Délmagyarország, 1999. augusztus (89. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-09 / 184. szám

II. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1999. AUG.( HÉTFŐ, 199 Csak a Vásárhely nyert Hiába küzdött a képen látható módon Fórizs (sötét mezben) és csapata, a Csongrád, a békési kapus. Baji hálója csak egyszer zördült meg. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB III A hét végén el­kezdődött az NB III Al­föld-csoportjának a küz­delemsorozata. A Csong­rád megyei csapatok kö­zül egyedül a Makó szenvedett vereséget. A Csongrád hazai pályán, az újonc Algyö pedig Dömsödön szerzett egy pontot, míg a HFC Gyo­mán Pálinkó két talála­tával nyert. Gyoma FC­Hódmezóvásárhelyi FC 1-2(0-0) Gyomaendrőd, 500 néző. Vezette: Schneider. Gyoma FC: Hajdú - Ju­hász, Gonda, Dobó, Dinya (Tóth) - Kovács, Furka, So­mogyi, Toldi (Forgács) ­Bence, Hunya (Oravecz). Já­tékos-edző: Somogyi József. HFC: Kovács K. - Borbás Zs. (Huszár), Erdei, Kazán ­Szűcs (Borbás P.), Szrenka (Balogh L.), Csehi, Kovács T., Molnár - Varga, Pálinkó. Edző: Himer István. Gólszerzők: Dobó, ill. Pá­linkó (2). A vendégek taktikai, tech­nikai fölénye már az első percekben érzékelhetővé vált, ám a vásárhelyiek jobb­nál jobb helyzeteket hibáztak el. A fordulást követően szép összjáték után Varga hozta helyzetbe Pálinkát, s az ifjú csatár előnyt szerzett a HFC­nek. A 83. percben Pálinkó a hazaiak kapusát megelőzve fejelt a kapuba, s ezzel gya­korlatilag eldőlt a meccs sor­sa. Az utolsó percekben szé­pített ugyan a Gyoma, de az egyenlítésre és a pontszerzés­re nem volt esélye. A végig sportszerű mérkőzésen a tu­datosabb focit játszó együttes megérdemelten diadalmasko­dott. Himer István: - A lelke­sen, fegyelmezetten játszó újonc idegenbeli legyőzését komoly fegyverténynek tar­tom. Jók: Hajdú, Bence, Hu­nya, ill. Pálinkó, Csehi, Ko­vács K„ Varga, Molnár. Ifjúságiak: Gyoma FC-Hódmezővásárhelyi FC 0-9 K. T. Csongrád ÉSSE-Békési FC 1-1(1-0) Csongrád, 800 néző. Ve­zette: Szálkái. Csongrád: Sós - Karsai, Tóth-Kovács, Pálfi - Barna, Babos (Tóth Gy.), Lapsánsz­ki, Koncz, Szarvas (Kecskés) - Juhos, Fórizs. Edző: Ku­rucz István. Békés: Baji - Nagy K., Nagy Z., Laurinyecz (Kulik), Pálft, Petruzsán - Litauszki (Fehérvári), Árgyelán, Gom­bos - Nagy I., Bagyinka (Borbola). Edző: Zsíros György. Gólszerzők: Szarvas, ill. Gombos. Az első hazai gólhelyzetre a 10. percig kellett várni, ak­kor előbb Juhos, majd Fórizs hibázott ígéretes helyzetben. A 22. percben Barna 18 m-es jobb alsó sarokra tartó lövé­sét a volt PNB-s Baji bravúr­ral hárította. A 24. percben Koncz, Juhos, Szarvas volt a labda útja, s utóbbi csukafe­jessel gyönyörű gólt szerzett. Fordulás után hatalmas elánnal támadtak a hazaiak, a 61. percben három csongrádi is növelhette volna a hazai előnyt, ám egyiknek sem volt szerencséje