Dunántúli Napló, 1962. június (19. évfolyam, 126-151. szám)

1962-06-19 / 141. szám

é ’fclAPLÖ tat», június ti. ' Vlaskovtcs Vince, a Pécsi MHS versenyzője a serdülő korcso­portban megnyerte a megyei há romtusa bajnokságot. Képünkön: a tehetséges versenyző a tettyei futószámband A labdarúgó pályákon történt Brazília nyerte a világbalnaksáp* Újabb Dózsa győzelem a Kappan Kupában — Pécsszabolcs lett a megyebajnok Brazília—Csehszlovákia SU (1:1). A labdarúgó vilagbajnok&ag döntő­jére vasárnap került sor a santia­gói National stadionban Brazília és Csehszlovákia csapatai között. Eleinte a csehszlovák csapat táma­dott, majd egy időre a brazilok vették át a játék irányítását. Egy gyors támadás után a csehszlovák baifedezet Masupust lőtte a vezető gólt, a 14. percben. A brazil csapat hamarosan kiegyenlített, Amarlldo Iá méteres lövése a kapu bal íelső sarkában kötött ki. A 69. percben Zltő fejesgóljával vezetésre tett szert a brazil csapat, a 7fi. percben újabb brazil gól született. D. San­tos lövését Schrolf kiejtette és Vava szegezte meg a harmadik gólt. Ezzlel Brazília megnyerte a hetedik labdarúgó világbajnoksá­got . KOZSP-EURÖPA KUPA Vasas—Vojvodina S:1 (0:1). Nép­stadion, 10 ooo néző. vezette: Grig- nani. Gáli övök: Pál I., Mathesz és Bundzsák (11-esből), illetve Milics. Vélemények, nyilatkozatok a Pécsi Dózsa—Hildesheim találkozóról f LUDWIG liACHNER, ' a Hlldesheim edzője; A mérkőzés utác lehajigodtan Iiyilabítoziott áp Hatvanöt percig nagyon ezé- . pdh. já,tezofcfcak a mieánik. Azután következett egy erősen vitatható 11-es. Szerintem a kezezés a 16- opón’ Jtívül történt, a játékvezető mé0é' il-esft adott. Ez sorsdöntő Völt l£y fordult meg a mérkőzés eoráa perceiken belül, mert a fiúk Idegesen játszottak az eset után. Ennék ellenére merem állítani, hogy a pécsi Közönség nem csaló­dott, mért valóban izgalmas, jó játékot, láthatott. Szerintem a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. A pécsi csapat elég ké­sőn talált magára, de akkor ellen­állhatatlan volt. A mieink közül Wiesenmüller, Kuschenberg és Noak játékával vagyok elégedett, a pécsiek közül a gyors és félelmetesen lövő Du­nai II., és Opova játéka tetszett. Ä gólárány túlzott. RALLAY LIPÓT, S Pécsi Dózsa edzője: A mérkőzés után látható öröm­mel tért az öltözőbe Kállay edző. — örülök a mai győzelemnek, mert lehet hogy a ma megszerzett két pont a csoportelsőséget Jelen­ti számúnkra. A felhőszakadás- ezerű eső megzavarta játékunkat, Kézilabda NB II. Pécsi Bányász—Pécsi Dózsa 23:15 (0:6) A Pécsújhegyen 700 néző előtt lejátszott NB n-es férfi mérkőzé­sen a lila-fehérek csak az X. félidőben tudták megszorítani a Bányász-csapatot. Az újonc ha­zaiak nagy küzdelemben megérde­meltein nyerték a helyi rangadót, mert jól védekeztek és erőtelje­sen lendültek táimadásba. Góldo­bók: Baranyai 7. Wéber 4, Wagner S. Sudár 3, Dombi 3, Stefanovits, Horváth 1—1, Jedlicska (öngól'. Il­letve Szakács 6, Somogyi 4, Miha- lovits 4, Hortung, Kovács 1—1. Pécsszabolcsi Bányász— Bp. Divatcipő 8:6 (5:3) Az NB n-es szabolcsi lányok a fővárosban is biztos győzelmet arattak. A két csapat