Délmagyarország, 1997. október (87. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-27 / 250. szám

PÉNTEK, 1997. OKT. 24. A DÉL SPORTJA III. Az élen a helyzet változatlan labdarúgó megyei II. o. • Tudósítóinktól Nem hibáztak az éllo­vasok a labdarúgó me­gyei másodosztály hét végi fordulójában. A Ti­szasziget, a Deszk és a Bordány is begyűjtötte mindhárom pontot. Fe­rencszálláson és Apát­falván gólesó volt, bár az utóbbi csapat mérkő­zésének gólszerzőit ho­mály fedi... Tanárképzó­Bordány 1-3(1-1) Kisstadion, 100 néző. Vezette: Knerczer. Tanárképző: Mindák'­Balogh Gy., Répás, Czenky (Demeter), Huszka (Balogh J.), Gyüre, Galambos, Bak­sa (Lukács), Rózsa (Pióker), Kirschner, Kubát. Edző: Miskolczi József. Bordány: Mihálffy B. ­Szabó A., Király, Kószó, Takács, Gábor, Mihálffy G., Cseh (K. Tóth), Szabó Zs„ Mihálffy Zs., Farkas Z. Edző: Szabó Zsolt. Gólszerzők: Galambos, ill. Farkas Z., Szabó Zs., Mihálffy Zs. Jók: Répás, Rózsa, Ku­bát, ill. Mihálffy B„ Takács, Gábor. Fábiánsebestyén­Székkutas 3-1 (2-1) Fábiánsebestyén, 200 néző. Vezette: Rácz. Fábiánsebestyén: Berki - Györgyi Cs., István, Har­kai, Rózsa, Simái, Bódi (Rácz), Varjas, Györgyi I., Verók, Györgyi L. Edző: Pataki Antal. Székkutas: Szabó - Len­gyel, Takács, Forrai, Hor­váth Cs., Dóda, Gaál, Hajz­linger, Nagy-Pál (Dómján), Horváth Z., Suba (Borsodi). Edző: Császár Károly. Gólszerzők: Verók (2), Horváth (öngól), ill. Nagy­Pál. Jók: Berki, István, Si­mái, ill. Dóda. Ifjúságiak: Fábiánsebes­tyén-Székkutas 2-2 Tömörkény-UTC 0-2(0-1) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Juhász. Tömörkény: Papp Z. (Kovács I.) - Bartók, Lo­sonczi (Horváth), Kovács II., Tóth T„ Ormándi, Tóth I., Felföldi, Kasza (Albert), Rácz, Pozsár. Edző: Váradi István. UTC: Pálfi - Katona, Aradi, Meszes, Makra, Túri (Tóth), Szalai, Rácz, Zsar­kó, Berkó, Miklósi. Edző: Vitális Imre. Gólszerző: Zsarkó (2). Jók: Kovács II., Ormán­di, ill. Rácz, Zsarkó, Pálfi, Aradi. Ifjúságiak: Tömörkény­UTC 1-3 Szentmihály­Eurocsavar FC­Maros-Dömper Deszk 1-2(1-2) Szentmihály telek, 500 néző. Vezette: Bálint. Szentmihály: Benczúr ­Bondár, Horváth, Juhász, Kaszab, Csiszár, Szabó, Cságrány, Ferenczi (Nagy), Ördög, Nóvé. Edző: Pataki Tamás. Maros-Dömper: Rutai ­Ladányi, Szalai, Pördi, Makra, Juhász (Bálint), Za­kar, Dékány, Rózsa, Szél, Ármán (Szögi). Edző: Zakar Sándor. Gólszerzők: Ördög, ill. Dékány, Szél (1 l-esből). Kiállítva: Bondár. Jók: Horváth, Ördög, Cságrány, Bondár, ill. Ró­zsa, Zakar, Szalai, Ármán. Földeák­Csanádpalota 1-0(1-0) Földeák, 100 néző. Ve­zette: Gábor. Földeák: Bán - Szűcs, Horváth, Bajusz, dr. Grezsa, Kalmár, Bugyi, Koczkás, Kiss, Dékány, Molnár. Edző: Kérdő Sándor. Csanádpalota: Tóth ­Sebők, Pécsi, Juhász, Ziel­bauer, Stranszki, Gyuris, Bombolya, Varga, Erdélyi, Csókás. Edző: Kállai István. Gólszerző: Horváth (11­esből). Jók: Bán, Kalmár, Kocz­kás, ill. Pécsi, Gyuris. Ifjúságiak: Földeák-Csa­nádpalota 4—2 Ferencszállás­Ullés-Domafa 4-3 (3-2) Ferencszállás, 100 néző. Vezette: Bán. Ferencszállás: Ádok ­Perényi, Bottyán, Kovács, Vörös, Török, Pipicz, Katkó (Dénes), Kiss, Gabnai, Ta­masi. Edző: Köteles László. Üllés-Domafa: Baranyás - Tóth-Szeles G., Kiss, Szekeres, Babarczi (Ró­zsi), Kertész, Gyuris, Buch­holcz, Peták, Tóth-Szeles