Délmagyarország, 2000. október (90. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-02 / 231. szám

HÉTFŐ, 2000. OKT. 2. A DÉL SPORTJA III. Nőtt labdarúgó NB II Az Alföld csoport 11. fordulójában két győze­lem, valamint egy-egy döntetlen és vereség a Csongrád megyei NB II­es labdarúgócsapatok hétvégi mérlege: a Ma­kó és a Vásárhely nyert, a Szeged ikszelt, az Algyö pedig kikapott. A csoport Hódmező­vásárhelyi FC­Jamina SE 1-0(0-0) Hódmezővásárhely, váro­si stadion, 300 néző. Vezet­te: Kökény. HFC: Tejes - Huszár, Kovács G., Borbás Zs. ­Szűcs R., Rárósi (Feleki), Kovács T., Fazekas, Balogh L. - Pálinkó (Marczinka), Borbás P. (Nagy L.). Edző: Himer István. Jamina: Kovács A. ­Hajdú, Iványi (Szarvas), Pusztai, Pájer - Mochnács (Florea), Sajben, Lakatos, Friderikusz - Szelei (Balogh J.), Horváth Z. Edző: Bugyik János. Gólszerző: Pálinkó. Az első félidőt bosszantó­an sok hiba és rengeteg pon­tatlanság jellemezte. A vá­sárhelyiek valamivel többet kezdeményeztek, főként tá­voli lövésekkel kísérleteztek, de a vendégek kapusát nem tudták megoldhatatlan fel­adat elé állítani. A Jamina játékosai ritkán vállalkoztak ellentámadásra, ám néhány­szor így is zavarba hozták a hazai védelmet. A fordulást követően a viharos erejű szél által támogatott békéscsabai­ak kicsivel többet birtokol­ták a labdát, de a kapuba ők sem tudtak betalálni. A házi­gazdák a meccs hajrájához közeledve megpróbálták fel­pörgetni a tempót, s Pálinkó szerencsés góljával megsze­rezték a vezetést, 1-0. Az utolsó percekben a vendégek megpróbáltak egyenlíteni, de ehhez nem volt már elég ere­jük, s a veszélyes helyzetek­ben jól avatkozott közbe, a HFC fiatal kapusa, az NB II­es felnőtt meccsen most először pályára lépő Tejes. Ezzel együtt a vendéglátók ezúttal elsősorban a három pont megszerzésének örül­hettek. Himer István: - Kiizzad­tuk a győzelmet... Jók: Fazekas, Borbás Zs., Pálinkó, í 11. Pusztai, Laka­tos. K. T. Kiskunhalas­Algyő 4-1 (2-0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Nagy II. Kiskunhalas: Lengyel ­Szűcs (Rácz), Kiss J., Széná­si (Kiss R.), Szemerédi ­Ábrahám, Kárász, Molnár, Herczeg - Kasza, Verba (Bimbó). Edző: Gulyás Jó­zsef. Algyő: Halász - Ádel­hardt, Kothencz, Kazán - Il­lés, Krajczár, Angeli, Süli, Varga (Bartyik) - Terhes (Krisztin, Békési). Edző: Ta­kács Zoltán. Gólszerzők: Herczeg (2), Szénási, Bimbó, ill. Brinsz­ky. Kiállítva: Kazán. A vendégek egy óriási helyzettel kezdték a találko­zót: a 10. percben Süli ugrat­Tíz emberrel döntetlen labdarógó NB l/B Csongrádi LC­Békéscsabai Előre FC 0-0 Csongrád, 800 néző. Vezette: Szabó J. (Ber­ki, Némethy). Csongrád: Bíró - Bál­lá L, Trninics, Tóth-Ko­vács, Koncz - Barna G., Udvari, Makszimics, Tóth Gy. - Juhos (Trucz­ka 70.), Balogh B. (Gogh a szünetben). Szakmai igazgató: Sán­dor István. Békéscsaba: Kurucz ­Valentényi, Czipó, Si­mon, Kovács - Balogh Zs., Szabó (Fóríán a 79.), Balogh J. (Ursz az 57.), Csipkar - Boros (Fárizs a 62.), Takács. Edző: Vágó Attila. Sárga lap: Udvari a 32. percben. Kiállítva: Udvari a 65. percben. 13. p.: Juhos bal oldali beadását Kurucz húzta le a békéscsabai 5-ösre berob­banó Balogh B. fejéről. 