Délmagyarország, 1993. április (83. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-19 / 90. szám

Újabb röplabdagyőzalem Az április-májusi Európa-bajnoki selejtezőkre ké­szülő magyar férfi röplabda-válogatott vasárnap is­mét pályára lépett Nyíregyházán és újra 3:2 arányban győzött az ukrán válogatott ellen. Magyarország-Ukrajna 3:2 (-12,11, -7,11,11). SPORTilA A DE LM AGYARORSZAG KFT. MELLEKLETE Az első elődöntő-mérkőzés után: Lépéselőnyben a Hcrz-FTC Bizakodó edzők A férőhelyek nagy része már egy órával a mérkőzés kezdete előtt foglalt volt szom­baton este a népligeti FTC­csarnokban. Zömmel fiatalok és - talán mondani sem kellene - férfiak népesítették be az igen szűkre szabott lelátót. Érthető, hiszen egyfelől izgal­mas mérkőzésre volt kilátás, másfelől bőven voltak „látnivalók"... (A játék megkezdése előtt kíváncsian hallgattam Farkas edzőt, aki „kibeszélte" taktiká­jukat. Elmondta: a lányokat felmentette a győzelem min­denáron való kivívásának fele­lőssége alól, ha egy szép dön­tetlen után a hétmétresekben jobbak lesznek. Azzal ugyanis 1-0 lenne a két nyert mér­kőzésig tartó elődöntőben a Szeged javára, és ugye a má­sodik összecsapásra otthon kerül sor...) Nos, a tét nagyságának megfelelően nagy iramban indult a mérkőzés, ám három percet várni kellett ahhoz, hogy gólt láthassanak a zsúfolt lelátón helyet foglalók. Virin­csik gólját követően a roppant agresszíven védekező és jól kombináló hazaiak 0-1-ről csakhamar fordítottak. A 9. percben 5-1-re, a 17. percben pedig már 8-3-ra vezettek. A mérkőzés eredményének ilye­tén alakulásában - majd a to­vábbiakban is - jelentős sze­repet játszott Kökény és Tóth B. eredményessége. A szege­Virincsik csapata legjobbja volt, öt gólt dobott, de most ez kevés volt az üdvösséghez... (Fotó: Gyenes Kálmán) R Kézilabda NBI. diek hiába igyekeztek szoros védőfalat húzni kapujuk előte­rében, a két „bombázó" ebben az időszakban kitűnően átlőtte azt. A hazaiak meggyőző fö­lénnyel zárták az első félidőt, igaz, közben jó néhány sárga lapot összegyűjtöttek, mint­hogy keménységük gyakorta túllépett a megengedett ha­táron. Szünet után a Szeged nagy­szerűen átszervezte védeke­zését, igyekezett váltott ember­fogással semlegesíteni a kitű­nően játszó Kökényt. Ez a taktika jó darabig bevált, hisz csaknem tíz percre volt szük­sége a Fradinak ahhoz, hogy gólt érjen el. Sőt, 11 perc játék után is csak kettővel tudta növelni góljainak számát (16-8). Innen azonban az ak­kor már gyorsabb és türelme­sebb, a labdát helyzetig járató ferencvárosiak elhúztak, szinte félpercenként teremtettek gól­veszélyt ellenfelük kapuja előtt. A látottak bizonyára csak a vendéglátók háza táján okozott maradéktalanul örömet. A vi­szonylag sima, fölényesnek mondható hazai győzelem el­lenére azonban érdekesnek Ígérkezik a