Délmagyarország, 1998. március (88. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-30 / 75. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1998. MÁRC. 30. Totó­eredmények 1. Konia-I'arnta 2-2 X 2. l'dinese-Lazio 0-2 2 3. K'laulern­Levcrkusen 0-3 2 4. Ca/s/rr-Cvőr 1-0 1 5. Siófok-ZTE 1-0 1 6. Stadler-Kispest 2-2 X 7. Vác—Diósgyőr 2-0 1 8. Dortmund­Duisburg 3-0 1 9. Bayern­Karlsruhe l-l X 10. Sehalke­Kostixk 0-0 X 11. Hertha­Stuttgart 3-0 1 12. Sampdoria­Itologna 2-3 2 13. Brescia-Bari l-l X plusz.mérkőzés: 14. Debrecen-FTC 1-0 1 Harmadik a Focisuli labdarúgás • Munkatársunktól Ötödik alkalommal ren­dezték meg Szentesen a közelmúltban a Mikecz Sándor utánpótlás labdarú­gó emléktornát. Az esemé­nyen a Tisza Volán FS-VSI az 1984-ben született gye­rekekkel vett részt. A szegediek eredmé­nyei: TVFS-VSl-Szentesi Kinizsi 8-2 (gólszerzők: Ács (2), Bank (2), Szélpál (2). Németh L.. Ábrahám), -Grund FC 5-1 (gsz.: Né­meth L. (3). Szélpál (2). -Ferencváros 3-7 (gsz.: Németh L. (2), Szélpál). A harmadik helyért: -Szarvas 9-3 (gsz.: Németh L. (5), Bank (2). Ács, Szélpál). A torna végeredménye: 1. Szentes, 2. Ferencváros, 3. Tisza Volán FS-VSI, 4. Szarvas, 5. Grund FC, 6. Debreceni Olasz FS, 7. Szentesi Kinizsi, 8. Szol­nok. A torna gólkirálya Né meth László lett 11 góllal A csapat: Ábrahám Tamás Ács Gábor, Bank Szilárd Hidegkúti Dániel, Kmeto vits András, Németh László Németh Tibor, Szélpál Ta más, Volford Henrik. Edző Kispál Csaba. ŰUsttö AKTUELL SPORT SZEGED, KÁRÁSZ U. 16. molten oMopori U. HL Sportbolt 6720 Szeged. Oskola u. 2.1. Tel.: 62-117-674 Nyitvatartási idd: H-P.: 10-18. Szo.: 9-11 Akció - (iyermekfocicipdk 29-39-es mérrtben (gumis) l mbro - Kelme prof) cipők (gumis) - 4+l-es labdák és pamutme/ek érkertekl Csapatoknak gamilúrarendelés esetén -10%. kedvezmény: pl mezek, cipdk (terem, gumis, hernyós, éles), lahdak. kiegészítők (vax. síp), s/oges fulócipők l Asies). KELVT1E * A Pécs is tízet kapott... Csehnek (kapura lö) szerencséje volt, hogy gólszerzés közben nem bántották a pécsi kubaiak, (Fotó: Nagy László) kézilabda Pick Szeged­Pécsi MKC 34-24 (14-9) Újszeged! Sportcsar­nok, 1800 nézó. Vezet­te: Horváth A., Horváth Zs. Pick Szeged: Nagy Z. - BERTA 7, Sándor, Bor­sodi, Doros, BARTÓK 5, Avar 6 (2). Csere: RAPO­VEC (kapus), Cseh Zs. 2, Nagy L. 3, Gröber 1 (1), BUDAY D. 7 (4), Herbert 1, ívuzma 2. Edző: Bu­day Ferenc. Pécs: Szente - Serfel 2, SANCHEZ 6, DIAZ 7 (1), Cseh B. 1, Frey J. 2 (1), Németh 4. Csere: Jandó (kapus). Becskei, Horváth 1, Szögi 1, Frey T. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 4/2. Buday Ferenc edző kény­telen volt Szotyori játékáról lemondani, ugyanis az átlö­vőnek nem jött rendbe a komlói sérülése. A szakem­ber a találkozó első tíz per­cét tartotta kritikusnak. A já­tékosai azonban ezt az idő­szakot le tudták rövidíteni, hiszen a negyedik percben még csupán l-l volt az ál­lás, ám azt követően a Pick irányította a játékot. A ha­zaiakat még az sem zökken­tette ki a ritmusukból, hogy Diaz, csak úgy egyszerűen arccsonton vágta Sándort, aki kisebb agyrázkódást szenvedett. A játékvezetők ­a legnagyobb megrökönyö­désre - csak sárga lapot ad­tak a kubai idegenlégiósnak. A vendégek ebből sem okul­tak. hiszen a durvaságukat tovább folytatták, aminek