Délmagyarország, 1996. június (86. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-03 / 128. szám

IIA DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1996. JÚN. 3. labdarúgó NB III. Csak a Dorozsma győzött Nyári gólszüret Megyénk NB lll-as csapatai közül csak a Dorozsma tudott győz­ni, az SZVSE-SZEAC ta­lálkozó döntetlenül végződött, míg a többi­ek vereséget szenved­tek. A makóiak az újabb kudarccal veszé­lyeztethetik dobogós helyezésüket. Kiskundorozsma­Tótkomlós 4-1 (2-0) Kiskundorozsma, 1000 néző. Vezette: Heibl. Kiskundorozsma: Cse­hó - Varga-Tóth (Szabó Zs.), Szabó T„ Tóth-Ko­vács, Gábor (Csonka) ­Kothencz, Kemenes, Fábi­án, Móra - Barna (Nagy S.), Tóth G. Edző: Vágó Attila. Tótkomlós: Laczkó ­Buchholcz, Sümeghy (Dá­vid), Pásztor J. (Kovács), Kálmán - Pásztor S., Bis­chof, Papp, Tóth-Abonyi ­Bakai, Elek (Diószegi) Edző: Matajsz Pál. 17. perc: Kemenes tört egyedül a kapura, amikor a 16-oson belül elkaszálták. A megítélt 1 l-esből Kot­hencz a kapufa segítségével küldte a hálóba a játékszert, 1-0. 24. perc: Varga-Tóth nagy partdobása után a le­pattanó labdát Barna továb­bította a vendégek kapujá­ba, 2-0. 57. perc: Kothencz csí­pett el egy labdát, az alap­vonalig vezette azt, majd visszagurított a felfutó Sza­bó Zs. elé, aki egyből a bal sarokba bombázott, 3-0. 65. perc: Barna vesztett el könnyen a félpályán egy labdát, amit Bischof gyor­san a kiugró Dávid elé ját­szott, s a csereként beállt csatár a hosszú sarokba lőtt, 3-1. 88. perc: Újra Kothencz vezette fel a labdát, majd pontosan a felfutó Tóth G. elé játszott vissza az alap­vonalról, akinek nem került nagy fáradságába az üres kapuba küldeni a negyedik találatot, 4-1. Nagy lendülettel kezdtek a dorozsmaiak, s látszott, hogy hamar dűlőre akarják vinni a dolgot. Lőttek is gyorsan két gólt, s utána is az ő kezükben volt az irá­nyítás. Ekkor a vendégek alig tudtak átjönni a hazai térfélre, s ha a hazaiak nem hibáznak annyit a kapu előtt, akkor már a szünet­ben öt-hat góllal is vezet­hettek volna. Fordulás után gyorsan jött a harmadik dorozsmai gól, de utána sajnos leen­gedtek a hazaiak. Ennek tudható be, hogy a vendé­gek szépíteni tudtak, s ek­kor volt pár veszélyes tá­madásuk is. A befejezés előtt lőtt góllal végül visszaállt az „egyensúly", s ez az eredmény már hűebben tükrözi a pályán látottakat. Jók: Szabó T., Kot­hencz, Fábián, ül. Bischof, Dávid. Ifjúságiak: Dorozsma­Tótkomlós 13-1. P. Sándor József SZVSE­SZEAC 1-1 (0-0) Szeged, Vasutas-stadion, A rengeteg helyzet közül csak egyet tudott kihasználni a SZEAC az SZVSE el­len. Mitrovics (11 -es számú mezben) lábát már elhagyta