találkozóját jó Iram és változatosság jellemez­te, bár a bányász-lányok kissé fá­radtan mozogtak, azonban kétszer Is négygólos vezetésre tettek szert. A hazaiaknak a hajrában csak a szépítésre tellett. A szabolcsiak góldobói: Hetényl. Trapp 2—2, An­tal, Regényt, Bocz, Gárdainé 1—1. újpesti Gyapjú- Pécsi Vörös Meteor 19:6 <2:2) Ezt az NB n-OB mérkőzést Is Búdapésten játszották. A Metoor- lányok az első félidőben jól tar­tották magukat, azonban szünet utáii .< fáradság jelei mutatkozott rajtuk és így az újpestiek köny- 'nyen érhették el egymás után gól­jaikat A pécsi csapat góldobói. Sómogyi 2, Balezer 2, Tóth és Jed- KAskáné. Testnevelés! Főiskola—» Pécsi Vörös Meteor 12:4 (6:2) A Pécsi Vörös Meteor lányai az őszi szezonból előrehozott NB n-es mérkőzést sgpnbaton játszották Budapesten, (lengébb védekezése írgatt vesztett a pécsi csapat a fő­városi főiskolásokkal szemben. A Meteor góldobói: Bekér, Szántó, és FBWert feí* a rendkívül nehéz talaj a néme­teknek kedvezett A második fél­időben mintegy húsz percen ke­resztül játékosaink neon találták ellenszert a kitűnően védekező né­met csapat ellen. Utána a jól tö­mörülő védelmet széthúzták és az adódó gólhelyzeteket jól kihasz­nálták. Hátvédhármasunk: — időszakos kihagyásai ellenére is — tetszett. A két fedezet közül — főleg a má­sodik félidőben — Halasi játszott jobban. A csatársorban Dunai L szellemesen és ötletesen játszott és indította útba csatártársait. GERE GYTJLA játékvezető: „= Jóinamú és nagyon jónak ígérkező mérkőzést rontott él & hataliüas eső. Jól játszó és fegyel­mezett együttest ismerhettünk meg a német csapatban. A rossz idő inkább a vendégeknek kedvezett, azonban a pécsi csapat az utolsó 25 percben mutatott remek játé­kával és jobb erőnlétével, feltétle­nül rászolgált a győzelemre. Az első ll-esnéd három méter­re áiEtam az esettől és jól láttam, hogy. a német játékos a 16-oson bedül egy méterre ököllel térítette el a labdát eredeti útijából^ A né­metek a-kezézést nem is vitatták, csak azt, hogy az eset a 16-oson voít,. holott jól láttam, hogy a né­met játékos a kezezés elkövetése után lépett ki- a 16-os vonalon túl­ra. A második 11-esnél nem is volt vita, sőt, Träger bocsánatot is kért Ráditód a szabálytálanság miatt. LÉNARD MIKLÓS, a „borigázolt” szurkoló: r- Facsarná lehet a zakómból és a nadrágomból is a vizet, de ezek után is csak annyit tudok monda­ni, hogy megérte! — Ilyen lelke­sen mér régen láttam játszani a Pécsi Dózsát, mint az utolsó húsz —huszonöt percben. Meglepett a német csapat lelkes játéka és kitű­nő védekezése, de azért éreztük, hogy a fiuk nem hagynak csérben bennünket. Ez a csodálatosan iz­galmas és érdekes húsz perc min­dent megért, még azt is, hogy eny- nyire bőrig áztunk. B. L. Jól szerepellek a pécsi iornászlányok Debrecenben Debrecenben a Tóth Árpád Gim­názium tornatermében rendezték meg szombaton a Debrecen—Pécs városok közötti tornaviadalt. A férfi és női csapatok felnőtt és if­júsági korosztályban találkoztak. A pécsi lányok fölényes győzelmet arattak, az ifjúságiaknak már nem ment annyira, míg a felnőtt, férfiak találkozójából a