Délmagyarország, 2005. szeptember (95. évfolyam, 204-229. szám)

2005-09-26 / 225. szám

II. • A DÉL SPORTJA" HÉTFŐ, 2005. SZEPTEMBER 26. Munkában a hetek óta jó formában játszó Djurkovics (6-os mezben) és Herbert, valamint a Csömö­rön kiválóan védő Szente Fotó: Miskolczi Róbert HASZNOSABB AZ EDZÉS Csömörön az első félidő szünetére vonultak le a játékosok, amikor Vladan Maticsot kérdeztük a látottakról. A szerb válogatott szélső előbb humoros­ra vette a választ: „Már ez lesz a harmadik mérkőzés, s elmondhatom, si­keres másodedző vagyok, hiszen mindannyiszor nyertek a csapataim. Ezt a felnőtt meccset meg akár el is hagyhatnánk, mert hasznosabb lett volna egy kiadós, s hajtós edzés. Abból jobban épült volna a csapat a szombati BL-bemutatkozásra. De hát ilyen a bajnokság. Ugyanakkor érthető, hogy a kiscsapatok is ragaszkodnak a teljes létszámú bajnoksághoz." eredmény. Azután ugyanis be­lendültek a Tisza-partiak. Főleg Vadkerti játszott nagy kedvvel és eredményesen. - Jól tudtam érvényesíteni a gyorsaságomat, s így lerohanás­ból szereztem sok gólt - mondta a válogatott balszélső. Közben pedig a kapuban Szente Gábor remekelt, akinek még hétméte­resből is csak egyszer tudtak gólt szerezni, pedig a csömöriek há­romszor is próbálkoztak. Talán egy kicsit nagyobb ütemben is nőhetett volna a gólkülönbség, azonban a Pick kényelmesebb tempójára is van magyarázat: így is állandóan nőtt a távolság. A szünetben Ilyés kissé sánti­kálva ment az öltözőbe, de a má­sodik félidőre Pióker Sándor segít­ségével már teljesen fitten érke­zett. Sőt! A válogatott átlövő a mérkőzés végére annyira belejött a játékba, hogy a csapat második legeredményesebb játékosa lett. A második harminc percre Kovács Péter pályára küldte a cseréit is, és az ifjúsági mérkőzésen is játszó Lele Ákosnak is bizalmat szava­zott. A 17 éves fiatal pedig egy al­kalom kivételével élt is a kínálko­zó gólszerzési lehetőséggel. Ibvábbi bajnoki eredmények: Győr-Tatabánya 23-21, Nyír­egyháza-Dunaferr 22-36, Hargi­ta-Debrecen 29-29, PLER-Air­port-Komló 34-25, Békés­Veszprém 22-41. A hét közben játszott bajnoki összecsapáson: Győr-Veszprém 28-38. AZ ÁLLÁS 1. Veszprém 5 5 -- 202-123 10 2. Pick Szeged 5 5 - - 158 - 95 10 3. Dunaterr 4 4 - - 158-105 8 .4. PLER 5 4 - 1 159-122 8 5. Tatabanya 4 3 - 1 118- 93 8 6. Komló 4 2 - 2 95-107 4 7. Győr 5 2 - 3 128-152 4 8. Debrecen 4 - 1 3 87-115 1 9. Hargita 4 - 1 3 102-150 1 10.Békés 4-- 4103-1410 11.Nyíregyháza 4-- 4101-143 0 12. Csömör 4 - - 4 88-154 0 SÜLI JÓZSEF LOMBARD f Mw^rfrr: i cy/iinz^,) szeviép , »Mobile" Irim*' PQs^SoSHE ZIXEM 2000 Horvát-szlovák Davis Kupa-döntő Horvátország és Szlovákia férfi teniszválogatottja harcolta ki a Davis Kupa-döntőben velő rész­vételt. MUNKATÁRSUNKTÓL A horvátok után a szlovákok ju­tottak he a december 2. és 4. kö­zött sorra kerülő döntőbe a te­nisz Davis Kupában, miután a pozsonyi elődöntő vasárnapi