Borsodi lett az újabb szege­di áldozata, aki egy „medve­puszi" jóvoltából szintén nem tudott már pályára lép­ni. Bartókék azonban egyre jobban belejöttek a védeke­zésbe és a támadásszövésbe, s ez gólokban is megmutat­kozott: fokozatosan elhúztak a Pécstől. Nagy Z. bravúrso­rozata után Füzesi edző időt kért, de csak egy gólt érő ta­nácsot tudott adni játékosai­nak. A 16. percben már 10-4 volt az állás. A félidő utolsó öt percében Diaz azt a feladatot kapta, hogy ár­nyékként kövesse Bartókot, s ez a taktika némi zavart okozott a hazaiak játékában, s ennek tulajdonítható, hogy „csak" ötgólos előnnyel zár­ták a Tisza-partiak az első félidőt. Jól kezdték a hazaiak a második harminc percet, s pillanatok alatt ismét hétre (J.7-10),növelték előnyüket. A biztos vezetés azonban könnyelművé tette a szege­dieket, s ezt a Pécs három góllal használta ki (37. perc: 18-14). Szerencsére a pilla­natnyi megingást újabb len­dület követte, s zsinórban ugyanennyi gól zúdult a vendégek kapujába, mégpe­dig három perc alatt. Külö­nösen Buday és Berta volt elemében a góllövésben. Hosszú ideig hétgól volt a két csapat között a különb­ség, a vendégek pedig ismét az alattomosság fegyveréhez nyúltak, csak most a sfpmes­terek határozottak voltak: Frey János összeszedte a harmadik kiállítását is, vala­mint Serfelt súlyos durvasá­gért piros lappal kiállították. A mérkőzés fináléjában a Pick már a közönségnek ját­szott, s ha nem is jött be minden bravúr, jól szóra­koztak a nézők. Ha voltak is hullámvöl­gyek a Pick Szeged játéká­ban, de azok ideje lerövi­dült, s jó csapatjátékkal ma­gabiztosan nyertek a ke­mény, a két kubai jóvoltából erőszakos és gyors mecsek­aljiak ellen. Ez a játék bízta­tó a szerdai dunaújvárosi és a vasárnapi szegedi bronz­mérkőzésre, az Elektromos ellen. Buday Ferenc: - Csak az első játékrész hozott küzdel­met, remek taktikánk a má­sodik félidőben sikert hozott. Füzesi Ferenc: - Szege­den nem az utóbbi időben megszokott PMKC játszott... A forduló rangadóján: Elektromos-Gy^r 22-21 (13-15) Süli József HDS: előtérben a sportháttér! mmammmmmmmmmmtm HETI DEL SPORTJA - MINDEN KEDDEN, CSONGRÁD, BÁCS ÉS BÉKÉS MEGYÉBEN! SPORTHETILAPUNK MÁRCIUS 31-ÉN, KEDDEN MEGJELENŐ SZÁMÁNAK TARTALMÁBÓL: • Véber: nem gondolok a balesetre • Csapszi, a hűséges szegedi kosaras • Pálmai, a Medikémia és a röplabda • Demokrácia a szerelemben: Asztalos-Polgár társ • A szerelmes Vágó esete Fehérvárott • Az erős ember őszintesége • Czuprák-tanítványok a pályán • Kenesei a győzelemért „balhézik" \ M Nekünk 8, de nyerjen a HDS-sel i • MODTONS Th Március 17-i számunkban indult 8 hetes játékunk, melynek végén a következőket nyerhetik meg szerencsés olvasóink: I. dij: NEW YORK-i repülőjegy II. dij: KAIRÓI repülőjegy III. dij: PÁRIZSI repülőjegy, továbbá 10, egyenként 5000 Ft-os tárgynyeremény! A részletes játékismertetöt megtalálja a HDS-ben! XXIX. KAJAK-KENU VILÁGBAJNOKSÁG 1998. szeptember 2-6., Szeged ?N.