a kitűnő formá­ban védő Bajinál. Az egyre fáradó Csongrád ellen előbb kapufát lőttek a vendégek, majd a 75. percben ki is egyenlítettek. Kurucz István: - Mélyen tudásunk alatt játszottunk. Jók: Tóth-Kovács, Koncz, ill. Baji (a mezőny legjobb­ja), Nagy Z., Nagy I., Borbo­la. Ifjúságiak: Csongrád ÉS­SE-Békési FC 2-1 R. J. Dömsöd-Algyö 2-2(1-2) Dömsöd, 300 néző. Ve­zette: Tóth S. Dömsöd: Palkovics - Fe­hérdi, Elekes I., Király K., Jaksa, Vígh (Dudás), Elekes Zs., Kajdácsi, Lengyel (Ki­rály J.), Árky (Csendes), Kiss-Vince. Játékos-edzó: Vlgh László. Algyő: Halász - Bóka, Angeli, Békési, Adelhardt, Geleta (Rau), Krajczár, Kot­hencz (Varga), Takács G., Tóth A., Dóra (Szirovicza). Játékos-edző: Takács Zol­tán. Gólszerzők: Vígh, Király J., ill. Takács G., Krajczár. Hamar vezetést szereztek a hazaiak, azonban a vendé­gek, ugyancsak rövid időn belül, megfordították az eredményt. A találkozón vé­gig az algyőiek támadtak, öt alkalommal már csak a ka­pussal álltak szemben Dórá­ék, ám a továbbiakban egy­szer sem sikerült túljárniuk Palkovics eszén. A Dömsöd egy kontratámadásból a 87. percben egyenlített, így az Algyő a rutintalansága miatt értékes pontokat vesztett. Takács Zoltán: - Ezt a meccset gólokkal kellett volna megnyerni. Jók: Király J., Elekes I., Kiss-Vince, ill. Krajczár, Bóka, Békési. Ifjúságiak: Dömsöd-Al­győ 3-2 M. J. Hajós FC-Makó FC 3-2(0-2) Hajós, 500 néző, vezette: Rózsa Hajós: Székely - Hirt, Er­ki, Rácz - Hubert, Hepp (Pesti). Pettinger, Hangya, Gombkötő - Nagy, Tamási. Edző: Barákovics Lajos. Makó FC: Irsevics - Sza­bó N., Dálnaki, Magyar, Sza­bó B., - Sümeghy, Pataki, Kondacs (Nagy), Kis (Klu­csó) - Bálint (Papp), Szűcs. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Hangya (2), Gombkötő, illetve Szűcs (2). Az első félidőben mezőnyfölényben játszott a Makó, s valósággal lefutbal­lozta a hazaiakat a pályáról. Futószalagon alakították ki a helyzeteket Szücsék, ám a be­fejezéseket többször el­könnyelműsködték, ennek el­lenére kétgólos előnnyel tér­hettek pihenőre. A fordulás után nagyot változott a játék képe. A makóiak továbbra is kihagyták a jobbnál jobb le­hetőségeiket, s ez meg­bosszulta magát. A Makó FC játékosai túl korán könyvel­ték el a győzelmet, s ezért sú­lyos árat kellett fizetniük. Kolozsvári János: - A második félidőben a közép­pályánk szétesett, egy meg­nyert mérkőzést veszítettünk el... Jók: Székely, Tamási, Gomkötő illetve Sümeghy, Szűcs Ifjúságiak: Hajós FC-Ma­kó FC 3-0 R. B. További eredmények: Mélykút-Kisújszállás 1-0, Szajol-Kerekegyháza 6-1, Martfű-Örkény 1-3, Jami­na-Battonya 1-0. A következő forduló páro­sítása, augusztus 14., 17 óra: Jamina-Algyő, Battonya -Mélykút. Augusztus 15., 17: Kisújszállás-Csongrád, Bé­kés-Gyoma, HFC-Martfű, Örkény-Hajós, Makó-Sza­jol, Kerekegyháza-Dömsöd. labdarúgás Serdülőket várnak • Tudósítónktól A „megyeegyes" Szente­si FC felnőtt labdarúgói Tóth Györggyel - az elmúlt bajnokságban a klub ifjúsá­gi csapatával bajnokságot nyert trénerrel - kezdték meg az új idényre a fel­készülésüket július 12-én. Pisont Andrással, a korábbi játékos-edzővel együtt tá­vozott a csapattól a többi szarvasi játékos is, így Ru­mi, Moldván és Kondacs; Pataki pedig visszatért a Fábiánsebestyénbe - tudtuk meg Gardalits Ferenctől, a kunfehértói edzőtáborozás­ról hazatérve. A klub elnö­ke érdeklődésünkre el­mondta az „új szerzemé­nyeket" is. Eszerint: Ve­rebélyi visszaigazolt a Csongrádból, Nagy L. a Ja­minából (ő lett egyébként az ifjúságiak edzője is), va­lamint az ifjúsági korú Ug­rai a Békéscsabából. Le­igazolták még a Rácke­véból Búzást, a Mind­szentből Sebestyént, továb­bá két korábban leállt játé­kosuk, Szénási és Varga A. is újra kezdte a labdarú­gást. A Szentesi FC ve­zetője hírként közölte, hogy az egyik serdülő csa­patuk ősztől az NB II-be jutott Kunszentmártoni TE kölcsön utánpótlás-csapata­ként szerepel majd a ki­emelt-bajnokságban. A körzeti bajnokságban in­duló másik csapatukba vi­szont szívesen fogadnának '84—'85-ös születésű fiúkat, akik hétfőtől péntekig 15 és 17 óra között Kecskés Ist­vánnál vagy Tóth Istvánnál jelentkezhetnek a sportpá­lyán. Gólzápor a nyitányor Lékó: labdarúgó megyei II. e. • Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztályban már el­kezdődött a pontvadá­szat, igaz, csonka for­dulóval. A Szentesi Ki­nizsi-Zsombó meccs el­maradt, míg H. Astra FC-Balástya és a Ta­nárképzö-Gyálarét mérkőzést későbbi időpontban rendezik meg. Ahol viszont pá­lyára léptek a csapa­tok, ott szinte minde­nütt gólzáporos pro­dukciót láthatott a pub­likum. Győzelemmel kezdett a Szikáncs, az Apátfalva, a Csanyte­lek, a Deszk, a Földeák és a Fábiánsebestyén. Szikáncs­Szatymaz 3-0 (2-0) Vásárhely, városi stadi­on, 150 néző. Vezette: Ju­hász M. Szikáncs: Magony ­Gulyás (Orgovány), Bar­tyik, Benkő, Kolthay, Kal­már (Bánfi), Sulyok, Ba­sits, Szél (Viola), Csávás, Újvári. Edző: Csernus Ist­ván. Szatymaz: Pölös ­Zsemberi S., Posta, Kocsis, Szanka, Kiss (Ocskó), Zsemberi J., Tóth, Toldi, Szabó, Kádár. Edző: Por­törő Gábor. A vendégek birtokolták többet a labdát, de a gólo­kat a hazai csapat lőtte. Gólszerzők: Csávás, Szél, Viola. Jók: Magony, Bartyik, Basits, Csávás, ill. Pósta, Toldi, Zsemberi J. Ifjúságiak: Szikáncs -Szatymaz 6-0 Tömörkény­Apátfalva 2-3 (0-1) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Kónya. Tömörkény: Magony ­Ormándi, Szalai, Szikszai, Bartók, Lakner (Kiss), Ka­sza, Papp, Pozsár (Szabó), Rácz, Fruzsinszki. Edző: Kiss István. Apátfalva: Jung - Sza­bodi, Mátó L„ Sóki, Bar­tucz, Sóki A. (Gabnai), Mátó G., Köteles, Jani, Vass, Kolompár (Faragó). Edző: Köteles Gábor. A gólpárbajból a vendé­gek kerültek ki