Délmagyarország, 2004. március (94. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-29 / 74. szám

HÉTFŐ, 2004. MÁRCIUS 29. • A DÉL SPORTJA* III. Elmaradt a balhé, de gólok sem voltak LABDARUGÓ NB A labdarúgó Arany Ászok Liga 20. fordulójának rangadóján nem született találat az FTC-Debrecen meccsen. En­nek a cívisvárosiak örültek job­ban, viszont a zöld-fehérek még mindig a tabella tetejéről néz­nek vissza a mezőnyre. 2003. május 30. Kitörölhetetlen dátum a magyar labdarúgás szé­gyeneit összefoglaló könyvben. Az MTK ellenében, a Debrecennek „köszönhetően" a bajnoki címet az Üllői úton elveszítő ferencváro­si szurkolók)?) berohantak a pá­lyára és azt ütöttek, rúgtak, akit éppen értek. Kapott a püfölésből a vendég Loki edzője, Szentes Lázár, de jutott a pofonáradatból az FTC csatárának, Tököli Attilának is. Természetesen az emlék még friss, éppen ezért lehetett tartani a múltkori eset megismétlődésétől. Szerencsére ezúttal nem volt bal­hé az egyaránt a bajnoki arany­éremért hajtó két gárda fővárosi találkozóján. Ez mindenesetre po­zitívum, az viszont már nem, hogy a gólok is elmaradtak. Pedig lehetett volna, ha éppen Gera ti­zenegyesét nem védi ki Tomics kapus. Megjegyzendő: a hazai há­lóőrnek, Szűcsnek immár idei ne­gyedik bajnokiján sem rezdült meg kapujának hálója. Kezd felzárkózni a remek hetet zárt Újpest. A lilák szerdán a Me­gyeri úton gurítottak egy négyest a Győrnek, most pedig azért utaz­tak Fehérvárra, hogy a fiatal Fec­zesin duplájával tovább növeljék Csank mester homlokán a rán­cok számát. A Videoton edzője­ként az egykori szövetségi kapi­tány immár sorozatban kilence­dik bajnoki után kénytelen el­könyvelni: már megint nem szer­zett csapata három pontot. Nem úgy az MTK, amely a Viharsarok­ban tréfálta meg a Békéscsabát. Az őszt az előkelő ötödik helyen zárta a Pécs. Baranyában reális célként fogalmazódott meg: jus­sunk be a felső házba. A gárda masszivitása megmaradt ugyan, de győzelmek nélkül nem lesz könnyű teljesíteni a feladatot. A Balaton FC-nek nincsenek ilyen jellegű problémái, mert a siófoki­ak azért nyerni is megtanultak. Mindent elmond az élvonalról, hogy ez idáig a rajt előtt erősen le­sajnált Csertői-alakulat gyűjtötte be legtöbbször a három pontot. A mögöttünk hagyott hét vége nem tartozik ugyan a sorba, de Kutto­rék stabilitását mutatja, a Sopron ellen a szokásos szenvedés fut­balljukkal is sikerült hizlalniuk a korántsem lebecsülendő pont­mennyiségüket. Az egyetlen va­sárnapi meccsen a két sereghajtó viaskodásából a lényegesen jobb játékosállományú Zalaegerszeg került ki győztesen. A negyedik edzőjét fogyasztó Haladás 2004-es mérlege: négy vereség, 0-10-es gólkülönbség. A Zete el­len 55 percen át futballoztak em­berelőnyben. Mindhiába... Eredmények: FTC-DEBRECEN 0-0 Budapest, Üllői út, 5000 néző. Vezette: Megyebíró. Kiállítva: Kriston (4), ¡11. Bernáth (19.). VIDEOTON-ÚJPEST 0-2 (0-0) Székesfehérvár, 2000 néző. Vezette: Kas­sai. Gólszerző: Feczesin (70., 