Délmagyarország, 1994. szeptember (84. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-19 / 219. szám

2 Hl! SPOBTJA 1994. szeptember 19. Nem sikerült a Csongrád megyei NB IH-as csapa­toknak megismételni az elmúlt heti teljesítményüket. Kzúttal csak a Dózsának sikerült győznie, a Szeged FC döntetlenre mérkőzött, míg a Makó FC, a Kiskun­dorozsma és az SZVSE vereséget szenvedett. Szegedi Dózsa-Makó FC l-t) (IMI) Hunyadi téri pálya, 300 né­ző. Vezette: Gulyás. Szegedi Dózsa: Csehó ­Magyar, Bóka, Luczás - Sahin, Papp. Boszánszky (Török Zs.), Koltai, Bozga - Miklós, Váczi. Edző: C/.ibere László. Makó FC: Himcr - Urbán, Bódi, Anda - Kis, Csák, Bot­lik, Talmácsi, Márki - Bárány, Karsai. Edző: Kolozsvári Já­nos. 9. perc: Jobb oldali szöglet­ből szállt be a labda, Papp azonban teljesen egyedül, sen­kitől sem zavartatva fölé fejelt. 18. perc: Ellentámadás után Márki (veit középre, de Csák néhány méterről a kapu fölé perdftettea labdát. 34. perc: Botlik fejese, amelyet Karsai beadása után küldött kapura alig „csorgott" el a kapufa mellett. 58. perc: Bozga húzott el a balszélen, majd okosan vissza­gurftotta a labdát, amelyről azonban Miklós jó helyzetben lekésett. 71. perc: Egy szép támadás végén Botlik kapásból lőtte rá a labdát, de Csehó a levegőben úszva kotorta ki azt a felső sarokból. 89. perc: Megszületett a mérkőzés egyetlen gólja, ami­kor már senki sem számított rá. Váczi húzott el a jobb oldalon, s pontos beadását Koltai mint­egy 10 méterről a bal sarokba küldte. 1-0. 9(1. perc: Majdnem egyenlí­tettek a makóiak. Gyors táma­dás után Márki elé került a lab­da, de lövésébe Csehó nagy­szerű érzékkel nyúlt bele, s elhárult a veszély. Nagy küzdelmet vívott egy­mással a két csapat az esőtől áztatott, csúszós talajú pályán. Mindkét együttes elsősorban biztonsági játékra törekedett, a középpályát igyekezett birto­kolni, s onnan indítani támadá­sokat. Ez azonban nem nagyon sikerült egyikőjüknek sem, mert sok volt a pontatlan le­adás. Amikor a széleken vezet­ték a csapatok akcióikat, olyankor minden esetben ve­szélyben forogtak a kapuk. Az azonban, hogy ezen a felázott talajon távolról próbálkoz­zanak lövéssel, nem nagyon jutott eszükbe a játékosoknak. Végül is a Dózsa, ha az utolsó pillanatokban lőtt góllal is, de megnyerte a számára lét­fontosságú mérkőzést, s győ­zelmének értékét csak növeli, hogy egy nagyon jó makói csapatot fektetett kétvállra. Jó: Bozga, Koltai, Luczás, Csehó illetve Botlik. Bódi, Talmácsi. Ifjúságiak: Szegedi Dózsa­Makó FC 4-2 (0-1) P. SÁNDOR JÓZSEF Kiskundorozsma-Békés FC 2-3 (2-3) Kiskundorozsma, 400 néző. Vezette: Heibl. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Simonics, Ottlik R„ Gábor ­Hegyesi, Fábián, Nagy S. (Markó), Szabó T. - Szabó G. (Móra), Szabó Zs. Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. Békés FC: Pribolyszki ­Ottlakán - Farkas, Czinanó, Szakái (Szarvas) - Kondács, Nagy I., Lipták, Fehér - Hor­váth, Somvári. Edző: Ottlakán Mihály. 10. perc: Egy jobb oldali szabadrúgás után a teljesen üresen álló Horváth elé került a labda, aki senkitől sem za­vartatva fejelte a dorozsmai kapuba azt, 0-1. 