a labda, amely a kő­vetkező pillanatban Köröm kapujában tért pihenőre. (Fotó: Gyenes Kálmán) 1200 néző. Vezette: Harsá­nyi. SZVSE: Köröm - Si­mon Sz., Takács, Turbucz - Vándor, Rácz, Krajczár, Kispál Cs„ Papp - Tóth L. (Kispál I.), Puskás (Kör­mendi). Edző: Protity Sán­dor. SZEAC: Dobó - Simon A., Várszegi N., Polonkay - Kiss P., Rau (Turján), Várszegi R., Srdics, Lévai (Kránicz) - Hadár, Mitro­vics. Edző: Híres Gábor, Borbély László. A szegedi rangadó kez­dőrúgását Csáki Béla kisfia végezte el. 54. p.: Vándor vezette jobb oldalról befelé a lab­dát, majd 22 m-ről ballal kapura suhintott. A nem túl erős lövés a későn reagáló Dobó mellett a jobb sarok­ban kötött ki, 1-0. 66. p.: Harsányi játékve­zető a reklamáló Hadárnak felmutatta a piros lapot! 70. p.: Srdics adott be balról, Várszegi R. fejjel továbbcsúsztatta a labdát Mitrovicshoz, aki előbb le­kezelte a játékszert, majd a bal sarokba vágta, l-l. 73. p.: Papp 22 m-ről kapásból eleresztett óriási lövése a felső lécről vágó­dott vissza a mezőnybe. Az első negyedórát le­számítva kifejezetten érde­kes, izgalmas, színvonalas kilencven percet láthatott a szépszámú közönség. Az első játékrész a SZEAC-ról „szólt", a vendégek több góllal elhúzhattak volna, de a találkozó hőse, Köröm Szilárd kapus nagyon jó na­pot fogott ki. Szünet után gyorsan ve­zetést szerzett a hazai gár­da, s a meggondolatlan Ha­dár fegyelmezetlensége kö­vetkeztében eldőlni látszott a mérkőzés. A vendégek erejét mutatta, hogy csök­kent létszámmal is képesek voltak egyenlíteni, sőt, akár a győzelmet is megszerez­hették volna. Jók: Köröm (a mezőny legjobbja), Simon Sz., Ván­dor, Papp, ill. Várszegi N., Kiss P., Várszegi R., Srdics. Ifjúságiak: SZVSE-SZE­AC 1-2. Sz. L. Bajai LSE­Szentes 5-0 (2-0) Baja, 200 néző. Vezette: Gulyás. Baja: Cserháti - Tóth, Ivancsán, Faddi, Szabó, Teszlik (Pohner), István, Papp, Nagy, Szlovák (Cser­nák), Szentmártoni. Edző: Raffai Rudolf. Szentes: Kovács - Mé­száros Sz., Deák, Gyenes, Fazekas, Mészáros F. (Jani­ga), Jernei, Törőcsik, Tib­rik, Verebélyi, Puskás. Edző: Janiga László. 20. perc: Nagy fejelt a kiugró Szentmártoni elé, aki szép csel után balról ki­lőtte a hosszú sakkot, 1-0. 43. perc: Szentmártoni lövését Kovács csak kiütni tudta, a középen érkező Nagy kapásból a kapura emelt, és a visszavetődő kapusnak már nem sikerült mentenie, 2-0. 48. perc: A leálló véde­lem mögül Nagy kibújt, és okosan helyezett a kapuba, 3-0. 77. perc: Pohner passzá­val Csernák futott el a jobbszélen, majd közelről a kapuba bombázott, 4-0. 85. perc: Csernák remek beívelését Szabó kezelte le, és balról laposan a hosszú sarokba lőtt, 5-0. 