folytatás, ugyanis a hét közepén Szegeden sorra kerülő második elődöntő-mér­kőzés előtt mindkét edző biza­kodóan szólt csapata esélyei­ről. Németh András: - Úgy gondolom, hogy ezzel a győzel­münkkel mi leszünk a döntő egyik résztvevője. Ezt már Sze­geden kiharcoljuk. Legalábbis bízom benne, hogy nem lesz szükség harmadik mérkőzésre. Farkas József: - Gratulá­lok az FTC-nek. Most megér­demelten győzött, de nem adjuk föl. A második mérkőzést meg kell nyernünk, hogy aztán a harmadikon is jobbak lehes­sünk. Bízom benne, hogy szur­kolóink segítségével mi leszünk döntősök. A mérkőzés jegyzőkönyve: Herz-FTC-Szegedi ESK 25-16 (14-8). Női mérkőzés. Elődöntő. Népliget, FTC-csar­nok, 300 néző. Vezette: Brecs­ka, dr. Kiss I. Herz-FTC: FIEDLER A. ­Szarka 2, Pádár 3, Fiedler E. 3, KÖKÉNY 8(1), Kokainé 1, TÓTH B. 5. Csere: Vavrik (ka­pus), Krammer, Kovács V., Kertész 3 (2), Kulcsár. Edző: Németh András. Szegedi ESK: Szamozva­nova - Gyimesiné 2, VIRIN­CSIK 5 (3), Gát 1, Kocsis 1, Gajdácsi, Utasi 3. Csere: Bá­nyainé, Bödör (kapusok), Asz­talos 2, Jagicza 2(1). Edző: Farkas József. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4. UGHY TIBOR Nemzetközi barátságos férfi kézilabda-mérkőzés fi Pick Szeged legyőzte a KEK-negyeddöntőst A találkozó előtt majdnem úgy festett, hogy a görög edző­nek is be kell állnia csapatába, ugyanis a szegedi edzőtábo­rozás alatt a KEK negyeddön­tőre készülő Filippos Verias több játékosa kidőlt a sorból. Ezért csak egyetlen tartalék ült az ellenfél kispadján. A Pick Szegednél viszont mindenki a fedélzeten volt, hiszen hosszan tartó fejsérülését Osztojics is kiheverte. A görögök az elején nagyon bekezdtek, két szép góllal sze­reztek vezetést. De Oszlánczi és Bartók találata gyorsan lelo­hasztotta a vendégek túlzott lelkesedését. Ennek ellenére, azonban csak 10 perc eltelte után jutott előnyhöz a Tisza­parti gárda, amiben óriási sze­repe volt Fekete kapusnak, aki háromszor is kitűnő ütemben lépett ki kapujából és hárított már-már gólnak látszó lövést. Ezután felváltva estek a ta­lálatok, s 5-5-ös állásnál em­berelőnyből gólt kapott a Sze­ged, de mielőtt még kiegészült volna a görög együttes, meg­Több kell... A szegedi együttes könnyedén nyerte a mérkőzést a KEK­negyeddöntős ellen, azonban a szerdai kupavisszavágó előtt a mutatott játék alapján túl biztosra nem mehet a Pick Sze­ged gárdája. Ezen a találkozón is rengeteg olyan hibát elkö­vetett a Kővári-legénység, amit a kupadöntőbe készülő győ­riek kegyetlenül kihasználnak majd. Kővári Árpád vezetőedző szerint a pénteki hét és a szom­bati tizenegygólos győzelem után a fiúk kicsit leengedtek fejben, s ennek tudható be az a sok hiba, amivel játszottak. Lehet, hogy ez nem olyan nagy baj egy barátságos mér­kőzésen, azonban ettől a perctől kezdve csak egy valamira koncentrálhatnak a