:396 10 10. Bp. Spart. 7 2 5 424:489 9 11. Eger 7 2 5 379:433 9 12. Bp. HSC 7 1 6 302:422 8 13. Szolnok 7 1 6 397:482 8 14. Bp. Ped. 7 — 7 230:?74 7 Teke: Két vereség — egy győzelem NB-s teke csapataink e heti mérlege ' nem alakult kedvezően, a Pécsi Gázmű férfi csapata Győrben, a BTC nők otthonukban szenvedtek négy-négy pontos vereséget. Egyedül a Baranyai Építők férfi együttesének sikerült nyernie. Eredmények: Rába F.TO—Pécsi Gázmű 8:2, NB I. férfi mérkőzés, Győr, Kőbányai Sör—Pécsi BTC 6:2. NB Ii. női mérkő­zés, BTC pálya. Baranyai Építők—Győri Richards 6:2. NB II. férfi mérkőzés, Űj- mecsekalja. Építők tekecsar­nok. Kincsei a bőrgyáriak második gólját lövi. Labdarúgó NB II. mérkő­zés a BTC-pályán. BTC—Savaria Cipőgyár 2:1. Magyarország: Tamás — Vellai, Páncsics. Vidáts. Fe- ; jes — Halmosi. Somogyi — i Pusztai, Fazekas. Bene, Du- | nai II. — Jugoszlávia: Muti- barics — Tesan. Paunovics. | Holcer, Gracsanin — Pi- j rics, Sztepanovics — Mujkics, | Bajevics, Gyorgyevics, Dzsa- I jics. Csere: Somogyi helyett | Karsai, Pirics helyet Jerko- vics (a szünetben). Dunai II. helyett Máté (70. p.). Góllö­vő: Fazekas (17. p.). Páncsics (öngól, 33. p.), Gracsanin (48. p.). Bene (74. p). — Szöglet- arány: 15:1 (6:0) a jugoszlá- vok javára. Nehéz, csúszós talajon ját­szottak. Vasárnap szinte egész nap esett Belgrádban, a rendkívüli időjárás a ju­goszláv fővárost sem kerülte el. A mérkőzés kezdésére azonban elállt az eső. Ma­gyar támadással kezdődött a játék. Somogyi labdájával Halmosi tört előre, lövését azonban a jugoszláv kapus kiütötte. A 3. percben a já- I tékosok és a nézők egy per- ! ces néma, vigyázzállással i adóztak a tragikus szeren- ! csétlenség következtében el- I hunyt Kozma István magyar birkózó világ- és olimpiai bajnoknak. A jugoszlávok egymás után három szögletet értek el. de a magyar véde­lem tisztázott. A jugoszláv belső hármas ügyesen ado­gatott és Gyorgyevics befe­jezésként kapu mellé lőtt. A 17. percben a magyar csapat szerzett vezetést. Bene remek labdát tálalt Fazekas elé, aki Labdarúgó NB L B Székesfehérvári MÁV—Győri MÁV DAC 2:1, Előre—Várpalota 2:1, Oroszlány—Ganz-MÁ VÁG 2:1. Kecskeméti Dózsa—Szállítók 4:0, Ózd—Békéscsaba 1:0, Bp. Spartacus—Debreceni Vasutas 0:0. A csoport : Mérkőzésről mérkőzésre 1. Oroszlány 6 3 3 — 1:3 9 2. P. Bányász 7 3 2 2 0:5 8 3. Sz. MÁV 0 4 — 2 8:7 8 4. BKV Előre 6 3 3 1 8:4 7 5. ZTE 6 3 — 3 7:7 6 f. Egyetértés 6 2 1 8 0:8 5 G.