Délmagyarország, 2007. április (97. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-02 / 77. szám

HÉTFŐ, 2007. ÁPRILIS 2. • A DÉL SPORTJA* Pótáék nagy csatában szenvedtek vereséget Ezüstérem párosban BELGRÁD (MTI) A Póta Georgina, Tóth Krisztina duó ezüstérmet szerzett a női páro­sok versenyében a belgrádi asztalitenisz Európa-bajnokságon, miu­tán a döntőben szoros csatában 4:3-ra kikapott a Szvetlana Ganyina, Viktorija Pavlovics orosz, fehérorosz kettőstől. Két pont előnyre tett szert a Debrecen Kipukkadt az MTK A labdarúgó Borsodi Liga 22. fordulójában megint helycsere történt a tabella élén. A koráb­bi második Debrecen könnye­dén legyőzte a Tatabányát, az eddigi első MTK viszont kika­pott a Kaposvártól. A Vác mel­lett most a Sopron áll kiesőhe­lyen. Eredmények: DEBRECEN-TATABÁNYA 2-0 (1-0) Debrecen, 5000 néző. Vezette: Havrilla (szlovák!). Gólszerző: Sidibe (23., 50.). PÉCS-ÚJPEST 0-1 (0-0) VAC-FEHERVAR 0-2 (0-2) Vác, 1500 néző. Vezette: Szilasi. Gólszerzők: Mohi (15.), Horváth F. (37.). Kiállítva: Koller (68.-Fehérvár). SOPRON-REAC 2-3 (2-2) Sopron, 2500 néző. Vezette: Bognár. Gólszerzők: Sira (20.), Magasföldi (36.), ill. Somorjai (7.), Regedei (41.), Torma (59. - 11-esből). Kiállítva: Ankamah (19.), ill. Kapcsos (19.). A Zalaegerszeg-Honvéd mérkőzést ma (18, Sport2) játsszák. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Gólszerző: Vaskó (72.). 1. Debrecen 2215 3 4 41-16 48 2. Mik 2214 4 4 40-18 48 KAPOSVÁR-MTK1-0 (1-0) 3. Újpest 2212 3 7 29-19 39 Kaposvár, 2500 néző. Vezette: Gergely. 4. Zalaegerszeg 2112 3 6 35-26 39 Gólszerző: Alves (42). 5. Fehérvár 2210 3 9 30-27 33 Kiállítva: Mező (68. - Kaposvár). 6. Diósgyőr 2210 3 9 30­30 33 7. Vasas 22 9 5 8 25-29 32 PAKS-GYŐR 2-2 (0-1) 8. Pécs 22 7 8 7 22-26 29 Paks, 2000 néző. Vezette: Sápi. 9. Honved 21 8 4 9 35­3128 Gólszerzők: Horváth S. (54., 86), ill. 10. Gyér 22 7 7 8 27­30 28 Brnovics (14.), Stark (84.-11-esből). 11. Paks 22 7 6 9 23­24 27 12. Kaposvár 22 8 212 26-27 26 VASAS-DIÓSGYŐR 2-2 (0-0) 13. REAC 22 7 510 29-38 26 Budapest, lllovszky-stadion, 4000 néző. 14. latabánya 22 7 213 31­40 23 Vezette: Berger. 15. Sopron 22 7 213 19-37 23 Gólszerzők: Lázok (60., 78.), ill. Douva 16. Vác 22 2 614 15-3912 (80., 85.). SZ. L. Menetel a Vásárhely A labdarúgó NB III-ban sze­replő megyei együttesek közül nyert az Algyő és a HFC, a Csongrád idegenben kapott ki. A Vásárhely folytatta tavaszi jó szereplését. MUNKATÁRSAINKTÓL ALGYŐ-GYULA 3-1 (l-l) Algyő, 100 néző. Vezette: Mozsár. Algyő: Ábrahám - Varga N. (Szélpál A.), Kothencz, Vass, Krucsó - Retek. Gyimesi, Sipos, Daróczi - Katona (Balogh), Pálin­kó Edző: Lóczi István. Gyula: Kiu - Fabulya (Radnóti), Pri­bolyszki, Bányai R, Laurinyecz - Oláh ­Cseke (Kádár), Varga A., Tamási, Süli (Sztraczinszki) - Germán. Edző: Oláh Ferenc. Gólszerzők: Pálinkó, Katona, Kothencz, ill. Tamási. A győzelmi kényszertől hajtott Algyő valósággal nekiesett ellen­felének, azonban a korán beka­pott potyagól lehűtötte a hazai kedélyeket. A második félidőben a végrehajtott cserék és hadrendi változás után a házigazdák soro­zatos támadásaikkal