Délmagyarország, 1994. március (84. évfolyam, 50-75. szám)

1994-03-07 / 55. szám

Fociedzö-találkozó Amint arról korábban hírt adtunk Szalai Istvánnak, a Tisza Volán utánpótlás edzőjének kezdeményezésére szeretnék megalakítani a Szegedi Labdarúgóedzők Klubját. Ennek érdekében ma, március 7-én este fél hatkor a városi sportigazgatóság hathatós támogatásával az újszegedi Sportcsarnokban tartják az első találkozót, amelyre szeretettel várnak minden aktív és szerződésnélküli szegedi szakembert. SPORTJA A DELMAGYARORSZAG KFT. MELLEKLETE A békéscsabaiak így szeretik Mezeit. (Fotó: Gyenes Kálmán) A kezdőcsapatnak jól ment Már tizennéggyel is vezetett q Pick Szeged Pick Szeged—Békéscsaba 32—24 Arra volt kíváncsi mindenki a Pick Szeged-Békéscsaba NB l-es férfi kézilabda mérkőzés előtt, hogy a hazai gárda megveri-e tizennégy góllal ellenfelét. Mert, ha igen. akkor jobb gólkülönbséggel egy hellyel előrébb lép a szegedi csapat és megelőzi a második Elektromost. Ez egyébként azért lehetett kérdés, mert a Békéscsaba az utolsó helyen áll a táblázaton. A vendég gárda öt percig bírta is a strapát, ekkor ugyanis még csak 3-2 volt az ered­mény. Azonban a félidő har­madára ötre nőtt a különbség,. ami nem is változott egészen a 22. percig, amikor is 16-11-et mutatott az eredményjelző tábla. Ezután viszont Sándor kettő és Borsodi egy találatára csak Mohácsi tudott válaszol­ni, s így 19—12-vel térhettek pihenőre a csapatok. A dobott gólokon is látszik, hogy egyik csapat sem véde­kezett igazán kimagaslóan, s a Pick Szeged könnyedén, csere nélkül tetemes előnyre tett szert, ami biztató volt a má­sodikjátékrész előtt. Jól is folytatta a mérkőzést a hazai csapat, hiszen 13 perc alatt hat gólt lőtt, míg az ellen­fél csak egyet. Sőt nem sokkal később már tizennégyre nőtt a különbség - 28-14 -, ami azt jelentette, hogy a Pick Szeged ezekben a pillanatokban a ri­vális Elektromos elé került a bajnoki táblázaton. Csakhogy a találkozó hatvan percig tart, s a félidő utolsó harmadában a Pick Szeged kavarodott játékot mutatott be. A játékosok sorra eladták a labdákat, technikai hibákat vétettek, s a védeke­zésnél sem figyeltek igazán a pályán lévők. Ezt ki is hasz­nálta a Békéscsaba, s arra is volt módja, hogy emberhát­rányból két gólt lőjön. A Pick Szeged vezetői pedig hiába küldték vissza a kezdőembe­reket, azok sem tudtak igazán mit csinálni. így aztán a hazai gárda az utolsó tíz percben csak háromszor talált ellenfele kapujába... Kővári Árpád: - A kezdőcsapat mellé néhány játékosnak be kellene épülnie, azonban amikor Grőber, Ba­jusz és Szenics a pályán van­nak, oda nem illő dolgokat müveinek. Ezen nagyon gyor­san változtatniuk kell... Ruck László: - A második félidőben az esélytelen nyu­galmával léptünk pályára... Pick Szeged-Békéscsaba 32-24 (19-12). Újszegedi Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Koutny, Sziklai. Pick Szeged: Fekete ­Oszlánczi 1, SÁNDOR 7 (2), Mezei 3, BORSODI 4, BAR­TÓK 6, Dobos L. 5. Csere: NAGY Z. (kapus), Grőber, Szenics 5, Avar 1 (1), Bajusz. Edző: Kővári Árpád. Békéscsaba: Muresán ­BALOGH 5, FEKETE L. 6, Dvuracsenszkij, Pribék 4, Mo­hácsi 4 (1), Pocsai. Csere: Szi­kora (kapus), Vörös 3, Döge 2, Arató. Edző: Ruck László. Kiállítások: 2. ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2. CS. GÁT LÁSZLÓ Volt ott egy kis ember. Ala­csony, izmos, alig hetven kiló. Budapestről jött és kempózott. Amit szombaton este csinált, arra még sokáig emlékezni fo­gunk, de ne vágjunk a dolgok elébe. Újra kicsinek bizonyult szombaton délután Makón az Erdei Ferenc Szakközépiskola tornaterme annak a körülbelül ezer nézőnek, aki kíváncsi volt a VI. BUDO-gálára. Sokan a bordásfalon-ülésből vizsgáztak (más hely nem lévén) jelesre az est folyamán. A selejtezők már dél körül elkezdődtek, így délután háromkor a hivatalos megnyitó utánra csak a döntők és a BUDO kumite maradt. A nap folyamán kicsik és nagyok négy versenyszámban mérték össze tudásukat. A gyerek ka­ratéban, az ifjúsági kick-box­ban, a női felnőtt kick-boxban és a BUDO kumitében. Szín­vonalas mérkőzéseket láthat­tunk már a gyerekeknél is. Ki kell emelnünk, hogy a kyoku­shinkai szabályrendszerben megrendezett gyerek karatéban a kick-box Európa Kupa győz­tes szegedi Sastin Zoltán csupán bírói döntéssel lett második. Még a délután folya­mán elterjedt a hír, hogy egy héttel korábban Tatabányán volt egy hasonló rendezvény, ahol a icempósok taroltak, így érthető kíváncsisággal figyel­tük az eseményeket, hiszen két versenyzőjük is indult a BU­DO kumitén, melynek szabály­rendszere nagyon hasonlít a kempo előírásaihoz. A kétszer másfél perces menetek kiütés­ig, illetve föladásig mentek. A bírók egyébként pontozták a technikákat, s a mérkőzés vé­gén - ha elmaradt a K. O. ­összesítették a pontokat. A tét nagy volt. Sikerül-e Filó An­dornak harmadszor is meg­nyerni a versenyt, s ezzel meg­csinálni a mesterhármast? A két szegedi csapat, a Tigers Club kick-boxolói és Rusz Alajos ju-jitsusai már a kezdet kezdetén remek formát mutat­tak, ennek ellenére mindjárt a Nem sikerült a mesterhármas fi címvédő Filót Makón „kifilézték" Egy ritka pillanat: Filó kétvállon... verseny elején csillaghullásnak lehettünk szemtanúi. Először a tavalyi ezüstérmes Permeki, majd a bronzérmes Cseglédi Attila búcsúzott el a verseny­től. Aztán felállt a pástra egy alacsony, zömök, csupa izom kempós, Hunyadi Ferenc, és valami egészen újat mutatott ebben az ütésekkel, rúgásokkal és földharccal kombinált súly­csoport nélküli full contact szabályrendszerben. Rendre megdobta, fölborította ellenfe­leit, majd a földön föladásra kényszerftette őket, vagy le­szorítva gyűjtögette a ponto­kat. Senki sem tudott ellenállni neki. Félelmetes kondíciója, ragyogó technikája (melyen észre lehetett venni korábbi birkózó múltját), valamint jó helyzetfelismerése „áldozatá­vá" vált először a szegedi Molnár Csaba, majd világbaj­nokunk, Filó Andor. Igaza volt a verseny főbírójának Csikesz Péternek, amikor az előzetes latolgatások közepette felhívta a figyelmet: nem biztos, hogy a döntő lesz a legizgalmasabb. Valóban. A dinamit kezű Filó és a párduc mozgású Hunyadi izgalmas összecsapása az elő­döntőben még sokáig emléke­zetes élmény marad. A BUDO kumite még egy látványos­sággal lepte meg a közönséget. A harmadik helyért vívott (azonos klubból való) Molnár­Filó összecsapás olyan káprá­zatos iskolamérkőzést hozott, ami a zord bírókat két harma­dik hely kiadására késztette. A küzdelmeket majorett, aikido­és kempo-bemutató fűszerezte. A konferanszié és hopmester szerepét ezúttal az MTV ripor­tere, Zoltán János látta el. A színvonalas gála minden bi­zonnyal megérte annak a több száz szegedinek is, aki a szom­bat délutánját, illetve estéjét Makón töltötte. A végén a fő­szervező Márton Imre csak annyit mondott: jövőre ugyan­itt folytatjuk! Eredmények. Gyerek karate. 34 kg: 1. Négyesi Miklós (Csongrád), 2. Sastin Zoltán (Combat „D"), 3. Palásti Zoltán (Csongrád). 