Dunántúli Napló, 1958. július (15. évfolyam, 153-179. szám)

1958-07-01 / 153. szám

6 NAPLÓ 1958. JÜLIUS 1, SPORT HÍREK, eJieclmén.y.eí A 12 találatom totószelvény: x, 2, í, 2, X. 2, 1, 1, X, X, X, 1. * A labdarugó NB X. eredményei: Szombathely—Vasas 0:0, Szeged— Dorog 1:0, Csepel—Salgótarján 1:1. * Budapesten tartották meg az or­szágos kózépiskolás atlétikai baj­nokságokat. A csapatversenyek so­rán a fiúiskoláknál a 4x100 m-es váltófutásban a mohácsi gimnázi­um váltója hatodik lett, a távol­ugró csapatversenyben a mohácsi gimnázium harmadik helyen vég­zett. A 4x100 méteres váltóban a pécsi Nagy I,ajos Gimnázium má­sodik, a mohácsi gimnázium a ha­todik helyet szerezte meg. A ge­relyvetés csapatversenyében a mo­hácsiak ugyancsak hatodikak let­tek. A 3x800 m-es váltófutásban a pécsi .Janus Pannonius Gimnázium harmadik helyen végzett. Az egyé­nt versenyek során a 400 m-es sík­futást a pécsi Nagy Lajos Gimná­zium tanulója, Nagy nyerte, 51,4- es idővel. * A röplabda NB II-ért vasárnap két mérkőzés folyt Pécsett. A Dó­zsa férfi csapata 3:1 arányban győzött a Szombathelyi Járműjaví­tó ellen, a PEAC női csapata vi­szont nagy küzdelem után 3:2 ará­nyú vereséget szenvedett a Szom­bathelyi Vörös Meteortól. * Budapesten az MTK nemzetközi atlétikai versenyén két országos csúcs szttletett. A 1X0 m-es gátfu­tásban Retezár 11,4-et futott, a dlszkoszvetésben pedig Széchenyi 56 méter 2 cm-t dobott. Több pé­csi atléta is elindult a versenyen. A 110 m-es gátfutásban Wagner (PEAC) 15,7-deI harmadik, gerely- vetésben Lukács (PVSK) 64,57-daI ugyancsak harmadik, míg a 800 ni­es síkfutásban Révész (PVSK) l:56,2-del negyedik lett. * A kézilabda NB I-ért vasárnap Komlón játszották le az Újpesti Dózsa—Komlói Bányász férfi mér­kőzést. A találkozót 23:13 arány­ban az újpestiek nyerték. Félidő­ben l2:7-re vezetett az Újpesti Dó­zsa. A kézilabda megyebajnokság eredményei: Férfi csapatok: Dó­zsa—Pécsszabolcsi Bányász 32:4,— Traktor—Építők 22:10, Fed. Főisko­la-Fáklya 28.18, női csapatok: Dó­zsa—Pécsszabolcsi Bányász 4:3, — Traktor—Építők 4:1. Pécsújhegyi Bányász—Vörös Meteor 3:2, Vörös Meteor—Traktor 9:6. * Győzelemmel fejezte be az évet a PVSK női kosárlabda csapata az NB l-ben. Az utolsó mérkőzésen kitűnő játékkal 29:17-es félidő után 60:41 arányban győztek a vasutas női kosárlabdázók a többszörös magyar bajnok, Bp. Petőfi ellen. * Az Alosztály n. keleti csoportjá­ban nagy meglepetésre Sátorhely lett a bajnok. A döntő jelentőségű mérkőzésen Sátorhely 4:0 arány­ban győzött Véménd ellen. A II. félidő közepéig 0:0 volt az ered­mény, ekkor a véméndiek össze­roppantak és Relsbach, Tlegel- man, Nehr és Veszelics góljával fölényesen győztek. * Az NB I. tartalékbajnokság mér­kőzései. Komlói Bányász—Bp. Honvéd 4:2 (3:1) Kispest, vezette: Balázsi. A bányász