« 156 nap a rajtig! A negyedik helyen teke e Munkatársunktól A szuperligás tekebaj­nokság rájátszásának har­madik fordulójában nem ment valami fényesen a szegedi csapatoknak. Mind a nők, mind pedig a férfiak csak a negyedik helyen vé­geztek a hétvégi küzdelem­ben, így az utolsó megmé­rettetésen kell kiharcolniuk a dobogóra való kerülést. Eredmények: Férfiak, A csoport, 1-4. helyért: 1 BKV Elő­re 5489, 2. Ferencváros 5425, 3. Bélapátfalva 5202, 4. Snowfox Szeged 5106 (Stér 899, Bódi 889, Fehér 847, Karsai L. 832, Karsai F. 831, Lázár 808) fa. A csoport állása: 1. BKV Előre 25, Ferencvá­ros 22, 3. Bélapátfalva 12, 4. Snowfox Szeged 1 1 pont. Nők, A csoport, 1-4. he­lyért: 1. Ferencváros 2679, 2. Kovács Rt. Székesfehér­vár 2650, 3. BKV Előre 2624, 4. KÉSZ-Szeged SC 2614 (Török 484, Bozó 451, Mracskó 431, Cziráki 427, Pocsainé 414, Sáfrányné 407) fával. A csoport állása: 1. Fe­rencváros 26, 2. BKV Előre 20, 3. Kovács Rt. Székesfe­hérvár 13, 4. KÉSZ-Szeged SC 11 ponttal. Nők, B csoport, 5-8. he­lyért: 1. Petrolszerviz 2553 (Győző 457, Monostori 434, Naschitz 432, Balogh 421, Bullás 407, Kórász 402), 2. ZTE 2527, 3. Ózd 2478, 4. Debrecen 2427 fával. A csoport állása: 1. Pet­rolszerviz 21, 2. Ózd 20, 3. ZTE 18, 4. Debrecen 11 ponttal. snowfox GUMI KFT., gumiszaküzlet Rajtol a megyei 4+1 • Munkatársunktól Hétfőn megkezdődik a megyei 4+1-es kispályás labdarúgó-bajnokság, ame­lyet a CSLSZ is felkarolt, s a Cenzor szponzorál. Az eseményre tizenhat csapat nevezett. A szervezők az együtteseket két csoportba osztották, s körmérkőzéses rendszerben folytatódik a küzdelem. Az A csoportban mindig hétfőn, míg a B cso­portban csütörtökön játsza­nak. A helyszín a deszki sportcsarnok lesz (Szegeden nem volt szabad terem), ahol az országos keretben szereplő játékvezetők fújják a stpot. A megyei bajnok­ságból egyébként az NB II­be lehet majd felkerülni, így biztos, hogy nagy csaták várhatók majd a mérkőzése­ken. Az első forduló párosí­tása, A csoport: Cen­zor-Kálvária Aksiker, 18 óra, Numero Uno-Deszk, 19, Lánglovagok-U. H. Sport, 20, Boss-Eurotech­nik, 21. A B csoport küz­delmei április 9-én kezdőd­nek. Az egyik legjobb ellen kispályás labdarúgás • Munkatársunktól Az NB l-es kispályás lab­darúgó-bajnokságban a me­gyei csapatok közül ezúttal az Első Beton játszik hazai pályán. A Lóczi István edzette szegediek ma, 20 órakor az újszegedi Sport­csarnokban a pontvadászat egyik legjobb alakulatát, az AC Párnát fogadják. A fővá­rosiak fölényesen vezetik a bajnokságot, emellett pedig egy országos tornán szerzett első helyükkel kijutottak a nyári, franciaországbeli lab­darúgó-vb egyik mérkőzésé­re. A hazaiaknak rendktvül nehéz dolguk lesz, de a tisz­tes helytállásban bízva egy szoros eredmény kiharcolása a céljuk. A nézők díjtalanul tekinthetik meg a meccset. Búcsú Ákosi Imrétől • Munkatársunktól Megdöbbenve hallottuk a hírt, hogy 88 éves korában el­hunyt Ákosi Imre, a Csong­rád Megyei Kézilabda Szö­vetség alapító tagja. Békéscsabáról került Sze­gedre, itt kapcsolódott be az 1951-ben alakult Csongrád Megyei Kézilabda Szövetség elnökségének munkájába, mint aláíró tag. Később, mint a szövetség játékvezetői tes­tületének vezetője tevékeny­kedett. Számos kitűnő játék­vezető képzésében vett részt. Évekig vezette a testület munkáját, s erről nyugdíjazá­sa után sem mondott le. Ki­tartóan látogatta a kézilabda­mérkőzéseket, tanácsaival, útmutatásaival sokat segftett a játékvezetőknek. Imre bácsit, hiszen vala­mennyien így hívtuk, vala­mennyien szerettük, becsül­tük. Kedves és tiszteletre méltó emlékét örökre szí­vünkbe zárva búcsúzunk ma tőle.