el­ső egyesében Dominik Hrbaty három szettben jobbnak bizo­nyult az argentin Guillermo Co­riánál, így - csakúgy, mint Split­ben - a házigazdák 3-1-es, be­hozhatatlan előnyre tettek szert. A horvátok - a legenda, Goran Ivanisevic is a padon ült - óriási csatában nyertek az oro­szok ellen. A szlovákok és a horvátokhoz, történetük során először léphet­nek pályára a sorozat fináléjá­ban. Eredmény, elődöntő: Szlová­kia-Argentína 3-1 Eredmények: Hrbaty-Coria 7:6 (7-2), 6:2, 6:3, Beck, Merti­nak-Nalbandian, Pucrta 7:6 (7-5), 7:5, 7:6 (7-5) Beck-Coria 7:5, 6:4, 6:4, Hrbaty-Nalbandi­an6:3, 5:7, 5:7, 3:6. Horvátország-Oroszország 3-2 Eredmények: Ljubicic-Davi­gyenko 6:3, 7:6 (8-6), 6:4, Karlo­vic-Turszunov 4:6, 4:6, An­cic-Davigyenko 5:7, 4:6, 7:5, 4:6, Ljubicic-Juzsnyij 3:6, 6:3, 6:4, 4:6, 6:4, Ancic, Ljubi­cic-Andrejev, Turszunov 6:2, 4:6, 7:6(7-5),3:6, 6:4. Rakó Dávid érmet szeretne nyerni a szegedi vb-n Vk-aranyakkal hangol Világkupa-sikerekkel készül a szegedi WAKO kick-box világ­bajnokságra a Röszke SK ver­senyzője, Rakó Dávid. MUNKATÁRSUNKTÓL Egyedülálló bravúrt vitt véghez Ra­kó Dávid. A január óta kick-box szakosztállyal is bővült Röszke SK sportolója három Világkupán in­dult az idén a -74 kg-os súlycso­port semi-contact kategóriájában, és ebből kettőt megnyert, egyen pedig mástxlik lett. A szlovéniai Mariborban és a nyíregyházi via­dalon nem volt nála jobb, míg az olaszországi Piacenzában csak a döntőben kapott ki. Ha nem csú­szik be sérülés, akkor az október közepi magyar bajnoki döntőnek is ő az esélyese, ráadásul a váloga­tott szövetségi kapitányánál szin­tén ő a favorit a szegedi WAKO-vi­lágbajnokságon ebben a szabály­rendszerben. Az eseményre egyéb­ként várhatóan több mint ezer ver­senyző érkezik majd. Rakó már túl van egy tatai edzőtáboron, és a vb előtt két hétig újra Tatán, majd egy hétig Szegeden készül a válogatot­tal. Mint említettük, a Röszke SK ja­nuár óta bővült az új szakosztály­lyal. A klub kick-boxosait a Com­bat D SC egykori tagjai alkotják, akik elsősorban Magvari László polgármester és Csonka Imre szakosztályvezető segítségével önállósodtak. Rakó mellett jelen­leg két junior világbajnoki bronz­érmes (Makra Balázs, Kovács Ri­chárd) is Ibpp Róbert és Herczeg Béla edzők csapatában edz. Floratom-siker ASZTALITENISZ Közel húsz év elteltével láthatott a közönség újhól első osztályú asz­talitenisz-mérkőzést Szegeden.A Floratom magabiztosan múlta leliil a Zsámbék együttesét. MUNKATÁRSUNKTÓL A papírforma szegedi sikert jósolt, ennek ellenére kellemetlen megle­petéssel indult a találkozó. A két páros meccs után ugyanis 2:0-ra a vendégek vezettek. A Dudás-Luk ács duó a döntő játszmában há­rom meccslabdáról veszített. A másik párost az elmúlt bajnoki­hoz képest megváltoztatta Tóth Tibor edző. Lehetőséget adott Bo­hács oldalán Szollárnak. Ez az egység is a döntő játszmában ma­radt alul. Nem féltette csapatát a