Délmagyarország, 2007. november (97. évfolyam, 255-279. szám)

2007-11-19 / 269. szám

III. • A DÉL S PORTJA* HÉTFŐ, 2007. NOVEMBER 19. Lékó Péter megint döntetlent játszott Moszkvában Vlagyimir Kramnyik az első MUNKATÁRSUNKTÓL A címvédő, szegedi Lékó Péter a nyolcadik fordulóban is döntetlent játszott a Moszkvában zajló II. Mi­hail Tal sakk emlékversenyen, az éllovas orosz Vlagyimir Kramnyik viszont nyert, s ezzel - az utolsó kör eredményeitől függetlenül - a végső győzelmet is megszerezte. A világos bábukat vezető Lékó a 30. lépésben egyezett meg a remiben a norvég Magnus Carlsennel. Lékó ma az utolsó fordulóban Gelfand ellen a sötét bábukat vezeti. EREDMENYEK 8. forduló: Lékó Péter (2755 Élő-pontf-Magnus Carisen (norvég, 2714) döntetlen, Jevge­nyij Alekszejev (orosz, 2716M)mitnj Jakovenko (orosz, 2710) döntetlen, Gata Kamsky (amenkai, 2724)—Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2787) döntetlen, Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2785)—Sahriyar Mamedgyarov (azeri. 2752) 1:0, Alexei Shirov (spanyol, 2739)-Borisz Gelfand (izraeli, 2736) döntetlen. Az állás: Kramnyik 6, Shirov 4,5, Lékó, Gelfand, Carisen, Jakovenko 4-4, Kamsky Mamedgyarov, Ivancsuk 3,5-3,5, Alekszejev 3 ponttal. Maróti Sándor jókor volt jó helyen Döntetlennel zárt a Makó A labdarúgó NB III Alföld csoport őszi szezonjának záró, 15. fordulójában a remélt három helyett csak egy pontot szerzett otthonában a Makó a sereghajtó Mezőkövesd ellen. MAK0 FC-MEZ0KÖVESD 2-2 (l-l) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 300 néző. Ve­zette: Gál Gyöngyi (Butkai, Tompos). Makó: Czirbus 0 - Béres 5, Oálnaki 5, Szamosszegi 5, Gévay 6 - Podonyi 4,5, Magyar 5,5, Varga R. 5, Puskás 5 - Bány 5,5 Maróti 6. Edző: Kolozsvári János. Mezőkövesd: Szalánczki - Toplenszki, Vágó, Csatlós, Olasz D. - Busái, Somodi, Gyilányi, Sivák - Bogdány, Ragó. Edző: Vojtekovszki Csaba. Gólszerzők: Bány a 6., Ragó a 40., Bogdány a 60., Maróti a 87. percben. Csere: Somodi helyett Sándor a 34., Béres h. Faragó (5) az 52., Bogdány h. Olasz J. és Podonyi h. Kulacsik (-) a 70., Olasz J. h. Nyeste a 80. percben. Sárga lap: Somodi a 19., Ragó a 22., Varga R. a 30., Sivák a 70.. Olasz D. a 82., Csatlós a 89. percben. Ahogy azt várni lehetett, a kez­dést követően rögtön támadólag lépett fel az esélyesebb Makó. A gyorsan szerzett gól túlságosan megnyugtatta a Makót, amely ugyan mezőnyfölényben futbal­lozott, de már nem annyira gól­ra törően. A vendégek tördelték a játékot, sok volt a test test el­leni ütközés. Gál Gyöngyi játék­vezető nem volt erélyes, a saras, mély talajon zajló találkozó le­vezetése meghaladta a képessé­geit. Döntő hibát ugyan nem követett el, ellenben szétfújta a meccset. A