megtörték a vendégek ellenállását. Lóczi István: - Kiszenvedtük a győzelmet, magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Jók: Kothencz, Retek, Pálinkó, ill. Tamási, Bányai P. HFC—SZARVAS 5-1 (l-l) Vásárhely, városi stadion, 350 néző. Ve­zette: Barta. HFC: Bíró - Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Huszár (Mucsi D.) - Varga M„ Nagy A., Keller, Marton (Rácz D.) - Bernát, Ru­szinszki (Borbás P). Edző: Rostás Károly. Szarvas: Demjén - Medvegy, Pákozdi, Rónyai, Kis M. - Kajtár (Terhes), Darida R, Kasik (Kugyela), Csellár (Kiszel) - Kli­maj, Bene. Edző: Cziglédczki Ákos. Gólszerzők: Bernát (2), Mészáros, Dál­naki. Ruzsinszki, ill. Bene (11-esből). Az első félidőben sok hibával ját­szott a hazai együttes, és megle­petésre a vendégek szereztek ve­zetést. Még a szünet előtt Bernát egyenlített, és ez megnyugtatta a HFC-t. Fordulás után már csak egy csapat volt a pályán. Sorozat­ban alakították ki a gólhelyzete­ket a házigazdák, és ezekből né­gyet értékesítettek is. Az esélyek­nek megfelelően magabiztos si­kert aratott a Vásárhely. Rostás Károly: - Az első félidei gyenge játék után a második fél­időben már az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Jók: Dálnaki, Keller, Mészáros, Bernát, ill. Bene. SZOLNOKI SPARTACUS-CSONGRÁDI TISZAPART SE 1-0 (0-0) Szolnok, 50 néző. Vezette: Viczián. Szolnok: Bak - Szabó, Luca, Kosaras, Gódor- Balázs, Horváth, Bontovics (Dál­noki), Nagy - Sárkány, Ruskó. Edző: Gö­möri Béla. Csongrád: Palatinusz - Kozma, Forgó, Lovas - Szeri, Korom, Bagi, Lévai, Váradi (Sazbó) - Bertók, Kovács (Bárdosi). Edző: Kurucz István. Gólszerző: Sárkány. Az első félidőben a játék a Csongrád térfelén folyt, és a ha­zaiak nagy magassági fölényüket kihasználva rögzített helyzetek­nél sok veszélyt jelentettek. A szünet után a játék teljesen ki­egyenlítődött, sőt a vendégek már többet birtokolták a labdát. Ennek ellenére a 77. percben egy szögletet követően Sárkány ered­ményes tudott lenni, 1-0. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Kurucz István: - A mérkőzés képe alapján nem érdemeltünk vereséget. Jók: Luca, Horváth, Sárkány, ill. Kozma, Bagi, Bertók. További eredmények: Örkény-Mezőtúr 2-1, Újszász-Cegléd 0-1, Baja-Túrkeve 3-1, Kiskunfélegyháza—Monor 2-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Örkény 2. Cegléd 3. HFC 4. Algyo 5. Szolnoki S. 6. Mezőtúr 7. Gyula 8. Monor 9. Kiskuntélegyhaza 10. Baja 11. Túrkeve 12. Csongrád 13. Újszász 14. Szarvas 1713 2 2 26­13 41 17 12 4 1 35-15 40 17 10 3 4 39-14 33 17 10 2 5 38-16 32 17 8 4 5 28-22 28 17 8 2 7 31-33 26 17 7 4 6 28­27 25 17 7 2 8 29-28 23 17 6 3 8 20-20 21 17 6 1 10 29-35 19 17 4 3 10 20-35 15 17 4 3 10 19-40 15 17 3 4 10 20-3313 17 1 3 13 14-45 6 Hazai pályán hibátlan a Szeviép Magabiztos, a szurkolóktól is elvárt fölényes győzelmet ara­tott a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapa­ta a Vasas ellen. A Tisza-partiak negyven ponttal verték meg a fővárosiakat. Érdekes dolgot mesélt a meccs lefújása után Tlirsics Sándor, a Vasas vezetőedzője. A kiváló szakember arról panaszkodott, hiába kezdtek el évekkel ezelőtt