Délmagyarország, 1998. október (88. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-12 / 239. szám

HÉTFŐ, 1998. OKT. 12. A DÉL SPORTJA III. Szögletgól, tiszaszigeti módra labdartigi megyei II. e. A 10. fordulóban nem csökkeni a listavezető Ti­szasziget előnye az őt ül­döző Szentmihállyal szemben, köszönhető ez egy szerencsés találat­nak, amely szögletből,' érintés nélkül csavaro­dott a kapuba... UTC-Székkutas­Takács Autószalon 0-1 (0-0) Újszeged, 100 néző. Ve­zette: Vincze. UTC: Márton - Aradi. Ká­csor (Papp), Berkó (Pálfy), Meszes, Tóth, Hódi, Szabó, Murányi, Ács (Zsarkó), Mik­lósi. Edző: Miskolczi Mihály. Székkutas: Szabó - Forrai " T., Takács, Bácsi (Papp Cs.), Horváth Cs., Forrai L., Hor­váth Z., Kiss J., Lengyel, Dómján, Lajos. Edző: Ta­kács János. Egy büntető döntött. Gólszerző: Kiss J. (11-es­ből) Jók: Aradi, Tóth, ill. Hor­váth Z., Horváth Cs., Lajos, Lengyel. Ifjúságiak: UTC-Székkutas 3-2 Fábiánsebestyén­Tömörkény 5-1 (3-1) Fábiánsebestyén, 200 né­zó. Vezette: Forgó. Fábiánsebestyén: Berki ­Rózsa (Faragó), Györgyi Cs., Harkai (Fazekas), István (Vatjas), Pataki, Kovács, Fel­földi, Bórák, Verók, Györgyi L. (Pető). Edző: Pataki An­tal. Tömörkény: Kovács La­jos - Kiri, Felföldi, Kovács László, Albert (Losonczi), Vida, Szabó, Papp L. (Gé­mes), Bartók, Rácz, Papp Z. Edző: Fekete József. A hazai csapat jó játékkal és öt góllal köszöntötte edző­jét a születésnapján. Gólszerzők: Györgyi L. (2), Kovács, Bórák, Varjas, ill. Rácz. Jók: Felföldi, Pataki, Ve­rók, Kovács, ill. Kovács, Fel­földi. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén­Tömörkény 2-1 Apátfalva-Szegvár 2-0(1-0) Apátfalva, 150 nézó. Ve­zette: Avramut. Apátfalva: Jung - Mátó L., Faragó, Szopori, Dömö­tör, Keresztúri, Gabnai (Bar­tucz), Köteles (Sóki I.), Erdé­lyi, Károlyi (Jani), Kolompár. Edző: Faragó István. Szegvár: Tóth - Jancso­vics, Molnár, Szanyi (Már­ton), Holozsai, Bujdosó (Ga­lambosi), Vtgh, Szabó, Ká­dár, Bárány, Buda. Edző: Szita Bálint. Hiába játszottak lelkesen a vendégek, megérdemelt a ha­zai győzelem. Gólszerzők: Köteles, Er­délyi. Jók: Mátó L., Faragó, Kö­teles, Erdélyi, ill. Molnár, Szabó, Tóth. Ifjúságiak: Apátfalva-Szegvár 3-1 Szatymaz-Szikáncs 0-3(0-1) Szatymaz, 200 néző. Ve­zette: Csernus. Szatymaz: Pölös - Újvári, Kiss, Kocsis F., Szanka, Pos­ta, Ocskó (Kocsis R.), Zsem­beri S. (Zsemberi J.), Tóth, Toldi, Szóráth (Kádár). Edző: Bárányi Péter. Szikáncs: Korom - Orgo­vány, Batyik, Benkő, Koltay, Bíró (Oláh), Sulyok, Hor­nyák, Szél (Derei), Csorvás (Berényi), Bérfi. Edző: Cser­nus István. A helyzeteit jobban kihasz­náló csapat győzött. Gólszerzők: Szél, Bánfi, Hornyák. Jók: Szanka, Kocsis F., Toldi, ill. Korom, Batyik, Bánfi, Szél. Ifjúságiak: Szatymaz-Szikáncs l-l Tanárképző-Földeák 5-2(2-1) Szeged, Kisstadion, 100 néző. Vezette: Jéga-Szabó. Tanárképző: Mindák ­Csaba, Huszka, Lukács, Ver­bói (Szávay I.), Balogh, Ga­lambos, Gombkötő (Szávay II., Antal), Répás (Kiss T.), Futó (Kovács), Kubát. Edző: dr. Miskolczi József. Földeák: Magony - Sán­dor Cs., Horváth, Sándor R„ Szűcs, Kopunovics, Kurunczi, Dékány (Szalai), Orosz, Ve­szelovszky, Molnár. Edző: Koczkás Zoltán. Iramos mérkőzésen megér­demelten nyert a Tanárképző. Gólszerzők: Galambos (2), Huszka, Balogh Gy., Ku­bát, ill. Horváth, Kurunczi. Jók: Galambos, Balogh, Répás, ill. Horváth, Kurunczi, Veszelovszky. Zsombá-Tiszasziget 0-1(0-0) Zsombó, 150 néző. Vezet­te: Ludvig. Zsombó: Kálmán - Vin­cze, Bálint L., Farkas E., Far­kas J., Kovács (Stefkovics), Szűcs L., Laczkó (Lippai), Vikor, Gaál (Bálint O.), Szűcs A. Edző: Vincze Ferenc. Tiszasziget: Ökrös - Mik­si, Kovács, Ágoston, Dohá­nyos, Tóth, Bugyinszky, Áb­rahám, Jaksa, Lázár (Csikós), Puskás (Móricz). Edző: He­gyeshalmi Tibor. Egy sarokrúgásból, érintés nélkül lőtt góllal nyert a lista­vezető. Gólszerző: Kovács. Jók: Bálint L., Farkas J., ill. Tóth, Kovács. Ifjúságiak: Zsombá-Tiszasziget 2-1 Maros Dömper Deszk­Balástya 4-2 (0-2) Deszk, 800 nézó. Vezette: Juhász. Maros Dömper-Deszk: Szabó - Dékány Cs., Rózsa, Pördi, Gurmai, Makra, Fábi­án, Orvos (Dékány P.), Valkai (Marjanucz), Szalai, Vörös (Dobó). Edző: Fábián László. Balástya: Szécsi - Boros, Böröcz, Szalma, Palotás, Arany (Márta), Gémes (Cseh), Lippai, Ambrus, Szrenka, Koncz. Edző: Lacz­kó István. A második félidőben na­gyot változott a játék képe. Gólszerzők: Dékány Cs. (2), Dékány P. (2), ill. Koncz, Ambrus. Jók: Dékány Cs., Dékány P., Rózsa, Szalai, ill. Boros, Palotás. Ifjúságiak: Maros Dömper Deszk-Balástya 2-1. JATE-Baks 2-3 (2-0) JATE: Himer - Budai (Tóth K.), Csigér, Röst, Ker­tész (Hornok A.), Rácz, Pá­pay, Balogh (Fazekas), Imre, Vass, Kádár. Edző: Bucsek József. Baks: Papp - Szalai L. (Vári), Laczkó, Szabó, Szalai V., Rácz, Kapornai, Joó (Bú­za), Balogh, Bárdos, Kacsin­ta. Edző: Zádori Gyula. A nagyobb lelkesedés győ­zött. Gólszerzők: Vass, Laczkó (öngól), ill. Szalai V. (3). Jók: Himer, Röst, ill. Papp, Kapornai, Szalai V. Gilax-Szentmihály­Csanytelek 5-2 (1-2) Szentmihály, 400 néző. Vezette: Csuka. Szentmihály: Eleven ­Kaszab, Toppantó, Tóth-Abo­nyi, Papdi, Cságrány, Csehó (Juhász), Nóvé, Tari, Balogh, Bodor (Bondár). Edző: Berki István. Csanytelek: Tóth - Bali, Balanyi (Szabó), Bencze, Ur­báncsik, Mrlják, Papp (Kál­mán), Gaál, Lajkó (Németh), Gyöngyi, Kozma. Edző: Kál­mán Róbert. Nagyszerű második félidőt produkáltak a szentmihályiak. Gólszerzők: Tari, Nóvé, Balogh (11-esbő), Kaszab, Toppantó, ill. Papp, Lajkó. Jók: Kaszab (a mezőny legjobbja), Papdi, Nóvé, Tari, Cságrány, Balogh, ill. Ben­cze, Urbáncsik, Gaál. Ifjúságiak: Gilax-Szentmihály­Csanytelek 2-3 A bajnokság állása 1. Tiszasziget 10 9 1 0 26- 5 28 2. Qn-Smlmiháh 9 7 2 0 26- 9 23 3. Fábiínsebesltén 10 6 2 2 25-14 20 4. Csanytelek 10 6 1 3 19-17 19 