Dunántúli Napló, 1958. október (15. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-21 / 248. szám

6 N /» P ! 0 1958. OKTÓBER 21. SPORT A Dózsa nyerte az NB II. rangadóját ■ -<• WH K-V Göncz, a PVSK efső gólját lövi Dán ka hiába vetődik, a labda a kapuba jutott Az NB IT: nyugati csoportjának két pécsi résztvevője, a Dózsa és a PVSK vasárnap találkozott egy­mással. A mérkőzést a Dózsa nyerte. Komlói Bányász Budapes­ten győzte le a Dél-budai Sparta- cust és igy most már nincs veret­len csapat az NB II-ben. Eredmé­nyek: Váci Petőfi—Láng-gépgyár 3:0, Szállítók—Budafok 4:1, Orosz­lányi Bányász—Csepel Autó 9:0, Sztálinváros—Kaposvári Kinizsi 0:0, KJSTEXT—Székesfehérvári Vasas 1:1, Zalaegerszeg—Moson­magyaróvár IO* PÉCSI DÓZSA—PVSK «2 (Brt) PVSK-pálya, 8000 nézői vezette: Foór. Pécsi Dózsa: Danika *— Farkas, Kocsis, Hegyi — Lovig, Kresz — Kamondi, Garami; Cserpák; Ka- kuszl, Kovács. PVSK: Hámort I; “ Lendvai, Tamási, Köves — Kutas, LacZkó, — Freppán, Vincze; Mohácsi, Göncz, Hámori II. Hamar megszerezte a Dózsa a ve­zetést. A 3. percben a PVSK ka­puja előtt pattogott Mo-odia a labda. Garami Kovács elé ját­szott, aki a megdermedt Hámori I: mellett a földön elfeküdve lapo­san a hálóba fejelt, 1:0. Heves el­lentámadásokkal válaszolt a PVSK. Nagy iramban folyt a já­ték, közben a nézők egyre jöttek. A 16. percben újabb gólt ért el a Dózsa. Kamondi ívelt szabadrú­gását Hámori I. kiejtette és Ka­kuszi a hálóba továbbította a lab­dát, 2$. A PVSK továbbra is lel­kesen küzdött, a Dózsa két gólos vezetése nem törte le a vasutas csapatot. A 28. percben már a kck-sárgák harmadik góljának tapsolhatta*: a nézők. Kovács a félpályáról vitte fel a labdát, húsz méterről lövésre szánta el magát, a jól eltalált labda Hámori kezét érintve a kapuba vágódott; 3:0. Egy perc múlva Daofca hálójában táncolt a labda. A PVSK jobb- szárnya vezetett támadást. Az ak­ciót Göncz nagy lövése fejezte be; az összekötő bombája a bal felső sarokban kötött ki; 3:l-re szépí­tett a PVSK. Szünet után a vas­utasok támadásaival folytatódott a játék. Később Ismét a Dózsa veszélyeztetett. Néhány durva be- lemenés is előfordult ekkor. Far­kas megsérült egy összecsapás során, néhány percig nem játszott majd visszatért a pályára, de a mérkőzés vége felé ismét kiállt. A 62. percben szabadrúgáshoz ju­tott a Dizsa. Hegyi futott neki a büntetőnek. A labda a sorfáiról Kakuszi elé pattant, aki Jól fel­találta magát és az ötösről Há­mori kapujába lőtt. 4:1, A PVSK most visszaesett, de a Dózsa sem nagyon erőlködött. A mérkőzés végén azonban még egy gól szü­letett, Göncz szabadrúgását Csu- pák fejjel akarta menteni, bal­szerencséjére azonban a labda a saját kapujába jutott. 