Dunántúli Napló, 1964. május (21. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-12 / 109. szám

NAPLÓ 1964. MÁJUS 12. Kosárlabda HB I., NB II. A PVSK férfi csapata iegyazte a Bajai Bácskát A PVSK férfi együttese újabb győzelemmel örvendeztette meg a sportág kedvelőit. A vasutas fiúk izgalmas, érdekes, heves küzdelmet vívtak a Bajai Bács­kával. A két veterán. Szamosi és Gombos irányításával a fiatalok jól küzdöttek, értékes győzelmet arattak. A PVSK női csapata Kósáné nélkül nem bírt a kiesés szempontjából igen fontos mér­kőzésen a Bajai MTE-vel. Élénk érdeklődés előzte meg az NB If. két pécsi csapatának találkozó­ját. Az egyetemisták Csongor ki­tűnő teljesítményével ezúttal le- j győzték a tartalékos összeállítás­ban szereplő Postást. A mérkőzé­sen nagy taktikai harc folyt, az első i félidőben a PEAC. szünet után a Postás játszott eredménye­sebben. A szigetvári Vörös Meteor női csapata a hazai pályán szép győzelmet aratott a Tatabányai Bányász ellen. .NB I. mérkőzések: Bajai MTE—PVSK 66:51 (37:30), női csapatok. A pécsiek legjobb dobói: Aratóné 14. Tímár 13. Mó­róné 11. PVSK—Bajai Bácska 94:85 (50:37). férfi csapatok. A pé­csiek legjobb dobói: Szamosi 28, Gombos I. 20 NB II. mérkőzések: PEAC—Postás 70:65 (40:25), férfi csapatok, legjobb dobók: Cson­gor 36, Páncél II. 17. illetve Ge- recs 20. Gálos 12. Szigetvári Vö­rös Meteor—Tatabányai Bányász 50:47 (18:26), női csapatok. Sziget­vár. A hazaiak legjobb dobói: Füle 28, Keresztúri 9. Asztalitenisz M31., NB II. A PEAC az NB II. élén Pécsi Ércbányász SC—Betonút­építők 14:4. NB I. férfimérkőzés, Budapest. Biztató teljesítménnyel nyertek a pécsiek. Győztesek: a Ragoncsa, Horváth kettős, Arató 4, dr. Horváth 3, Ragoncsa 3, il­letve Sándor I. 3, és a Sándor, Fäntusz páros. Ifjúsági csapatok: Pécsi Ércbányász SC—Betonútépí­tők 3:2. BRESC—Pécsi Ércbányász SC 10:8. NB I férfimérkőzés, Bu­dapest. A jó erőkből álló buda­pesti csapat nagy Küzdelem után szerezte meg a győzelmet. PEAC—Győri Dózsa l5:3. NB n. férfimérkőzés, Pécs. A csoport rangadóján a pécsiek fölényes győzelmet arattak a listavezető csapat ellen. A PEAC ezzel a győzelmével a bajnoki táblázat élére került. 4 Dóssá és a Komlói Dányáss vereséget ssenvedett TOtÓ Birse—Ferencváros 2 0:3 Pécs—Csepel 2 0:1 DVTK-MTK törölve Tatabánya—Komló 1 5:1 Vasas—Szeged 2 0:1 Egyetértés—SBTC 1 1:0 MÁV-DAC-Oroszlány x 1:1 Láng—MVSC x 0:0 K. Lombik—PBTC x 1:1 Lecco—Varese x 1:1 Udinese—Padova 2 0:1 Venezia—Verona 1 1:0 Svájc—Olaszország 2 1:3 Traktor—ZTE x 2:2 13+1 Zala. Dózsa—Pápa 1 2:1 1 óvár nem játszott alárendelt sze­repet. A közvetlen védelem játé­kán még van javítani való. A csatársorunk örvendetesen javul. Győzelmünk megérdemelt. Dr_ Czibulka Mihály, a PVSK edzője: — Bár gyengén játszottunk — különösen az elleniéi kapuja előtt —, úgy érzem, hogy megérdemel­ten győztünk. A csúszós talaj és különösen a nehéz, vizes labda nagyon megnehezítette a játékot. Még az a szerencse, hogy arány­lag sűrűn vállalkoztak . lövésre csatáraink, bár nem eléggé ponto­san. Tölgyesi mélyen formája alatt játszott. Dara János, a BTC edzője: — Váratlanul komoly ellenfél­nek bizonyult a Kk Lombik. A fiatalokból álló együttes azonban még nem eléggé tapasztalt. Az első félidő utolsóelőtti percében — óriási kavarodás után — egy földön fekvő játékos rúgta há­lónkba a labdát. Fordulás után egy kapura játszottunk, de a jól tömörülő védelmet nem tudtuk áttörni. Oskó szabadrúgásából azonban sikerült egyenlíteni s az egyik pontot elhozni. Kézilabda !%B /., NB II. Jól ment a pécsi csapatoknak A Bányász-lányok végig biztos j 4 gólos győzelmet arattak az ed­digi mérkőzéseken jól szereplő Híradástechnika ellen. A hazai pályán a Bányász-fiúk első fél­időben még döntetlenre álltak az | Újpesti Dózsával szemben, de a második félidőben feljavuló já­tékukkal maguknak biztosították J a két pontot. A Komlói Bányász férfi együttese Tatabányán nem bírt a hazai csapattal. A Meteor női csapata az első félidőben igen lendületes és eredményes játék­kal lepte meg ellenfelét, a Győri Postást, szünet után a pécsiek ereje elfogyott, és nem sok hiányzott a kiegyenlítésből Az Ércbányász SC férfi csapata vesz­tésre álló mérkőzést fordított meg. A Bp. Telefongyár a félidő- j ben négy góllal vezetett, de szü-1 net után a pécsieknek jó hajrával sikerült megfordítani a mérkőzés sorsát. NB 1. mérkőzések: Pécsi Bányász—Híradástechtiika 10:6 (5:3), női csapatok, Pécsújhegy. Pécsi Bányász—Újpesti Dózsa I6:ll (5:5), férfi csapatok, Pécsújhegy. NB II. mérkőzések: Pécsi Vörös Meteor—Győri Postás 5:4 (4:1), női csapatok, Pécs. Pécsi Ércbányász SC—Bp. Telefongyár 14:12 (4:8), férfi csapatok, Pécs. Tatabányai Bányász—Komlói Bányász 22:17 (14:17). férfi csapatok, Tatabánya. Pápa—Pécsi Építők 2:1 (1:0). női csapatok, Pápa. Röplabda PEAC—Pápa 2:0, NB II női mérkőzés, Pécs" Az egyetemisták jó játékkal vívták ki első győ­zelmüket az NB II-ben. A Dózsa férfi csapata nem játszott mérkő­zést vasárnap. A PEAC férfi együttese Debrecenben a főiskolás röplabda-bajnokság döntőjén sze­repelt. A PEAC az első napon szombaton gyengébb teljesítményt nyújtott a, DASE-tól 3:0, a Test- nevelési Főiskolától 3:1 arányú vereséget szenvedett. Vasárnap a harmadik helyért a pécsiek az Állatorvosi Főiskolával játszottak és 3:1 arányban nyertek, az első helyet a Testnevelési Főiskola szerezte meg, a PEAC a harma­dik helyen végzett. A megyei röp­labda-bajnokság férfi mérkőzései: Bányaipari—Dóüsa II. 3:1, Villány —Tanárképző 