csapat nem­csak lelkesen, hanem jól Is ját­szott. Góllövők: Róth 2, Udvaros, Faragó, Illetve Tímár és Budai III. — Pécsi Dózsa—MTK 1:0 (0:0) PVSK-pálya, 2000 néző, vezette: Völgyesi. Alacsony színvonalú mérkőzésen Garami ll-es góljával győzött a Dózsa. — Újpesti Dózsa —Ferencváros 1:1, Vasas—Szombat­helyi Haladás 3:2. * Pécs város 1858. évi kerékpáros csapatbajnokságát a Dévai, Mátls, Borkovics, Spán összeállítású csa­pat nyerte. A versenyt vasárnap rendezték és azon íjéval 5 perc előnyt adott a mezőnynek, de a jő formában lévő fiatal versenyző még 2 percet rávert az egész me­zőnyre. az NB i. Állasa 1. MTK 20 12 3 3 39:22 27 2. Ferencváros 21 12 3 6 41:29 27 3. Bp. Honvéd 21 11 4 6 41:25 2fi 4. Tatahánya 20 11 4 5 28:19 26 .V Falf?ótarlán 21 9 5 7 30:29 23 6. U. Dózsa 20 9 4 7 38:28 22 7. Vasas 19 7 6 6 28:26 20 8. Diósgyőr 20 7 6 7 23:28 20 9. Szombathely 21 5 10 6 24:28 20 10. Dorog 21 8 3 10 23:30 19 11. Csepel 20 5 8 7 22:23 18 12. Szeged 21 3 7 11 22:33 i3 13. Pécs 20 5 3 12 19:40 13 14. Komló 21 2 8 11 17:37 12 mTNAXTÜM NAPLÓ a Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Az MSZMP megyei pártbizottsága Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József A. u. 10. T: 15-32, 15-33 Hirdetésfelvevő iroda: Kossuth Lajos Utca 22. Tel: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hirlaposztálya és a híflao-kézbesltő postahivatalok. ElőfiZ"lés postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj 11.— Ft, PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz. Telefon: 20-27 felel: Melles Rezső Moszkvai Lokomotív •Pécsi Dózsa-Petőfi 1:1 (1:0) PVSK-pálya, 10 000 néző, vezette: Dobszay. Moszkvai Lokomotív: Vostroi- lov — Csernikov, Zabelin, Klima- csev — Artyenyev, Kovaljov — Zajcev, Vorosilov, Szokolov. Kalo- jev, Abramov. Pécsi Dózsa: Danka — Szőcs, Hegyi, Farkas — Lovig, Csordás — Szabó, Garami, Kakuszi, Virágh, Kovács. A szovjet sportolók délelőtt 9 óra után néhány perccel külön repülőgéppel érkeztek Pécsre. A Pécsi Dózsa elnöksége nevében Bartha István üdvözölte a vendé­geket, akik részéről M. Nikolaj Petrovios köszönte meg a szives fogadtatást. A repülőtérről a Ná­dor szállóba hajtattak a vendé­gek. A PVSK-pálya felé délután 4 óra után indult meg a népvándor­lás. A csapatok háromnegyed 5 órakor futottak ki a pályára. Ott melegítettek be. majd a kölcsönös üdvözlés után indult meg a játék. A Dózsa kezdett, az első percek tapogatózó játékkal teltek el. Az első helyzet a moszkvaiak kapuja előtt alakult ki: a 9. percben Ka­kuszi kiugrott, de a jó helyzetből leadott lapos lövését a kapus véd­te. A szovjet játékosok igyekeztek egyből adni a labdát. A pécsi vé­dőknek azonban sikerült "időben közbelépni. A 18. percben Kalo- Jev lövését védte Danka. Közepes iramban folyt a játék. A pécsi csa­tárokat könnyedén választotta el a labdától a vendégek védelme. A túlsó oldalon Szokolov került jó helyzetbe, lövés helyett azonban tovább adta a labdát. A 30. perc­ben Szokolov lövését Danka ki­ejtette. A kipattanó labdát Kalojev közvetlen közelről a hálóba továbbította. 