szünet előtt jött a nem várt fordulat, az addig mo­mentum nélküli Mezőkövesd kiegyenlített. A második félidőt is a Makó kezdte aktívabban. A levegőben lógott a második gól, amely jött is, de azt nem a zöld-sárgák, hanem általános megrökönyö­désre a házigazdák védelmi hi­báját kihasználó Heves megyei­ek szerezték. Ettől kezdve vég­képp felbillent a pálya, a Ma­ros-partiak minden mindegy alapon támadtak, helyzetet helyzet követett. Már úgy tűnt, Góltörténet 6. perc: Bány kapott labdát a kö­zéppályán, csinált két cselt, majd 18 m-ről a léc alá bombázott, 1-0. 40. perc: Egy előreívelt labda egyedül találta Sándori, akinek át­adását a hosszú kapufánál érkező Ragó a hálóba továbbította, l-l. 60. perc: Sivák hosszú átadását a rosszul helyezkedő makói védők közül kilépő Bogdány levette, ráve­zette a labdát Czirbusra, majd 14 m-ről a jobb alsó sarokba gurított, 1-2. 87. perc: Szögletet követően kava­rodás alakult ki a vendégek kapuja előtt, Maróti eszmélt a leggyorsab­ban, és 7 m-ről a kapu közepébe lőtt. 2-2. hogy hatalmas meglepetés szü­letik, de mivel a meccs hajrájá­ban Maróti Sándor jókor volt jó helyen, legalább az egyik pon­tot megmentette. A nem túl jó eredménynek szá­mító döntetlen ellenére is jónak minősíthető a Csongrád megyei­ek őszi szereplése, akik 22 pon­tot gyűjtve a 9. helyről mennek telelni. Kolozsvári János: - Magunk­nak köszönhetjük, hogy csak egy pontot szereztünk. Tbvábbi eredmények: Oroshá­za-Kecskemét 1-2, Szolnok-Tu­zsér l-O, Vecsés-Jászberény l-l, Kazincbarcika-Cegléd 1-3, BKV Előre-Bőcs 0-3, Vác-Tököl 6-1. A Ferencváros-Baktalórántháza összecsapást ma 18 órakor (Sport2) játsszák. SZÉLPÁL LÁSZLÓ A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kecskemét 1510 3 2 31­12 33 2. Szolnok 1510 2 3 24-1132 3. Vác 15 8 3 4 28­19 27 4. Ferencváros 14 7 5 2 27­17 26 5. Jászberény 15 0 5 4 12-12 23 6. Vecsés 15 5 8 2 22-20 23 7. Kazincbarcika 15 6 4 5 22-19 22 8. Baktalórántháza 14 6 4 4 18­17 22 9. Makó 15 5 7 3 24-17 22 10. Bőcs 15 5 6 4 26­16 21 11. BKV Elére 15 5 1 9 18-2316 12. Cegléd 15 5 1 9 15-3016 13. Orosháza 15 4 4 7 23-2816 14. Tuzsér 15 3 3 9 11­2412 15. Tökél 15 2 3 10 10­34 9 16. Mezékévesd 15 1 311 13­25 0 Azonos pontszámnál a több győzelem, majd a gólkülönbség rangsorol. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSAG, 14. F0RDUL0 A LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY ŐSZI. UTOLSO ELŐTTI BAJNOKI FORDULÓJÁBAN PÁLYAVÁLASZTÓKÉNT CSAK A DOROZSMÍ ES A KISTELEK TUDOTT NYERNI. EZ UTÓBBI HELYSZÍNEN A VENDÉGJÁTÉKOSOK A MÉRKŐZÉS VEGÉN ELVESZÍTETTEK A FEJÜKET ÚJSZENTIVÁN BALÁSTYA 0-2 (0-1) Újszentiván, 100 néző. Vezette: Fajkusz Újszentiván: Szűcs M. - Borbás, Gémes, Túri (Simony), Hegedűs (Székely), Békési, Diágity, Szűcs T., Temesvári. Rabi, Szűcs J. Edző: Cs. Tóth Zoltán. Balástya: Fodor - Bálint T (Gajdácsi), Zombori, Kovács, Döme, Krajczár, dr Széke, Kiszner (Szentmáitonl), Gémes (Jéjáit), Lőczi, Bálint D. Szakmai igazgató: Hajdú Sándor. Gólszerzők: Gémes (öngól), dr Széke (1 l-es­bél). Jók: senki. ill. Bálint D, Bálint T„ Gémes, Lé­czi. Ifjúságiak: Úiszentiván-Balástya 7-0 ÁSOTTHALOM-TISZASZIGET 1-3 (0-1) Ásotthalom, 100 néző Vezette: Kiss. Ásotthalom: Vassuth - Baka, Bartyik, Tóth Sz. T„ Bokányi B., Barbécz (Ferencz). Brakszató­risz, Farkas. Andréczkl, Papdi (Miklós), Bokányi Á. (Kothencz) Edző: Hevesi Tibor Gyenge Ba­lázs. Tiszasziget: Smiz D. - dr llija, Tímár, Koza, Tóth, Hajnal, Mazula, Juhász, Bischoff, Kasza, Völgyi. Edzé: Süveg József. Gólszerzők: Brakszatérisz. ill. Kasza (2), Völ­gyi Jók: Vassuth. III. mindenki Ifjúságiak: Ásotthalom-Tiszasziget 1-3 TÁPÉ MÓRAHALOM 0 -1 (0-1) Tápé, 100 néző. Vezette: Galambosi. Tápé: Kecskés (Horváth) - Király. Gyányi, Ge­recz, Lantos (Lukas), Méritz. Juhász, Deák (Szekeres). Ábrahám. Simon Edző: Hédi Mi­hály. Mérahalom: Ótott-Kovács - Nyári 1, Laczi N., Laczi l„ Illés, Tar), Simon (Bálint). Vér (Nyári L.), Imre, Patarcic (Malmos), Siha Edzé: Oros­házi László, Révész Gábor Gólszerző: Simon Jók: Móncz, Juhász, Simon, ill. Ótott-Kovács, Laczi N.. Imee Ifjusagiak: lapé Mérahalom 2-0 KISTELEK-CSANÁOPALOTA 2-1 (0-0) Kistelek. 100 néző. Vezette: Vereska Kistelek: Keresztes - Farkas. Szurgent (Zuh), Rácz, Hegedús. Bakonyi, Koncz M., Rostás (Ge­ra). Kanalas (Béres). Koncz R„ Kiss. Edzé: Kis­pál Csaba. Csanádpalota: Juhász - Horváth, Klembucz, Nagy, Zádorí, Szebehelyi, Baráth (Varga), Csó­kás, Szilvási, Imre. Halász. Edzé: Frank Csaba. Gólszerzék: Koncz M, Kiss, ill Bakonyi (én­gél). Kiállítva: Horváth. Zádori Jók: Kiss. Hegedűs, ill. Zádon, Csókás, Juhász. Ifjúságiak: Kistelek-Csanádpalota 2-1 KISKUNDOROZSMJGSZVSE 4-0 (2-0) Dorozsma, 100 néző. Vezette: Kurucsai Dorozsma: Varga - Csányi (Gábor). Szabó T„ Ottlik S., Csonka (Fazekas). Judik, Bosánszki M„ Bosánszki Zs., Tóth Cs, Maqanucz (Szabó T.). Ottlik R Edző: Ottlik Sándor. SZVSE: Molnár A. - Szőri. dr. Török, István, Szécsényi (Vér), Ágoston, Virágh J., Hegyesi (Kenderesé. Zsiké. Mangé. Virágh I Edzé: Sa­hin-Tóth Dezső. Gólszerzők-. Ottlik R. (2), Tóth Cs. (2). Jók: mindenki, ill. senki. Ifjúságiak: Dorozsma-SZVSE 1-6 SÁNDORFALVA-MINDSZENT 2-0 (1-0) Sándorfalva. 