3:1, Bányász—Dózsa II. 3:1. Pénzügy—Tanárképző 3:0, Honvéd—Komlói Dózsa 3:1. Hazai gólt szerettünk volna fényképezni a Dózsa—Csepel mérkő­zésen, de sajnos ismét csak ennyire tellett: Dunai II. és Vári elől önfeláldozóan hárítanak a csepeli védők. A labdarúgó NB" I-ben hosz- szabb szünet után a hét végén is­mét a bajnoki pontokért csatáz­tak. A Pécsi Dózsa igen érdekes összeállításban szerepelt a Csepel ellen. De nemcsak a Dózsa össze­állítása, a csapat játékfelfogása is meglepte a szurkolókat. A lila­fehérek ezúttal nem védekeztek, a támadásra összpontosítottak. A góllövés azonban nem sikerült a csapatnak. Preiner Kálmán, a Csepel ed­zője: — Kocsis korai sérülése miatt tíz emberrel játszottunk, több gólhelyzetet hoztunk össze, de csak egyet tudtunk kihasznál­ni. Az első félidőben jól állták a pécsi rohamokat fiaink. Az egész mérkőzésen egyetlen gólhelyzetet teremtettek a hazaiak, akiket sze­rintem megérdemelten győztünk le, mert lelkesedésben jóval felül­múltuk őket. Orczifalvi István, a Pécsi Dózsa edzője: — Egyszerűen nem megy a csapatnak. A két Dunai lélek nél­küli játéka és csatáraink kapu előtti határozatlansága ezúttal döntő tényezőnek bizonyult. Az első félidőben, helyenként egészen jól ment a játék, adódtak is helyzetek, csak nem tudtuk ki­használni. Szegedi Barna játékvezető: — A túlzott idegességet először Csepel vetkőzte le. Az első har­minc perc után sikerült lelassí- taniok a játékot és oldalpasszos adogatásukat a pécsiek is átvet­ték. Gyors embereik kiugratásá­val mindig zavart okoztak a ha­zai védőknek. Tatabányán a hazai csapat már az ötödik percben Csernai révén vezetéshez jutott a Komlói Bá­nyász ellen, hat perc múlva pedig ismét Csernai volt eredményes. A két gyors gól megzavarta a komlóiakat, a védők nem fogtak szorosan embert, „naggyá tették” a tatabányai csatárokat. Néhány erőtlen komlói támadás után vég­re Garai betalált a tatabányai kapuba és szépített. A gól után a tatabányaiak erősítettek és a szemfüles Csernai fejesével újabb gólt értek el. Szünet után mintha a tatabányaiak lefékeztek volna, de így is sikerült Hetényi és Deli góljaival előnyüket növelni. Az NB II. vasárnapi fordulójá­ban a PVSK és a Bányász is győzött. A BTC döntetlenül ját­szott Budapesten a K. Lombikkal. Hogy látták a mérkőzéseket a csapatok edzői? Molnár László, a Pécsi Bányász edzője: — Ragyogóan játszott a két fe­dezetünk ezen az iramos, jó mér­kőzésen melyen a Mosonmagyar­Megkezdődtek az atlétikai DNK-versenyek A Dózsa—Csepel labdarúgó-mér- kó'zés előtt a férfi 4x100 méteres váltó futamával megkezdődtek az atlétikai Dunántúli Napló Kupa­versenyei A labdarúgó-mérkőzés szünetében még . egy számot ren­deztek, ekkor a megye legjobb rövid férfi távfutói 400 méteres