1:0 lett az eredmény a Moszkvai Lokomotív javára. A Dózsa játé­kosai keveset mozogtak, állva várták a labdát, próbálkozásaikat így biztosan hárította a Lokomotív védelme. Szünetben mindkét csapat vál­toztatott összeállításán. A mosz­kvai csapatban Szokolov helyett Kovaljov lett a jobbösszekötő, Morgonov a balfedezet. A Dózsá­ban Lovig helyett Pleck, Garami helyett Csupák, Danka helyett Vass játszott, Kovács helyett pe­dig Kakuszi lett a balszélső. Szünet után az első percek a pécsieké voltak. A Dózsa táma­dásaiban azonban kevés volt a tervszerűség. Később Ismét a ven­dégek vették át a :,áték Irányítá­sát. A 75. percben Virágh helyett Márkus állt be. Egy perc múlva Kamondi futott el a szélen, a 16-on belül szabálytalanul akasztották, a játékvezető 11-est Ítélt, a büntetőt Hegyi nagy erővel a balsarokba lőtte, 1:1, kiegyenlített a Dózsa. A gól után formás moszkvai támadás futott a pályán. A pécsi védők csak nagy nehezen tisztáztak. Meg élénkült a mérkőzés. Mindkét együttes a győztes gélért harcolt. Ezt azonban egyik csapatnak sem sikerült elérni. Közepes iramú mérkőzést láthat­tak a nézők. A helyzetek alapján a vendégek győzelmet érdemeltek volna. Feltűnő erőnléti különbség mutatkozott a két csapat között a moszkvaiak javára, de a vendé­gek gyorsaság tekintetében is fe­lülmúlták a pécsieket. A Dózsa játéka ez alkalommal sem elégí­tette ki az érdeklődőket. A Mosz­kvai Lokomotív csapatában Zebe­lin, Zajcev, Vorosilov, a pécsi csapatból pedig Szocs, Hegyi és Virágh játéka emelkedett ki. g / Bal mmléditiiin ^ ff6-1 &<zái.aka<z<zu.nic» A Magyar Rádió PÉCSI ADÓJÁNAK 1958. július 1-i, keddi műsora a 223,8 méteres középhullámon 16.30: Szerb—horvát nyelvű műsor. Napról-napra. — Hírek és tudó­sítások. — Tamburazene. — Idő­szerű mezőgazdasági feladatok­ról. — Könyvnapi riport. — Ma­cedón dalok és táncok. 17.00: Német nyelvű műsor. Hírek Tolnából. — Kedvenceink R. Christian. — Mecseknádasdon. Riport. — Operettkettősök. 17.30: Magyar nyelvű műsor. Szív küldi szívnek szívesen. 17.50: 140 éve született Semmelweis Ignác. 17.55: Részletek Dunajevszkij: Grant kapitány gyermekei című filmjének zenéjéből. 18.05: Tudomány és az élet. 18.10: A nap eseményeiből. 18.25: Döme János ormánsági nép­dalokat énekel. Kísér Dörömbö- ző Géza és cigányzenekara. 18.40: Novella. 18.50: Szívesen hallott zeneszámok. 19.00: Műsorzárás. A Magyar Posta PÉCSI ULTRA-RÖVIDHULLÁMU kísérleti adója a 88,6 megacikluson 17.00: Ipari adás. 17.30: Azonos a Magyar Rádió pé­csi adójának műsorával. 