100 néző. Vezette: Baráth. Sándorfalva: Dobó - Major. Kurucsai (Szűcs J.). Nikolónyi. Piacsek. Lippai, Takács (Le­gyinszki), Radlcs, Kiss (Gonda). Bitó, Szűcs K. Edzé: Major László. Mindszent: Molnár - Szobácsi, Janiga. Talmá­csi, Schuszter, Bozó, Musa, Galambosi, Mucsi, Borsodi (Kovács). Pap (Rideg) Edzé: Antal Fe­renc. Gólszerző: Piacsek (2). Jók: Piacsek. Dobé, Lippai. Radics, ill Molnár. Mucsi, Musa Ifjúságiak: Sándorfalva Mindszent 9-0 NAGYMÁGOCS-RÖSZKE 2-5 (2-3) Nagymágocs, 100 néző. Vezette: Bartucz. Nagymágocs: Soós - Fazekas (Gulyás), Ta­kács, Magyar Z., Tóth I., Szepesi, Makai, Sándor Z., Markovlcs I . Magyar L„ Markovics N. Edző: Györgyi István Röszke: Földesi - Jenei (Tóth D ), Szűcs, Szal­ma (Tihanyi), Sztuparity Z (Handler), Tóth I., Szurcsik, Tanács, Balogh, Magyar, Sztuparity G. Edző: Berki István, Császár Károly Gólszerzők: Sándor Z (2), ill Sztuparity G (3), Magyar (2) Jók: senki, ill. mindenki. Ifjúságiak: Nagymágocs-Röszke 0-4 KISZ0MB0R-B0RDÁNY l-l (0-1) Kiszombor ,100 néző, vezette: Somodi. Kiszombor: Benyé - Rakity (Ornyik). Csizma­dia, Becsei, Tamasi (Tézsla Krisztián), Debre­czeni, Kovács, Tézsla László, Veszelovszki, Mol­nár. Bojeczán. Edző: Koczkás Zoltán. Bordány: Tari - Bán, Tombácz, Makra, Sádt, Bernáth, Lajké, Füieki, Bárkányi (Sztán), Szabó I. Zsolt, László (Szabó II. Zsolt) Játékos-edző: Szabó I Zsolt Gólszerzők: Molnár, III. Sádt Jók: Kovács, Becsei, ill. mindenki. Ifjúságiak: Kiszombor-Bordány 0-1 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Balástya 14 10 2 2 41-16 32 2. Kiskundorozsma 14 8 4 2 28-1128 3. Mérahalom 14 9 1 4 33-2128 4. Kistelek 14 7 5 2 29-15 26 5. Tiszasziget 14 7 4 3 30-19 25 6. Újszentiván 14 7 2 5 28-17 23 7. Ásotthalom 14 6 5 3 24-17 23 8. Sándortalva 14 5 6 3 26-19 21 9. Kiszombor 14 5 1 8 38­4116 10. Mindszent 14 5 1 8 26­3716 11. Röszke 14 4 3 7 22-3315 12. Nagymágocs 14 4 2 8 25­3514 13. Csanádpalota* 14 4 1 9 20-3112 14. SZVSE 14 3 2 9 16-3011 15. Tápé 14 3 2 9 9-3011 16. Bordány 14 2 5 7 13-3611 Sokat érhet a zalai pont A férfi teke Szuperliga szuper­rangadóján a Ferroép-Szeged ér­tékes pontot szerzett a bajnoki címvédő Zalaegerszeg otthoná­ban. A döntetlen igen ritka a tekében. Akad olyan idény, amikor a férfi Szuperliga kilencven meccséből egy sem végződik ikszre. Hogy eh­hez mi kell- Például az, ami Zala­egerszegen történt a két legjobb hazai férfigárda, a ZTK és a Ferro­ép-Szeged meccsén. A vendégek a hat párból négyet, a ha­zaiak kettőt nyertek meg - ez 2:4 -, ám a zalai együttes, a bajnoki cím védője összesítésben több csapatfát ütött, és az ezért járó két pontot ő kapta. így lett tehát 4:4. A számolás egyszerű volt, a pontot megszerezni már nem ennyire. Hatsávós pálya lévén három trió küzdött az első kör­ben a csurig megtelt zalai teke­központban. Aki esetleg nem fért be azon kétszáz szerencsés közé, aki a pálya mögötti lelátón szur­kolhatta végig a nagyszerű, izgal­mas találkozót, az bánhatta, mert remek szórakozásról ma­radt le. Az ország legjobb tekései ugyanis remek meccset vívtak. A szegedi együttesből Kakuk, Ko­vács G. és Fekete hozott egy-egy pontot, no meg hatvanöt fát. A folytatásban Karsai L. is megver­te ellenfelét, míg Kovács A. szen­vedett - helyette hatvan dobás után Földesi érkezett -, Kiss N. pedig hiába volt 613 fával a leg­eredményesebb szegedi, mégsem jutott ponthoz. Kiss Farkas elleni mérkőzésén az utolsó - összesí­tésben a 719.