Új Dunántúl, 1947. november (4. évfolyam, 249-273. szám)

1947-11-25 / 268. szám

r­ÜJ DUNÁNTÚL 19« NOVEMBER 3* SPORT Iwfcóbb átjáróhoz vöt*, mint védetem... Pápai Perutz—Dinamó 3:2 (3:2) Pécsújbegy, 1000 néző. Vezette: Barna. Szabad szószék TISZTELT SZERKESZTŐ ÜR! Napok óta nem kapunk tejet az OMTK pécsi fiókjaiban, ugyan­akkor, amikor a cukrászdákban tejszínes süteményeket árulnak és korlátlan mennyiségben van vaj azok számára ,aklk meg tudják Dinamó: Krausz, Bergmann, Ben- cze III., Krivitz, Bencze I. Kresz, Bezerédi, Schmelcz, Horváth I., Keszler III., Bencze II. A pécsújhegyi csapat vezeti az elsó támadást Horváth I. remek labdával szökteti Bencze II.-öt. Szép lövését a kapufa segítségé­vel védi a kapus. Most feljönnek a pápaiak. Különösen a jobbszélső Beschoner és a középcsatár, Lip­csei révén veszélyeztetik a ha­zaiak kapuját A 14. percben szer­zik meg a vezetést a vendégek Liscsei révén. Szabadrúgáshoz jut a PPSC és a közópcsatár bomba- szerű lövése a bal felső «árokban köt, ki. Négy perc uralva egyen­lítenek a hazaiak. Ugyancsak sza­badrúgás révén. Keszler III. lövése nyomán máris 1:1 az eredmény. Most inkább a vendégek támad­nak. A pécsujhegyiek védelme igen könnyen zavarba hozható, A 35. percben nagy kavarodás van a PPSC kapuja előtt Kesxler III. PVSK: Pozsgai, Tamási, Bara. nyal, Meggyes, Galambos Szabó, Zombori Hamar H, Molnár, Gajcsi Vezér. A mérkőzés nagyobb részében a kanizsai csapat támadott. A PVSK védelme, élén Galambossal szívósan verte vissza a hazai csa­pat támadásait. Már a ÍZ perc­ben vezetéshez jut a PVSK. Egy szögietrugás alkalmával Hamar Il.-hőz kerül a labda és lövése nyomán máris 1:0. A félidő vé­géig az NVTE nyomása tart, de az eredmény nem változik. A II. félidő a hazai csatársor támadásait és a vendégek elszánt védekezését hozza. Már mindenki beletörődik a hazaiak vereségébe, amikor erős lövése megint a kapuba ta­lál. 2:l-re vezet a Dinamó. Ellenr támadás során Beschoner biztos gólnak látszó lövését Bencze L kézzel fogja. A megítélt büntetőt Liscsei helyezi a kapu bal alsó sarkába. Egyenlített a PPSC. A 39. percben Perényi maga mögött hagyja Bergmann! beadását Lis­csei a jobbsarokba fejeli. 3:2 a PPSC javára. Szünet után mindenki a* egyenlítő gölt várja * egyben a hazai csapat győzelmét is, azon­ban ez elmarad! Mindkét kapu többször veszélyben van, azonban az eredmény már nem változik. Bírálat: a Dinamó szfv nélkül, a Perutz lelkesen játszott Az eredmény reális, A pécsújhegytek védelme csődöt mondott Kitűntek: a pápai csapat közvetlen védelme és LlseseL valamint Beschoner, a Dineméből Keszler ÜL, Ben­cze Q. és L zenegyesből egyenlít az NVTE. A 44. percben a 16-oson belül Galambos kezének lövik a labdát. A bíró továbbot int, de a kö­zönség zajos tüntetésére megadja a 11-est. Most drámai másod­percek