Dunántúli Napló, 1963. július (20. évfolyam, 152-177. szám)

1963-07-02 / 152. szám

StfUÜS 1 mapi6 Későn hajrázott a PVSK PVSK—BVSC 2:0 (2:0) fontsa pálya; MOt néz«; vezette: PVSK! Hámod t. — Hornon g. Mohácsi, Hámort IL — Köves L, Köves IL — Kardos, Márton. Vin- eze, Bérezési, SzentannaL Edző: Cibulka Mihály dr. BVSCi Varga — Fekete. Kendek, Hada — Gál. Szepesi — lfur&r. Juhász. Arató, Véreb. Edző: Készéi László. Annak ellenére shogy a vasutsa sporttelepen volt a nap ^ídműso- ra”. az NB n-es mérkőzést Is, fő­ként a pécsiek szempontjából mu­tatkozó nagy tét miatt, élénk ér­deklődés kísérte. A nagy melegben mérsékelt iramban folyt a talál­kozó. A két csapat Játékosai In­kább a mezőnyben Játszottak el­fogadhatóan. Itt Időnként a vendé­gek részéről volt nagyobb Igyeke­zet tapasztalható, kapura a pécsiek veszélyesebbnek bizonyultak és két adó^ó helyzetük Jó kihasználásá­val megérdemelten széreték meg a ka pontot. Mindkét gólt a szem­füles Márton szerezte. Sajnos, az értékes győzelem ellenére sem ke­rült fel a vasutas csapat, mert a feljutásban érdekelt együttesek Is kedvező eredményeket értek eL Egyénileg Horaung, Mohácsi, Kö­ves L. Márton, Illetve kendek, Gál. és Murár teljesítménye emel­kedett áz átlagos fölé. NB II. EREDMÉNYEK Keleti csopots Salgótarján — Egyetértés 1:1« Ganz-MAVAG — Szolnok 4:», Ózd — Bp. Előre J:#, Eger — Nyíregyháza í:a, Kecske­mét — Miskolc I:», Borsodi Bá­nyász — Debrecen 0:0, Diósgyőr — Bp. Spartacus 1;*, Szeged — Láng a«. Nyugati csoport Kaposvár — Za­laegerszeg 4:0, Csepel — Csepel Autó 5:a, K. Lombik — Székesfe­hérvár 1:1, Budai Spartacus — Mo­sonmagyaróvár 4:0, MAV-DAC — EVTK 5«. Oroszlány — Budafok • :0, Dunaújváros — Szállítók 3:0. NB Q. keleti csoport végeredménye 1. Diósgyőr 30 19 • a 94:il 40 2. űzd 3. Miskolc 4. Nyíregyh. 5. Egyetért. *. Bors. B. 7. Láng (. MA VÁG m 90 30 90 90 90 90 19 T 4 14 • 8 12 t 9 12 7 11 U 9 10 10 10 10 10 9 U 57:19 40:27 47:4« 41:37 36:37 38:41 42:48 9. Egri D. 90 13 3 15 85:42 27 10. K. Dózsa 30 8 10 12 35:32 26 11. Sz. MÁV. 30 10 6 14 30:38 26 12. Bp. Spart. 80 1« 6 14 39:52 26 13. Szeged 30 9 7 14 35:52 25 14. Bp, Előre 30 11 2 17 37:47 24 15. S. Kohász 30 8 6 15 30:46 23 18. Debrecen 20 8 6 16 28:44 22 NB. H. nyu gáti csoport végere Imény 1. Csepel SO SS 5 2 3t;31 91 2. Szfehérvár 30 13 13 4 50:23 39 3. D.-újváros 30 14 11 5 57:32 39 4. BVSC 30 12 6 9 42:42 36 5. Szállítók 30 12 C 10 34:30 32 6. MAV-DAC 30 9 14 7 44:37 32 7. Oroszlány 30 10 12 8 48:43 32 8. Budafok 80 U 10 9 35:36 32 9. Pécsi VSK 36 12 7 U 43:38 31 10. B. Spart. 30 10 11 9 36:37 31 11. Z.-egersz. 30 9 8 13 36:53 26 12. M.