90). BÉKÉSCSABA-MTK 1-2 (l-l) Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerzők: Tóth Gy. (6), ill. Zabos (43), Torghelle (47.). GYOR-PECS l-l (l-l) Győr, 1000 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Prlskin (14), ill. Bajusz (7.). BALATON-SOPRON 0-0 Siófok, 1500 néző. Vezette: Fábián. HALADÁS-ZTE 0-1 (0-1) Szombathely, 2000 néző. Vezette: Erdős. Gólszerző: Sebők V. (13. - 11-esből). Kiállítva: Molnár B. (35. - ZTE). A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. FTC 2. MTK 3.1 4. Debrecen 5. Újpest 6. Sopron I. Pécs 8. Videoton 9. Győr 10. Békéscsaba II. Zalaegerszeg 12. Haladás 2010 8 2 24-15 38 2010 7 3 33-18 37 2011 4 5 21­10 37 20 10 5 5 27-14 35 20 7 8 5 28-2129 20 7 6 7 27-25 27 20 6 8 6 18-18 26 20 5 7 8 25-30 22 20 5 510 22-29 20 20 4 610 19-2818 20 5 312 21­3218 20 3 710 11-3616 SZ. L. Nehéz meccs lesz BUDAPEST (MTI) Lothar Matthäus szövetségi kapi­tány szerint nehéz találkozó vár szerdán este (kezdés: 20.15) a Puskás Ferenc-stadionban a ma­gyar labdarúgó-válogatottra a walesiek ellen, de bízik a jó ered­mény elérésében. Az összecsapás a január 25-én elhunyt Fehér Miklós emlékmérkőzése lesz. - Sokat elárul a leendő ellenfél­ről, hogy néhány héttel ezelőtt 4-0-ra legyőzték a skótokat. Rá­adásul Giggs és Bellamy szemé­lyében két világklasszis is tagja a keretnek - mondta a német szak­vezető, a magyar együttes felké­szülésének kezdetén tartott bu­dapesti sajtótájékoztatón. - Most mutatkozom be Magyarorszá­gon, de természetesen a jó ered­mény a leglényegesebb. Cipruson rengeteg kedvező hatás ért. Totó BUDAPEST (MTI) A13. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. FTC-Debrecen 0-0 X 2. Haladas-ZTE 0-1 2 3. Bochum-Schalke 1-2 2 4. Bayern M.-M'gladbach 5-2 1 5. Frankfurt-1860 München 0-3 2 6. Hannover-Donmund 1-1 * 7. Leverkusen-Hertha 4-1 1 8. Rostock-Wolfsburg 3-1 1 9. Hamburg-Kaiserslautern 3-2 1 10. Juventus-Modena 3-1 1 11. Mllan-Chlevo 2-2 X 12. Reggina-Internazionale 0-2 2 13. Roma-Bologna 1-2 2 Pluszmerközes: 14. VfB Stuttgart-Bremen 4-4 X Siker Négy arany- és egy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a szombaton véget ért győri lég­fegyveres Európa-bajnokságon. - Úgy gondolom, a négy győze­lem önmagáért beszél. Különösen örülök annak, hogy Sidi Péter és a Szegeden élő Sike József is olimpiai számban tudott az élen végezni, de a pisztolyos ibpanitz Zoltán döntős helyét is nagyon értékesnek tartom. A női számokban ugyan nem sike­rült a fináléba kerülés, de olimpiára készülő puskásaink, foó Eva és Krzyzewsky Beáta is biztatóan tel­jesített az ötkarikás játékok szem­pontjából - értékelt tömören Ham­merl László szövetségi kapitány. Kurucsai gólja döntött a bennmaradás szempontjából fontos pontokról Fellélegezhet az FC Szeged LABDARUGÓ NB l/B A labdarúgó NB I/B 21. for­dulójában a kiesés rémétől fe­nyegetettek összecsapását Ku­rucsai góljával az FC Szeged nyerte. Az SZVSE-pályán leját­szott mérkőzésen a hazaiak el­sősorban hallatlan nyerni