Délmagyarország, 1993. október (83. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

2. IMI SPDBTJA 1993. október 25. A labdarúgó NB III. 11. fordulójában tovább folytatta kitűnó menetelését a HLC együttese, s' vesszőfutását a Szegedi Dózsa. A Makó Gyo­maendrődön bizonyult jobb­nak, m(g a szegedi rangadón békés döntetlen született. HLC-Gyula 4-1 (1-0) Vásárhely, 1500 nézó. Ve­zette: Schneider. HLC: Kopschitz - Varga­Tóth, Márta. Tfflmácsi, Lévai ­Kiss Cs„ Kemenes (Tóth Gy.), Bress (Szalai), Szécsényi ­Barna, Kéri. Edző: Pataki Tamás. Gyula: Szabó - Mező, Pá­pa, Resetár, Botyánszki - Ta­mási (Szilágyi), Steigerwald, Bíró R.. Papp - Boruzs, Géczi (Bfró K.). Edző: Fodor Sándor. 40. p.: A gyulai kaputól 21 m-re szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Szécsényi beívelt lab­dájára - a begyakorlott módon - Bress érkezett és védhe­tetlenül fejelt a hosszú sarokba. 1-0. 53. p.: Boruzs futott el a jobb oldalon, Kopschitz mesz­sze kifutva kapujából próbált menteni, sikertelenül, és a csa­tár beadását a csereként beállt Szilágyi értékesítette, 1-1. 57. p.: Szécsényi bedobását Kéri továbbította fejjel közép­re, Barna fejesét még Szabó ki tudta ütni, de Talmácsi lövé­sével szemben már tehetetlen volt, 2-1. 62. p.: Szécsényi szabadrú­gása a sorfalról visszapattant a feladóhoz, aki ezúttal lágyan emelt Kiss Cs.-hez, a közép­pályás két lépés után a labdát a jobb kapufát érintve lőtte a kapuba, 3-1. 76. p.: Kemenes beadására Barna csapott rá, és 11 m-ről védhetetlenül lőtt a kapu kö­zepébe, 4-1. Egy félidőt bírt ki a lelkesen és keményen játszó gyulai együttes. A HLC némi köny­nyelműsködés után szigorúan vette a „leckét" és akár na­gyobb gólkülönbséggel is győzhetett volna. fi Vásárhely négynél megkegyelmezett... Váczi Béla (a labdával) volt a szőregiek legjobbja. Kapuratörései mindig veszélyt jelentettek az SZVSE kapujára. (Fotó: Gyenes Kálmán) Jók: Talmácsi, Kiss Cs., Szécsényi, Barna, ill. Pápa, Boruzs. Ifjúságiak: HLC-Gyula 2-2 - olasz ­Gyomaendrőd-Makó FC 1-3(1-0) ~3b Q Labdarúgó NB III. o. Gyomaendrőd, 400 néző. Vezette: Nagy. Gyomaendrőd: Szakács ­Plástyik, Gonda, Balázs, Kéki (Timár) - Somogyi, Holló J. (Udvari), Molnár, Tóth - Du­rucskó, Gubucz. Edző: Plástyik János. Makó FC: Himer - Urbán, Dégi, Bálint, Csák - Botlik, Márki (Anda), Bárány, Frank (Madránszki) - Bódi. Karsai. Edző: Kolozscvári János. 43. perc: Csák ugrott meg a félpályáról, majd kényszerí­tőzés után visszakapta a labdát, amit védhetetlenül küldött a kapuba, 0-1. 57. perc: Bódi mintegy 20 méteres szabadrúgásból küldte a hálóba a labdát, 0-2. 70. perc: Tóth beadását So­mogyi közelről a kapuba to­vábbította, 1-2. 72. perc: A reklamáló Du­rucskót a játékvezető leküldte a pályáról. 78. perc: Egy beadás után Csák elé került a labda, aki mintegy 14 méterről hatalmas gólt lőtt, 1-3. Izgalom mentes találkozón az esélyesebb Makó megérde­melten győzött a gyenge napot kifogó hazaiak ellen. Jók: Plástyik és Szakács, illetve Csák, Bódi és Karsai. Ifjúságiak: Gyomaendrőd­Makó LC 3-1. Békés-Szegedi Dózsa 3-2 (3-0) Békés, 700 néző. Vezette: Heibl. Békés: Tüskés - Farkas, Lenkefi, Kondaty, Lipták Gy. - Képiró, Czinánó, Burai, Lipták M. (Szarvas) - Horváth S., Ábrahám (Ravasz). Edző: Zsíros György. Dózsa: Kadnár - Rácz, Sa­hin. Magyar, Horváth - Ván­dor, Kubát B., Dézsi (Bo­sánszky), Hegyeshalmi - Mik­lós, Márton (Szalai). Edző: Protity Sándor. 