Dunántúli Napló, 1961. október (18. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-15 / 244. szám

10 NAPLÓ 1961. OKTÓBER IS. Három 11-es a mérkőzésen! Újpesti Dózsa—Komlói Bányász 2:1 (1:0) Mii vár a Pécs—Csepel mérkőzéstől az edző és a csatárja*elsős? Kéthetes szünet után isimét foly­tatódnak a labdarúgó NB L küz­delmei. Ma délután a PVSK-pályán a szurkolók lelkes ezrei fogják buzdítani kedvenc csapatukat a Pécsi Dózöa—Csepel találkozón. Remélhetőleg kellemes őszi nap­sütésben színvonalas és sportszerű játékot hoz a két csapat találko­zója. Megkérdeztük a Pécsi Dózsa edzőjét és csatárjátékosát, hogy milyen eredményt várnak a mér­kőzéstől? KAIXAI LÉPŐT, a Pécsi Dózsa edzőjét SpSJ» — Nagyon tartok * ettől a mérkőzés­től, mert az el­múlt évben egy­szer sem sikerült itthon győznie a pécsi csapatnak a Csepel ellen. Szeretnénk ma végre megtörni a Csepel sikersoro- rozatát. Dunai L megsérült a le­válogatott mér­kőzésen és hétközben kihagyta az edzéseket, de ma talán vállalni tudja a játékot. Kamondi beteg és Rádi is sérült, csupán Pécsi és Dunai IL formája megnyugtató. Remélem, hogy Pécsi távoli lövé­sei gólokban fognak megmutatkoz­ni. Két gyors szélsőre lenne szük­ség a kemény diót jelentő csepeli védélem feltörésére és e feladatot Györkő és Török próbálja megol­dani. Nagyon nagy szükségünk van a két pontra és mivel a Cse­pel is nyilván „pontosan” szeretne hazatérni, hallatlanul izgalmas mérkőzésre és mindvégig nagy küzdelemre számítok. Bízom a csa pat játékosaiban, hogy ezen a fon­tos találkozón becsülettel megáll­ják a helyüket és győzelemmel ör­vendeztetik meg a pécsi szurkoló­kat. PÉCSI LAJOS: — Nehéz mérkő- zésre számítok, IMI MII!■ HU ^ de bf20m a cSQ_ patban és magam ban is, hogy sike rül győznünk. Valószínű véde­kező taktikával játszik ellenünk a Csepel és a ke­if mény játékkal fü való védekezés M ellenszere csak a m távoli lövések le­hetnek. Szeret­nénk Jó játék mellett győzni is ma délutón, de ehhez nagy szük­ség lenne a pécsi közönség lelkes bíztatáséra, amely nemcsak Q£- kem, de a többi játékostársamnak is szárnyakat adhat. Szerintem nagy küzdelem után szörpé ered­mény születik a találkozón. Én 2n-es, vagy 2rt>-ás győzelmünkre tippelek. Újpest, Megyeri úti stadion, 15 ezer néző, vezette: Zsolt. Újpesti Dózsa: Török — Káposz­ta, Rajna, Sóvári — Szini, Borsá- nyi — Bene, Göröcs, Solymosi, Kuharszki, Halápi. — Edző: dr. Kalocsai Géza. Komlói Bányász: Kun — Kani­zsai, Palotás, Rátkai — Kékesi, Molnár — Garai, Sós, Komlói, Fa­ragó, Iván. — Edző: Albert József. A Bányász kezdte a játékot. Komlói távoli lövése keltett elő­ször izgalmat Török kapujánál. Utána mindjárt Solymosi bombá­ja zúgott el a bal kapufa mellett. A 11. percben gyors támadás futott Kun kapuja felé. Bene Göröcs elé játszott, aki a kapu torkából fölé durrantott. Az ellenkező oldalon, a Bányász vezetett szép lamadást, de Török belérohant Iván lövésé­be. Egy porc m£lva Kun, Göröcs elől mentett