aka­rásuknak köszönhetően múlták felül a Szolnokot. FC SZEGED-SZOLNOK X1 - 5 J I M. l »¡í i Ii p vif i 1-0 (1-0) NB l/B-s labdarúgó-mérkőzés. Szeged, SZVSE-pálya, 600 néző. Vezette: Juhos (Tumó, Medovarszki I.). Szeged: Dobó 6 - Szamosszegi 6, Mó­rocz 7, Gelbman 6 - Kulacsik 6, Ferenczy 6, Babos 6, Puskás 6, Krausz 7 - Kuru­csai 6, Dóra 6. Edző: Szalai István. Szolnok: Rézsó - Lázár, Antal, Balogh R - Milllnkhoffer, Szabó A., Kádár, Nóvák, Pelles - Kotula, Fedor. Edző: Tóth Dénes. Gólszerző: Kurucsai a 43. percben. Csere: Millinkhoffer helyett Remill a 25., Fedor helyett Németh Gy. a szünetben, Kurucsai helyett Bali (-) a 73., Nóvák helyett Balla a 77. percben. Nyerni kell, mindenáron! Ez volt a jelszó a hazai és a vendég öltö­zőben egyaránt. Mivel mindkét gárda a tabella alsó régiójában foglalt helyett, győzelmi kény­szer alatt léptek pályára. Apropó, játéktér. Nem a legjobb állapot­ban volt a gyep: egyrészt nem tett jót az esőzés, másrészt a megye­egyes SZVSE-Bordány előmeccs sem használt neki. Már az első perc végén gólt sze­rezhetett volna a tartalékos össze­állításban (Halász sérülés, Csűri három sárga lap, Turján kiállítás miatt hiányzott) szereplő Szeged: Kulacsik lövése kipattant Rézsó­ról, a berobbanó Kurucsai elől épp­hogy fel tudtak szabadítani a szol­noki védők. A folytatásban is a na­gyobb helyzetek a vendégek kapu­ja előtt adódtak, de előbb Krausz hosszan tolta maga elé a labdát, majd Dóra beadásáról maradt le egy hajszállal Kurucsai és Fe­renczy. A szolnokiak elsősorban a villámgyors Kotula révén veszé­lyeztettek, a 26. percben eleresz­tett 10 m-es lövését védte Dobó. Abból a szempontból változatos volt a játék, hogy a mély, saras pá­lyán hol remek megoldások, hol Az FC Szeged támadója, Kurucsai (a kép előterében) ezt a helyzetét elrontotta, viszont a 43. percben jó időben volt jó helyen Fotó: Karnok Csaba pedig kezdetleges egyéni hibák jel­lemezték a mérkőzést. A 32. perc­ben Puskás jobbról ívelt középre, a jó ütemben érkező Kurucsai fejese a felső lécről pattant vissza a me­zőnybe. Ekkor még elpártolt tőle a szerencse, a 43. percben viszont már mellé szegődött. Puskás jobb oldaból végzett el szögletrúgást, Rézsó pont Ferenczy elé ütötte a labdát, a középpályás kapásból 20 m-ről lőtt. A levágódó labda kijött Rézsóról, a jó időben, jó helyen lé­vő Kurucsai pedig 7 méterről az üres kapuba passzolt, 1-0. A kö­vetkező percben Dóra ugratta lei Kurucsait, aki hatalmas helyzetbe került, lövés helyett azonban el akart húzni Rézsó mellett, de a nagy igyekezetben elcsúszott... A fordulás után mindent egy lapra feltéve próbált rohamozni a Szolnok. Fáradni látszott a Sze­ged, ami egyáltalán nem volt meglepetés, lévén, hogy a rivális­sal ellentétben Bahoséknak szer­dán Balassagyarmaton is kellett dagasztani a sarat. Sok esetben nem is a lábuk, hanem a szívük vitte előre a kék-fehér-feketéket. Határtalan lelkesedéssel futbal­loztak, nem ismertek elveszett labdát. Még gólt is szerezhettek