síkfutásban mérték össze erejü­ket. Mindkét versenyszám érdekes küzdelmet, jó versenyét hozott. A Postás váltója Varga, Hunyi, Né- pesi, Skoza összeállításban végig vezetve imponáló futással szerez­te meg a győzelmet.. Jól futott a PFOhászka, Sági, Vámos, Dosz­pold összeállítási Komlói Bányász váltója is. Meglepetésre a PVSK nem volt versenyben. A 400 méte­res férfi síkfutás másik győzel­mét hozta. A vasutasok atlétája biztató teljesítménnyel sérülten is megszerezte a győzelmet. Népesi a végén ugyan feljött, de csak mgeszorítani tudta Mátist. Vámos az első helyért nem volt ver­senyben. A 4.—5 helyért Kiss (PVSK) és a két PEAc futó, Betlehem és Benkovics csatázott. Részletes eredmények: 4x100 mé­teres váltó: 1. Postás 44.5, 2. Komlói Bányász 45.3, 3. PEAC 45.6, 4. PVSK 46 400 méteres férfi síkfutás: 1. Mátis (PVSK) 50.4, 2. Népesi (Postás) 51.2, 3. Vámos (Komlói Bányász) 51.6, 4. Kiss (PVSK) 51.7, 5 Betlehem (PEAC) 51.8, 6. Benkovics (PEAC) 52.6. Budapesten az atlétikai ügyes­ségi csapatbajnokságon a Schön- hertz Vándordíjas emlékversenyen a PVSK férfi gerelyvető csapgla 53.98 ipéteres átlaggal harmadik volt. A Dózsa rúdugró-csapata 308 centiméteres átlaggal hatodik he­lyen végzett. A kalapácsvetésben Lovász (Pécsi Dózsa) 55 méter 20 centiméteres teljesítményt ért el. Mérkőzésről mérkőzésre Labdarúgó NB I. Csepel—Pécsi Dózsa 1:0 (0:0). Pécs, 10 000 néző, vezette: Szege­di B. (Kovács B., Both). Csepel: Török — Vellai, Kiss II., Molnár — Kocsis, Pocsai — Kalmár, Né­meth, Jucsov, Rottenbiller, Pál. Edző: Preiner Kálmán. Pécsi Dó- csa: Danka — Hernádi, Kocsis, Móricz — Csupák, Halasi — Frep- pán, Vári, Dunai I., Dunai II., Kincses. Edző: Orczifalvi István. Góllövő: Pál. Szögletarány: 8:2 (4:2) a pécsiek javára. Jók: Tö­rök, Pocsai, Kalmár, Pál, illetve Dunai I. és Csupák. Tatabánya—Komló 5:1 (3:1). Tatabánya, 10 000 néző, vezette: Zsolt (Balia B., Nagy E.). Tata­bánya: Géléi — Léber, Hetényi, Juhos — Szepesi, Lackó — Biró, Csernai, Menczel, Szekeres, Deli. Edző: Kiéber Gábor. Komlói Bá­nyász: Balogh — Komlói, Józsa, Csordás — Szőcs, Sós — Garai, Faragó, Nagy B., Lutz, Rozmis. Edző: Szűcs Gyula. Góllövők: Csernai, Csernai, Garai, Csernai. Hetényi, Deli. Szögletarány: 3:2 (1:0) a Komló javára. Jók: Léber, Hetényi, Juhos, Csernai, illetve Józsa, Garai és Lutz. Szeged—Vasas 1:0, Ferencváros —Debrecen 3:0. NB i.: 1. Ferencváros 8 8 — — 19:5 16 2. Tatabánya 9 5 3 1 18:5 13 3. Bp. Honvéd 9 5 3 1 18:8 13 4. Győri V. ETO 9 4 3 2 11:8 11 5. MTK 9 5 1 3 13:10 11 6. U. Dózsa 7 4 2 1 12:6 10 7. Dorogi B. 9 2 4 3 »7:8 8 8. Vasas 9 2 4 3 ' 6:7 8 9. Szegedi EAC 9 3 2 4 8:10 8 10. Csepel SC 8 3 1 4 7:8 7 11. Komlói B. 9 3 1 5 6:16 7 12. Pécsi Dózsa 9 1 3 5 4:8 5 13. Diósgyőr 9 1 2 6 3:12 4 14. Debrecen 9 — 1 8 2:23 1 2:1, Győri MÁV-DAC—Oroszlány 1:1, Vörös Meteor Egyetértés— Salgótarjáni BTC 1:0. NB I./B: 1. Sál. BTC 2. Székesfehárv. 