-MÄVAG 6 2 1 8 5:3 5 t MÁV DAC 6 — 4 2 3:5 4 9. Várpalota 7 1 2 4 4:11 4 B-csoport: 1. Eger 7 4 4 10:14 8 .2. Debrecen 6 3 1 2 8:4 7 3. FOSPED 6 3 1 2 0:8 7 4. Kecskemét 0 2 2 2 13:8 8 5. özd « 3 ­3 10:8 0 6. Békéscsaba 6 3 ­3 8:8 0 Bp. Spart. 6 2 2 2 5:5 6 8. SZMXE 0 2 1 S 9:9 3 9. BVSC 7 1 3 3 9:14 5 Labdarugó NB II. Pécsi BTC—Savaria Cipőgyár :l (1:0), BTC pálya, 400 néző, ezette: Vigh. Pécsi BTC: Seres - Keiül (Lévai), Bárácz, Ko~ ács, Kozma, Rumann, Horváth, vines ei, Huszti. Hauschl (Kő­ári), Palotai. Edző: Dara Já- ios. — Savária Cipőgyár: Var­ia F. — Virág. GáJ. Geicsnek, lümegi, Varga L., Sziklai (Jan­issó). Molnár, Kecskés, Márkus. Hagy, Edző: Tölgy ges József. Jóiramú, változatos és érdekes találkozót játszott a két csapat. Az első húsz perctől eltekintve, a vendégcsapat támadott többet. I de a ritkább BTC támadások több veszélyt jelentettek. Gól­lövők: Kincsei Palotai, illetve Kecskés. Jók: Seres, Bárácz, Palotai, illetve Geicsnek, Mol­nár, Márkus. Zalaegerszegi Dózsa—Máza- Szászvári Bányász 1:1 (1:1)» Zalaegerszeg, 800 néző, vezette: Rúzsa. Zalaegerszeg: Déri — Németh II., Czotter. Braun, Si­pos, Mihalecz, Pető (Dervalics), Varga, Németh I., Rácz, Szako- nyi (Egri). Edző: Gáspár László. Máza-Szászvár: Hadrik — Szá­lai. Róth. Bocz, Nagy I. (De­meter), Pakó, Túrós. Németh. Czembei, Nagy n., Jónás (Kő­vári). Edző: Bodony János. A jól küzdő, lelkesen játszó Bá­nyász csapat megérdemelten harcolta ki a döntetlent. Az első fél óra eltelte után, mely a ha­zaiak fölényének jegyében zaj­lott le. később kiegyenlítődött a játék. Góllövők: Németh, ill. Né­meth. Jók: Czotter. Sípos, illetve Bocz, Nagy, Németh. Bakonyi Vegyész—Pápai Tex­tiles 1 :fl, Győri Dózsa—Fűzfő 1:0. Szekszárd—Táncsics SE 3:1. Bauxitbányász—Kaposvári Rá­kóczi 2:0, Ajka—Almásfüzitő 1:1. * nb n. Állasa 1. Szekszárd 5 4 — 1 10:3 8 2. P. Ércbányász 5 3 2 — 9:3 8 3. Gvőri D. 5 3 1 1 1:2 7 4. Bakonyi V. 5 3 1 1 5:3 7 5. Fűzfő 3 2 2 1 5:4 6 Ö. Pécsi BTC 3 2 1 2 0:3 3 7. Táncsics SE 3 S 1 S ín 5 i 8. K. Rákóczi 9. Almásfüzitő 10. Ajka 11. Bauxitbány. Máza-Szászvár Pápa 14. Z. Dózsa 15. Savaria 10. Dorog 5 2 1 2 4:5 5 5 2 1 2 4:6 5 5 1 3 r 3:6 5 5 1 2 2 6:6 4 5 1 2 2 3:3 4 5 1 2 2 3:3 4 5 1 1 3 2:5 3 5 1 — 4 4:9 2 5 — 2 3 2:6 2 Labdarúgó NB IIL Nagymányoki Brikett SK— Barcsi SK 0:0, Nagymányok, v.: Polc, Kaposvári Vasas MTE— PEAC 4:2 (2:1), Kaposvár, v.: Szalai, Szekszárdi Vasas—Dom­bóvári VSE 5:2 (3:0). Szekszárd.: v.: Műdig. P. Helyiipari—Marcali Vörös Meteor 3:0 (1:0). Pécsbá- n3Tatelep, v.: Ihos, Bajai Vasas- Mohácsi TSZTE 1:1 (1:0), v.: Bálint. PVSK—Pécsi Volán SC 4:1 (2:0), PVSK pálya, vezette: Schneider. Latinka SK—Honvéd Steinmetz SE 2:0 (1:0), Marcali, v.: Kő. A Lábodi MEDOSZ— Bonyhádi Vasas mérkőzés el­maradt, mert a vendégcsapat gépkocsi hiba miatt nagy ké­séssel érkezett a mérkőzés szín­helyére. nb in. Állasa t. PVSK 5 5--------11:1 10 2 . K. Vasas 5 3 t l 8:4 7 3. Nagyin. B. 5 3 1 l 6:7 7 4. Bajai Vasas 5 1 4 — 8:7 6 5. D. VSE 5 2 2 1 11 :10 6 6. M. TSZTE 5 2 1 2 8:5 5 7. B. Vasas 4 2 1 1 11 :8 5 8. Sz. Vasas 5 2 1 S 7:5 5 9 P. Helyiipwrl n 1 I t;U S 10. Latinka SE 5 1 2 2 4:4 4 11. Barcsi SK 5 1 2 2 5:6 4 12. Marcali 5 1 2 2 5:8 4 13. H. Steinmetz 3 1 1 3 6:8 3 14. L. MEDOSZ 4 1 1 2 5:7 3 15. PEAC 5 1 1 3 4:10 3 16. P. Volán 5 — 1 4 3:11 1 Megyei bajnokság Keleti csoport; Pécsi Kesztyű­gyár-Vasas II. Bányász 3:0 (0:0), BTC pálya, Pécsi Vasas—István- aknai Bányász 3:3 (2:1). Ifjúsági stadion, Berémend—Véménd 1:1 (1:0), Beremend, Siklós—Boly 1:0 (0:0), Siklós. Nyugati csoport: Szigetvári Ki­nizsi—Pécsi Kinizsi 3:1 (2:1), Szi­getvár, Mágocs—Pécsi Dinamó 1:0 (1:0), Erőmű pálya, Pécsi Porcelángyár—Szászvári Építők 2:1 (1:0), Porcelángyári pálya, Pécsi Gázmű—Szigetvári ZMSE 5:3 (2:2), Kokszmű pálya. MEGYEBAJNOKSAG ALLASA Keleti csoport: 1. Siklós 5 3 1 1 11:7 7 2. Vasas TI. B. 5 3 — 2 4:10 6 3. Pécsi Vasas 4 1 3 — 11:7 5 4. Beremend 4 2 1 1 7:5 5 5. Véménd 5 1 3 1 7:7 5 6. P. Kesztyűs 5 1 2 2 7:6 4 7. István-akn. B. 5 1 2 2 7:9 4 8. Boly 5 — 2 3 7:4 2 Nyugati csoport; 1. P. Porcelán 5 5-------18:1 10 2 . Sz. ZMSE 5 2 2 1 16:7 6 3. P. Kinizsi 5 2 1 2 7:7 5 Mágocs 5 2 1 2 3:3 5 5. Sz. Építők 5 2 1 2 4:7 5 6. P. Gázmű 5 2 — 3 9:7 4 f. Sz. Kinizsi 5 2 — 3 5:1® 4 3. P. Dinamó 3 — l 4 1:12 1 jól sikerült fejessel a jugosz­láv kapu bal sarkába továb­bította a labdát, 1:0. A ju­goszlávok percei következtek ezután. A 24. percben Dzsa- jics leshelyzetből lőtt a ma­gyar kapuba, de a játékve­zető jól látta a helyzetet és szabadrúgást ítélt a magyar csapat javára. A túlsó kapu­nál Bene lövése veszélyez­tette a jugoszlávok hálóját, de a labda elkerülte a jobb sarkot. A hazai csapat vette át a játék irányítását, a ma­gyar együttes védekezett A 33. percben Vellai szerelését szabálytalannak minősítette a játékvezető, a szabadrúgást Dzsajics ívelte és a menteni akaró Páncsics Tamás mel­lett a jobb sarokba fejelte a labdát, öngóllal egyenlítettek á jugoszlávok, 1:1. Szünet után nagy hangor­kán közepette rohamoztak a