Délmagyarország, 2009. április (99. évfolyam, 77-101. szám)

2009-04-06 / 81. szám

Hétfő, 2009. április 6. A dél sportja 111 Athénban sokkal tobb kell a Szeged Betontól A férfi vízilabda OB 120. fordulójá­ban eró'sen közepes játékkal is ma­gabiztosan verte a Szeged Beton az OSC-t. Az öröm azért sem lehet fel­hőtlen, mert a Fradi is legyőzte a BVSC-t, ezzel pedig gyakorlatilag el­dőlt, hogy a Kásás-legénység a rá­játszásban csak az 5-8. helyekért csatázhat. SZÉLPÁl LÁSZLÓ A szabály az szabály, még ha „országos l-es" is a találkozó, akkor is le kell ját­szani. Mint a Szeged-OSC mérkőzést. Mert azt dőreség lett volna hinni, hogy a gyengécske fővárosiak akár csak megszoríthatják a minden tekintetben jobb, erősebb, képzettebb Betont. A magabiztos siker természetesen minden gond nélkül született meg, csak­hogy a bemutatott játék hagyott kívánni­valót maga után. Annak ellenére, hogy a vetélytárs csak öt gólt szerzett, nem lehet maradéktalanul dicsérni a védekezést, mégpedig azért nem, mert az OSC vala­mennyi találatát a klasszisnak semmi­képp sem nevezhető Benczúr dobta. Szá­mára nyilván nagy dicsőség, no de a sze­gedieknek... Vagy beszélhetnénk a szá­mos ziccer elrontásáról, a néhány pon­tatlan átadásról. A felek tudásbeli kü­lönbségét figyelembe véve 11-nél jóval többször kellett volna bevenni Afs portás kapuját. Valószínűleg ez így történik, ha nem csak másfél percet tölt a medencé­ben a Tisza-partiak egyik gólfelelőse, Weszelovszky László. A hazaiak 13-asá­nak leesett a vércukra, ki kellett kéredz­kednie a vízből. Bár tíz perc múlva el­múlt a rosszullét, már nem tért vissza. Ugyanakkor üde színfoltja volt a beto­nosok támadójátékának Varga Tamás és Török Béla teljesítménye. Előbbi azt bi­zonyította, miért is kétszeres olimpiai bajnok, utóbbi pedig azt, miért tagja Ke­mény kapitány jelenlegi keretének. Vej­zagics duplázott, Juhász Zsolt szép gólt dobott, Milos Korolija szállította a kiállí­tásokat, a Boksát helyettesítő Németh Zsoltnak is akadtak remek védései, de az is biztos, ahogy bennük, a többiekben is maradt bőven tartalék. És ez nagyon nem tetszett Kásás Zoltán edzőnek. - Sajnos nem sok valósult meg ab­ból, amit elterveztünk - bosszanko­dott a tréner. - Ha egyszer van egy taktikánk, amit megbeszéltünk, jó lenne, ha ahhoz tartaná magát min­denki. Egy-két játékosom nagyon gyenge teljesítményt nyújtott... További eredmények: Üjpest-Vasas 7-15, Domino-Honvéd-Fehérvár 14-6, BVSC-FTC 2-6, Szolnok-Pécs 8-8. 0 ÚJVÁROSI EZÜST. A Dunaújváros női pólócsapatának nem sikerült elhódítania a LEN-kupát. A finálé első, hazai meccsén kivívott egygó­los siker (12-11) nem volt elég a cse­hovi visszavágón. Sturm Csehov (orosz)-Dunaújváros 16-11. A női póló BEK-ben a negyedik he­lyen végzett a Honvéd. A bronz­meccsen a Kirisitől 9-8-ra kapott ki. S A márkó'zés jegyzőkönyve Szeged Beton VE-OSC11-5 (6-0,3-2,3-1,1-2) Vodafone férfi vízilabda OB 1,20. forduló. Újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Juhász Gy., Madarasi. Szeged: Németh Zs. - Vejzagics 2, Weszelovszky, Komlósi, Milos Korolija, VARGAT. 6, TÖRÖK 6. Csere: Juhász Zs. 1, Varga P., Molnár P., Éles, Kuncz, Mihajlo Korolija. Edző: Kásás Zoltán. OSC: Áts - Hangody Gy., BENCZÚR 5, Tóth L., Sziklai, Tiba, Cseh. Csere: Szécsi, Ürögi, Klie, Ibolya, Balla, Gábor. Edző: Bíró Attila. Gól - emberelőnyből: 10/6, ill. 5/0. Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2. JUHÁSZ ZSOLT EGY GÓLT SZERZETT AZ OSC ELLEN Fotó: Karnok Csaba Húsz gólt kapott a Szentes MUNKATÁRSUNKTÓL A szentesiek terve az volt, hogy le­hetőség szerint minél jobban las­sítsák a játékot. Mást nem tehet­tek, hiszen az Eger klasszisokkal jobb csapat az övékénél. Ezzel még nem is lett volna probléma, csakhogy a Kurca-partiak képtele­nek voltak mit kezdeni a hevesiek jelentős fizikai fölényével. Az ered­mény kissé túlzott, talán nem lett volna ekkora a gólkülönbség, ha a vendégeknél játszhat Horváth Ta­más, Szőke Szabolcs és Szabó Zol­tán. A húsz kapott gól ellenére Marko­vics Milánt, a Szentes még ifilcorú ka­pusát lehet dicsérni, aki életében elő­ször volt lcezdő a felnőtt OB I-ben. Egyáltalán nem vallott szégyent, sőt még bravúrokat is bemutatott. Vass Sándor: - Sajnos a várható eredmény született. Tartalékos csapa­tomból hiányzott az energia. Innentől megkezdjük a felkészülést a ráját­szásra. 3 A mérkőzés jegyzőkönyve Eger-Bodrogi Bau-Szentes 20-7 (6-1,6-2,6-1,6-3) Vodafone férfi vízilabda 0B 1,20. forduló. Eger, Bitskey uszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda, Schlosser. Eger: VALICS - Kiss Cs. 3, Bundschuh, BÁRÁNY3, Decker Á. 1, Biros 2, Hegedűs 1. Csere: Cseh (kapus), ERDÉLYI 2, Nyéki 1, Varga II. Zs., FELTHAM 6, CHILKÓ3, Sántavy. Edző: Gerendás György. Szentes: MARKOVICS - Molnár A., Torday, SZABÓ L. 1., Döbrőssy 1, Jaksa 1, Zsivanovics. Csere: Rácz, Araczki 1, Homonnai, CSENTE 3. Edző: Vass Sándor. Gól - emberelőnyből: 9/5, ill. 5/3. Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1. SZERDÁN A 3. MECCS DONT AZ EL0D0NT0BE JUTÁSRÓL Betli a negyedik negyedben Az utolsó negyedben csak három pontot dobott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Zala Volán ven­dégeként, így hiába vezetett har­minc percen át magabiztosan, végül 68-66-es vereséget szenvedett. A bajnoki elődöntőbejutásról a pár­harc harmadik mérkőzése dönt. MÉHES GÁBOR Az egerszegi taxis - amellett, hogy nem bánkódott a Falco férfi csapatá­nak kupadöntőbeli veresége miatt - si­ma szegedi győzelmet jósolt, és a csar­nok családias hangulatából is kide­rült, a kosárlabdához konyító helyi drukkerek még csak véletlenül sem szimatoltak meglepetést. Igaz, ami igaz, a két csapat szezonbeli öt mérkő­zését kivétel nélkül a Szeviép nyerte, és a Tisza-partiak abban a reményben vágtak neki a hosszú túrának, hogy a teleregény a hatodik epizóddal erre az évadra le is zárul. A gondolatokat a feldobás után tett követte: 7-0 után a hazai időkérés sem állta útját a szegedi rohamnak, és a 8. percben már 20-2-re vezetett az előző két idény bronzérme­se. A szakadéknyi távolságnak megfe­lelően hamarosan már a második sor pattogtatott a pályán, a házigazda pe­dig a kikínlódott helyzeteket is elpac­kázva asszisztált a kosársulihoz. „Zár­juk már le az alapvonalat!" - figyel­meztette harsány szóval játékosait Donkó Orsolya a második negyed kö­zepén, jelezve, hogy a 34-16-os állás tudatában is akadt javítanivaló. De még mennyire! A következő percekre mind védekezésben, mind támadás­ban megállt a Szeviép játéka, és mivel a Volán egyre többször betalált távol­ról, a félidő utolsó minutumához ér­kezve a Bencze-csapat 37-30-ra felzár­kózott. Fürész Emőke két, faulttal együtt bedobott duplája csillapította a kedélyeket, így a pihenőre helyreállt a világ rendje. Gyors kosárváltással in­dult a második félidő, a szegediek Vincze révén a palánk alól csipegették a pontokat, a biztos vezetés pedig egyetlen pillanatig sem forgott ve­szélyben. Két és fél perc volt hátra a harmadik etapból, amikor Bencze Ta­más mind az öt pályán lévő játékosát Button, az esőmeno A hatalmas esőzés miatt idő előtt ie kellett fújni a Forma-1-es Malajziai Nagydíjat. A második futamot a brit Button nyerte. MUNKATÁRSUNKTÓI A brit Jenson Button (Brawn GP) nyer­te a tegnapi Forma-l-es Malajziai Nagydíjat. A második helyen a német Nick Heidfeld (BMW-Sauber) végzett, míg a harmadik a szintén német Timo Glock (Toyota) helyen végzett. A vb-címvédő brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) a hetedik lett. Az 56 körös viadalt a szakadó eső miatt 24 körrel a zárás előtt félbesza­kították, majd 50 perc elteltével le is fújták, így a szabályok szerint az utol­só teljes kör végeredménye adta a be­futót. Végeredmény, Malajziai GP (31 kör, 171,833 km): 1. Jenson Button (brit, Brawn GP) 1:10:59.092 ó (átlag: 145,241 km/ó), 2. Nick Heidfeld (né­met, BMW-Sauber) 22.700 mp hátrány, 3. Timo Glock (német, Toyota) 23.500, 4. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 46.100, 5. Rubens Barrichello (brazil, Brawn GP) 47.300 6. Mark Webber (ausztrál, Red MASLOWSKI KEMENY VÉDŐFALBA ÜTKÖZÖTT Fotó: Segesvári Csaba lecserélte, ám ekkor még az általános vérfrissítés sem járt sikerrel - a Szevi­ép tizennégy pontos előnnyel kezdhet­te meg az utolsó felvonást. Rövidesen kiderült, a vendégek ezen az estén ha­dilábon álltak a páros negyedekkel. A gyűrű minden szegedi próbálkozást le­dobott magáról - kilenc perc alatt egyetlen laczi-büntető ment be -, és az elképesztő „góliszonyt" kihasználva az egerszegiek egy perccel a vége előtt Varga Zsófia kosarával 62-62-re egyenlítettek, majd Horváth büntetői­vel a vezetést is átvették. Szinte hihe­tetlen, de igaz: a Szeviép a végjáték­ban is mezőnykosár nélkül maradt, márpedig tíz perc alatt három büntető­vel egy gyengébb képességű riválissal szemben sem lehet nyerni. A két győ­zelemig tartó párharc állása ezzel 1-1-re módosult, a legjobb négy közé jutásról a harmadik meccs dönt szerdán Szege­den. A taxis tévedett, a teleregény folyta­tódik. Donkó Orsolya: - Teljesen dekon­centráltan játszottunk, megérdemelt egerszegi győzelem született. S A mérkőzés jegyzőkönyve Zala Volán-Szeviép-Szeged 68-66 (9-25,22-17,16-19,21-3) Uniqa NB IA csoportos női kosárlabda-negyeddöntő, második mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Vezette: Forrai, Tóth K. Zala Volán: Szalay 6, Szélesy 5, Takács 2, RASHEED12, HORVÁTH ZSÓFIA 9. Csere: Hersics 5, Johnson 3, AMBRUS 11/9, VARGA ZS. 15, Pungor. Edző: Bencze Tamás. Szeviép-Szeged: Németh 5/3, Fürész 16, Laczi 11, Maslowski 6, Zserzserunova 6. Csere: Vincze 10, Pusztai, Szakács 5/3, Russai 7/3. Edző: Donkó Orsolya. Kipontozódott: Zserzserunova (36. perc). A kát győzelemig tartó párharc állása: 1-1. V l SZEVIÉP HUNGUEST HOTELS ® IKESZ Autó A megbízható megoldás tlc^Sfi' RÁTGÉBERÉK A CSÚCSON. A Rátgéber László irányította Szpartak Moszkva diadal­maskodott a női kosárlabda Euroligában, miután a salamancai négyes döntő va­sárnapi fináléjában 85-70-re nyert a házigazda Salamanca együttese ellen. A 3. helyért: Jekatyerinburg (orosz)-MKB-Euroleasing Sopron 80-56. A Pécs nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupa 2008/2009-es kiírását: PVSK-Pannon­power-Falco KC Szombathely 98-87. AZ ESŐ JÁTSZOTTA A FŐSZEREPETA MALAJZIAI NAGYDÍJON Fotó: MTI Bull) 52.300, 7. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 1:00.700, 8. Nico Rosberg (német, Williams) 1:11.500. Leggyorsabb kör: Jenson Button, 1:36.641. A pontversenyek állása a 2. futam után (még 15 van hátra), pilóták: 1. Jenson Button 15 pont, 2. Rubens Bar­richello 10 3. Jarno Trulli 8,5, 4. Timo Glock 8,5. Nick Heidfeld 4,6. Fernando Alonso 4. Csapatok: 1. Brawn GP 25, 2. Toyota 16,5, 3. BMW-Sauber 4, 4. Re­nault 4, 5. Williams 3,5, 6. Toro Rosso 3, 7. Red Bull 1,5, 8. McLaren-Mercedes 1. Következik: Kínai Nagydíj (április 19., Sanghaj) Deák Bárdos Mihály bronzérmes lett MUNKATÁRSUNKTÓI Az egykori szegedi Deák Bárdos Mihály bronzérmet szerzett a kötöttfogásúak 120 kg-os kategóriájában, a vilniusi bir­kózó Európa-bajnokság zárónapján. Az ötszörös világbajnoki ezüstérmes magyar nehézsúlyú a harmadik helyért rendezett mérkőzésen a fiatal orosz Alelcszandr Anuncsinnal csapott össze: a mérkőzésről és az éremről döntő har­madik két percben a küzdelem domi­nált, s csupán egyetlen pont született, azt ugyanakkor Deák Bárdos Mihály kapta, így győzött, és hosszú idő után újra világverseny dobogójára állhat fel.