nagy bravúrral. A 19. percben Göröcs bombája a felső lécről vágódott ki. A 8, percben Sós három védőt kicselezett, lövé­se levágódott Garai elé, a szélső lövését azonban Török ártalmat­lanná tette. A 23. percben balolda­lon szabadrúgást végzett Solymosi, a kaputól 20 méterre. A válogatott játékos nagyerejű lövését Kun pa­rádésan ütötte ki. A labda Ku­harszki elé vágódott, aki kapásból a bal felső sarokba lőtt. 1:0! A 39. percben Garai szögletet ívelt be. Komlói elé került a lgbda, azon­ban lövését Török szerencsével ki­ütötte. A 48. percben Rajna hibázott: röviden adott haza, de végül is az ott termő Sós elől kivágta a lab­dát. Az 50. percben Solymosi 30 méteres lövését Kun a jobb felső sarokból nyomta ki. A másik ol­dalon Iván—Sós—Garai adogatás után Raijia szerelte a jobbszélsőt, igen jó helyzetben. Az 55. percbén formás Bányász-támadás bontako­zott ki. Sós azonban hiába lőtt a hálóba, les előzte meg a labda át­vételét. .A 61. percben Iván, Kom­lói labdáját 25 méterről kapura lőtte, Rajna kézzel ütötte ki a lab­dát a 16-oson belül. Zsolt határo­zottan mutatott a 11-es pontra. Kanizsai végezte el a büntetűrú- gást, a labdát a bal sarokba he­lyezte, viszont Török a jobb oldal­ra vetődött, Id! Ä gól szárnyakat adott a komlóiaknak. Előbb Iván, aztán Sós lövését hárította Török. A 65. percben baloldali Bányász­támadás végén ismét Iván lövését védte szépen Török, majd a 75. percben kavarodás támadt a kom­lói kapu előtt. A védők fel akartak szabadítani, a labda azonban levá­gódott az egyik újpesti csatárról. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Solymosi végezte el a büntető rúgást, s a labda a jobb sarokba vágódott, 2:1. A 78. percben ma­radt ki a mérkőzés legnagyobb helyzete, Kun kimozdult kapujá­ból Göröcs átemelte felette a lab­dát és a teljesen szabadon álló Solymosi három méterről az üres kapu fölé emelte a labdát. Nem sokkal később Faragó beívelt lab­dáját bravúrral védte Török, Ga­Á GYÚRÓ DCűoáej fyózit( |7gy alapos legyűrés a labda­rúgó-mérkőzések előtt, leg­alább olyan fontos, mint egy be­melegítő mozgás. Különösen nagy a jelentősége akkor, amikor a csa­pat hosszabb időn át utazott, s a játékosak izmai elmerevedtek, s a rnérkőiaés kezdési időpontja pedig erősön közeleg. Gyúrás ég bemele­gítés nélkül nem is ajánlatos a pályára lépni a játékosnak, mert a fáradtság érzeten kívül csakha­mar rándulást, húzódást szenved­het. — Nehéz munka ennyi Játékost mérkőzés előtt és után legyúmi? — tettük fel a kérdést Kovács Jó­zsefnek, a Pécsi Dózsa gyúrójá­nak. — Nem könnyű! — pláne akkor, ha többen vannak a csapatban olyan egyének, akik erős masz- százst is igényelnek, mint pl. Ko­csis Ernő, vagy Danka Imre, akik­nek huszonöt perces gyúrás még sem kottyan. Szerencse az, hogy a többiek — úgyszólván kivétel nélkül — olyan izomzattal rendel­keznek. melyek nem igényelnek erősebb gyúrást. Ha mérkőzés köz­ben egy-egy játékos húzódást szén ved, vágy görcsöt