3. Szombathely 4. Szállítók 5. Ózdi K. &-7. Miskolc 6-7. Oroszlány 8-9 Nyíregyh. • 8-9. Egyetértés 10-11. BVSC 10-11. Dunaújv. 9 12. Győri MÁV-D. 9 13. Budafok 9 14. Ganz-MÁVAG 9 15. Borsodi B. 16. Láng 4 3 4 5 4 3 3 4 4 2 3 3 3 2 9 1 1 4 1 13:3 12 6 — 10:5 12 4 1 15:9 12 2 2 13:11 12 3 10:9 10 2 8:8 10 2 8:8 10 4 11:10 9 4 11:10 9 2 9:9 9 3 9:9 9 2 4 12:11 8 2 4 6:8 8 1 6 11:17 5 3 5 7:16 5 2 6 6:16 4 Labdarúgó NB II. Elmaradt mérkőzések: Ferenc­város—U. Dózsa, Csepel—U. Dózsa. Labdarúgó NB I. B. Szombathely—Szállítók 3:2, Szé­kesfehérvár—Budafok 0:0, Duna­újváros—Nyíregyháza 1:1, Láng— Miskolc 0:0, ózd—Ganz-MÁVAG Rose (Lengyelország) győzött Miskolcon a salakmotor világbaj­noki futamban. A versenyt 15 000 néző előtt tartották. A magyar motorosoknak nem sikerült ki- harcolniok a továbbjutást bizto­sító nyolc hely valamelyikét. k A magyar kerékpáros csapat a második nap után a hatodik he­lyen áll a kerékpáros Béke-ver­senyben. A két nap után az ösz- szetett csapatversenyben az NDK vezet a Szovjetunió előtt. íV A magyar csapat veretlenül nyerte Budapesten a Gaudini Kupát. A magyar férfi tőrvívó válogatott Olaszország után Fran­ciaország együttesét is legyőzte. Budapesten nemzetközi tőrverseny is volt, mely lengyel győzelemmel végződött. A Comó&an megtartott női tőrvívó-versenyen a magyar Rejtő Ildikó győzött. Padovában a nemzetközi kardvívó-versenyen a magyar Delneki negyedik volt. Az Újpesti Dózsa kerékpáros­csapata harmadik lett az alsó­ausztriai ötszakaszos versenyen. A magyar Mezei az egyéni ver­senyben hatodik helyen végzett. A csapatversenyben az NDK győ­zött Ausztria előtt. Az egyéni ver­senyt a Pécsett is jól ismert oszt­rák Csenár nyerte. A magyar atléta utánpótlás vá­logatott együttes a nyár folyamán Svédországban vendégszerepei, ahol a két nemzet utánpótlás vá­logatottjai találkoznak. A korha­tár húsz év, a versenyen egy-két pécsi atlétának is reménye van a részvételre. eZEDMEtweK­A magyar férfi és női tornász- válogatott az NSZK-ban a Német Szövetségi Köztársaság tornászai­val versenyzett. Női tornászaink győztek, a férfiak vereséget szen­vedtek. A női egyéni versenyt a magyar Dúca nyerte Makrai előtt. A férfi összetett-versenyben Csá- nyi győzött. * Egy magyar, egy angol és egy NDK győzelmet hozott a Buda­pesten, a Népligetben 24 külföldi és a legjobb magyar motorkerék­párosok részvételével megtartott nemzetközi viadal. A versenyt kö zel 25 ezer ember szurkolta vé­gig. A magyar versenyzők közül Kurucz tett ki legjobban magáért, aki az 500 kcm. gépek futamában végzett az első helyen. * Az MTK