5. Apátfalva 10 5 3 2 27-20 18 6. Szatymaz 10 5 1 4 20-17 16 '7. Szikáncs 10 4 3 3 18-17 15 8. Ralástva 8 4 2 2 24-17 14 9. Maros-D. Deszk 10 4 2 4 13-13 14 10. Tömörkény 10 4 0 6 15-25 12 11.Tanárképző 8 3 2 3 15-14 11 12. Székkutas 10 3 0 7 15-24 9 13. Baks 10 3 0 7 15-30 9 14. UTC 10 2 2 6 11-15 8 15. Szegvár 10 2 2 6 16-26 8 16. Földeák 10 2 2 6 21-33 8 17. Zsombó 9 2 16 10-14 7 18. JATE 8 1 2 5 8-14 5 A következő forduló páro­sítása. Október 17. (szombat), 14.30: Szikáncs- Deszk, Tö­mörkény-Tanárképző. Október 18 (vasárnap), 14.30: Baks­Szatymaz, Balástya- Szentmi­hály, Csanytelek-Balástya, Ti­szasziget-Fábiánsebestyén, Földeák-Apátfalva, Szegvár -UTC, Székkutas-JATE. Atka és Maty-ér A Horgászegyesületek Csongrád Megyei Szövetsége a kezelésében lévő Atkai-hol­tágba és a Maty-éri víztározó­ba két forrás igénybevételével is telepít halat a horgászigé­nyek kielégítésére. Ez évben eddig 80 mázsa horogérett pontyot, 90 mázsa kárászt, keszeget? s 15 ezer darab előnevelt ragadozóiva­dékot helyezett ki a szövetség az említett két vízbe, összesen 6 millió forint értékben - tud­tuk meg Láda Gáspár ügyve­zető elnöktől. Az őszi haltele­pítés során - amely miatt ok­tóber 12. és 22. között e két vízen általános horgászati ti­lalmat rendelnek el - kihelyez még a szövetség 70 mázsa ho­rogérett pontyot, 40 mázsa ká­rászt, keszeget, s 25 mázsa kétnyaras (növendék) pontyot; a Maty-érbe 35 mázsa horogé­rett ponty, 30 mázsa keszeg, kárász, és 20 mázsa növendék ponty kerül. Az ősszel telepí­tett mennyiség szintén hatmil­lió forintba kerül, ebből az összegből 1,2 millió a területi jegyek árából kerül ki. (E hó­naptól az év végéig a két ví­zen a napijegykiadás szünetel - éppen azoknak a horgászok­nak az érdekében, akik az év elején kiváltják a területi je­gyet, hozzájárulva a telepítés anyagi alapjaihoz.) Kécske sem jelentett akadályt Kenesei szabadrúgása után Major ugrott a legmagasabbra és fejéről védhetetlenül vágódott a léc alá a szegediek egyenlítő gólja. (Fotó: Gyenes Kálmán) luhdwégé IBI Szeged LC­Tiszakécskei FC 2-1 (1-1) Szeged, Felső Tisza­parti stadion, 5000 nézó. Vezette: Szabó Zs. (Em­ber, Takács). Szeged LC: Bita - Né­meth, Major, Basics, Va­sas - Szabó Z., Vörös, Fa­ragó, Ruppert - Kenesei, Barva. Edző: Gergely Ká­roly. Tiszakécske: Varga ­Serban - Balla L., Zováth, Bujáki - Babai, Belvon, Szín, Cimpian - Török, Miklós. Edfó: Tóth Dénes. Csere: Miklós helyett Barna G. a 61., Ruppert helyett Koltai, Barva he­lyett Tamás, mindkettő a 63., Belvon helyett Bes­serman, Szín helyett Mi­kóczi, mindkettő a 78., Kenesei helyett Molnár a 84. percben. Gólszerző: Török (11­esböl) a 3., Major a 42., Kenesei (11-esból) a 77. percben. Sárga lap: Major a 3., Vasas a 28., Török a 48., Faragó az 58., Vörös a 71., Németh a 72., Bujáki a 77., Barna G. a 80. percben. Szögletarány: 8:2 (5:1) Az első félidő kezdőrúgá­sát Csonka Gábor, a Fidesz­Magyar Polgári Párt alpolgár­mester-jelöltje végezte el. 3. perc: Egy ellentámadás során Major a 16-óson belül buktatta Miklóst, amiért a já­tékvezető azonnal 11 -est ítélt a kécskeiek javára. A büntetőt Török a balra mozduló Bita mellett a kapu közepébe lőtte, 0-1. 