győztesen. Gólszerzők: Rácz, Fru­zsinszki, ill. Gabnai, Mátó G., Köteles. Jók: Magony, Ormándi, Kiss, ill. Jung, Mátó G., Köteles. Ifjúságiak: Tömör­kény-Apátfalva 5-1 Csanytelek­Baks 1-0 (0-0) Csanytelek, 350 néző. Vezette: Bartucz. Csanytelek: Tentis ­Lajkó (Kozma), Mészáros, Varga (Szabó), Urbácsik, Gyöngyi (Tápai), Bencze (Mrlják), Gaál, Balanyi, Magyar, Kovács (Somodi). Edző: Csányi József. Baks: Papp - Süli, Sza­bó, Bába, Simon, Szalai, Kapornai, Buchholcz, Ba­logh, Péntek, Bárdos. Edző: Zádori Gyula. Megérdemelten nyertek a hazaiak. Gólszerző: Gaál. Jók: Tentis, Mészáros, Balanyi, ill. Süli, Kapornai, Szalai. Ifjúságiak: Csanyte­lek-Baks 7-0 Rádió Taxi­Szentmihály 5E­Maros Dömper­Deszk 1-4(1-1) Szentmihály, 500 néző. Vezette: Knerczer. Szentmihály SE: Ele­ven - Kaszab, Csúcs, Pál­fi, Bozsák (Kovács), Cság­rány (Tanács), Csehó Zs. (Szalma), Csiszár, Len­gyel, Csehó B., Borosse­besi. Edző: Mihály Ferenc. Deszk: Horváth - Dobó I. (Dobó T.), Szalai (Futó), Makra, Csák, Bress, Már­ki, Orvos (Bajusz), Frank, Bottlik (Rózsa), Fődi. Ezdő: Szél János. A megerősödött Deszk jogosan vitte el a három pontot. Gólszerzők: Bozsák, ill. Fődi, Csák, Márki, Bress. Jók: Csúcs, Bozsák, Cságrány, ill. Fődi, Frank, Bress, Bajusz. Ifjúságiak: Szentmi­hály-Maros Dömper­Deszk (augusztus 18-án, 17 órakor játsszák). Földeák­Kiskundorozsma 5-1 (1-0) Földeák, 300 néző. Ve­zette: Csende. Földeák: Magyar - Bot­lik, Horváth, Méhes (Bá­lint), Bajusz (Dékány), Ku­runczi (Orosz), Mészáros, Karsai, Kopunovics, Katkó (Veszelovszki), RaV (Szűcs). Edző: Mél*5 bor. I Kiskundorozsma­resztúri - Simonics, » ' (Demeter), Ottlik (<? Gora (Simon), Nagy , ­száros), Szabó (Link), találko ga. Patai, Cseh, Illés- Cntetlen "tán a vi Varga Sándor. Magabiztos játékká totta otthon a pontokfr^sesrendsze Földeák h Vegas-i sak Gólszerzők: KattóTgjkság harmadik • fos Vegas (MTI Polgár Judit tovi tlkkal folytatódik, m 11 Zoltán búcsúzott , Polgár Judit a vil Nevezetve nyei em ellen és összesítéssel tová punovics, Veszehfe Karsai (1 l-esből). ros, ill. Mészáros. Jók: Mészáros, ]1 Katkó, Kurunczi, i» resztúri, Simonics. Kiállítva: Patai 'Ifjúságiak: Földei kundorozsma 0-8 Fábiánsebesi Székkutas 7-0(4-0) Fábiánsebestyén' néző. Vezette: Boros Fábiánsebestyé®'V ^ - Ivanics, Rózsa, Gf fenkotársunkh Cs., Harkai (Györg!,0, M«9YAR vízi Varjas (Kovács R-]' t5bb ,ro 5 T„ Simái, BoriJ. jj.kellet, állr kési), Verők, Fel'fefe.napokban, vács i, veroK, * - .y . —i— (Pető). Edző: Pataki és fiain 3ví™,|ottak szégyen! Székkutas: Ko Forrai T. (Mózes) Lengyel, Szőke. TAL 5SF I Nw • k> nemzetközi Kádi Bajnóczi, BC^­(Lászlai), Dómján,Sl' Jfegyarorszáj ^ Németország II Edző: Takács János A fábiáni faluié3? ^ ,4u.au. /gyár góls 90 percre gólfesztivál'V , feó 5, Stieber : Lnit N-> Ábel. kult. Gólszerzők: Bofe Varjas, Györgyi Cs­rók, Békési, Kovács 8 Jók: Györgyi Cs. zsa, Kiss, Kovács ' Szőke. Ifjúságiak: Fábiá^ tyén-Székkutas 4-1 magyar női ví; fefeott harmadik jg. is megnyerte é k|i tezág-Franciaor Szentesi Kinizsi-Zs^l °zó eredményé A mérkőzés elmafe.