Délmagyarország, 1992. október (82. évfolyam, 231-256. szám)

1992-10-26 / 251. szám

2 III'! SPORTJA 1992. október 26. A labdarúgó NB III. 11. for­dulójában az utóbbi időben igen­csak gyengélkedő SZVSE óriási meglepetésre Vásárhelyről hozta el a két pontot. A Dózsa nagy csatában verte a Gyulát, míg a Dorozsma hazai pályán, a Makó pedig idegenben „elégedett meg" a döntetlennel. Kiskundorozsma-Gvomaend­rőd l-l (0-1). Dorozsma, 400 néző. Vezette: Ignácz. Kiskundorozsma: Virágh ­Gábor, Kothcncz, Farkas, Gárdián - Cziráki. Szabó T. (Nagy). Róka (Kalona), Szabó Zs. - Miliálffy Zs.. Tóth. Edző: Kozma Zoltán. Gyomaendrőd: Szakács - Ké­ki, Plástyik. Somogyi, Janis (Buk­va) - Gonda, Gubucz (Mázán), Bress (Pataki), Dcmjén - Du­rucskó, Tóth. Edző: Koltai Lajos. 43. perc: Egy legurttott szabad­rúgást Gonda 21 méterről a bal alsó sarokba csavart, 0-1. 54. p: Gábor ívelt be jobbról szabadrúgást, a gyomaendrődi vé­dők röviden mentettek, a jól he­lyezkedő Tóth pedig egy igazítás után a kapufát találat telibe. 72. p: Az egy perce becserélt Katona megkerülte az elcsúszó Plástyikot, és a kapust is „bekom­ponálva" 14 méterről a hálóba lőtt, l-l. 90. p: Katona húzott el a jobb oldalon, az alapvonalról középre emelt, a visszavetődő Szakács pe­dig a felső léc alsó lapjára bokszol­ta a labdát. A gólvonal „környé­kén" táncoló bőrt a vendégek „ta­lálták meg" előbb... Jó kis meccs volt! - szivem sze­rint mindössze ennyit mondanék azoknak a helyi focibarátoknak, akik vasárnap délután nem vállal­ták a másfél órás didergést, ám mégis kíváncsiak a „lényegre". A dorozsmai játékosok az első perc­től kezdve lelkesen futballoztak, látszott rajtuk, hogy a maguk mód­ján szeretnék „alátámasztani" az SZVSE stadionjában kiharcolt 2-0-ás diadalt. A gyomacndrődick - különösen az első félidőben - is sokat tettek azért, hogy izgalmas és érdekes legyen a játék: Durucskó vezérletével több veszélyes táma­dást is vezettek. 0-1 után Kozma Zoltán „égi sugallatra" cserélt, és Katona pályára lépését követően a hazaiak akár a győzelmet is meg­szerezhették volna... SZVSE-bravúr Vásárhelyen A Dózsa „rugólábú" csatára, Miklós két védő közül fejelt a kapuba. (Fotó: Gyenes Kálmán) Jók: Farkas, Róka, Katona, ill. Szakács, Durucskó. Szegedi Dózsa-Gyulai FC 1-0 (0-0). Szeged, Hunyadi lér, 500 néző. Vezette: Farkas. Szegedi Dózsa: Szulyovszky ­Nagy. Bóka, Horváth - Rácz, Gréczi, Mahler (Bugyinszky), Vándor, Telek - Várszegi R., Mik­lós (Várszegi N.). Edző: Lóczi István Gyulai FC: Szabó - Boruzs, Resetár, Burai. Pápa - Tamási, Kiss (Bagyinka), Mező (Bíró), Steigerwald - Roxin (Mag), Oláh. Edző: Cserháti István. 45. perc: Bóka egy 17 méteres szabadrúgásból a felső lécet „cak­kozta ki." 55. perc: Kapu előtti kavaro­dást követően most a gyulaiaknak sikerült a kapufát „megtalálni." 