18. perc: A kécskei kapu­tól mintegy 25 méterre közve­tett szabadrúgáshoz jutottak a szegediek. A lepasszolt labdát Kenesei a jobb felső sarok fe­lé csavarta, de Varga kapus „kikotorta" onnan. 40. perc: Kenesei a jobb oldali szögletzászló mellől ívelt be szabadrúgást, az előre húzódó Major ugrott a legma­gasabbra és mintegy öt méter­ről védhetetlenül vágódott fe­jéről a labda a léc alá, l-l. 42. perc: Egy ellentáma­dás után Balla L. szánta el magát lövésre, mintegy 20 méterről, de a labda, ha centi­méterekkel is, de elkerülte Bi­ta kapuját. A második félidő kezdőrú­gását Kónya Gábor, az MSZP képviselőjelöltje végezte el. 57. perc: Szabó húzott el a jobb szélen, majd pontosan középre adott, de a belsők le­késtek a beívelésről, s a kapus megkaparintotta a labdát. 68. perc: Bal oldali hazai támadás végén először Kene­sei, majd Vörös lövése akadt el jó helyzetben a tömörülő kécskei védőkön. 72. perc: A 16-osra betörő Németh lábát a kaputól mint­egy 10 méterre Bujáki elhúz­ta, a nyilvánvaló 11-est azon­ban Szabó játékvezető nem ítélte meg. Sőt a hazai hátvéd­nek „szlnészkedésétí" felmu­tatta a sárga lapot. 77. perc: Bujáki megismé­telte öt perccel azelőtti „ma­gánszámát", most a Kénesei­től jó átadást kapott Faragót vágta fel, s ezúttal már Szabó Zs. sem tehetett mást, mint a 11-es pontra mutatni. A bün­tetőt Kenesei a tőle megszo­kott magabiztossággal a jobb­ra vetődő kapus mellett a bal sarokba lőtte, 2-1. 85. perc: Babai a bal olda­lon húzott kapura, majd esté­ben lőtt, a labda azonban ke­véssel ugyan, de elkerülte Bi­ta kapujának bal felső sarkát. A két rivális közül a szege­diek készültek nyugodtabban az összecsapásra. Nagylaki Kálmán, a klub elnöke maga­biztosan hangoztatta, hogy a kécskeiek eddig még nem tudtak ellenük győzni. - Miért éppen most tennék, amikor nekünk jobb csapa­tunk van? — kérdezte, majd hozzátette: - Most is mi nye­rünk egy góllal, bár a korai kezdés nem nekünk kedvez, hiszen mi az esti mérkőzések­hez vagyunk szokva. A hazai játékosok a párás levegőre is panaszkodtak, de amint Major László mondta, ez van, ezt kell elfogadni. Az elején nagyon ráijesztett a ha­zai nézőkre a gyors kécskei vezetés. A szurkolók dicsére­tére legyen mondva, azonnal felhangzott a „hajrá, Szeged!" buzdítás, s ez lendületet adott a kissé álmosan játszó hazai játékosoknak. Gyorsan átvet­ték a játék irányítását, ellenfe­lük szinte át sem lépett a fél­vonalon, állandóan a kécskei térfélen pattogott a labda. Igaz, nagy helyzet nem na­gyon alakult ki Varga kapuja előtt. Szerencsére még a fél­idő végéig Major szép