volna a 68. percben: Kulacsik nagy lendülettel betört a 16-oson belübe, átadását Kurucsai átlép­te, így került százszázalékos helyzetbe Dóra, de 10 m-ről a háló helyett a kapust találta teli­be. Az utolsó percek, ha kínos lassúsággal is, de elteltek, így a Szeged az idén először ünnepel­hetett győzelmet hazai környe­zetben. Szalai István: - A győzelmet a betegségéből felépült Csaba László főrendezőnek ajánljuk. Tóth Dénes: - Hiába támad­tuk végig a kilencven percet, nem tudtuk feltörni a jól tömö­rülő szegedi védelmet. További eredmények: Hon­véd-Pápa 3-0, Vác-Kecskemét l-l, Bodajk-Diósgyőr 3-1, Va­sas-Balassagyarmat l-l, REAC­BKV Előre 1-0, Hévíz-Tatabánya 1-3, Dabas-Kaposvár 0-1, Nyíregyháza-Dunaújváros l-l. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 19 13 4 2 40-10 43 2. Nyíregyháza 21 10 6 5 26-21 36 3. Vasas 20 11 2 7 32-21 35 4. BKV Elére 21 11 2 8 25­18 35 5. Kaposvár 20 10 4 6 30-23 34 6. Diósgyőr 20 10 4 8 31­27 34 7. Bodajk 21 10 2 9 35-30 32 8. REAC 20 8 7 5 25­22 31 9. Balassagyarmat 21 8 7 8 23­22 31 10. Vác 21 7 7 7 25-25 28 11. Szeged 21 8 2 11 25­34 26 12. Kecskemét 20 t 6 8 20-20 24 13. Pápa 20 6 6 8 24-29 24 14. Szolnok 21 S 5 10 24­29 23 15. Tatabánya 20 7 2 11 19­25 23 16. Dabas 21 4 8 9 19­34 20 17. Dunaújváros 21 4 6 11 20­32 18 18. Hévíz 20 2 6 12 18­39 12 A következő forduló párosítá­sa (ápr. 2-4.): Kecskemét-Hon­véd, Kaposvár-Bodajk, Balassa­gyarmat-Nyíregyháza, Diós­győr-Vasas, Szolnok-Dabas, Ta­tabánya-Vác, Dunaújváros-RE­AC, Pápa-FC Szeged, BKV Elő­re-Hévíz. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Tíz emberrel harcolt ki döntetlent a Szentes Magabiztos volt az FC Makó LABDARUGÓ NB II Négy ponttal zárták a bajnoki fordulót a megyei NB Il-es együttesek. A Makó Salgótar­jánban nyert, míg a Szentes ha­zai pályán ikszelt a Mátészal­kával. SALGÓTARJÁN-MAKÓ 0-4 (0-2) Salgótarján, 100 néző. Vezette: Gaál B. Salgótarján: Krajecz - Cséki (Botos), Morva, Jeney, Dudás - Galbács, Csatlós, Lakatos, Stark - Márton (Németh), Rom­hányl (Birincslk). Edző: Simon Attila. Makó: Kovács K. - Sümeghy, Dálnaki, Magyar, Kazán - Bagi (Gyenes), Varga, Bány (Fábián), Kis K. - Hadár, Zakar (Patkós). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Kis K. (2), Hadár, Zakar. Energikusan kezdett a Makó, és már az első percben vezetéshez jutott. Ekkor Kis K. beadását Had­ár fejelte a hálóba, 0-1. A folyta­tásban is a vendégcsapat uralta a játékot, és több gólt is lőhettek volna Magyarék. Előbb Hadár bombáját védte bravúrral Krajecz, majd Kis K. a balo oldalon kilép­ve, 16 méterről passz helyett lőtt, a labda pedig mellészállt. A 23. percben Hadár készítette le lövés­re a labdát, ám Zakar kilencméte­res lövését ismét hárította Kra­jecz. Az egyetlen hazai lehetőség­nél Dálnaki a 25. percben az utol­só pillanatban mentett. A 34. percben Hadár a jobb szélen tört előre, kicselezte védőjét, ponto­san centerezett, Kis K. pedig a ka­pufa segítségével juttatta a kapu­ba a játékszert, 