Délmagyarország, 2001. augusztus (91. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-27 / 199. szám

HÉTFŐ, 2001. AUGUSZTUS 27. s A DÉL SPORTJA III. Az újpesti Dvérí csodagólja Zalaegerszegen Előzött az MTK LABDARÚGÓ NBI Az NB 1 7. fordulójának nyitómérkőzésén, a zöld­fehér rangadón a Fradi ma­gabiztos, jó játékkal nem adott esélyt a Haladásnak a pontszerzésre. A bajnoksá­got két vereséggel kezdő Cíű/tÁ-legénység alaposan belejött, már öt győzelem­nél tart. A Zalaegerszeg kénytelen volt átadni a lis­tavezető pozíciót az MTK­nak. Maga ez a tény talán nem egetverő szenzáció, az viszont már kisebb megle­petésként értékelhető, hogy ez azért következett be, mert Egressyék zalai ottho­nukban 3-0-ás vereséget szenvedtek az eddig csak bukdácsoló Újpesttől. A meccs elsősorban nem ettől marad meg még nagyon sokáig az emberek emléke­zetében, hanem Dvéri zse­niális találata okán. A ven­dégek karmestere jó 40 méterről ívelt a kapuját pár lépésnyire elhagyó Turi fö­lött a hálóba. Remek felis­merés, káprázatos rúgó­technika. Ennyi. Aki az MTK-Sopron meccset választotta szom­bati szórakozás gyanánt, az most kivételesen jól dön­tött. Az itthon játszók kö­zül a kétség kívül legjobb futballista, Illés vezérleté­vel a házigazdák igazi örömfocit mutattak be. A hűség városának labdaker­getői, örülhetnek, hogy megúszták egy négyessel. A Hungária körúti drukke­rekkel ellentétben, Győr­ben, akárcsak az előző he­tekben, most is bosszan­kodtak a szurkolók. A gól nélküli döntetlen a Vidi el­len nem az az eredmény, ami után pukkanhatnának a pezsgők. Öröm angyalföl­dön: megszerezte első győ­zelmét a Vasas! A piros­kékek a mély gödörbe ke­rült Dunaferrnél bizonyul­tak jobbnak. Debrecenben nem bírt egymással a Loki és a Kispest, pedig a cívis­városi drukkerek bíztak benne, hogy a kedvencek végre megszerzik első ott­honi sikerüket. Majd leg­közelebb. Eredmények: Ferencváros­Haladás 3-1 (1-0) Budapest, Üllői út, 7 ezer néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Pinté (10.), Gera (59.), Jovics (83.), ill. Preisinger (70.). Kiállítva: Nagy G. (Haladás - 79.). Győr-Videoton 0-0 Győr, 3 ezer néző. Ve­zette: Ábrahám. Zalaegerszeg­Újpest 0-3 (0-1) Zalaegerszeg, 9 ezer né­ző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Dvéri (30.), Erős (71.), Galas­chek (90.). MTK-Sopron 4-0 (1-0) Budapest, Hungária krt., 2 ezer néző. Vezette: Drucskó. Gólszerzők: Illés (29., 87.), Buzsáky (63.), Fe­renczi (67.). Vasas­Dunaferr 2-1 (0-0) Budapest, Fáy u., 3 ezer néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Zrlics (46., 77.), ill. Zováth (70.). Debrecen­Kispest 2-2 (1-1) Debrecen, 6 ezer néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Tiber (8.), Bajzát (66.) ill. Sasu (29.), Balint (50.). Az állás: 1. MTK 7 6 -1 17- 4 18 