egy komoly munkát, lehet, hogy ez pillanatok alatt összedől. Nem a vereség miatt volt csaló­dott. Nem azért, mert a Szevi­ép-Szeged 94-54-re legyőzte a ta­nítványait. Sőt nem is azért, mert néha bizony a játékosai csak nyomozták a labdát, a Ti­sza-partiak iskolajátékot mutat­tak be ellenük. Azért volt mérges, mert csapa­ta körül megjelentek a hiénák, azok a menedzserek, akik telebe­szélik a kosárlabdázók fejét. Ál­talában papolnak nekik, ámítják őket: pénzről, jobb csapatról, ní­vósabb bajnokságról. És a fiata­lok bedőlnek. Nagy valószínű­séggel a nyáron így a Vasas tehet­ségei közül is többen távoznak. El kell ismerni, nem az A cso­port legkiemelkedőbb tudású gárdája a Csata DSK, de üde színfoltja, hiszen légiós nélkül játszanak, és Dénes Krisztinát le­számítva mindnyájan fiatalok. A jövő csapata. Éppen ezért a Szeviép elleni meccs számukra gyakorlás volt. Izsák Judit (jobbról) harcosan kosárlabdázott a Vasas ellen Fotó: Segesvári Csaba A szegediek számára is. A hét vé­gén a soproni Magyar Kupa Final Főúrban szerepelnek majd a Pe­resztegi-tanítványok. A szombat esti meccs jó kis edzőmeccs volt. Jobb volt, mint egy edzés, mert élesben gyakorolhattak a hazai­ak. Voltak biztató támadások, di­csérhető védekezési variációk. És ez volt a lényeg: minél jobb for­mába lendülni a vasárnapi, DKSK elleni elődöntőre. Ami pe­dig igazán nagy dolognak számít: az idei bajnokságban a Szevi­ép-Szeged hazai pályán veretlen maradt: mindenki lógó orral tá­vozott az újszegedi sportcsar­nokból. A Vasas is, hiszen 94-54-re nyert a Tisza-parti ala­kulat. SÜLI RÓBERT ••i HT SZEVIÉP- • VASAS CSATA SZEGED Ygr 94-54 (32-22,15-9, 24-7,23-16) i KAJDACSI JUDITOT NEM TUDTÁK TARTANI Kajdacsi Judit már a mérkőzés elején remekül kosárlabdázott. A válogatott center tisztában volt vele, hogy a fiatal fővárosi centerek nem sok eséllyel ve­szik fel ellene a küzdelmet, jóval erősebb a Vasas játékosainál. Kajdacsi 28 és fél percet játszott. Ennyi idő alatt szerzett 15 pontot. Mezőnybeli mutatója 9/6, azaz 67 százalékos teljesítmény. Összesen 17 lepattanót kapdosott össze, eb­ből tíz volt védő. Kiharcolt három szabálytalanságot, és szerzett négy labdát. Volt egy gólpassza és egy blokkja is. Ez összesen 32 IBM-pontra volt elegendő. NB IA csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Ve­zette: Balog, Gál. Szeviép-Szeged: Vrancseva 8/6, FŰRÉSZ 10, MÉSZÁROS 12/6, Tomova 15, KAJ­DACSI 15. Cserék: Russai 11/3, IZSÁK 9/3, Szlimák 8, Pungor 2, Aranyics 4, Tóth. Edző: Peresztegi Nagy Ákos. Vasas: Semsei 8, FEJES 13, Fekete, Dénes 2, LAKLÓTH 14/3 Cserek: Hutlassa, Rasheed 9/6, Czank 4, Szécsi 4, Berta, Vincze. Edző: Tursics Sándor. Ossz. dobóteljesítmény. 