4:2. Az első félidőben igen jó mér­kőzést láthattak a nézők. Szünet Után már nem volt olyan jó játék. A PVSK nem játszott alárendelt szerepet, bár tudásban jelentős különbség mutatkozott a rutino­sabb Dózsa javára. A mérkőzést végeredményben ilyen arányban a kék-sárgák teljesen megérde­melten nyerték. Jók: Hegyi, Ka mondl, Kakuszi, Kresz, illetve Göncz, Laczkó és Köves. KOMLÓI BÁNYÁSZ—DÉL-BUDAI SPABTACUS 2:0 (0:0) Budafok; Dunapart, 1500 néző. Vezette: Tárkány. Komló: Krausz — Mestyán, Komlói, Balázs — Kolhmann, Mol­nár H — Róth, Cziráki; Ferényi, Molnár L; Tóth. Dél-budai Spartacus: Pamulti — Neumann. Dobránszky. Hajdúk — Gazdag, Vida — Hoffmann. Hu­szár, Demeter; Milosevics, Pribeli. Már az első félidőben is több veszélyes támadást vezettek a komlóiak, de Tóth és Róth nem tudta kihasználni a kínálkozó helyzetet. Ekkor eléggé kiegyen­súlyozott volt a játék. Szünet után a bányászcsapat jobb labdakeze­lésével és nagyobb tapasztalatával felülkerekedett és három perc alatt lőtt tót góllal bebiztosította győzelmét. Az utolsó negyedórá­ban a Dél-budai Spartacus erősen szorongatott. A komlód védelem azonban igen jól állt a lábán. A bányászcsapat rászolgált értékes győzelmére, mert játékosai igen lelkesen és nagy akarással küz­döttek. Góllövők: Róth és Tóth. Jó: Krausz, Mestyán, Molnár I., illetve Gazdag, Vida, Milosevics. NB iL Állasa: 1: Pécsi Dózsa 2. Komló 3. Oroszlány 4. Db. Spartacus 5. Vác 6. Zaüaeg; 7. Szállítók 8. Mosonam 9. Kaposvár 1«; Sztálinváros 11. Budafok 12. KISTF.XT 13. Székest. 14. Láng 15. Pécsi VSK 16. Cs. Autó 4 4 2 2 3 3 2 3 # 1 8 — 7 2 8 1 t 1 21: S 13 14: 9 12 31: 8 11 9: 5 10 14: 9 10 7: 6 9 12:11 9 10:11 9 8: 8 8: 8 14:19 9:12 7:10 4:10 9:19 8:26 HÍREK, zh&cOnenyeí A totó 12 találatos szelvénye: 2, 2, 2, X, 1, 1, 1, 2, 2, X. 1, X. Az NB L mérkőzései: Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 1:0, Ferencvá­ros—Vasas 0:1, MTK—Diósgyőr 2:0, Győr—Dorog 1:1, Tatabánya—Szom bathely 3:0, Salgótarján—Miskolc 3:0, BVSC—Csepel 3:2. * Az országos atlétikai váltóbajnok Ságokon több helyezést értek el a PVSK váltói. A 4x100 férfi felnőtt váltóban a PVSK hatodik lett, a 4x800 m-es serdülő váltófutásban a PVSK negyedik, a Dózsa ötödik helyet szerezte meg. A nők 4x100 méteres serdülő váltójában PVSK csapata ötödik helyen végzett. * A röplabda NB H. mérkőzés so­rán a Pécsi Dózsa férfi csapata javuló játékkal Budapesten 3:1 arányban győzött a Közgazdasági Egyetem csapata ellen; * Mérkőzések a városi labdarúgó- bajnokságért: Pécsi Bányász II— Kesztyűgyár 2:0, Cementipari— Komlói Bányász n. 2:2, Szikra— BTC n. 2:1, PVSK n.—Dózsa II. 1:1, Helyőrség—Vasas II. Bányász 2:1. Spartacus—Közlekedés 5:2, Urán SC—Elektromos 2:0, Helyiipar —Vasas II. Bányász 1:0. * Az asztalitenisz NB H. mérkőzé­sein vasárnap Pécsett az Urán SC —Csepel férfi találkozót játszották. A vendégek 12:4 arányban győz­tek. * Városok közötti ifjúsági kötött­fogású birkózó-verseny volt Poz­nan és Budapest között. Az ered­mény 5 és fél, 4 és fél volt a len­gyelek javára. * A sakk olimpián a B. döntőben Magyarország 21 ponttal vezet Hollandia előtt, melynek 17 pontja van. Az A. döntőben a Szovjetunió áll az élen 18 ponttal; * Pécs város harmadosztályú női és férfi tornász egyéni és csapat­bajnokságát szombat-vasárnap tar­tották. A nők