Délmagyarország, 1992. szeptember (82. évfolyam, 205-230. szám)

1992-09-28 / 228. szám

1992.szeptember 28. SPDBTJA 3. Márkus Csaba (sötét mezben) hozta magát... Fotó: Gyenes Kálmán Nem sok hiányzott a meglepetéshez... Az olimpiai bajnok csak szurkolt a társaknak Már az előjelek sem voltak jók, hiszen bármennyire is igyekezett súlyából leadni Sántha Ferenc még mindig 1.5 kilogrammal túlbillent a mérleg nyelve a 48 kg-ról. Tehát ezt a súlycsoportot fel kellett adni az SZVSE-nek a az első hazai NB l-es küzdelem során. Pedig az UTE ásza, az olimpiai bajnok Farkas Péter is utcai ruhában várta a mér­kőzés kezdetét, mint megtudtuk a motorjával elcsúszott, s megütötte a lábát. Annyira komoly nem volt a sérülés, de éppen elég volt ahhoz, hogy ne tudjon szőnyegre lépni. Csikós Ferencnek, a hazai együttes vezetőedzőjének pedig nem csak azért volt izgulni valója, hogy mi­ként áll helyt csapata, hanem azért is. hogy a videokamerájáért haza­szaladt Szabó B. Attila vajon a szó­lftásra visszaér-e - nem ért vissza... így Szpiszár ellenfél nélkül nyerte a 68 kg-ot. Na de vegyük sorjába a találkozó alakulását. Mivel 48 kg-ban egyik csapat sem tudott versenyzőt kiállítaqj, fgy a 130 kg-osok léptek a sző­nyegre, miután a közönség megte­kintette az Euró-Gym csoport ze­nés bemutatóját. Szakács József, a megyei szövetség elnöke nem sok jót jósolt szabadfogásban Szélnek, a többszörös magyar bajnok Kékes ellenében. Aztán az elsó másod­percek mást mutattak, hiszen az SZVSE-s már 3:Q-ra is vezetett, de végül az UTE-s nyert 5:4-re. Az ötperces küzdelem nem ho­zott döntést a 100 kg-os kötött­fogásúak, Márkus és Rizmajer találkozóján. Igaz, az előbbi már az összecsapás elején kétpontos dobást hajtott végre, de a szabá­lyok szerint legalább 3 pont kü­lönbség kell a győzelemhez. A hosszabbításban egy mögékerülés­sel ezt meg is szerezte a szegedi, nagyon tehetséges birkózó. Az 57 kg-osok kötöttfogású küzdelmében Kalcsevics Lászlónak egy pillanatig sem volt nyerési esé­lye az újpesti Veiszer ellen. 90 kg­ban éppen az ellenkezője történt, mert a Gyuris Menyhért-Martz találkozón csak az volt a kérdéses, hogy a szegedi fiú pontozással, vagy kétvállal nyer-e? Az előbbi jött be, 7:0-ra. A találkozó állása pedig 11:6 volt az SZVSE javára. Hatvankét kilogrammban sza­badfogásban folyt a küzdelem. Balogh ellenfele a Romániából át­települt Demeter volt, aki sokkal jobban kezdett szegedi ellenfelé­nél, aztán „feltámadt" a vasutas versenyzője, sőt 40 másodperccel a találkozó vége előtt már ő vezetett 1 ponttal, de 12:9 lett a fővárosi klub versenyzőjének javára. A ha­zaiak ifjúsági kötöttfogású világ­bajnoki ezüstérmese, Tóth János Vtzi ellen egy mögékerüléssel pontelónyhöz jutott a 82 kg-ban, de aztán megváltozott a kép, s egy­re jobban elhúzott az UTE