fejes­góljával egyenlíteni tudott a Tisza-parti gárda, s ekkor már mindenki sejtette, hogy a má­sodik játékrészben Keneseiék „bedarálják" a roppant lelke­sen, de nem éppen tiszta esz­közökkel küzdő vendégeket. Végül is, ha a Szeged LC most nem is nyújtotta azt a látványos, szép játékát, ame­lyet nem egy esetben megtap­solt a közönség, a csapat min­den tagja jelesre vizsgázott küzdőszellemből, s teljesen megérdemelte a győzelmet. Jók: Major, Kenesei, Vö­rös, Faragó, Németh, ill. Tö­rök, Serban és Zováth. Gergely Károly: - A gyorsan kapott gól után nehe­zen találtunk magunkra, de harcos erényeket csillogtatva végül sikerült térdre kénysze­ríteni ellenfelünket. Tóth Dénes: - Csapatom jól játszott, nem érdemelt ve­reséget. Véleményem szerint a játékvezető részese volt ku­darcunknak. P. Sándor József További eredmények: Matáv Sopron-Tiszavasvári 1-l, Tatabánya-Soroksár 2-0, Kaposvár-Komárom 2-1, Tiszaújváros-Pécs 2-4, Komló-Salgótarján 1-0, Nagykanizsa-Sojjroni FAC 3-0, Kecskemét-Erd 0-1, De­mecser-Szolnok 1-0, Hajdú­szoboszló-Békéscsaba 1-0. Az NB I. állása 1. Tatabánya 2. Szeged 3. Nagykanizsa 4. Salgótarján 5. Komló 6. Érd 7. Demecser 8. Matáv Sopron 12 9. Tiszakécske 12 10. Komárom 12 11. Hajdúszoboszló 12 12 12 3 12. Kaposvár 13. Tiszavasvári 14. Szolnok 12 4 15. Soroksár 12 4 16. Békéscsaba 12 3 17. Tiszaújváros 12 3 18. Soproni Dreher 12 2 19. Pécs 12 1 20. Kecskemét 12 ­- 28-10 30 1 29-10 29 2 25-10 26 2 20-13 24 3 19-17 21 19-17 20 19-18 18 19-17 17 15-14 17 20-17 16 21-22 15 5 16-20 15 4 12-12 14 14-17 14 15-26 14 16-18 12 15-21 12 19-28 9 14-29 5 8-27 3 A következd Forduló műsora: Érd-Komló. Salgótarján-Tatabánya, Békéscsaba-Ka­posvár, Pécs-Szeged, Tiszakécske-Matáv Sopron, Soproni FAC-Hajdószoboszió, So­roksár-Nagykanizsa (szombaton), Szol­nok-Kecskemét, Komárom-Tiszaújváros, Tíszavasvárí-Demecser (vasárnap). ED MESZES MÁRK személyszállító ^lirPlus Szuper ELSZO '57 KFT. <35vfffizs MESZES MÁRK személyszállító | repülőjegy iroda Szuper ELSZO '57 KFT. i . 1 - - , EUROWT COMPUTIEn WWW.EUROCAT.HU Eurocat PC ­Az európai kategória! HITELAKCIÓ! Amíg a készlet tart! KOMPLETT SZÁMÍTÓGÉP: 233 MHz MMX CPU, 16 MB SDRAM, 2,1 GB HDD 14"-os színes, digitális monitorral már 21 000 Ft +12x8200 Ft hitelért az Eurocat Kft. mintaboltjában. Szeged, Pacsirta u. 1. tel.: 62-488-658 Garancia: 1+1 év! Minden géphez ajándékot adunk! Padlószönyegek 20% engedménnyel! Buklémintás és egyszínű, 400 cm szélességben 4890-Ft helyett 3880 Ft/fm 4000 Fi helyett 3200 Ft/fm Középszőnyegek, összekötők 30% engedménnyel! 60x100 cm 1 700 Ft helyett 1 200 Ft 170x230 cm 10 400 Ft helyett 7 300 Ft 240x330 cm 21 200 Ft helyett 14 900 Ft Gyapjúszőnyegek, selyemszőnyegek, futószőnyegek, lábtörlők, fürdőszobaszettek teljes választéka megtalálható áruházunkban. Szeged, Dorozsmai út 14., tel.: 62-462-527 Nyitva: H-P.: 9-17-ig, Szo.: 9-12-ig