68. perc: Vándor kitűnő cselek­kel játszotta magát tisztára a 16­oson belül, majd lövés helyett az ötös bal oldali sarkán álló Miklós felé emelt, akinek fejesét a gólvo­nalon hárította Szabó. 70. perc: A 16-os bal oldaláról Telek által elvégzeit szabadrúgást Miklós „felhőből" fejelte a kereszt­léc alá 1-0. 80. perc: Vándor 17 méterről leadott, iszonyatos erejű szabadrú­gását a gyulai kapus Bóka elé tor­názta, aki 4 méterről a jobb oldali kapufát találta telibe. Labdarúgó - NB III. A beharangozóban beígért in­dexeléssel párosuló előzési manő­ver tehát megtörtént. Ha egy kicsit nehezebben is. ha egy kicsit a szur­kolók idegeit borzolva, de a gyulai­ak mégis a Dózsa mögé kerültek a tabellán. Pedig csupán a játékot alapul véve nem lehet ok a panasz­ra. Ezek a gyors lábú szegedi srá­cok ebben a szürke labdarúgó-vi­lágban a játékos, szemre is tetsze­tős focit produkálják, csak hát azok a fránya gólok... Mert hiába dol­gozzák ki szebbnél szebb helyzetei­ket. ha azok végül kimaradoznak. így volt ez a mérkőzés első félidejében is, de leginkább a má­sodikban. Még szerencse, hogy volt egy Miklós, aki ugyan az első já­tékrészben el-eltünt, de azt követő­en ellenállhatatlan volt, és végül nemes bosszút állt a gyulai védő­kön az őt ért sérelmeken. Hogy vé­gül maga a győzelem mennyire „sima" volt, kellően érzékelteti a gyulai csapat mesterének mérkőzés után adott rövid nyilatkozata, mely szerint ezen a napon a jobbik csa­pat győzött... Jók: Vándor, Várszegi R.. Mik­lós, Gréczi, ill. Szabó, Resetár, Bu­rai. Kiállítva: Pápa a 75. percben. Ifjúságiak: Szegedi Dó­Zsa-Gyulai SE 1-5. Kecskeméti TE-Makó 2-2 (1-0). Kecskemét, 600 néző. Vezette: Kokavecz. Otthon botlott a Mórahalom A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság legutóbbi játéknapján a Mórahalom hazai pályán kapott ki a Mindszenttől, míg a Szőreg ismét nyerni tudott. A Fábiánsebestyén újabb vereségével nehéz helyzetbe került... Íillés-Kistelek l-l (1-0). Üllés, 300 néző. Vezette: Tóth II. Sándor. Üllés: Szabó - Aradi. Farkas, Sziládi, Kakuszi, Dobi, Veres, Szi­lágyi (Kálmán), Peták, Gyuris, Eve­tovich (Csikós). Edző: Szőke József. Kistelek: Gál - Böröcz, Buknicz (Czifra), Horváth Zs„ Horváth A., Sejben, Gombos (Horváth T.), Vígh T., Koncz, Vígh Z. (Zsótér). Tóth I. Edző: dr. Bitó Tibor. 25. perc: Gyuris kicselezte a ven­dégvédőket és 17 méterről laposan a rövid sarokba gurított, 1-0. 48. perc: Farkas kitűnően indítot­ta Petákot, aki 20 méterről kapura ívelt, lövését a kapus a büntetőte­rületen kívül kézzel ütötte a mezőny­be, a játékvezető azonban továbbot intett. 