Délmagyarország, 2002. április (92. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-08 / 81. szám

IV "A DEL SPORTJA HETFO, 2002. ÁPRILIS 8. KOSÁRLABDA Megkezdődik a uisszaszámlálás A magyar kajak-kenu válogatott tagjai mindig örömmel jönnek Szegedre. Tudják, a szegedi közönség olyan nagyszerű hangulatot teremtett az 1998-as világbajnokság idején, amelyre sehol a világon nem volt még példa. Idén újra itt a lehetőség: 100 nap múlva kezdődik az V. Síkvízi Kajak-Kenu Európa-bajnokság Szegeden. SZERETETTEL VÁRUNK MINDENKIT ÁPRILIS 9-ÉN 16 ÓRÁTÓL AZ ÁRPÁD TÉREN (a Burger King előtt), ahol elindítjuk a visszaszámláló órát, és bemutatjuk az Európa-bajnokság indulóját. Jöjjön el Ön is, hogy személyesen találkozhasson a világ legjobb kajak-kenu válogatottjának tagjaival, Kolonics Györggyel, Storcz Botonddal, Kammerer Zoltánnal, Horváth Gáborral, Fehérvári Vincével, Hegedűs Róberttel és más klasszisokkal! A rendezvényt a Volvox együttes élő koncertje zárja. Ötvenszázalékos mérleg Naturtex-győzelem, „szívinfarktussal" fűszerezve Szeviépes örömtánc Szeviépes kosarasöröm. Bemutatják: Donkó Orsolya (jobbról) és Szopkó Eszter. Fotó: Miskolczi Róbert VÍZILABDA Felemás hét végét zártak me­gyénk vízilabdaesapatai: a fér­fiaknál a Szeged nyert, a Kon­tavill kikapott, míg a nőknél a Carncxnck egy-egy győzelem és vereség szerepel a mérlegén. TABÁN TRAFIK SZEGED-OSC 6-5 (l-l, 3-2, 0-0, 2-2) OB l-es férfimérkőzés. Újszegedi sport­uszoda, 150 néző. Vezette: Császár, Né­meth A. Szeged: TÓTHI.-VARGA P 3, Wesze­lovszky, MOLNÁR P 2, Várhegyi, Balla, Nitsovits 1 Csere: Zsarkó, Ridzyk, Mód, dr. Török, Éles. Edző: Horváth Viktor. OSC: TORY-Békési l.Ürögi.dr. Halász, MÁNYAI1, Berezvai 1, Ferkó 1. Csere: Alibán, Boncföldi, Hábetler 1. Edző: Hor­váth János. Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 7/1. Lassan már labdaundoruk lesz a Tabán Trafik Szeged játékosai­nak. Az OB I ötödik helyén álló alakulat szerdán a Vasassal, pén­teken a Honvéddal mérkőzött, s előbb hét, majd hat góllal kika­pott. így azért nem ildomos zárni a hetet, fáradtság ide, fásultság oda, pont kapóra jött az OSC el­leni szombat déli ütközet. Azzal azért Élesék is tisztában lehet­tek, nem sétagalopp vár majd rá­juk, lévén a orvosegyetemisták pénteki szentesi sikere nem le­hetett csak a véletlen műve. S hogy mennyire nem volt, azt az újszegcdi sportuszodában is bebizonyították. A szegedieknek rettenetesen meg kellett szen­vedniük a győzelemért. Még be­legondolni is rossz, mi lett volna, ha Tóth Iván nem fog ki fantasz­tikus napot, és nem mutat be jó néhány pazar védést. De bemu­tatott, és hosszú idő után Varga Péter is végre „megtalálta" az őszi góllövő kezét. Háromszor volt eredményes,- a triplához az agilis Molnár Péter hozzátett egy duplát, a maradék egyetlen talá­lat pedig Nitsovits Tamás nevé­hez fűződött. Ez összesen hat gól, nem sok, de mivel az ellen­fél, jelesül az OSC mindösszesen ötször terelte csak át a képzelet­beli gólvonalon a labdát. Az újabb két pont „betakarítá­sával" jókora lépést tettek tlr. Tö­rök Tihorék az ötödik hely meg­szerzése felé, amely szerencsés esetben akár nemzetközi kupa­szereplést is jelenthet. Horváth Viktor: - Győzel­münkkel teljesítettük a heti ter­vünket. Horváth János: - Fegyelme­zett játékunk pontot érdemelt volna. BVSC-BRENDON­KONTAVILL-SZENTES 11-4 (3-1,5-0,2-1,1-2) OB l-es férfimérkőzés. Budapest, Szőnyi úti uszoda, 100 néző. Vezette: Kiszelly, Vajda. BVSC: Szécsi-ZOUFAL 3, Petik 1, Fülöp 2, Mészáros 1, Gulyás, Kiss G. Csere: Csányi 1, Császár, IBOLYA 2, Gór-Nagy, DR. VARJAS, Németh Zs. 1, Nagy V. (ka­pus) Edző: Gerendás György. Szentes: Horváth T. - Pellei, Juhász E„ CSÖRGŐ 4, Szabó N„ Kameneckij, Szé­nászki. Csere: Somogyi, Biltsik, Döb­rössy, Vígh, Dallos, Szabó