19.00—90.00: A pécsi operakedvelők műsora. Megvette már lottószelvényét? MOZI Park: az utolsó paradicsom (5, 1 és 'j órakor) Kossuth: Ne várd a májust (4i fél 7, 9 órakor) Petőfi: Ne várd a májust (fél 4j 6, fél 9 órakor) Fekete Gyémánt (Pécsgyárvá^ ros): Nevetés a paradicsomban (6# 8 órakor) Építők Kultúrotthona: Megosztott szív (5, 7 órakor) Jószerencsét (Pécsszabolcs): ApáK és fiúk (6, 8 órakor) Rákóczi (Mecsekalja): Ótlábú birka (8 órakor). Csak 16 éven fe­lülieknek! Május 1. (Vasas II.): Elveszett vőlegény (7 órakor) Kossuth (Mohács): Megosztott szív (fél 7, fél 9 órakor) Zrínyi (Szigetvár): Lissy (fél 9 órakor) ELŐADÁS A Magyar Honvédelmi Sport- szövetség Pécs városi tiszti tagoza­ta 2-án, szerdán este 7 órakor a szövetség székházában (Megye ut­ca 20.) a tartalékos tisztek részé­re előadást rendez. Előadó: B. Tóth János elvtárs. A Filharmónia közli, hogy a Va­rázsfuvola és az Álarcosbál című operák előadásaira a szabadtérre szóló jegyek mellé a színházba szóló jegyeket is adnak arra az esetre, ha a szabadtéri színpadon a .rossz idő miatt az előadások el­maradnának. Brazília nyerte a labdarúgó-világbajnokságot Brazília—Svédország* 5:3 (2:1) Svédországban vasárnap eldőlt az 1958. évi labdarúgó világbaj­nokság sorsa. A stockholmi Ra- sunda-stadionban 50 000 néző előtt játszották le a döntő mérkőzést. Brazüia: Gilmar — D. Santos, Bellini, N. Santos — Zito, Orlan­do — Garincha, Didi, Vava, Pelé, Zagallo. Svédország: K. Svensson — Bergmark, Gustavsson, Axbom — Börgjesson, Parting — Hamrin, Gren, Simonsson, Liedholm, Skog- lund. A svédeik lendültek előbb táma­dásba és a 4. percben megszerez­ték a vezetést Liedholm révén. 0:1. A brazüok kiegyenlítő gólja nem váratott magára sokáig. A 7. percben Vava talált a svéd ka­puba. 1:1. A brazilok egyre in­kább fölénybe kerültek, a svéd védelem bizony sokszor kapko­dott. A dél-amerikaiak a labda­rúgás magasiskoláját mutatták be. A 32. percben Vava újabb góljá­val 2:1 lett az eredmény. A heve­sen támadó brazilok Időnként 8 emberrel is szorongattak. A své­dek, ahogy tudtak, védekeztek. Szünet után még nagyobb fölény­be került a brazil csapat és az 55. percben Pelé volt eredményes. 3:1. A mérkőzés sorsa ezzel el Is dőlt. A 67. percben a brazilok újabb gólt lőttek. Ezúttal Zagallo lövése került a svéd kapuba. 4:1, A 80. percben szépítettek a svédek, Si­monsson lesgyamús helyzetből ki­indulva a hiúéba küldte a labdát 4:2. A 90. percben a brazilok Pelé góljával állították be a végered­ményt. 5:2. A brazil csapat a világbajnokság döntőjében régen nem látott ki­tűnő játékkal még Ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott. Egyetlen gyenge pont sem volt a brazil csapatban. A svédek telje­sítménye is értékes, hiszen dön­tőbe kerülésük nem mindennapi fegyverténynek számít. Az 1958. évi Labdarúgó Világ­bajnokság végeredménye tehát a következő: világbajnok — egyben Jules Rimet kupa védője — Bra­zília. 