Délmagyarország, 1999. november (89. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-15 / 266. szám

HÉTFŐ, 1999. Nov. 15. A DÉL SPORTJA III. Szlovákia nyert röplabda Munkatársunktól Magyarország­Szlovákia 2:3 (-20, -19, 22,24, -12) Barátságos válogatott röplabda-mérkőzés, férfiak. Gyöngyös, 100 néző. Vezet­te: Bodrogi, Csizmánk. Magyarország: Mészá­ros P., Úrfi, PÁSZTOR, Ve­res, KÁNTOR, Tomanóczy. Csere: Szabó G. (liberó), Pampuch, KOCH, Bugyi. Szövetségi kapitány: Nyári Sándor. Szlovákia: KARDOS, CHOCHOLAK, KRAVÁ­RIK, Divis, Pistovic, Ne­mec. Csere: PIPA (liberó), Procházka, Jankovic. Szö­vetségi kapitány: Peter Kleny. Az első két szettben a szlovákok - szintén résztve­vői a belgiumi olimpiai elő­selejtezőnek -, a harmadik­ban és a negyedikben a ma­gyarok akarata érvényesült. Az egyenlítésben nagy sze­repet játszott a csereként be­állt Koch és Pampuch kiváló produkciója. A rövidített já­tékban hamar megléptek a szlovákok, s ezután már hiá­ba kapaszkodtak a mieink. Nyári Sándor: - A csa­pat nagyjából ötven száza­lékban valósította meg a megbeszélteket. Az ered­ménnyel, ennek ellenére, elé­gedett vagyok, de látszik, van még csiszolni való a já­tékunkon. Dobogósok győzelmei vízilabda OB l/B Munkatársainktól A férfi vízilabda OB l/B-ben a listavezető Ta­bán Trafik a sereghajtó Neptunt biztosan verte; a Bertók viszont egy kicsit nehezebben az Egert. A negatív meglepetést a Vá­sárhelynek a Bánki Do­náttól elszenvedett vere­sége okozta. Tabán Trafik Szeged­Neptun 13-3 (l-l, 4-1,3-1,5-0) Újszegedi Sportuszoda, 50 néző. Vezette: Bujka, Olajos. Szeged: Barát - CSAPÓ 3, Mód, Kresák, ZSARKÓ 3, Sabic 1, Weszelovszky 1. Csere: Horváth, Szőcs 1, dr. Török 1, Kerekes, ÉLES 3, Varga Á., Tóth I. (kapus). Edző: Pozsgay Zsolt. Gól - emberelőnyből: 8/5, ill. 5/3. Kicsit bizonytalanul kezdte a mérkőzést a tabella első he­lyén álló hazai csapat, ami meglepő volt, hiszen az utolsó helyezett gárdát fogadták Csa­póék. A második negyedtől kezdve aztán magukra találtak a szegedi fiúk és biztosan nyertek. Pozsgay Zsolt: - A tizen­harmadik meccsünkön tizen­három gólt dobva szereztük meg a tizenharmadik győzel­münket. Azt hiszem, ez magá­ért beszél. Bertók SC Szentes­Egri Vízmű 8-6(2-1,3-2,2-2,1-1) Szentes, 100 néző. Vezette: Szentgyörgyi. Németh. Bertók SC: ORMAI ­ZENTAI, Hyc, Dallos 1, Melkhun, PITI 3, OROSZ 3. Csere: Bartha, Juhász, Bertók Gy„ BERTÓK ZS. 1, Bárá­nyi, Kajtár. Edző: Pásztor Antal. Gól - emberelőnyből: 11/3, ill. 8/3. Négy méteresből: -, ill. 1/1. A nyolcas rájátszásért min­den igyekezetükkel küzdő vendégek ellen a harmadik helyen álló hazaiak megérde­melten tartották otthon a baj­noki pontokat. Pásztor Antal: - A Szeged elleni görcsünk még mindig nem oldódott fel igazán. Pe­dig, ha a hátralévő két fordu­lóban a Cegléd és a Pécs el­len idegenben is helyt állnánk, akár a második helyen fejez­hetnénk be az alapszakaszt... HVSC­Bánki Donát Főiskola 6-7(1-1,2-2,3-3,0-1) Vásárhelyi strandfürdő. Vezette: Horváth, Erdős. HVSC: dr. Bólya - KA­SZA 2, dr. Vörös 1, Vékony 1, Avar, Király 1, Andó. Cse­re: HEGEDŰS 1, Donnauer. Edző: Pánczél Tamás. Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 7/3. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1. Az előre megadott időpont­hoz képest a találkozó egy órával hamarább kezdődött, így nem csoda, hogy üres lelá­tó előtt pólóztak az együtte­sek... A harmadik negyedben - a pesti kölcsönjátékosok nélkül is - már 6-4-re vezet­tek a házigazdák, de a hajrá a főiskolásoknak sikerült job­ban. Pánczél Tamás: - Sajnos most már más csapatoktól függ. hogy a tavaszi rájátszás­ban az első nyolc között foly­tatjuk-e... Lewis győzött ökölvívás Las Vegas (MTI) A brit Lennox Lewis. a Boksz Világtanács (WBC) bajnoka a profi ökölvívó ne­hézsúlyú címegyesítő mérkő­zésen egyhangú pontozással legyőzte az amerikai Evan­der Holyfieldet, a Boksz Vi­lágszövetség (WBA) és a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF) bajnokát. Jó játékkal is vereség labdarágá PNB Szeged LC­Tatabánya 1-4 (0-2) Felsá Tisza-parti stadi­on, 2000 nézó. Vezette: Arany (Ring, Tumó). SZEGED: MARKOVICS 4 - BASICS 5-2=3, URBÁN 5, MIKLER 5 - POPOVICS 5,5, TURJÁN 6,5, HERCZKU 5, UDVARI 5 - JEREMEJEV 6 ­KENESEI 6, FARAGÓ 6. EDZÓ: UNKA JÓZSEF. Tatabánya: Gelei - Hor­nyák, Mészöly, Szabó V. ­Szentjobbi, Tüske, Kovács A., Letenyei, Zsivóczky ­Kiprich, Kiss B. Játékos­edző: Kiprich József. Csere: Zsivóczky helyett Virág a 63., Faragó helyett NÉMETH (-) és Szentjobbi helyett Süveges, mindkettó a 68., Kiprich helyett Var­ga L a 84, percben. Gólszerzők: Kiss B. a 32., Kiprich a 34., Faragó az 54., Kiprich a 66., Tüs­ke a 82. percben. Sárga lap: Basics a 33., Hornyák az 55., Süveges a 72. percben. Kiállítva: Basics a 65. percben. Szögletarány: 10:2 (7:1). A hazaiak előzetesen meg­adott összeállítása egy helyen megváltozott: Németh kima­radt, helyette Urbán kezdett, aki felépült sérüléséből, illetve kiheverte a betegségét. De nemcsak emiatt játszott, mint megtudtuk, a védő felkeltette a jugoszláv első ligában szereplő szabadkaiak érdeklődését, akiknek néhány képviselője csak azért lépte át a határt, hogy megfigyelhesse az egy­kori 31-szeres válogatottat. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak, a je­lenlévők idősebb Kurai Lász­lóra, a Szeged LC technikai vezetőjének, ifi. Kurai László­nak elhunyt édesapjára emlé­Ezt látni kellett, eee Aki nem látta a mérkőzést, csak az eredményről szerzett tudomást, joggal mondhatja: „Hát, igen, papírforma-ered­mény, a Szegednek nincs semmi keresni valója a PNB-ben". A megállapítással kár is lenne vitatkozni, mert az a csapat, amelyik hazai pályán 4-1-re veszít egy újonc ellen, az tényleg nem képvisel komoly játékerőt. Mondom, ez lehetett azoknak a véleménye, akik csak hírből ismerik az eredményt. Akik viszont kint fagyoskodtak a Felső Tisza-parti stadion­ban, nem akartak hinni a szemüknek: Turjánék harcosan és jól futballoztak, számtalan gólhelyzetet dolgoztak ki, ezeket azonban rendre elhibázták. A gyengébbnek tűnő ellenfél vi­szont semmi másban, csak pont ebben múlta felül a kék-fe­hér-feketéket... Az egyik néző ekképp fakadt ki a találkozó vé­gén: „Mennyivel iga&ágosabb sportág a kézi-, a kosár, a röp-, vagy éppen a vízilabda. Ezekben nem létezik, hogy a végén ne a nagyobb tudású nyerjen". Alighanem igaza van... Turján György (középen) játszolt a szegediek közül a legjobban. Rengeteget futott, sokat szerelt, s még a tatabányai kapura is veszélyes volt. (Fotó: Miskolcxi Róbert) 62. perc: Popovics a 16-os jobb oldali sarkáról hatalmas erejű lövést eresztett meg, Ge­lei óriási bravúrral védett. 