2. Zalaegerszeg 7 5 1 t 11- 5 16 3. Ferencváros 7 5 ­2 12- 5 15 4. Videoton 7 4 1 2 6- 8 13 5. Haladás 7 3 2 2 8- 7 11 6. Dunaferr 7 3 1 3 11- 8 10 7. Újpest 7 2 2 3 12-11 8 8. Sopron 7 2 1 4 10-11 7 9. Kispest 7 2 1 4 7-15 7 10. Debrecen 7 1 3 3 5-12 6 11. Győr 7 1 2 4 7-11 5 12. Vasas 7 1 ­< 8-17 3 • A következő, 8. forduló párosítása (szeptember 8.): Ferencváros-Debre­cen, Haladás-Vasas, Duna­ferr-Győr, Sopron-Zala­egerszeg, Videoton-MTK, Újpest-Kispest. Sx. L. Makói bravúr Orosházán LABDARÚGÓ NB II Egy győzelem és egy versség a mérlege a me­gyei együtteseknek a labdarúgó NB II keleti csoportjában. Mindkét gárda idegenben szere­pelt, és amig a Makó Orosházán győzött, ad­dig a Szeged Nyírbátor­ban kikapott. Orosháza­Makó FC 1-2 (O-O) Orosháza, 400 néző. Ve­zette: Harsányi. Orosháza: Such - Szeve­rényi, Laurinyecz, Dávid ­Ferenczy A., Brlázs (Antal), Dobi, Belvon (Pozsár), Lé­vai - Majchrovics, Hadár (Negrau). Edző: Pásztor Jó­zsef. Makó: Kovács K. - Gö­rög, Dálnaki, Magyar, Kru­csó - Bagi, Ferenczy A., Sü­meghy (Kondacs), Szegedi (Brakszatórisz), Kis K. ­Varga. Edző: Kolozsvári Já­nos. Gólszerzők! Majchro­vics, ill. Magyar, Varga. Kiállítva: Bagi. A vendégek vezették az első veszélyes támadást: a 3. percben az egykori orosházi Szegedi 19 méterről, ballal lőtt, Such magához ölelte a labdát. Válaszként Belvon lövése suhant el a makóiak kapuja előtt. Ebben a játék­részben inkább a küzdelem dominált, a kapuk ritkán fo­rogtak veszélyben. Az Oros­háza meddő támadásait könnyedén hárította a rend­kívül fegyelmezett makói hátsó sor. A második félidő­ben még agresszívebb lett a hazai gárda, ám meglepetés­re a Maros-partiak szereztek vezetést. Az 57. percben Kis hatalmas bedobása után a 16-oson belül ide-oda patto­gott a labda, végül Magyar nyolc méterről a hálóba bó­lintott, 0-1. A hazaiak min­dent mozgósítottak az egyenlítés érdekében. Pász­tor edző két középpályás he­lyett két támadót cserélt be. Az újabb találat mégis a Csongrád megyeiek nevéhez fűződik: a 74. percben Fe­renczy három játékoson há­mozta át magát, majd jobb­ról beadott, és Vargának az üres kapuval szemben már nem volt nehéz dolga, 0-2. A következő percekben fel­pörögtek az események. Előbb Majchrovics szépített, egy perc múlva pedig Bagit utánrúgásért kiállították. Az Orosháza beívelt labdákkal kereste a magas csatárait, ám a makói védőket ezen a na­pon többet nem lehetett be­csapni. Kolozsvári János: - Vég­re eredmény is párosult a já­tékunkhoz. Jók: Lévai, ill. Magyar, Dálnaki, Varga, Ferenczy A. Nyírbátor­FC Szeged 2-0(2-0) 7 Nyírbátor, 500 néző. Ve­zette: Horváth. Nyírbátor: Tóth Sz. ­Kiss, Cerula, Cselóczki, Un­chiás - Szarka (Baláscsik), Szabó, Csapos, Szegedi (La­katos) - Gubacsi (Széplaki), Tóth A. Edző: Németh Ká­roly. Szeged: Dobó - Sza­mosszegi, Mórocz, Babos, Kiss Z. - Bartyik (Terhes), Csúri (Gál), Puskás, Krausz (Fábián) — Kulacsik, Dóra. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Gubacsi, Tóth A. r < ' Először a vendégek ve­szélyeztettek: a 13. percben Dóra fejese kevéssel kerülte el a kaput. Tíz perc múlva Gubacsi pontosabban cél­zott, fejéről a labda a bal sa­rokba vágódott, 1-0. A 29. percben már két gólra növel­te előnyét a hazai gárda: ezúttal Tóth A. bólintott a jobb felső sarokba, 2-0. A játékrész vége előtt Kulacsik szépíthetett volna, de lövése pár centivel célt tévesztett. A szünet utárn kiegyenlí­tett mezőnyjátékkal telt el a második negyvenöt perc: a házigazdák két, a szegediek egy helyzetet puskáztak el. Szalai István: - Szépen, stílusosan futballoztunk, csak éppen a gól hiányzott a játékunkból. Különösen az a bosszantó, hogy olyan szitu­ációkból kaptuk a találato­kat, amelyekből készültünk. Jók: Gubacsi, Tóth A., Cselóczki, ill. Kiss Z., Pus­kás. További eredmények: Jászberény-Gyula 3-1, De­mecser-Mátészalka 4-0, Ti­szaúj város-B aktalórántháza 6-0, Kazincbarcika-Bőcs 0-1. Szabadnapos: Karcag. A bajnokság állása: 1. Tiszaújváros 3 3 0 0 14-3 9 2. Jászberény 3 3 0 0 8-2 9 Demecser 3 3 0 0 8-2 9 3. Nyírbátor 3 2 1 0 7-3 7 4. Bőcs 3 1 1 t 4-1 4 5. Kazincbarcika 3 1 0 2 6-5 3 6. Karcag 2 1 0 1 3-5 3 7. Makó 3 1 0 2 4-8 3 8. Orosháza 3 0 2 1 4-5 2 9. Mátészalka 3 0 1 2 2-7 1 10. B.-lóránlháza 2 0 1 1 3-9 1 11. FC Szeged 2 0 0 2 0-3 0 12. Gyula 3 0 0 3 2-9 0 A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 2. (vasárnap), 16.30: Makó FC-Demecser, Gyula-Oros­háza, Mátészalka-Bőcs, FC Szeged-Tiszaújváros, Kar­cag-Nyírbátor, Baktalóránt­háza-Jászberény. Szabadna­pos: Kazincbarcika. Rangadót nyert a Vásárhely A Szrenka (jobbról) vezette vásárhelyi védelem jól állta az algyői rohamokat; eddig még gólt sem kapott a bajnokságban. (Fotó: Tésik Attila) LABDARÚGÓ NB III Az Alföld csoport har­madik fordulójában Csongrád megyei ranga­dót rendeztek Vásárhe­lyen, ahol a házigazdák legyőzték az Algyőt. A Szentes hiába támadta végig az Örkény elleni találkozót, meg kellett egyetlen ponttal eléged­nie. A Csongrád immár a harmadik súlyos vere­ségét szenvedte el. Hódmező­vásárhelyi FC­Algyő 2-0 (O-O) Hódmezővásárhely, 1200 néző. Vezette: Munkácsy. HFC: Bíró - Borbás Zs„ Szrenka, Major, Marczinka ­Kiss (Antal), Hóbel, Faze­kas, Szűcs - Katona, Csató (Borbás P.). Edző: Kiss Ti­bor. Algyő: Halász - Kazán, Kothencz, Koncz (Takács), Krisztin (Kirsner) - Erhardt, Varga, Angeli, Krajczár ­Brinszky, Pálinkó. Játékos­edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Major, Kato­na. Felfokozott érdeklődés előzte meg az Alföld cso­port rangadóját, ez a néz­őszámból is látszott, hiszen 1200-an foglaltak helyet a vásárhelyi stadionban. Ha­talmas elánnal vetették