70. perc: A bal oldalon Tóth I. feldobta magát. Igy a vendégek vé­gezhettek el szabadrúgást. A beíve­lést követően a kapu előterében Ka­kuszit ellökték, (gy a labda Horvát­hoz kerülhetett, aki kapura fejelte a játékszert. A játékvezető, miután a gólvonalon túl került a labda, kö­zépre mutatott a nyilvánvaló sza­bálytalanság ellenére, l-l. 78 perc: A kitörő Kálmánt fel­vágták a 16-oson belül, de a játékve­zető sípja ismét néma maradt. A végig durván, olykor kímélet­lenül játszó Kisteleknek nagy sze­rencséje volt, bizonyítja ezt az üllési csapat több szakadt szerelése és sé­rült játékosa... Jók: Farkas. Dobi, ill. Gál, Vígh r.. Horváth Zs. Iljiiságiak: Üllés-Kistelek 2-3. Szentesi FC-Bordány 4-0 (1-0). Szentes, 200 néző. Vezette: Bá­nóc/ki. Szentes: Vadász - Bagi, Halár, Buhqri, Hevesi. Gulyás, Jcrnei (Sza­bd \ ). Katona. Csányi, Vcrók (Szentpéteri). Juhász (Széli). Edző: Bulla Lajos. Bordány: Kálmán - Szabó, Far­kas I.. l urkás II. (Nagy J.), Péter, Fo­nás. I lajdú, Kispál, Gallyas, Vadászi, fótit Szeles. Fdzü: Tóth János. 22. pere: Az első valamirevaló hazai támadás góllal végződött: Ju­liász labdáját Vcrók kapásból lőtte Kálmán kapujába. I 0. 17. perc: Verők a védők közül kilépett és a téhetetlcn kapus mellett a hálóba gurított. 2-0. 49. perc: Szép kényszerítőzés után Bubori volt a „végrehajtó", 3-0. 80. perc: A két perccel előbb be­állt csereemberek akciója révén Szentpéteri közelről talált a kapuba, 4-0. Teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak, a helyzetek alapján a kü­lönbség még nagyobb is lehetett vol­na. Kiállítva: Péter (Bordány), bes­zédért. Jók: Vadász, Határ, Juhász, Vé­tók, ill. Farkas I., Kispál. Ifjúságiak: Szentesi FC-Bordány 2-0. Tápé-Sándorfalva l-l (1-0). Tápé, 250 néző.Vezette: Kuba­tovics. Tápé: Benczúr - Mátyás, Bazsó, Dancsó, Heidrich, Dávid, Kószó, Hódi, Farkas (Zsikó), Suhai. Sándor (Juhász). Edző: Molnár János. • Sándorfalva: B. Szabó - Pataki, Mészáros, Dékány, Nagy, Tóth, Vi­rág (Huszka), Molnár, Sebestyén, Széli, Grezsa. Edző: Hegedűs Andr­ás. 32. perc: Mátyás jobb oldali be­adását Kószó 5 méterről a jobb alsó sarokba fejelte, 1-0. 65. perc: Tóth 7 méterről a jobb felső sarokba lőtt, l-l. Jók: A hazai csapatból senki. ill. Molnár, Sebestyén,'Grezsa. Ifjúságiak: Tápé-Sándorfalva 4-2. Móravárosi Kinizsi-Tisza-Új SK 0-0. Horgosi út, 300 néző. Vezette: Farkas. Móraváros: Horváth - Szécsi, Szilágyi, Török, Molnár, Bajusz (Kurucsai), Bába, Hrubán, Deák G., Tóth C.„ Király. Edző: Tóth Lajos. Tisza-Új: Varga Zs. - Kürtösi, Tóth M„ Kőhalmi, Kéri, Bódi, Pus­kás, Molnár. Jáksó, Cserép. Nagy (Varga L.). Edző: Kőhalmi István. Az eredmény igazságosnak mondható, mindkét csapatnál a vé­delmek jeleskedtek, a tehetetlen csa­tárokkal szemben jól helytálltak. A hazaiak a 84. percben a jogosan megítélt büntetőt kihagyták (Varga Zs. szép vetődéssel hárított!). Jók: Szécsi, Szilágyi, Bába. Hru­bán. ill. Varga Zs.. Tóth M„ Molnár, Cserép. Ifjúságiak: Móraváros-Tisza-Új 6*1 (2-1). Csongrád-Ruzsa 3-0(1-0). Csongrád. 