következnek. Galambos és a PVSK többi játékosai hiába tiltakoznak, a játékvezető hajlit- hátatlan. A megítélt büntetőt Kocsis értékesíti. Az esemény után Szabót kiállítja a játékve­zető. Kezdés után vége a mérkő­zésnek. BÍRÁLAT: balszerencsés körül­mények között vesztett a PVSK. A vasúiból mindenki megtette a magáét a védelemben, ugyanezt I nem mondhatjuk el a támadó­sorról. Itt egyedül Hamar II. já­téka dicsérhető. fizetnL Nekem magamnak 17 hónapos kisgyermekem van s tudom, hogy ezer és ezer munkástáj-sam vau hasonló helyzetben. Nem tudunk tejet adni kisgyermekünknek, mert a tejet — amit a gazdáktól alacsony áron megvásárolnak — a nagyobb haszon kedvéért szá­munkra megfizethetetlen cikkeké dolgozzák fel. Követeljük, hogy az OMTK fiókjaiban elegendő tej álljon a kisgyermekes anyák és az öregek rendelkezésére! Aláírás. SZAKSZERVEZET A Házfelügyelők folyó hő 25-én ' délután 6 órakor taggyűlést tarta­nak. Házfelügyelők 25-én taggyűlést tartanak. Háztartás] alkalmazottak 27-én taggyűlést tartanak, melyre min­den tag megjelenése kötelező, a kartársakat, hogy a titkárságo® Mária-utca 6., aki részt akar ven­ni, sürgősen jelentkezzen. A Földmunkások és Kisbirtoko­sok Országos Szövetsége pécsi csoportja folyó hó 30-án délelőtt 9 órakor vezetőségi ülést tart A Magyar Magánalkalmazottak Szabad Szakszervezete pécsi cso­portja közli, hogy december hó 1-ével kezdődően háromhetes szak- szervezeti iskolát indit. Felkérjük A Magánalkalmazottak Szak- szervezetében (Mária-utca 6.) fo­lyó hó 27-én, csütörtökön este 6 órakor a Martinovics Ignác népi kollégium igazgatója, Dizseri Sándor a kollégisták közreműkö­désével előadást tart. Az előadás címe: ,,Ady". Felhívjuk Kartár­saink és Kartársnöink figyelmét, hogy a népi kollégisták első alka­lommal jelennek meg körünkben. Fogadjuk őket örömmel és szere­tettel! A Magánalkalmazottak Szakszer, szervezte közli, hogy 26-án dél­után 5 órakor vezetőségi és vá­lasztmányi ülést tart. Pontos meg­jelenés Vérünk. téves hit ói Ítélettel, jogtalan ü­Szívnélhúi fntéfc, erőtlen csaló*«oro •» Soproni VSE—PBTC 2TT(1:1) Jogtalan íí-esnet veszteti a Vauul PVSK—NVTE 1:1 (1:0) Nagykanizsa. 1500 néző. Vezette: Valent dr. BTC: Sarbak, Kovács H., Ková­nk, Kispataki, Horváth Ilit, Lei- pám I., Máté, Nagy, Barna, Lei- pám II., Karácsonyi. Az ideális sportidöben idény- végi mérkőzést vívott a két csa­pat Az eredmény a vendégekre hízelgő. A hazaiak csatársora itt is csődöt mondott. Hosszas me zőnyjáték után tizenegyesből szerzi meg a vezetést a hazai csapat. Barna nagyszerűen fut el a soproni védők mellett, azonban a tizenhatos vonalon belül buk­tatják. A ír “gítélt büntető» Horváth Hl. biztosan helyezi a hálóba 1:0. Tű perc múlva egyenlítenek a vendégek Németh révén. A 44 percben Karácsonyi hagy kj ordi' to Helyzetből. SZÜNET UTÁN Máté a Vözép­RTrL ®dr"? , 8 J°M>kötó a BTC-ben. A bőrösök csatársora rengeteg helyzetet hagy ki A 35. percben Tisza átjátsza á vé delmet .s* közelről megszerzi a soproniaknak a vezetést. 