(1) - dobásig a Sze­ged állt győzelemre. Ám ekkor a zalai kilencest, Kiss pedig csak ötöst ütött - ezen múlt tehát a vendégsiker. Aki ott volt, nem bánta meg. M. J. JEGYZŐKÖNYV Hl Férfi teke Szuperliga, 9. forduló: Zalaegerszeg-Ferroép-Szeged 4:4 (3499-3495). A szegedi pontszer­zők: Kakuk 569, Karsai L. 577, Ko­vács G. 596, Fekete 598 fával. tetm/^m. Hőiépcső Kft. ?£MQ£P M€rf Ferroép Szer Kft- ^raíK* TíívSIMsráés Szerelőipariul $ Z E G E D í-COITlfOft Kft. Hat Csongrád megyei pont Tömegjelenet az algyői kapu előtt Fotó: Schmidt Andrea A Csanádpalotatol egy pont levonva. A labdarúgó NB III Alföld csoport 14. fordulójában megyei csa­pataink közül a Tisza Volán SC Csongrádról hozta el a három pontot, a HFC pedig vesztett állásból fordítva nyert. Az Algyő teljesítményére sem lehet panasz, de a külső körülmények nem kedveztek számára a Honvéd II. ellen. MUNKATÁRSUNKTÓL ALGYÓ-HONVÉD II. 1-3 (0-1) Algyő, 200 néző. Vezette: Czirbuly. Algyő: Tombácz - Varga N., Vass, Sípos, Kothencz, Krucsó - Retek, Gyimesi (Tóth L), Végh, Daróczi - Pálinkó. Edző: Tóth Ákos. Honvéd II.: Gyenes - Mogyorósi, Pomper, Debreczeni, Bojtor- Montana (Varga Cs.), Magasföldi, Szőllősi (Hock), Diego (Fritz) - Abbas, Koós. Edző: Csábi József. Gólszerzők: Retek, ill. Abbas, Pomper (11-esből), Koós. Nyílt csatában, óriási küzdelem­ben veszített az Algyő a hét profi­val felálló vendégekkel szemben. A szerencsétlenül bekapott gól után a hazaiak minden erejükkel tá­madtak, ám mégis a Honvéd szer­zett Újabb gólt, Pomper vitatott ti­zenegyesével. Retek szépségdíjas találata visszahozta ugyan a remé­nyeket, ám Koós lesgyanús hely­zetből szerzett gólja végleg szerte­foszlatta aZ algyői álmokat. A vesz­tes Algyő a nézők tapsától kísérve jöhetett le a pályáról, a beugró síp­mesternek viszont bizonyára nem ez volt a legjobb mérkőzése... Tóth Ákos: - A Honvéd profi­jaitól tartottam, de a játékvezető döntött... Jók: az egész csapat, ill. Abbas, Pomper, Varga Cs. CSONGRÁDI TISZAPART SE-TISZA VOLÁN SC 0-3 (0-1) Csongrád, 200 néző. Vezette: Rácz B. Csongrád: Bíró - Szeri, Bagi, Forgó (Kozma), Bánfi - Deli - Keller I., Szűcs D. (Antal), Keller Z., Bárdosi - Bertók. Megbízott edző: Gál Lajos. Tisza Volán: Czlrják - Laczkó J., Kreizler, Mórocz, Radnai - Kardos - Szélpál T. (Bubori), Burány, Brinszky, Zakar (Har­mos) - Homma (Péter). Edző: Protity Sándor. Gólszerzők: Zakar, Homma, Bubori. A vendégek már az első félidőben véglegesen eldönthették volna a mérkőzést. Több helyzetet is ki­dolgoztak, de ekkor még - egy ki­vétellel - Bíró kapus jól állta a sa­rat. A szünet utári a Tisza Volán átengedte a területet a Csongrád­nak, amely előtt adódtak szépíté­si lehetőségek, de ezek kimarad­tak. A találkozó a 71. percig, Homma kontrából elért találatá­ig tartogatott izgalmakat, majd a házigazdáknak a végső kegye­lemdöfést tíz perccel a lefújás előtt Bubori adta meg. A szegedi­ek sikere egyértelmű és megérde­melt, de az összképet nézve a gólkülönbség kissé túlzott. Gál Lajos: - Sajnos ott folytat­tuk, ahol abbahagytuk... Protity Sándor: - Ha nem is könnyen, de hoztuk a kötelező győzelmet. Jók: Bíró, Bagi, Szeri, ill. Mó­rocz, Kardos, Burány, Zakar. HFC—SZOLNOKI SPARTACUS 3-2 (0-2) Vásárhely, városi stadion, 150 néző. Ve­zette: Kelemen. HFC: Sós - Szűcs, Pécsek, Antal, Huszár - Mészáros (Nagy A.), Borbás Zs., Frank (Czina), Marton (Rácz D.) - Varga M„ Bernát. Edző: Rostás Károly. Szolnoki Spartacus: Koncz - Balázs, Boda, Kővári, Bezzeg - Gódor (Bogdán), Dálnoki, Fülöp, Lippai - Sárkány, Ruskó (Horváth Cs.). Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Szűcs (11-esből), Borbás Zs., Rácz D„ ill. Ruskó, Sárkány. Sáros, mély talajú pályán vásár­helyi támadásokkal indult, és szolnoki találattal folytatódott a mérkőzés. A gól megfogta a HFC-t, és ezt kihasználva, a szü­net előtti percben már kétgólosra növekedett a vendégek előnye. A fordulás után azonnal góllal kez­dett a házigazda, sőt: tíz perc el­teltével már döntetlenre állt a meccs. A folytatásban a lendület­ben lévő hazai gárda helyzetek sokaságát hagyta ki - közte egy tizenegyest is -, de az utolsó előt­ti percben szerzett Rácz-góllal végül megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Rostás Károly: - A második félidőben óriási energiákat moz­gósítottunk, így megérdemelten szereztük meg a győzelmet. Jók: Szűcs, Pécsek, Antal, Bor­bás Zs., Bernát, ill. Boda, Fülöp, Sárkány. Tbvábbi eredmények: Monor­REAC II. l-l, Békéscsaba-Szi­getszentmiklós 2-1, Baja-Ör­kény 5-1, Vasas II.-Kiskunfél­egyháza 2-2, Dabas-Gyula O-O. A BAJNOKSÁG ALLÁSA 1. Baja 2. Békéscsaba 3. Tisza Volán 4. Honvéd II. 5. Gyula 6. Monor 7. Vasas II. 8. Kiskunfélegyháza 9. HFC 10. Dabas 11. Szigetszentmiklés 12. Algyő 13. Szolnoki S. 14. REACII. 15. Csongrád 16. Örkény 14 13 0 1 44-19 39 14 10 3 1 43­17 33 14 9 1 4 43-23 28 14 8 2 4 41-19 26 14 7 5 2 23­17 26 14 7 3 4 24­18 24 14 6 3 5 18-16 21 14 6 3 5 23-3121 14 6 1 7 25-3019 14 4 2 8 21­24 14 14 4 2 8 20-26 14 14 4 1 9 14-29 13 14 4 010 16­31 12 14 3 3 8 16-46 12 14 3 2 9 17-2211 14 2 1 11 17-31 7