Délmagyarország, 1999. szeptember (89. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-06 / 207. szám

u HÉTFŐ, 1999. SZEPT. 6. A DÉL SPORTJA III. A szegediek kapusa, Dobó Csaba elkeseredett harcot vívott a Crvena Zvezda támadóival. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgás Szombaton folytató­dott a Szeged LC által rendezett rangos nem­zetközi labdarúgótorna. A magyar csapatoknak, ekkor sem termett sok babér: az SZLC 5-1 -es vereséget szenvedett a jugoszláv Crvena Zvez­dától (a név jelentése: Vörös Csillag), míg az olimpiai válogatott érté­kes döntetlent ért el a román bajnokság lista­vezetője, a Dinamó Bu­curesti ellen. A szombati nyitómeccs történései előtt meg kell em­lékezni még egy pénteki szomorú eseményről: a zu­hogó esőtől nedves lelátó­lépcsőn egy szurkoló meg­csúszott és a fejére zuhant. A mentők súlyos sérülések­kel szállították kórházba. A Szeged LC a belgrádi „Vörös Csillaggal" mérte össze az erejét, a vendégek­től a válogatott elfoglaltsá­gok miatt kilenc kezdőjáté­kos hiányzott - tudtuk meg Vojszlav Lalatovics szakmai titkártól. A piros-fehérek en­nek ellenére technikás, kul­turált focit mutattak be a lab­darúgópályára csak nyomai­ban emlékeztető küzdőtéren. Igaz, a szegediektől is töb­ben hiányoztak (Urbán, Mikler, Szulyovszky) sérülés miatt, azért Jeremejev révén egy szépítőtalálatra futotta a Tisza-partiak erejéből. Strausz László, a Szegőd LC vezetőedzője a követke­zőképpen értékelt: - A tor­nára szakmai szempontból szükség volt, hogy ne jöj­jünk ki a bajnoki ritmusból. Azok a játékosok is lehető­séget kaphattak, akik eddig nem nagyon jutottak szóhoz. Túl erősek voltak az ellenfe­lek? Ez igaz, de teher alatt nő a pálma! Nemcsak a ránk váró ZTE elleni meccs, ha­nem az egész bajnokság szempontjából nagyon hasz­nosnak ítélem meg ezt a két napot. Az olimpiai válogatott színvonalas, gólokban gaz­dag mérkőzést vívott a ro­mán pontvadászatot százszá­zalékos teljesítménnyel ve­zető Dinamó ellen. Ferenczi 90. percben értékesített bün­tetője a bravúros döntetlent jelentette. Az „ötkarikások" első gólját azonban az ex­szegedi Szabics Imre, a Pun­tigamer Sturm Graz csatára szerezte: - Jó érzés volt újra itthon futballozni és gólt lő­ni! Hogy szerepelek-e még szegedi csapat színeiben? A jelenlegi állás szerint - ezzel nem akarok senkit sem meg­bántani! - csak pályafutá­som végén, levezetésképpen jöhet szóba ez a lehetőség. Tornyi Barnabás, az olimpiai válogatott szakve­zetője elégedett volt tanítvá­nyaival: - Pénteken a '79-es korosztály képviselői, bár vereséget szenvedtek, de küzdöttek, helytálltak a Zvezda ellen. A '77-es szü­letésűek már teljesen más, érettebb produkciót mutattak és nagyon szép eredményt értek el a Dinamó Bukarest ellen. Nagylaki Kálmánnak, az SZLC elnökének az egyik szeme sírt, a másik nevetett: - Örülök, hogy Szegedre tudtuk hozni ezeket a kiváló csapatokat. Ez is mutatja, hogy akarunk valamit, s ha az eredmények a PNB-ben még el is maradnak, meg­mozgattuk az állóvizet. Anyagilag negatív, erkölcsi­leg és szakmailag viszont pozitív mérleggel zártunk. Jövőre