kap, akkor Is jótékonyan jélentkezik a gyúrás hatása. Az Izmok fellazítása után a játékos rendszerint újból játékba áll és teljes értékű emberré válik. Kovács Józsi bácsi a hatvanket­tedik életévét tapossa és rengeteg élménye v;olt a. sportolók oldalán, mélyeket még ma is szívesen elő­vesz az emlékképeik raktárából. — 1928-ban a Pécs-Baranyánál vei tam gyúró, később a BTC-néL PVSK-nál és a Dinamónál is mű­ködtem. A legtöbb emléket a volt profi csapatnál gyűjtöttem össze -r emlékszik vissza Józsi bácsi. Énpél a csapatnál valahogyan olyan szemléiét ura lkad ott, hogy hem j$ egész émbér az olyan, aki á, bőrt nem' bírja. líát ebbéli álló- képességüket gyakran be is bizo­nyították. Nem egy . esetben segí­tette#! hazacipelni a tökrészeg já­tékosokat. Egyszer — rúég a har­mincas j$v&k legelején •— nagy, tíó- tá&á&t, dinom-dánomot hallottam a „Nótás kapitány” című vendég­lőből. Bemegyek, — hát látom ám, hogy a Pécs-Baranya hét Játékosa úgy mulat ott hajnaltájt, ahogy csak belefér. De nem csak ők, ha­nem az edzőjük is. Azonnal taxiért haladtam és a lakásomra vittem Őket, ahol egymás hegyéri-hátán aludták ki magukat. Még ma sem tudom megérteni, hogyan győzhet­ték le 2:l-re aznap délután az MTK-t. l?zek a mai gyerekek, olyanak, hogy öröm közöttük lenni. Mindig megmondják, hogy milyen gyúrást szeretnének és megköszö­nik, amikor befejezem a munkám. Ma az egész csapat egy hónap* alatt nem iszik meg annyi bort, mint annakidején egy profi játé­kos egy éjszakán. Nagyon együtt van a csapat. Ha valamelyik hibát vét, — a többi nem korholja, még vesztes mérkőzés után sém. Hal­lotta volha az ózdiakat, amikor megvertük őket!... Olyan civó- dás Volt, hogy majd mégölték egy­mást. Sándor egész komolytalan sérü­léssel negyedórával előbb elhagyta a pályát, amikor ellenünk játszot­tak. Szegény Bendes Tibi és Dan­ka Imre, az utolsó pillanatig ki­tartottak súlyos sérülésükkel is a Vasas ellen. A puszta jelenlétük is erőt kölcsönzött a többieknek. Én nagyon meg vagyok elégedve a csapattal, hiszen az őszi idéhyben már nagyon régen, vágy egyálta­lán nem gyűjtöttünk annyi pon­tot össrae nyolc mérkőzésből, mint az idén. Nekem az az érzésem, hogy följebb végzünk a bajnokság, végén a tabellán, mint az előző bajnokságban, mert most nagyon igyekszenek a fiúk, még edzésén is. Igaz, hogy nincs is ma bérelt helyé senkinek sem a csapatban. Olyan ez a tizenegy fiú, niint egy nagy család., Nagyon széretek ve­lük ütami. Ilyenkor szól a nóta, megy a móká, na bieg az ű|tj{ Ha borongó® véletlenül a hangulat, akkor Kocsis Ernő a főmóka- mester — hamarosan jókedvre hangolja a táraságot. Az új játé­kosokat Is útközben „avatják* fel rai és Iván elől. Nyomban utána Garai került jó helyzetbe, de sen­kitől sem zavartatva, gyengén he­lyezte a labdát, s Török biztosan védte. A 86. percben Borsányi be- leugrott két komlói védőbe. Az újpesti játékos elesett és Zsolt ismét 11-est ítélt. Solymosi ezúttal a bal sarok felé