harmadosztályú csa­patversenyén a Pedagógiai Főis­kola egyedül indult, egyénileg Gulyás bizonyult a legjobbnak. A férfiak versenyén három csapat állt rajthoz, a bajnokságot a BTC nyerte a Pedagógiai Főiskola és a PEAC előtt. Az egyéni verseny Ili (BTC) győzelmét hozta. * Bclgrádban magyar sikerekkel ért véget a nemzetköi vivóverseny. A férfi tőrt Kamutl, a női tőrt Székelyné, a párbajtőrt Gábor nyerté; Del ■iulHliik szálait ázzunk* ? A Magyar Rádió PÉCSI ADÓJÁNAK 1958. október 21-i, keddi műsora a 223.8 m középhullámon 16.30: Szerb—horvát nyelvű műsor. Bácskai leánytáncok. Napról-nap ra. Egy a sok közül. .. Nagykő- zári riport. Időszerű mezőgazda- sági feladatok. Horvát népdal­énekeseink műsorából. 17.00: Német nyelvű műsor. Polkák. A magyar népművészet­ről: a szőttesek. Gondolatok telt pohár mellett.. . Riport. H. M. Rauchfluss verse: A völgyzáró­gát. Ének- és zenekari számok. 17.30: Magyar nyelvű műsor: Szív küldi szívnek szívesen. 17.50: Inasélet, — ipari tanuló élet. (Riportműsor): 18.00: Részletek Bágy—Szenes: El­veszem a feleségeim c. zenés víg játékból. Közreműködik: Fodor Teri, Pataki Erzsi, Korándi Dé­nes, Petőházi Miklós, a pécsi Nemzeti Színház kiszénekara. 18.10: Dél-dunántúli híradó. 18.30: A pécsi Dohánygyár fúvós­zenekara játszik, vezényel: ifj. Gorrieri Ferenc. 18.55: Tudomány és az élet. Az életmentő vér, Széky Sára elő­adása. 19.00: Műsorzárás: Megvette már lottószelvényét? SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: A Noszty fiú esete Tóth Marival (este 7 órakor). Kamaraszínház: Nebántsvirág (este fél 8 órakor); MOZI: Park: Nővérek (5, 7 órakor; a 9 órai előadás szerelés miatt elma­rad); Kossuth: Nővérek (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor): Kossuth HíradA Mozi: Délelőtt 11 órától délután 3 óráig folytatólago­san: Magyar híradó, 17-es világ- híradó. így történt; Viszontlátásra kisváros. Helyárak: 2 és 3 forint; Pénztárnyitás: fél II órakor; Petőfi: Csendes otthon (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor); Fekete Gyémánt (Pécs-gyárvá- ros): A fejedelem bajnoka (5 és 7 órakor): Épitők kultúrotthona: Második asszony (5 és 7 órakor); Jószerencsét (Péesszabolcs): Ak­kor Párizsban (fél 6 és fél 8 óra­kor). Rákóczi (Mecsekalja): Szállnak a darvak (7 Órakor). Május 1. (Vasas n.): Gyilkosság a Dante utcában (7 órakor). Kossuth (Mohács): Zalameai bíró (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Négy lépés a fellegekben (8 órakor). Táncsics (Siklós): Tizenkettedik órában (8 órakor). íc A Moziüzemi Vállalat értesíti a közönséget, hogy a nagy érdeklő­désre való tekintettel a Park mozi­ban holnap a „Nővérek’! című film kerül bemutatásra. UJ TÁNCISKOLA kezdődik október 28-án. kedden este 7 órakor Pécs város Művelő­dési Házában (Déryné u. 18.) Tanít: Fellnemé. Tanításra kerülnek az összes divatos táncok. Beiratkozás a helyszínem A 90 ÉVES MAGYAR MUNKÁSMOZGALOM címmel Szentistványi Gyuláné, az MSZMP városi bizottsága ágit. prop.' osztályának vezetője