Délmagyarország, 1994. május (84. évfolyam, 101-125. szám)

1994-05-17 / 114. szám

KEDD, 1994. MÁJ. 17. Vendégünk volt a Fradi SPORT 11 Soha nem látott esemény történt Kiszomboron. Hétfőn a Ferencvárosi Torna Club NB I­es gárdája jótékonysági mér­kőzést játszott a helyi megyei II. osztályú együttessel. A ta­lálkozó bevételével a súlyos beteg kiszombori Dávid Tamás külföldi gyógykezelését támo­gatják. Kiszombor-Ferencváros 1-9 (0-4) Kiszombor, 2000 néző. Vezette: Tóth S. A csapatok a következő összeállításban léptek pályára. Kiszombor: Gulyás ­Petyó, Uracs, Fancsali - Mé­hes, Haklik, Katkó, Botlik, Cseh - Juhász, Szabó. Játszott még: Koczkás, Gera, Moldo­ván, Tóth, Benyó (kapus). Edző: Haklik János. Ferencváros: Balogh T. ­Szűcs, Petrók, Bubcsó ­Páling, Gregor, Lisztes, Carlos, Szekeres - Wukovics, Balogh G. Játszott még: Christiansen, Nagy Zs., Tímár (kapus). Edző: Nyilasi Tibor. 7. perc: Gregor szögletét Wukovics fejelte a hálóba. 0-1. 11. perc: Gregor jobb oldali beadását Wukovics 5 méterről a kapus fölött pörgette a hálóba. 0-2. 36. perc: Balogh G. visz­szagurítását Wukovics 5 mé­terről a léc alá vágta. 0-3. 45. perc: A szünet előtt Lisztes növelte 4-re a Fradi előnyét. 58. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Wukovics talált újból a hálóba. 0-5. 72. perc: A csereként beállt Christiansen lőtt a hálóba. 0-6. 75. perc: Egy kapusról ki­pattanó labdát ismét Chris­tiansen vágott a hálóba. 0-7. 85. perc: Ujabb kapu előtti kavarodás után Balogh G. volt eredményes. 0-8. 87. perc: Balogh G. 10 méteres lövése utat talált a bal fölső sarokba. 0-9. 90. perc: Szép támadás végén Botlik állította be a vég­eredményt. 1-9. A kezdő rúgást Szabó Sán­dor, a makói Autós csárda tulajdonosa vásárolta meg, amelyet Dávid Tamás végzett el. Vélemények: Nyilasi Tibor: - Büszkék vagyunk arra, hogy gondoltak ránk ennek a mérkőzésnek a lebonyolításakor, sajnos, szo­morú esemény apropójaként játszottunk itt, Kiszomboron. Nagyon reméljük, hogy hat­hatós segítséget tudtunk nyúj­tani a kisfiú gyógyulásához és egy jó hangulatú mérkőzésen sok embernek szereztünk örö­met. Tóth Sándor NB Il-es játékvezető: - Megtisztelő dolog, hogy egy ilyen célból rendezett mérkőzésen én fúj­hattam a sípot s nagyon re­mélem, hogy a későbbiekben vezethetek majd mérkőzést a Fradinak. • Szerdán, 17 órakor Szentmíhálytelek-HLC kupatalálkozó Szerdán 17 órai kezdettel labdarúgó Magyar Kupa mérkőzésre kerül sor Szentmihályteleken. A helyi, megye Ill-ban szereplő együttes a már NB 11-be jutott Hódmezővásárhelyi HLC­Kopcsóker csapatával mérkőzik minden valószínűség szerint érdekes mérkőzésen. Kikapott az éllovas Csepel-Kordax-Bókéscsaba 2-0 (0-0) Csepel, 4000 néző. Vezette: Bay. Csepel: Hajdú - Váczi D. ­Bereczki, Ács, Szabó - Tyu­kodi. Patkós, Puskás, Szekeres - Pena, Balogh. Edző: Varga István. Békéscsaba: Baji - Mracs­kó, Usmajev, Szenti, Zahorán - Fodor, Csató, Váczi Z., Kasik - Szarvas, Kulcsár S. Edző. Pásztor József. Csere: Kasik helyett Ár­gyelán a 