Délmagyarország, 1994. október (84. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-31 / 255. szám

2. IIM SPORTJA 1994. október 31. Nem ment valami fényesen szombaton és vasárnap a Csongrád megyei csapatok­nak. Csak az SZVSE (idegen­ben) és a Makó (otthon) tu­dott győzni, a Dózsa erejéből csak döntetlenre futotta, mfg a Szeged FC és a Dorozsma vereséget szenvedett. Igaz a Dorozsmának nem kell szé­gyenkeznie a sikertelensé­gért, mert a csoport legjobb­ja, a KTF győzte le. Kiskundorozsma-KTF 2-4 (0-3) Kiskundorozsma, 400 néző. Vezette: Rózsa. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Simonics, Ottlik (Markó), Farkas (Móra) - Gábor, Fá­bián, Hegyesi, Nagy S., Szabó Zs. - Illés (Szabó G.). Tóth G. Edző: Vágó Attila. Kecskeméti TE: Tasnádi ­Márics, Nagy, Bécs (Csirics) ­Forgó, Ocsai, Virágh, Lázár, Juhos - Kuntics, Csermák. Edző: Linka József. 3. perc: Jobb oldalról Kuntics pörgette be a labdát, ami Forgó elé került, aki hatalmas gólt lőtt kapásból a léc alá, 0-1. 25. perc: Fábián hibájából Kuntics pontosan adott közép­re, s a jól érkező Csermák a kapuba pofozta a labdát, 0-2. 40. perc: Kuntics tört előre, két védőt is kicselezett, majd a kapuba bombázta a labdát, 0-3. 70. perc: Nagy S. kiugratta a jobb oldalon előretörő Simo­nicsot, aki a kapust is kicse­lezve küldte a hálóba a labdát. 1-3. 71. perc: Egy szögletrúgás után a teljesen egyedül hagyott Csermák a tétovázó Hegyesi és Tóth Z. mellett a hálóba fejelte a labdát. 1-4. 85. perc: Markó tálalt a kiugró Szabó Zs. elé, aki futtából bombázott a kapuba. 2-4. Nagy iramban kezdett a baj­nokjelölt, s már a 3. pereben megszerezte a vezetést, s ezu­tán nagy nyugalommal szőtte támadásait. Gyorsan jött a második kecskeméti gól is, ami Csak az SZVSE ás a Makó tudott győzni M A két 16-os között folyt a játékidő nagy részében a Dózsa-Gyulai FC mérkőzés, de a kapuk nem forogtak veszélyben... (Fotó: Révész Róbert) Andriska, Barna Cs., ill. Csaban, Tóth-Kovács, Turján, Gréczi. Ifjúságiak: KSC RSC- Sze­ged FC2-3 megzavarta a dorozsmaiakat. Nagyon hiányzott a védelem tengelyéből Szabó T., távol­létében a középső védők nem egy esetben inogtak meg, s ebből estek a vendégek góljai. Jók: Simonics, Nagy S., Szabó Zs., illetve Kuntics (a mezőny legjobbja) Nagy, Csermák. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma- KTF 1-0 P. SÁNDOR JÓZSEF Kecskeméti SC RSC­Szeged FC 3-1 (0-0) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Guti. KSC: Kirí - Truczka, En­gel, Bende - Juhász, Máté, Kislőrinc (Lapszánszki), And­riska, Csordás (Pécsi) - Barna Cs., Lehota. Edző: Losonczy László. Szeged FC: Csaban ­Krajczár, Tóth-Kovács, Lévai - Újvári, Turján, Dézsi, Gréczi - Dorobantu (Csonka), Vaszi­ljevics, Kránicz (Katona). Edző: Nagylaki Kálmán. fA Labdarúgó O NB III. 46. perc: Krajczár a 16-os oldalvonalánál buktatta Leho­tát. A szabadrúgást Andriska a kapu elé csavarta és a hátulról érkező Truczka előrevetődve fejelt a jobb sarokba, 1-0. 75. perc: Andriska beadását Csordás lefejelte és Barna Cs. fordulásból ballal a kapu bal oldalába lőtte, 2-0. 