39 kg: 1. Tanács Márton (Bp.), 2. Maró Balázs (Bp.), 3. Preisz Koméi (Csorvás SE). 44 kg: 1. Mali György (Bp.), 2. Gál Ist­ván (Makó), 3. Horváth And­rás (Makó) és Nagy Zsigmond (Bp.). 50 kg: 1. Csima Ferenc (Bp.), 2. Rátky György (Bp.), 3. Göröd Róbert (Csongrád). 57 kg: 1. Gál László (Makó), 2. Török Dániel (Bp.), 3. Sza­bó Ramón (Bp.). + 57 kg: 1. Gulyás Ádám (Makó), 2. Bartalis István (Bp.). Női felnőtt kick-box. 52 kg: I. Szalma Zsuzsanna (Com­bat „D"), 2. Nagy Angéla (Csorvás), 3. Gazdag Anett (Makó Budo Klub). 59 kg: 1. Rácz Ildikó (Szeged), 2. Varga Mercédesz (Dombat). + 59 kg: 1. Szuknai Zsuzsanna (Szeged Tigers), 2. Nagy Edit (Dombat „D"), 3. Kinyó Krisztina (Sze­ged Ju-jitsu). Ifjúsági kick-box. 50 kg: 1. Ábel Péter (Makó), 2. Vecskó. Péter (Combat „D"), 3. Biczók Roland (Makó). 57 kg: 1. Szabadi István, 2. Fejes Attila, 3. Horváth Gábor (mindhárom Combat „D"). 73 kg: 1. Dzu­rek Tibor (Csorvás), 2. Paul­heim Gyula (Tigers), 3. Bajor József (Combat „D"). + 73 kg: 1. Krauser Zoltán (Combat „D"), 2. Huszák Ervin (Com­bat „D"), 3. Gyibicsán András (Ju-jitsu Szeged). 65 kg: 1. Kincses László (Combat „D"), 2. Makó Róbert (Makó), 3. Sütő Sándor (Csorvás SE). BUDO kumite: 1. Hunyadi Ferenc (Kempo Bp.), 2. Bá­rányi Árpád (Ju-jitsu Szeged), 3. Filó Andor (Tigers), 3. Molnár Csaba (Tigers). Kép és szöveg: HÁRS LÁSZLÓ Hármas holtverseny az élen Jobban nem is kezdődhetett volna az NB l-es labda­rúgó-bajnokság tavaszi idénye. A nyolc mérkőzésen nem kevesebb mint 27 gól esett, ami mérkőzésenként több mint három gólos átlagot jelent pedig az UTE-Sopron meccsen még be sem találtak a kapuba a csatárok. Ami azonban még ennél is fontosabb, a Kispest-Honvéd győz­ni tudott Vácon, s így teljesen nyílttá vált a küzdelem a bajnoki címért. Jelen pillanatban három csapat - a Békéscsaba, a Vác és a Ferencváros - 23-23 ponttal áll az élen, s csak a jobb gólkülönbség dönti el közöttük a sorrendet. De rohamléptekkel üldözi őket a Kispest­Honvéd, sőt még az ETO FC és a Csepel is. Tehát, nem lesz unalomteljes a hátralévő 14 forduló. Csak az izgalmak mellé a színvonalemelkedés is párosulna... Vác FC-Samsung-Kispest­Honvéd 2-4 (0-2) Vác, 4000 néző. Vezette: Vad. Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy - Aranyos, Nyilas, ­Kasza. Sallai, Hahn. Vij* Ro­ntanék - Dzurják, Füle. Edző: Csank János. Kispest-Honvéd: Brock­hauser - Bánfi - Csábi, Plókai - Forrai, Pisont, Emmy, Illés, Vincze, Csehi - Orosz. Edző: Martti Kuusela. Csere: Vig helyett Simon a szünetben, Romanek helyett Szedlacsek a 68., Orosz helyett Hamar a 80., Forrai helyett Stefanov a 87. percben. Gólszerző: íllés a 38., Csehi a 42., Füle a 49., Hahn (öngól) a 62., Dzurják a 75., Hamar a 84. percben. UTE-Sopron (M) Megyeri út. 4000 néző. Vezette: Nyilas. UTE: Praj - Bérczy, Aczél, Molnár - Medgyesi, Kozma, Véber, Szlezík - Belvon, Kovács L., Egressy. Edző: Garami József. Sopron: Bab,os - Varga, Nagy, Katona. Árpási - Ko­vács L. Deák, Szántó, Majoros - Ördög, Korsós. Edző: Gyórfi László. Csere: Medgyesi helyett Kecskés a szünetben, Kovács L.