debrece­niek kerültek ki győztesen. A pécsi nőd csapatból kiemelkedő tel­jesítményt nyújtott a Tolnay test­vérpár, szépen sikerült gyakorla­taikkal. de Füzesi-Judit is várako­záson felül szerepeit, jól megállta a helyét az erős mezőnyben. Az ifjúsági lányok elsők lettek csa­patban, sőt, az egyéniben is & pé­csiek foglalták ed az első négy helyet. A felnőtt férfiak versenyé­ben a debreceni csapat jóval meg­előzte a pécsi tornászokat. Az el­szenvedett nagyarányú vereség ta­lán annak tulajdonítható, hogy két pécsi tornász, Kovács és Metzing megsérült a versenyzés közben és így a pécsi csapat két emberrel fejezte be a versenyt. Az ifjúsági fiúknál legjobban Hajdú szere­pelt a pécsiek közül, aki az ös­szetettben negyedik helyet szerez­te meg. Eredmények: Felnőtt, női csapat: 1. Pécs (Tolnay M., Tolnay K., Pintér, Füzes) 112.35, 2. Debrecen (Petries, Kincsesné, Papp, Hajdú) 101.15. Egyéniben: 1. Tolnay M. 38.35, 2. Tolnay K. 37.5, 3. Füzes 35.9, 4. Petries 35.55, 5. Pintér 35.55, 6. Kin­csesné 33.6. Férfiak, csapatban: 1. Debrecen (Kincses, Fésűs, Zibere, Mohácsi) 112.25. 2. Pécs (Detrői, Kovács, Sudár, Metzing) 84.35, Egyéniben: 1. Kincses 37.5. 2. Fé­sűs 37.4. 3. Zibere 34.95, 4. Mohácsi 34.7, 5. Detrői 33.7, 6. Sudár 31.85. Ifjúságiak, leány csapat: 1. Pécs (Petze, Török, Futó, Galamb) 108.25, 2. Debrecen (Árvái. P. Nagy, Ditz," Mürmich)' 102.10. Egyéniben; I. Petze 36.7, 2. Török 36.3, 3. Ga­lamb 34.95, 4. Futó 34.35. 5. Litz 33.75, 6. P. Nagy 33.5. (Versenyen kívül Horváth Mária 35.4). Fiú csa­pat-: 1-. Debrecen (Hamza, Kovács. J. Herceg) 107.0, 2. Pécs (Bárki, Hajdú, Bajomi, Kurucz) 100.75. Egyéniben: 1. Kovács L. 35.9, 2. Hamza 35.8, 3. Kovács J. 34.75, 4. Hajdú 34.35, 5. Herceg 34.3, 6. Ku­rucz 33.0. MTK—Partizán 4:1 (3KI). Népsta­dion, 6000 néző, vezette: Angoned- ze. Góllövők: Bodor, Povázsai 2—2, illetve Mihajlovies I. Bologna—Bp. Honvéd 5:1 (2:1). Bologna. Góllövők: Pascutti. Miel- sen 2—2, Demarco, illetve Balogh. Ferenc város—Juventus 1:1 (0:0), Torinó. Góllövők: Németh, illetve Rosa, RAPPAN KUPA: A Rappan Kupa második fordu­lójában a Pécsi Dózsa a Hildes- hei'm csapatát látta vendégül va­sárnap délután a BTOpályán. Az első percekben a vendégcsapat ro­hamozott és a pécsi védők többször kapkodtak. Aztán fokozatosan ma­gára talált a Dózsa, végül megszü­letett a vezető gól is. A z..hogó eső megnehezítette a szép játék kialakulását. Az egyik jobboldali Padova—Dorog 1:0 (0:0). Padova, 5000 néző, vezette: Lojacolo. Gól­lövő: Delvecho. A MEGYEBAJNOKSÄGBAN vasárnap befejeződtek az I. osz­tály küzdelmei. Az utolsó forduló­ban is szép győzelmet arattak a szabolcsiak és ezzel megnyerték a megyebajnokságot. Vajszló, Bere- mend és Villány csapata viszont kiesett az I. osztályú csapatok so­raiból. Pécsszabolcsi Bányász—Pécsi Pos tás 4:0 (2:0). Postás^pálya, 300 né-1 ző, vezette: Besenyei. A bajnok-1 csapat jó játékkal rukkolt ki az i utolsó mérkőzésén. Góllövők: Bér­ezés II. 2, Antal, Halena. Jók: . Antal, Koch, Lmrő, illetve j Sehwií\dl Balogh és Zsiga. PEAC—Szászvár 3:2 (2:2). Szász- i vár, 600 néző, vezette: Szigetvári SPORTHÍREK