15. perc: Ismét kihagyott a hazai védelem, s az előrehú­zódó Ottlakán zavartalanul fe­jelte a kapuba a labdát, 0-2. 19. perc: Gábor tértölelő labdával indította Tóth G.-t, aki a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt, 1-2. 25. perc: Nagy S. nagysze­rűen adta középre a labdát, s a jól érkező Szabó Zs. közelről a hálóba pofozta azt, 2-2. 27. perc: Immár harmadszor­ra aludt el a dorozsmai védelem, s Lipták ugyancsak fejjel küldte a kapuba a labdát, 2-3. 70. perc: Somvári tört ki a hazai védők között, elgurította a labdát a kifutó Tóth Z. mel­lett is, de a játékszer a kapu­fáról vágódott vissza. 85. perc: Fehér kapott jó labdát, Tóth Z. megint kifutott, de a békési csatár az üres kapu előtt a kapufát találta el. Jó: Szabó T„ illetve Ottla­kán, Fehér és Somfalvi. Ifjúságiak: Doroszma­Békés FC 1-2 P. S. J. Gyulai FC-Szeged FC l-l (1-0) Gyula, 300 néző. Vezette: Franciskovics. Gyula: Szabó - Mező, Pápa, Bíró R„ Botyánszki ­Kiss L., Lévai K., Kiss S. (Papp), Tamási (Szilágyi) ­Bfró K., Frankó. Edző: Fodor Sándor. Szeged: Dobó - Lévai, Tóih K., Kubáth, Csonka (Imre) ­Illyés, Turján, Dézsi, Újvári ­Gréczi, Kránicz (Katona). Edző: Nagylaki Kálmán. 43. perc: Mező ment el a jobb oldalon egészen az alap­vonalig, laposan belőtt labdáját a védők közül kilépő Frankó közelről lőtte a kapuba, 1-0. 65. perc: Egy negyedórával az esemény előtt a szegediek 16-osán belül egy tiszta 1 l-est Franciskovics játékvezető nem látott meg. Most azonban a hazaiak 16-osán belül 11-est látott, mutatva, hogy valaki ke­zezett. A megítélt büntetőt Dézsi a kapu jobb oldalába lőt­te, l-l. Az igen jó iramú és színvo­nalas mérkőz.ésen a gyulai csa­pat tovább őrizte hazai veret­lenségét, bár ebben elképzelhető, közrejátszott a meg nem ftélt 11 ­es, és az. a tény, hogy a sport­szerű mérkőzés ellenére is ki­osztott a játékvezető három sár­ga lapot, de csak a gyulaiaknak. Jó: Mező, Pápa, Bíró K„ Lévai K., ill. Lévai, Dézsi, Gréczi. Ifjúságiak: Gyulai FC­Szeged FC 2-3. (VERASZTÓ) Kiskőrös FC-SZVSE 2-0 (0-0) Kiskőrös, 1000 néző. Vezette: Kokavecz. Kiskőrös FC: Békési - La­czina, Gubucz, Tóth (Radules­cu), Beregszászi, Agócs, Pecz­nyik, Csimburovics (Szabó), Szauer, Szűcs (Lengyel), Mis­kovicz. Edző: Szlovák László. SZVSE: Demeter - Kot­hencz, Nagy, Simon, dr. Tóth, Süli, dr. Kovács (Vágó), Pikó (Kispál), Tóth Á:, Udvardi, Tóth L. Edző: dr. Tóth János. 51. perc: Csimburovics jobb oldali támadás végén pon­tos labdát adott középre. Szau­er kapásból a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 53. perc: Szűcs beadását Szauer lőtte centiméterekkel a léc mellé. 70. perc: Szauer szögletét a hosszú oldalon helyezkedő Gubucz a sarokba bólintotta, 2-0. 87. perc: Gyors hazai táma­dás végén Agócs átadását Szauer perdftette kapura, de Demeter nagy bravúrral kiütöt­te a labdát. Jók: Gubecz, Békési, Mis­kovicz, ill. Simon, Pikó, Kothencz. Ifjúságiak: Kiskőrös­SZVSE 0-3. További eredmények KSC-Cegléd 2-0 (0-0), Kalocsa-Kiskunfélegyháza 3-0 (1-0), Orosháza-Mezőko­vácsháza 2-0 (0-0), Mezőbe­rény-KTE 0-6 (0-3) A bajnokság állása 1. KTK t 5 ­1 26-6 15 2. Kalocsa 6 4 2 ­10-4 14 3. Kiskoros 6 4 1 1 15-2 13 4. Sietted FC 6 3 1 2 10-9 10 5. Békés 6 3 1 2 11-16 10 6. Makó FC 6 3 ­3 10-5 9 7. SZVSF. 