játékosok, mégpedig a szerdai meccsre, amely bizony nem lesz könnyű, ugyanis ötgólos hátrányt kell ledolgozniuk. Ehhez viszont többet kell nyújtaniuk szerdán este! született a hatodik szegedi talá­lat is. A 23. percben először szerzett két gólos vezetést a Pick Szeged, miután Fekete a felső sarokba tartó labdát láb­bal kotorta ki. Ezt követően Oszlánczi egyéni akciójának tapsolhatott a közönség, amit a jobbszélső góllal fejezett be. A második félidőben sem változtatott védekező taktiká­ján a görög Verias, két zava­róval próbálták elejét venni a hazai támadásoknak, azonban nem sok sikerrel, hiszen ebben az időszakban gyorsan és pon­tosan is játszott a Pick Szeged, aminek eredményeként öt gólra nőtt az előnyük, 14-9. Aztán lehetőség nyílt a gö­rögök felzárkózására, ugyanis Csavart szabálytalankodásért, Borsodit pedig szövegelésért kiállították a játékvezetők. Do­bos József azonban hetest há­rított, majd a támadásból uno­katestvére Dobos László gólt lőtt. A görögök tehát nem éltek a lehetőséggel, sőt a 47. percben már 17-11 volt a Pick Szeged javára. Mindeki el­könyvelte a nagy különbségű győzelmet, amikor négy perc alatt négy gólt lőtt a Verias, míg a szegediek erejéből csak egyre futotta. Ez a fellángolás, azonban a Pick Szeged győ­zelmét az utolsó öt percben nem veszélyeztette. Pick Szeged-AC Filippos Verias (görög) 22-18 (10-8) Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Papp, Kii­ment. Pick Szeged: FEKETE ­OSZLÁNCZI 5, Csavar 3, Me­zei 2, Borsodi 3, Bartók 1, Avar 4 (2). Csere: Dobos J., Nagy Z. (kapusok), Sándor 3, Dobos L. 1, Ördögh, Osztojics. Edző: Kővári Árpád. Verias: Karatzulas - Bekas 2, Kugias 1, TRIA DA FILIDIS 4 (2), Pavlidis 3, Sztojkovics 3, Sarafis 2. Csere: TUTSIS 3. Edző: Nikos Mantsos. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. CS. GÁT LÁSZLÓ fl Fradi elvérzett Győrött... A labdarúgó NB I. tegnapi fordulójának kétségtelen legnagyobb szenzációja, hogy a bajnokaspiráns Ferenc­város simán kikapott Győrött a kiesés ellen küzdő Rába ETO-tól. De nem sikerült a győzelem a másik bajnokas­piránsnak, a Kispest-Honvédnak sem, aki csupán dön­tetlenre mérkőzött Pécsett. A harmadik bajnokesélyes, a Vác FC hozta megszokott formáját s ha nagy küzdelem után is, de győzni tudott a Fáy utcában a Vasas ellen. Vasas-Smirnoff-Vác FC­Samsung 0-1 (0-1) Fáy u„ 5000 néző. Vezette: Vad. Gólszerző: Bánfi (32. p.) Vasas-Smirnoff: Babócsy ­Juhár - Nahóczky, Pecha ­Nagy (Gubucz 58.), Sirinbe­kov, Galaschek, Mészöly ­Zvara, Lendvai (Claude 58.), Kecskés. Vác FC-Samsung: Koszta - Puglits (Zsinka 77.), Nagy, Hahn, Aranyos - Horváth, Sal­lai, Szalay, Bánfi - Romanek (Nyilas - a szünetben), Szedla­csek. Diósgyőri FC-Csepel­Kordax 1-0 (1-0) Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Tóth V. Gólszerző: Máriási (29. p.) Tyukodi (88.). Diósgyőr: Dohot - Bém, Leskó, Dancs, Szabó Zs. - Far­kas (Kiser 74.), Tóth M„ Má­riási, Szvisztun - Adzsojev, Subin (Vitelki 89.).