-óvár 30 6 12 12 35:55 24 13. EVTK 30 5 11 14 27:39 21 14. K. Lomb. 30 7 6 17 26:59 20 15. Kaposvár 30 6 7 17 86:63 19 16. Cs. Autó 30 1 tsz 29:52 15 Az első helyezett csapatok csa­patok Jutottak az NB 1-be a kettő­től nyolcadik helyezett együttesek az NB L B-be kerültek. Az öttől ti­zenegyedik helyezettek maradtak az NB n-ben, s a két utolsó csa­pat esett ki mind a két csoport­ból az NB m-ba. A bányász kézilabdázók a Balaton Kupa mérkőzésein Keszthelyen pénteken kezdőd­tek meg a Balaton Kupa kézi­labda-mérkőzések. A válogatott Sudár és a sérült Baranyait nél­külöző Bányászt a legerősebb csoportba osztották. A 35 fokos hőségben lejátszott mérkőzésen a Bányász a Szombathelyi Pamut csapatát 22:8, a Zalaegerszegi Dó­zsát 11:10, a Kaposvári Honvédet 13:12-re győzte le. A pécsiek cso­portelsőként kerültek az élődön­tőbe, ahol az NB I-es Csepeli Va­sast 11:6 arányban Imponáló fö­lénnyel győzték le. A vasárnapi döntőbe a második csoportból az Újpesti Dózsa ke­rült a Vác legyőzésével. A dön­tő mérkőzésen a már fáradt Bá­nyász az első félidőben még tar­totta magát és ekkor az ered­mény 1:1 volt. A második félidő­ben a legtisztább helyzetek is kimaradtak, az Újpest elhúzott és 7:3 arányban megnyerte a mér­kőzést, Hogy is volt csak? Nyilatkozatok, vélemények a Dézsa és a Komló utolsó mérkőzéséről A PBTC nyerte az NB m ■as bajnokságot Jövőre as NB II-ben szerepel a Kaposvári Honvéd, a Pécsi Bányász és a Székesfehérvári MÁV is Pécsi BTC—Mohácsi TE 3 H U:l) PBTC-páQyA; 400 néző, vezette: Schnierer. — BTC: Gergely — Soós. Szőke, Torok — Varga, Hor­váth — Görgényi. Győrfi, Kincsei, Hausehl, Angyal. Edző: Dara Já­nos. — Mohácsi TE: Soproni — Bárácz, Temem, Holényi — Pleck, Peszt — Reichspack, Gombár. Ká­rász. Rózsait. Mrenlka. Edző: Ruff Ferenc. A bajnok csapatnak nem Jelen­tett különösebb aikadályt a fe­gyelmi okok miatt Vargát és Kő­várit nélkülöző mohácsi együttes. A 80. percben Kárászt a játék­vezető utánrúgásért kiállította. — Góllövők: Kincsei. Angyal. Győr­fi illetve Gombár és Reichspack. Jók: Szőke. Varga. Görgényi illet­ve Soproni. Pleck és Reichspack. Dr, Nagy Lajos P, Bányász—Kalocsai Kinizsi 4:3 (3:2) Pécsbányatelep, 300 néző, vezette: Kleiber. — P. Bányász: Kovács — Gyurkó. Lombost, Farkas I.. — Varga, Pintér — Grubics, Tamás, Stier, Gyöikő IL. Fülöp. Edző: Krivanek Vilmos. — Kalocsai Ki­nizsi: Schurmann — Bolvári, Pán- osics, Vatai — Minket. Bálint — András, Sipos, Bartal, Kovács, Halász. Edző: Hirmann Endre. Az első két percben már ld. volt az eredmény a mérkőzés to­vábbi részében rendkívül ellapo­sodott a játék és mindkét csapat összes gólhelyzetét értékesítette. Utolsó NB III-a, mérkőzésén a Bányász csapat csalódást okozott szurkolóinak. Góllövő: Fülöp 2, Tamás, »Stier ill átvet Boda, Ko­vács, Bartal. Jók: Györkő IL, illetve Bolvári és Bartal. Kovács Zoltán Pécsszabolcsl Bányász—Nagy­kanizsai Dózsa 3:2 (2:0) Pécsszabolcs; 200 néző. vezette: Hammer. Pécsszabolcsl Bányász: Szmolka, — Kővár, Rózsa I.. Mazil —Brandt. Weit — Nádé. Koch, Rózsa IL, Antal, Kesztyűs. Edző: Krivanek Vilmos. — Nagykanizsai Dózsa: Németh — Kőhalmi. Tóth, Csertán — Egervári, Endrei — Rigó, Marlcotán, Téglás, Major, Büki. Az első 4S. percben fölényt har­colt ki a hazai csapat, a második félidőben feljöttek a vendégek és kiegyenlítettek. Nagy küzdelem folyt a győztes