6 3 ­3 11-9 9 8. tivula 6 2 2 2 0-6 8 9. Kkrélegyháza 6 2 2 2 6-6 8 10. Dózsa t 2 1 3 5-7 7 II. Orosháza 6 2 1 3 8-11 7 12. KSC 6 2 1 ] 6-9 7 13. Dorozsnut 6 1 3 2 9-9 6 14. Cegléd 6 1 1 4 6-14 4 IS. Mezókovicsháza t> 1 1 4 3-17 4 16. Mr/óberém 6 1 1 4 2-16 4 Indul a Dózsa-támadás, melynek végén megszületett az egyetlen gól. Váczi elhúzott IJrbán mellett, majd pontos középreadását Koltai vágta a hálóba. (Fotó: Hárs László) A megyei 1. osztályú labda­rúgó-bajnokság ötödik forduló­jában a veretlen Tisza-Új Tá­pén vendégszerepelt, s elveszí­tette első pontját, a Csanytelek pedig megszerezte első megyei I. osztályú döntetlenét. Meg­lepő, hogy a Csongrád most is „pontosan" tudott hazatérni. Tápé-Tisza-Új l-l (Ml) Tápé, 200 néző. Vezette: György. Tápc: Bagdi - Djurie, Ku­bát, Vári, Heidrich, Sándor, Fazekas, Róka, Várszegi, Bi­schof, Bucholcz (Bugyinszki). Edző: Lóczi István. Tisza-Új: Varga - Jankó, Tóth, Kántor, Dancsó, Temes­vári, Molnár, Suhai, Bajusz, Simon. Mádi. Edző: Kántor Ferenc. 15 perc: Fazekas beadott labdáját Várszegi jól vette le és gólt lőtt, 1-0. 60 perc: Bajusz szögletből fejelt a hálóba, l-l. Kiállítva: Tóth. Jók: Kubát, Fazekas, Várszegi, Heidrich, ill. Varga. Jankó, Mádi, Simon. Ifjúságiak: Tápé-Tisza-Új 3-1 Mártély-Csongrád 0-0 Mártély, 150 néző. Vezette: Knerczer. Mártély: C. Molnár - Tóth II. J., Czucz.i, S/.renka, Szűcs, Kérdő (Dobsa), Tóth Cs., Csá­ki, Kovács T., Kandó, Daraki. Edző: Antal Ferenc. Csongrád: Kurucz F. - Ku­rucz. J., Magony, Keller, Kiri, Száraz, Tóth, Pajkó, Fási, Kiss, Kovács. Edző: Kajtár István. Végig zuhogó esőben, kitűnő játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen a fiatal hazai csapat nyomasztó fölényben játszott, rúgott három kapufát, 16 szögletet, ám mindezt boldogan elcserélték volna egy apró gólra. Jók: a hazaiaknál nem akadt átlagon felüli teljesftmény, ill. Keller. Magony, Pajkó, Kiss. Ifjúságiak: Mártély­Csongrád 10-0 Móra város-Zákány szék 3-0 (0-0) Horgosi út, 150 néző. Vezette: Hegyi. Móraváros: Szabó - Ré­vész, Csúcs, Péter. Prágai, Far­kas (Raskó Z.), Török, Hadár, Móricz (Molnár), Raskó T., Király. Edző: Tóth Lajos. Zákányszék: Antal - Tóth, Kovács, Szakái, Tfmár, Szabó, Kanua, Fodor (Tóth T.), Bör­csök, Németh (Hegedűs), Szita. Edző: Balogh Attila. 50 perc: Péter a felezővo­naltól vezette fel a labdát, két szép csel után 25 méterről nagy erővel lőtt a jobb alsó sa­rokba, 1-0. 78 perc: Csúcs 20 méteres szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a jobb alsó sarokba, 2-0. 90 perc: Csúcs jó labdát adott be, melyet Hadár egyből fél­fordulatból úgy lőtt a 16-os vo­naláról a bal sarokba, hogy az egyébként végig jól védő kapus meg sem tudott mozdulni, 3-0. Jók: Csúcs (a mezőny legjobbja), Péter E„ Raskó T., ill. Kovács, Száraz, Tóth T. Ifjúságiak: Móraváros­Zákányszék 6-1 Mórahalom-Üllés 0-2 (0-0) Mórahalom, 150 néző. Vezette: Nagy S. (jól). Mórahalom: Farkas - Csá­nyi, Csipak, Császár, Tandari, Balogh, Hevesi Zs., Ábrahám, Tápén megtorpant a Tisza-Új Nógrádi (Csiszár), Kószó, Bóka. Edző: Zádori Gyula. Üllés: Horváth - Popovics, S/.renka, Farkas Gy., Szilágyi, Kálmán, Bálint (Farkas J.), Evetovics, Grezsa, Gyuris, Simái. Edző: Simái Sándor. 