64., Váczi helyett Mironas a 75., Szabó helyett Tompos a 85., Szekeres helyett Süveges a 90. percben. Gólszerző: Balogh a 49. és Váczi D. (1 l-esből) a^>7. perc­ben A Békéscsaba számára volt nagyobb tétje a mérkőzésnek, mivel egy döntetlen esetén már megtartotta volna egypontos előnyét a Váccal szemben. Nem sikerült, így a Vác pont­számban beérte a csabaiakat. • Azok, akik ott voltak, bizo­nyosan emlékezne rá, hogy a bajnokság alapszakaszának hajrájában botrányos jelenetek zajlottak le az újszegedi Sport­uszoda medencéjében és annak partján. Ezért is volt talán, hogy amikor eldőlt, a hatos rá­játszásban ismét a vasutasok­kal hozta össze jó sorsuk a sze­gedieket: féltettük őket az összecsapástól Pesten, az első meccsen aztán kiderült, szerencsére nem kellett mitől és kiktől tartaniuk a Pozsgay-fiúknak. akik dere­kasan helytálltak a Szőnyi úti uszodában, ahol egygólos (10-9) vereséget szenvedtek csupán, így aztán volt miért remény­kedni - egy harmadik meccs erejéig legalábbis -, hogy Sze­geden az utolsó leheletükig harcolnak Fodorék. Ilyen előzmények után követ­kezett tegnap a két győzele­mig tartó sorozat második mér­kőzése. A nem mindennapi küzdelem előtt Gerendás György, a vendégek edzője azt fejteget­te, ők már az ominózus meccs után tisztáztak és felejtettek mindent, tehát a két csapat já­tékosainak nincs miért hara­gudniuk egymásra. Pozsgay Zsolt idegesebb volt kollégájá­nál, azt hajtogatta, a vendé­geknek van veszteni valójuk, hiszen ők a bajnoki címre pá­lyáznak. Ezt gyorsan, már az első ne­gyed elején bebizonyították a vasutasok, a sokat bizonytalan­kodó szegedieket alaposan meglepték. A vendéglátók kez­detleges hibákat vétettek, fgy a vasutasok a ziccerek sorához jutottak, amiket rendre ki is használtak. A szegediek mélá­zására jellemző, hogy a negyed utolsó másodpercében Hesz például a saját térfeléről talált az erősen tűző napsugárral szemben védő Scsegyerkin há­lójába... A második játékrész sem sok jót fgért a szegedieknek, akik több helyzetet is elpus­káztak, elszalasztva ezzel az Vízilabda OB1. Hangosan „csörgött" a Westel... Szegedi VE-BVSC-Westel 6-11 A majdhogy az érettségi vizsgájáról „vízbe eső" Fodor Rajmund (fehér 4-es sapkában) ezúttal - érthetően - nem jeleskedett. (Fotó: Révész Róbert) egyenlítés," illetve a vezetés megszerzésének lehetőségét. A harmadik játékrészben aztán nekidurálták magukat Fodorék, ekkor úgy látszott, hogy meg tudják szorítani ellenfelüket és kiegyenlítenek. Sajnos, nem így történt, mert a játékrész vé­gén, illetve a negyedik negyed elején egyértelművé vált, hogy nem lesz harmadik mérkőzés. A találkozó hajrájáhan Molnár T. négyméterest hibázott, nem sokkal később ugyan betalált Ambrus hálójába, de ez már csak a szépítéshez volt elegendő. Pozsgay Zsolt: - Meggyen­gült csapattal értük el a tavaly rekordnak számító pontszá­munkat, ami mindenképpen fi­gyelemre méltó eredmény. A mai meccsünk elején kapkodás jellemezte játékunkat, a későb­biekben pedig felőrölte energi­ánkat, hogy