87. perc: Lehota középen, a félvonalról indulva lefutotta a védőket és a kiinduló kapus mellett lőtt a jobb sarokba, 3-0. 89. perc: Bal oldali szöglet után Turján fejelt a léc alá, 3-1. Jók: Kiri, Truczka, Bende, Szegedi Dózsa-Gyulai FC 0-0 Hunyadi téri pálya, 200 néző. Vezette. Halina. Szegedi Dózsa: Csehó ­Magyar, Bóka, Szélpál - Már­ton, Sahin, Papp (Luczás), Rácz, Vándor (Koltai) - Mik­lós, Váczi. Edző. Czibere László. Gyulai FC: Szabó ­Botyánszki, Fábián, Pápa - Ta­mási, Kiss, Mező, Steigerwald, Biró R. - Biró K„ Lévai. Edző: Fodor Sándor. Ritkán látható olyan mér­kőzés, amelyen szinte egyetlen gólszerzési lehetőség sem adó­dik. Márpedig ez a találkozó ilyen volt. A két csapat roppan óvatosan, egymástól tartva ját­szott, S (gy inkább a két 16-os között folyt a küzdelem. A vendégek többet birtokolták a labdát, de ez onnan eredt, hogy a Dózsa szokásához híven visszahúzódott, átengedte a teret. Jó: senki, illetve Pápa, Stei­gerwald. Ifjúságiak: Dózsa-Gyulai FC 3-1' P. S. J. Békési FC-Szegedi VSE 0-3(0-1) Békés, 300 néző. Vezette: Némedi. Békés: Molnár - Farkas, Ottlakán, Kondacs, Szakái ­Nagy Z. (Somvári II.), Fehér, Szarvas, Nagy I. - Méhes (Kocsány), Somvári I. Edző: Ottlakán Mihály. SZVSE: Demeter - Kiss P., Kispál, Süli, Simon - Kiss B., Pikó, Takács, Udvari - Fejes (Balogh), Tóth L. Edző: Pro­tity Sándor. 4. perc: A védők gyűrű­jében Süli egy hirtelen mozdu­lattal kapura fordult és gurulós lövést küldött a kapura, amely a vetődő Molnár hasa alatt a hálóba jutott, 0-1. 53. perc: Három védő szemlélte, hogy Tóth L. kapura lő, és a labda a hosszú sarok­ban kötött ki, 0-2. 87. perc: A fellazult hazai védelem mellett egy ellenak­cióból Kispál volt eredményes, 0-3. Jók: Farkas, Ottlakán, Ko­dacs, ill. Demeter (a mezőny legjobbja), Kispál, Süli, Tóth L. Ifjúságiak: Békési FC-Sze­gedi VSE 1-0 Makó FC-Ceglédi Honvéd 3-2(0-0) Makó, 1000 néző. Vezette: Heibl. Makó: Himer - Urbán, Leindler, Talmácsi (Kiss), Anda - Csák, Márki, Dégi, Karsai - Bárány (Bódi), Bot­lik. Edző: Kolozsvári János. Cegléd: Fülöp - Kecske­méti - Rumy, Fehér, Kendi ­Vágó, Gál, Implom, Herczeg ­Lendvai, Farkas (Petyán). Edző: Vágón László. 51. perc: A makói kaputól mintegy 20 méterre jutott szabadrúgáshoz a vedégegyüt­tes. Kecskeméti nyesett labdája megpattant a sorfalon, ez be­csapta a jobbra mozduló Hí­mért, s a bal kapufáról a hálóba csorgott a bőr, 0-1. 67. perc: Egy hazai kontra­támadás végén egyenlített a Makó. Márki tért ölelő átadása nagy helyzetben találta Kiss, aki a jobb oldalról 15 méterről a rövid sarokba lőtt, 1-1. 71. perc: Egy bal oldali be­adást Implom elvétett és ezzel együtt el is csúszott. Az eddig is igen indiszponált Heibl nagy meglepetésre 11 -est ítélt a ven­dégek javára, amelyet Kecske­méti értékesített, 1-2. 77. perc: Botlik cselezett a 16-oson belül, amikor Fehér felvágta. A teljesen jogos bün­tetőt Márki nagy nyugalommal a bal felső sarokba emelte, 2-2. 