tart elő adást, október 24-én, pénteken este 6 órakor Pécs város Művelődési Háza nagytermében (Déryné u. 18.) Belépés díjtalan: MODERN TÁNCTANFOLYAM kezdődik október 21-én; kedden es te 7 órai kezdettel az Urán KISZ és a TIT rendezésében a „Tavasz étterem” (Szabadság U: 2.) helyi­ségében. A modern táncok tanítása mellett illemet esztétikát, etikát tanulnak a fiatalok. Vezeti: Her­mann Ferenc tánctanár. A tanfo­lyamon bárki részt vehet; UJ TÁNCISKOLA kezdődik október 28-án, kedden es te fél 8 órakor a KISZ és Szak- szervezetek Doktor Sándor Műve­lődési Házában (Kossuth L. u. 13.) Táncórák: kedd és péntek. A tan­folyamot vezeti: Balogh. Előzetes jelentkezés a művelődési ház iro­dájában: * A Pécsi Filharmonikus zenekar III. bérleti hangversenye Igor Ojsztrah akadályoztatása miatt nem 22-én, hanem október 29-én, szerdán este fél 8 órakor a Pécsi Nemzeti Színházban kerül meg­rendezésre: Kosárlabda NB I. Székesfehérvárt Epittik—PVSK 49:41 (23:191. NB L női mérkőzés, Székesfehérvár. Vezette: Szabd II. és Horváth. Székesfehérvár: Bá- táné, Bogámé t— Bánhidi — Be- besl, Horváthné. Csere: Vigh, Si­mon. PVSK: Gálosiné, Szabó — Kovács, — Sabac, Aratóné. Csere: Erdősiné, Láng, Tóth. Végig szo­ros, kemény, izgalmas mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A szabadtéri pályán a székesfehér­váriak otthonosabban mozogtak és sikerült továbbra Is megőrizni ve­retlenségüket. Legjobb dobók: Bánhidi 10, Bebesi 10, Horváthné 9, Illetve: Szabó 16, Aratóné 12, Gálosiné 9. Székesfehérvári EpítOk—PVSK 73:72 (38:24). NB I. férfi mérkőzés. Székesfehérvár. Vezette: Szabó II. és Horváth. Székesfehérvár: Bo­gár, Hegedűs — dr. Tóth — Ba­logh, Deli- Csere: Somogyi. PVSK: Gombos, Pánczél — Banna — Bá­tor, Franck. Csere: Erdősl, Varga, Móró. A pécsiek a csúszós pályán nem tudták tartani a gyors székes- fehérvári bedobőkat. A hazai csa­pat négyszer is megugrott biz ponttal. A vasutasoknak azonban mindig sikerült ledolgozni a hát­rányt. A hajrában kipontozás sor­sára kerültek a PVSK legjobbja! és ekkor a székesfehérváriak biz­tosították győzelmüket. Legjobb dobók:’ Hegedűs 24, Tóth dr. 18, Bogár 16. illetve: Banna 20, Erdősi 16 Gombos 14. Anglia—Szovjetuniő nemzetek közötti válogatott labdarúgó mér­kőzést játszanak szerdán London­ban. Az idén ez lesz a negyedik mérkőzése a két csapatnak. Balinkán is győzött a Pécsi Bányász Meglepetések ok NB llbban Pécsi Bányász—Balinkai Bányász 2:o (1:0). Kisgyón, vezette: Sárdi. 200 néző. Pécsi Bányász: Kovács — Sértó" I.; Vámos, Szőke — Mező, Farkas — Gyurkó, Pintér, Kása, Keszler, Sértő II. Túl kemény mérkőzésen a Pécsi Bányász nem tudta gólokra váltani fölényét, a játékosoknak sokszor saját testi épségükre kellett vigyázni. A kö­zönség igen sportszerűtlenül visel­kedett. A bányász lendületes tá­madásaival kezdődött a mérkőzés, egy formás Mező—Pintér adogatás után Keszler kapta a labdát, aki a pécsi csapat első gólját lőtte. Nem sokkal Pintér lőtt kapura, a labda túl is jutott a gólvonalon, de