Délmagyarország, 1993. június (83. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-01 / 125. szám

4. k SPORTJA 1993. június 1. Cselgáncs Napfény Kupa Harmadik a Szeged SC A versenyt rendező Szeged SC érmeiért, a támogató Csongrád Megyei Cselgáncs Szövetség tiszteletdíjaiért, és a Szegedi Műszaki Konfekció Kft. által felajánlott három értékes judo kimonoért 20 sportkör több mint 100 versenyzője lépet tatamira az Etelka sori csarnokban. Eredmények. 33 kg. I. Szirmai András (MAC), 2. Major Vilmos (Szekszárd. 36 kg: I. Benkő Tamás (Bp. Spart.), 2. Tarnóczi Rudolf (Debr. SI). 40 kg: 1. Pércsi Péter (BP. Spart.), 2. Varga Gábor (Közp. Sport Isk.), 3. Szabó Gábor (Szekszárd) és Kovács Ádám (BHSE). 44 kg: 1. Polyák Péter (Szeged SC), 2. Csorba János (Bp. Spart.), 3. Csúzi Zoltán (Debr. SI.) és Irhási Ferenc (Kecsk. JC). 47 kg: 1. Szabó Zsolt (UTE), 2. Tettinger Tibor (Bajai SE), 3. Garamszegi Zoltán (Szek­szárd) és Kárpáti András (Bp. Spart.). 50 kg: 1. Kovács Tamás (BHSE), 2. Lugosi György (Debr. SI), 3. Földvári Szilárd (BHSE) és Juhász Ezt a dobást védd ki pajtás! Fotó: Révész Róbert Gábor (MAC). 53 kg: 1. Nagy László (Bp. Spart.), 2. Pál Ferenc (UTE), 3. László Zsolt (UTE) és Végh Péter (Miskolci VSC). 57 kg: 1. Félegyházi Márk (Közp. Sport Isk.), 2. Szaszkő Akos (UTE), 3. Hermann Dávid (BHSE) és Béres Szabolcs (Miskolci VSC). 62 kg: 1. Farkas Sándor (Debr. SI), 2. Szuncsik László (Debr. SI), 3. Burka József (Miskolci VSC) és Nagy György (UTE). 68 kg: 1. Máthé Csaba (Szeged SC), 2. Szabados László (UTE), 3. Mátyás Pál (BHSE) és Majnek László (Bp. Spart.). 75 kg: 1. Tóth Ferenc (Szeged SC), 2. Szentpéteri Arnold (UTE), 3. Bán András (Szeged SC) és Nedelkovics Dávid (Kecsk. JC). +75 kg: 1. Boros Mihály (UTE), 2. Katona Gergely (UTE), 3. Huszti András (BHSE) és Engyel Péter (Közp. Sport I.). A Napfény Kupa díszes kristályserlegét az UTE csapata nyerte 47 ponttal, 2. Bp. Spart. 34, 3. Szeged SC és a BHSE 29-29 ponttal. A hét végén rendezték meg Budapest gyaloglóbajnokságát, amely egyben válogató volt a fiataloknak az elkövetkezendő válogatott viadalokra. Az SZVSE atlétái kitűnően szerepeltek a meleg, szeles időben. Bekerült az ifjúsági válogatottba Pesti Mónika, Kószó Szilvia, Vass Edina, Bondor Csaba és Lengyel Gábor. Még náluk is nagyobb tettet hajtott végre Dudás Gyula, aki a 20 km-es távon (1:23.18), a múltnak adta át Urbanik Sándor országos csúcsát (1:23.41). A ver­senyzők edzői: Balogh István, Kéri Ferenc és Antal Andor. Felnőtt férfi. 20 km: 1. Atlétika Dudás Gyula országos csúcsa Dudás Gyula 1:23.18, új országos csúcs. Ifjúsági férfi. 10 km: ... 3. Lengyel Gábor 46.23. Serdülő „A" fiú. 10 km: 1. Bondor Csaba 46.02. ... 5. Lengyel Gábor 47.50. Serdülő fiú "B". 5 km: 1. Papp Ferenc 30.29, 2. Papp László 33.28. Ifjúsági leány. 5 km: 1. Pesti Mónika 23.45, ... 5. Kószó Szilvia 25.36, 6. Vass Edina 25.47,... 8. Szabó Tünde 27.40. Csapat: 1. Pesti M„ Kószó Sz., Vass E. 1:15.08. Serdülő leány „A". 5 km, csapat: ... 4. (Szarvas Györgyi, Szögi Eszter, Lehotai Éva) 1:29.52. Serdülő leány „B". 3 km: 1. Bondor Krisztina 15.14, ... 