Totóeredmények: U U 1» 1$ ** 1, í, Z, U U x. * A Pécsi Dózsa NB n-es röplabda csapata Martfűn mérkőzött vasár­nap. A pécsiek sorsdöntő mérkő­zésükön 3:2 arányban győztek a martfűiek ellen (66:59-es pontarány nyal) és ezzel korábbi rossz sze­replésükön javítva, biztosítottak b en tmaradásukat. * Az MPSC országos ifjúsági atié-. tikai versenyén Budapesten két pé­csi versenyző is részt vett: Jaka- bos (Dózsa) és Jenezer (PVSK), a szombati versenyen a 2000 méteres síkfutásban indultak, és Jakabos első. Jen ezer pedig második lett, 5:44,6, 5:46,8-as idővel. támadás után Wiesenmüller csúsz­tatott fejesét Danka nem xédhette. A félidő vé'ge' félé Györkőt Rádi váltotta fel es Dunai 1, a jobbszél­re húzódott. A II. félidőben Zengői védett a Dózsa kapujában és mindjárt az elején német gólt láthatott a kö­zönség. Aztán jött egy ll~es .amely megfordította a mérkőzés sorsát. Az addig jól védekező vendégcsa­pat megingott és a hajrázó oozsa- sok már 4:2-es vezetésre tettek szert. A szépítő gól után Hegyi 11-esével beállította a végered­ményt. fíern csalódott a zuhogó esőben is kitartó szurkolótábor, sok gólt és helyenként érdekes játékot lát­hatott a BTC-pályár. A sportszerű keretek között lezajlott mérkőzést kedvezőtlenül befolyásolta- — fő­ként a pécsi csapat számára — a mostoha időjárás. A pécsiek rá­szolgáltak a győzelemre. A véde­lemből Csupákot lehet kiemelni, Kocsis közepes teljesítményt nyúj­tóit, sokször mentett, bár néha Hegyivel együtt kapkodtak. A fe­dezetek közül Halasi jól küzdött, Serédi pedig lövéseivel vetette ma­gát észre. A csatársorból Dunai Il-t lehet dicsérni (két gólt is lőtt!), de nem sokkal maradt mögötte báttya és O-ova sem. Török fő­ként az első félidőben mozgott jól és Rádi is sokat harcolt. Újpesti Dózsa—SC Mantova 4:0 (3:0). Megyeri út, 5000 néző. vezet­te: Balia B. Góllövők: Lenkei 3 és Rossi. Tatabánya—FC Nancy 4:0 (2:0). Tatabánya, 7000 néző, vezette: Kost near. Góllövők: Lachos 3 és Sátori. Szép fegyvertény volt a szabolcsi bányászfiuktól... Nyilatkozik az NB III-ba került Pécsszabolcsi Bányász edzője A Rappan Kupa 8. csoportjának tabellája Eredmények a. forduló után: 1. Pécs 2. Blauw Wlfc 2. Velezs ti HildesheSm Vasárnap volt éppen két éve an­nak, hogy Meggyes Lajos átvette a szabolcsi bányászcsapat edzését. Nem kaphatott volna szebb jubi­leumi ajándékot annál, minthogy csapata bekerült az NB m-ba, — Pedig idén nem is tűztük ki célul a bajnokság megnyerését, — mondotta, amikor beszéltünk vele — csupán az együttest szerettük volna jól összekovácsolni, hogs frissen gyepesített új pályánkon majdan jól szerepelhessenek. Ter­mészetesén most nagyon boldogok vagyunk. A szabolcsi fiúk nem játszottak egyetlen mérkőzést sem az elmúlt évadban hazai pólyán. Ez csak alá­húzza azt, hogy a bajnokság meg­nyerése szép fegyvertény volt tő­lük. — Minden elismerés az övék! Valamennyien fiatalók, szorgalma­sak, lelkiismeretesek. Az edzési napló tanúsága szerint egyetlen igazolatlan hiányzás sem volt az elmúlt évadban. Egy-egy bajnokság megnyerése után 9 bajnokcsapatnál rendszerint I erősítésre gondolnak. A Pécssza- ! bolcsi