23. perc: Horváth S. bom­balövése a jobb felső sarokban kötött ki, 1-0. 25. perc: Képiró átemelt a kifutó kapuson és Horváth S. két védővel a nyakában növeli az előnyt, 2-0. 27. perc: Czinanó távoli lövése a kapus keze alatt csúszott a hálóba. 3-0. 72. perc. Kondáty egy be­adás után a saját kapujába küldte a labdát, 3-1. 80. perc. Szalai nagy lövése a jobb felső sarokba vágódott, 3-2. Küzdelmes mérkőzésen az „alsóházi rangadót" a hazaiak nyerték, akik az első félidőben nagyszerű húsz percet pro­dukáltak. A Dózsa végig lel­kesen küzdött, s a második félidő végén kevés hiányzott ahhoz, hogy az egyik pontot megszerezze. Ifjúságiak: Békés-Dózsa 3-1 Szegedi VSE-Szőregi Rá­kóczi l-l(l-l) SZVSE stadion, 500 nézó. Vezette. Gulyás. SZVSE: Demeter - Nagy Sz., Tóth Á„ Csányi, Kispál (Kothencz) - Kiss P.. Pikó, dr. Tóth, Süli L. - Simon (Tóth L.), Puskás. Edző: dr. Tóth János. Szőreg: Bán - Sisák, Lu­czás, Antal, Csonka - Suhai, Mahler, Bucholcz (Dékány), Lengyel - Váczi, Hűvös. Edző: Kérdő Sándor. 8. p: Pikó mindenkit ki­cselezett, aki útjába került, ezt tette a kifutó kapussal is, de kivárt egy ütemet, s lövését Luczás a gólvonalról kivágta. 34. p: Egy szőregi támadás végén Váczihoz került a labda, aki először a kivetődő De­meterbe lőtt, majd a kipattanó bőrt a hálóba küldte,-0-1. 38. p: Pikó tört ki a védők között, de nagy lövése a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. 39. p: Puskás kapuba tartó labdáját Luczás a gólvonalról vágta ki. 43. p: A szőregi kaputól mintegy 25 méterre szabad­rúgáshoz jutottak a hazaiak. A labdának dr. Tóth futott neki, lövése egy védőről Puskás elé pattant, aki nagy erővel a hosz­szú sarokba lőtte az egyenlítő gólt, 1-1. 68. p: dr. Tóth tört ki a ven­dégek védói között, már csak a kapussal állt szemben, de a jobboldali kapufa mellé gurí­totta a labdát. A helyzetek tekintetében az SZVSE többet támadott, gól­szerzési lehetősége is több akadt. A vasutas csatárok azonban - külünösen az első félidő végén - sok lehetőséget hagytak kihasználatlanul. A szőregiek egy pontért érkeztek a Vasutas-stadionba, s azt el is vitték. A látottak alapján a döntetlen igazságosnak mond­ható, azzal a megjegyzéssel, hogy az SZVSE a helyzetek alapján közelebb állt a győ­zelemhez. Jók: dr. Tóth, Pikó és Süli, illetve Luczás, Váczi és Suhai. Ifjúságiak: SZVSE-Szőreg 5-1 P. SÁNDOR JÓZSEF További eredmények: Törökszentmiklós-Kalocsa 0-2 (0-0), KTE-Cegléd 4-2 (2-0), Mezőkovácsháza-KSC 1-2 (l-l), Kiskunfélegy­áza-Orosháza 2-3 (2-1) A bajnokság állása: 1. HLC 11 9 2 ­30- 7 20 1. KSC 11 8 2 1 31- 9 18 3. Kalocsa 11 8 1 2 26- 8 17 4. KTE 11 7 1 3 22- 6 15 5. k.félegyháza 11 6 3 2 16-13 15 6. Makú 11 5 4 2 18-12 14 7. SZVSE 11 3 5 3 15-14 11 8. Békés 11 4 3 4 16-18 11 9. Orosháza 11 4 3 4 15-18 11 10. Gyula 11 4 2 5 14-16 10 11. M.k.-háza 11 3 2 6 9-2C 8 12. Szíren 11 2 3 6 12-24 7 13. Cegléd 11 3 ­8 14-21 6 14. Gy.-endrdd 11 2 2 7 6-25 6 15. Dózsa 11 1 3 7 11-2' 5 16. T.