labdarúgó-csapata szer­dán Brüsszelben a portugál Spor­ting csapata ellen vívja meg a labdarúgó Kupagyőztesek Európa Kupájának döntő mérkőzését. Az elmúlt években olasz, spanyol és angol csapatok szerezték meg az értékes serleget, az idén magyar vagy portugál csapat lesz a kupa­védő. it Kettős magyar győzelemmel végződött a Bécsben megtartott KÖMÉN magyar—osztrák férfi teketalálko­zó. A felnőtt csapatok mellett az ifjúsági együttesek találkozóján is a magyar tekézők szerepeitek jobban. & Biztos hazai győzelmet hozott Moszkvában a Moszkva—Budapest városok közötti úszóviadal. A pontverseny végeredménye Moszk­va—Budapest 121:102 volt. A ma­gyar férfiversenyzők gyengébben szerepeltek, a lányok viszont ki­tettek magukért. A nők hatvan pontjával szemben a férfiak mind össze 42 pontot szereztek. Budapesten befejeződött a nem­zetközi birkózóverseny. A kötött­fogású verseny győztesei: Michai- lisin (szovjet), Varga (magyar), Grigorjev (szovjet), Pólyák (ma­gyar), Horváth (jugoszláv), Bag- donas (szovjet), Martinescu (ro­mán), Kozma (magyar). k A kosárlabda NB I. férfi rang­adóját Budapesten a kisstadion­ban 20 000 néző előtt, óriási küz­delemben 63:60 arányban a MAFC nyerte a Bp. Honvéd ellen. A félidőben a Honvéd vezetett 47:34 arányban. A Honvéd csapatában játszott a PVSK volt kosárlabdá­zója Banna Valér. A területi felnőtt ökölvívó csa­patbajnokság során vasárnap a Pécsi Honvéd együttese Duna- földvár csapatát látta vendégül. A pécsiek a szokottnál halvá­nyabb teljesítményt nyújtottak, meg kellett elégedni a 10:10 ará­nyú döntetlen eredménnyel. * A középiskolások tájékozódási futásában a csapatversenyt a Szé­chenyi Gimnázium nyerte. Az el­ső helyezett 3 helyezési pontot szerzett, 2. Gépipari Technikum, 3. Építőipari Technikum, 4. Mű­vészeti Gimnázium, 5—6. helyen holtversenyben a Komlói MŰM és a Pécsi Leöwey Gimnázium csapata végzett. A középiskolások túra pontversenyének negyedik fordulójában 1. Építőipari Tech­nikum, 2. Művészeti Gimnázium, 3. Gépipari Technikum, 4. Leö­wey Gimnázium, 5. Széchenyi Gimnázium csapata. * Az országos női középiskolás kosárlabda kupa döntőbe jutá­sáért lejátszott két mérkőzés nem hozott döntést a Szigetvári Gimnázium és a Miskolci Kilián Gimnázium között. Miskolcon az első mérkőzésen 45:39 arányban a hazaiak nyertek, a visszavágón Szigetváron viszont a szigetvári gimnazisták 48:42 arányban győz­tek. A két csapat semleges pá­lyán, harmadik mérkőzésen dönti el a döntőbe jutás kérdését. A Nagy Lajos Gimnázium férfi ko­sárlabda-csapata kiesett a kupa küzdelmeiből, az együttes Zala­egerszegen súlyos vereséget szen­vedett. PVSK—III. kér. TTVE 2:1 (1:0). Pécs, §00 néző, vezette: Temes­vári. PVSK: Abrahám — Hámori II., Mohácsi, Horváth — Márton, Köves