Bányásznak nincs szüksége ; különösebb erősítésre, mert tagjai ! szinte kivétel nélkül tehetséges ! fiatalok. Jelentkezett ugyan né- | hány ugyancsak tehetséges ifjú i labdarúgó ar csapatnál, ezeket való­színüleg átigazolják. De Meggyes J Lajos edző és a szakosztály veze­tősége elsősorban abban remény­kedik, hogy a meglevő játékosok fejlődése töretlen lesz. — Tudjuk, hogy az NB m-ban komolyabbak a feladatok. Ennek megfelelően készülünk. Alig vár­juk, hogy ez új pályán lej átszhas- suk első mérkőzésünket. A szabolcsiak sikerében osztoz­nak most a szurkolók te, akik ugyancsak megérdemlik az elisme­rést. Vasárnap zuhogó esőben I nézték végig kedvenc csapatuk já- I tékát, de egyébként is elkísérik őket minden mérkőzésükre. — Tőlük csak azt kérjük — mondotta befejezésül Meggyes La­jos edző —, hogy álljanak mellet­tünk jóban-rosszban a jövőben is! Csúszós pályán az egyetemiül k ügyesebben használták ki helyze­teiket és megérdemelt győzelmet arattak. Góllövők: Koller 2, Vajda, illetve Nyers, Bocz II. Jók: Schisz- ler (a mezőny legjobbja) illetve Bocz 1. Pécsi Előre—Siklós 1:0 (1:0' Sik­lós, 150 néző, vezette: Darányi. A vendégcsapat lelkesen küzdött és sz-ép győzelmet aratott Siklós együttese ellen. Góllövő: Egervári. Pécsi Kinizsi—Urán SC 1:0 (1:0). Sörgyár-pálya, 400 néző, vezette: Budán. Kemény, jó iramú mérkő­zést vívtak az élmezőnyhöz tartózó csapatok. Góllövő: Kovács. Jók: “A Kinizsi közvetlen védelme és Hor­váth, illetve Doszpod és Kereszti. Pécsi Porcelángyár—Vajszló 6:1 (3:0). Vajszló 50 néző, vezette: Dö­mén. Vasas I. Bányász—Szigetvári ZM- SE 2:0 (2:0). Vasas I. bányatelep, 150 néző, vezette: Stadler. Boly—Beremendi Építők 3:1 (2:1). Beremend, 100 néző, vezette: Mozs- gai. Megyei háromtusa- bajnokság Pécsett Szombaton és vasárnap Pécsett rendezték meg a megyei háromtusa küzdelmeit® A lövészetre a kisállű- rnás melletti lőtéren, az úszásra az Urán SC fedettuszodájában, a futó számokra pedig a Tettyén került sor. A viszonylag kevés versenyző­vel megtartott bajnokságon a Pécsi MHS és a Pécsi Dózsa versenyzői szerepelték j ól. Eredmények : Lövészet: serdülők: 1. Mattya- sovszky (MHS) 10/97, 1070, 2.' Vlás- kovics (MHS) 10/92, 1020, ifjúságiak: 1. Maletics (MHS) 10/97, 1020 , 2. Huber (Dózsa) 10'96. Úszás: ser­dülők: 1. Abosi (Dózsa) 1:09.0, 2. Blaskovlcs (MHS) 1:15.0, ifjúságiak. 1. Csethe (MHS) 2:43.0, 979 pont, 2. Maletics (MH^' 3:00.0, 892 point. Futás: serdülők: 1. Abosi (Dózsa) 3:04. 1048 pont, 2. Mattyasovszky (MHS) 3:08.0, 1016. 3. Tímár (Dó/' - > 3:09, 1008 pont, ifjúságiak: 1, Male­tics (MHS), 2. Csethe (MHS). Baranya megye 1962. évi felnőtt háromtusa bajnoka: Péter J'zsef (Dózsa határőrség) 3 50, 2. Meződi. Béla (Dózsa határőrség) 2550, 3. Vass Antal 1790 pont. ifjúsági me­gyei bajnok: Csethe István (MKS) 3004, 2. Maletics György (MHS) 2875, 3. Huber Jenő (Dózsa) 2657, 4. P<?np Gábor (Dózsa) 2572. 5. Cseh (MHS) 2565. Csapatban: l. Pécsi MHS 8544. 2. P. Dózsa I. 7549 ponttal. Serdülő megyei bajnok: Vlasikovics Vince- (MHS) 3038, 2. Mattyasovszky Péter (MHS) 2946, 3. Abosi Andris fP. Dózsa) 2918, 4. Tímár (Dózsa) 2348. 