Délmagyarország, 2003. október (93. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-06 / 233. szám

dett, mint három nappal koráb­ban a Dunaferr elleni rangadón. Ennek ellenére magabiztosan növelték előnyüket Mezeiék. Aránylag békésen folyt a játék, amikor a játékvezetők egyre in­kább borzolták a kedélyeket. Előbb Mezeit állították ki figyel­meztetés nélkül, majd Ilyés ke­rült ugyanerre a sorsra. Közben Eklemovics és Molnár különszá­mát is kettős kiállítással jutal­mazták a sípmesterek. Aztán megnyugodtak a kedélyek, bele­A BAiNOKSAG ALLftSA törődve abba, hogy egy bírónak is lehet gyenge napja. Amikor már csak a játékkal törődtek a játéko­sok, akkor szemet gyönyörködte­tő támadásokat is láthattunk. Ebben élen járt Matics és Mezei. A jobbszélső beugrásból kétszer is a beállósnak középre játszotta a labdát, amiből mindannyiszor százhalombattai középkezdés alapítva n69 A fM hunntfg^ma V Brai/lpnion Szeged RENAULT következett. De olyan érdekessé­geket is feljegyezhettünk, hogy a 1 l-es mezben játszó Mezei lőtte a 11., míg a 13-as Oláh a 13. sze­gedi gólt. Meglepődtek a szegedi drukke­rek, hogy ott volt a lelátón Ska­liczki László szövetségi kapitány is. „Még nem láttam élesben ját­szani a Százhalombattát, s lakó­helyemhez Békés után Szeged van legközelebb, ezért vagyok itt. Egyébként a Pick nagyon vissza­1. Fotex 2.1 3. Dunaferr 4. Nyíregyháza 5. Elektromos 6. Tatabánya I. Százhalombatta 8. Gyér 9. Csömör 10. Békés II. Szigetvár 12. Pécs - 277-167 16 1 184-127 10 2 172-145 8 2154-162 2173-163 2143-151 4166- 77 3 140-140 4172-185 3 151-159 6135-192 6115-215 SÜLI JÓZSEF HÍREK, ESEMÉNYEK, EREDMÉNYEK MINDEN HÉTFŐN Negyedszer is ezüst BIRKÓZÁS A magyar kötöttfogású birkó­zóválogatott egy ezüst- és egy bronzérmet, illetve az eddigi kettő mellé egy újabb olimpiai kvótát szerzett a Créteilben zaj­ló világbajnokságon - adta hírül az MTI. A Szegedi Birkózó Egylet három évvel ezelőtti felbomlásáig Szege­den versenyző Deák Bárdos Mi­hály (120 kg) az elődöntőben 3:0-ra verte a litván Mindaugas Mizgaitist, a szombat esti finálé­ban pedig hatalmas csatában 3:1 -re kikapott az orosz Hasszan Barojevtől. - Sajnos több bírói döntés is közrejátszott Deák Bárdos vere­ségében - mondta az MTI-nek Gáspár Tamás, a Magyar Birkó­zószövetség főtitkára. A 66 kg-os Füredy Levente az elődöntőben rendkívül színvona­las mérkőzésen 6:3-ra kikapott a későbbi világbajnok grúz Manu­csar Kvirkehjától, a bronzmérkő­zésen azonban újabb fantaszti­kus bravúrral 3:2-re verte az ör­mény Vaghinar Galustjant, és pályafutása eddigi legnagyobb si­kerét elérve harmadik lett. Virág Lajos is kitűnően birkó­zott: előbb 5:l-re verte a kubai Ernesto Penát, majd a nyolc közé jutásért 13:1 l-re kikapott az üz­bég Alekszej Cseglakovtól, de a szerzett 11 pontjának köszönhe­tően a kilencedik, athéni indulá­si jogot jelentő helyen végzett. A 60 kg-os Bóna László az amerikai Jim Gruenwald 4:l-es legyőzésével búcsúzott a vb-től, a csoportból az örmény Karén Mnacakanjan jutott tovább. A magyarok számára ezzel már szombaton véget ért világbajnok­ság. DÉL SPORTJA SZERKESZTI: SÜLI JÓZSEF • 2003. OKTÓBER 6. NAPI MELLEKLETEK Kedd A PÉNZ BESZÉL, GYÓGYÍR Szerda RANDEVÚ Csütörtök BIZALMASAN Péntek DÉLMADÁR Szombat SZIESZTA WWW.DELMAGYAR.HU Pick-főpróba volt a szombati Bajnokok Ligája csoportmérkőzésre Ellazsált második félidő Szegeden KÉZILABDA PICK SZEGED­SZÁZHALOMBATTAI SK 33-23 (19-9) NB l-es férfi mérkőzés. Újszegedi sport­csarnok, 800 nézd. Vezette: Dobrovits, Tájok. Pick Szeged: PUUEZEVICS - Berta 2, Laluska 2, Eklemovics 4, MEZEI 4, ILYÉS 6, MATICS 4. Csere: Perger (kapus), Oláh 4 (4), Habuczki, Bajusz 3, Józsa 1, Noris, Vadkerti 3. Edző: Kovács Péter. Százhalombatta: Szabó L. - Erdélyi 2, Kiss 2, Molnár 3, Kemény 2, KAPL0NYI5, Ambrus 2. Csere: Cziráki, Pásztor (kapu­sok), G0L0VIN 3, Tombor 4 (4). Edző: Hemela Zsolt. Kiállítások: 10, ¡11.12 perc. Hétmétere­sek: 5/4, ¡11. 5/4. Az eredmény alakulása: 8. perc: 4-1, 17. p.: 10—4,22. p.: 12-8,26. p.: 16-8, 34. p.: 20-12,39. p.: 24-13,47. p.: 26-18,55. p.: 30-20. A várakozásnak megfelelően a belázasodott Fejes Endre kima­radt a Pickből. A Kovács Péter edző által megjósoltak a további­akban is bejöttek, hiszen csapata sokkal kisebb lendülettel kez­Ilyést (18-as mezben] ütötték-verték, mégis hat gólt lőtt. Fotó: Gyenes Kálmán fogott, de Puljezevics teljesítmé­nye miatt nem lehet gondja" ­magyarázta a kapitány. A tízgólos félidei hátrány miatt sem adták fel a vendégek, amit a második játékrész elején tudtára is adták a hazaiaknak, hiszen lőttek zsinórban három gólt. A Tisza-partiak pedig sorra hagy­ták ki a ziccereket. Laluska pél­dául csak a 38. percben tudott a kapuba betalálni, Bajusz pedig először ennél is később rezegtet­te meg a hálót. Egyre inkább leült a találkozó, a végén pedig már egyik fél sem fordított nagy fi­gyelmet a védekezésre. Kovács Péter: - Túl vagyunk ezen is! A csapat második félidei teljesítményéért mérges vagyok, mert néhányan azt hitték, elég ha csak a cipőjüket küldik a pá­lyára. Hemela Zsolt: - Nagyon saj­nálom, hogy nem tudtuk meg­mutatni Szegeden az igazi ar­cunkat, ennek pedig az első fél­idei hitehagyottságunk volt az oka. A további eredmények: Fo­tex-Nyíregyháza 34-16, Tatabá­nya-Győr 22-14, Szigetvár-Bé­kés 25-30, Pécs-Csömör 14-17, Dunaferr-Pestszentlőrinc-Elekt­romos-Rév 34-21. Daniela Palaríe tizenkét gól - nem tucatteljesítmény A vásárhelyiek szombaton kihypózták a Hypót VISSZALÉPNEKAZ OSZTRÁKOK? A találkozó előtt Kovács Ferenc, a Hypo NÖ technikai igazgatója elmondta: számukra nagyon hasznos a magyar bajnokságban való szereplés, mert kemény meccseken készülhetnek fel a Bajnokok Ligája sorozatra. Bár azt nem tudta megmondani, hogy milyen döntés lenne számukra elfogadható, kedvező az ominózus Duna­ferr-meccsel kapcsolatban. Prokop úr ugyanis büszke ember. A meccs után már ő is a bírókat, a fancsó, Marczinka kettőst okolta az újabb kudarcért: - Gunnar Prokop még nem tudja az eredményt, de nem soká telefonálunk neki és elmondjuk. Ha megtudja, hogy megint - szerintünk - irreális körülmények kö­zött kaptunk ki - szinte biztos, hogy visszalépteti együttesét baj­nokságtól. A hajrában Gaál találatával szerzett vezetést a Liss-HNKC az osztrák sztárcsapattal szemben. Fotó: Tésik Attila LISS-HNKC-HYPO NÖ 34-30 (14-17) NB l-es női kézilabda-mérkőzés. Vásár­hely, Hódtói Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Jancsó, Marczinka. Liss-HNKC: Plosinszkaja - Virág 3, SZA­BÓ V. 5, NIK0LICS 6 (4), ASZTALOS 2 (1), Jenőfi 4, Baunok. Csere: Szabó K. (ka­pus), GAÁL 2, PALARIE 12, Kósa, Kocsis. Edző: Tamás Sándor. Hypo NÖ: Krivorucsko - Engel 4, Park 1, DR0NICS 8 (1), BUDECSEVICS 8 (1), Pl­EDADE 6, Bankova 3. Csere: Gainskyte (kapus), Pikisch. Edző: Martin Matusch­kowitz. Kiállítások: 4, ¡11.10 perc. Hétmétere­sek: 