szeretnénk a Szegedi Szabadtéri Játékok program­jába illeszkedve megrendez­ni ezt a fociünnepet. A mérkőzések jegyző­könyvei: Szeged LC-Crvena Zvezda (jugoszláv) 1-5 (0-3) Szeged, 1000 néző. Ve­zette: Varga (Szekeres, Ve­res). Szeged LC: Dobó - Ko­vacsevics (M. Markovics), Palágyi, Herczku (Csúri), Kirsner (Popovics) - Tamás (Bencze), Oláh, Vörös (Nagypál), Godar (Udvari), Jeremejev (Kurucsai) - Fa­ragó (Kenesei). Edző: Stra­usz László. Crvena Zvezda: Pesics (Iszailovics) - Glogovac, Bunevcsevics, Bajcetics ­Micics, Skorics, Pantelics, Ilics, Glozdenovics (Miko­vics) - Lőrinc, Mirkovics (Tintor). Edző: Mirolub Osztojics. Gólszerzők: Jeremejev az 57. percben, ill. Bunevcse­vics a 21. és 46., Lőrinc a 32., Mirkovics a 69. és Mi­cics a 71. percben. Magyar olimpia válogatott-Dinamo Bucuresti (román) 3-3 (1-1) Szeged, 500 néző. Vezet­te: Tóth (Bálint, Veres). Olimpiai válogatott: Ta­kács - Stark - Bodnár, Lőw - Kovács Balázs (Bernáth), Kovács Béla, Baumgartner, Böőr, Rósa - Szabics, Fe­renczi. Szövetségi edző: Tornyi Barnabás. Dinamó Bucuresti: Pré­da - Mihali - Petre, Florea ­Dobrea, Aldea, Utfineant, Lazar, Dumitrescu (Perényi) - Antal, Mihalcea (Baltoi). Edző: Cornel Dinu. Gólszerzők: Szabics a 34., Ferenczi a 81. és a 90. (ez utóbbit 1 l-esből) perc­ben, ill. Aldea a 44., a 66. és a 80. percben. A torna végeredménye: 1. Crvena Zvezda 6, 2. Dina­mó Bucuresti 4, 3. Magyar olimpiai válogatott 1, 4. Sze­ged LC 0 ponttal. Különdí­jasok, gólkirály: Bogdán Aldea (Dinamó Bucuresti) 4 találattal, 1 egjobb játékos: Stark Péter (Magyar olim­piai válogatott). A győztes egy díszes serleget és egy színes televíziót kapott. A tombola díjait a Con­tex, a Roland Divatház, a Szeged LC. az Időzóna, a Draffy-Traffic Bt., a Hatos Rétes és az Sz-Drink Bt. (Makó) ajánlotta fel. Imre Péter íLISKT Y0UR Fim Meszes Márk személyszállító ANDROMEDA albérletközvetítö CONTEXT szőnyeg­es lakástextilbolt klRPLUS Harmadik a Vásárhely rádiós tájékozódási futás • Munkatársunktál A Magyar Rádiós Ama­tőr-szövetség a közelmúlt­ban rendezte meg az 1999. évi rádiós tájékozódási futó országos bajnokságot, me­lyen 13 egyesület 67 ver­senyzővel vett részt. Csong­rád megyéből három klub nevezett, közülük a vásárhe­lyiek kitűnően versenyezve az egyesületek pontverse­nyében a Nyíregyháza (147 pont) és a Kecskemét (52 pont) mögött, 50 ponttal a harmadik helyet szerezték meg. A Rúzsa a hetedik, míg a Szeged a kilencedik lett az ob-n. Eredmények. URH kate­gória, FI8: ...2. Bíró Tamás (Vásárhely). F19: ...3. Haj­nács Tamás, ...5. Bálint Ist­ván (mindkettő Rúzsa). F40: ...2. László Károly (Szeged). N14: ...3. Bálint Katalin (Rúzsa). N18: ...2. Gulyás Eszter, 3. Csiszár Nikolett (mindkettő Vásárhely). N19: ...5. Kecskés Linda, ...7. Sa­vanya Gyöngyi (mindkettő Vásárhely). RH kategória, FI6: ...5. Bálint Gábor (Rú­zsa), 6. Makra Csaba (Vá­sárhely). FI8: ...4. Bíró. F19: ...2. Hajnács, ...6. Bál­int I. N14: ...3. Bálint K. N18: 1. Hernek Krisztina (Vásárhely). 