jugoszlávok. A 48. percben a játékvezető elengedte a lesről induló Gracsanin! és a csatár Tamás mellett a magyar kapuba lőtte a lab­dát. Vezetéshez jutott a ju­goszláv csapat. l:2-re alakult az eredmény. A gól után sem adta fel a magyar csapat a küzdelmet. A jugoszlávok 20 perces rohama után rende­ződtek a magyar csapat so­rai és a 67. percben egyen­lítési lehetőség nyílott Faze­kas előtt, lövését azonban a jugoszláv kapus bravúrosan kiöklözte. A 74. percben Be­ne remek szabadrúgás góljá­val egyenlítettünk. Fazekast a jugoszláv védők felvágták és Bene jól eltalált lövése nyomán a labda bombaként vágódott a jugoszlávok kapu­jába, 2:2. A fiatal, újjászervezett magyar csapat nc.gy akarás­sal és lelkesedéssel küzdött. A hét újonccal szereplő ma­gyar együttes időnként bizta­tóan játszott. A magyar csa­patból Páncsics és Halmosi játéka elégített ki, a csatár­sorból Fazekas játéka tetszett a legjobban. Máté alig ját­szott húsz percet, de nem egyszer veszélyesen futott el. A jugoszlávok legjobbjai: Holcer és Sztepanovics. Nyilatkozatok — vélemények Barcs Sándor: „Sikernek .számít az eredmény, és ez az amit a „nemzetközi piacon” regisztrálnak. A játék sajnos, nem állt egyenes arányban a nagyszerű eredménnyel, cie sokkal jobb teljesítményt nem is várhattunk az új csa­pattól. A válogatót 2-építés első stádiumában vagyunk,, biztos, hogy a szövetségi ka­pitány még több játékost ki­próbál Bízom benne, hogy őszre, az Európa-bajnokság rajtjára ütőképes válogatot­tal rendelkezünk”. Baráti Lajos: „Évekig fog­lalkoztam a válogatottal, tu­dom. hogy milyen sokat ér egy új gárdának a bemutat­kozáskor idegenben kivívni a döntetlent. Szívből gratu­lálok! A Dózsa-játékosokról az a véleményem, hogy kez­detben bizonytalankodtak, mert más volt a szerepük, mint a klubcsapatban. Be azt hiszem. Fazekas és Bene gólja nagyon értékes”. Albert Flórián: „Belgrád- ban döntetlent kiharcolni nagyszerű eredmény! Örülök a Hoffer—Kapocsi duó és a fiatalok jó bemutatkozásá­nak. Minden dicséret a fiúké, hogy a balszerencsés öngól után sem vesztették el a fe­jüket. Ügy érzem, senki sem okozott csalódást, hibája el­lenére Páncsics volt az egyik legjobb játékos” ITT A TAVASZ ÖLTÖZZÖN SELYEMBE! Mintás gyűrtelenített ruha­selymek 71,— Ft, Santung. gyűrtelenített selyem több színben 66.— Ft. Duplaszéles színes bélésselymek 44.— Ft. Lurex selymek több színben 166.— Ft. „Gloké” alkalmi ruhaselymek több színben 125.— Ft és 140,— Ft. Brokát selymek több színben 90 Ft.