Délmagyarország, 1998. április (88. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-06 / 81. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1998. ÁPR. 6. molten U. M­Sp«»rt l>olt 6720 Szeged. Oskola u. 23. Tel.: 62-317-674 Nyitvatartási idd: H-P.: 10-18. Szo.: 9-13 Akc-US - (( vertnek ím icipők 29-39-es méretben igumist Vmbro - Kelme profi cipők !gumisI - 4+l-es labdák és pamutmezek érkeztek! Csapatoknak gamitúrarendclés esetán -10% kedvezmény: pl. mezek, cipdk (lerem. gumis, hernyós, éles), labdák, kiegészítók (vax. síp), szílges futócipók (Asicsl. KELITIE * F^ Nekünk 8, de nyerjen a HDS-sel! HDS: előtérben a sportháttér! Totó­eredmények 1. Videoton­Vasas 1-3 2 2. Bari­Milan 1-0 1 3. Inter­Sampdoria 3-0 1 4. Bremen­Bayern 0-3 2 5. Bochum­Schalke 3-0 1 6. I*everkusen­Mgladbach l-l X 7. Rostock­Dortniund 3-1 1 8. Stuttgart­Köln l-l X 9. Atalanta­Roma 0-1 2 10. Bologna­Udinese 2-0 1 11. Napoli­Piaccnza 1-2 2 12. Parnia­Fiorcntina 1-2 2 13. Békéscsaba­Debrecen l-l X pluszmérkőzés: 14. Diósgyőr­MTK 1-3 2 Csatát vesztett a Medikémia Szedeák-diadal kosárlabda Mindhárom megyei kosárlabdacsapat meg­kezdte menetelését az A­csoportért folytatott küz­delemben. A szegedi höl­gyek hiába vezettek a félidőben a BEAC ellen, a végén mégis a fővárosi­ak örülhettek. A Szede­ák-Akuterm KE férfi gár­dája bombameglepetés­re legyőzte a csoport fa­voritját, a Kaposvárt, míg a Hódmezővásárhe­lyi KE hazai pályán szen­vedett nem várt veresé­get a Százhalombattától. Szedeák-Akuterm KE­Klima-Vill-Purina Kaposvári SE 102-95 (51-39) Férfimérkőzés, újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Ve­zette: Vasvári, Ádám. Szedeák: Jáhni (8/3), BÚ­ZÁS (12/6), CARRINGTON (32/9), NYILAS (15/9), PÁVLICZ (27). Csere: Vita­szek(l). Havasi (2), Kiss (-), Szil (5/3). Edző: Molnár Csa­ba és Bonifert Domonkos. Kipontozódott: Nyilas (34. P) A szegedi kosarasok re­mek hangulatban várták a csoport egyik legkiemel­kedőbb együttesét, a Kapos­várt. A mérkőzés elsó percé­től a szegediek irányították a játékot, s a nyolcadik perc­ben tíz ponttal (24-14) elhúz­tak a szedeákosok. Az első húsz percben tovább folyta­tódott a Szedeák-show, s a ti­zenharmadik percben már ti­zennégy ponttal húztak Bu­zásék. Hiába próbált meg mindent a vendégek mestere, Simon Károly, a félidő végén a hazaiak térhettek maga­biztos előnnyel pihenőre (51-39). A második játékrészben az addig is kitűnően játszó Cur­tis Carrington továbbra is on­totta a kosarakat, sőt Nyilas, Pávlicz és Búzás is a trinida­di játékossal remekelt a pá­lyán. A Kaposvár az utolsó öt percben mindent megpróbált (egészpályás letámadás), de a remekül játszó Szedeákot ez sem tudta kizökkenteni saját ritmusából. A szegedi fiúk a forduló meglepetését szolgál­tatva szerezték meg - telje­sen megérdemelten - a győ­zelmet. Molnár Csaba: - Bíztam a sikerben, de csak másfél perccel a találkozó vége előtt hittem el, hogy győzünk. Süli Róbert Hódmezővásárhelyi KE­Százhalombattai KK 62-63 (32-34) Férfimérkőzés, Hód­mezővásárhely, 800 nézó. Vezette: Faidt, Kóthay. HKE: DR. BORBÁTH (16/9), Polányi (5/3), DEÁK (18/3), KisS. (13/3), Kocser­gin (8). Csere: Bődi (2). Edző: Valaczkay Győző. Kipontozódott: Szűcs (28. p.), Polányi (36. p.), Molnár (37. p.). A vendégek kezdték job­ban a mérkőzést, a harmadik perc elején már nyolc ponttal vezettek (0-8). A vásárhelyi­ek fokozatosan ledolgozták hátrányukat, s elérhető közel­ségbe került az egyenlítés is. Ám a döntő pillanatokban a házigazdák keze megreme­gett, míg a másik oldalon MIaden szinte minden kísér­lete után gyűrűbe hullott