2. Svédország, 3. Franciaor­szág, 4. Német Szövetségi Köztár­A% Alosztály /. mérkőzései PEAC—Pécsszabolcsi Bányász 0:0. Postás-pálya, 200 néző, vezette: Bácsván. A bajnokság szempont­jából érdekes mérkőzésen nem ala­kult ki jó játék. Inkább küzdelem volt. Mindkét csapat több gólhely­zetet hagyott ki. Bán, szabolcsi játékos a 89. percben tizenegyest hagyott ki. Vasas I. Bányász—Villányi Trak­tor 3:0 (0:0). Vasas I.. 150 néző, ve­zette: Rajnai. Erős Iramú, magas színvonalú mérkőzés. A második félidőben a Vasas eredményeseb­ben játszott, így biztosan győzött. Góllövők: Perneker n.. Varga, Faitig. P. Traktor—Sellye 3:1 (1:0). Traktor-pálya, 300 néző, vezette: Mérkőzések a területi ökölvívó csapatbajnokságért Frontich. Gyenge színvonalú, unal­mas mérkőzésen biztosan nyert a hazai csapat. PVSK II.—P. Porcelángyár 3:1 (1:1). Porcelángyár-pálya, 300 néző, vezette: Budán. A hétközben le­játszott mérkőzésen élvezetes és jó játékot mutatott a két csapat. A kis vasút megérdemelten nyert. Góllövő: Gurch 2, Oszvald, illetve Mészáros. Szászvári Bányász—Hidasi Bá­nyász 3:1 (1:1). Szászvár. A két bá­nyászcsapat találkozójából a lendü­letesebben játszó szászváriak ke­rültek ki győztesen. Komlói Béta-akna—Szentlórinc 9:0 (1:0). Komló. A szentlőrinciek a n. félidőben összeroppantak és a komlóiak tetszés szerint érték el góljaikat. A Pécsi Kinizsi—Pécs várad mér­kőzés elmaradt, Péesvárad nem je­lent meg. Győzött a PVSK, döntetlenül végzett Pécsbányatelep Az AB 11. eredményei Az NB n. nyugati csoportjában vasárnap javítottak helyzetükön a pécsi csapatok. A PVSK győzött, a Pécsbányatelep! Bányász pedig döntetlenül játszott. A forduló eredményei: Zalaegerszegi TE— Szekszárdi SC 3:0. Láng-gépgyár —KMTE 1:0, Győrt Vasas ETO— Kaposvári Kinizsi 1:1, Sztálinváros —Mosonmagyaróvár 2:0, Budafok— Veszprém 7:1. Székesfehérvár— Zalaegerszegi Dózsa 1:0, Oroszlány —Délbudai Szpartakusz 2:0. PVSK—Soproni VSE 4:1 (2:1). — Pécs, 1200 néző. vezette: Petri. — Pécs: Hámori I. — Lendvay, Mo­hácsi, Szegedi — Győri-Kiss, Her­nádi — Kardos, Freppán, Göncz, Végh, Hámori II. — Sopron: — Pólyák — Kővári, Ferencz, Rácz — Polgár, Slfft — Vámos Rajnai, Keglovich. Király, Szabó. A PVSK javuló formát árult el, különösen szünet után mutatott gólratörő já­tékot a vasutas csapat. A sopro­niak jó ideig lelkesedésükkel ki­egyenlítetté tudták tenni a mér­kőzést, szünet után azonban a PVSK jobb erőnlétével felülkere­kedett és támadósorának eredmé­nyes játékával fölényesen győ­zött. Góllövők: Göncz 2. Győri- Kiss, Hámori II, illetve Király. Jók: Lendvay, Győri-Kiss, Göncz, Illetve Rácz és Király. Szombathelyi Pamutipar—Pécs- bányatelepl Bányász 1:1 (0:0). — Szombathely, 300 