2:1 _ Mindkét c satársornak lehetősége nyílik gólszerzésre, de elügyetlen­kedik a helyzeteket BÍRÁLAT: a döntetlen igazságo­sabb lett volna. A BTC-ből Hor­váth III.. Kovács és Kispataki játéka tetszett. ALOSZTÁLYBAJNOKI EREDMÉNYEK: Dombóvári VSE—PEAC 2:1 (0:0) Az egyetemisták nem találnak ma­gukra. A vendégek a szokott durvaságukkal tűntek ki. — Di­namó II.—Mecsek szab öles 5:2. — Ennyivel jobb volt a pécsújhe- gyiek második garnitúrája. NB I. EREDMÉNYEK: MTK—Vn«as ETO 4:t (2:0), — Elektromos-—MOGURT 5:1 (3:0), — Vasas—Szeged 3:0 (2:0), — Ha­ladás—DVSC 6:4 (2:1), — Szolnok —MATEOSz 1:1 (1:1), — Csepel —EMTK 1.-0 (0:0). •— Ferencváros —SalBTC 1:0 (0:0). — A Pécsi Jótékony Nöegylet folyó évi november hó 27-én, csü törtökön délután 6 órakor tartja saját székhazában (Mária-utca 22—24., bejárat a Mór-utcai ka­pun) évi rendes tisztújító közgyű­lését (alapítása óta a B3-tk). Szi­ves megjelenést kér: Elnökség. Rádiótníisoi* KEDD, NOVEMBER 25. Budapest I. 7.30: Izraelita istentisztelet. — 8.00: Operettrészletek. Hangleme­zek. B.45: tlj könyvek a Szovjet­unióban. Előadás. 9.00: Hangleme­zek folytatása. 12.15: \ házi együttes játszik. 13.00: Mi újság 1947 novemberében? 13.20: Jazz hangszerszólók. 14.10: Ifjúsági énekkarok. 13.45: Wagner: Előjá­ték. „A nürnbergi mesterdalno- kok hoz. Hanglemez. 14.45: Szö­vetkezeti negyedóra. 16.00: Hang­lemezek. 16.30; Magyar nóták. — 16.45: Beck O Fiilöp emlékezete. Előadás. 17.10: A Hadifogoly Hír­adó rádióközleményei. 17.15: A VörösVéreszt közleményei. !8.00: A Zenepedagógusok Szakszerveze­tének műsora. 19.00: Nagy Ákos cigányzenekara. 19.30: Barraud: Szvit egy Musset-vigjátékhoz. — 19.40: Közvetítés a Nemzeti Szín­házból: „Az orosz kérdés." 20.25: Hírek. Sporthírek 22.55: Vita ar­ról, amit hallottunk. 23.20: Haug- lemezek. Budapest Tt. Uj Dunántúl Keresztre H v én v-s*e ’ vénye 'Jéy .................................... 25 C ím ........ ..................................... 17.00: Ötórai tea. 18.05: Mész- pát. Elbeszélés. 18.30: Zenekari művek. 19.30: A közönség kérdez az illetékesek felelnek. — 1°-4S; Könnyű muzsika Hann’.cu»«ek- — 29 30 A Rádió szabadegyeteme. 21.15: Raymond Seolt zenekarának műsorából. 22.30: Da ok és hang i szerszólók. • Ipartestületi him A cukrászok és mézeskalácso- sok december hó 2-án, kedden es­te 5 órakor Rákóczi-út 24. számú ház tanácstermében taggyűlést tartanak. Tárgy: anyagbeszerzés és előfizetés. A Jármügyártóipari szakosztály tagjai szegjegyeiket Juhász István szak. oszt. elnöknél sürgősen ve­gyék át A mestervizsgára előkészítő Ipari, közigazgatási és gazdasági ismereti tanfolyam folyó hó 21-én megkezdődött. Jelentkezni