szépszámú közönség, a házigazda nagy szurkolás közepette dolgozta le hátrányát. A vérszemet kapott vendégek ellen először Dudás és Kriston győzött magabiztosan, 2:2. Bohács roppant fontos sikeré­vel átvette a vezetést csapatának, a svájci első osztályból szerződtetett Hoffmannt győzte le. Lukács nem bírt a válogatott edzéseit látogató, éveken át Németországban profis­kixló Futó-Molnárral, 3:3. Paprikás volt a hangulat, az asztalitenisz-berkekben megle­hetősen vehemens szurkolásáról híres szegedi közönség űzte-haj­totta csapatát. Kristonék 3:3 után már nem hibáztak. Az egy­kori jugoszláv válogatott Dudás első szegedi meccsén mindössze egy szettet veszítve parádézott, ugyanígy egy játszmát bukott a még mindig zseniális Kriston. Három egyéni mérkőzésüket mindketten megnyerték. Lukács győzelmével 7:3-ra elhúzott a házigazda, végül a magabiztosan játsző Bohács sikere jelentette a 10:3-as győzelmet. GYŐZELMEK Floratom-Szeged Zsambék 10:3 Férfi asztalitenisz-mérkőzés. Ext­raliga, Szeged. 100 néző. A szegedi győzelmeket szerezte: Du­dás Róbert Kriston Zsolt Bohács Gábor 3-3, Lukács Levente 1. NB.I/B Kelet: Szegedi AC I Postás Matáv 17:1 Győzött Kószó István, Simon Gergő, Szelei Szabolcs 4-4. Lele Viktor 3, a Koszfr Szelei és a Lele- Simon páros. Kriston bizonyította klasszisát Fotó: Schmidt Andrea Holnap már Nyíregyházán játszik a ñck Egyosztálynyi különbség KÉZILABDA Ötödik mérkőzése után is ve­retlen maradt a Pick Szeged fér­fi kézilabdacsapata. Igaz, Csö­mörön ez egy pillanatig sem volt kétséges, hiszen a Tisza-parti gárda 37-21-re bizonyult jobb­nak. Főpróbának nem volt rossz CSÖMÖR KSK-PICK SZEGED 37-21 (9-18) A Szeviép-Szeged NB I A cso­portos női kosárlabdacsapata a hét végén kezdődő bajnoki rajt előtt remek főpróbát tartott: edzőmeccsen 83-54-re legyőzte a Vojvodina együttesét. A hét végén, vasárnap már éles meccset játszik a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabda­csapata. Megkezdődik a bajnok­ság, a Tisza-parti együttes ide­genben, a Győr ellen lép majd pályára. Nem lesz majd egyszerű feladat a kisalföldiekkel csatázni, hiszen nagyon készül a Rába Quelle Foton néven szereplő ala­kulat a szegediek elleni találko­zóra. Zseljko Dokics csapatát nagy valószínűséggel telt ház fo­gadja majd. Tegnap kora délután főpróbát tartott a Szeviép. Az ellenfél a vajdasági Vojvodina volt. A szer­bek szombaton a Szolnokkal csa­táztak, és akkor 87-83-ra kikap­tak. Jól kezdtek Mészárosék, az immár megszokott erőszakos vé­dekezéssel rendesen meglepték a riválist, az első negyedben rende­sen megléptek az Újvidékiektől. Dokics mester sajnos nem lehe­tett maradéktalanul boldog, a vá­logatott irányító Török Szilvia ugyanis deréksérülést szenve­dett, nem is tudta folytatni a já­tékot. Pungor sem maradt ki a pontgyártásból A második negyedben már húsz is volt „közte", bejöttek a kinti dobások is, így a félidőben 43-27 volt az