2. Gulyás, ...4. Csiszár, 5. Kasziba Lilla (Vásárhely). N19: ...3. Sava­nya, ...8. Kecskés. A bajnokság előtt a vásár­helyi és a rúzsai versenyzők közös edzőtáborban készül­tek Rúzsán, a Páva Panzió szponzorálásával. A vásár­helyi csapat támogatói vol­tak: a hódmezővásárhelyi önkormányzat. Király Ró­bert, Boldizsár Zsuzsanna, Berényi Géza és a Területi Rádiós Amatőr-szövetség. Csongrád „tömte" Dömsöd labdarúgó NB III Nem kapott ki egyik megyei csapat sem az NB lll-as labdarúgó-baj­nokság hét végi forduló­jában. A Csongrád hazai pályán gólfesztivált ren­dezett a Dömsöd ellen, míg az Algyö Gyomáról, az újoncok összecsapá­sáról hozott el egy pon­tot. Makón a hazaiak és a Hódmezővásárhely rangadóján nem szüle­tett gól. A küzdelemso­rozat éllovasa továbbra is a Csongrád, amely egyedüli csapatként az Alföld-csoport mezőnyé­ben, még nem szenve­dett vereséget. Csongrád­Dömsöd 6-0(3-0) Csongrád, 1200 néző. Ve­zette: György. Csongrád: Sós - Balla, Trninics, Karsai, Tóth-Ko­vács - Barna (Jernei), Koncz, Tóth Gy. - Juhos, Kulacsik (Szarvas), Fórizs. Edző: Szergej Kuznyecov. Dömsöd: Palkovics - Fe­hérdi, Elekes I., Király K„ Király J. -• Elekes Zs„ Jaksa, Csendes, Ispán - Árky, Kiss (Lengyel). Játékos-edző: Elekes István. Gólszerzők: Juhos (3), Tóth Gy., Koncz, Jernei. Barna mintaszerű beadá­sából Tóth Gy. a 6. percben szerezte meg a hazai csapat első gólját. A vezetés tuda­tában valamenyire vissza­vett az iramból a Csongrád, emellett bosszantó hibákat is vétettek Juhosék. A Dömsöd ennek ellenére csak a 36. percben került először gól­helyzetbe, akkor Sós lábbal hárított. Az ellentámadás végén azonban, egy látvá­nyos szabadrúgás-kombiná­cióból növelte előnyét a CSÉSSE. Majd az első fél­idő utolsó percében Koncz óriási gólt csavart a jobb fel­ső sarokba. Fordulás után a hazaiak már közönségszórakoztató támadásokat vezettek, mi­közben a szórványos dömsö­di ellentámadásokat még a középpályán lekapcsolták. A mérkőzés utolsó negyedórá­jában pedig ismét három pa­zar góllal kivívták a szépszá­mú közönség vastapsát. Szergej Kuznyecov: ­Köszönöm a csapatnak és a kösiönségnek ezt a gyönyörű napot. Jók: Balla, Trninics, Tóth-Kovács, Koncz, Tóth Gy., Juhos, ill. Király J. Ifjúságiak: Csongrádi ES­SE-Dömsöd 6-0 R. J. Gyoma FC­Algyö 2-2 (1-1) Gyomaendrőd, 500 néző. Vezette: Munkácsi. Gyoma: Hajdú - Juhász, Tímár (Dinya), Furka, Dobó - Somogyi, Tóth, Toldi, Bencze - Kovács (Vatai), Hunya (Gonda). Játékos­edző: Somogyi János. Algyő: Kadnár - Ádel­hardt (Angeli), Bóka, Béké­si, Kothencz - Szélpál, Krajczár* (Takács Z.), Tóth A., Varga - Tóth Á., Dóra (Takács G.). Játékos-edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Bencze, So­mogyi, ill. Varga, Tóth A. A 24. percben szerzett ve­zetést a vendégcsapat: Tóth Ákos lefordult Dobóról, és beadását Varga közelről a hálóba talpalta. A hazaiak a 33. percben egyenlítettek, amikor Hunya remek beadá­sát Bencze bólintotta a háló­ba. A szünet utáni első perc­ben már a Gyoma állt győze­lemre: Kovács szögletét a já­tékos-edző, Somogyi a felső sarokba fejelte. Ezután óriási erőket mozgosított az Algyő, és Tóth Attila egalizáló sza­badrúgásgólja után több helyzete is adódott. Adel­hardtot