300 néző. Vezete: Bo­dó. Csongrád: Palatinusz - Kiss, Kálmán, Keller, Oláh, Kosánszki, Kolonyi, Kiri, Varga (Karai), Mus­kó. Kádas. Edző: Széli József. Rúzsa: Merlei - Farkas, Hegyesi, Szrenka, Völgyi, Tárkány, Arany (Ábrahám), Varga, Miklós, Bajorics, Kazi (Majoros). Edző: Hegyesi László. 30. perc: Több kimaradt csongrá­di helyzet után Kádas beadását Var­ga a vetődő kapus mellett lőtte a hálóba, 1-0. 50. p: Kolonyi 20 méteres lövése a jobb felső sarokban kötött ki, 2-0. 75. p: Egy szép Kolonyi-cselso­rozat után Kádas lőtte a mérkőzés harmadik gólját, 0-3. Jók: Kolonyi, Varga, Kiri, Ko­sánszki, ill. Varga, Szrenka, Merlei. Az ifjúsági mérkőzés a vendég­csapat autóbuszának meghibásodása miatt elmaradt. Mórahalom-Mindszent 0-2 (0-0). Mórahalom, 200 nézó. Vezette: Knerczel. Mórahalom: Farkas - Tandari, Hargitai, Császár, Savanya, Bóka, Kószó (Csányi), Móricz, Markó, He­vesi (Borbás), Fődi. Edző: Gerecz Péter. Mindszent. Őze - Dóda, Tóth, Molnár, Elekes, Bullás, Mucsi, Gá­bor, Bánfi, Bakó (Sátor), Szécsi. Edző: Kérdő Sándor. 30. perc: Markó kapásból lapo­san lőtt kapura, de a labda a gólvonal előtt a sárban ragadt meg. 64. perc: A hazai védők bizony­talankodtak a 16-osnál, Mucsi sze­rezte meg a labdát és a hálóba he­lyezett, 0-1. 66. perc: Savanya és Bullás ka­kaskodását a játékvezető (kétszer felmutatott) piros lappal jutalmazta. 72. perc: Villámgyors mindszenti támadás végén Sátor Farkas mellett a kapuba helyezett, 0-2. A sáros, mélytalajú pályán az el­ső félidőben a hazaiak nem tudták kihasználni helyzeteiket, mlg a ven­dégek a játék második felében, a hazai védelem megingásaiból két gólt szerezlek. A kemény belemené­sekkel tarkított mérkőzésen Hevesit és Kószót súlyos sérüléssel kórházba kellett szállítani, s ez rányomta bé­lyegét lelkileg a csapattársak teljes­ítményére... Jók: senki, ill.mindenki. Ifjúságiak: Márahalom-Mind­szent 0-3. Mártély-Fábiánsebestyén 4-2 (2-0). Mártély, 150 néző. Vezette: Kö­böl . Mártély: Simon - Kérdő, Horto­bágyi, Erdei, Prágai, Gémes, Bar­tucz. Túri, Antal, Herczegh, Szalai. Edző: Antal Ferenc. Fábiánsebestyén: Ivanics - Har­Labdarúgó ~ Megyei I. o. A bajnokság állása: 1. Szőreg 11 8 1 2 24-11 17 2. Móraváros 11 7 3 1 20-8 17 3. Csongrád 11 7 1 3 24-11 15 4. Mórahal. II 7 1 3 24-13 15 5. Mindszent 11 6 2 3 19-8 14 6. Tápé II 5 2 4 24-16 12 7. Tisza-Új 11 4 4 3 15-11 12 8. Zákánysz. 11 5 2 4 13-14 12 9. Szentes II 3 5 3 22-20 U 10. Bordány II 4 2 5 17-18 III 11. Kistelek II 4 2 5 15-22 10 12. Rúzsa II 2 5 4 12-17 9 13. Mártély II 2 3 6 15-24 7 14. Üllés II 3 1 7 9-25 7 15. Sándorf. II 2 2 7 10-20 6 16. Fábiánseh. 11 1 10 9-35 1 KTE: Fekete R. - Endre, Bo­ronkai, Pataki, Bálint, Kovács (Forgó), Újfalusi, Virágh (Farkas T.), (Lisku), Lázár, Fórizs, Fütyü. Edző: Ádám István. Makó: Ménesi - Varga, Vágó, Leindler (Anda), Csík, Urbán, Márki, Bárány, Frank (Szabó N.), Ludányi (Bódi), Karsai. Edző: Ko­lozsvári János. 