ver­senyzője. A pontversenyben a Ti­sza-partiak előnye egy pontra ol-> vadt: 13:12. Mivel Szpiszár elen­fele nem érkezett meg, tgy már a fővárosiak vették át a vezetést. S egyetlen kérdés maradt a 74 kilo­grammban induló Kiss Ferenc és Schartenberger szabadfogású mér­kőzése előtt: ha csak pontozással nyer a hazai versenyző, akkor a pontversenyt az UTE nyeri. Kiss F. igazán mindent megpróbált, de „csak" 4:2-re tudott nyerni. Szegedi VSE-UTE 16:17 Rókusi tornacsarnok, 500 néző. - Nagyon bánt. hogy két súly­csoportban nem tudtunk verseny­zőt kiállítani, s ezen ment el a győ­zelmünk... Szombaton, a Vasas el­len, mégha bénán is, de minden súlycsoportban indulunk - mondta a lehetőség elszalasztása miatt kissé bosszús Csikós Ferenc edző. S.J. Tamás, ne várd (meg) a májast... A Tiszavasvári Lombik is összetörte a Szeged SC-t Tiszavasvári-Szeged 3-0 (0-0) Tiszavasvári, 1800 néző. Vezette: Marcsok. Tiszavasvári: Szenderák - Szurkos (Paulik a 78. percben), Széki, Riskó, Lakatos, Havelant, Korilszó, Zubanics (Rékasi a 88. percben), Bohács, Szkunc, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Szeged: Nagy - Magyar, Dórin, Kovács, Takó, Ottlakán, Hegyeshalmi, Takács (Bozó a 82. percben),­Michalache, Kiss (Barna az 54. pereben), Újvári. Edző: Pataki Tamás. Sárga lap: Takó a 70., Riskó a 79., Dórin a 85. percben. teres nagy lövését bravúrosan védte a szegediek kapusa. A hajrában igen jó lett a mérkőzés, a vendégek is nyíl­tan kitámadtak, de még a szé­Nagy iramban kezdtek a csapatok, majd a hazaiak vet­ték át a játék irányítását, és Szkunc révén két alkalommal is veszélyeztették a szegediek kapuját. Már az első húsz perc­ben kitűnt, hogy tart egymástól a két csapat, még a játék szer­vezői is szoros őrizetet kaptak. A 25. percben megszerezhették volna a hazaiak a vezetést, előbb Zubanics elől az utolsó pillanatban mentettek a védők, a kirúgott labdát Bohács rúgta élesen a hosszúsarok mellé. Továbbra is a hazaiak irányí­tották a játékot - a vendégek ritkán jöttek át a felezővonalon -, de az egyre több kecsegtető helyzetből egyet sem sikerült a hazaiaknak gólra váltaniuk. A második félidőt is igen nagy mezőnyfölényben kezdte a Lombik. Teljesen beszorította a szegedieket a kapujuk elé, akik ebben az időben csak a labda elrúgásával tudtak fog­lalkozni. Az 59. percben góllá érett a hazaiak mezőny­fölénye. Pitács nagy lövését a szegediek kapusa a saját védő­jére ütötte és az Dorinról pat­tant a háló közepébe (öngól), 1-0. A 61. percben újabb gólt ért el a lendületben maradt Lombik. Pitács futotta le a szegedi védőket, és a kiinduló Nagy mellett okosan gurított a hosszúsarokba, 2-0. Felszaba­dultan, jól játszottak a hazaiak, akik a 69. percben Pitács révén újabb gólt érhettek volna el. A szegediek is próbálkoztak, de nem volt átütőerő