gólért, végül is a hazai csapat felül tudott kereked­ni. Góllövők: Koch 2, Kesztyűs, Illetve Major és Téglás. Jók: Kő­vár, Mazil. Brandt, illetve Tóth, Csertán. Rigó. Herényi Hermann Kaposvári Honvéd—Dombó­vári VSE 12:0 (5:0) — Kaposvár. W0 néz«, vezette: Széki. Kaposvári Honvéd: Markó —Schmidt. Tamási. Léber — Muzs- lai, Láng — Tulok, Németh. Sza­bó, Palkovlos L, Szűcs. — Edző: Radnal István. Dombóvári VSE: Sárkány — Ughl. Marosi, Varga — Lehöez, Kalmár — Tapasz«. Kul­csár. Egyed IL, G. Kis. László. Edző: Albrecht József. A Honvéd jó játékkal szinte tet­szés szerint rúgta góljait és aratta az NB HL legnagyobb arányú győzelmét. — Gólszerzők: Szabó. Láng 3—S, Palkovics I., Tulok, Németh 2—2, utóbbi U-esből. Jók: Schmidt, Léber. Muzslal és a csa­társor valamennyi tagja. Illetve Egyed n. Kiállítva a 70. percben durvaság miatt Ughl. Pajor Gáspár Siófoki Olajbányász—Bajai Építők 3:2 (1:1) Baja, 300 néző, vezette: dr. Ka­marás. Siófoki Olajbányász: Ist- vándi — Somogyi, Farkas, Fejes — Vörös, Balogh — Sier, Kovács, Tóth, Szabó, Papp. — Edző: Ha­rag Tibor. Bajai Építők: Disztl — Bányai, Páncsics II., Rápity — Nagy, Mlkus — Knetez. Ceglédi, Császár, Poszlanesek, Agatity. — Edző: Fekete-Kovács Győző. Mindkét félidőben a siófokiak támadtak többet és jobb csapat­teljesítményükkel akár nagyabb arányú győzelmet Is arathattak volna a szív és lélek nélkül ját­szó Építők felett. Góllövők: Papp 2, Kovács, Illetve Ceglédi, Rápity. Jók: Papp (a mezőny legjobbjai, Istvéndl, Farkas, Fejes, Szabó, illetv« Rápity, Krelsz. Márton Sándor. Székesfehérvári MÄV— Szekszárdi Petőfi 1:1 (1:1) Alacsony színvonalú mérkőzésen a folyamatosabban támadó és több' helyzetet teremtő fehérvá­riak közelebb álltak a győzelem­hez. Góllövők: Ruzslcs, illetve Ul­rich. Jók: Tihanyi, Ruzsics, Hor­váth II„ illetve Grellich, Garam- völgyl és Ulrich. Dr. Tucsní László. Nagymányoki Bányász— Szekszárdi Dózsa 0:0 Változatos első félidő után a második félidőt mindkét csapat részéről kemény belemenések és kapu előtti határozatlanságok Jel­lemezték. Kitűntek: a közvetlen védelmek, Molnár, Kozma, Illetve Májnál, Kormos. Klauiz István. Kiskűnhalasi MEDOSZ—Nagy- kanizsai Bányász 1:0 (0:0) Meglepetésre mindkét félidőben a vendégek támadtak többet. A hazaiak kissé könnyedén vették a játékot. A gól szerzője Vanyie— Ica volt. Jók: Várhegyi, Schwerla, Vanylska, illetve Vlaszák, Dénes. Siklós József. Az NB III, végeredménye: 1. PBTC 30 21 5 4 87:43 47 2. Kaposvár 30 18 7 5 80:27 43 3. P. Bányász 30 16 11 3 59:31 43 4. Sz-fehérvár 30 17 8 5 46:28 42 5. Szeksz. D. 50 13 5 12 61:31 31 6. Nagyk. B. 30 12 6 12 49:43 30 7. Bajai Ép. 3» 10 8 12 36:43 28 8. Mohácsi TE 30 11 5 14 37:49 27 9. Nagymányok 30 12 3 15 43:61 27 10. Kalocsai K. 30 10 6 14 50:73 26 11. pécsszab. B. 30 8 9 13 41:47 25 12. Siófok 30 9 0 15 43:58 24 13. Szekszárdi P. 30 9 6 15 32:55 24 14. Kiskunhalas 30 8 7 15 34:54 23 15. Nagyk. D. 30 7 B 15 47;55 22 16. Dombóvár 39 8 í 20 31:64 18 Már