5. Leskován (MHS) 2830. Csabai­ban: Pécsi MHS 8824, 2. P. Dózsa 8496 ponttal. Az 1961 62. évi megyebajnoksÉj végeredményé 1 Pécsszabolcs 30 21 5 4 32 :23 47 2. PEAC 30 19 7 4 80:21 43 3. Szászvár 30 1J 4 7 68:32 42 4 Urán SC 30 18 4 8 74:27 40 5. Pécsi Kinizsi 30 16 7 7 49:32 39 6. Boly 30 15 8 7 50:42 38 7. Vasas I. B. 30 15 7 8 49:34 37 8 P. Porcelán 30 14 7 9 39:28 35 9. Szig. 3MSE 30 12 8 10 32:38 32 10. P, Szikra 30 8 9 13 41:46 25 11. P. Előre 30 10 4 16 34:56 24 12. P. Postás 30 8 7 15 29:47 23 13 Siklós 30 7 8 15 20:41 22 14 Vajszló 30 7 1 22 36:105 15 15. Beremend 30 3 4 23 23:88 10 16. Villány 30 2 2 26 11:57 6 A PÉCSI RÁDIÓ 1962. június 19-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor: Fiatalok félórája, összeállitóa. 17.30: Német nyelvű műsor: Város és falu — közös célok. — Jegyzet. Hírek, tudósítások. Régi népi táncok. Pillanatkép egy mezőgazdasági szakiskolából. Fúvószene. 18.00: Szakembereik tanácsolják Alkalmazzuk a vegyszeres g'-jm- irfcást a legelőkön is. Pék János főállattenyésztő előadása. 18.10: Zeller operettjeiből. 18.25: „Átpofozva”. — Pálinkás György írása- Felolvassa: Kende- ressy Tibor. 18.35: A Pécsi Közlekedési Vállalat férfikórusa énekel. Közreműkö­dik: Bolla Tibor — ének, zongo­rán kísér: Borsay Pál, vez.: Li­geti Andor. 18.50: Dél-dunántúli híradó. 19.10: A félév vége előtt. — Jer'ízet. { 19.15: Népzene, népdalok. 19.45: Randevú a sétatén, vízesés­nél. — Riportműsor. 20.00: Műsorzárás. MOSt Park: Nagyravágyó asszony (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor, szélesvász­nú). Csak 18 éven felülieknek! Park-Kertmozi: Legénylakás (Jó idő esetén háromnegyed 9 órakor, szélesvásznú). Csak 18 éven felü­lieknek! Petőfi: Ne fogadj el édességet idegenöktől fc fél ? és fél 9 óraikor, szélesvásznú). Csak 18 éven felülieknek! Kossuth: Vörös tinta (fél 5, fél 7 és fél 9 árakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Szenvedély, őszintén a rák­ról, Mint csepp a tenger, Concert. (Előadások 11 órától folytatólago­san 3 óráig). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Májusi ifagy (5 és 7 órakor). Építők kultúr otthona: Jó utat autóbusz (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcsi): Uj barázdát szánt az éke II. (5 és 7 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Békét az érkezőnek (7 órakor). Május I. (Vasas H.): Az Bngurt partján (7 órakor). Kossuth (Mohács): Kristályapellő (6 és 8 órai:or). Zrínyi (Cipőgyár! kultúrotthon, Szigetvár): liliom,i (fél 9 órakor). Táncsics (Siklós): Bambi (fel 9 órakor). DUNANTÜLI napló A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Ferens Kiadja a Dunántúli Napló lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadöhivatali Pécs. József Attila u. 10, ' Telefon: 15-32. 13-33. _______ P ÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály c. 10 sZ. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok* nád és kézbesítőknél. Előfizetési dí] 1 hónapra Uf= Ffc » Táviad, a Dózsa a Hildesheim elleni Rappan Kupa-mérkőzésen. Ezúttal hárított a nyugatnémet kapun a „gólruehes" Opova és Du­nai II. elől,