já­tékba magukat a csapatok, az első helyzet a vendégek előtt adódott, Varga az 5. percben 12 méterről centi­méterekkel gurított a bal al­só sarok mellé. Nem késett a hazai válasz: a 6. percben előbb Katona emelését fog­ta bravúrral a földön fekvő Halász, majd Major fejese már túljutott a hálóőrön, de Kazán a gólvonal elől fejjel tisztázott. Brinszky pillanatai következtek: a 20. percben 22 méteres szabadrúgását Bíró fogta, majd két perc múlva a felsőlécet találta el ugyanilyen távolról, a kipat­tanó labdára Erhardt robbant be, de egy méterről nem tud­ta az üres kapuba bólintani azt. A hajrá az Algyőé volt, azonban Varga kétszer is hi­bázott ziccerben. Góllal indult a második félidő. Csató jobb oldali sza­badrúgása után Major elé pattant a labda, a rutinos já­tékos nyolc méterről a kapu közepébe bombázott, 1-0. Támadott az Algyő, azonban a vásárhelyi védelem jól rombolt, így Krajczárék nem tudtak helyzetet kidolgozni. Az utolsó öt percben kapujá­hoz szegezte a hazaiakat a Takács-legénység, a 41. percben egyenlíthettek is volna, Pálinkó 10 méteres lövésébe a védők önfeláldó­zóan belevetődtek. Az utolsó percben jött a kegyelemdö­fés: Katona egy remek csel után 16 méterről a jobb felső sarokba emelt - ritkán látha­tó szép gól volt -, és ezzel a HFC bebiztosította a győzel­mét. Kiss Tibor: - A második félidei taktikánk eredményre vezetett, elégedett voltam já­tékosaim teljesítményével. Takács Zoltán: - Az első játékrészben kihagyott hely­zeteink megbosszulták ma­gukat. A szerencsésebb csa­pat győzött. Jók: Major, Katona, Szrenka, Fazekas, ill. Kot­hencz, Brinszky. Süli Róbert MÉH-Szentes TE­Örkény 0-0 Szentes, 600 néző. Vezet­te: Albert. MÉH-Szentes: Vratnjan - Kerepeczki, Erdei, Bo­sánszky Zs. (Fajkusz) - Jer­nei (Tóth Cs.), Males, Koncz, Balogh, Pálfi - Bu­bor, Juhos (Bosánszky M.). Edző: Bódi Attila. Örkény: Ronczi - Ku­csák (Surman), Bata, Ko­vács, Danyis - Farkas (La­katos), Guttmann, Czigner, Collins - Wairbel, Katona (Ozsvát). Játékos-edző: Ozs­vát Ferenc. Az első félidőben a többet kezdeményező Szentes irá­nyította a játékot; a Kurca­partiak sorozatosan alakítot­ták ki a jobbnál jobb helyze­teket, de elsősorban az igen agilis Koncznak nem volt szerencséje a lövésekkel. A 38. percben 1 l-eshez jutot­tak a szentesiek, de Juhos büntetőjét hárította az Örké­nyi kapus hárította. A folyta­tásban is egykapuzott a Szentes, de a láthatóan elfá­radt Örkényiek kezét nem engedte el Fortuna. Bódi Attila: - Van még tanulnivalónk, nem elég csak szépen, eredményesen is kell játszani. Ha ez sikerül, szép reményeink lehetnek. Jók: Erdei, Koncz, Ma­les, Kerepeczki, ill. Ronczi, Kovács, Czigner, Collins. Takács László Kalocsa­Csongrád 6-2(4-1) Kalocsa, 300 néző. Vezet­te: Nagy. Kalocsa: Gojtán - Páko­licz, Farkas, Fusznekker, Kovács - Balogh, Sári, Bol­vári, Gombkötő (Batta) ­Peke, Szabadi. Edző: Alföldi Albert. Csongrád: Révész (Far­kas) - Hardon (Palásti), Bencze, Szabó — Gál, Mus­kó, Kocsis, Pozsár, Csillag (Tóth) - Tar, Varga. Edző: Keller Mihály. Gólszerzők: Szabadi (2 ­az egyiket 1 l-esből), Fusz­nekker, Beke, Balogh, Far­kas, ill. Csillag, Tar. Az esélytelenebb vendé­gek kezdtek jobban, de hiába került helyzetbe előbb Tar, majd Gál, egyik kísérletből sem született gól. Ez nem sokkal később megbosszulta magát, ugyanis a 25. perctől a jobb játékosokból álló ka­locsaiak fokozatosan átvet­ték a játék irányítását, s ez a gólokban is megmutatkozott. A fordulás után rendezettebb lett a CSLC védekezése, de ez sem volt elég arra, hogy elkerülje az újabb, immár a harmadik nagy gólkülönbsé­gű vereségét. Keller Mihály: - El va­gyok keseredve, a mutatott­nál lényegesen nagyobb elle­nállásra számítottam. Jók: Kovács, Szabadi, Fusznekker, Gombkötő, ill. Tar. Sz. L. További eredmények: Kondoros-Izsák 4-3, Jami­na-Gyomaendrőd 0—2, Bé­kés-Kiskőrös 2-1. Szabad­napos: Rákóczifalva. A bajnokság állása: 3 2 0 1 2 2 0 0 2 2 0 0 0 1 3 2 3 2 1. Kalocsa 2. HFC 3. Rákóczifalva 4. Békés 5. Algyő 6. Örkény 7. MÉH-Szentes 8. Kiskőrös 9. Kondoros 10. Gyomaendrőd 3 10 2 11. Izsák 12. Jamina 13. Csongrád 0 1 I 2 0 1 I 1 1 I I 1 I I 3 0 12 2 0 0 2 3 0 0 3 12-5 6 7-0 6 7-2 6 7-1 6 5-4 6 3-1 5 3-2 4 5-5 4 6-7 4 3-6 3 5-10 1 1-5 0 3-16 0 A következő forduló párosítása. Szeptember 1. (szombat), 16.30: Gyo­maendrőd-HFC, Kondo­ros-Kalocsa. Szeptember 2. (vasárnap), 16.30: Al­győ-Rákóczifalva, Kiskő­rös-Jamina, Izsák- MÉH­Szentes, Örkény-Békés. Szabadnapos: Csongrád. Magyarország továbbra is 54. Munkatársunktól Magyarország váloga­tottja annak ellenére meg­őrizte 54. helyét a Nemzet­közi Labdarúgó-szövetség (FIFA) legfrissebb világ­ranglistáján, hogy augusz­tus 15-én 5-2-es vereséget szenvedett Németországtól. Az élen a helyzet változat­lan. Kolumbia a Copa America megnyerésével nyolc helyezést javított jú­liusi pozícióján, így beke­rült a legjobb tíz közé. Honduras pedig a 48. hely­ről a 23.-ra ugrott, köszön­hetően a dél-amerikai kon­tinensviadalon nyújtott jó teljesítményének (3. helye­zés és Brazília kiejtése a negyeddöntőben). A magyarokkal egy vi­lágbajnoki selejtezőcso­portban szereplő válogatot­tak közül Olaszország a 4., Románia a 14., Grúzia a 72., míg Litvánia a 94. A sorrend (zárójelben a legutóbbi helyezés): 1. (1.) Franciaország 812 pont, 2. (2.) Brazília 808, 3. (3.) Argentína 783, 4. (4.) Olaszország 733, 5. (5.) Németország 725, 6. (14.) Kolumbia 723, 7. (9.) Csehország és (6.) Spanyo­lország 716-716, 9. (7.) Portugália 714, 10. (10.) Hollandia 705, ...14. (11.) Románia 687, ...54. (54.) Magyarország 557, ...72. (79.) Grúzia 510, ...94. (94.) Litvánia 450.