bajnok a PEAC A labdarúgó megyebajnokságban a vasárnapi forduló eredményei alapján végleg tisztázódott az elsőség kérdése. A PEAC váratlanul biztos győzelmet aratott a Pécsi Porcelángyár együttese felett, ezzel biztosította az első helyét. A többi bajnokjelőlt közül az Urán SC Is győzött a Pécsi Előre ellen, de győzelme már csak a második hely megszerzéséhez bizonyult elegendőnek. A Pécsi Vasas vereséget szen­vedett a Vasas L Bányásztól és ezzel a vereséggel a gépgyáriak le­mondtak a bajnoki címért folyó további küzdelemről. Amikor a Bp. Vasas csapata ki­futott a pályára, igen sokan azt hitték, sétamérkőzés lesz. — Vagy jobban fognak „hajtani”, mint a nagyok — jegyezte meg nagyon találóan egy néző és neki lett igaza. A tartalékcsapatra felépült Bp. Vasas azonnal beállt hét, nyolc emberrel védekezni és ettől még akkor sem tágított, amikor támadásba lendült. Bár a pécsi csatársor tagjai — különösen a második félidőben — sok gól­helyzetet teremtettek, nem sike­rült a góllövés, mert amikor a védelem tagjai már verve voltak, a veszélyes lövések sorát tette ártalmatlanná a válogatott formá­ban lévő Sz-ntmihályi. ILOVSZKY DICSÉRETE A mérkőzés után ünnepi han­gulat uralkodott a Vasas öltöző­jében. Ilovszky Rudolf edző egyenként gratulált játékosainak. Különösen a már veteránnak szá­mító Kárpátinak és a remek for­mát felmutató Szentmihályinak Jutott sok elismerés. — Fegyelmezett és önfeláldozó védőjátékáért feltétlenül rászolgált csapatunk a döntetlenre — mon­dotta Ilovszky edző. — Annál Is Inkább értékeljük ezt az egy pontot, mert komplett és jó for­mában játszó csapatunk is tért már haza vereséggel Pécsről. Dunai n. és Györkő nagyszerű játékosok. Egy kis szerencse Is kellett ahhoz, hogy a második félidő nagy pécsi rohamait gól nélkül megúsztuk. Sokan elégedetlenkedtek a né­zők közül a döntetlen eredmény miatt. Nos, ha ezek a nézők a mérkőzés után benyitottak volna a pécsiek öltözőjébe, akkor el­csodálkoztak volna. A tizenegy játékosról patakokban folyt a ve­rejték. — Ilyen hőségben Játszani, szül­te már nem la emberi — mondotta Vajda, akt ezen a találkozón na­gyon sokat dolgozott. — Ez a Vasas úgy Játszott, aho­gyan a csapatérdek megkívánta — mondotta Balog Sándor, a pé­csiek edzője. — Nem hibáztatom a csapatomat a döntetlen miatt, hiszen a fiúk mindent megtettek, amit megtehettek ebben a rek- kenő hőségben. A Vasas állan­dóan 7—8 emberrel védekezett és csak az volt a cél, hogy a labda elkerüljön a kapujuk előteréből. A tavaszi fordulóban nagyszerűen helyt álltak játékosaink és ezért csak az elismerés hangján szól­hatok róluk. Nem volt könnyű ezt a teljesítményt nyújtani eb­ben a kiegyensúlyozott mezőny­ben. Az elért eredmények jól végzett munkánkat Igazolják. Gere Gyula játékvezetőnek igen nehéz percei voltak a meg nem adott — és szerintünk jogos — 11-es miatt. — Nem láttam szándékosságot a kezezésben, ugyanis, amikor Kárpáti belelépett a labda útjá­ba, a keze már a levegőben volt és a labda pattant