lőtt, azonban Kun parádés védéssel megfogta. Végig jó iramú küzdelmet vívott a két csapat. A színvonal is meg­felelt a várakozásnak. Az első fél­időben a Dózsa fölényben játszott, *s ekkor már bebiztosíthatta volna győzelmét. Fordulás után a Bá­nyász kerekedett felül, s a lila-fe­hérek úgyszólván alig jutottak szó­hoz. Zsolt játékvezető sajnos olyan kritikus helyzetben adott jogtalan 11-est, amely döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. Az újpestiek közül a hátvédhár­mas jól megállta helyét, a fedeze­tek közül Szini volt jobb. A Dó­zsa csatársorából a belső hármas emelkedett ki. Göröcs válogatott formában játszott. A Bányász­együttes valamennyi játékosa pél­dás odaadással küzdött, s ezúttal a csapatjáték sem keltett csaló­dást. A jól küzdő csapatból Kun kapust kell kiemelni, aki a me­zőny legjobbja volt. , NB I-es kosárlabda eredmények PVSK—Bp. KÖZÉRT 89:73 (48:29). NB I-es férfimérkőzés, OVSK- tomacsarnok, 300 néző, vezette: dr. Urbán, Tvordy. — Az első kosa­rat a vendégcsapat érte el, azon­ban utána a vasutas csapat len­dületes, gyors és ötletes játékkal egymás után érte el a kosarait, a vendégek mindezekre két-három távoli dobással tudtak válaszolni. Ebben a játékrészben Bánna, Lég- rádi és Szamosi ért el Szép kosa­rakat, míg a védekezésben a kö­zel két méter magas Dajkát jól semlegesítette a vasutas együttes. A második félidőben tovább fóly tatódott a vasutas csapat fölénye és a 10. percben 7l:39-re vezetett. Ekkor Céh edző folyamatosan le­cserélte a kezdő játékosokat és az utolsó 5 percet a cseresor játszot­ta végig. Ezután feljött a vendég­csapat és megközelítette eredmény ben a PVSK együttesét. Bp. V. Meteor—PVSK 79:41 (27:23) I'ÍB I-es női mérkőzés, PVSK- tornacsamok, 300 néző, vezette: dr. Urbán, Tvordy. Az első félidőben érdekes válto­zatos volt a játék. A bajnokcsapat a lelkesen és jól játszó vasutas­lányok ellen nem tudott kibonta­kozni, sőt ha a büntetőket értéke­síteni is tudták volna a hazaiak, a vezetést is megszerezhették vol­na. A második félidő első perceiben a vendégcsapat hatalmas iramot diktált és a válogatott Mohácsiné, Bereczky és Korenné vezérletével valóságos „tűzijátékot* rendezett a PVSK kosara alatt. A vasutasok csak a félidő közepe felé jöttek fel, azonban az addig megszerzett előnyt a Bp. Vörös Meteor előtt nem tudták behozni. Vasárnapi sporimíísor azzal, hogy alaposan „lesimáz” neki a csapat minden tggja. A Ids Török is megkapta a porcióját a múltkor. — Es a repülőútról ném beszél Józsi bácsi? — hangzik „lesről" egy megjegyzés. Józsi bácsi arcán némi zavar tükröződik: amikor elkezdi... — Na, rendbrat van.. > én még soha nem utaztam repülőgépen, és amikor Miskolcra mentünk, akkor mindig úgy éreztem, hogy zuha­nunk lefelé. Szegény Dunai János sínylette meg az egészet, mert ijedtemben kékre-zöldre marko- lásztam a lábaszárát. Csak akkor vigasztalódtam meg némiképpen, amikor megláttam, hogy Karcsi bácsi — a szertárosaink — meg a „fókgbőrt” fejti egy formás papír­zacskói». Amikor búcsúzunk egymástól, n akkor veszem észre, hogy kezében bot van és húzza egy kis­sé a jobb lábát. — Hát a lábával ml történt? — kérdezem. — Egyszer, még nagyon régen, Kautzky — a Pécs-Baranya csatá­ra— li-est lőtt nekem, amit pe- chemre belső spiccel fogtam és kifordult a térdem. Azóta pórcle- váláisal küszködöm. Szerencse, hogy még a kezeimmel nincsen baj, — tekint jókora tenyereire. B. L, LABDARÚGÁS: NB I.: Pécsi Dózsa—Csepel, PVSK-pálya 14, vezeti Katona (Bir- csák, Kovács B.), — Tartálékbáj- nokság: Pécsi Dózsa—Csepel, PVSK Pálya 12.15, vezeti Völgyési. NB III: Pécsi BTC—Dombóvári VSC, BTC-pálya, 10, vezeti: Hor­váth z. Megyei bajnokság: Pécsi Kinizsi —PEAC, Srögyár-pálya 10.30, ve­zeti Rajnai, Pécsi Postás—Bere- mend, Postás-pálya 10, vezeti Bár­dos, Villány—Siklós, Villány, 15, vezeti Kulcsár, Vasas I. Bányász— Vajszló, Vasas I. 15, vezeti Su- tyor, Szászvár—Pécsi Porcelán, Szászvár 15, vezeti Kaposvári, Szi­getvár—MA VAUT, Szigetvár 15, ve­zeti Simonfai, Pécsi Szikra—Bóly, Kokszmű-pálya 9 óra, vezeti Lu­kács, Pécsszabolcs—Pécsi Urán SC, pécsszabolcs 15, vezeti Hammer. KOSÁRLABDA: begyei bajnokság: Szigetváron: Szigetvár IX—Széchenyi, ifi fé^n mérkőzés 8.30, Szigetvár—Komloi Bányász női mérkőzés 9.40, Szi­getvár-Komlói Bányász férfi mér­kőzés 10.50, Szigetvár IV—Sportis­kola H, ifi mérkőzés 14, Szigetvár Hl.—Sportiskola L, ifi női mérkő­zés 15.10, Siklóson: Siklós—Leőwey, ifi női mérkőzés, 10. KÉZILABDA: NB H: Pécsi Dózsa—Vác, férfi mérkőzés, PVSK-pálya 10, Pécsi Vörös Meteor—Váci Építőipari Technikum diákotthona, női mér­kőzés 10.30. Megyebajnokság: Pécsszabol­cson: Pécsszabolcs—Magyarszék, női mérkőzés 33, Pécsszabolcs—Ma- rok, férfi mérkőzés 14, Pécssza­bolcs—Ped. Főiskola, női mérkő­zés 15.15, Pécsszabolcs—Ped. Főis­kola, férfi mérkőzés 16. Komlón: Komlói Gimn.—Pécsi Bányász, férfi mérkőzés 9. Komlói Bányász —PEAC, férfi mérkőzés 9.45, Kom­lói Bányász—PEAC, női mérkő­zés 11, Kinizsi-pályán: Urán H— Komlói ITSK, férfi mérkőzés 15, Urán H—Gépipari, férfi mérkőzés 16, Kinizsi—Márok, női mérkőzés 9.30, Építőipari pályán: Meteor­Szászvári Bányász, női mérkő­zés 8.30, Építőipari—Sellye, férfi mérkőzés 9.45, Metéor—Szászvári Bányász, férfi mérkőzés 11.45, Építők pályán: Építők—Sellye, női mérkőzés 15.30, Szigetyáron: Szi­getvár—Siklós, férfi mérkőzés 9.30, Szigetvár—Leőwey, női mérkőzés 10.40, Sásdon: Sásd—Elektromos, férfi mérkőzés 10.45, Mecseknádas- don: Mecseknádasd—Szentlőrinc, fét-fi mérkőzés 8.30, Magyarbóly- ban: Magyarbóly—Kesztyűgyár, női mérkőzés 9.45, Magyarboly—Kész- tyűgár, férfi mérkőzés 10.30, — Szentlőrincen: Szentlőrinci KSK— Építők H., női mérkőzés 10, PVSK- pályán: Dózsa—Szentlőrinci Tech­nikum, női mérkőzés 8.30, Pécs- váradon: Pékárad—Boly, női mérkőzés 9, RÖPLABDA: Megyebajnokság: Mohácsi Álta­lános Gimnázium pálya: Mohács —Komlót Dózsa, férfi mérkőzés 10.30, Komlói tűzoltólaktanya: Komlói Bányász—Pécsi Dózsa IL, férfi mérkőzés. 