4. Benkó Attila 18.24. Az országos váltóbajnok­ság eredményei. Serdülő fiúk „B". 4x800 m: ... 8. SZVSE (Halászevics Péter, Halászevics Áron, Kádár Kosárlabda Két vereség Comoban Az olaszországi Comóban vesz részt a magyar női ko­sárlabda válogatott egy négy csapatos nemzetközi tornán. A magyaroknak a rendkívül erős mezőnyben - Kuba, Olasz­ország és Kanada az ellenfelük - csak a tisztes helytállás lehetett a feladat, és ezt telje­sítette is az első két mér­kőzésen Pálinkás József együt­tese. A kubaiaktól ugyan 18 pontos vereséget szenvedett, de a második félidőben mind­össze egy ponttal volt jobb az ellenfél. A hazai gárdával szemben pedig az első játék­rész után még vezetett a ma­gyar válogatott, a vége azon­ban 15 pontos vereség lett. Eredmények: Kuba-Magyar­ország 96-78 (56-39). A magyar dobók: Kalmár Nagy (16), Nagy D. (15), Körmendi (11), Csávás (10) Boksay (9), Orbán (6), Nagy A. (4), Csák (4), Meskó (3). Olaszország­Magyarország 86-71 (33-40). A magyar dobók: Boksay (17), Csávás (14), Csák (9), Kör­mendi (8), Nagy A. (8), Orbán (6), Nagy D. (6), Kalmár és Nagy (3-3). További eredmények: Ka­nada-Olaszország 77-60 (42-38), Kuba-Kanada 86-57 (45-31). István, Kiss László) 9:14.46. Ifjúsági fiú 4x800 m: ... 7. SZVSE (Lövinger Miklós, Ruzsáli Krisztián, Kószó Ádám, Bozsogi Botond) 8:17.89. Ifjúsági fiú 4x1500 m: ... 5. SZVSE (Lövinger Miklós, Barna Levente, Ruzsáli Krisztián, Kószó Ádám) 16:55.62. Országos 10 000 m-es bajnokság, Veszprém. Ifjúsági fiú: ... 7. Lövinger Miklós 32:04.52. Ifjúsági leány: ... 8. Földvári Anett 39:59.75. Junior férfi: ... 7. Barna Levente 32:45.71. Junior nő: ... 4. Kiss Ágnes 36:30.60. Totóeredmények A TOTÓ 22. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Bremen-Hamburg 5-0 1 2. Mönchengladbach-Nürnberg 2-1 1 3. Wattenscheid-Karlsruhe 0-2 2 4. Freiburg-Düsseldorf 5-1 T" 5. Mannheim-Leipzig 0-0 X 6. Foggia-Cagliari l-l X 7. Lazio-Napoli 4-3 f 8. Milan-Brescia l-l X 9. Parma-Intemazionale 2-0 1 10. Sampdoria-Roma 2-2 11. Andria-Ascoli l-l X 12. Cosenza-Bologna 2-2 X 13. Cremonese-Reggiana 0-0 X Pluszmérkőzés: 14. 1. FC Köln-Schalke 04 2-1 1 A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a Totó 22. fogadási heté­nek nyereményei a kö­vetkezők: 13 plusz egy találatos szelvény 94 darab, nye­reményük egyenként 79 740 forint, 13 találatos szelvény 19 darab, nyereményük egyenként 46 710 forint, 12 találatos szelvény 2471 darab, nyeremé­nyük egyenként 1424 forint, 11 találatos szelvény 22 236 darab, nyeremé­nyük egyenként 158 fo­rint, 10 találatos szelvény 113 325 darab, nyere­ményük egyenként 47 forint. Jobbára a hazai csapatok győztek a 26. fordulóban. Csupán a Tanárképzőnek sikerült mind a két bajnoki pontot megszereznie idegen­ben. A Földeák-UTC találkozó félbe szakadt, mivel az egyik kiállított játékos lökdöste a bírót, aki lefújta a mérkőzést. Ezt az eredményt nem vettük figyelembe a táblázat össze­állításánál. Földeák-UTC (L-l (0-0) Földeák, 200 néző. Vezette: Kovács. Földeák: Tóth L. - Tóth I„ Horváth, Szabó G., Orosz, Méhes, Almási, Nagy, Kordó, Mészáros, Hajnal. Edző: Tóth Imre. UTC: Pipity - Hódi, Balogh, Fülöp, Katona, Szél, Nagy, Dobó, Szegvári, Sz.alai, Horváth. II. félidő 