65. perc: Urbán elveszítette a labdát a fél pályánál, Kiprich pedig egyből indította Tüskét. A vendégek középpályása lefu­totta Basicsot, aki jobb híján ­utolsó emberként - lerántotta 20 méterre a kaputól. Arany já­tékvezető azonnal elővette a zsebéből a piros lapot... 66. perc: ...Kiprich végezte el a szabadrúgást, laposan a bal alsó sarokba lőtt, 1-3. (Marko­vics földbe gyökerezett lábak­kal állt a kapu közepén...) 70. perc: Urbán nagy lendü­lettel tört előre, már bent járt a büntetőterületen, amikor az egyik védő akasztotta. A labda Keneseihez gurult, aki egy lé­pés után a bal sarokba helye­zett. Arany kapitálisat hibázva, ügyet sem vetett az előnysza­bályra, nem adta meg a talála­tot. Sőt még rá is fejelt a hibá­jára, hisz' nem a tizenegyes pontra mutatott, hanem kiho­zatta a labdát a vonal elé, on­nan ítélt szabadrúgást, amelyet Jeremejev kevéssel helyezett a jobb kapufa mellé. 82. perc: Virág elfutott a bal oldalon, beadott. Tüske pe­dig 10 m-ről a rosszul helyez­kedő Markovics felett a kapu bal oldalába bólintott, 1-4. Csak magát okolhatja a ve­reségért a Szeged LC. Ha a játékosok egy kicsivel jobban koncentrálnak a vendégek ka­puja előtt, gólkülönbséget ja­víthattak volna. Szinte megma­gyarázhatatlan. miként tudta 4-l-re legyőzni az önmagához képest remekül futballozó SZLC-t a most látott Tatabá­nya... Linka József: - Nem hi­szem el. hogy lehet annál job­ban játszani, mim ahogy mi ma futballoztunk. Annyi helyzetet alakítottunk ki, hogy azzal két. de lehet, hogy három meccset is meg lehetett volna nyerni... Kiprich József: - Megérde­melten nyertünk, de elismerem, a második félidő első húsz percében fordíthatott volna a Szeged. Szélpál László keztek. A hatvanhárom éves makói taxisofőr a romániai Arad közelében lett erőszakos bűncselekmény áldozata. 2. perc: Jeremejev bal olda­li szögletét követően Udvari továbbcsúsztatta a labdát, amit Kenesei a kaputól két méterre fólé fejelt... 3. perc: Popovics jobbról kanyarította középre a labdát, az érkező Urbán, óriási hely­zetben, szinte a kapu torkában, nem jól találta el a labdát... 4. perc: Most a Tatabánya következett: Kiss B. 12 méte­res gurítását Popovics a gólvo­nalról vágta vissza a mezőny­be. 28. perc: Kenesei a tizen­hatos vonala előtt balról jobb­ra vezette a labdát, majd fél­fordulattal 22 méterről, jobbal megcélozta a jobb felső sar­kot, de Gelei parádés vetődés­sel szögletre tenyerelte a lab­dát. 32. perc: Teljesen váratla­nul megszerezte a vezetést a Tatabánya. A jobb oldalon Ba­sics késlekedett a közbeavat­kozással, Szentjobbi eltolta mellette a labdát, majd at alapvonal közeléből középre gurított, Kiss B. pedig 6 mé­terről a kapu közepébe passzolt, 0-1. 