lehet még az Ipartestület jegyzői hiva­talában 8—2-ig a hivatalos órák alatt és délután 4 órakor a tanfo­lyam megkezdése előtt A sütőiparosok részére só igényléseket kérjük folyó hó 28- án déli 12 óráig a szakosztály jegyzőjénél leadni. A férfiszabók részére az utal­ványok átvehetők az Ipartestület anyagosztályánál 29-én délig. Asztalosipari továbbképző tan­folyam. Az asztalosipari szakosz­tály elnöksége felhívja tagjai figyelmét a tanonciskolában meg­rendezésre kerülő asztalosipari továbbképző tanfolyamra. A tan­folyam anyaga felölelj mindazokat a szakmai kérdéseket amelyek­re a mai időben egy önállóan dol­gozni kívánó iparosnak szüksége van. A tanfolyamok az esti órái­ban lesznek. A jelentkezéseket el­fogadja és a további felvilágosí­tásokat adja délelőtt 8-tól 2-ig és délután 2-től 5 óráig a pécsi Szakirányú Iparost anonciskol» Igazgatósága, Rét utca 41, szám. Telefon: 28—27. Karácsonyi segély az elaggott Iparosok részére. A legutóbbi elöl­járósági ülésen elhatározták, hogy az elaggott iparosokat, iparos öz­vegyeket és árvákat karácsonyi segélyben részesíti. Az ehhez szükséges anyagi előfeltétel elő­teremtésére minden iparos az egy havi tagdíjának megfelelő össze­get fizet be Testületünk pénztárá­ba. OLVASSA AZ .03 0UNANT0L" T1 A repülőjárat téli menetrendje. 12.30 ind Budapest érk. 14.35 13.25 érk. Pécs ind. 13.40 Helyelőjegyzés és jegyeladás: IBUSz Menet jegyiroda, Szé­chenyi tér 1. (Városházépü­let). Arufelvétel: Kösztk* létrán. Városház utca 2. Tel.: 20-52. Budapest. Maszovle: Utasási Iroda, V., Dorottya u. 7. Tel: 180-990, 187—526. Arufelvétel: Mnszovtet PavOt- íroda, V., Dorottya utca 9. Tel.. 386—183. MAGYAR-SZOVJET POLGÁRI LÉGIFORGALMI RT. TELJESEN UJ BUNDA olcsó» eladó. Megtekinthető: Arató. Bercsényi-u. 3. NYAKKENDŐK szakszerű tlsa- tttása és javítása új nyakkendő* készítése. Kossuth-út fi. MÜHELYHELY1SÉGET keresek a belvárosban kb. 30—-40 m* t**®’ lettel. Ctm 4648 szám alatt a adóban. MOSOTT rongyot maga» áron room a Szabadság Nyomda Munkácsy M.-n 10­Eladók: öröklakások. — Üzletek a h°lvárosban a'kalmt áron, sürgősen. — Bemutatja: fJT ff ÍJ ingatlan közvetítő iroda w I» Jóka .-tér 11. Telelőn : 10-83 Kender-beváltás 2‘ÍO kg. kenderért euy vakbut adok! / Dr. Ernőházy Emil Bajcsy 7 s f 1 I n • s k y-A t Lilin Karácsonyfadíszek nagy választékban! Viszonteladásra is FAJNÁL fetfékházban Pécs, Kossuth Lajos-út 47. Telefon: 24-06­42 ÁKalonos iskola eddig megjelent TANKÖNYVE oz általános iskola Ili. osztálytt *oágyat olvasókönyve. továbbá O vl. oszt. löldraizkönyv kapható az 0i Dunántúl Könyvesboltban Koniaih Lajos.út 4. szám alóli. Tataion i 24-90. Uabddiig Nyomd* & f> Póa sturUsnö.^ Munkácsy M-a Itt Telefon: 29 «. Kiadóhivatal. Munkácsy M.-® |<* telefon 29 iű. K -lös síi rkt-sKó Pajzs István • rnie.ót kiadc oyoiod.Ac. Jéna* W