22. percében Mészárost kiállította a játék­vezető, aki ezután a játék­vezetőt meglökte, ezért a bíró a szabályok értelmében lefújta a mérkőzést. Ifjúságiak: Földeák-UTC l^t Szegvár-Szentes DEKO 2-2 (2-2) Szegvár, 300 néző. Vezette: Bokor. (Jól) Szegvár: Tusják - Koszto­lányi, Gila, Jancsovics, Antal, Bartucz, Mészáros, Holozsai L. (Szarka A.), Szarka F. (Annus S.), Buda A., Gémes S. Edző: Jelenfi István. Szentes DEKO: Labádi ­Lázár, Fehér, Tóth, Bugyi, Bozóki, Ábrahám, Papp, Szarvas, Nagy, Jánosi. Edző: Tóth István. Nagyon küzdelmes mérkő­zésen a két szomszédvár csapata nem bírt egymással, és a döntetlen igazságosnak mondható. fi hazai csapatok fordulója Góllövő: Bartucz, Buda, ill. Szarvas (2). Ifjúságiak: Szegvár-Szentes 1-4 Apátfalva-NOVO-Tel 3-0 (0-0) Apátfalva, 250 néző. Vezette: Csuka (kitűnően). Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bartucz, Fekete, Beke (Ke­resztúri), Kerekes, Köteles, Harkai, Károlyi, Balogh M., Nagy (Sóki). Edző: Keresztúri Mihály. NOVO-Tel: Ábrahám ­Oláh, Császár, Karkas, Balogh Z„ Balogh D„ Pördi, Bogár, Martonosi, Farkas, Gémes (Mátrai). Edző: dr. Kürtösi László. 3. p.: Kerekes ívelt szögletet, Nagy centiméte­rekkel fejelte mellé. 5. p.: Károlyi szabadrúgását Ábrahám kiütötte. 20. p.: Balogh D.-t a játék­vezető reklamálásért kiállította. 70. p.: Károlyi Balogh M. elé tálalta a labdát, aki meg­szerezte a hazai csapatnak a vezetést, 1-0. 80. p.: Károlyi lövését a vendége^ kapusa kiejtette, Harkai elé került a labda, aki biztosan értékesttette, 2-0. 89. p.: Balogh M. nagy erejű, távoli lövéssel beállította a végeredményt, 3-0. Kitűnő játékvezetés mellett, alacsony színvonalú első félidő után a hazai csapat gépezete csak a második félidőben indult be. Jók: Bartucz, Pécsi, Balogh M., Harkai, ill. Farkas és Balogh Z. Ifjúságiak: Apátfalva-NOVO-Tel 4-1. Csanád palota-Zsombó 4-0(1-0) Csanádpalota, 250 néző. Vezette: Gábor (jól). Csanádpalota: Lengyel (Lelik) - Lúczó, Gábor, Locskai, Siklován. Benczik (Pécsi), Gonda (Gyuris), Cseh, Megyei II. o. Lakita, Horváth, Varga. Edző: Magyar Tibor és Molnár László. Zsombó: Keresztúri ­Farkas, Paulik, Aradi, Kránicz, Pesti, Gaál, Kiss (Katona), Bacsó, Vasas, Rudovics. Jók: az egész hazai csapat. Góllövők: Lúczó, Benczik, Cseh, Gonda. Mindkét félidőben a hazai csapat birtokolta többet a labdát, és több helyzetet is dolgozott ki, de gólt csak az első félidő végén tudott lőni. A második félidőben a vendé­geknek meg kellett hajolni a nagyobb tudás előtt, és még három gólt rúgott a hazai csapat. A vendégek becsü­letesen küzdöttek az utolsó percig. Ifjúságiak: Csanádpalota-Nagylak­Zsombó 3-2. Csanytelek-JATE 5-1 (2-1) Csanytelek, 300 néző. Csanytelek: Berkes ­Mészáros, Pető, Sebők, Szabó F., Muskó. Vikor, Maszlag, Somodi (Szabó J.), Fazekas (Mrljaak), Kovács (Gémes). Edző: Dósa-Rácz Pál. JATE: Bíró - Gálik, Gardi, Csigér, Sirkó, Vas, Kiss, Varga, Imre, Őszi. Edző: Baranyai. Jók: Sebők, Vikor, Mé­száros, ill. Varga. Hűszperces játék után az egyik csapat sem tudott igazi helyzetet teremteni. A nagy melegben igen sok hibával játszott mindkét csapat. A 40. percben Vikor szögletrú­gásából