34. perc: Tüske tálalt Zsi­vóczky elé, az egykori fradista ahogy betört, Popoviccsal a nyakán, a 16-oson belülre, egyből lőtt, a labda a jobb ol­dali kapufáról középre pattant, Kiprich reagált a leggyorsab­ban, estében 3 méterről a kapu közepébe helyezett, 0-2. 38. perc: Jeremejev 23 mé­teres szabadrúgását Gelei a bal oldali kapufára nyomta, onnan a labda a kapus testére, majd a befutó Herczkuhoz pattant, de a középpályás, szinte kihagy­hatatlan helyzetből, olyan rosszul találta el a labdát, hogy az csak azért nem gurult taccs­ra, mert Szentjobbi még elcsíp­te a vonal előtt... 54. perc: Szépített a Sze­ged! Zsivóczky hatalmas „gyertyát" rúgott a 16-oson be­lül, a labdára vércseként csa­pott le Kenesei, egy csel után 5 m-ről lőtt, a labda Géléiről Fa­ragó elé pattant, aki 8 m-ről egyből, a lábak között a bal sa­rokba gurított, 1-2. Idegenben könnyebb? labdarágá PNB Munkatársunktól A labdarúgó PNB leg­utóbbi fordulójában ven­dégcsapatnak volt jó len­ni. Bár pénteken a Vasas még gyózött a Debrecen ellen, de a Nagykanizsa már pontot lopott Kispest­ről. Szombaton aztán zsi­nórban jöttek a látogatók sikerei: a Siófok az Ollói úton, az MTK Győrött, az Újpest Szombathelyen és a Tatabánya Szegeden nyert. Eredmények: Kispest­Nagykanizsa 0-0 Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző. Vezette: Sápi. Vasas-Debrecen 2-0 (1-0) Budapest, Fáy utca, 2000 néző. Vezette: Kiss G. Gólszerzők: Szilveszter, Szili. Ferencváros-Siófok 1-2 (1-2) Budapest, Üllői út, 2500 néző. Vezette. Szarka. Gólszerzők: Horváth P., ill. Pest K„ Kovács B. (11­esből). Györ-MTK 2-3 (1-2) Győr, 3000 néző. Vezette: Ábrahám. Gólszerzők: Vaycr, Nagy L„ ill. Illés (2), Vörös. Haladás-Újpest 0-1 (O-O) Szombathely, 3500 néző. Vezette: Puhl. Gólszerző: Kovács Z. Kiállítva: Bodor (Hala­dás). Vác-Dunaferr 1-1 (1-0) Vác, 500 (!) néző. Vezet­te: Makai. Gólszerzők: Ivitz, ill. Lengyel (1 l-esből). Zalaegerszeg­Nyíregyháza l-O(l-O) Zalaegerszeg, 5000 néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerző: Ács (öngól). Kiállítva: Ács (Nyíregy­háza). A bajnokság állása Dunaferr 13 8 4 1 32-11 28 12 7 13 8 2. MTK 3. Vasas 4. Tatabánya 5. Dcbreccn 8. Gázszer 7. Zalaegerszeg 13 8. Újpest ». Győr 13 10. Ferencváros 13 11. Kispest 13 12. Nagy kanizsa 13 13. Nviregyháza 13 14. Diósgy őr 12 15. Haladás 13 16. Siófok 13 17. Szeged LC 13 18. Vác 13 12 5 1 23-10 25 4 22-11 25 2 18-14 23 3 18-13 22 2 18-15 22 4 16- 9 19 3 18-16 19 4 17-12 17 3 6 16-13 15 6 4 13-14 15 4 12-15 15 6 12-21 15 5 11-16 II 8 11-21 II 8 9-18 10 8 9-31 9 4 8 12-27 7 A Siófoktól 3 büntetőpont levonva. A forduló záró mérkőzéséi ma. 19 órakor játsszák: Gázszer FC-Diósgyőri FC. Ezt a Duna Tv élőben közvetíti. Hozza magával ezt a hirdetést bank­fiókunkba, és 1,01% kamatkedvezménnyel igényelhet ABN AMRO Személyi kölcsönt! Ajánlatunk 1999. december 22-éig érvényes. A Bank a kölcsönt a hiteleibírálat feltétele alapján nyújtja. A hirdetés nem minősül a Bank részéről nyilvános tájékoztatónak és ajánlattételnek. A teljes hiteldíjmutatóról a Bankvonalnál (06 40 444 444) és a fiókjainkban érdeklődhet. 27,99% r ABN-AMR0 Bank Napról napra többet nyújt