futottunk az ered­mény után. Mostani teljesít­ményünk - a vizsgák miatt - 70 százalékkal volt rosszabb, mint amit szombaton nyújtottunk. Ez, úgy gondolom, mindent megmagyaráz... Gerendás György: - Szá­munkra nagyon jól indult a mérkőzés, ez a továbbiakban megkönnyítette dolgunkat. A Szegednek kapaszkodnia kel­lett, hogy utolérjen bennünket, sikerült is feljönnie, de a nagy hajtás felemésztette energiáját. Az összecsapás végén látszott meg igazán az elmúlt két hó­napban végzett munka, aminek mostani sikerünket is köszön­hetjük. A mérkőzés jegyzőkönyve. Szegedi VE-BVSC-Westel 6-11 (0-4, 2-1, 3-2,1-4). Újszegedi Sportuszoda, 300 néző. Vezette Puskás, Németh. Szegedi VE: Scsegyerkin ­Csapó 1, Fodor, Mód, MOL­NÁR T. 2, Molnár P. 1, Török T. 1, Megyeri, HALÁSZ 1. Edző: Pozsgay Zsolt. BVSC: Ambrus - PÉTER 3, Bürg, VARGA ZS. 2, Szabó G., Racskó 1, Németh Zs., Hesz 1, LIHOTZKY 2, Martz 1, Tiba, Balogh 1. Edző: Gerendás György. Gól - emberelőnyből: 10/3, illetve. 9/2. Négymé­teresből: 3/2, illetve 1/1. Gyürld Erna • 3-1-re győzött Gyomaend­rődön a Szegedi Dózsa NB lil­ás csapata az elmúlt hét végén bajnoki mérkőzésen, Protity Sándor edző mégis azzal fogadott, hogy szeretné már, ha lenne egy problémamentes hete, mert az utóbbi másfél hónapban minden héten adó­dott valami. - Gyomaendrődön kapusun­kat, Csehót állították ki egy ártatlan eset miatt - mondta a szakember. - Az történt ugyan­is, hogy egy támadást megaka­dályozni akaró Csehó kifutott a 16-oson kívülre, s ott kézzel fogta meg a labdát. A bíró sajnos azonnal leküldte a pá­lyáról a kapusunkat. Ezért az­tán 75 percig 10 emberrel ját­szottunk, ennek ellenére mi • Labdarúgó NB 111. • Holnap, 17 órakar: Sz. Dózsa-Békés Ki áll a Dózsa kapujába? irányítottuk a játékot, voltunk fölényben és megérdemelten szereztük meg a győzelmet a kiesés ellen harcoló hazaiak ellen. • Holnap újra pályára lép a Dózsa, (a Békés elleni mérkőzésüket hozták előre) s fontos találkozót játszik. Ki helyettesíti majd Csehót a kapuban? -Én remélem, hogy a már említett esetért nem tiltják el (kedden lesz a fegyelmi tár­gyalás) kapusunkat, hiszen tettében semmi szándékosság nem volt. Ha mégsem játszhat, akkor igen komoly gondot okoz majd pótlása. • Ennek ellenére győzel­met vár? - Nagyon szeretnénk „be­gyűjteni" a két pontot, hiszen ha győzünk, akkor megelőz­hetjük a békésieket. Számunk­ra most minden pont sokat számft, hiszen ha lassan is, de megkezdtük a felzárkózást. • Vannak-e sérültek a keretben? - Sajnos igen. Szélpál a szerdai kupameccsen szenve­dett húzódást, rá nem is szá­míthatok. De nem teljes harcos Szalai sem, aki azonban már ott lesz a cserepadon. Lejárt viszont Magyar eltiltása, őt is számításba lehet venni. • Ezek után az összeállítás? - Sajnos a pályára lépő 11­et nem tudom megmondani, de annyit elárulhatok, hogy a Magyar, Gill, Bóka, Sahin, Telek, Rácz, Márton, Vándor, Dézsi, Miklós, Váczi, Szalai, Papp, Elek alkotta játékos­keretből kerül ki a kezdő csa­pat. P. S. J. • Pepsi-váltó Győztes