a játékuk­ban. A 75. percben Szurkos emelését Pitács az ötösről 1 fejelte a kapu közepébe a kés­lekedő kapust megelőzve, 3-0. j A 80. percben Paulik keverte meg a vendég védőket, 16 mé­pítő góljukat sem sikerült el­érniük. A hazaiak minden dicséretet megérdemeltek a nagy múltú szegediek elleni teljesítményükért. Kiss Miklós: Lelkes, fegyel­mezett játékkal végre a közön­ségünket is kiszolgálva ilyen különbséggel is megérde­melten nyertünk. Pataki Tamás: Úgy érzem, egy félidőn keresztül megfele­lően játszottunk, de a második játékrészben nem tudtuk tartani a Lombikot, így ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak. További eredmények: Keleti csoport: Kazinc­barcika-Gödöllő 2-0 (0-0), BMTE-Törley-SBTC Salgglas 0-2 (0-0), Kiskőrös-Szarvas 0-0, Baja-Hajdúnánás 1-2 (l-l), Hatvan-lII. ker. TVE 1-3 (1-2), Eger-Kaba 0-1 (0-0), Bag-DVSC 1-3 (0-1). A bajnokság állása: 1. Debreceni VSC7 4 2 1 12-5 10 2. Gödöllö 7 3 3 1 11-9 9 3. Kaba 7 3 3 1 6-4 9 4. Kiskoros 7 3 2 2 10-7 8 5. Szarvas 7 3 2 2 10-7 8 6. Hajdúnánás 7 3 2 2 9-6 8 7. SBTC-Salgglas7 4 ­3 10-12 8 8. III. ker. TVE 7 3 1 3 13-10 7 9. Eger 7 3 1 3 10-8 7 10. Hatvan 7 2 3 2 7-8 7 11. Kazincbarcika 7 3 ­4 10-9 6 12. Tiszavasvári 7 2 2 3 7-9 6 13. BMTE-Törley 7 1 3 3 5-10 5 14. Bag 7 1 3 3 5-10 5 15. Szeged 7 2 1 4 6-15 5 16. Baja 7 2 ­5 5-7 4 Nyugati csoport: Rákóczi FC-ZTE 0-1 (0-0), Ajka-Dorog 1 -4 (0-0), Mohács-Nagykanizsa 0-0, BKV Előre-ESMTK 4-0 (3-0(, EMDSZ-SLC-Sabaria 1-l (0-0), Szekszárd-Dunaferr 2-0 (0-0), Pénzügyőr-Tata­bánya l-l (l-l), Haladás-Paks 2-1 (2-0). A bajnokság állása: 1. Haladás 2.ZTE 3. Sabaria 4. Dorog 5. Szekszárd 6. Paks 7. BKV Előre 8. Tatabánya 9. Pénzügyőr 10. Nagykanizsa 11. Mohács 12. Kaposvár 13. Dunaferr* 14. Sopron 15. Ajka 16. ESMTK 5 1 1 15-5 11 4 2 1 10-5 111 3 3 1 13-5 9 3 3 1 13-7 9 S 2 2 11-9 8 3 1 3 13-10 7 3 1 3 11-8 7 1 5 1 10-8 7 2 3 2 11-13 7 2 3 2 7-9 7 2 3 2 3-6 7 2 1 4 7-7 5 2 1 4 7-13 5 1 3 3 9-16 5 2 ­5 5-14 4 2 ­5 6-16 4 Hazai pályán újabb parádás győzelmek (Folytatás az 1. oldalról) magabiztosan, 7 pontos kü­lönbséggel nyerték meg. Szeged SC-BEAC-Mol Rt. 66-59 (31-28). Szeged, városi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Bacs­fay. Vasvári. Szeged: Zsemberi (10), Knábel '(5), H. Kiss (2), Mészáros (15), CSAPÓ (15). Csere: Kaszab (2), Nyisik (9), Radnóti (8), Laczházi (-). Edző: Domokos Mihály. BEAC: Czinege (14), Veres (19/3), Bellovai (12), Tasnádi (3), Molnár (-). Csere: Bagoly (11/3), Ördög (-), Haris (-). Edző: Buttás Pál, Gorácz Árpád. Vásárhelyen tegnap este újra zsúfolásig megtelt a Kos­suth Zs. Szakközépiskola tor­nacsarnoka, ahol a Vásárhelyi KK az Atomerőmű SE-t fo­gadta. A hazaiak már az első félidőben is jól játszottak, de nagyon nehezen tudták sem­legesíteni a 19 pontot szerző