T., Buknicz. Edző: Buch­holcz Gábor, Tóth-Szeles Gábor. Gólszerzők: Kovács (11­esből), Török, Tamasi, Gab­nai, ill. Buknicz (2), Tóth­Szeles G. Kiállítva: Tamasi, ill. Buchholcz, Gyuris. Jók: Vörös, Kovács, Bottyán, Kiss, Gabnai, ill. Buknicz. Ifjúságiak: Ferencszál­lás-Üllés-Domafa l-l Apátfalva­Zsombó 6-1 (2-1) Csak az eredményről kaptunk tudósítást Apátfal­váról. Szatymaz­JATE 3-2(1-2) Szatymaz, 50 néző. Ve­zette: Pacskó. Szatymaz: Tipity - Új­vári, Hegyesi, Kocsis F. (Kocsis R.), Arany, Tóth, Posta, Zsemberi J., Zsembe­ri S., (Szóráth), Toldi (Ocs­kó), Horváth (Németh). Edző: Holler Ferenc. JATE: Simády - Tóth N., Kácsor, Szőke, Cs. Tóth, Tóth K., Csigér, Rácz, Szőke, Balogh, Semjényi. Edző: Cs. Tóth Zoltán. Gólszerzők: Arany (2), Ocskó, ill. Szőke P„ Tóth K„ Jók: Hegyesi, Újvári, Posta, Arany, ill. Szőke, Tóth K„ Balogh. Tiszasziget­Szegvár 6-0(3-0) Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Somodi. Tiszasziget: Varga (Egedi) - Csáki (Pus­kás K.), Kovács, Dohá­nyos (Kéri), Molnár, Tóth, Vass, Puskás Gy., Lázár, Papp, Kátai. Edző: Kántos Ferenc. Szegvár: Bíró - Kanalas, Molnár, Jancsovics, Márton, Vígh F., Buda, Schmidt, Rajos, Bárány, Vígh. Edző: Jelenfi István. Gólszerzők: Vass (2), Kátai (2), Csáki, Kovács. Kiállítva: Vass. Jók: Csáki, Kátai, Pus­kás Gy., Kovács, ill. Buda. Ifjúságiak: Tiszasziget­Szegvár l-l A bajnokság állása 1. Tiszasziget 2. Maros-D. 3. Bordány 4. Üllés-Domafa 5. Fábiánseb. 6. Ferencszállás 7. Szentmihály 8. Apátfalva 9. UTC 10. Székkutas 11. Földeák 12. Szatymaz 13. Szegvár 14. JATE 15. Csanádpalola 16. Zsombó 17. Tanárképző 18. Tömörkény 13 11 13 10 13 10 40-14 33 40-19 31 43-14 30 29-41 24 32-20 23 32-34 21 34-15 19 30-34 19 25-26 18 25-27 18 34-31 17 21-20 16 17-29 15 18-30 14 16-31 12 8 2243 11 9 18-36 6 9 15-33 4 A következő forduló pá­rosítása: UTC-Apátfalva, Székkutas-Bordány, Szent­mihály-Tanárképző, Maros­Dömper Deszk-Földeák, Csanádpalota-Tiszasziget, Szegvár-Ferencszállás, Ül­lés-Domafa-Szatymaz, JA­TE-Tömörkény, Zsom­bó-Fábiánsebestyén. Úsznak-e a boldogságban? kispályás labdarúgás • Munkatársunktál Az Első Beton NB I-ben szereplő, 4+l-es kispályás labdarúgócsapata három győzelem után a legutóbbi fordulóban, Püspökladány­ban vereséget szenvedett. A mai mérkőzésen javíthatnak a Lóczi-tanítványok, hiszen a papíron gyengébb játékerőt képviselő fővárosi Haga Build Pool Uszodatechnika ellen játszanak az újszegedi' Sportcsarnokban 20 órától. Bár a válogatott olaszországi szereplése miatt a többi ta­lálkozót később játsszák le, a két csapat vezetősége meg­egyezett, hogy megtartják az összecsapást, mivel nincs cí­meres mezben „feszítő" fo­cistájuk. A vendégek a táblá­zaton lentebb helyezkednek el a szegedieknél, így min­den esély megvan a hazai, és talán a gólzáporos sikerre is, hiszen a kitartó és hűséges közönség megérdemelne már egy sokgólos Beton-si­kert hozó meccset. Ahogy az edzésen gyakorolták Barna Gábor (kapura lő) csak egy félidőt játszott, mégis két góllal járult hozzá csapata győzelméhez. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B Szeged-Dorozsma­Dorog 4-0 (2-0) Felső Tisza-parti stadi­on, 3000 néző. Vezette: Balajti (Szőke, dr. Bo­zóky). Szeged-Dorozsma: CSEHÓ 0 - MAGYAR 7, STREDIE 6, TÓTH-KO­VÁCS 6, SZABÓ B. 7 -STEFANOV 6, FARKAS 6, VUKADINOVICS 6, UDVARI 6 - MIKLÓS 7, MOLNÁR 7. Edző: VÁGÓ ATTILA. Dorog: Belányi - Sa­lik, Faragó, Móra, Bodó - Mucha, Szépvölgyi, Bajkai, Toronyi - Cziffe­ri, Branthuber T. Edző: Honti József. Csere: Bodó helyett Sajbán a 35., Udvari he­lyett BARNA (8) a 45., Vukadinovics helyett SU­LI (-) a 65., Farkas he­lyett SZABÓ T. (-) a 69., Brandhuber T. helyett Haselbach a 75. perc­ben. Gólszerző: Miklós a 8., Molnár a 41., Barna a 63. és a 90. percben. Sárga lap: Toronyi a 27., Miklós a 28., Mucha a 30. percben. Szögletarány: 2:6 (0:2) 8. perc: Miklós vezette fel a labdát, majd Molnárral kényszerítőzött, aki sarokkal adta vissza a labdát, amit Miklós mintegy 12 méterről helyezett a jobb sarokba, 1-0. 36. perc: Vukadinovics ugratta ki Molnárt, ő azonban jó helyzetben a kapusba lőtt. 41. perc: Udvari tértölelő átadást küldött Stefanov elé, aki egyből a felfutó Magyar­hoz továbbított, akinek pon­tos beadását Molnár 10 mé­terről a jobb alsó sarokba fe­jelte, 2-0. 63. perc: Barna vezette fel a labdát, majd Stefanovval kényszerítőzött, aki sarokkal passzolt vissza, s Barna mint­egy 19 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 3-0. 84. perc: Magyar húzott el, ki tudja már hanyadszor a jobb oldalon, pontos beadását Miklós egyből lőtte kapura, de az egyik védő a gólvonal­ról vágta ki a labdát. 90. perc: A nagy kedvvel és igen jól játszó Barna tört kapura Stefanov átadásával, futtából leadott lövését a ka­pus csak kiütni tudta, ismét jött Barna, aki másodszorra már ballal a jobb felső sarok­ba bombázta a negyedik ha­zai gólt, 4—0. Ritkán látható jó játékkal lepte meg híveit a Szeged­Dorozsma. Igaz, dolgát meg­könnyítette a vendégcsapat, amely az első perctől kezdve védekezésre rendezkedett be, s csak arra törekedett, hogy minél kevesebb góllal ússza meg a szegedi kiszál­lást. A nagy kedvvel és szemre is tetszetősen játszó hazaiak a széleken vezetett támadásokkal valósággal szétzilálták a dorogiak vé­delmét, s ha a helyzetek be­mennek, akár nagyobb kü­lönbségű is lehetett volna az eredmény. A dorozsmaiak a góljaikat az egész héten gya­korolt támadás-kombináci­ókból érték el. A kénysze­rítőzések, valamint a gyors, széleken vezetett akciókkal szemben szinte tehetetlenek volnak a vendégek, akik fő­leg középen tömörültek, a széleken viszont „folyósó­kat" hagytak a hazaiaknak. Barnáék tudatosan használ­ták ki az oldalvonalak menti területet, kár, hogy néha túl­kombinálták akcióikat, s sokszor a sakk-matt helyzet­ben is a még jobb lehetősé­get keresték. A hideg időben „didergő" lelkes közönség a játék végén vastapssal jutal­mazta kedvenceik „előadá­sát". Vágó Attila: - A mér­kőzés előtt a Dorogról ide­rándult maroknyi szurkoló­csoport kapunk előtt petár­dákkal teremtett tűzijátékot, mi viszont az ő kapujuk előtt sokmozgásos játékunkkal és góljainkkal tettük ezt... Honti József: - A kény­szerű cserék miatt alaposan felforgatott csapatomnak esé­lye sem volt a pontszerzésre a sziporkázóan játszó hazai­akkal szemben. P. Sándor József További eredmények: Nyíregyháza-Pécs 2-0, Ti­szaűjváros-Soproni FAC 4-0, Matáv Sopron-Nagyka­nizsa 0-0, Kaposvár-Tisza­vasvári l-l, Salgótaiján-Érd l-l, Dunaferr-Csepel 1-0, Komló-Kecskemét 3-2, III. ker. TVE-Paks 0-0, Ka­ba-Szolnok 2-0. Az NB l/B állása: 1. 