a kezéhez, nem pedig fordítva. A pécsiek közel álltak a győzelemhez, de ezt a szervezetten védekező Vasast nem lehetett álló játékkal kétváüra fektetni. (Baksa) két komlói vélemény BANYAI NÁNDOR: — Ennél szebben nem Is búcsúz hattam volna labdarúgó-edzői tisztségemtől. Nagy értéknek tar­tom az 6:2-es győzelmet, mert ed­dig a Honvéd Komlón még nem győzött. Kétségkívül Szőcs sérü­lése rendkívül befolyásolta a mér­kőzés alakulását. Minden túlzás nélkül elmondhatom, hogy még legalább négy gólt lőhettünk vol­na, ha a csatárok nem könnyel- műsködnek. A gyengén játszó komlói védelem mellett Tichy be­hozhatta volna Bene előnyét, gól­király lehetett volna. ALBERT JÓZSEF: — Amíg Szőcs teljes harcértékű volt, egyforma volt a két csapat teljesítménye. Sajnos, Szőcs sé­rülése döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. Meg kell azonban mondani, hogy a játéko­sok többsége nem harcolt olyan szíwel-lélekkel, mint például a fővárosi Játékosok. Csapatomból csupán Balogh és Komlói szerep­lésével vagyok elégedett. Tiehyre egyébként jobban kellett volna vigyázni, gyakran szabadon hagy­ták, s válogatott formában küzd­ve, mesterien Irányította az ötös­fogatot. SPORTHÍREK Az ÉIW Komlói Állami Építőipari Vállalat fel­vételre keres kőműves, ács, bádogos, víz-, fűtésszerelő, villany- szerelő, épületburkoló szakmunkásokat és férfi segédmunkásokat. Kom­lói, dombóvári, tamási, szekszárdi és környéke munkahelyeinkre. JELENTKEZNI LEHET: Komló, Kossuth- Lajo s u. 13. szám. Pécs, Rákóczi út 25. szám. Szekszárd, Zrínyi n. 62. szám. Tamási, lakásépítkezés. PEAC—Pécsi Porcelángyár 5:1 (5:1). PVSK-pálya, 10 000 néző, vezet­te: Stadler. A porcelángyári ka­pus hibájából már az első húsz percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Utána feljött a Porcelángyár, de csatárai a legbiztosabb helyzeted­ben is hibáztak, sőt két Il-est is kihasználatlanul hagytak. Góllö­vök: Vas, Koller 2—2, Baló ll-es- ből, Illetve Ball. Kitűntek: Fá­bián, Kresz, Vass, Koller, Illetve Varasdi L, Gyurkó. Bolla Ferenc Urán SC—Pécsi Előre 2:0 (0:0) Pécsbányatelep, 500 néző, vezet­te: Sutyor. Az első félidőben vál­tozatos, helyenként jő Iramú volt a mérkőzés, a második félidőben erősíteni tudott a Bányász csa­pat és a maga javára fordította a mérkőzést. Góllövő: Kovács 2. Jók: Kovács (a mezőny legjobb­ja), Pécsi, Kereszti, Turcsán, illet­ve Belvarácz, Elekes, Vigh. Bujtor E la. Pécsi Kinizsi—Vajszló 6:0 (2:0) Helyilpar-pálya, 100 néző, vezet­te: dr. Szörényi. A tartalékos Ki­nizsinek sem okozott különösebb gondot az utolsó helyezett csapat legyőzése, habár a nagy meleg erősen rányomta bélyegét a Ki­nizsi játékára Is. Góllövők: Gamp- lett 3, Fodor I. 2, Pál. Jók: Laki, Szekeres, Lukács, illetve Szigdti és Bizző IL Ardai István. Pécsi Helyiipar—Siklós 1:0 (0:0) Helyilpar-pálya, 100 néző, vezet­te: Lukács. Az első félidőben a vendégek egyenrangú ellenfelek voltak, a második félidőben a hazai csapat irányította a játé­kot. A Helyiipar győzelme a hely­zetek alapján megérdemelt volt. Góllövő: Németh. Jók: Sely, Da- hyi, illetve Szigetvári, Ferincz Toller László. PVSK n.