Munteánt, s hosszú időn ke­resztül így a vendégek vezettek 5-8 ponttal. A félidő hajrá­jában azután Veress kosaraival sikerült felzárkózni, a ven­dégek csak szerény egypontos előnnyel térhettek pihenőre. A második játékrészt nagy len­dülettel kezdte a hazai gárda, pillanatok alatt fordított és 5 perc után már 7 pontos előnyre tett szert. Ebben nagy része volt a műtétje után felgyógyult és most első alkalommal be­mutatkozó Parádinak, aki „megfogta" Munteánt. A vá­sárhelyiek remek játékkal a 30. perctől szívósan tartották 10 pontos előnyüket, amit végül is a vendégek a mérkőzés végén dobott 3 triplával tudtak csak csökkenteni. Vásárhelyi KK-Paksi Atomerőmű SE 92-87 (41-42) Vásárhely, 800 néző. Vezette: Král, Galambos. HKK: KOCSERGIN (18), Polányi (4), Czuprák (7/3), DR. BORBÁTH (23/15), JÁH­N1 (15/3). Csere: VERESS (18), Parádi (7), Véh (-). Edző: Faragó István, Valaczkay Győző. Az eredmény alakulása: 6. p.: 8-15, 10. p.: 17-21, 15. p.: 26-31, 25. p.: 54-48, 30. p.: 62-51, 35. p.: 71-61, 39. p.: 81-76. A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság hetedik forduló­jában megtorpant a Szentes és a Kiszombor, mert az előbbi ottho­nából az UTC, míg az utóbbiból a Csanytelek rabolt pontot. Az egyetlen vendéggyőzelem az Apát­falva nevéhez fűződik, amely együttes igy a tabella élére ugrott. Zsombó-Szatymaz 1-0(0-0) Zsombó, 150 néző.Vezette: Kubatovics. Zsombó: Ördögh - Ottlik, Mucsi, Farkas, Gaál, Túri, Szűcs, Kránitz (Szigeti), Kiss, Vasas, Lovászi. Edző: Török György. Szatymaz: Fehér - Németh, Zsemberi, Csepregi, Kolozsvári, Szanka, Veres, Zsemberi S., Mé­száros, Buka, Kasza. 70 perc: Bal oldali szabadrúgás nyomán a kapusról kipattanó labdát Szigeti lőtte 5 m-ről a hálóba, 1-0. Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés, a többet támadó és a helyzetét kihasználó Zsombó megérdemelten szerezte meg a két pontot. Jók: Lovászi, Szűcs ill. Mé­száros és Zsemberi J. Ifjúságiak: Zsombó-Szatymaz 3-0 Hétközben játszották: JATE - Zsombó 4-2. Ifjúságiak: Zsombó-Röszke 7-1. Földeák-Tömörkény 4-1 C3-0) Földeák, 100 néző. Vezette: dr. Deák. Földeák: Tóth - Kordó, Hor­váth, Hajnal, Kiss, Méhes, Tóth 1., Szabó Cs., Szabó G. (Rácz), Megtorpantak az éllovasok Almási, Orosz (Baróczi). Edző: Tóth Imre. Tömörkény: Soős - Papp, Gé­mes, Kéri, Kádár, Elekes, Fehér, Rácz, Gyöngyi, Laczkó, Szabó. Edző: Fekete József A hazaiak igazán emlékezetes „búcsúfiát" adtak a vendégeknek. Góllövők: Tóth I., Szabó Cs. (2-2), ill. Fehér. Ifjúságiak: Földeák-Tömör­kény 9-0 Szegvár-Tanárképző 6-0(3-0) Szegvár, 300 néző. Vezette: Szilágyi D. Szegvár: Vida - Kosztolányi (Németh), Gila T„ Gémes, Ho­lozsai S., Gila S., Holozsai A., An­nus, Buda, Határ (Fehérvári); Szarka. Edző: Jelenfi István. Tanárképző: Steigerwald ­Nagy, Berta, Beregszászi, Rácz, Lakatos