9.30, Komlói Bá­nyász—PEAC, női mérkőzés 10.30, Gépipart pálya: Gépipari—Siklós, hői mérkőzés 9, Készu: Keszü— Gépipari, férfi mérkőzés 13, — Pénzügyőr-pálya: Szikra—PEÁC ÜL, női mérkőzés 9.30. HÁROMTUSA: Megyei középiskolás bajnokság: Pisztolylövés: MHS lőtér 9. Te­repfutás, Tettye 12, ÖKÖLVÍVÁS: PVSK—Szekszárdi Dózsa NB 11-es mérkőzés, vasutas tornacsarnok 16 óra. ASZTALITENISZ: Pécsi Urán SC—Székesfehérvár, NB 11-es férfi mérkőzés, Dózsa legényszallás 9.30. VIvAS: A megyei szövetség I. osztályú párbajtőr-vívó versenye, egyetemi tornacsarnok 9. Sporthírek KAPOSVÁRI DÓZSA—P. VASAS 2:0 (0:0) Kaposvár, 500 néző. vezette: Var­ga. K. Dózsa: Molnár II. — Sze- recz, illés« Hartmann — Bódis, Csima — Veverán II.. Molnár IV., Veverán I., Kecskeméti, Nagyréti. Edző: Záborszki Jenő. P. Vasas: Szili — Schiilinger, Becsei. Berki — Danyi. Somogyvári — Oszvald, Szopka, Hoyck. Bánfai, Rákóczi. Edző: Tamási László. A széltől támogatott pécsiek a 40. percben Rákóczi beívelt sarok­rúgásából gólt értek el, a iátékve- zető azonban ezt a gólt visszavon­ta. Szünet után a szél a hazai csa­patot támogatta, ez nyomasztó fö­lénybe került és biztosan győzött. Góllövő: Nagyréti, Kecskeméti. Jók: Bódis, Csima, Kecskeméti, illetve Becsei, Berki. Rákóczi. PAPP LÁSZLÓ KIÜTÉSSEL GYŐZÖTT Pénteken este a bécsi Stadthalle- ban zsúfolt nézőtér — 13 000 néző — előtt nagyszabású hivatásos ökölvívó-vfersehyre kérült sor. Az' est fénypontja a középsúlyú magyar Papp László és a- nyugat­német Peter Müller találkozója volt. Papp ezúttal is kitűnően öklö­zött s a mérkőzés nem tartott soká. Az első három menetben meg­mutatkozott a magyar sportoló fö­lénye, nagyobb ütőereje. Müller főleg védekezett, egészen a ne­gyedik ■ menet 2.30 percéig. Ekkor Papp hatalmas erejű ütésétől a földre került, kiszámolták. ÓRIÁSI KÜZDELEMBEN A MAGYAR VÍZILABDA-VÁLO­GATOTT ISMÉT LEGYŐZTE A JUGOSZLÁVOKAT Pénteken este folytatódott a to­rinói úszóstadionban a nemzetközi vizilabda-toma. Magyarország—Jugoszlávia Irt) (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) Tíz másodperccel a befejezés előtt Felkay dobta a győztes gólt, óriási küzdelemben megérdemel­ten győzött a magyar válogatott, amelynek kimagaslóan legjobb em bere Boros volt. KŐMŰVES SZAKMUNKÁ­SOKAT, férfi segédmun­kásokat, épületbádogost felveszünk. Jelentkezés helye: Bm. Tanácsi Ma­gas és Mélyépítő Vállalat Pécs. Zsolnav Vilmos u. 4—6. sz Kirendeltség: Szigetvár, Kossuth tér 5 189 VASÁRNAP: A PÉCSI RADIO 1961. október 15-i, vasárnapi műsora a 223,8 m középhullámon: 17.0«: Szerb—horvát nyelvű műsor 17.30: Német nyelvű műsor 18.00: Kertngő-est. 18.25: Három megye krónikája. — 19.10: Népszerű egyvelegek, 19.50: Sporthírek. 