a labda. A két játékvezető na­gyon sok hibával vezette a találkozót, többek között Mé­száros szándékos rúgását sem vették észre. A félidő utolsó percében vezetett először a HKE (20. p.: 32-31), ám Gócs pontjaival a szünetre is­mét a százhalombattaiak ren­delkeztek kétpontos előny­nyel. A második félidő elején újra a vendégek akarata érvé­nyesült. A 26. percben már kilenc ponttal vezettek (35-44), ám a hazaiak szívó­san küzdve megközelítették az ellenfelet. A 28. perctől felváltva vezettek a mérkőző felek, de a döntést egyik ol­dal sem tudta kicsikarni. Az utolsó tíz perc roppant izgal­masan alakult. A vásárhelyi­ek kétszer is négy ponttal ve­zettek, ám a vendégek mind­kétszer felzárkóztak. A befe­jezéshez közeledve újabb vi­tatható bírói ítéletek borzol­ták a kedélyeket, s ez is köz­re játszott abban, hogy a bat­taiak egyenlíteni tudtak (39. p.: 60-60). Az utolsó percben mindkét gárda előtt számos lehetőség adódott. Végül egyetlen büntető döntött a Batta javára, amely ezúttal a szerencsével sem állt hadilá­bon. Valaczkay Győző: - Ha­talmas küzdelemben a sze­rencsésebb csapat nyert. Heinrich Róbert: - A küzdelem domborodott ki, és mi nyugodtabbak voltunk az utolsó másodpercekben. Kandó Tamós Szeged KE-BEAC 78-81 (46-34) Női mérkőzés, újszegedi Sportcsarnok, 100 néző. Ve­zette: Szalontai, Benczúr. Szeged KE: Kaszab (-), ZSEMBERI (25/6), Misik (22/12), Czitják (12/6), Csa­pó (4). Csere: Nemes (4), Budanovics (11/9), Révész (-). Edző: Domokos Mihály, Láng Imre. Az újjáalakított rájátszás­ban (a szövetség döntése ér­telmében négyes kör­mérkőzés dönt az eddig elért egymás elleni eredmények mellett a feljutásról) fogad­ták az A-csoportért folytatott küzdelemben a szegedi lányok az éllovas BEAC együttesét. Az első játékrész­ben remekül működött a Sze­ged KE gépezete, s látványos kosarakkal végig Zsemberi­éknél volt az előny, sőt még akár nagyobb is lehetett vol­na a különbség, ha a biztos ziccereket értékesítik Cziijá­kék. A félidő végén így is ti­zenkét ponttal vezettek a Do­mokos-tanítványok, 46-34. A második húsz percben nagyot fordult a kocka, mert a vendégek a fáradó szegedi­ektől átvették a játék irányí­tását, sőt magabiztos előnyre tettek szert. Bíróék helyzetét könnyítette, hogy az egyik ­fővárosi - játékvezető min­den ítéletével őket segítette. A BEAC ezzel a sikerével már A-csoportosnak mond­hatja magát. Domokos Mihály: - Elsza­lasztottunk egy győzelmet, mert a második félidőben egy-két játékosom az átlag alatt teljesített. Cutino (szemben) igazi karmesterként mozgatta a Nyíregyháza csapatát. (Fotó: Gyenes Kálmán) röplabda Medikémia Szeged­NYVSC-Szabolcs Gabona 0:3 (-12, -13, -7) Extraliga, bajnoki elő­döntő, férfimérkőzés. Szeged, 500 néző. Ve­zette: Csikós, Hóbor. Medikémia Szeged: Torma, Neizer, NYIRKA, Petheó. Melnicsuk, Úrfi. Csere: Berkes, HUL­MANN, Péterfy. Edzó: Nyári Sándor, Nusser Elemér. NYVSC-Szabolcs Ga­bona: CUTINO, PAM­PUCH, Horváth G., VE­RES, MARTINEZ, Bugyi. Edző: Botos Ferenc. A bajnoki elődöntő első mérkőzése előtt Nyári Sán­dor győzelmet várt fiaitól, mfg Botos Ferenc úgy fogal­mazott: bármi megtörténhet a tét nagysága miatt. A Sze­ged soraiban Neizer kény­szerűségből, betegen vállalta a játékot. Az első két pontot a haza­iak szerezték, majd 6:2-re megléptek a nyírségiektől, akiknél ekkor időnként még akadozott a gépezet. Marti­nez nyitásaival előbb egyen­lített a Szabolcs Gabona (7:7), majd Pampuch ásza már a vezetést jelentette, 7:9. A cserék és az időkéré­sek felrázták a Tisza-partia­kat (12:10), de a hajrában három hiba véglegesen a Botos-tanítványok