Délmagyarország, 2004. május (94. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-03 / 102. szám

HÉTFŐ, 2004. MÁJUS 3. • A DEL SPORTJA" Még öt csapat lehet bajnoki aranyérmes LABDARUGÓ NB I Ennél jobban nem is tömörülhe­tett volna össze a labdarúgó Arany Aszok Liga felsőházának élmezőnye. A Fradi vesszőfutása tovább tart, a zöld-fehérek ezút­tal az Újpesttől kaptak ki. Siófo­ki döntetlenjével az élre ugrott a Debrecen. Az alsóházban a Ha­ladás már nyugodtan készülőd­het a júniusi osztályozóra. A szerdai brazil varázslat után a hét végén ismét szembesülni kel­lett a magyar futballvalósággal. Verheti a fejét a falba az MTK, amely hatalmas lehetőséget sza­lasztott el. A Sopron elleni hazai vereség több mint kudarc. Siófo­kon nem bírt egymással a Balaton FC és a Debrecen. Mér régóta egy­más kezét fogva áll a két gárda a tabellán, ez most sem változott. Legalábbis már ami a pontok (47) számát illeti. A döntetlen ellenére mégis léptek egy-egy helyet fel­jebb, „hála" a Fradinak. A kilen­cedik kerületiek sorozatban har­madszor kaptak ki úgy, hogy kép­telenek voltak gólt szerezni. A vesszőfutás az MTK ellen (0-1) kezdődött, a sor a Balaton FC-vel szemben (0-4) folytatódott, teg­nap pedig az Újpest (0-1) vitte el mind a három pontot az Üllői út­ról. Vereségével az FTC vissza­csúszott a tabella harmadik he­lyére, igaz, csak a rosszabb gólkü­lönbségének „köszönhetően". A lila-fehérek sikerüket 1 l-esből szerzett találattal szerezték meg, igaz, a Tóth Norberttel szembeni szabálytalanság még a 16-oson kívül kezdődött... Ezzel együtt Si­mekék nem érdemtelenül nyer­ték meg a 100., az Üllői úton le­játszott FTC-Újpestet, mert lé­nyegesen több helyzetet alakítot­tak ki. A Mészöly-legénység sike­re jót tett a bajnokságnak: hihe­tetlen izgalom várható a hátralé­vő hat fordulóban, a Sopron kivé­telével még bármelyik csapat le­het aranyérmes. Az alsóházban elvesztette tava­szi veretlenségét a Győrben hibá­zó Zalaegerszeg. A Békéscsaba nem tudta kihasználni a Péccsel szemben a hazai pálya előnyét. A Haladásnak esélye sem volt a pontszerzésre az utóbbi hetekben javuló formát mutató Videoton el­len. A szombathelyiek nyugodtan készülhetnek az osztályozóra... Eredmények, felsőház: MTK-S0PR0N 1-2 (l-l) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Vezette.- Arany. Gólszerzők: Fűzi A. (28.), ill. Huszti (5.), Tóth M. (91.). BALATON FC-DEBRECEN l-l (l-l) Siófok, 2000 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Hegedűs (9.), ¡11. Bogdano­vics (26.). FERENCVÁROS-ÚJPEST 0-1 (0-0) Budapest, Üllői út, 8000 néző. Vezette: Bede. Gólszerző: Tóth N. (72.