néző: vezette: — Bállá. SZ. Pamutipar: Burutz — Visontai, Takács. Szabó — Né­meth, Molnár — Szalai, Bencze, Pék, Csutak, Hadászi, Pécsbánya­telep: Kovács — Illés, Szőke, Ul­rich — Mező, Varga — Csizmadia, Pintér, Kása, Keszler, Gyurkó. A Pécsbányatelep! Bányász értékes pontot szerzett Szombathelyen. A mérkőzés nagy részében ugyan a szombathelylek irányították a já­tékot. a pécsbányatelepiek azon­ban ügyes taktikával a védekezés­ből jónéhány gyors, veszélyes tá­madást vezettek. Ennek eredmé­nyeként Csizmadia révén meg is szerezték a vezetést. A szombat- helyiek 10 perccel a befejezés előtt egyenlítettek Szalai jól eltalált szabadrúgásából. Jók: Visontai, Molnár, Szalai, illetve. Mező, Pin­tér, és Keszler. NB n. állása Győr Sztálinváros Láng-gép PVSK Budafok ZTE Sz-fehérvár Kap. Kinizsi Oroszlány Mosonm. Délb. Spart. Sopron KMTE Péesbánya Sz. Pamut Veszprém N-kanlzsa Z. Dózsa Szekszárd 35 27 6 2 116: 35 24 7 4 103: 35 18 12 5 67 35 17 9 9 35 19 4 12 35 13 15 7 36 17 7 12 35 15 7 13 35 16 5 14 35 15 6 14 35 10 14 11 35 13 4 18 35 12 6 17 35 9 11 15 35 10 8 17 35 10 5 20 35 8 7 20 35 5 6 24 35 4 3 28 59: 58: 52: 51: 68: 58: 51: 41: «8: 63: 4«: 38: 50: 33: 29 37 29 60 40 55 34 48 38 43 49 42 39 41 40 41 56 37 57 37 44 36 48 34 76 30 76 30 56 29 62 28 67 23 85 23 78 16 114 11 Kaposvári Dózsa—Komlói Bá­nyász 16:4, Kaposvár, 800 néző, ve­zette: Király. A kaposváriak fölé­nyesen nyertek, a komlóiak két súlycsoportban nem Indítottak versenyzőt. A kaposváriak kitű­nően képzett versenyzői megold­hatatlan feladatok elé állították a komlói ökölvívókat: A kaposváriak közül Nachladel, Tóbl, Sülé, Fü­zesi, Jakab, Dőri és Riba győzött. A komlóiak közül Bödő aratott győzelmet. Az Illés—Fülöp és a Gerber—Oláh mérkőzés döntetle­nül végződött. A kaposváriak győ­zelmükkel veretlenül nyerték a te­rületi bajnokságot. Bajai Szállítók—PVSK 10:3. A PVSK tornacsarnokában szomba­ton este került sorra a két csapat találkozója. A vasutasok Tantos és Kovács nélkül álltak ki, akik je­lenleg a vasutas Európa-bajnok- ságra készülnek fel Tatán. Ezt a két mérkőzést később vívják. A PVSK versenyzői közül Dóra, Ro- zovács, Iványi és Muzslai győzött. Szekszárdi SC—Dombóvári Vas­utas 16:4. A mérkőzést Szekszár- don tartották. E* történt az NB IH-han PBTC—Bonyhád 1:1 (1:0). Bőr­gyár-pálya, 400 néző, vezette: Nein- val. A lelkesen játszó vendégcsa­pat megérdemelten vitt el egy pontot a helyenként szétesően ját­szó bőrösöktől. Az egyenlítő gól a befejezés előtt 6 perccel esett. Góllövő: Szalay, illetve Fladink. \ Nagykanizsai Vasút—Kaposvári Textiles 4:1 (2:0). Nagykanizsa, Sasép eredmények Baranya megrye 1958. évi ússóbajnokságán Az úszásra igen hideg víz elle­nére nagyon jó eredményeket ér­tek el a pécsi úszók a megyei bajnokságok során. A 100 m Ifjúsági gyorsúszást