([enul az első hel> H. Astra FC-Balfe Magyarország Későbbi időponti?3 Spanyolország I játsszák. L Jag>ar gólszer, . Jfe Tóth N. 2, S Tanárképző-Gyálai* Szeptember 8-án, 16 játsszák. Franciaországi v feWw góls 8, Stieber 6, fenkó 4, Tóth G. 1 A i A következő fordn'1 rosítása. Auguszta' (szombat), 17: S*"1 tas-Szentesi KTE. tus 14. (vasárn aph Apát fal va-Szentnü Maros D. Deszk-Fáb1,1 bestyén, Zsombó-H­Balástya-Szikáncs, * maz-Földeák, Rád" Gyálarét-Baks, Cs3' lek-Tömörkény, D<?' ma-Tanárképző (szer ber 16-án, 16 óra!). ^fejeződ* s'ökészüle Hé Óriási" kenus siker , ^"featársunkti ufemörtökön mi fe a II. Vásá C-férfi I. os fi, s a Hód ## • Munkatársunktól Tegnap az újszegedi Sportuszodában ren­dezték meg két fiatal­ember, Todorov Milán és Süli Róbert szervezé­sében az Óriások csa­táját. A tréfás felada­tokból álló (például gladiátorharc, kom­mandó', fütty- és póló­váltó, lufigyüjtés, hasas­ugróverseny) és nagy közönségsikert arató vízi vetélkedőn három csapat küzdött meg egymással. A kenusok dr. Bohács Zsolt vezetésével Kruzslicz Rita, Farkas Árpád, Fári Henrik, Bodor Csaba, Be­der Krisztián, Bán Zoltán, Szalma Zsolt, Hackler Hen­rik, Mari Miklós összeállí­tásban végig magabiztosan vették az akadályokat. Per­sze, nekik könnyű volt, hi­szen a játékok kitalálói főleg a vízben dolgoztatták meg a résztvevőket, a fo­lyékony közegben pedig a kenusok természetesen ott­honosan mozogtak. Nem vallott szégyent a többnyire újságírók és rádiósok alkot­ta médiacsapat sem (Szebe­rényi Klára, Tóth József, Cs. Gát László, Papp Zsolt, Neizer Zoltán, Savanya Norbert, Mádi József), hi­szen az utolsó számig, a hárman egy csónakban-vál­tóig kiélezett csatára kész­tette a vízi profikat. A Sze­deák gárdájának (Bonifert •S, ­. "Irumóbai fefe 'ép a ha A FEFEY TÖBB I Domokos, Pávlicz hotóan leg Kukla Zsolt, Balogh 'fe színvonala Jáhni István, Zstros j ^okat lehet mc Zsíros Ákos) sem 2< Á1MINT egy éw szégyenkezniük, a Ráadó sok az elején szúrta2 [FEAZDÁK közül versenyt. Azért egy 1 fer mindenki mindenképpen vig*C»E« arra, ha versenyt. Azért egy 3? hatja Pávliczékat: a 2 ^ d'adalmasko< letbeli dobogóról ne"1 ríthatta le őket senki--' fetint azt a vás A csata közben b edzőjétől, Hus K'JESO, úszás. Az elsősorban fl^ile Szegeden a vízi m"i megtudtuk, a t egyik új neme: a K gfelatosan mind fe fe1* befejeződet keknek kitalált V1' fetnak köszönh Szöllősy István nyerget a küzdelem elmondhatja magárób /fa adnak át - kiti a város első 50 m-es 2 fenyeket tudnak úszó bajnoka. . • A szervezők ígéfe ferult a nevez rint jövőre nem marn^gya,., folytatás. ranglistán e