-1 l-esből). A BAJNOKSÁG ALIAS A. FELSŐHÁZ 1. Debrecen 2. Balaton FC 3. Ferencváros 4. MTK 5. Újpest 6. Sopron Alsóház: 26 13 8 26 13 8 26 13 8 26 11 10 26 11 9 26 9 7 10 42- 22 47 30- 13 47 32- 2147 39 - 25 43 36- 26 42 40 - 37 34 GYOR-ZALAEGERSZEG 2-1 (0-1) Győr, 1000 néző. Vezette: Sóthy. Gólszerzők: Priskin (47.), Varga Z. (59.), ill. Koplárovics (12.). BÉKÉSCSABA-PÉCS l-l (0-1) Békéscsaba, 2500 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Kovács B. (72. -1 l-esből), ill. Kerekes Zs. (32.). HALADÁS-VIDEOTON 0-2 (0-1) • Szombathely, 2000 néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Medved (31.), Magasföldi (57.). Kiállítva: Kóczián (Videoton) és Nelio (Haladás - mindkettő a 68. percben). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA. ALSÓHÁZ 7. Pécs 26 7 11 8 26 - 28 32 8. Videoton 26 7 9 10 36- 41 30 9. Zalaegerszeg 26 8 5 13 32- 38 29 10. Gyér 26 7 6 13 28 - 43 27 11. Békéscsaba 26 5 8 13 26- 41 23 12. Haladás 26 3 9 14 12- 44 18 A következő forduló párosítá­sa, felsőház. Május 8. (szom­bat): Újpest-MTK, 18 (m+); Sopron-Balaton FC, 19. Május 9. (vasárnap): Debrecen-Ferenc­város, 11.30 (RTL Klub). Alsó­ház, május 8. (szombat): Zala­egerszeg-Haladás, 17.30; Pécs­Győr, 19; Videoton-Békéscsaba, 19. SZ. L. A Miláné az arany MUNKATÁRSUNKTÓL Az AC Milán hazai pályán egygó­los győzelmet aratott legnagyobb riválisa, az AS Roma felett az olasz labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában, s ezzel bebiztosí­totta a klub történetének 17. baj­noki címét. A piros-feketék már az első perc­Totó BUDAPEST (MTI) A18. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Balaton FC-Debrecen 1-1 K 2. MTK-Sopron 1-2 2 3. Ferencvaros-Ujpest 0-1 2 4. Bremen-Hamburg 6-0 1 5.1. FC Köln-Sayem München 1-2 2 6. Kaiserslautern-M'gladbach 2-2 X 7.1860 München-Leverkusen 1-1 X 8. Wolfsburg-Frankfurt 1-0 1 9. Schalke 04-Hertha 3-0 1 10. Lecce-Internazionale 2-1 1 11. Milan-Roma 1-0 1 12. Perugia-Juventus 1-0 1 13. Sampdoria-Udinese 1-3 2 Pluszmerközes: 14. VfB Stuttgart-Bochum 1-1 X ben betaláltak az ukrán Andnj Sevcsenko révén, s ezt az előnyt a találkozó végéig megőrizték a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtó, sokszor ötlettelenül játszó fővárosiakkal szemben. A mérkőzés krónikájához tar­tózik, hogy a játékvezető nem adott meg a fővárosiaknak egy jogos büntetőt. Nem volt telitalálat BUDAPEST (MTI) A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a 18. fogadási heti totó és góltotó nyereményei a jövedelem­adó levonása után a következők: Totó: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 1 millió 276 ezer 419 forint. 11 találatos szelvény 39 darab, nyereményük egyenként 65 ezer 457 forint. 10 találatos szelvény 563 darab, nyeremé­nyük egyenként 7557 forint. ÁÍzegediek egy lépéssel közelebb kerültek a bentmaradáshoz Jobban akarták a győzelmet LABDARUGÓ NB l/B Nagy lépést tett a bentmaradás kiharcolása felé az FC Szeged. A labdarúgó NB I/B 28. forduló­jában Kulacsiknak a hajrában szerzett találatával győzték le a kék-fehér-feketék a Dabast. FC SZEGED-DABAS 1-0 (0-0) NB l/B-s labdarúgó-mérkőzés. Szeged, SZVSE-pálya, 400 néző. Vezette: Harsá­nyi (Filus, Berger). Szeged: Halász 6 - Gelbman 6, Mórocz 6, Puskás 7 - Ferenczy 6, Turján 6, Ba­bos 5, Bali 4 - Csűri 6 - Kulacsik 7, Dó­ra 5. Edző: Szalai István. Dabas: Miski - Szekeres, Róza, Filé, Da­nyis - Máj, Boér, Csillag, Funk ­Schrancz, Lukács B. Edző: Bücs Zsolt. Gólszerző: Kulacsik a 83. percben. Csere: Filó helyett Pandúr a szünetben, Lukács B. helyett Gyurováth az 58., Dóra helyett Kurucsai (-) a 62., Schrancz he­lyett Bimbó a 73. percben. Sárga lap: Csillag a 15. percben. Elég volt rápillantani a tabellára, máris világossá vált mindenki számára, miért is volt óriási je­lentősége a találkozónak. A ki­esés elől menekülő együtteseken kizárólag a győzelem segített vol­na, emiatt aztán senki sem cso­dálkozott azon, milyen elszánt hangulatban készülődtek a felek. A hazai környezet természetesen a Szeged sikere mellett szólt, de arról sem volt szabad megfeled­kezni, hogy egyrészt a két csapat őszi találkozóját a Pest megyeiek nyerték 2-O-ra, másrészt pedig a vendégek hét olyan futballistát tudnak „felmutatni", akik ko­rábban már szerepeltek az élvo­nalban. Némi meglepetésre a dabasiak kezdték sokkal jobban a mérkő­zést. Az első tíz percben két gólt is szerezhettek volna: előbb Boér 6 m-ről az égbe lőtt, majd Róza 35 m-es szabadrúgása kipattant Halászról, Csillag közeli ismétlé­sét azonban bravúrral hárította a kapus. Az első negyedóra dabasi mezőnyfölényét követően vala­melyest megnyugodott az addig ideges, kapkodó, pontatlan fut­Csúri (középen, a labda mögött) jól irányította a Szegedet Fotó: Miskolcri Róbert ballal előrukkoló Szeged. Érde­kes módon, egyből jöttek a hely­zetkialakítások is. Dóra fejese a felső lécről pattant az alapvona­lon túlra, majd Kulacsik átadása után Csúri csavart, 20 m-es lab­dája a jobb oldali kapufáról pat­tant vissza a mezőnybe. Kizáró­lag a hazaiak veszélyeztettek, a 32. percben Kulacsik 4 m-es lö­vését, nyolc perc múlva pedig Fe­renczy beadását követően Dóra labdáját védte bravúrral Miski. Ekkor már hellyel-közzel jól fut­ballozott a Szeged, csak a gól hi­ányzott a játékából, de az na­gyon. A jó hajrá után meglepetésre a második félidőt is jobban kezdte a Dabas. Technikás játékosai jól tartották a labdát, ügyesen ado­gattak, igaz, helyzetet nem tud­tak teremteni. A Szeged sem, épp ezért Szalai edző pályára küldte a sérüléséből alig felépült Kurucsa­it. Ettől kezdve ismét veszélye­sebbé vált a kék-fehér-feketék tá­madójátéka, a 72. percben példá­ul Kulacsik 11 m-es lövését védte hatalmas szerencsével Miski. Ezt a párbajt még megúszta a ka­pus, azonban a 83. percben kapi­tulálni kényszerült. A fáradó vendégek lesre állítással próbál­koztak, azonban Csúri a lehető legjobb ütemben ugratta ki Kula­csikot. A támadó begyalogolt a 16-oson belülre, majd az elvető­dő kapus mellett 12 m-ről hig­gadtan gurította a labdát a bal sa­rokba, 1-0. A győzelmet jobban akaró, azért többet tevő Szeged, ha csak a hajrában is, de megérdemelten tartotta otthon a három pontot az alacsony színvonalú, de küz­delmes mérkőzésen. Szalai István: - Tizenegy tiszta fej, huszonkét