—Lánycsók 9:0 (3:0) PVSK-pálya, 200 néző. A vasutas tartalékok könnyed játékkal is biztosan nyertek a teljesen szét- j esőan jitrz i lányosókiak ellen. I Góllövők: Kutas S, Vas, Bakon d 2—2, Törjék, Demkó. Jók: Törjék, Vas, Kutas, illetve Müller. Lendvai Miklós. Magyarszék—Szigetvár 3:0 (1:0) Magyarszék, 250 néző, vezette: Kiss R. Igazi, szép és jó játékkal győzött a hazai csapat, a ZMSE nem bírta végig erővel a mérkő­zést. Góllövő: Kovács 2, Mészá­ros. Jók: Balogh (a mezőny leg­jobbja), Kertész, Kiss, Kovács, illetve Haragó, Lempel, Zsigmond. Tóth László, Vasas I. Bányász—Pécsi Vasas 3:1 (2:1) Vasas L bányatelep, 200 néző, vezette: Rolléder. Heves Iramú mérkőzésen a Bányász jobban ki­használta helyzeteit, a gépgyáriak megérdemelt vereséget szenved­tek. Góllövők: Fábiánfy, Szalai, Földi, illetve Becsei. Jók: Fá. .án, Szalai, Illetve Becsei, Rákóczi. Vancsik László. Pécsi Szikra—Boly 1:1 (0:0) Bóly, 300 néző, vezette: Kassal. A vendégek szerencsés góllal sze­rezték meg a vezetést. A hazaiak később Jobban játszottak, de ugyancsak meg kellett küzdeniük az egyenlítésért. Góllövők: Hor­váth, illetve Lukács. Jók: Hor­váth, Bedics, Rublnszkl II., illetve Szabó, Edelmann, Mirkó. A 30. percben a bólyi Abait utánrúgá­sért kiállította a játékvezető. Rózsás József. A MEGYEBAJNOKSAG ALLASA: Első helyen végzett a Mohácsi TE női ifjúsági kormányos négye­se Budapesten az MTK és az Acélöntő országos evezős-verse­nyén, ^ Kitünően szerepelt az országos vidéki tenisz-bajnokságokon »a- másy Lia, a PEAC versenyzője. A női egyesben harmadik helyen végzett, a női párosban a miskol­ci Schmotzlernéval, a vegyespá­rosban az alsógödi Bánhidivel a második helyet szerezte meg. ár Több helyezést érték el a pé­csi atléták a diósgyőriek orszá­gos versenyén. A 2.00 méteres férfi síkfutásban Mátis (PVSK) 22.4-gyel ötödik, a kalapácsvetésben Lovász (Dózsa) 55,35 méterrel ha­todik, a női gerelyvetésben 6us kácsné (PVSK) 40,57 méterrel ne­gyedik volt. Szombaton és vasárnap játáfcot­ták Szombathelyen a férfi Ifjú­sági kosárlabda-csapatok KéSaíére kiírt Szabária Kupa-mérkőzése­ket. A Szigetvári Gimn. együtte­se negyedik helyén kötött ki. * Pécsi sikerrel ért véget a te­rületi háromtusa csapatbajnokság negyedik fordulójának bajai ver­senye. A férfi felnőtt és serdülő csapatversenyt a Dózsa nyerte, az ifjúságiaknál a Pécsi MHS győzött. Az egyéni verseny győz­tesei: férfi felnőttek: Maleties (Dózsa). Ifjúságiak: Papp (MHS). Serdülők: Leszkovár (MHS). Kosárlabda NB I. állása Férfiak: 1. Bp. Honvéd 27 27 — 2382:1441 54 2. MAFC 27 23 4 2109:1525 50 3. Csepel 27 22 5 2078:1825 49 4. Ganz-M. 27 18 9 2013:1850 45 5. Baja 27 14 13 2003:2007 41 6. Pécs 27 14 13 2035:1982 41 7. OSC 27 12 15 1886:1955 39 8. BM Dózsa 26 12 14 1535:1750 38 9. BEAC 26 10 16 1557:1781 36 10. Sz.