T. Edző: Kádár József. Gól - emberelőnyből: 9/3, ill. 7/3. Bágyadtan, enerváltan kezdett a Szentes, fuhászéknak nem íz­lett a házigazdák agresszív, szo­ros védekezése. A fordulás után már ők is ráálltak erre a stílusra, s ez minőségi változást hozott a játékukba. Az utolsó két negyed­ben teljesen egyenrangú ellenfe­lei voltak a harmadik helyen álló vasutasoknak. Ez különösen azért számít bravúrnak, mert a vendégektől Dallost cserével, Szabó Tamást pedig víz feletti ütésért csere nélkül végleg kiállí­tották. Ha ehhez még hozzávesz­szük, hogy Kádár edző is meg­kapta a maga piros lapját, nem számít rossz eredménynek a hét­gólos vereség. Gerendás György. - Reális az eredmény. Kádár József: - Az elejétől kezdve agresszíven kellett volna pólóznunk. Tbvábbi eredmények: Va­sas-FTC 7-4, Honvéd-Újpest 14-8. A FÉRFI OBI ÁLLÁSA 1. Honvéd 23 21 1 1 329 150 43 2. Vasas 23 20 - 3 253-122 40 3. BVSC 23 17 1 5 227- 146 35 4. FTC 23 16 1 6 209-150 33 5. Szeged 23 10 2 11 162- 184 22 6. Újpest 23 9 1 13 186- 191 19 7. Szentes 23 6 3 14 172 - 227 15 8. OSC 23 7 1 15 165 - 218 15 CARNEX-SZENTESI VK­BVSC-TBÉSZ 8-16 (l-l, 1-5,4-5,2-5) OB l-es női mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Szentgyörgyi, Vojvoda. Szentes: Varga Z. - Vér, MOLNÁR A. 3, SZREMKÓ 2, Szabó X.. ARATÓ 2. Wasz­lavszki. Csere: Huszka 1, Hegedűs R„ Makra, Pengő, Rozgonyi. Játékos-edző: Szremkó Krisztina, edző: Tari László. BVSC: Pápai - DANCSA 2, RÉDEI3, GÁL 3, HŐNIGH 4, Kisteleki 2, Polereczky 2. Edző: Györe Lajos. Gól - emberelőnyből: 4/0, ill. 7/4. Négyméteresből: 1/1, ill. -. A papírformának megfelelően az éllovas szerezte meg a veze­tést, amit még az első negyedben Molnár A. kiegyenlített. Ekkor még lehetett bizakodni abban, hogy szoros meccset játszik a Szentes a bajnoki aranyra hajtó fővárosiakkal. Aztán a második hét percben elég volt néhány vé­dekezési hiba, több távoli nagy lövés, és máris szertefoszlott az álom. Ebben szerepet játszott Waszlavszki kipontozódása is, akinek hiányát hátul megérezték a házigazdák. A folytatásban is­mét nekidurálták magukat Szremkóék, de mert elkövettek néhány figyelmetlenséget, nem tudtak közelebb férkőzni az esé­lyesebb riválishoz. Szremkó Krisztina: - Na­gyobb odafigyeléssel szorosabb meccset játszhattunk volna. Györe Lajos: - Az eredmény­nyel elégedett vagyok, a védeke­zésünkkel viszont nem. CARNEX-SZENTESI VK­KECSKEMÉT 9-7 (2-1,1-2,5-2,1-2) OB l-es női mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 50 néző. Vezette: dr. Fekete, Genser. Szentes: VargaZ.-VÉR 2, Molnár A. 1, Pengő, SZREMKÓ 4, ARATÓ 1, WASZ­LAVSZKI 1. Csere: Hegedűs R. Játé­kos-edző: Szremkó Krisztina, edző: Tari László. Kecskemét: Tóth A. - GAZDAG 2, Kira, Varga A., Durda, MÉSZÁROS Á. 2, TÓTH L. 3. Csere: Csáki, Tomaskovics. Edző: Valkay Ferenc. Gól - emberelőnyből: 6/1, ill. 5/2. Fordulásig felváltva estek a talá­latok, egyik gárda sem tudott el­húzni. A harmadik negyedben feljavult a házigazdák támadójá­téka, bejöttek Szremkó csavarjai, 8-5. A záró hét perc első felében ráijesztettek a szentesiekre a vendégek; egy gólra felzárkóztak. A pesszimistább drukkerek már az egyenlítéstől tartottak, ami­kor másfél perccel a meccs vége előtt remek ejtésével Vér meg­nyugtatta őket, 9-7. Tari László: - Nem játszottunk túl jól, győzelmünk az akarat di­adala. Valkay Ferenc: - A szerencsé­sebb csapat nyert. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Szombaton kikaptak, vasárnap viszont nyertek a szentesi lányok. Fotó: Tésik Attila SZEVIÉP-SZEGED— DIÓSGYŐRI KSK 83-82 (15-13,18-22, 22-11,18-27,10-9) A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi Sportcsarnok, 2000 néző. Ve­zette: Kovács Z., Makovsky. Szeviép: DONKÓ (19), SZOPKÓ (24/6), JEX (11), MIRKOV (13/3), VARDA (15/3). Csere: Pungor (1). Edző: Antal András. Diósgyőr: Bukovszki (2). Brosovszky (9/3), Andó (18), RADNÓTY (13/6), EME­AGI (18). Cserék: Szlimák (18), Jarett (4). Edző: Vertelics István. Brosovszky szerzett vezetést a DKSK-nak, Danijela Varda gyor­san egyenlített. A 2. percben 4-4 volt az állás, majd két perc múl­va Jex Anna gyönyörű középtá­voli kosara után először vezetett a Szeged, 6-4. Egy perc múlva to­vább nőtt a különbség, a center Varda (!) hárompontosa után 11-8 állt az eredményjelzőn. Donkó két varázslatos labdája után Varda értékesítette a zicce­reket, így a 14. percben még min­dig a Szeviép vezetett, 21-18. Parádésan kezdte a második já­tékrészt a Szeviép: négy perc alatt meglépett ellenfelétől, 45-37-re elhúzott. Donkó labda­szerzése, majd Szopkó és Mirkov hárompontosa után már 55-42 állt az eredményjelzőn. A maga­biztos vezetést a harmadik ne­gyed végéig megtartották a hazai­ak, sőt a befejező tíz perc elején is az ő akaratuk érvényesült. A 35. percben Varda megkapta az ötö­dik személyi hibáját, kipontozó­dott. Ezt az előny jól használta ki a Diósgyőr, ledolgozta a hátrá­nyát, egyenlített, 73-73. Az utol­só támadás lehetősége a hazaia­ké volt: Donkó remekül tört be két védő között, kiharcolt egy do­bóhelyzetet, azonban a kezére ütöttek. A játékvezetők nem lát­tak szabálytalanságot, sőt lépést fújtak, így jöhetett a hosszabbí­tás. Ebben a válogatott Donkót nem tudták tartani a vendégek, legtöbbször csak szabálytalan­kodtak vele szemben. A csapat­kapitány a büntetőket remekül értékesítette, így húsz másod­perccel a vége előtt 83-82 volt az állás. A Diósgyőr támadhatott, Jexék remekül kivédekeztek ezt, a lepattanó is a Szegedé lett, amit Donkó a hátralévő időben eldu­gott, így a Szeviép hatalmas bra­vúrt véghez víve legyőzte a DKSK gárdáját. A szegediek a pálya kö­zepén táncoltak, ünnepelték az A csoportban aratott legfénye­sebb sikerüket. Antal András: - Örülök annak, hogy népes közönség előtt értük el ezt fantasztikus győzelmet. NATURTEX-SZEDEÁK­KECSKEMÉT 85-83 (21-17,21-24, 22-21,21-21) Férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az A csoportért, 800 néző. Vezette: dr. Valo­vics, Papp. Naturtex-Szedeák: ELLIOTT (32/12), Gre­en (11), DEÁK (11/6), NYILAS (8/3), TA­NÁCS (19/3). Cserék: Pávlicz (-), BA­LOGH (4/3), Molnár A. (-), Drahos (-). Edző: Bonifert Domonkos. Kecskemét: TAKÁCS (25/15), Magyar (-), MCMAHAN (18/6), Bovánovics (-), SHAND (25). Cserék: Hajdú (5/3), Pász­tor (10), Korcsok (-). Edző: Radovics Jó­zsef. Shand kezdte a pontgyártást, Ta­nács remeklésének köszönhető­en a negyed közepén már a sze­gediek vezettek, 11-5-re. Green és Elhott kosaraival a 8. percben már tíz volt közte, 21-11. A ven­dégek nem adták fel. A második tíz perc elején húsz másodperc alatt négy (!) szabály­talanságot fújtak a játékvezetők a szegediek ellen, így egyenlített a Kecskemét, 29-29. Balogh Zol­tán az utolsó pillanatban beszórt egy duplát, így egy pontos hazai előnnyel zárult az első félidő, 42-41. A 22. percben a haját tép­te a szegedi közönség: történt, hogy Green, Tanács, Nyilas, majd Elliott gyűjtötte be a negye­dik személyi hibáját. A 27. perc­ben kipontozódott a csapatkapi­tány Green, Elliott vette át a kar­mesteri pálcát, 64-62-vel zárult a harmadik negyed. A negyedik negyedben Deák Attila percei következtek zsinór­ban tíz pontot szerzett, a 36. percben 75-72 volt az állás. 82-74 elhúzott a Szeged, úgy lát­szott, eldőlt a mérkőzés, azon­ban Takács Attila felállította a padlóról a Kecskemétet Bonifert Domonkos: - Nem játszottunk jó ritmusban, igaz erről tett a Kecskemét is. Lényeg, hogy meg van a győzelem, pedig a játékvezetők sem mellettünk voltak. SÜLI RÓBERT Szeged - ahol otthon uan a kajak-kenu uálogatott