a játékvezető másképp ítélte meg a helyzetet A 65. percben Pintér beadását Kása a hálóba pergette. Még egy szabályos gólt lőtt a bányászcsapat, ezt azonban lesállás címén nem adta meg a játékvezető. A balinkaiaknak is voltak helyzeteik. Ezek azonban nem kidolgozott akciókból, hanem előrevágott labdákból adódtak. Kovács, a pécsiek kapusa, kitűnő formában védett. A pécsi csapat legjobbjai: Kovács, Vámos, Pintér, Kása voltak. Pécsi Vasas—Pécsi BTC 2:0 (0:0). Pécs, Bőrgyár edzöpálya, 600 né­ző. vezette: Kleiber. Az első fél­időben csapkodó játék volt, a ka­pura egyik csapat sem jelentett különösképpen veszélyt. Szünet után a gépgyáriak valamivel terv­szerűbb játékukkal enyhe fö­lényt harcoltak ki. A 75. poreben Berta (BTC) és Halasi (Vasas) ösz- szecsaptak, a játékvezető mindkét játékost kiállította. Ezután csúnya elenetre került sor a pályán. A I* játékvezető Szalit a BTC-ből ki is állította. Góllövők: Karácsonyi és Danajka. Nagykanizsai Bányász—Bajai Bácska 3:1 (2:0). Nagykanizsa, 800 néző, vezette: Szabó. A mezőnyben igen szépen játszó bajalak a kapu előtt tehetetlen csatársoruk miatt vesztettek. A hazaiak jól kihasz­nálták helyzeteiket. Góllövők: Lervenc ll-esből, Németh; Szabó, illetve Hős II. Dombóvári VTE—Nagyatádi Ki­nizsi 2:1 (0:1). Dombóvár. 500 néző. Vezette: Rajnai. Az első félidőben a nagyatádiak, a második félidő­ben a hazaiak voltak inkább fö­lényben. A vasutasok annak kö­szönhették győzelmüket, hogy az 51. percben a játékvezető Tátrait a Nagyatádból túlszigorúan kiállí­totta. Góllövők: G. Kiss, Fülöp, illetve Posta. Egyébként Jó játék­vezetés. BonvhádSimontormiai BTC 3.7) (0:0). Slmontornya, 500 néző. Ve­zette: Bebesst. A forduló legna­gyobb meglepetése a hazaiak ve­resége. Mindvégig a slmontomyai- ak voltak fölényben, a bonyhádiak szinte csak háromszor jutottak el az ellenfél kapujához, a helyzete­ket azonban jól kihasználták. Gól­lövők: Wládcsig (2) és Szabó. Kapostxfri JVfTE—Bázakeretfyel Bányász 1:2 (5:0). Kaposvár. 1000 néző. Vezette: Aknai. Ilyen arány­ban is megérdemelten győztek a jól játszó kaposváriak. A második félidő közepén a hazaiak már 8:0-ra vezettek, amikor védelmük könnyelmüsködni kezdett és így a bányászok két góllal szépíthettek. Góllövők: Jutási 3. Zsoldos 2, Ti- szagáti 2, Pammer, illetve Fér- hezli 2. Bajai Epitfik—Bácsalmási SK 4:1 (1:0). Baja, 2000 néző. Vezette: Kul­csár. A 44. percben Räpity I. fe­jelte az első gólt. Az 51. percben Szeglédi 30 méteres lövéssel sze­rezte meg a másodikat. Paszlan- csek és Rápity II. góljaival az építők már 4:0-ra vezettek, amikor az utolsó percben Severác révén Bácsalmás szépített. Baja győzel­me nagyobb arányú is lehetett volna. A játékvezető rossz napot fogott ki. Különösen a lesek és az előnyszabályok megítélésében té­vedett. Szekszárdi SC—Székesfehérvári MÁV Előre 2:0 (2:0). Szekszárdi, 1000 néző. Vezette: Fenyvesi. Az első félidőben Szekszárd Irányí­totta a mérkőzést. Szép és izgal­mas játék alakult ki. A hazaiak 4—5 gólhelyzetből Benács