22. p.: Balogh Zs. elől tisztázott a kifutó Bíró, majd Boros emelt a csong­rádi kapu fölé. 30. p.: Boros elől az utolsó pillanatban mentett Tóth-Kovács. 36. p.: Koncz vezette végig az Előre térfelén a labdát, 20 m-es lapos lövé­se azonban nem okozott gondot a viharsarki portás­nak. 40. p.: Balogh B. gurítot­ta vissza lövésre a labdát a vendégek 16-osán Tóth G.­nek, aki csúnyán fölé lőtt. 47. p.: Tóth J. szögletét Tóth-Kovács vágta fölé. 49. p.: A csereként be­állt Gógh remek ütemben ugratta ki Tóth Gy.-t, aki­nek 10 m-es lövését Kurucz szögletre tolta. 59. p.: Békéscsabai szöglet után Bíró ütötte mezőnybe Boros lövését, az ellentámadásnál Tóth Gy. tesztelte Kurucz refle­xeit. 62. p.: Szabó szabadrú­gása veszélyeztette Bíró kapuját, majd Czipó lőtte fölé a kipattanó labdát. 65. p.: Gógh átadását Barna G. lőtte Kurucz ke­zébe, s ezt követően a fe­lezővonalnál feleslegesen szabálytalankodó Udvari mehetett zuhanyozni. 72. p.: Csipkar 18 m-es szabadrúgása Bíró előtt a földre pattant, ám a csong­rádi kapus estében óriási bravúrral szögletre ütötte a labdát. 75. p.: Koncz 28 m-es szabadrúgása alig kerülte el a csabai kaput. 90. p.: Balogh Zs. a csongrádi 5-ösről lőtt ke­resztbe a kapu előtt. Az első félidőben jobbá­ra a csabai térfélen folyt a játék, ám a formás támadá­sokat vezető csongrádiak nem tudták áttörni a jól zá­ró védőfalat. Vágó Attila legénységének elszórt kont­ratámadásai nem igazán veszélyeztették a csongrádi kaput. Fordulás után is a Csongrád diktálta az ira­mot, de továbbra sem talál­ták meg a csabai kapuhoz vezető utat. Húsz perc el­teltével a létszámfölénybe került vendégek játéka fel­élénkült, de az eredményen ók sem tudtak módosítani. Sándor István: - Tűz és lendület nélkül nem lehet gólt szerezni. Érthetetlen számomra, miért játszot­tunk ilyen gyengén. Vágó Attila: - A meccs előtt kiegyeztem volna a döntetlennel, de sajnos, a félórányi emberelőnyünk alatt is „ sírt a labda ". Jók: Bíró, Tóth-Kovács, ill. Kurucz, Czipó. További eredmények, Keleti A csoport: Bőcs­Eger 4-0 (2-0), BVSC-Ti­szaúj város 1-0 (1-0), Fót-Szolnok 0-1 (0-1). A bajnokság állása: 1. Szolnok 9 7 1 1 20-6 22 2. Bocs 9 5 1 3 22-16 16 3.BVSC 8 3 3 2 12-11 12 4. Föl 9 3 15 17-13 10 5. Jászberény 8 3 14 13-12 10 6. Eger 9 2 3 4 7-23 9 7. Tiszaújváros 8 1 2 5 7-17 5 B csoport: Kunszent­márton-Kiskőrös 2-0, Kecskemét-Monor 2-0. Szabadnapos volt a Cegléd. A bajnokság állása: 1. Kunszentmárton 9 5 3 1 10-5 18 1 Kecskemét 9 4 3 2 19-6 15 3. Csongrád 8 2 6 0 8-5 12 4. Monor 9 3 2 4 7-10 11 5. Békéscsaba 9 2 3 4 6-9 9 6. Cegléd 8 3 0 5 9-18 9 7. Kiskoros 8 1 3 4 9-15 6 A B csoport következő fordulójának párosítása, október 7. (szombat), 15 óra: Csongrád-Kiskőrös, Békéscsaba-Monor, Kecs­kemét-Cegléd. Szabadna­pos: Kunszentmárton. Révész János Csak a lányok nyertek kosáriabda A Csongrád megyei NB I B-s kosárlabdacsapotok közül csak a Szeviép-Sze­ged KE n&i gárdája tudott nyerni. A Naturtex-Szede­ák férfi együttese Salgó­tarjánban szenvedett ve-' reséget. Szeviép-Szeged KE­KÉSZ-Kecskemét 87-67 (21-14,17-14,27-17,22-22) NB I B csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés, újszege­di Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Faidt, Reisz. Szeviép-Szeged KE: ROCZKOV (27/3), Budano­vics (12/6), KISS N. (13), Szopkó (9/3), Laluska (14/3). cserék: Szabó J. (12/3), Pungor (-), Kati (-), Miklósik (-). Edző: Király Sándor. A mérkőzés elején magá­hoz ragadta a játék irányítá­sát a szegedi együttes, s ezt a találkozó végéig nem is en­gedte ki a kezéből. Roczkov eredményes játékának kö­szönhetően második győzel­mét könyvelhette el a Tisza­parti együttes. Salgótarján­Naturtex-Szedeák 74-73 (14-19,23-17,18-21,19-16) NB I B csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés, Salgó­tarján, 300 néző. Vezette: Simó, Pázsitka. Naturtex-Szedeák: Deák (3), Kiss Zs. (20/3), Nyilas (9/3), Pávlicz (10), Drahos (8). Cserék: Damjanovics (10/3), Búzás (11/3), Vita­szek (2). Edző: Bonifert Do­monkos. Hiába kezdett jól a Szede­ák, s vezetett a harmadik ne­gyed után is, a rendkívül gyenge dobóteljesítmények­nek köszönhetően vereséget szenvedett a szegedi együt­tes. Süli Róbort a Makó előnye Akárcsak az FC Szeged többi játékosa, Maróti sem tudott az abonyiak kapujába betalálni. (Fotó: Gyenes Kálmán) ta ki a lesre játszó védők kö­zül Terhest, aki egyedül ve­zette kapura a labdát, ám a 16-oson belülről fölé lőtt. A hazaiak az első negyedóra végén szereztek vezetést Herczeg révén. Az Algyő to­vábbra is többet kezdemé­nyezett, ám gólt a szöglethez előre húzódó Szénási jóvol­tából ismét a Kiskunhalas szerzett. A szünetben Takács Zoltán edző cserékkel frissí­tette a csapatát. Alig tíz perc telt el a második játék­részből, amikor Krisztin sé­rülés miatt elhagyta a pályát, majd Süli is hasonlóan járt ­az Algyő pedig tíz emberrel maradt. Bár Brinszky sza­badrúgásból szépített a fél­idő közepén, de Kazán kiál­lítása után már nem volt két­séges a végső győztes kiléte. Takács Zoltán: - A gyenge első félidőt követően összeszedtük magunkat, ám a sérülések és a kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Jók: Herczeg (a mezőny legjobbja), Szénási, Lengyel, Kárász, ill. Ádelhardt, Kot­hencz, Brinszky. M. J. További eredmények: Kiskunfélegyháza-Gyula 1-2, Martfű-Csorvás 0-3. A bajnokság állása: 1. Gyula 11 11 0 0 31-5 33 2. Kiskunfélegyháza 11 7 1 3 29-18 22 3. Kiskunhalas II 6 3 2 32-15 21 4. Csorvás 11 6 2 3 14-8 20 5.Algyó 11 4 0 7 24-18 12 6. HFC 11 3 2 6 15-25 11 7. Martfű 11 1 1 9 7-45 4 8. Jamina 11 0 3 8 8-26 3 A következő forduló pá­rosítása. Október 8. (va­sárnap), 15 óra: Jami­na-Kiskunhalas, Algyő-Martfű, Csorvás­Kiskunfélegyháza, Gyu­la-Hódmezővásárhelyi FC. B csoport FC Szeged­Abony 0-0 Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 400 néző. Vezette: Kárász. Szeged: Ádok - Babos, Paksi (Mórocz), Krausz ­Rácz, Csúri, Makra Zs., Fá­bián - Major - Kurucsai (Kulacsik), Maróti (Szeke­res). Edző: Lóczi István. Abony: Kovácsevics ­Fazekas, Antal, Fehér, Ba­logh - Bálint (Lilinger), Ma­kai, Makra B., Szarnák (Kun) - Gulyás, Határ (Sán­dor). Edző: Smidéliusz Emő. Húsz perces késéssel kezdődött a csoportrangadó, mert a játékvezetői hármast elfelejtették