34/64 53%, ill. 19/57 33%. Kétpontos: 28/48 58%, ill. 16/44 36%. Hárompontos: 6/16 38%, ill. 3/13 23%. Büntetők: 20/27 74%, ill. 13/19 68%. Lepattanók: 42, ill. 20 Szerzett labda: 21, ill. 11. Eladott labda: 19/23. Gólpassz: 26, ill. 7 Blokk: 3, ill. 2. IBM-pontok: 148. ill. 55. BSszvínvtársasAG r SZEUIÉP ísvíriyvl z © IKESZ Autó A megbízható megoldás aofo.V Ibvábbi eredmények az alapszakasz utolsó előtti fordulójából, amelyben nem született meglepetés, az esélyes csapatok nyertek: Szekszárd-Kanizsa 82-47 (19-13, 18-6, 27-15, 18-13), SEAT Foton Győr-BEAC-Újbuda 81-43 (29-12, 11-14, 27-5, 14-12), Kecskemé­ti KC-Szolnoki NKK 58-69 (17-15, 13-24, 15-12, 13-18), Zala Vo­lán-Cegléd 88-52 (33-13, 19-14, 11-16, 25-9). Bodrogi Bau: megvan a negyedik siker Két hónapos nyeretlenségi sorozat után megszerezte negyedik legjobbja, Nyilas (34 IBM-pont, ményt a csapatok magukkal vi­győzelmét az NB IA csoportos kosárlabda-bajnokságban a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli csapata. ••••• BODROGI BAU K8¥i KAPOSVÁR 79-66 (20-12,17-18, 23-20,19-16) 22 pont, 15 lepattanó) még húsz fölé tornázta pontjai számát, ő szerezte a mérkőzés utolsó kosa­rát is, kialakítva 79-66-os vég­eredményt. A vásárhelyi győze­lem értékét növeli, hogy az ered­szik az alsóházi rájátszásra. Czuprák László: Kiváló vé­dekezésünknek köszönhetjük a győzelmet. Gratulálok a csapat­nak. MÉHES GÁBOR NB IA csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Csősz, dr. Páli, Kiss L. Bodrogi Bau: Drahos 5/3, BROOKS 24/15, NYILAS 22/9, KOVÁTS 9, GÉMES 15/3. Csere: Utasi 2, Jarosevits 2. Edző: Czuprák László. Kaposvári KK: CSIRKE 10/6, Uhegwu 2, Szőke 11/3, HENDLEIN 26/15, Orosz 3. Csere.- Dávid 12/6, Márkus, Filipovics 2, Kiss K„ Vojvoda. Edző: Dzunics Branisz­fáv. A kezdeti bakikavalkádból a Ka­posvár jött ki jobban, a 6. perc­ben 10-5-re vezettek Csirkéék. Ám a folytatásban beindult a Kosársuli triplatagozata: Nyilas, Brooks, valamint Drahos is be­talált kintről, és összességében 15-O-s rohanást produkált Czuprák László edző csapata. Tompának, motiválatlannak tűntek a somogyi játékosok, akiken Dzunics edző időkérései sem segítettek. Brooks újabb hármast dobott, a korábban a Kaposvárral bajnoki címet szer­zett Gémes pedig nemcsak tábla alatt dolgozott kitűnően, de még egy trojkával is kedveske­dett egykori klubjának. Gémes mellett villogott a másik exka­posvári, Nyilas is. A Bodrogi Bau az ellenfél harmatos dobó­százalékának köszönhetően az első félidőben 30(!) lepattanót szerzett, ennek az egyharmadát Nyilas egymaga csípte fülön. Miközben a kék-sárgák kulcs­emberei egymást múlták felül, a túloldalon a korábbi válogatott center, Orosz László az első fél­idő során pont nélkül maradt, és 18 perc alatt egyetlen rádo­bást tudott felmutatni. A fenti­ek ismeretében aligha meglepő, hogy a félidőben 37-30-as ered­mény virított a táblán. A szünet után Hendlein hat perc alatt négy triplát is bevará­zsolt, a Kaposvár azonban így sem került közelebb a sikerhez, lévén a vendégek zónáját Nyilas és Brooks is átdobta. Amikor a 33. percben 64-50-nél Orosz cserét kért, egyértelművé vált: a Kaposvár lélekben feladta a meccset. A hajrában a mezőny EDZŐVÁLTÁS A KECSKEMET CSAPATANAL Közös megegyezéssel szerződést bontott az Univer KSE férfi kosárlabdacsapa­tának vezetősége és Meszlényi Róbert vezetőedző - erről a klub tájékoztatta az MTI-t. A szezon végéig megbízott trénerként Forray Gábor, az eddigi pályaedző irányítja majd az együttest. Brooks megéri a pénzét, remekül játszott Fotó: Tésik Attila