Délmagyarország, 1994. október (84. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-24 / 249. szám

2 ni; SPORTJA 1994. október 24. Jó napjuk volt a hét végén a szegedi NK lll-as csapa­toknak. Mind a Szeged FC, mind a Dózsa, mind pedig az SZVSE győztesen hagyta el a pályát. Különösen értékes a Dózsa sikere, amely idegen­ben született meg. A Makó ezúttal sem tudott hazai pályán győzni, a Kiskundo­rozsma pedig a Tisza-parti stadionban szenvedett vere­séget. Szeged FC-Kiskundorozsma 4-1 (1-0) Felső Tisza-parti stadion, 6(X) néző. Vezette: Pákolicz. Szeged FC: Csaban - Kraj-. czár, Tóth-Kovács, Turján (Csonka), Lévai - Hűvös, Gré­czi, Dézsi - Katona (Kránicz), Dorobantu, Vasziljevics (Illyés). Edző: Nagylaki Kál­mán. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Ottlik, Szabó T., Gábor ­Farkas (Szabó G), Fábián, He­gyesi (Markó), Nagy S., Szabó Zs. - Illés, Tóth G. Fdzó: Vágó Attila. 26. perc: Egy szöglet után az előrehúzódó Lévai hátrafelé ollózva küldte a dorozsmai kapuba a labdát, 1-0. 60. perc: Hűvös egyedül tört a dorozsmai kapura, elhúz­ta a labdát a kivetődő Tóth Z. mellett is, a kapus azonban Hűvös lábát rántotta el. A jo­gos 11 -est Dézsi biztosan érté­kesítette, 2-0. 65. perc: Szöglet a szege­diek kapuja előtt, a belőtt lab­dát Tóth G. kapásból küldte a hálóba, 2-1. 82. perc: Hűvös a 16-oson belül átesett a szerelni akaró Ottlik lábán, s a bíró újra 11­est Ítélt, amit ugyancsak Dézsi értékesttett. 3-1. 86. perc: Nagy kavarodás támadt a dorozsmai kapu előtt, végül a labda Kránicz elé ke­rült, aki beállása után az első labdaérintésre gólt szerzett, 4—1. 89. perc: A játékvezető szövegelésért kiállította a dorozsmai Szabó T.-t. A mérkőzés nagy részében Mindhárom szegedi csapat győzött így született a Szeged FC gólja. Fgy szöglet után Lévai hátrahúzva ollózta a kapuba a labdát. (Fotó: Gyenes Kálmán) kiegyensúlyozott játék folyt a pályán, anélkül azonban, hogy a kapuk veszélyben forogtak volna. A második szegedi gól után megélénkült a küzdelem, a dorozsmaiak kitámadtak (va­jon miért csak ekkor tették?), s sokáig úgy nézett ki, hogy egyenlíteni is tudnak. Egy el­lentámadás után, amit a hazai­ak vezettek és 1 l-eshez jutot­tak végleg eldőlt a találkozó sorsa. A Szeged FC megérde­melten nyert, csupán a gólkü­lönbség túlzott. Jók: Csaban, Hűvös, Lévai, illetve Nagy S., Szabó Zs., Fábián. Ifjúságiak: Szeged FC-Kis­kundorozsma 2-0 P. SÁNDOR JÓZSEF Mc/.őberény FC-Szegedi Dózsa Ö-l (0-0) Mezőberény, 300 néző. Vezette: Kiss. Mezőberény: Vidovenyecz - Sajben, Hankó, Lipták, Lenkefi - Vad, Udvari (Rácz), Darócz, Szász - Krecsmárik, Pecze. Edző: Litauszki Pál. r Labdarúgó O NB III. Szegedi Dózsa: Csehó ­Magyar, Bóka. Szélpál - Kol­tai, Luczás, Sahin, Vándor, Bozga (Papp) - Miklós, Bo­sánszki (Váczi). Edző: Czibere László. 