Járat Ferenc (Dózsa) l:07,l-el nyer­te. Keszthelyi Erzsébet (PVSK) a 100 m női felnőtt pillangóúszásban megyei csúcsbeállítással győzött: 1:33,2. Ugyanebben a számban a serdülő korúaknái Gidai Zsuzsan­na (Dózsa) az igen szép 1:36,5 mp- cel lett első. Eredménye a jövőre nézve nagyon jó időket ígér. Az úttörő fiúk közül kiemelkedik Kiss Iván (Dózsa), aki 50 m gyor­son 36,4 mp-cel győzött. A fiú mellúszók közt igen nagy tehetség Kiss Ákos (Szpartakusz). ö az 50 m mellúszásban 46,9-del végzett az első helyen. Az úttörő lányoknál Baczont Katalin (Urán) szép Idő­vel nyerte meg az 50 m-es gyors­úszást (38 mp), míg az 50 m-es mellúszásban Huba Vera (Szparta­kusz) szerepelt a legjoban (48,6). A felnőtt férfiaknál Csillag Já­nos (Dózsa) a 100 m-es hátúszás­ban elért 1:18,5 mp-es eredményé­vel kezdeti formát mutatott. Szé­pen úszott e távon az ifjúsági Tí­már Gábor (PVSK). aki 1:22 mp-t ért el. A nőt gyorsúszók közül Bánik Márta (Dózsa) 1:17,7 mp-es Ideje emelkedik ki. E számban a serdülőknél az Igen tehetséges GUlai Zsuzsa (Dózsa) 1:24,6-as ered­ményével bizonyította be, hogy a gyorsúszók közt Is megállja a he­lyét. A férfi mellúszóknál nagyon szo­ros volt a verseny. A legjobb Időt az ifjúsági Gyöngyösi László (PV­SK) érte el: 1:26,6. A felnőtteknél Vlaskovlts József (PVSK) l:27-tel végzett az első helyen. Szalai Jó­zsef (Urán) l:27,7-es eredménye na­gyon szép jövőt (gér e verseny­számban. A női hátúszóknál Székely Zsó­fia (PVSK) és Bánik Márta (Dózsa) közt alakult ki erős mezőny. Szé­kely végig vezetett, de a jól haj­rázó Bánik ífz utolsó métareken behozta. Ha korábban kezd haj­rázni, megnyerhette volna a ver­senyt. A győztes ideje 1:31, míg a második Béniké 1:31,1. A nap legjobb eredményét Bonyár Lajos (Dózsa) érte el, aki a 400 m férfi gyorsúszásban 5:14,6 mp-es idejé­vel új megyei csúcsot úszott. A 100 m férfi pillangóúszásban győz­tes nagyi Dénes (Dózsa) 1:16,2-es Idejét minden megszorítás nélkül úszta. Igen népes mezőnyök álltak rajt­hoz a 100 m női mellúszásban. E számban az Hiúságiaknál Kármán Katalin (Dózsa) i:30.8-del. a felnőt­teknél Dani Sára (PSK) l:35,4-del végzett az első helyen. A 4x200 m férfi gyorsváltóban a Dózsa (Gaqyl—Bonyár—Járai—Csil­lag) váltója könnyedén, 10:46,7 mp-cel győzött a PVSK (Korhecz— Brukner— Lócsey—Feketej csapata felett. (11:34,6). A női 4x100 m vegyesváltóban ugyancsak a Dózsások szerepeltek a legjobban. A Szolnoki—Kármán— GUlai—Bánik összeállítású csapat 6:15,3 mp-cel előzte meg a PVSK (Székely Zs.—Dani—Székely E. Keszthelyi) együttesét. 6:23,9. A pontversenyt végeredményben a Pécsi Dózsa nyerte 129 ponttal. 2. a Pécsi Vasutas 107, 3. az Urán 37 pont. A vízilabda-mérkőzések elmaradtak. 