felé bil­lentette a mérleg nyelvét. A frissebbnek tűnő Nyíregyhá­za a második szettet félelme­tes tempóban kezdte (0:6), s a hazai oldalon egyre sápad­tabbak lettek az arcok. Az NYVSC menetelését jó sán­cokkal torpantották meg, ideiglenesen a vendéglátók (4:6), de a Cutino által vezé­relt szabolcsiak ismét elhúz­tak, 4:10! A „gabonások" re­mekül szerváltak. Veres, Pampuch és Martinez elemi erővel bombázott. Fogcsi­korgatva küzdöttek a „ve­gyészek", Nyirka szinte egyedül vitte a hátán az együttest, de ez ismét csak a felzárkózáshoz, a szoros haj­rához volt elegendő (11:12, 13:14). Ekkor centerből eredményes volt a Nyá­ri-Nusser legénység, s színt vitt a játékba a csereként be­állt Hulmann is. De a reme­kül mezőnyöző, fantasztikus lelkesedéssel és formában röplabdázó Nyíregyháza el­leni „orvosságot" nem találta meg a Medikémia. Az utolsó szett Cutino és Martinez, a két karibi légiós, örömjáté­kát hozta, míg a szegediek csak bosszankodhattak (elsősorban) rossz formájuk és a bírói tévedések miatt. De nem Csikós játékvezető' volt az elúszó hajó (ez csak erre a meccsre vonatkozik!) kormányosa. A Medikémia csatát vesztett, de a háborút még megnyerheti... Nyári Sándor: - Két kulcsjátékosunk gyengén röplabdázott, s feladónk, Ne­izer betegsége is megviselte a csapatot. Gratulálok a Nyíregyházának a győzelem­hez, de azt nem hallgatha­tom el, hogy a vezetőbíró ténykedése méltatlan volt az elődöntőhöz... Botos Ferenc: - Köszö­nöm a srácoknak ezt a szép, születésnapi ajándékot! A párharc állása: 1:0, a NYVSC-Szabolcs Gabona javára. A következő meccs kedden lesz Nyíregyházán. Imre Péter Fiatalok a DM­kupáért labdarúgás e Munkatársunktól Nemzetközi gyermek labdarúgótornát rendez­nek mától szerdáig Sze­geden. A Kossuth Lajos su­gárúti SZVSE-stadionban az 1985. január 1., míg a Hunyadi téri Dózsa-pályán az 1987. január I. után szü­letett fiatalok küzdenek a Délmagyarország kupájá­ért. Mind a két korosztály­ban nyolc-nyolc csapat vesz részt, és elmondhat­juk. hogy ilyen színvonalú utánpótlás futballrendez­vény még ebben a két kor­csoportban nem volt Szege­den. A helyi Tisza Volán­MEH Focisuli mellett a vá­sárhelyi Lurkó, a Debreceni OFS, az FTC, a jugoszlávi­ai Palics, a romániai Ko­lozsvár és Temesvár, vala­mint a szlovák Rozsnyó lesz a Tisza-parti város ven­dége. A keleti szomszédunkból érkező gárdáknál egyébként napi három órát foglalkoz­nak az iskolában a futbal­loktalással. így a torna szín­vonala mindenképpen fe­lülmúlja az eddigi ilyen jel­legű megmérettetések nívó­ját. Az esemény mindkét sta­dionban 12.30-kor kez­dődik, a '85-ösök mérkőzé­sei kétszer harminc, míg a fiatalabbak találkozói két­szer tizenöt percesek lesz­nek. [mcpiKÉmm] Westel 900 GSM • Mobil Távközlési Rt. TAXII 488-488 VOMN TAXI XXIX. KAJAK-KENU VILÁGBAJNOKSÁG 1998. szeptember 2-6., Szeged Még MrXW nap a rajtig! • Szalai Dzsínó: iskolamester lett az NB l-es edzőből • Tary Nándi, a szentesi pólóskedvenc • Takács József: Pásztor titka az irányítás • Grosics Gyula Csongrádon • Lékó Péter sakkozik és labdát terel • Kirsner Halason, Balla Kecskeméten • Hogyan to­vább, Szurgent Lajos? Március 17-i számunkban indult 8 hetes játékunk, melynek végén a következőket nyerhetik meg szerencsés olvasóink: I. dij: NEW YORK-i repülőjegy II. dij: KAIRÓI repülőjegy III. dij: PÁRIZSI repülőjegy, továbbá 10, egyenként 5000 Ft-os tárgynyeremény! A részletes játékismertetöt megtalálja a HDS-ben! SPORTHETILAPUNK ÁPRILIS 7-ÉN, KEDDEN MEGJELENŐ SZÁMÁNAK TARTALMÁBÓL: HETI DÉL SPORTJA - MINDEN KEDDEN, CSONGRÁD, BÁCS ÉS BÉKÉS MEGYÉBEN!