78. perc: Papp jobbról beadott, a berényi védelem rö­viden szabadított fel, Rácz elé pattant a labda, aki nyolc mé­terről élesen a hosszú sarokba lőtt, 0-1. Kitűnő játékvezetés mellett izgalmas, iramos mérkőzést játszott a két csapat. Mindkét kapu sokszor került veszélybe, a hazaiak a kapu elótt nem voltak elég határozottak, ennek köszönhették vereségüket. Csehó kapus nagyszerű tel­jesítményt nyújtott, gólnak lát­szó lövéseket tett ártalmat­lanná. Jó: Lipták, Lenkefi, Vad, Szász, ill. Csehó (a mezőny legjobbja), Szélpál, Miklós, Váczi. Ifjúságiak: Mezóberényi FC-Szegedi Dózsa 5-2. SZVSE-Kecskeméti SC 1-0(0-0) Vasutas pálya, 300 néző. Vezette: Székely. SZVSE: Demeter - Kiss P., Takács J., Udvari - Kispál, Kiss B., Simon, Pikó, Süli ­Tóth Á. (Fejes), Tóth L. Edző: Protity Sándor. KSC: Kiri - Truczka, En­gel, Juhász - Bende, Lapsánsz­ky (Kislőrincz), Andriska, Barna, Máté - Csordás (Pécsi), Lehota. Edző: Losonczi Lász­ló. 9. perc: Süli kiugratta Tóth L.-t, aki néhány méterről a kifutó kapusba lőtte a labdát. 16. perc: Udvari húzott el a bal szélen, pontos beadását azonban Tóth Á. néhány mé­terről a kapus kezébe fejelte. 59. perc: Tóth L. húzott el a bal oldalon, beadását a kapus csak kiütni tudta, éppen a felfutó Kiss B. elé, aki mintegy 20 méterről nagy gólt ragasz­tott a jobb sarokba, I -0. 78. perc: Barna hagyta ismét faképnél a hazai védőket, de mintegy 13 méterről leadott lövése a kapufáról Lehota elé pattant, aki egyből lőtt, de De­meter valami elképesztően nagy bravúrral védeni tudott. Az első percek pedig nem ast Ígérték, hogy a hazaiak négy hét után ismét győztesen hagyják el a pályát. A nagy formában lévő kecskemétiek ugyanis már az elején három gólt is lőhettek volna, ha De­meter nem véd olyan kitűnően. Aztán jöttek az SZVSE hely­zetek is, amelyekből már az első félidőben el- lehetett volna dönteni a mérkőzés sorsát. Az 59. perc végre meg­koronázta a hazai próbálkozá­sokat, meghozta, azt a sikert, amely reméljük visszaadja a vasutasok önbizalmát. Jó: Demeter (a mezőny leg­jobbja), Takács J. Pikó, illetve Barna, Engel és Kiri. Ifjúságiak: SZVSE-KSC 3-2. P. S. J. . Makó-Kiskunfélegyháza 2-2(2-0) Makó, 1000 néző. Vezette: Megyebfró. Makó: Himer - Urbán, Leindler, Bódi, Anda - Csák (Madránszki), Talmácsi, Márki (Kis), Dégi - Bárány (Botlik), Karsai. Edző: Kolozsvári János. Kiskunfélegyháza: Banó ­Fekete I. (Fütyü), Márton, Skribics - Tokaji, Fekete Zs., Újfalusi (Kertész), Korom, Papp - Stber, Fórizs. Edző: Iványi Mihály. 17. p.: Márki jobb oldali szögletét Bárány tovább csúsz­tatta, és az üresen álló Csák 5 m-ről a jobb sarokba bólintott, 1-0. 37. p.: Fekete Zs. törhetett kapura, amikor Leindler bele­dolgozta a gyepbe, s a hazai hátvéd második sárga lapja után megkapta a pirosat is. 42. p.: Márki kitűnő labával futtatta a bal szélen Karsait, aki rendkívül higgadtan leül­tette a kapust, majd őrizetlenül középre adott, s az érkező Csáknak rutinfeladat volt 5 írt­ról az üres kapuba passzolni, 2-0. 61. p.: Fekete Zs. és Fórizs kényszerítődött a hazai kapu előterébe, amikor Talmácsi belekapott a labdába. A bünte­tőt Fütyü nagy nyugalommal a bal alsó sarokba helyezte, 2-1. 