egy súlyos sérülés miatt le kellett cserélni, majd a 89. percben Bóka utolsó emberként elkaszálta Ková­csot, amiért a játékvezető ki­állította a szabálytalankodót. Az iramos mérkőzésen mindkét csapat a támadójá­tékot részesítette előnyben, és a mezőnyben ügyesen adogató vendégek megérde­melten vittek el egy pontot. Takács Zoltán: - Két embert és két pontot is veszí­tettünk Gyomán, ahol a he­lyiek minden téren élvezték a hazai pálya előnyeit. Jók: Juhász, Furka, Tol­di, ill. Varga, Tóth A. Ifjúságiak: Gyoma FC­Algyő4-1 M. J. Makó FC-HFC 0-0 Makó, 1000 néző. Vezet­te: Majoros. Makó FC: Irsevics - Sza­bó N., Dálnaki, Magyar, Szabó B. - Kondacs (Sü­meghy), Ferenczy, Tóth Cs., Kis - Bálint (Papp), Szűcs (Martonosi). Edző: Kolozs­vári János. HFC: Kovács K. - Bor­bás, Erdei, Kazán - Szrenka (Szűcs), Balogh, Csehi, Ko­vács T„ Molnár - Varga, Pá­linkó. Edző: Himer István. Agresszív, erőtől duzzadó focival kezdte a mérkőzést a vendég vásárhelyi gárda, míg Magyarék kissé megil­letődöttnek tűntek az első percekben. A vendégroha­mok után fokozatosan feljött a Maros-parti gárda, s mivel helyzeteket nem nagyon tud­tak kialakítani, jórészt Kis szögleteiben bíztak, ezek je­lentettek némi veszélyt Ko­vács kapujára. A félidő haj­rájára mintha átragadt volna a makóiak kezdeti idegessé­ge a HFC-sekre is, a csapa­tok egymás hibáit próbálták kihasználni, kevés sikerrel. A fordulás után a Makó mezőnyfölénybe került, de az Erdei vezérelte vendégvé­delem szilárdan állta a roha­mokat. A HFC-nek ekkor kétszer is lehetősége nyílt a győzelem megszerzésére, de Csehi először elkapkodta a lövést, másodszor pedig, amikor már csak Irseviccsel állt szemben, nagyon rosszul célzott. A hazaiak játékát Sü­meghy élénkítette meg az utolsó percekben, de a győ­zelmet végül egyik csapat sem tudta kicsikarni. Kolozsvári János: ­Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, hiába kereked­tünk felül a mezőnyben, nem volt helyzetünk. Himer István: - Jó ira­mú, sportszerű mérkőzésen, mindkét együttes megdolgo­zott az igazságos eredmé­nyért. Jók: Tóth Cs., Szabó B„ Kis, ill. Erdei, Kazán, Varga. Ifjúságiak: Makó FC­HFC 2-1 R. B. További eredmények: Martfű-Battonya 5-1, Sza­jol-Békés 2^1, Hajós-Kisúj­szállás 0-2, Mélykút-Jamina 2-0, Kerekegyháza-Örkény 4-3. A bajnokság állása: 1. Csongrád 5 4 10 16-4 13 2. Szajol 5 4 0 1 14-4 12 3. HFC 5 3 11 8-2 10 4. Örkény 5 3 0 2 12-10 9 5. Békés 5 2 2 1 10-5 8 é. Algyö '5 2 2 1 11-10 8 7. Kisújszállás 5 2 1 2 9-5 7 8. Makó 5 2 1 2 9-7 7 9. Iliimsöd 5 2 12 12-12 7 10. Mélykút 5 2 1 2 5-8 7 11. Janiina 5 2 0 3 5-8 6 12. Kerekegyháza 5 2 0 3 8-16 6 13. Martfű 5 1 2 2 7-8 5 14. Gyoma 5 113 7-15 4 15. Hajós 5 1 0 4 4-14 3 16. Battonya 5 0 1 4 2-11 1 A következő forduló párosítása, szeptember 11., 16: Jamina-Csong­rád, Algyő-Martfű, Batto­nya-Hajós. Szeptember 12., 16: Mélykút-Kerek­egyháza, Dömsöd-Gyo­ma, Kisújszállás—Szajol, Békés-Makó, HFC-Ör­kény. A Makó-Vásárhely meccsen csak helyzetekig jutottak a csapatok. (Fotó: Karnok Csaba) • Szeged LC: anyagi veszteség, erkölcsi siker Ragyogott a „Vörös Csillag"!