87 perc: Deákot a játék­vezető kiállította. A bajai csapat - főleg a II. félidőben - lefocizta a pályáról a szentesieket. Ha jobban koncentrálnak, két­számjegyű lehetett volna a végeredmény. Jellemző, hogy a kapuban debütáló Cserhátinak egyetlen lövést sem kellett hárítania, mivel a félpályán sem tudtak a vendégek átlépni. Ifjúságiak: Baja-Szentes 5-1. Kiskőrös­Mindszent 4-0 (2-0) Kiskórös, 600 néző. Ve­zette: Tóth P. Kiskőrös: Mlinko ­Tóth, Amuncsik, Sárközi (Szűcs L.), Beregszászi, Aszódi (Szűcs K.) Éliás, Pecznyik, Agócs (Tóth P.), Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Szlovák László. Mindszent: Őze - Bozó, Dóda, Elekes, Jancsovics, Mesina, Kránic, Gera, Pá­linkó, Bakó, Gebei (Szo­kol). Edző: Jelenfi István. 12. perc: Miskovicz 20 méterről a jobb alsó sarok­ba bombázott, 1-0. 30. perc: Sztojanovics labdáját Agócs egy csel után lőtte a rövid sarokba, 2-0. 55. perc: Tóth P. 11-es­ből ért el újabb találatot, 3-0. 60. perc: Sztojanovics egyéni akció után 14 méter­ről lőtt a bal alsó sarokba, 4-0. A mérkőzés eredménye akár kétszámjegyű is lehe­tett volna. Jók: Amuncsik, Éliás, Pecznyik, Miskovicz, ill. Őze. Ifjúságiak: Kiskőrös­Mindszent 11-3. Kunbaja­Makó 1-0(1-0) Kunbaja, 300 néző. Ve­zette: Majoros P. Kunbaja: Varga (To­mik) - Pálosi L., Nóvák, Nuszpl, Miskolczi, Cso­szics, Evanics (Szalai), Wettstein, Kákonyi, Tóth, Barna Z. (Markovics). Edző: Ebedli Ferenc. Makó: Ménesi - Leind­ler, Anda (Bódi), Kiss, Me­ző, Ferenczi, Márki (Csák), Karsai, Botlik (Frank), Miklós, Bálint. Edző: Ko­lozsvári János. 29. perc: Szalai közép­ről kiugrott, a labda a kapu­fáról kipattant, amit Barna 8 méterről a jobb felső sa­rokba lőtt, 1-0. A mérkőzésen - a gól után - többet támadott a Makó, a hazai csapat kont­ratámadásokkal veszélyez­tetett, az eredmény azonban nem változott. Jók: Szalai, Miskolczi, Tomik, ill, Ménesi, Kiss, Karsai. Ifjúságiak: Kunbaja -Makó 4-3. További eredmények: Kiskunfélegyháza-Mező­berény 2-1, Szarvas-Kalo­csa 0-1, Kisszállás-Gyula 2-0. A bajnokság állása: 1. Dorozsma 27 19 4 4 71-23 61 2. K.-félegyh. 27 18 4 5 72-30 58 3. Kisszállás 27 16 4 7 59-31 52 4. Makó 27 15 6 6 62-27 51 5. Gyula 27 15 5 7 42-31 50 6. Kalocsa 27 13 9 5 50-25 48 7. Kiskórös 27 11 10 6 41-26 43 8. SZVSE 27 13 3 11 52-39 42 9. Baja 27 11 4 12 49—43 37 10. Tótkomlós 27 10 5 12 31-17 35 11. SZEAC 27 8 811 39-49 32 12. Kunbttja 27 8 5 14 37-53 29 13. Mezóberény 27 6 4 17 29-51 22 14. Szarvas 27 5 6 16 26-50 21 15. Szentes 26 3 8 16 21-65 17 16. Mindszent 27 1 3 23 13-102 6 Góllövők: Tóth Cs. (2), Molnár Z., Kovács T., Strá! ma, Dobsa, ill. Gonda. Jók: Molnár Z., Tóth Cs Kandó, ill. Gonda, Doktor. Ifjúságiak: Mártély-Csa. nádpalota-Nagylak 3-1. Zákányszék­Kistelek 5-0 (2-0) Zákányszék, 250 néző. Vezette: Horváth. Zákányszék: Bagdi ­Tóth T„ Kovács, Zámbori, Tímár, Szabó, Dézsi (Né­meth), Hegedűs (Farkas), Tóth E., Zsikó (Száraz)! Börcsök. Edző: dr. Tóth Já­nos. Kistelek: Berkes - Tóth, Koncz, Rácz, Kucsora, Hor­váth A., Sejben J„ Virág G., Kiszner, Sejben Gy., Virág Cs. Edző: Tóth Tibor. Megérdemelt hazai győ­zelem született. Góllövők: Zsikó, Tóth R, Zámbori, Száraz, Börcsök. Jók: Tóth T„ Zámbori, a jnezőny legjobbjai, Tóth E., Börcsök, ill. Ifjúságiak: Zákányszék­Kistelek 2-5. Csongrád­Székkutas 4-1 (1-1) Csongrád, 400 néző. Ve­zette: Farkas. Csongrád: Kurucz ­Rau, Palásti, Pálfi, Nagy, Kiri, Somogyi (Justin), Ter­bik (Juhász), Tóth Gy., Tóth E„ Schal (Kis). Edző: Kajtár István. Székkutas: Ferenczi ­Kenéz, Hortobágyi, Najzin­ger, Budai, Rostás, Bajnóczi, Kérdő A., Forrai (Kiss Cs.), Borsodi K. (Dómján), Szé­kesi. Edző: Vinnai István. A mérkőzést erőnlétileg jobban bírta a Csongrád. Góllövők: Kiri (11-es bői), Tóth Z. 3, ill. Borsodi. Jók: Tóth Gy., Schal, Ki­ri, ill. Ferenczi, Borsodi. Ifjúságiak: Csongrád­Székkutas 4-1. Sándorfalva­Bordány 4-1 (2-0) Sándorfalva, 350 néző. Vezette: Gera. Sándorfalva: Aradi - Pa­taki, Vörös, Zsemberi, Ta­nács (Ferenczi), Tóth (Gaj­dacsi), Besenyei, Bosánszki, Széli (Kiss), Fődi, Csányi. Edző: Czibere László. Bordány: Kálmán - Gé­mes, Király, Szabó I., Má­tyás (Nagyapáti), Szabó A., Simonics, Takács, Sós (Kó­szó), Szabó G., Gyuris (Pé­ter). Edző: Sándor Zoltán. _ Magabiztos játékkal győ­zött a hazai csapat. Jók: Fődi, Csányi, Bo­sánszki, Besenyei ill. Simo­nics, Takács, Kálmán. Góllövők: Fődi (2), Bese­nyei, Bosánszki, ill. Gyuris. Kiállítás: Szabó I. Ifjúságiak: Sándorfalva­Bordány 8-0. A bajnokság állása 1. Tisza-Új 27 19 7 1 75-20 M 2. Mártély 27 19 6 2 62-22 62 3. Móraváros 27 17 4 6 57-28 Sí 4. Sándorfalva 27 14 7 6 49-27* 5. Mórahalom 27 15 4 8 54-33* 6. Tápé 27 14 3 10 42-34* 7. Csongrád 27 11 11 5 35-22 * 8. Zákányszék 27 11 6 10 45-38 39 9. Kistelek 27 6 10 11 29-51 28 10. Bordány 27 7 6 14 37-64 27 11. Székkutas 27 6 7 14 42-59 25 12. Gyálarét 27 5 10 12 35-53 25 13. Szdreg 27 5 9 13 3M2 24 14. Csany telek 27 6 5 16 35-71 23 15.Cs.-pal-Nagyl. 27 4 8 15 28-18» 16. Szentesi BTE 27 1 9 17 23-67 megyei I. o. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában gólszü­retet tartott a Mártély, a Móraváros, a Zákány­szék a Csongrád és a Sándorfalva. Tápé­Mórahalom 1-2(0-1) Tápé, 500 néző. Vezette: Kiss. Tápé: Kadnár - Jankó, Horváth A., Vári, Szélpál P„ Hódi (Rozgonyi), Horváth L. (Nagy), Nővé (Mahler), Juhász, Markó, Kiss A. Edző: Kozma Zoltán. Mórahalom: Bubori ­Savanya, Cserép, Kószó, Tandari, Hevesi, Virágh, Masa (Hegyesi), Szita, Ba­jusz, Bóka. Edző: Hegyesi László. A vendégcsapat jobb helyzetkihasználása döntött. Góllövők: Markó, ill. He­vesi, Cserép. Jók: Kadnár, ill. Cserép, Kószó, Savanya. Ifjúságiak: Tápé-Móra­halom 7-0. Csanytelek­Gyálarét 1-3 (0-1) Csanytelek, 350 néző. Vezette: Durst. Csanytelek: Farkas ­Varga, Kálmán, Balanyi, Keller, Gál, Révész, Masz­lag, Tóth, Kovács, Horváth. Edző: Kántor Ferenc. Gyálarét: Fürtön - Sza­bó, Szilágyi, Dóda, Oláh, 11­lés T„ Káity, Szűcs, Markó, Illés A., Antalik. Edző: Ko­vács Béla. A hazaiak későn ébredtek. Góllövők: Gyöngyi Zs., ill. Antalik, Illés T„ Káity. Jók: Maszlag, Gyöngyi, ill. Fürtön, Illés T„ Szilágyi. Ifjúságiak: Csanytelek­Gyálarét 2-4. Szentesi KTE­Móraváros 2-7 (1-5) Szentes, 300 néző. Vezet­te: Forgó. Szentesi KTE: Vadász ­Tóth, Németh Z„ Papp, Ba­kai, Varga (Csipkó), Tari, Bozóki (Ökrös), Határ, Sza­bó, Nagy (Szél). Edző: Szita Bálint. Móraváros: Lázár - Prá­gai, Csúcs, Révész, Deák M. (Vas), Raskó Z., Raskó T„ dr. Török, dr. Péter, Deák G. (Móricz), Király (Török). Edző: Tóth Lajos. Mindkét csapat helyzetei­nek csak a felét használta ki. Góllövők: Határ (1 l-es­ből), Varga ill. Raskó T. (3), Király, Csúcs, Deák, Mó­ricz. Jók: Szabó, ill. Raskó T. a mezőny legjobbja, Csúcs, Lázár. Ifjúságiak: Szentesi KTE­Móraváros 1-5. * Tisza-Uj-Szőreg 2-1 (2-0) Újszentiván, 500 néző. Vezette: Serfőző. Tisza-Új: Varga - Dobó, Bóka, Molnár, Szalai, Jaksa (Nemes), Dóra, Suhai (Ják­só), Heidrich, Simon, Nagy. Edző: Szalai István. Szőreg: Kapitány - Fejes, Ganz, Rácz, Kószó, Meisz­ter, Szirovicza, Sajtos, Jójárt (Hajnal), Soós, Vancsura (Popovics). Edző: Portörő Gábor. Gyenge helyzetkihaszná­lás miatt nehezen született meg a hazaiak megérdemelt győzelme. Góllövők: Dóra, Nagy, ill. Meiszter. Kiállítva: Szalai, ill. So­ós, Sajtos. Jók: Bóka, Molnár, Dóra, Suhai, Nagy, ill. Kapitány, Ganz, Rácz. Ifjúságiak: Tisza-Uj-Sző­reg 6-0. Mártély­Csanádpalota­Nagylak 6-1 (2-1) Mártély, 250 néző. Vezet­te: Keresztúri. Mártély: C. Molnár ­Molnár Z., Czuczi, Erdei, Szűcs, Tóth Cs., Szrenka (Kazán), Kandó, Stráma (Kovács Z.), Dobsa, Kovács T. (Katona). Edző: Hegyi Tibor. Csanádpalota: Lengyel ­Vígh, Gyuris, Locskai, Pé­csi, Gonda, Marosvölgyi, Cseh, Erdei (Janecskó), Doktor, Csókás (Benczik). Edző: Molnár László. A végig nagy kedvvel és jól játszó hazaiak akár két­számjegyű győzelmet is arathattak volna. Mi ez itt, fölöttünk? (Fotó: Gyenes Kálmán)