(UTE) helyett Horváth a 62., Deák helyett Chiratcu a 85. percben. Parmalat FC-DVSC 2-1 (1-0) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Vágner. Parmalat FC: Mitring ­Lőrincz, Varga, Salacz ­Zombori, Zimmermann, Né­meth, Czéh, Horvát L. - Jován, Horváth F. Edző: Hartyáni Gábor. DVSC: Horváth B. - Ba­logh, Gojan. Kondás - Dombi, Sándor Cs., Sándor T., Madar, Pető - Buliga, Toderas. Edző: Garamvölgyi Lajos. Csere: Buliga helyett Gra­csov a szünetben, Zombori helyett Dubecz a szünetben, Jován helyett Takács az 57. percben. Gólszerző: Jován a 8.. Pető a 64., Czéh a 78. percben. Ferencvaros­BVSC-Dreher 4-2 (2-1) Üllői út, 12 000 néző. Vezette: Pillér. Ferencváros: Szeiler ­Telek - Szekeres - Páling, Simon, Lipcsei, Lisztes, Keller - Zavadszky, Balogh G., Wukovics. Edző: Nyilasi Tibor. BVSC-Dreher: Disztl ­Dzsinovics - Nagy P. Zem­linszkij, Cseh - Mundi, Urbá­nyi. Bognát', Kvanduk, Bük­szegi - Borgulya. Edző: Eger­vári Sándor. Csere: Mundi helyett Wer­ner a szünetben, Zsavadszky helyett Nagy Zs. a 63., Bur­gulya helyett Anania a 76., Páling helyett Szűcs a 88. percben. Gólszerző: Wukovics a 8., Balogh G. a 30. Páline (öngól) a 32., Szekeres a 66., Lisztes a 76., Bognár a 80. percben. ETO FC Gvőr-Vasas 3-2 (2-0) Győr, 7000 néző. Vezette. helyett Vincze a 64., Csertői helyett Korsós a 76. percben. Gólszerző: Popescu a 17., Popescu a 34., Klausz a 77., Szenes a 81., Galascek a 84. percben. Békéscsabai Előre FC-Siófoki Bányász l-l (0-0) Békéscsaba, 5000 néző. Vezette. Bede. Békéscsaba: Baji - Szenti, Usmajev, Dávid - Mracskó, Fodor, Csató, Kasik - Váczi, Kulcsár S.. Szarvas. Edző: Pásztor József. Siófok: Bfró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Meksz - Tóth L., Jenei, Varsányi, Marozsán - Szabó Z., Fischer. Edző: Pusztai László. Csere: Kasik helyett Gri­v Labdarúgó O NBI. cajuk a szünetben, Jenei he­lyett Virág a 78., Kulcsár S. helyett Vancea a 78., Varsányi helyett Király a 90. percben. Gólszerző: Fodor a 69., Tóth L. a 73. percben. Csepel-Kordax-Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0) Csepel, 1500 nézó. Vezette: Kiss & Csepel:, Hajdú - Váczi ­Bereczki, Ács, Mikler - Jakab, Medgyes, Puskás, Szekeres ­Balogh I., István. Pena. Edző: Varga Molnár L. ETO FC Győr: Végh ­Pintér - Csikós, Radics ­Csertói, Lázár. Hajszán, Véber, Ivanics - Popescu, Klausz. Edző: Verebes József. Vasas: Babócsy - Juhár, Sirinbekov, Maczo - Mónos, Erős, Szenes, Galaschek, Pe­cha - Zvara, Szilveszter. Edző: Mészöly Kálmán. Csere: Lázár helyett Ignácz a 31., Szilveszter helyett Szarvas a szünetben, Erős Szombathely: Király ­Bognár - Tóth Gy., Sánta, Szekér, Elekes, Tóth N„ Né­meth Z. - Vukadinovics, Süle, Berbás. Edző: Glázer Róbert. Csere: Balogh I. helyett Tyukodi a 46., Jakab helyett Szabó A. az 58.. Tóth N. helyett Schneider a 64., Süle helyett Somfalvi a 76. percben. Gólszerző: Puskás a 48., Pena a 85. percben. PMSC-Fordan-MTK 2-3 (1-0) Pács, 5000 néző. Vezette: Tóth V. PMSC: Csaban - Csízi, Zare, Braun, - Csoboth, Fehér, Rózsa, Mészáros, Palaczky ­Tököli, Dorobantu. Edző: Róth Antal. MTK: Piel - Szalai, Hrut­ka, Talapa, Turbék - Komódi, Kenesei Z., Vancsa, Szabó ­Kovács Z., Kenesei K. Edző: Gellei Imre. Csere: Kenesei K. helyett Tikosi a szünetben, Palaczky helyett Tolocsko az 58., Kenesei Z. helyett Hámori a 69., Mészáros helyett Ulveczki a 69. percben. Gólszerző: Dorobantu a 20., Vancsa az 54.. Mészáros a 63., Hrutka a 64., Komódi a 75. percben. Az NB I. állása: 1. Békéscsaba 16 10 3 3 2. Vác FC 16 9 S 2 3. Ferencváros 16 10 3 3 31-15 23 4. Kispest 16 8 4 4 37-21 20 5. ETO FC 16 8 4 6. Csepel 16 8 4 7. DVSC 16 8 3 8. UTE 16 6 4 9. Pannatat FC 16 5 5 10. Siórok 11. Sopron 12. PMSC 13. Vasas 14. MTK 15. BVSC 16. Haladás 38-13 23 36-18 23 28-18 20 23-27 20 24-19 19 22-19 16 20-25 15 19-27 14 22-30 13 16-26 12 21-26 ii 19-34 11 16-37 9 16 2 3 11 14-31 7 16 4 6 16 4 5 16 3 6 16 4 3 16 3 5 16 2 5