révén két ízben bevették az ellenfél ka­puját. A játék második részében megváltozott a helyzet. A vasuta­sok teljesen beszorították a ha­zaiakat, de az eredmény nem vál­tozott. az NB m. Állása A Dózsa 4. gólja. Kakuszi nyolc méterről a kapuba lőtt, Kutas nem tudott beleavatkozni a játékba; Ez történi a megyei L osztályban 1. Pécsi Bányász 8 6 t 1 24:5 13 2. Bajai Építők 8 5 1 2 18:3 11 3. Szekszárd 8 4 2 2 15:7 10 4. Székcsf. MÁV 8 4 2 2 16:8 10 5. Nagyk. Bá. 8 3 4 1 14:9 10 6. Bajai Bácska R 4 2 2 10:9 10 7. Pécsi Vasas 8 4 2 2 13:12 10 8. Kapv. MTE 8 4 l 3 24:13 9 9 Pécsi Bőrgy. 8 3 3 2 10:9 9 10. Simontomya 8 3 3 2 12:14 9 11. Bonyhád 8 3 2 3 7:12 8 12. Balinka 8 2 1 5 8:12 5 13. Bázakerettye 8 2 1 5 10:19 5 14. Dombóvár 8 1 2 5 5:14 4 15. Bácsalmás 8 1 1 6 9:32 3 16. Nagyatád 8 1 1 — 6:18 2 Borkov'cs nyerte Pécs kerékpáros terepbajnokságát A Tettyén nehéz körpályán ren­dezték meg Pécs kerékpáros te­repbajnokságát. A versenyen a sérüléssel bajlódó elmúlt évi ma­gyar bajnok, Holtl nem Indult. Dévai sem tudta sérülése miatt a versenyt befejezni. A kedvezőtlen Időjárás és a nehéz terop ugyan­csak próbára tette a kerékpároso­kat. A verseny igen izgalmas volt. Az első három körben Mahó veze­tett, de defektet kapott és így Borkovics befogta, akinek sikerült inegelőznle. Igen szépen küzdött Dévai II. a neki még szokatlan Weicenyezsunbaa. Versenyzőink az elért eredmé­nyek alapján Ismét nagy esélyes­ként Indulnak vasárnap Budapes­ten megrendezésre kerülő magyar terepbajnokságon. A versenyen részt vevő Pécs válogatottat Bor­kovics, Mahó, Dévai II., Spán, Dé­vai I. és Horváth összeállítású ke­retből jelölik ki. Pécs város 1958. évi kerékpáros terepbej noka Borkovics György (PVSK) 57:40, 2. Mahó (Spartacus) 58:04, 3. Dévai n. (PVSK) 59:12, 4. Spán (Pécsi Bányász) 1 óra 01:16. Az első három helyezett Jobb időt ért d, dd • A Pécsi Bányász női csapata már megnyerte a kézilabda megjyebajnokságot BEAC—Komlói Bányász 8:6 (4:4). NB I; férfi mérkőzés, Komló. A hazai csapat tartalékos összeál­lításában Is egyenlő ellenfélnek bizonyult. A komlóiak 60k labda átadási hibát vétettek és a pestiek ezt jól kihasználták. A kézilabda megyebajnokság során a Pécsi Bányász női csapata legyőzte a Pécsszabolcsl Bányászt és ezzel már bajnoknak tekinthe­tő. A férfi csapatoknál még nem dőlt cl az elsőség kérdése, A Dó­zsa és a Pécsi Bányász Ismét nagy arányú győzelmet aratott. A for­duló eredményei: női csapatok: Pécsi Bányász—Pécsszabolcsl Bá­nyász 5:3, PEAC—Építők 5:2, Vörös Meteor—Pedagógiai Főiskola 4:3, Dózsa—Traktor 4:0, Szigetvár- Fáklya 2:1. Férfi csapatok: Pécsi Bányász— Pécsszabolcsl Bányász 38:0, Dózsa —Traktor 33:5, Pécsi Bányász— Gépipart 40:10, Pedagógiai Főis­kola—Kinizsi 28:11 Építők—PEAC 20:18, Gépipart—Urán 3C M:19. Pécsi Kinizsi—Pécsi Postás 2:1 (2:1). Bőrgyár pálya, 200 néző, ve­zette: Lendvai. Igen durva mérkő­zést vívott a két csapat, nem keve­sebb mint négy játékos került a kiállítás sorsára. A második fél­idő elején a