50. perc: Kálmán 17 méter­ről megcélozta a jobb sarkot, erős lapos lövése a vetődő Far­kasról kipattant és a berobbanó Grezsa a kapu közepébe helye­zett, 0-1. 75. perc: Hosszú indítást követően Grezsa lépett ki a vé­dők közül és 18 méterről nagy gólt lőtt, 0-2. Jók: Ábrahám, ill. Horváth, Szilágyi, Grezsa. Ifjúságiak: Mórahalom­Üllés 1-3 Csanád palota-Nagylak SK-Sándorfalva 0-1 (0-0) Ferencszállás, 100 néző. Vezette: Horváth. Csanádpalota: Lengyel ­Luczó, Szabó, Gonda, Locskai. Cseh, Benczik, Sebők, Varga S. (Lakita), Varga P„ Gábor (Csó­kás). Edző: Molnár László. Sándorfalva: Gémes - Mé­száros, Patocskai, Fujkin, Gaj­dácsi, Tóth, Széli, Sebestyén, Nagy A. (Bitó), Fődi, Bese­nyei. Edző: Pénzes József. Jók: Szabó, Varga P„ ill. Fujkin, Patocskai. Ifjúságiak: Csanádpalota­Nagylak SK-Sándorfalva 0-1 Csanytelek-Mindszent 0-0 Csanytelek, 400 néző. Ve­zette: Sipos. Kántor az utolsó pillanatban mentett. Az akciót pedig Temesvári, Várszegi és Heidrich kísérte. (Fotó: Hárs László) vendégcsapaté volt a pálya, de egy kapufánál többre nekik sem tellett. A döntetlen igaz­ságosnak mondható. Ifjúságiak: Csanytelek­Mindszent 2-7 Kistelek-Szentes 0-4 (0-2) Kistelek, 200 néző. Vezette: Csuka Kistelek: Mihálffy - Sejben Gy., Koncz, Tóth Sz. (Horváth Zs., a 80. percben), Pipicz, Bö­röcz (Sejben J., a 60 percben), Virág G., Török, Gombos, Muhel (Czifra, a 60. percben), Horváth A. Edző: Czeiger­schmidt Sándor. Szentes: Janiga - Gyenes (Mészáros, az 5. percben). Fe­hér, Sarkadi, Patyik, Juhász, Jernei, Szabó, Gulyás, Vere­bélyi (Csipkó, a 80. percben). Verők. Edző: Koler István. Csanytelek: Berkes - Sza­bó, Mészáros, Gémes, Sebők, Maszlag, Mészáros A., Muskó, Kálmán, Kovács, Vikor. Edző: Dósa R. Pál. Mindszent: őze - Gazdi, Dóda, Jancsovics, Elekes, Sá­tor, Bullás, Korom, Bozó, Mucsi, Bakó. Edző: Jelenfy István. Az első félidőben többet tá­madtak a hazaiak, de gólt nem tudtak rúgni. A 60. perctől a Végig fölényben játszottak a szentesiek, s megérdemelten győztek. Góllövő: Verebélyi, Szabó, Juhász, Verebélyi. Jó: Mihálffy, Török, illetve Juhász, Szabó, Gulyás. Ifjúságiak: Kistelek­Szentes 0-3 Szőreg-Bordány 1-2(1-2) Szőreg, 100 néző. Vezette: Tóth Gábor Szőreg: Kiss - Hajnal (Cse­hó), Hűvös, Meisz.ter, Zsikó, Ádelhardt, Szvétch, Papp, Széli, Lengyel, Buknicz. Bordány: Kálmán - Fogas (Dávid), Bogdán, Sós, Szabó, Gál (Kádár). Őze, Bóka (Mo­nostori), Farkas, Mátyás, Du­dás. Edző: Bogdán. A Bordány jobb volt és megérdemelten szerezte meg a három pontot. Góllövő: Farkas, Gál, il­letve Lengyel. Kiállítva: Dudás. Jó: Zsikó, illetve Kálmán, Bogdán, Farkas. Ifjúságiak: Szőreg-Bor­dány 5-0 A bajnokság állása 1. Tisza-Új 5 4 1 _ 13-5 13 2. Sándorfalva 5 4 ­1 9-8 12 3. Szentes FC 5 3 2 ­14-2 II 4. Mindszent 5 3 2 ­11-4 11 5. Zákányszék 5 3 -2 8-9 9 6. Bordány 5 3 ­2 10-15 9 7. Mártély 5 2 1 2 12-6 7 8. Csongrád 5 2 I 2 6-4 7 9. Üllés 5 2 1 2 8-7 7 10. Kistelek 5 2 1 2 9-11 7 II. Móraváros 5 2 ­3 7-7 6 12. Tápé 5 2 2 1 9-6 4 13. Csanádpalota 5 1 2 2 3-5 1 14. Csanytelek 5 -1 4 4-11 1 15. Mórahalom 5 -­5 3-13 ­16. Szdreg 5 ­­5 2-16 ­Megjegyzés: A Tápétól és a Csanádpalotától 4—4 pont levonva.