mozgó láb győzel­met hozott számunkra. Nagyon fontos három pontot szereztünk. Bücs Zsolt: - A tipikus egygó­los mérkőzésen döntőnek bizo­nyult, hogy a találkozó elején ki­hagytunk két óriási helyzetet. Tbvábbi eredmények: Kapos­vár-Balassagyarmat 0-0, Hon­véd-Bodajk 3-0, Szolnok-Duna­újváros 3-0, Diósgyőr-Hévíz 3-1, Tatabánya-Nyíregyháza 1-0, Vác-Vasas 1-2, Kecskemét­REAC l-l, Pápa-BKV Előre 2-2. A 8AJN0KSAG ALLASA 1. Honvéd 2. Kaposvár 3. Vasas 4. Diósgyőr 28 19 5 4 64- 18 62 28 16 6 6 42 - 25 54 28 15 5 » 46- 3150 28 15 4 9 47- 37 49 5. Nyíregyháza 28 13 6 9 32 - 29 45 6. REAC 28 11 10 7 34 - 29 43 7. BKV Elére 28 12 6 10 32- 26 42 8. Balassagyarmat 28 9 10 3 29 - 28 37 9. Tatabánya 28 11 4 13 32 - 33 37 10. Bodajk 28 11 3 14 39 - 42 36 11. Pápa 28 9 8 11 36 - 47 35 12. Szeged 27 11 2 14 38 - 48 35 13. Vác 27 9 7 11 32 - 38 34 14. Kecskemét 27 8 8 11 29 - 31 32 15. Szolnok 28 8 6 14 30 - 36 30 16. Dabas 28 6 9 13 28 - 49 27 17. Dunaújváros 28 6 8 14 27- 44 26 18. Hévíz 27 4 7 16 26 - 52 19 Elmaradt mérkőzés pótlása. Május 5. (szerda): Szeged-Vác, 17. A következő forduló párosítá­sa. Május 8. (szombat): Vasas­Honvéd, 14.45 (m+); Bodajk-Sze­ged, 17; Nyíregyháza-Vác, 17; RE­AC-Tatabánya, 17; Dunaújváros­Pápa, 17; Balassagyarmat-Szol­nok, 17; Diósgyőr-Kaposvár, 19. Május 9. (vasárnap): Hévíz-Da­bas, 17; BKV-Kecskemét, 17. SZÉLPÁL LÁSZLÓ A Szentes két, a Makó hat találattal verte vendégét Lenullázták az ellenfeleket LABDARUGÓ NB II A Szentes a Karcagot 2-O-ra, a Makó pedig a Kiskunhalast 6-0-ra verte hazai pályán a lab­darúgó NB II keleti csoport­jában. SZENTES-KARCAG 2-0 (1-0) Szentes, 500 néző. Vezette: Farkas. Szentes: Kolláth - Gyagya (Nyerges), Márics, Vidakovics - Kerepeczky, Tóth-Kovács, Tóth Cs„ Pálfi (Pap) - Bar­na, Takács, Ábel (Nana). Edző: Török László. Karcag: Rácz - Kemesi, Pintér, Orosz, Fekete - Szalai, Kádár, Balogh (Hajdú), Bese - Békési (Nagy), Ulveczki. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Takács, Ábel. Ahogy a hazai tréner, Török László megígérte, a Szentes tá­madószellemben kezdett. A Karcag sem feltartott kezekkel érkezett a megyébe, ezt jelezte, hogy nem elsősorban a védeke­zésre berendezkedve két táma­dóval játszott. A jó iramú mecs­csen a Szentes törelmesen, a labdát sokat járatva kereste a le­hetőségeket. Erre egészen a 30. percig várniuk kellett, ám a fél­órás türelem gyönyörű gólt eredményezett. Barna és Ta­kács a 16-os előtt bolondot csi­nált a védőkből, utóbbi pedig a visszakapott kényszerítőből a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. A to­vábbiakban is hazai fölényt ho­zott a mérkőzés, ám a vendégek kapusa, Rácz kiválóan védett. A másik oldalon a vendéglátó esélyt sem adott a Karcagnak, Kolláthnak az egész meccsen nem akadt komoly védeni való­ja. A 80. percben ismét egy egyéni produkcióból növelte előnyét a Szentes. A 16-os bal sarkánál Ábel betört a büntető­területre, majd kilőtte a hosz­szút, 2-0. Török László: - Köszönjük a szurkolóknak, hogy ilyen szép számban kilátogattak. A továb­biakban is szükségünk lesz rá­juk. Jók: mindenki, ill. Rácz Bese, Fekete. MAKÓ-KISKUNHALAS 6-0 (3-0) Makó, 500 néző. Vezette: Gaál. Makó: Kovács K. - Magyar, Dálnaki, Kazán - Bagi (Sümeghy), Gyenes (Brakszatórisz), Varga, Bány, Kis K. ­Hadár (Fábián), Zakar. Edző: Kolozsvári János. Kiskunhalas: Jeszenszky - Minárik, Ká­rász, Rajnay, Cseri (Schwak) - László, Font (Nagy), Várkonyi, Sidó - Szabó, Lukács. Edző: Schróth Lajos. Gólszerzők: Hadár (2), Zakar (2), Varga, Bány. Már az első negyedórában tu­datta ellenfelével a Makó, hogy ki az esélyesebb. A hatodik perc­ben Hadár a jobb összekötőben tört előre, 25 méterről lövésre szánta magát, és a labda a jobb alsóban kötött ki, 1-0. A 13. percben formás jobb oldali akció után Zakar, Magyar, Hadár volt a labda útja, és utóbbi a hálóba helyezett, 2-0. A 16. percben Zakar még kihagyott egy ziccert - öt méterről emelt a kapus ke­zébe -, aztán a 18. percben már nem hibázott. Bány szerelte a középhátvédet, 11 méterről tü­zelt, Jeszenszky bravúrral vé­dett, ám a kipattanóra Zakar ott termett, és a hálóba pofozta a labdát, 3-0. A félidő további ré­szében Dálnaki fejesénél is kivá­lóan hárított a halasi kapus. A második félidő utolsó fél óráját megint megpörgette a Makó. A 67. percben Bány szögletét Var­ga hét méterről bólintotta a ka­puba, 4-0. Az első vendéghely­zetre a 74. percig kellett várni, ekkor Szabó mellélőtt. A 84. percben Bány szenzációs cselek­kel csapta be a védőket, az alap­vonalról visszaadott, és Zakar öt lépésről belsőzött a hálóba, 5-0. A 89. percben Varga lendü­letesen tört előre, Bányhoz pasz­szolt, aki a védőről elépattanó játékszert a gólvonal mögé gurí­totta, 6-0. A Makó gálával sze­rezte meg a kötelező három pontot. Kolozsvári János: - A három­napos ünnep végén egy kis öröm ­focival szórakoztattuk közönsé­günket, valamint önmagunkat is. Jók: Varga, Bány, Hadár, Zakar, ill. Jeszenszky. Tbvábbi eredmények: Kazinc­barcika-Gyula 2-2, Orosháza­Kistarcsa 1-0, Vecsés-BVSC 2-0, Mátészalka-Putnok 2-2, Sátoraljaújhely-Salgótarján 0-3, Soroksár-Baktalórántháza 3-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 2. Orosháza 3. Gyula 4. Baktalórántháza 5. Kazincbarcika 6. Mátészalka 7. Szentes 8. Kistarcsa 9. Putnok 10. Soroksár 11. Karcag 12. Kiskunhalas 13. Salgótarján 14.Vecsés 15.BVSC 16. Sátoraljaújhely 16 5 2 14 6 4 13 7 4 13 5 6 11 7 6 11 6 7 9 6 8 10 3 11 9 5 10 7 9 7 5 13 6 6 612 7 3 14 7 2 15 3 8 13 2 3 10 57- 10 53 38- 18 48 36 - 20 46 46- 2144 51- 41 40 53- 37 39 40 - 30 33 32 - 39 33 34 - 38 32 26 - 24 30 34- 31 28 30 - 44 24 22 - 40 24 28 - 59 23 23 - 47 17 23- 74 9 A következő forduló párosítá­sa, május 8. (szombat), 13 óra: BVSC-Szentes. 17.30: Baktaló­rántháza-Salgótarján, Putnok­Vecsés, Kiskunhalas-Kazincbar­cika, Soroksár-Orosháza. IVtájus 9. (vasárnap), 17.30: Karcag-Sá­toraljaújhely, Gyula-Mátészal­ka, Kistarcsa-Makó. M. I.