I. — Bérezési, Garami, Tölgyes, Freppán, Búza. Edző: Czibulka Mihály dr. III. kér.: Ba­yer — Pajor, Vörös, Szondi — Kaj ári, Orosz — Szigeti, Bartalfi, Kocsis, Sebestyén, Simon. Edző: Kóródi Rezső. Góllövők: Freppán, Búza, illetve Kocsis. Jók: Mohá­csi, Köves I., illetve Vörös Orosz. Pécsi Bányász—Mosonmagyar­óvári TE 4:2 (2:1). Pécsújhegy, 1000 néző, vezette: Beleznai. P. Bányász: Lukács — Ulrich, Far­kas, Tamás — Kohlmann, Kása — Györkő II., Balázs, Bencsics, Pin­tér, Selymes. Edző: Molnár László. MTE: Király — Haász, Gnám, Schőller — Fülöp, Trapli — Köp- csényi, Becze, Mészáros, Szalai, Hérics. Edző: Ács Ferenc. Góllö­vők: Bencsics (2), Györkő II., Kása, illetve Szalai (2), egyet 11- esből. Jók: Kohlmann, Kása, Ba­lázs, Pintér, illetve Szalai, Hé­rics. K. Lombik—Pécsi BTC 1:1 (1:0). Kőér u., 600 néző, vezette: Szko­kén. K. Lombik: Bucsuházi — Gödöny, Koch, Nagy — Józsa, Szerovai — Barsi, Fizi, Szabó, Németh, Pintér. Edző: Kovács II. József. PBTC: Seres — Szekeres, Vámosi, Torok — Leipám, Kővári — Posta, Bárácz, Kincsei, Hauschl, Oskó. Edző: Dara János. Góllövők: Pintér, illetve Oskó. Jók: Koch, Józsa, Pintér, illetve Szekeres, Kővári, Hauschl. Kaposvári Honvéd—Autóbusz 2:0. EVTK—Budai Spartacus 2:1, Zalaegerszegi Dózsa—Pápai Tex­tiles 2:1, Győri Dózsa—Esztergom 4:1, Székesfehérvár—Veszprém 2:1. NB II. NYUGATI CSOPORT: 1. Pécsi BTC 10 6 3 1 13:5 15 2. P. Bányász 10 6 3 1 18:11 15 3. Kap. Honvéd 10 5 4 1 10:4 14 4. Zalaeg. TE 10 6 2 2 20:12 14 5. Győri Dózsa 9 5 £ 2 15:10 12 6. Szív. MÁV 10 5 3 12:11 12 7. Pécsi VSK 9 3 4 2 12:10 10 8. III. kér. 10 5 — 5 16:15 10 9. Esztergom 10 4 1 5 19:18 9 10. Traktorgyár 10 4 1 5 15:17 9 11. Veszprém 9 4 1 4 12:14 9 12. Autóbusz 10 3 3 4 7:11 9 13. Budai Sp. 10 3 2 5 10:12 8 14. Pápa 10 4 — 6 9:12 8 15. Mosonm. TE 10 3 1 6 14:17 7 16. Zalaeg. D. 10 1 4 5 9:19 6 17. EVTK 10 2 1 7 6:12 5 18. K. Lombik 9 1 2 6 7:14 4 te. Jók: Fábián (a mezőny leg­jobbja), Kresz, Serédi, Kovács. Nagykanizsai Dózsa—Pécsszabol- esi Bányász 1:0 (0:0). Nagykani­zsa. Vezette: Nyári. Pécsszabolcs: Marton — Kővár, Rózsa I., Kesz­tyűs — Hauk, Weit II. — Gráf, Enoch, Kiss, Antal, Mazil. Edző: Baranyi Ferenc. A pécszabolcsi csapat gyengén játszott, senkit nem lehet kiemelni. Kalocsai Honvéd—Mohácsi TE 1:0 (0:0). Mohács, 1000 néző, ve­zette: Horváth Z. MTE: Szendrö — Gyévai, Rózsafi, Sschrempf — Pleck, Peszt — Völgyesi, Gombár, Koszter, Oláh, Mogyorósi. Edző: Tikviczki Gyula. Góllövő: Ko­vács. A mohácsi csapatból Gyé­vai, Völgyesi és Gombár nyúj­tott jó teljesítményt. Máza-Szászvári Bányász—Dom­bóvári Vasutas 2:1 (1:1). Szászvár, 700 néző. Szászvár: Veres — Koller, Kasper, Széles — Bakó, Lőzár — Kádár, Róth, Rózsa, Ágoston, Tóth, Jónás. Edző: Pala- tinusz