23. perc: Fütyü középen pró­bált kitörni, elesett, amiért a játék­vezető szabadrúgást ítélt. Újfalusi 20 méterről lőtte a labdát, amelyet Ménesi elért, de kezéről a kapuba perdült, 1-0. 51. perc: Kezezés miatt 20 mé­tereshez szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Az erős lövés kipattant és Frank közelről a hálóba továbbí­totta a labdát, l-l. 72. perc: Márki átadását a fel­futó Csík kapta és a megtorpanó kapus mellett a bal felső sarokba bombázott, 1-2. 91. perc: Egy hosszan előre ívelt labdát Fórizs csípett el, Fütyü elé tálalt, aki 1 i méterről a jobb felső sarokba lőtt, 2-2. Kezdésre már nem volt idő... Az első félidőben a KTE kezde­ményezett többet, meg is szerezte a vezetést, de szünet után a kontratá­madásokra építő Makó már sokkal veszélyesebb akciókat vezetett. Fe­kete kapus kétszer is bravúrral há­rított és a hazaiak végül is csak óri­ási szerencsével tudták otthon tar­tani az egyik pontot. Jók: Fekete, Újfalusi, Fütyü, ill. Vágó, Bárány. Frank. Vásárhelyi LC-Szegedi VSE 0-2 (0-1). Vásárhely, 1000 néző, vezette: Varsányi. HLC: Kopschitz - Tóth, Hur­guly, Lévai, Kiss Cs., Kemenes, Talmácsi, Szécsényi, Botlik, Maczkó, Kéri (Buchholcz). Edző: Protity Sándor. SZVSE: Demeter - Paksi, Kun, Csányi (Popovics), Takács, Kraj­czár (Pikó), dr. Tóth, Szabó, Si­mon. Nagy, Illyés (Puskás). Edző: dr. Tóth János. 12. perc: Illyés jobb oldali bea- ' dására dr. Tóth emelkedett a leg­magasabbra és élesen fejelt a vá­sárhelyi kapuba, 0-1. 23. perc: Talmácsi óriási hely­zetben tíz méterről kapu fölé lőtt. 24. perc: Simon nyolcméteres lövését Kopschitz nagy bravúrral hárította. 39. perc: Kemenes nagy lövé­sét Paksi fejelte szögletre az üresen maradt kapu előteréből. 44. perc: Kiss Cs. beadását Maczkó ígéretes helyzetben a bal kapufa mellé fejelte. 56. perc: Illyés 22 méteres lö­vése a kapufáról visszapattant, dr. Tóth fejelhetett kapura, de a labda elkerülte a jobb sarkot. 58. perc: Takács került jó hely­zetbe, a vásárhelyi kapus azonban ismét bravúrral hárított. 61. perc: Illyés szerzett labdát a félpályánál, kapura húzott, Hur­guly azonban beérte a gólhely­zetben lévő játékost és szerelte. 78. perc: Kéri fejelt vissza egy beadást, Kiss Cs. kapásból kapu mellé lőtte a labdát. 88. perc: Takács futott el a jobb oldalon, az 5-ös magasságából kö­zépre adott, és a jól érkező Puskás higgadtan fejelt a kapuba, 0-2. Viharosan kezdett a HLC és az első tíz percben három szöglet, va­lamint több ígéretes helyzet bizo­nyította fölényét. Az SZVSE vi­szont az esélytelen nyugalmával verte vissza a támadásokat, és egy kontrából a vezetést is megsze­rezte. Szünet után változatlanul a hazai csapat volt fölényben, a leve­gőben lógott az egyenlítés, de egy újabb kontratámadásból a vasuta­sok végül is bebiztosították győzel­müket, amely egyben a HLC hazai veretlenségének végét jelentette. Jók: Kopschitz, Hurguly, Kiss Cs., ill. Kun, Takács, dr. Tóth. Ifjúságiak: HLC-SZVSE: 3-1. További eredmények: Nagy­szénás-Miske 2-2 (0-0), Oros­háza-Mezőkovácsháza 4-0 (1-0), Tiszakécske-Dabas 1-0 (0-0), Cegléd-Kecskeméti SC 1-2 (0-1). A bajnokság állása: 1. Orosháza 11 7 2 2 20-10 16 2. Mczőkov.h. 11 7 2 2 19-14 16 3. Vásárhely 11 7 1 3 17-8 15 4. Tiszakécske 10 7 1 2 20-12 15 5. Kccsk.TE 11 6 2 3 20-15 14 6. Miskc 11 5 3 3 16-11 13 7. Szegedi D. 11 5 2 4 15-12 12 8. Makó 11 3 6 2 20-19 12 9. Kecsk.SC II 5 1 5 16-10 11 10. Gyula 11 4 3 4 10-14 11 ÍI.Gyomaendr. 11 2 5 4 16-18 9 12. Szegedi VSE 10 4 - 6 12-14 8 13. Dabas 11 2 2 7 7-12 6 14. Cegléd 11 2 2 7 10-20 6 15. Nagyszénás 11 I 3 7 10-22 5 16. Dorozsma II I 3 7 10-27 5 kai. Varjas, István, Pigler. Kádi, Kasuba (Rózsa), Mágocsi, Mészáros (Bóják), Jámborcsik, Szabó (Bozó). Edző: Berta József. 26. perc: Herczegh három ven­dégvédőt kicselezve, a kapust is el­fektetve az üres kapuba helyezett, 1-0 (klasszisteljesttmény!). 39. perc: Herczegh közeli fejesé­be a vendégkapus csak beleütni tu­dott, így Antal elé került a labda, aki egyből a bal alsó sarokba lőtt, 2-0. 50. perc: Egy rossz ütemű becsú­szószerelést követően 11 -eshez jutott a vendégcsapat: a büntetőt István értékesítette, 2-1. 54. perc: Rózsa elfutott a jobb oldalon és 10 méterről nem hibázott, 2-2. 65. perc: Szalai szögletét Ivanics kapus csak kitenyerelni tudta, és a berobbanó Herczegh közelről a hálóba emelt, 3-2. 74. perc: Szalai éles beadását kö­vetően a Herczegh elöl az egyik menteni akaró védőjátékos saját ka­pujába helyezte a labdát, 4-2. A nagy akarással, helyenként jól játszó hazaiak nagyobb különbséggel is nyerhették volna a mérkőzést. Jók: Herczeg (a mezőny legjobb­ja), Hortobágyi, Gémes, Szalai, ill. István, Rózsa. Ifjúságiak: Mártély-Fábiánsebes­tyén 1-0. nélkül... Szőreg—Zákányszék 2-0 (1-0) Szőreg, 200 néző. Vezette: Kormányos. Szőreg: Mihály - Jan­kó, Antal, Hűvös (Palo­tás), Szalai, Batik, Zakar (Zsikó), Móra, Kovács, Lengyel (Széli), Buknicz. Edző: Széli János. Zákányszék: Scha­chinger - Tóth T., Faragó, Tímár, Prágai, Fodor (Márta), Tóth E., Szabó, Kovács, Szita, Papp (Hegedűs). Edzó: Búza Mihály. 8. perc: 16-os előtti kavarodás után Kovács elé pattant a labda, aki ballal, a rosszul mozduló kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 83. perc: Kovács ma­gasan beívelt labdáját Széli levette és egyéni ak­ció után a jobb sarokba gurított, 2-0. Kitűnő játékvezetés mellett a mérkőzés eleje tapogatózó játékkal telt, majd a hazaiak átvették az irányítást. A második félidőben játékuk vissza­esett, de a 2-0-ás siker így is megérdemeltnek mondható. Jók: Hűvös, Jankó, Móra (a csapat legjobbja), ill. senki. Ifjúságiak: Szdreg-Zá­kányszék 5—1. A szőregiek játékos-edzője, Széli J. (középen) megint fontos gólt szerzett. (Fotó: Gyenes Kálmán)