játékvezető egy dur­va összecsapás utás Fejest, majd a reklamáló Spleszt és Schreit is kiállította a Postásból. A befeje­zés előtt Fodort (Kinizsi) utánru- gásért állította ki a játékvezető. Gőllövő: Katona, Máté, Illetve Fe­jes. PEAC—Porcelángyár 2:0 (1:0). Porcelángyár pálya, 300 néző. ve­zette: Darázsi. Jó játékkal indult a mérkőzés. A 20. percben Sebők (PEAC) és a porcelángyár kapusa Horváth egyszerre rúgott a labdá­ba és a kapus lába eltörött. A porcelángyárlak túl kemény játék ba kezdtek, ennek Oravlcza itta meg a levét, akit saját játékostársa rúgott le. Ettől kezdve a hazai csa pat jóformán kilenc emberrel ját­szott. Góllövő: Fekete 2, Oravicza egy ll-est kapu mellé lőtt. Szigetvári ZMSE—Pécsszabolcsl Bányász 0:0. Szigetvár, 800 néző, vezette: Kiss. Igazságos eredmény született a két közel egyenlő ké­pességű csapat találkozóján. Jók: Sárközi és Zsiga, Illetve Fábiánfl és a közvetlen védelem. Igen jő játékvezetés. Mohácsi TE—Pécsvárad 3:0 (1:0). Mohács, 1 200 néző. vezette: Rollé- der. A pécsváradiak védekezésre rendezkedtek be és sikerült meg- akadályozniok a mohácsiak nagy­arányú győzelmét. Góllövők: Kis- pál 2, és BáráCZ. Vasas I. Bányász—Szászvári Bá­nyász 3:1 (2:0). Vasas I. 100 néző. Vezette: Mozsgai. A hazai csapat továbbra is igen jó formában van. a 12. percben már 2fl-ra vezetett. Hiába rohamoztak a második fél­idő elején a szászváriak, a hajrá­ban ismét a Vasas I. bizonyult jobbnak. Góllövők: Fájtig. Pemec- ker, Dobi (öngól), Illetve Bocz; Komlói Béta-akna—Villányi Trak tor 3:1 (1:1). Komló, 500 néző, ve­zette: Sümegi. A vártnál nehezeb­ben győzött a komlói együttes, az első félidő unalmas, csapkodó já­tékot hozott. Szünet után a bányász csapat erősített és biztosította győ­zelmét. Góllövők: Deák 2, Bocsor, Illetve Vineze. Sellye! Spartacus—Szentlörlncl Traktor 3:0 (2:0). Szentlőrinc, ve­zette: Papp. , Hidasi Bányász—Pécsi Traktor 3:2 (2:1). Hidas, vezette: Jónás. A MEGYEI I. OSZTÁLY Állasa 1. Mohács 8 6 1 1 21: 6 13 2. PEAC 8 5 2 1 22:30 12 3. Kinizsi 8 5 2 1 22:11 12 4. K. Béta-akna 8 5 2 1 14:10 12 Ä. Szigetvár 8 5 1 2 23: 6 11 6. Péesszabolcs 8 4 3 1 18: 8 11 7. Vasas I. B; 8 4 3 1 17: 9 11 8. P. Postás 8 4 1 3 21: 9 9 9. Szászvár 8 4 — 4 21:11 8 10. Porcelángyár 8 3 2 3 19:12 8 11. Hidasi B. 8 3 2 3 23:23 8 12. P. Traktor 8 1 3 4 13:17 5 13. Villány 8 2 1 5 12:19 5 ML Sellye 8 1 1 6 7:28 3 lő. Szentlőrinc 8 — — 8 7:43 — 16. Pécsvárad 8 — — 8 6:44 — DUNANTÜLI NAPLÓ s Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Az MSZMP megye) pártbizottsága Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Jóísef A. u. 10. T: 15-32, 15-33 Hirdetésiéi vevő iroda: Kossuth Lajos utea 22. Tel: 19-19« Terjeszti a Megyei Postahivatal: Hírlaposztálya és a hirlap-kézbesltő postahivatalok; Előfizetés postahivatatoknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési dl; 11.— Ft. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Fees. Munkácsy Mihály U; 10, sz, Telefon: 20-27; Nyomdáért felel Melles