János. Szászváriak góllö­vői: Jónás és Rózsa. Jók: a köz­vetlen védetem és Jónás. Kalocsai Kinizsi—Nagykanizsai Bányász 1:0, Kalocsa. Kaposvári Kinizsi—Nagymányok 1:0, Kapos­vár. Szekszárdi Dózsa—Nagykani­zsai Vasutas 2:1, Szekszárd. NB m. DÉLNYUGAT: 1. Kaposvári K. 9 7 1 1 18:7 15 2. Szekszárdi D. 9 5 3 1 20:7 13 3. Mohács 9 6 — 3 14:7 12 4. Baja 9 5 2 2 11:7 12 5. Dombóvár 9 5 1 3 19:14 11 6. Kalocsai K. 9 5 1 3 14:17 11 7. Pécsi EAC 9 5 — 4 14:13 10 8. Kalocsai H. 9 4 1 4 18:17 9 9. Máza-Szászvár 9 4 1 4 13:13 9 10. Nagyk. B. 9 3 2 4 9:8 8 11. Nagymányok 9 2 3 4 7:12 7 12. Taszár 9 2 2 5 10:16 6 13. Nagyk D. 9 3 — 6 5:12 6 14. Nagyk. VTE 9 2 1 6 6:11 5 15. Pécsszabolcs 9 2 1 6 8:15 5 16. Szekszárdi P. 9 — 5 4 7:17 5 Megyei I. osztály Keleti csoport: Jászberény—Deb­receni Dózsa 3:0, Budai Spartacus —Szolnoki MÁV 2:1, Kisterenye— Szeged 3:2, Nagybátonyi Bányász —Gyulai MEDOSZ 1:1, Kecskeméti Dózsa—Nyíregyháza 2:0, Bp. Előre —Egri Dózsa 1:1, Szolnok—Miskolc 2:2, Vasas Izzó—Békéscsaba 8:0! Baglyasalja—Kistext 2:1. Labdarúgó NB III. PEAC^-Taszári Honvéd 3:2 (2:1). Taszár, vezette: Boda. PEAC: Fábián — Tirjer, Kresz, Fekete — Zborai, Milovai — Gulyás, Serédi, Tüske, Mérei, Kovács. Edző: Bolla Ferenc. Góllövők; Mérei 2, Feke­Pécsi Postás—Pécsi. Szikra 2:1 (1:0), Kokszmű-pálya, j/ezette:1. Sümegi. Góllövők: Szalai II. 2. illetve Hauk II, Pécsi Ércbányász SC—Hidasi Bányász 3:0 (0:0), He- lyiipar-pálya, vezette: Mozsgai. Góllövők: Kakuszi, Bukovszki, Pécsi. Siklós—Pécsi Előre 3:2 (0:2), Postás-pálya, vezette: Visnyei. Góllövők: Győrfi 2, Nagy, illetve Bódog, Sárközi. Magyarszék—Pé­csi Porcelángyár 3:2 (1:1), Ma­gyarszék, vezette: Papp J. Góllö- vőkt Vasvári II. 2, Papp, illetve Lapis, Varasdi Pécsi Helyiipar— Lány csók 0:0, Helyiipar-páíya, ve­zette: dr; Szörényi. Boly—Pécsi Vasas 0:0, Boly,, vez.: Sutyor. Pé­csi Kinizsi—Bér emend 3:1 (3:1), Beremend, vezette': Lendvai. Gól­lövők: Guth 2, Kovács ll-esből, illetve Németh. Szigetvári ZMSE —Vasas I. Bányász 4:1 (3:1), Szentegát, vezette: Simonfai. MEGYEBAJNOKSÁG: 1. Kinizsi 8 6 2 — 19:2 14. 2. Ércbányász 8 6 2 — 29:7 14 3. Vasas 8 6 2 — 17:6 14 4. Boly 8 5 3 — 18:4 13 5. Szikra 8 4 2 2 11:6 10 6. Vasas I. B. 8 4 1 * 3 12:7 9 7. Helyiipar 8 4 1 3 12:10 9 8. Előre ' 8 3 1 4 13:11 7 9. Porcelángyár 8 1 5 2 8:9 7 10. Siklós 8 3 1 4 6:13 7 ll. Szigetvár 8 2 2 4 11:11 6 12. Postás 8 2 2 4 7:13 6 13. Lánycsók 8 2 2 4 4:19 6 14. Magyarszék 8 2 — ß 8:21 4 15. Hidas 8 1 7 4:21 2 16. Beremend 8 — 8 5:24 — Megyei II. osztály Mágocs—Sásd 4:1. Hosszúhetény —Szederkény 3:2, PBTC II.—Pécsi Dózsa III. 7:1, PVSK II.—Vajszló 2:2, Pécsi Bányász II.—Szentegát 3:1, Pécsi Dinamó—Pécsvárad 3:3, Pécsi Betonáruépítők—Vasas II, Bányász l:i. ß