-Íehérvár 27 9 18 1758:2053 36 11. Szeged 27 9 18 1747:2010 36 12. Diósgyőr 27 7 20 1665:1850 34 13. Szombathely 27 6 21 1495:1913 33 14. TF 27 5 22 1753:2071 32 Nők: 1. MTK 27 26 1 1818:1208 53 2. Bp. Petőfi 27 22 5 1688:1297 49 3. Bp. V. Met. 27 19 8 1586:1240 46 4. Sz.-fehérvár 26 19 7 1458:1231 45 5. VTSK 6. Csepel 7. Diósgyőr 8. Bp. Előre 9. TF 10. Baja 11. Pécs 12. Komárom 13. Szolnok 14. BVSC 27 16 11 1441:1296 43 27 15 12 1370:1364 42 26 15 11 1339:1234 41 27 13 14 1436:1418 40 27 12 15 1296:1525 39 27 9 18 1364:1490 36 27 8 19 1223:1449 35 27 6 21 1230:1510 33 27 5 22 1269:1700 33 27 3 24 965:1511 30 Budapesti sikerek a röplabda Misina Kupa mérkőzésén 1. PEAC 2. Urán 3. Porcelán 4. Vasas 5. Vasas I. 6. Kinizsi 7. Bóly 8. Előre 9. Helyiipar 10. Siklós 11. Magyarszék 12. p. szikra 13. Szigetvár 14. Lánycsók 15. P. Postás 10. Vajszló 29 19 7 S 53:17 45 29 18 6 5 70:20 42 29 18 4 7 49:21 40 29 10 8 5 58:24 40 29 10 8 5 60:30 40 29 15 7 7 53:30 37 29 12 5 12 40:40 29 29 10 8 11 49:45 28 29 10 6 13 25:36 26 29 9 7 13 40:49 25 28 9 5 14 26:61 23 29 7 7 15 40:54 21 20 7 7 15 32:51 21 29 6 8 15 20:51 20 29 5 6 18 33:57 16 28 3 3 22 18:89 9 1. PV?K n. 32 20 0 6 85:35 46 A rekkenő hőség alaposan meg­viselte a röplabda Misina Kupa résztvevőit, egy-két mérkőzésen azonban Így Is színvonalas össze­csapást nézhettek végig a szak­emberek. Budapest férfi és női ifjúsági együttesel magasan ki­emelkedtek a mezőnyből. Jól küzdöttek a bajai III. Béla Gim­názium férfi röplabdázól, csak nagy küzdelem után szorultak a második helyre az NB I-es Já­tékosokkal felvonuló budapesti csapat mögött. A legizgalmasabb összecsapás a Budapest—Pécs fér­fi találkozón alakult ki, a leg­színvonalasabb játékot a Baja— Budapest férfi találkozó hozta. A pécsi röplabdázók közül a fiúk mutattak többet, a lányok terv- szerűtlenlU, kapkodva játszottak, mindössze egy játszmát tudtak nyerni Kaposvár ellen. A Kupa megrendezéséért elismerés Illeti a Megyei Röplabda Szövetséget, mely tervbe vette, hogy a jövő­ben még több csapatot hív meg. Eredmények: Nők: Budapest— Pécs Sri», Budapest—Kaposvár 3:0; Kaposvár—Pécs 3:1, férfi csapa­tok: Baja—Pécs 3:1; Budapest— Pécs 3:2, Budapest—Baja 3:2. NB I. tartalékbajnokság Bp. Honvéd—Komlói Bányász 4:0 (2:0). Komló, 2500 néző, vezet­te: Sümegi. Bp. Honvéd: Faragó — Lévai, Józsa, Bozsik IV. — Nagy II., Kotász — Balogh, Balek, Kísuczky, Szőcs, Molnár. — Kom­ló: Lukács — Kanizsai, Kékesi, Vörös — Molnár, Lelovics — Al­bert, Demeter, Nagy B., Iván, Nagy L. A játékvezető későn ér­kezett, s a mérkőzést tíz perccel korábban lefújta. Góllövők: Ba­logh 2, Bakk, Kisuczky. Jók: Lé­vai, Józsa, Balogh, Illetve Kékesi, Iván, Molnár. MTK—Dorog 2:0, Salgótarján— U. Dózsa 2:1, Ferencváros—Sze­ged 2:1, Győr—Szombathely 4:1, Tatabánya—Debrecen 3:0. Pécsi Fémipari Vállalat LAKATOS, ESZTERGÁLYOS SZAKMUNKASOKAT, valamint FÉRFI SEGÉDMUNKÁSOKAT keres felvételre. Jelent­kezés: Pécs, Felsőmalom utca 13. szám. FÉRFI SEGÉDMUNKÁSOKAT felvesz a Pécsi Porcelángyár. I