20.0«: Műsorzárás. NEMZETI SZÍNHÁZ: Leányvásáx (délután 3, este 7 órakor). KAMARASZÍNHÁZ : Fekete gyémántok (délután fél 4, este fél 8 órakor). TAjSZlNHAZ: Sosem lehet tudni (este fél 8­Villányban.). MOZI: Park: A láp kutyája (délelőtt 1# órakor). Katonazene (fél 5, fél 7, fél 9 órakor, szélesvásznú). Kossuth: A vár titka (délelőtt 10 órakor). A piros autó utasai (fél 5, lél 7, fél 9 órakor). Petőfi: Kisfiúk (délelőtt 10 óra­kor). Folytassa nővér (fél 5, fél 7, fél 9 órakor, szélesvásznú. Csak 18 éven felülieknek). Ifjúsági filmszínház (Leőwey Gimn.): Nagy kék országút (6 óra­kor). Gárdonyi Géza kultúrotthon (Istenkút): Csutak és a szürke ló (7 órakor). Fekete Gyémánt (Gyárvároe): Déryné (délelőtt 10 órakor). Pus­kák és galambok (5, 7 órakor). Építők kultúrotthona: Fehér vér Jélélőtt 10 órakor). Mágnás Mis­ka (5, 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Raz­zia (délelőtt 10 órakor). A macska kinyújtja karmait (3, S, 7 órakor). Bőrgyári Művelődést otthon: Hullott úr nyaral (fél J, fél 5 óra- kór). Rákóczi (Mecsekalja): Két szele­burdi (délelőtt 10 órakor). Ember a holdon (5, 7 ófakor). Május 1 (Vasas H.): Hullott úr nyaral (délelőtt 10 órakor). There­se Raquin (3, 5, 7 órakor, széles­vásznú). Csak 18 éven felülieknek. Kossuth (Mohács): Nehéz kesz­tyűk (délelőtt 10 órakor). Fedró kapitány vidám hadjárata (4, 6, 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Kék nyü (délelőtt 10 órakor). Bambi (fél 4, fél 6, 8 órakor). Táncsics (Siklós): Ordító egér délelőtt 10 órakor). Ludas Matyi (6, 8 órakor). HÉTFŐ: A PÉCSI RADIO 1961. október 16-1,- hétfői műsora a 223,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor, 17.30: Német nyelvű műsor 18.00: Operettnyitányok. 18.25: Virágzó mezőgazdaságért. 18.45: A Somogy megyei Népi" Együttes zenekara játszik. 19.05: Dél-dunántúli híradó, 19.25: Szállnak a darvak — köny- nyű zen,e. 19.45: Másfél hónap után . .. Gyer­meknevelési tapasztalatok a Szi­geti úti iskolában. 20.00: Műsorzárás. Szünnap. SZÍNHÁZ: MOZI: Park: üjra reggel van (fél 5, léi 7, fél 9 órakor, szélesvásznú). Petőfi: Folytassa nővér (fél 5, fél 7, fél 9 órakor, szélesvásznú). — Csak 18 éven felülieknek. Kossuth: A piros autó utasai (fél 5, fél 7, fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Gyermektoma, Emlékezés Kabos Gyulára. (Előadások 11 órától 3 óráig folytatólagosan). Ságvári Endre kultúrotthon (Üj- Mecsekalja): Ludas Matyi (fél 6, fél 8 órakor). Fekete Gyémánt (Gyárváros): A kalandor (5, 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Ka­tonazene (5, 7 órakor). DÜNANTÜL1 NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottság» és a megyei tanács »apja. Felelős szerkesztő- Vasvári Fereno Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóval la lat Felelős kiadó Braun Károly ^zerkesztősés es kiadóhivatali Pécs. Jőzsef Attila q. ___Telefon tS-32- 15-33____________ " PECSJ SZIKRA NYOMDA ^ecs. •> n> Terjeszti 5 Magva r posta. Előfizethető 9 he!y1 posta hivatalok»» nál és kézbesítőknél, dőűzetésl díj 1 hónapra ilf— Ft A Leöwey Klán Leánygimnázium IV. osztályos tanulói közös torna gyakorlatot végeznek a tornaórán.