Fazekas kotorta a hálóba a labdát, 1-0. Egy perccel később védelmi hiba miatt egyenlített a vendég csapat., l-l. A félidő utolsó percében Vikor kitörésével ismét vezetést szerzett a hazai csapat, 2-1. A második félidő 48. percében Fazekas növelte a hazaiak előnyét, 3-1. Fazekas nagy dobásából Muskó csúsz­tatott fejesével 4-l-re vezetett a Csanytelek. A 60. percben Maszlag 1 l-esből állította be az 5-1 -es végeredményt. A végig sportszerű mérkőzésen megérdemelten győzött a hazai csapat. Ifjúságiak: Csanvtelek-JA TE 3-0 Tömörkény-Tanárképző 0-2(0-0) Tömörkény, 200 néző. Vezette: Farkas. Tömörkény: Soós - Kiri, Apró, Nánási, Gémes, Kádár Papp Z., Laczkó A., Laczkó F., Papp L„ Rácz Cs. Tanárképző: Steigerwald ­Cs. Nagy, Berta. Bucsy, Búzás, Kedves, Lakatos, Belegrai, Adorján, Tóth (Földesi). Holl. Góllövő: Holl, Adorján. A Tömörkény végig tá­madta az egész mérkőzést, de gólhelyzetei csak pontrűgásból adódtak. Ugyanakkor a Tanár­képző kontrái szinte mindig gólhelyzetre végződtek. Jók: Soós, Apró. Rácz Cs., illetve az egész Tanárképző. Ifjúságiak: Tömörkénv-Szeged SC ifi 0-4 Ferencszállás-Nagymá­gocs 7-1 (5-0) Ferencszállás, 150 néző. Vezette: Haim. Ferencszállás: Csapó ­Bíró, Csiszár, Vörös, Bottyán, Pipicz (Takács), Szilágyi, Kovács, Nagy Gy. (Nagy N.), Juhász, Czérna. Edző: Varga András. Nagymágocs: Szilágyi ­Sebestyén, Párkány, Móricz, Kovács, Szlopóczki, Bárányi, Pintér, Györgyi (Szabó T.), Paczuk, Piti. Edző: Nagy Lajos. Az eredmény önmagáért beszél, a két csapat nem volt egy súlycsoportban. Gólszerző: Kovács 4. Szilágyi 2, Nagy Gy., ill. Györgyi. Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. Kiszombor-Szatymaz 3-1 (0-1) Kiszombor, 100 néző. Vezette: Juszuff. Kiszombor: Gulyás - Kiss (Dékány), Uracs, Ártim (Kocz­kás), Tóth, Botlik, Varga, Juhász, Kasza, Katkó, Fan­csali. Edző: Háklik János. Szatymaz: Fehér - Németh, Zsemberi J., Kocsis, Szanka, Toldi, Ocskó, Zsemberi S., Mészáros, Tóth, Polos. Edző: Zsemberi József. 26. p.: Ocskó kapott jó labdát a kaputól 20 m-re és egy igazítás után a bal sarokba emelt, 0-1. 50. p.: Varga a 16-oson belül kapta a labdát és egy csel után 14 m-ről a jobb alsó sarokba vágta a bőrt, l-l. 79. p.: Varga keresztbe ívelt a 16-oson, Kasza a bal oldalon lövésre tette a labdát Kat­kónak, akinek 16 m-es patto­gós lövése megakadt a bal felső sarokban, 2-1. 81. p.: Fehér kiejtett egy beadást és Katkó közelről a hálóba kotorta a labdát, 3-1. A mérkőzés képe alapján a hazaiak nagyobb különbséggel is győzhettek volna. Jók: Varga, Katkó, Botlik, Gulyás, ill. Ocskó, Németh. Ifjúságiak: Kiszombor-Szatymaz l-l A bajnokság állása: 1. Apátfalva 27 29 4 3 66-25 44 2. Csanádpal.­Nagylak 27 17 7 3 57-23 41 3. Csanytelek 27 16 6 5 71-32 38 4. Szentes 27 14 9 4 59-33 37 5. UTC 26 11 11 4 43-23 33 A. Kiszombor 27 12 7 8 40-32 31 7. Földeák 26 11 4 9 42-40 28 8. Ferencszállás 27 9 9 9 53-49 27 9. Tanárképző 27 9 7 11 35-48 25 III. Szegvár 27 7 g 12 42-52 22 11. /somlai 27 8 4 15 37-57 211 12. Tömörkény 27 6 8 13 38-59 29 13. JATK 27 6 7 14 37-56 19 14. Nagymágnes 27 7 3 17 50-77 17 15. NOVO-TEL 27 6 4 17 28-56 16 16. Szatymaz 27 5 2 29 27-68 12