értesíteni, hogy a találkozó nem 16, hanem 15 órakor kezdődik... A vendégek szoros em­berfogással kezdték a mérkőzést, minden egyes szegedi mellett ott lihegett egy abonyi játékos. Mintha csak a döntetlen kiharcolása lett volna a tervük, mert a tá­madásokra nem sok energiát fektettek. Lényegesen kez­deményezőbbek voltak a kék-fehér-feketék, de a há­rom sárga lap miatt hiányzó gólerős Dóra nélkül igazi nagy veszélyt nem jelentet­tek az abonyiak kapujára. Néha-néha eljutottak helyze­tig, de ezeket a próbálkozá­sokat a vendégek élvonalat is megjárt hálóőre, Kovácse­vics könnyedén hárította. A második félidőben, Paksi kényszerű kiválása után, bátrabbak lettek az abonyiak, többször átme­részkedtek a Szeged térfelé­re, de a 16-oson belülre csak elvétve kerültek. A másik ol­dalon ez a házigazdáknak ugyan többször is sikerült, de csak a csereként beállt Kulacsik, leshelyzetből elért, érvénytelen találatára futotta a tudásukból. A játék képe alapján az FC Szeged köze­lebb állt a győzelemhez, de képtelen volt feltörni a cso­port egyik legmasszívabb védelmét. Lóczi István: - Hiába irányítottuk a játékot, nem tudtunk gólt szerezni... Jók: Krausz, ill. Ková­csevics, Fehér, Makra B. Sx. L. Szajol-Makó FC 1-2 (0-2) Szajol, 200 néző. Vezette: Hegedűs Szajol: Grőber - Horváth, Sipos, Földvári, Tákos - He­gedűs, Birinyi (Raskóczi), Babella, Vasas - Csató, Draskóczi. Edző: Szathmári János. Makó: Ménesi - Szabó N., Dálnaki, Magyar, Krucsó - Sümeghy (Szabadi), Papp (Görög), Bálint, Ferenczy ­Hadár (Martonosi), Varga. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Hegedűs, ill. Földvári (öngól), Hadár. A listavezető makóiak jól kezdtek, s már az első per­cekben á házigazdák tudtára adták, hogy a három pontért jöttek. Az ügyesen és rend­kívül taktikusan futballozó vendégek első góljára a 25. percig kellett várni, ekkor Varga lövése Földváriról került a szajoli hálóba, 0-1. Szűk tíz perc múlva tovább nőtt a makói előny: Sümeghy futott el a szélen és remek beadását Hadár lőtte a haza­iak kapujába, 0-2. A fordulás után, előnye tudatában visszavett a tem­póból a tabella éllovasa, ám helyzeteik még így is adód­tak a makóiaknak. A hazaiak kontrákkal próbálkoztak, ám ezek az ellentámadások ke­vés veszélyt hordoztak ma­gukban. A szépítés egy pont­rúgás után sikerült ugyan a Szajolnak, de igazából nem forgott veszélyben a zöld­sárgák győzelme. Kolozsvári János: ­Ujabb lépéssel kerültünk kö­zelebb célunkhoz, a bajnoki címhez. Jók: Földvári, Csató, ill. Dálnaki, Magyar, Papp R. B. További eredmények: Gyomaendrőd-Dömsöd 3-2, Örkény-Békés 3-2. A bajnokság állása: Í.Makó 11 7 4 0 21-7 25 2. Békés 11 6 2 3 28-19 20 3. Abony 11 5 5 1 15-8 20 4. FC Szeged 11 5 1 5 27-20 16 5. Örkény 11 5 0 6 23-23 15 6. Szajol 11 3 2 6 13-20 11 7. Dömsöd 11 3 0 8 16-36 9 8. Gyomaendrőd 11 2 2 7 11-21 8 A következő forduló pá­rosítása. Október 8. (va­sárnap), 15 óra: Döm­söd-Örkény, Békés-FC Sze­ged, Abony-Szajol, Makó FC-Gyomaendrőd. A csongrádi csapatkapitány. Juhos (pirosban) hetven percig okozott gondot a csabai kapusnak, Kurucznak - kevés sikerrel. (Fotó: Gyenes Kálmán) *% K '