a szabadidősport • Tenisz OB Háromszor kilenc = huszonhét A Kossuth téren a hét végén győzött a szabadidősport. A 232 hatfős váltó tagjai és szur­kolóik hihetetlen hangulatot varázsoltak 5 órán keresztül a Parlament elé és a Duna-partra. Mozgalmas és látványos volt a verseny, a legjobbak meg­kapták díjaikat, de mindenki győztesnek érezhette magát. Örült a 10 éves átlagkorú csikócsapat, a Szántó-csapat ahol mindenki családtag volt, a Szigeti fiúk újságíró csapata (Malonyai, Ch. Gáli, Buzgó és társai), a Jeszenszky Géza ve­zette MDF-csapat, a zöldpon­tosok, az IKEA 4 csapata, a tűzoltók 23 csapata és persze a névadó szponzor, a Pepsi csa­pata, élükön a csapatkapitányi tisztet elvállaló marketing igazgatóval. A Triatlon Szövetség elnök­sége legyőzte az OTSH csapa­tát, jöhet a visszavágó. Az 5 km-es minimaratonon 3643 futó, döntően gyerek indult, 62 iskolából és,aján­dékok halmozásával térhettek haza. Eredmények. Pepsi maraton váltó 8 győz­tes csapata: Nők, I. kat.: Nagyágyú (Budapest). II. kat.: Falábú Angels (Budapest). III. kat.: Szili-don (Budapest). IV. kat.: Coca-Cola (Szombathely). Férfi, I. kat.: Nyírlpgosi Ált. Isk. (Nyírlugos). II. kat.: East-Red Bulls (Budapest). III. kat.: Coca-Cola (Szombat­hely). IV. kat.: Budapesti Seniorok (Budapest). Minimaraton győztesei: Lány, 14 év alatti: Szeke­res Nóra (Budapesti Kölcsey Ált. Isk). Fiú: Őze Gábor (Hunyadi DSE). Lány, 18 év alatti: Kluka Henriett (Budapest, Ady Endre Gimn.). Fiú: Horváth Béla (Székesfehérvár, Árpád Gimn). Tűzoltóság külön versenye: 1. Tűz és Polgári Védelmi Intézet, 2. XX-XII. kerület, 3. Bács-Kiskun me­gye­Ennyi mérkőzést nyertek, azaz valamennyi találkozóju­kon diadalmaskodtak a szegedi teniszezők a hét végi bajnoki fordulókban. Az SZVTK OB Il-es férficsapata a Békéscsa­bát, majd a Gyulát fogadta, és mindkét ellenfelét „lemosta" a pályáról, így veretlenül várhat­ja a hét végi, tavaszi utolsó fordulót. Hasonló dicsőséget ért el az OB III-as Pick is, a „szalámisok" a mezőtúriakat küldték haza egy „kilencessel". Eredmények. SZVTK-Békéscsaba 9:0. Férfimérkőzés. Szeged, Kis­stadion. A hazaiak pontszer­zői: Thékes I., Kanalas J., Klivényi G., Kovács P., Azuc­ki A., Sárkány Z. és a Kli­vényi, Thékes, a Kovács, Ta­más Z., valamint a Azucki, Sárkány párosok. SZVTK-Gyula 9:0. Férfi­mérkőzés. Szeged, Kisstadion. A szegediek pontszerzői: Thékes I., Kanalas J., Hajnal G., Klivényi G., Kovács P., Kasza Cs. és a Hajnal, Thékes, a Klivényi, Kasza és az Azucki, Sárkány párosok. Pick Szeged-Mezőtúr 9:0. Férfimérkőzés. Szeged, Ligeti pályák. A szegediek pontszer­zői: dr. Tomka, dr. Könczöl, Szigeti S., Szabó, Szigeti G., Mari P., és a dr. Tomka, dr. Könczöl, a dr. Thékes, Szabó, valamint a Szigeti G., Péter Á. párosok. fSzentmihályi Új ÉletX Mgtsz saját homokbányájából bányahomok­értékesítést és -szállítást vállal. Érdeklődni a 310-333/14-es telefonszámon, vagy személyesen \ a szállításon lehet. J Valamennyi futó győztesnek érezhette magát a csodálatos versenyen