92. perc: Botlik szenzációs labdával indította Márkit, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd 10 méterről a bal sarokba bombázott, 3-2. Jók: Márki, Botlik, Bódi, Csák, ill. Kecskeméti, Her­czeg. Ifjúságiak: Makó FC-Ceg­lédi Honvéd 1-3 RÁCZ BÁLINT További eredmények: Orosháza-Kiskőrös 2-0, Kalocsa-Mezőberény 6-1, Kiskunfélegyháza-Mezőko­vácsháza 3-1. A bajnokság állása 1. KTK 2. Kalocsa .1. ffi. Dózsa 4. kiskoros 5. SZVSE 6. Makó FC 7. Gyula 8. Kkfélegyháza V. S/eged FC 10. KSC 11. Orosháza 12. Dorozsma 13. Békés 14. Mezőberény 15. Cegléd 16. Mczőkovácsh. 12 8 35-13 25 24-14 23 11-8 21 23-12 20 20-14 19 22-17 19 13-9 19 18-15 19 21-20 19 22-15 18 20-19 16 23-23 15 15-24 14 8-30 10 11-24 8 8-37 7 Öten pályáznak az őszi elsőiégre fA Labdarugó O Megyei I. o. Nagy küzdelem folyik a megyei 1. osztályban az őszi bajnoki cím megszerzéséért. Ezért nem kevesebb, mint öt csapat, a Szentes, a Tisza-Új, a Mindszent, a Sándorfalva és a Tápé harcol. Hogy ki lesz a befutó? Nehéz meg­mondani... Csanádpalota-Nagy lak­Mindszent 1-4 (0-2) Csanádpalota, 250 néző, vezette: Kormányos. Csanádpalota: Tóth ­Pécsi, Szabó, Marosvölgyi, Ju­hász, Gyuris (Gábor), Fe­renczy, Cseh (Zsódi), Lakita (Csókás), Sebők, Varga. Edző: Molnár László. Mindszent: Őze - Gardi, Dóda, Janosovics, Elekes, Sátor, Mucsi, Gyovai (Bullás), Bozó (Győri), Szécsi, Bakó. Edző: Jelenfi István. Jól felkészített és jó játékot játszó vendégcsapat megérde­melten nyert. Góllövők: Cseh, ill. Mucsi, Bozó, Elekes, Bakó. Jók: Pécsi, Szabó, ill. Elekes, Mucsi, Szécsi. Ifjúságiak: Csanádpalota­Nagylak SK-Mindszent l-l Tisza-Új-Üllés 2-1 (2-0) Újszentiván, 300 néző. Vezette: Pördi. Tisza-Új: Varga - Jankó, Kántor, Dóra (Tóth), Dancsó, Temesvári, Molnár, Suhai (Szalai), Bajusz, Simon, Dobó (Kiss G.). Edző: Kántor Fe­renc. Üllés: Horváth - Popovics, Szrenka, Farkas Gy., Szilágyi, Farkas J.. Bálint, Szabó, Gre­zsa. Simái, Csűri. Edző: Simái Sándor. A lelkes üllésiek ellen meg­szenvedett a hazai csapat, de a győzelem egy percig sem volt veszélyben. Góllövők: Simon 2, ill. Simái. Jók: Kántor, Molnár, Simon, ill. Grezsa, Simái. Ifjúságiak: Tisza-Új-Üllés 7-0 Sándorfalva-Bordány 2-1 (0-0) Sándorfalva, 250 néző. Vezette: Kubatovics. Sándorfalva: Gémes ­Pataki, Patocskai, Nagy V., Fujkin, Tóth, Besenyei, Széli (Gajdacsi), Sebestyén, Fődi, Nagy A. Edző: Pénzes József. Bordány: Kálmán - Fogas, Bogdán. Mátyás, Szabó, Du­dás, Őze, Gaál (Monostori), Soós, Farkas, Kádár (Bóka). Edző: Bogdán István. Közepes iramú mérkőzésen a jobb képességű hazai csapat megérdemelten győzött. A Bordány 11 -esét a hazai kapus bravúrosan védte. Góllövők: Besenyei 2, ill. Farkas. Jók: Gémes, Besenyei, Fődi, ill. Dudás, Őze. Ifjúságiak: Sándorfalva­Bordány 6-2 Zákányszék-Csongrád 2-2 (l-l) Kisstadion, 200 néző. Ve­zette: Gábor. Zákányszék: Antal ­Szanka (Németh), Kovács, Száraz, Fodor, Szabó Zs., Tí­már, Horváth (Hegedűs), Tóth T„ Zsikó, Szita. Edző: Balogh Attila. Csongrád: Kurucz F. ­Tóth Gy., Kurucz J„ Keller, Nagy, Tóth J., Fási, Kiri, Kiss, Pajkó (Pálfi), Lehel. Edző: Kajtár István. A mérkőzés elején a hazaiak léptek fel támadóan és ez egy gyors gólt eredményezett. A Tápé-Szentes FC H (2-0) Tápé, 200 néző. Ve­zette: Majoros. Tápé: Bagdi - Vári, Bába, Kun (Bugyinszki), Várszegi N., Fazekas, Róka (Kószó), Várszegi R., Djurics (Terhes), Bi­schof, Buchholcz. Edző: Lóczi István. Szentes: Janiga - Mé­száros, Molnár, Sarkadi, Bartyik, Juhász, Jernei, Szabó, Gulyás, Verbélyi (Verők), Sipos. Edző: Koncz István. A nehéz talajú pályán végig támadott a Tápé, a vendégek sok helyzetet hagytak ki. Góllövők: Djuric 2, Várszegi R., ill. Sarkadi. Jók: Várszegi N., Bischof, Fazekas, Djuric, ill. Jani­ga, Sarkadi, Molnár. Kiál­lítva: Sarkadi Ifjúságiak: Tápé-Szen­tes 5-1 Djurics, a Tápé középcsatára (2-es számmal) szinte minden mérkőzésen szerez gólt. (Fotó: Révész Róbert) második félidőben, közép­pályásai révén mezőnyfölényt harcolt ki a vendégcsapat, és a vezetést is megszerezte. Góllövők: Zsikó 2, ill. Pajkó, Tóth J. Jók: Antal, Kovács, Szabó Zs., Zsikó, ill. Tóth Gy., Tóth J„ Kiri, Lehel. Ifjúságiak: Zákányszék­Csongrád 1-0 Mártély-Mórahalom 3-1 (l-l) Mártély, 150 néző. Vezette: Madácsi. Mártély: C. Molnár - Tóth II. J., Czuczi, Kovács Z., Szűcs, Szrenka, Tóth Cs., Csáki, Kandó, Dobsa (Kazán), Daraki. Edző: Antal Ferenc. Mórahalom: Ótott Hevesi, Csipak, Császár, Ba­logh, Tandari, Koncz, Nógrádi, Bóka, Kószó, Masa (Szabó). Edző: Zádori Gyula. Sportszerű mérkőzésen az első játékrészt mindkét csapat átszunyókálta, a második fél­időben a harcos Mártély ne­gyed óra alatt eldöntötte a há­rom pont sorsát. Góllövők: Szűcs, Szrenka, Kandó, ill. Tandari. Jók: Kovács Z. (a mezőny leg­jobbja), Szűcs, Kandó, Dobsa, ill. Császár, Tandari, Csipak. Ifjúságiak: Mártély-Móra­halom 8-0 Móraváros-Kistelek 5-2 (3-1) Móraváros, 200 néző. Vezette: Kovács J. Móraváros: Horváth ­Révész, Csúcs, Péter, Prágai, Raskó Z„ Raskó T. (Farkas), Török, Hadár, Molnár, Király (Móricz). Edző: Tóth Lajos. Kistelek: Mihálffy - Török, Horváth Zs., Vígh (Pipicz), Horváth A., Sejben, N»gy, Böröcz, Koncz (Czifra), Tóth, Borsos. Edző: Czeigerschmidt Sándor. A hazaiak fokozatosan erő­sítve, egyre jobban kapujukhoz szorítva ellenfelüket, gólfesz­tivált rendeztek. Góllövők: Prágai, Király, Molnár, Péter, Hadár, ill. Borsos, Horváth. Kiállítva: Czifra. Ifjúságiak: Móraváros-Kis­telek 2-0 Csanytelek-Szőreg 1-0 (0-0) Csanytelek, 400 néző. Vezette: Nagy S. Csanytelek: Berkes ­Szabó (Fazekas), Mrlják (Mészáros), Muskó, Sebők, Kálmán, Licsicsányi, Maszlag, Vikor, Somodi (Gyöngyi), Kovács. Edző: Kálmán Róbert. Szőreg: Meiszter - Csehó, Széli, Zsikó, Adelhardt, Papp, Lengyel (Bereczki), Hűvös, Balla (Valkai) Dékány, Buk­nicz. Edző: Szamosszegi Gá­bor A lelkes hazai csapat megér­demelten tartotta otthon a há­rom bajnoki pontot. Góllövő: Mészáros. Jók: Maszlag, Mészáros, Sebők, ill. Széli, Csehó. Ifjúságiak: Csanytelek-Sző­reg 5-1 A bajnokság állása 1. Tisza-llj 11 7 4 _ 22-10 25 2. Mindszent 11 7 3 I 25-7 24 3. Szentes FC 11 7 2 2 26-10 23 4. Sóndorfalvu II 7 2 2 17-12 23 5. Tápé II 8 2 1 33-11 22 6. Móraváros 11 5 1 5 21-19 16 7. Bordány 11 4 2 5 20-27 14 8. Mártély II 3 3 5 22-18 12 9. Csongrád II 3 3 5 14-16 12 10. Kistelek II 3 3 5 19-24 12 11. Zákányszék II 3 3 5 13-23 12 12. Csanytelek 11 3 2 t 9-16 11 13. Szóreg 11 3 1 7 13-27 1» 14. Csanádpal. II 3 3 5 14-19 8 15. Üllés II 2 2 7 11-25 8 16. Mórahalom II 1 2 8 10-25 5