* Csepel-Kordax: Szieben ­Nagy, Váczi, Ács, Mikler ­Tyukodi, Somogyi, Bognár, Szabó A. (Tompos 46.) ­Süveges (Jakab 66.), Stefanov. BVSC-Dreher-Nyíregyházi FCO-O Szőnyi ut, 1000 néző. Ve­zette: Kurmai. BVSC-Dreher: Lippai ­Króner, Kósa, Garaba, Iscsak ­Csepregi, Bognár, Farkas ­Cseh, Borgulya, Mundi (Ca­patina 73.). Nyíregyháza: Bíró - Mol­nár, Drobni, Kertész - Barna, Erdei, Kovács, Papp - Tóth, Burchel (Csehi T. 59.), Csehi Z. (Nagy 67.). Siófok-Újpesti TE 2-1 (0-1) Siófok, 3000 néző. Vezette: Nagy L. Gólszerzők: Barna (50. p.), Keszeg (87.), illetve Bérczy (5.). Siófok: Bíró - Bimbó, Zare (Kovács I. 53.), Olajos, Keszeg - Király, Barna, Jenei, Meksz - Kovács J., Kámán (Pervusin 77.). UTE: Bodnár - Tomka, Aczél, Bérczy - Szlezák, Mol­nár, Kecskés, Miovecz - Lo­vász, Cantona (Véber 85.), He­tesi (Tiefenbach 65.). Rába ETO FC-Ferencváros 4-2(2-0) Győr, 15 000 néző. Vezette: Márton. Gólszerzők: Pena (32., 55. - 1 l-esből, 64. p.), Mikóczi (42.), illetve Balogh (65.), Wu­kovics (72.). Rába ETO FC: Végh ­Csikós, Bordás, B. Szabó, Vi­rág - Csertői, Ivanics (Makkos 68. p.), Miriuta (Radics 84.), Mikóczi - Pena, Klausz Ferencváros: Horváth - Si­mon, Telek, Szűcs - Páling, Lipcsei, Fodor (Balogh 55. p.), Kuznyecov (Szenes 35.), Sze­keres - Balogh, Wukovics. Veszprém LC-Békéscsabai EFC 0-2 (0-1) Veszprém, 4000 néz. Vezette: Vavika. Gólszerzők: Vancea (29. p.), Kulcsár (51.). Veszprém LC: Andorka ­Bognár. Reichard, Csík, Perger - Csornai, Kiss (Gersics 53. p.), Kelemen - Rugovics, Ga­zsó, Lehota (Horváth 53.). Békéscsabai EFC: Horváth - Mracskó, Usmajev, Szenti, Fabulya - Szarvas (Árgyelán 73. p.), Vancea, Csató, Kasik (lonut 82.) - Fodor, Kulcsár. Labdarúgó - NBI. MTK-Videoton-Waltham 2-1(2-1) Hungária krt., 3000 néző. Vezette: Vágner. Gólszerzők: Zsivótzky (10.), Vancsa (38.), illetve Va­dász (1 l-esből 24.). MTK: Zsiborás - Turbék, Híres, Keresztúri - Talapa (Komódi 72.), Sztanó, Vancsa, Horváth Cs. - Zsivótzky, Há­mori (Cservenkai 64.), Balog T. Videoton-Waltham: Mit­ring - Salacz (Bekő 72.), Né­meth, László, Vadász - Lő­rincz, Dubecz, Muzsnay, Czéh - Takács, Horváth F. (Pálfi - a szünetben). A bajnokság állása: 1. VácFC-Sam. 22 15 2. Kispest-HFc 22 14 3. FTC 21 14 4. Videoton-W. 22 12 5. MTK 22 9 6. Békéscsaba 21 7 7. Csepel-Kordax 22 8 8. PMSC-Fordan 22 8 9. Vasas-Smirnoff 22 10. Diósgyőri FC 22 11. Rába ETO FC 22 12. BVSC-Dreher 22 13. Siófok 14. Veszprém LC 15. UTE 16. Nyíregyh. FC 3 4 37-18 33 4 4 35-20 32 2 5 32-17 30 3 7 32-24 27 6 7 34-25 24 9 5 28-23 23 5 9 22-24 21 4 10 26-27 20 8 8 23-24 20 6 9 20-28 20 7 9 24-29 19 6 10 18-25 18 5 11 22-30 17 6 11 21-37 16 9 10 20-30 15 910 12-25 45