-v/entmiklós 11 ­2 * 2-27 2 fiz NB lll-asok rangadóját a Dorozsma nyerte A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság legutóbbi fordulójában az eddigi két éllovas gyóztesen hagyta el a játékteret. A Dorozsma ellenfele egy szintén volt NB lll-as együttes a Csongrád volt. A ha­zaiak meglepően biztosan nyertek, csakúgy, mint a bajnoki ctmrc pályázó Sándorfalva Bordányban. Mártély-Szentes 2-1 (0-0) Mártély, 200 néző.Vezette: Molnár. Mártély: C. Molnár - Czuczi (Herczeg), Tóth, Sepsei, Szűcs, Gémes (Kérdő), Túri (Papp), Budai, Szrcnka, Kandó, Albert. Edzó: Antal Ferenc. Szentes: Révész - Bagi, Bar­tyik, Bubori, Sarkadi, Szabó, Gulyás, Mészáros, Juhász, Vere­bélyi, Vcrók. Edző: Koncz István. 57. p.: Albertet, gólhelyzetben, a 16-oson belül Bubori hátrulról felvágta, a jogos 11 -est Kandó ér­tékesítette, 1-0. Bubori az esetet kővetően „idegorvosi szakvéle­ményt állított ki a játékvezetőről", aki ezért őt kiállította, jogosan. 66. p.: Budai a bal oldalon kilé­pett, elfektette a kapust is, majd közelről a hálóba pöccintette a labdát, 2-0. 89. p.: A 16-oson belül Kérdő szabálytalankodott, ez is jogos ] I ­es. A büntetőt Juhász értékesítette, 2-1. Langyos első félidő után a hazaiak rákapcsoltak, és a második félidei játékukkal megérdemelt győzelmet szereztek. Jók: Sepsei, Kandó, Albert, Budai, ill. Révész. Sarkadi, Juhász. Ifjúságiak: Mártély-Szentes 7-1 Kistelek-Tápé 1-3 (1-2) Kistelek, 200 néző.Vezette: Kovács. Kistelek: Gémes - Majoros, Pipicz, Horváth, Koncz, Sejben J., Vígh Cs. (Mészáros), Czifra (Sejben Gy.). Vígh T., Virág, Do­monics (Gombos). Edző: dr. Bitó Tibor. Tápé: Papdi - Dancsó, Hódi, Nagy, Heidrich, Róka. Fazekas, Móna. Ruzsáli. Markó, Muhel. Edzó: Kozma Zoltán. Változatos mérkőzésen a Kis­telek több kapufát rúgott mint a Tápé gólt. A szerencse is a vendé­geket támogatta. Góllövők: Virág, Vígh Cs. öngól, ill. Ruzsáli, Markó. Jók: Koncz, Virág. Horváth. Ifjúságiak: Kistelek-Tápé 3-2 Bordány-Sándorfalva 0-2 (0-1) Bordány, 400 néző. Vezette: Bodó. Bordány: Kálmán - Mátyás, Bogdán, Péter M., Péter L., Fogas, Hajdú (Farkas III.), Monostori (Farkas II.), Őze, Farkas I., Vadászi. Edző: Kőműves Mihály. Sándorfalva: Barna - Pataki, Nagy V.. Mészáros, Vörös, Nagy A.(Bitó), Sebestyén, Virág, Cé­tényi (Gombaszögi), Szél (Patocs­kai), Bescnyei. Edzó: Suhajda György. A minden csapatrészében jobb Sándorfalva megérdemelten sze­rezte meg a két pontot. Góllövők: Virág, Cétényi. Jók: a hazaiaktól senki, ill. az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: Bordány—Sándor­falva 0-3 Tisza-Új-Mórahalom 4-0 (1-0) Újszentiván, 400 néző. Vezette: Csuka Tisza Új: Varga - Tanács, Móricz (Szita), Molnár, Kéri, Bajusz, Kiss, Mádi, Jáksó (Dobó), Adok (Cserép), Süli P. Edző: Kőhalmi István. Mórahalom: Ótott-Kovács ­Hevesi Zs., Csipak, Nógrádi, Tandari, Hargitai, Heves T., Savanya, Szekeres (Balogh), Csi­szár, Földi. Edző: Pénzes József. 1. perc: Nagyon szép bal oldali támadás végén Adok 8 méterről a jobb sarokba lő, 1-0. 70. p.: Dobó fejesét Ótott Mádi elé ütötte, aki egyből a hálóba gurított, 2-0. 85. p.: Mádit a 16-oson belül buktatták, a megítélt 1 l-est Bajusz értékesítette, 3-0. 90. p.: SzitaOO méterre a ka­putól szabadrúgást végezhetett el, amelyet nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt, 4-0. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak még ilyen akülönbséggel is megérdemelten győztek. jók: Tanács. Móricz, Molnár, Bajusz, Mádi, illetve Csipak, Har­gitai, Szekeres. Ifjúságiak: Tisza-Új-Móra­halom: 1-0 Csanádpalota Nagylak SK-Zákányszck 2-1 (l-l) Csanádpalota, 300 néző. Ve­zette: Bokor. Csanádpalota: Lengyel - Lu­Q Labdarúgó Megye I. o. ezó, Gábor, Locskai. Pécsi, Ben­czik. Magyar, Cseh (Keresztúri), Lakita, Szűcs, Varga. Edző: Magyar Tibor. Molnár László. Zákányszék: Ökrös - Tóth, Hegedűs, Tímár, Prágai, Fodor, Tanács, Kovács (Pördi), Tóth E„ Börcsök R., Farkas. Edző: Prágai Gábor. Mindkét félidőben a hazai csapat támadott többet, de a mérkőzés elején lőtt hazai gólra a vendégek gyorsan tudtak vála­szolni. És ez görcsössé tette a hazai játékosokat. A vendég vé­delem jól állta a sarat de a második félidő 35. percében egy szöglet után Lakita gólt fejelt és ez a hazaiak győzelmét jelentette. Góllövők: Cseh, Lakita, illetve Farkas. Jók: Magyar, Cseh, Lakita, Benczik, illetve Kovács, Ökrös, Tóth T. Ifjúságiak: Csanádpalota Nagy­lak SK-Zákányszék 3-2 Ruzsa-Mindszent 0-2 (0-2) Rúzsa, 250 nézó. Vezette: Madácsi. Rúzsa: Újhelyi - Varga M., Szrenka, Dávid (Kovács), Pipicz, Tárkány, Földeák, Varga S., Völ­gyi (Kazi), Magyar, Majoros. Edzó: Szrenka Béla. Mindszent: Őze - Gardi, Dóda, Bullás, Bánfi, Jancsovics (Bfró), Kiss, Sátor, Szécsi, Bakó, Répás. Edző: Jelenti István. A hazai csatárok a jobbnál jobb helyzeteket hagyták kihasz­nálatlanul. amelynek eredménye az lett, hogy a vendégek győze­lemmel távozhattak. Jók: Újhelyi, ill. az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: Ruzsa-Mindszent l-l Apátfalva-Móraváros 0-1 (0-0) Ifjúságiak: Apátfalva-Móra­város 0-1 A bajnokság állása 1. K.k.-dorozsma 11 9 ­2 32-12 18 2. Sándorfalva 11 "7 4 ­21- 6 18 3. Tápé 11 8 1 2 29-15 17 4. Móraváros 11 8 1 2 17-13 17 5. Tisza-Új 11 4 4 3 14-12 i: 6. Mórahalnm 11 5 2 4 16-17 12 7. Csongrád 11 4 3 4 20-17 11 8. Cs.-palota 11 4 3 4 13-16 11 9. Bordány 11 4 2 5 15-18 10 10. Mártély 11 4 2 5 8-13 10 11. Szentes 11 2 5 4 16-18 9 12. Mindszent 11 2 3 6 11-17 7 13. Apátfalva U 2 3 6 14-24 7 14. Rúzsa 11 3 1 7 14-26 7 15. Kistelek 11 1 4 6 7-17 6 16. Zákányszék 11 1 2 8 14-28 4 Kiskundorozsma-Csongrád 4-0 (1-0) Kiskundorozsma, 400 néző. Vezette: Forgó. Dorozsma: Csehó ­Simonics, Szabó T„ Ottlik S., Ottlik R., Szabó G. (Selmeczi), Muskó (Pet­rov), Nagy (Peták), Kato­na, Szabó Zs„ Tóth. Edző: Ottlik Sándor. Csongrád: Győrfi (Ré­vész) - Varga, Kálmán, Tóth, Keller, Kiri (Bala­nyi), Túri, Kolonyi (Ká­das), Mensur, Kiss, Oláh. Edző: Kálmán Róbert. 40. p.: Szabó Zs. a csongrádi 16-osról vissza­gurította a labdát Szabó G.-nak, aki 18 m-ről óriási erővel a kapu jobb ol­dalába lőtte a labdát, 1-0. 49. p.: Katona a pálya közepéről indult, végigvit­te a labdát, a 16-osról a csongrádi kapu bal alsó sarkába gurított, 2-0. 75. p.: Katona ismét a félpályáról indult, a csong­rádi 16-oson belül a kapus lerántotta. 1 l-es, melyet Csehó értékesített, 3-0. 87. p.: Szabó Zs. Ka­tonát futtatta, aki kisod­ródott a szögletzászlóig, innen a labdát az 5-ösre adta be, melyet Peták a kapu bal alsó sarkába gurította, 4-0. A dorozsma ilyen gól­különbséggel is megérdemelten nyert. Kiállítva: Győrfi. Jók: Szabó Zs„ Szabó G., Katona, Szabó T., ill. Kolonyi, Kádas. Ifjúságiak: Kiskundo­rozsma-Csongrád l-l A dorozsmai Katonát húzzák, cibálják a csongrádi védők, mégis kapura tud törni... (Fotó: Gyenes Kálmán)