111. ker. TVE 14 7 6 1 30-11 27 2, Nyíregyháza 14 7 í 1 23-10 27 3. Dunaferr SE 14 7 3 4 20-13 24 4. Kaba 14 7 3 4 17-13 24 5. Matáv SC Sop. 14 6 5 3 21-10 23 6. Szeged-Dór. 14 6 5 3 29-19 23 7. Nagy kanizsa 13 6 2 5 21-17 20 8. Szolnok 14 5 5 4 19-16 20 9. KTE 14 6 2 6 15-21 20 10. Kaposvár 13 5 4 4 16-19 19 11. Érd 14 4 6 4 21-18 18 12. Pécs 14 4 6 4 13-13 18 13. Paks 14 5 5 4 10-11 18 14. Sopron 14 4 6 4 11-17 18 15. Salgótarján 14 4 4 6 13-21 16 16. Komló 14 4 2 8 13-25 14 17. Tiszaújváros 14 4 1 9 15-27 13 18. Dorog 14 2 5 7 13-18 11 19. Tiszavasvári 14 ­9 5 6-15 9 20. Csepel 14 1 5 8 8-20 8 • A következő forduló pá­rosítása: Erd-Kaba, Tisza­vasvári-III. ker. TVE, Sop­roni FAC-Komló, Kecske­mét-Nyíregyháza, Pécs­Szeged-Dorozsma (szomba­ton), Csepel- Salgótarján, Szolnok-Kaposvár, Paks­Matáv Sopron, Nagykani­zsa-.Tiszaújváros, Dorog­Dunaferr (vasárnap). Öreg Kőrössy Halászkert Vendéglő annnna Autócentrum Sarki Kocsma Makó Vastaps a győzteseknek! röplabda Szegedi DRE­Szakszig NRK Nyíregyháza 3:1 (9,-11, 12,8) Női Extraliga-mérkö­zés. Szeged, 200 néző. Vezette: ifj. Juhász, Peli­kán. Szegedi DRE: Lányi, KISS K., Balogh, SZEL, KOMÁROMI, Kiss E. Cse­re: SZÉKELYHÍDI, B. Tóth, Vakulya, Léderer. Edző: Ducsai Géza. Szakszig NRK Nyír­egyháza: ADORJÁN, Ga­ál, ERDÖSNÉ, Korpái, Lőrinczné, Kurunczi. Cse­re: Kozák. Edző: Szekér László. A találkozó első pontját a vendégek szerezték, utána azonban szegedi pillanatok következtek, s Szél ásza már az 5:l-es vezetést jelentette. A szabolcsiak azonban nem adták fel, egyenlítettek (6:6), s minden labdáért nagy küz­delemre késztették az első győzelmét megszerezni aka­ró házigazdákat. A Tisza­partiak remekül mezőnyöz­tek, a támadásokban pedig Kiss Kati és Szél Márta je­leskedett. A következő szett­ben a várt jó folytatás elma­radt, a Szekér-tanítványok, Erdősné vezérletével 4:0-ra és 7:2-re elhúztak Komáro­miéktól. A Nyíregyháza re­mek sáncaival megfogta a szegedi támadásokat, s mezőnyben is többet dolgoz­tak játékosai, mint az első „felvonásban". Ennek okán már ez állt az eredmény­jelzőn: 3:11! Az SZDRE hiába zárkózott fel (11:13) a nyírségiek egalizálták a meccsállást. A következő szett, ha le­het, még izgalmasabban ala­kult és szép labdamenetek végén menetrendszerűen csattant a taps. A Szeged 6:2-re és 10:5-re is meglé­pett, mégis izgalmas lett a hajrá: 13:12! Az 5. játszma­labda hozta meg az „üdvös­séget". A negyedik játékban Adorjánék kicsit ráijesztet­tek a publikumra (3:6), de a „fenyegetést" a parketten levők is komolyan vették és a hősiességből példát mutató Székelyhídi (törött talp­csonttal röplabdázott, s csa­pata egyik legjobbja volt!), Kiss Kati, Szél, és a feladó poszttal egyre inkább meg­barátkozó Komáromi vezér­letével fordítottak a hazai kedvencek, 12:6! Az SZDRE első győzelmét a közönség vastapssal köszön­te meg a lányoknak. Ducsai Géza: - A remélt­nél nehezebben nyertünk, de most kevesebb volt a játé­kunkban az üresjárat, mint korábban, ezért végre bele­kóstolhattunk a sikerbe. Szekér László: - Úgy ér­zem, lett volna lehetőségünk a győzelemre, de az eséllyel nem tudtunk élni. I. P.