0-2. Az 54. perc­ben ismét Hadár adta a gólpasszt, ezúttal Zakar elé csúsztatott, aki 5 méterről elpasszolt a kifutó Kra­jecz mellett, 0-3. A hazai gárdá­nak csak momentumai voltak, ám ezeknél - előbb Csatlós lövé­sénél, később pedig Botos próbál­kozásánál Kovács védett. A 68. percben Varga remekül ugratta ki Kist, aki a 16-osról elgurított Kra­jecz mellett, 0-4. Kolozsvári János: - J.avuló já­tékkal értük el a sikert. Jók: Krajecz, Csatlós, ill. Dál­naki, Kis K., Hadár, Kazán. SZENTES-MÁTÉSZALKA l-l (l-l) Szentes, 450 nézd. Vezette: Berettyón. Szentes: Kolláth - Gyagya, Márics, Tóth-Kovács (Nyerges), Vidakovics - Ke­repeczky, Kisldrincz, Tóth Cs„ Pálfi ­Barna, Takács. Edző: Török László. Mátészalka: Nagy-Balogh Gy., Ricsei, Szabó, Illés - Szender (Popan), Balogh J., Orosz, Szilágyi - Marcsek, Lehoczky. Edző: Virovecz Pál. Gólszerzők: Kislőrincz, ill. Marcsek. Kiállítva: Vidakovics. Mezőnyjátékkal teltek az első percek, észrevehető volt, hogy a Mátészalka tiszteli a Szentest. Az első negyedóra végén aztán gyors tizenegyes váltás követke­zett. Előbb Kislőrincz indította Pálfit, aki buktattak, a büntetőt pedig Kislőrincz értékesített, 1-0. Aztán a 16. percben Le­hoczky vezette Máricsra a labdát, eltolta mellette, a hazai védő megállt, Lehoczky elesett, a bíró pedig 1 l-est ítélt, amelyet Mar­csek biztosan lőtt a bal sarokba, l-l. A lendületes szentesi táma­dások után adódtak lehetőségei a hazaiaknak, ám az utolsó passz mindig rossz volt. A Mátészal­kán látszott, hogy rutinos, kivá­lóan passzoló csapat. A második félidőben megmaradt a Szentes kezdeményezőnek, és ez altkor sem változott, amikor Vidakovi­csot a második ságája után kiálí­tották. A hazai gárda megbecsül­te a labdát, kiválóan küzdött, sőt lia Takács a 92. percben figyel­mesebb, a győzelmet is megsze­rezhette volna. Török László: - Az emberhát­rányt figyelembe véve az iksz jó eredmény, hiszen küzdöttünk, de a helyzeteket be kell rúgni. További eredmények: Sátoral­jaújhely-Kazincbarcika 4-1, Putnok-Kistarcsa 3-0, BVSC­Soroksár 1-2, Baktalóránthá­za-Vecsés 2-0, Karcag-Orosháza 3-3, Gyula-Kisltunhalas 1-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 18 13 3 2 45- 10 42 2. Gyula 19 12 5 2 31- 13 41 3. Baktaloranthaza 19 11 3 5 39- 14 36 4. Orosháza 19 10 6 3 30- 17 36 5. Mátészalka 19 10 4 5 43 - 27 34 6. Kazincbarcika 19 9 4 6 39 - 34 31 7. Kistarcsa 18 8 2 8 24- 30 26 8. Putnok 19 7 4 8 29- 30 25 9. Karcag 19 4 11 4 31- 26 23 10. Soroksár 17 5 8 4 17- 16 23 11. Szentes 18 5 5 8 24- 23 20 12. Kiskunhalas 19 5 4 10 24- 32 19 13. Salgótarján 17 5 1 11 10 - 27 1 6 14. Vecsés 19 4 2 13 17- 49 14 15.BVSC 19 2 7 10 19- 36 13 16. Sátoraljaújhely 18 2 3 13 17- 55 9 A következő forduló párosí­tása, április 3. (szombat), 16.30 óra: Soroksár-Putnok, Mátészalka-Sátoraljaújhely, Kiskunhalas-Baktalórántháza. Április 4. (vasárnap), 16.30: Orosháza-BVSC, Makó-Kar­cag, Kazincbarcika-Salgótar­ján, Vecsés-Szentes, Kistar­csa-Gyula. MÁDI JÓZSEF