eredmény. A má­sodik felvonásban sem változott sokat a helyzet, a gyors indítá­Fotó: Karnok Csaba sokból elért kosaraknak köszön­hetően még nagyobb lett a távol­ság a két csapat között. Örömteli esemény volt, hogy Szlimák amint pályára lépett, gyorsan be­vágott két triplát. A vége örömjá­tékot hozott, a Szeviép-Szeged magabiztosan nyerte a találko­zót, 83-54. SZEVIÉP-SZEGEO—VOJVODINA (SZERB) 83-54 (21-9,22-18,23-14,17-13) Előkészületi női kosárlabda-mérkőzés, 100 néző. Vezette. Vadász, Varga. Szeviép: Török 2, Mészáros 15/6, Na­gyova 14/3, Russai 12/3, Kajdacsi 13. Cserék: Izsák 9/3, Spirkova 2, Szlimák 9/6, Kovács, Pungor 6/3, Bozóky 1, Fü­löp. Edző: Zseljko Dokics. S. R. MEGLEPETÉS EB A szerbia-montenegrói férfi kosár­labda Európa-bajnokság tele volt meglepetésekkel, s még a fináléra is jutott belőle, hiszen nagyon ke­vesen gondolták azt, hogy a világ­bajnoki bronzérmes Németország ellenfele Görögország lesz. Egyébként az elődöntőben mindkét válogatott mindössze egyetlen pon­tocskával bizonyult jobbnak. Az is közös a két összecsapáson, hogy az utolsó másodpercekben fordított az eredményen a nyertes. A görögöknél a hátvéd Dimitrosz Diamantidisz, míg a németeknél a 27 pontig jutó, Dirk Nowitzki dobta 3 másodperc­cel a záró dudaszó előtt a tripláját Eredmény, elődöntő: Németor­szág-Spanyolország 74-73, Gö­rögország-Franciaország 67-66. A döntő lapzártánk után ért véget. NB l-es férfi mérkőzés. Csömör, 200 né­ző. Vezette: Kisfalvi, Péli. Csömör: Zsembery - GIGLER 6, Kárpáti 4 (1), Kende 3, Pál 5 (1), RÁCZ3, Szlan­kó Csere: Kovács (kapus), Elek, Piroska, Felvári. Edző: Adorján Gábor. Pick Szeged: SZENTE - Berta 2, Bakos I, Andjelkovics, Herbert 1, ILYÉS 5, VAD­KERTI 8. Csere: Puljezevics (kapus), DJURKOVICS 4, Perunicsics 3, LELE 4, Bendó 1, Lendvay 3. Edző: Kovács Péter. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, II. p.: 2-7, 15. p.: 3-10, 25. p.: 6-14, 39. P: 12-23,46. p.: 16-29,53. p.: 18-33. - Csömörre játékos koromban mindig kissé félve utaztunk, mert a közönség nem a sport­szerű drukkolásáról híresült el. Emlékszem, hogy egy nagyszok­nyás idős néni ült a felezővonal oldalánál egy széken, s ő vezé­nyelte a szavalókórust. De hát ez már történelem. A község csapata ma már nem olyan fé­lelmetes, s ezzel együtt a druk­kerek sem annyira vehemensek - állapította meg Lele Ambrus, a Pick Szeged ügyvezető elnöke, amikor szétnézett a foghíjas le­látón. Ma már mindenki tudja, hogy kivételes esetekben borul fel a papírforma. Mint ahogyan Adorján Gábor, a hazaiak tréne­re sem a Pick ellen várta az első pont megszerzését. Kovács Péter ahogyan ígérte, nem számított sem Mezei, sem pedig Matics játékára. Ez utóbbi az ifjúsági mérkőzésen Avar Györgynek, míg a felnőttek talál­kozóján Kovács Péternek segített - gyakorolva a másodedzői fel­adatokat. Egyébként a hazaiak csak az első öt percig reményked­hettek abban, hogy iksz lesz az