900 néző, vezette: Sümegi. Lany­ha Iramú mérkőzés. A II. félidő 20. percében a nagykanizsai Dol­mányos megsérült. Góllövők: — Stefanek. Valusek. Kudec, Dolmá­nyos, illetve Nagyréti. Nagykanizsai Építők—Csurgó 3:1 (2:1). Nagykanizsa, 900 néző, ve­zette: Bors. Színvonalas mérkőzés. Az Építők jobban bírta a hajrát, csatárai jobban kihasználták a helyzeteket. A csurgóiak fokozato­san visszaestek. Góllövők: Kovács I., Czoker, Kovács II., Illetve Ja- goda. Pécsi Vasas—Nagyatád 4:1 (2:0). Bőrgyár-pálya, 200 néző, vezette: Schweizer. A jő csatárjátékot mu­tató Vasas biztosan nyert a tarta­lékos vendégek ellen. A hazai csa­pat két tizenegyest nem értékesí­tett. Góllövő: Karácsonyi 2, An­gyal, Rákóczi (11-esből), illetve Selmeczi. Mohácsi MTE—Pécsújhegyi Bá­nyász 5:1 (2:1). Mohács. 1200 néző, vezette: Ligeti. Pécsújhegy szem­re tetszetősen, szépen játszott. A pécsi csatárok azonban nem bír­tak a kemény mohácsi védelem­mel. Góllövők: Heim 3, Bánfai, Kövér, illetve Vészi. Simontornyai BTC—Dombóvári VSE 7:2 (4:2). Simontomya, 1000 néző, vezette: Mozsgai. Az erősen megfiatalított dombóvári együttes I ellen a jó napot kifogó simontor­nyaiak egymásután értők el gól­jaikat. Góllövők: Kondor 3, Ba- rócsai 2, (egyet 11-esből), Deli, Lukács, Illetve Gelencsér és Dob- rádi (öngól). Bajai Bácska—Szigetvári ZMSE 3:o (2:0). A tartalékos bajai csapat az I. félidőben mutatott játékává 1 szerezte meg a győzelmet. Szünet után feljöttek a szigetváriak is, de gólt ismét a bajaiak értek el. Góllövők: Dujmov 2, Horváth. Kaposvári Dózsa—Tolnai VL 2:1 (1:1). FIGYELEM! A 21. TEFL HELYBEN ES VIDÉKRE szállítási vállal I t F Ü Szükség szerint rakodót is biztosit. Megrendeléseket Pécs, Rozsa Ferenc utca 22. alatt vesz fel. Telefon: 20-30. 17-00. Tehertaxi ugyanott rendelhető. Köziem ^nok AZ IBUSZ különvonatot Indít július 6-án Pécs ról Harkányfürdőre. Részvételi díj 8 forint. Jelentkezni lehet: július 3-án déli 12 óráig. IBUSZ, Pécs, Széchenyi tér 1. Telefon: 30-39. AZ IBUSZ JULIUS HAVI AUTÓBUSZ KÜLÖNJÁRATI PROGRAMJA Július 6-án: Pécsről Keszthelyre. Részvételi díj: fürdőjeggyel együtt 86 forint. Július 13-án: Pécsről Siófokra. — Részvételi díj: 75 forint. Július 20-án: Pécsről Balaton- földváron át Tihanyba. Részvételi jegy a Balatonföldvár—'Tihany kö­zötti hajójeggyel együtt 79 forint. Július 27-én: Pécsről Fonyódon át Badacsonyba. Részvételi díj — Fonyód—Badacsony közötti hajó­jeggyel együtt — 90 forint. Jelentkezni lehet az indulások előtti pénteken déli 12 óráig. * Az I. kerületben Június 26-án nagy költséggel (darabonként 1000 forintért) üzembe helyezték az új- meszest kandelláberes közvilágítá­st fénytesteket. Ezzel jelentős lé­pés történt a telep fejlesztése te­rén. Az I. kerületi tanács felkéri ezért a meszest dolgozókat, hogy sajátjukként óvják az új világító­testeket a felelőtlen elemek ron­gálásától és az esetleges rongáló!* nevét jelentsék be,