7/5, ¡11.2/2. Az eredmény alakulása, 5. perc: 4-3, 10. p.: 5-7,13. p.: 6-11,24. p.: 8—16, 32. p.: 15-18,46. p.: 22-22,57. p.: 30-29,59. p.: 32-29. Megkönnyebbült sóhaj szakadt fel mindenkiből. Elsősorban nem azért, mert a nyolcszoros BEK, illetve BL-győztes Hypo sé­rült klasszisai (Rotis, Sinkaren­ko, Hamerliková, Lőwy) nélkül érkezett Vásárhelyre, inkább azért, mert a mindenható mene­dzserigazgató Gunnar Prokop sem tartott csapatával. - Mindenképpen győzni sze­retnénk. Szerencsére vendégeink legveszélyesebb embere nincs itt... - célzott Gunnar Prokop tá­vollétére Tamás Sándor, a Liss mestere. Remekül kezdett a HNKC: Szabó Vali már a 43. másodperc­ben bevette a Hypo kapuját. Ez­zel eszeveszett „flúgos futam" vette kezdetét, a 6. percben már kilenc gólt jegyezhettünk fel négy-ötös leosztásban. A véde­kezéssel egyik gárda sem törő­dött sokat, s az adok-kapok egy­értelműen a B-közép által laban­coknak titulált sógoroknak ked­vezett. Tamás edző már a 10. perc elején kikérte idejét, de nem sikerült rendezni a sorokat. Dro­nics és Piedade futószalagon gyártották a gólokat és a különb­ség egyre nőtt. A 24. percben már egy nagy és magabiztos mosoly volt a vendégkispad, ekkor már 8-16 állt az eredményjelzőn. Mi­előtt temettük volna a reménye­ket, a román irányító, Palarie ve­zérletével fantasztikus hajrát produkált a Liss-HNKC, s a szü­netig ötöt faragott tetemes hátrá­nyából. Már ekkor dübörgött a csarnok! A pihenő után is óriási lelkese­déssel, szívvel-lélekkel játszot­tak, erőszakosabban védekeztek a vásárhelyi lányok, s egyre köze­lebb lopóztak a világklasszis csa­pathoz. A 46. percben Asztalos egyenlítő találatánál (22-22) szinte detonáció rázta meg a hódtóit. S ez még csak a „nyi­tány" volt... Palarie káprázatos formában kézilabdázott, ördön­gös cseleivel szemben tehetetle­nek voltak az osztrák védők, hi­ganyként mozgott köztük és rendre kipúpozta a hálót. Az 56. percben már tízet számolt a Hypóra, bár a Matuschko­witz-alakulat ekkor még nem ke­rült padlóra. Ebben az időszak­ban a zsűriasztalnál egyre gyako­ribb vendégek voltak az osztrá­kok, igaz, akkor nem reklamál­tak, amikor Piedade egy kungf-fuból kölcsönzött könyö­kössel padlóra küldte Nikolicsot - semmit sem kapott érte a bra­zil beállós. Az 57. percben Gaál góljával már vezetett a Vásár­hely, s a hátralévő időben az elfá­radt, sokat hibázó Hypo már semmilyen ellenállást sem fej­tett ki. A végeredményt, az utol­só másodpercben Palarie egy fél­pályáról elereszett lövéssel állí­totta be. Óriási bravúrt ünnepel­tek a lengő kék-sárga lobogók. Tamás Sándor: - Rendkívül korrekt játékvezetés mellett mi is megmutattuk, milyen a ma­gyar virtus. Martin Matuschkowitz: - Iga­zuk volt az újvárosi vezetőknek, mert az akkori meccsen működő bírók valóban korrektek voltak a mostaniakhoz képest. További eredmények: FTC­Debrecen 30-26 (19-12), Corne­xi-Győr 32-31 (11-11), Vasas­Spartacus 29-23 (17-7), Duna­ferr-Esztergom 33-21 (18-13), Vác-Békéscsaba 28-24 (14-11). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Dunaferr 7 6 - 1 221-162 12 2. FTC 7 6 - 1 218-168 12 3. Gyér 6 5 - 1 170-153 10 4. Liss-HNKC 7 3 2 2 179-184 8 5. Esztergom 7 3 - 4 196-190 6 6. Hypo NÖ 6 3 - 3 166-163 6 7. Vác 6 3 - 3 150-147 6 8 Vasas 7 3 - 4 157-178 6 9. Kobanya-Spartacus 7 2 1 4 161-202 5 10. Debrecen 6 2 - 4 150-162 4 11. Cornexi-Alcoa 7 2 - 5 186-202 4 12. Békéscsaba 7 - 1 6 152-195 1 IMRE PÉTER