73. p.: Fekete Zs. bal oldali beadását Fórizs két védő között tisztán vehette át, majd a tehetetlen Himer mellett a hálóba lőtt, 2-2. Az első félidőben a hazaiak nem is irányították a játékot, jobbak voltak ellenfelüknél, megérdemelten jutottak kétgó­los előnyhöz. A mérkőzés összképét tekintve azonban a vendégek rászolgáltak az egy pontra, mivel a második 45 percre rendkívüli módon visszaesett a Maros-parti együttes. Jók: Karsai. Dégi, ill. Fó­rizs, Fekete Zs., Fütyü. Ifjúyígiak: Makó-Kiskun­félegyháza 0-2 R. B. További eredmények: Mezőkovácsháza-Békés 1-0 (0-0), Cegléd-Kiskőrös 2-2 (0-0), Gyula-Orosháza 2-1 (0-1), KTE-Kalocsa 2-1 (2-0). A bajnokság állása: 1. Kiskőrös 11 7 2 2 26-8 23 2. Kalocsa U 7 2 2 20-11 23 3. K I K 11 7 1 3 31-11 22 4. Szegedi 1). II 6 2 3 11-8 20 5. Szeged FC 11 6 1 4 20-17 19 6. Gyula 11 5 3 3 13-9 18 7. Makó FC II 5 1 5 19-15 16 8. Kk.-félegyh. 11 4 4 3 15-14 16 V. KSC II 4 3 4 19-14 15 10. Dorozsma II 4 3 4 21-19 15 11. Békés 11 4 2 5 15-21 14 12. Orosháza 11 4 1 6 18-19 13 13. SZVSE 11 4 1 6 15-16 13 14. Cegléd 11 2 2 6 9-21 8 15. Mezőberény 11 2 1 8 5-27 7 16. Mez. kov. h. 11 2 1 8 7-34 7 A labdarúgó megyei I. osztályban szombaton és va­sárnap jobbára a várt ered­mények születtek, s igy nem sok változás következett be a bajnoki táblázaton sem. Az első tfz helyezett megtartotta egy héttel ezelőtti helyét. Kistclek-Csanytelek 0-1 (0-1) Kistelek, 200 néző. Vezette: Sfpos. Kistelek: Mihályfi - Sejben Gy„ Koncz, Horváth A., Tóth, Sejben J. (Horváth Zs.), Nagy, Virágh, Török, Vlgh (Pipicz), Muhel. Edző: Czeigelschmidt Sándor. Csanytelek: Berkes ­Szabó (Kádár), Mészáros. Gé­mes (Gyöngyi), Sebők, Muskó, Mrlják, Maszlag (Fazekas), Kálmán. Kovács, Somodi. Megbízott edző: Kálmán Róbert. A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, de a szerencsével nagyon hadilábon állt. Góls­zerző: Somodi. Jók: Mihályfi, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Kistelek-Csan\­telek 3-1 Bordány-Tápé 2-3(1-0) Bordány, 250 néző. Vezette: Forgó. Bordány: Kálmán - Fogas, Bogdán, Soós (Bóka), Mátyás, Szabó, Dudás, Őze, Gaál, Monostori (Vadászi), Farkas. Edző: Bogdán István Tápé: Bagdi - Kun, Vári, Heidrich, Bugyinszki, Vársze­gi N., Fazekas, Róka, Várszegi R„ Bischof, Bucholcz. Fdzó: Lóczi István. Két ellentétes félidő után a helyzetét jobban kihasználó fiz első tíz helyen nincs változás Tápé nyert. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képe alapján. Gólszerző: Farkas, Vadászi, illetve Bogdán (ön­gól), Kun, Heidrich. Jók: Kálmán, Farkas, ill. Bischof, Heidrich, Várszegi N„ Várszegi R. Ifjúságiak: Bordány-Tápé 0-5 Szentesi FC-Móraváros 2-1 (1-0) Szentes, 200 néző. Vezette: Mátyás. Szentes: Janiga - Mészáros, Szöreg-Mdrtély 3-1(24)\ Szőreg, 200 néző. Vezette: Horváth L. Szőreg: Meiszter ­Csehó, Szél J„ Ádelhardt (Valkai), Zsikó T., Dé­kány, Hűvös, Papp, Len­gyel, Balla, Buknicz. Edző: Samosszegi Gábor. Mártély: C. Molnár ­Tóth J., Czuczi, Szűcs, Szrenka, Csáki, Daraki, Tóth Cs„ Kandó, Kérdő (Magony), Hortobágyi (Kútvölgyi). Edző: Antal Ferenc. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a végig fö­lényben játszó és lelke­sebb Szőreg megérdemel­ten nyert. Góllövők: Balla, Dékány, Lengyel, ill. Daraki. Kiállítva: Dékán az 50. percben. Jók: Meiszter, Csehó, Szél J„ Balla, ill. C. Mol­nár, Daraki. Ifjúságiak: Szóreg­Mártély 2-2 Szőregen nemcsak gólokban, de küzdelemben sem V^ volt hiány. (Fotó: Hárs László) Molnár, Bottyán (Csipkó), Sipos, Juhász, Jernei, Szabó, Gulyás, Verebélyi, Verók (Sarkadi). Edző: Koncz István. Móraváros: Horváth ­Révész (Farkas), Csúcs, Péter, Prágai, Raskó T., Raskó Z„ Török, Hadár, Molnár (Mó­ricz), Király. Edző: Tóth Lajos. Az örök „mumus" ellen nagyon nehezen nyert a hazai csapat. Gólszerző: Juhász (11­esből), Verebélyi, illetve Raskó T. Jók: Janiga, Jernei, ill. Török, Raskó T. Ifjúságiak: Szentesi FC­Móraváros 1-2 Csongrád-Tisza-Új 1-2 (1-0) Csongrád, 300 néző. Vezette: Serfőző. Csongrád: Kurucz F. ­Száraz (Tóth J.), Kurucz J., Nagy, Tóth, Kiri, Fási, Magony, Justin (Pálfi), Keller, Kiss. Edző: Kajtár István. Tisza-Új: Varga - Jankó, Kántor, Dancsó, Temesvári, Molnár, Suhai, Bajusz, Simon, Dóra (Kis), Dobó. Edző: Kántor Ferenc. Közepes színvonalú mérkő­zésen a jobb erőket felvonul­tató vendégcsapat kiharcolta a győzelmet. Góllövők: Suhai (2), illetve Temesvári (öngól). Jók: senki, ill. Jankó, Mol­nár, Simon. Ifjúságiak: Csongrád-Tisza­Új 1-5 Mórahalom-Csanádpalota­' Nagylak 2-5 (1-3) Mórahalom, 50 néző. Vezette: Rácz. Mórahalom: Farkas ­Hevesi (Csányi), Csipak (Somodi), Császár, Tandari, Csiszár, Masa, Bóka, Nógrádi, Kószó, Szabó. Edző: Zádori Gyula. Csanádpalota: Tóth ­Pécsi, Szabó, Marosvölgyi, Juhász, Gábor, Ferenczy, Cseh (Csókás), Lakita, Sebők, Var­ga. Edző: Molnár László. Sportszerű mérkőzésen a helyzeteiket biztosan kihasz­náló vendégek ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Góllövők: Bóka, Szabó, ill. Sebők 2, Varga 3. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Mórahalom­Csanádpalota-Nagylak l-l. Labdarúgó Megyei I. o. Mindszent-Zákányszék 3-0(1-0) Mindszent, 300 néző. Vezette: Bánóc/.ki. Mindszent: Őze - Gardi, Dóda, Elekes, Jancsovics, Sátor (Tóth Z.), Szécsi (Gyovai), Korom, Bozó, Mucsi, Bakó. Edzó: Jelenfi István. Zákányszék: Antal - Tóth T. (Németh), Kovács Z„ Tfmár L., Száraz, Szanka, Szabó, Horváth, Zsikó, Szita, Fodor. Edző: Balogh Attila. A hazai csapat mezőnyfölé­nyét jelezte, hogy a három gólon kívül hat kapufát is lőtt. Gólszerző: Korom, Mucsi (2). A 81. percben Bozó kiál­lítva. Jók: Elekes, Dóda, Bakó, ill. Kovács Z. és Antal. Ifjúságiak: Mindszent-Zá­kányszék 3-0. Üllés-Sándorfalva 0-1 (0-0) Üllés, 500 néző. Vezette: Nagy. Ullés: Horváth - Popovics, Szrenka, Farkas, Szilágyi, Kálmán, Bálint, Simái, Grezsa, Gyuris, Csűri. Edző: Simái Sándor. Sándorfalva: Gémes ­Pataki, Pekocskei, Gajdacsi, Fujkin, Tóth, Besenyei, Nagy, Sebestyén, Szél, Fódi. Edzó: Pénzes József. Kemény, helyenként durva mérkőzésen a hazai csapat a három, százszázalékos helyzet­ből egyet sem tudott értéke­síteni. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Gólszerző: Fódi (11­esből). Jók: Bálint, Szrenka, Popo­vics, ill. Fódi, Sebestyén, Gémes, Gajdacsi. Ifjúságiak: Üllés-Sándor­falva 1-4 A bajnokság állása: 1. Szentes EC 10 7 2 1 25-7 23 2. Tisza-Új 10 6 4 - 20-9 22 3. Mindszent 10 6 3 1 21-6 21 4. Sándorfalva 10 6 2 2 15-11 211 5. Tápé 10 7 2 1 30-10 19 6. Bordány 10 4 2 4 19-25 14 7. Móraváros 10 4 1 5 16-17 13 8. Kistelek 10 3 3 4 17-19 12 9. Csongrád 10 3 2 5 12-14 11 10. Zákányszék 10 3 2 5 11-21 11 11. Szőreg 10 3 1 6 13-26 KI 12. Mártély 10 2 3 5 19-17 9 13. Csanádpal. 10 3 3 4 13-15 S 14. Csanytelek 10 2 2 6 8-16 8 15. Üllés 10 2 2 6 10-23 8 16. Mórahalom 10 1 2 7 9-22 5 Megjegyzés: A Tápétól és a Csanád palota-Nagy lak tói 4-4 büntetőpont levonva.