S. Lakatos Zs., Vedres, Holl, Kékes, Krevenka. Edző: dr. Miskolczi József. Egy pillanatig sem volt két­séges a hazaiak győzelme. Góllövők: Határ, Buda (2-2), Németh, Gémes. Ifjúságiak: Szegvár-Szeged ifi II. l^t Fcrcncszóllás-flpátfalva 1-2 (0-2) I v Ferencszállás, 200 néző. Vezette: Bodó Ferencszállás: Abonyi ­Bíró (Vörös), Kovács. Boty­tyán, Hévizi - Rutai (Csiszár), Kiss (Varga), Pipicz J., Juhász - Nagy, Czérna. Edző: Varga András. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bartucz, Szegedi, Kerekes (Balogh) - Köteles (Fekete), Beke, Harkai - Károlyi (Rácz), Ferencsik, Nagy. Edző: Keresztúri Mihály. 20. perc: A hazai védelem megingását Harkai használta ki, 5 m-ről szerzett vezetést, 0-1. 43. perc: Károlyi egy jobb oldali beadást 14 m-ről lőtt a bal alsó sarokba, 0-2. 75. perc: A Czérna fel­vágásáért megítélt 1 l-est Juhász értékesítette, 1-2. A végig fölényben játszó vendégek egyedül csa­táraiknak „köszönhetik" a minimális arányú győzelmet. Kiállítva: Rakity a 75. percben. Jók: Abonyi, Bottyán, ill. Beke, Pécsi, Károlyi, Kere­kes. Kiszombor-Csanytelek 0-0 Kiszombor, 300 néző. Vezette: Kormányos. Labdarúgó — Megye II. rA Kiszombor: Gulyás - Tóth, Uracs, Pető, Bottlik, Pipicz, Fan­csali, Bajnai (Koczkás), Kasza, Katkó, Cseh. Edző: Haklik János. Csanytelek: Berkes - Vikor, Licsicsányi, Szabó, Sebők, Muskó, Somodi, Maszlag, Bartus (Mrlják), Kovács, Szabó. Edző: Koncz István. A vendégek egy pontért jöttek, amit taktikus védekezéssel meg is szereztek. Jók: Gulyás (a mezőny leg­jobbja), Uracs, ill. Vikor, Sebők, Maszlag. Ifjúságiak: Kiszombor-Csany­telek 0-1 Csanádpalota-Nagylak ­JATE 2-1 (0-0) Csanádpalota, 200 néző. Ve­zette: Tóth. Csanádpalota: Lengyel - L'u­csó, Erdélyi, Lucskai, Siklován, Bencsik (Gyuris), Kovács, Gábor, Magyar, Horváth (Juhász), Dudás (Lacsita). Edző: Magyar Tibor, Molnár László. JATE: Bíró - Keszthelyi, Ker­tész, Gálik, Csigér, Kiss, Kertész II., Gardi, Baranyai, Mise, Kristán. Edző: dr. Ormándi János. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, szünet után az ügyesen játszó vendégek védelmi hibából szereztek vezetést. Ezt kö­vetően a hazai csapat nagyobb se­bességre kapcsolt és megérde­melten nyert. Gólszerző: Magyar, Gábor, ill. Baranyai. Nagymágocs-NOVO-TEL 4-0(1-0) Nagymágocs, 200 néző. Ve­zette: Samu. Nagymágocs: Szilágyi - Sebes­tyén, Párkány (Nagy), Bozó, Deák, Szlopóczki, Piti, Libor, Györgyi, Paczuk, Móricz. Edző: Libor Zoltán. NOVO-TEL: Pécsek - Raskó, Kiss, Karkas, Oláh, Balogh, Bogár, Raskó T., Veres, Zámbori, Becs­kei. Edző: Kürtösi László. Végig nagy fölényben játszott a . hazai csapat és ilyen arányban is megérdemelten nyert. Gólszerzők: Szlopóczik, Györgyi (2), Paczuk. Jók: Györgyi, Paczuk, ill. Ve­res, Pécsek. Ifjúságiak: Nagymágocs­NOVO-TEL 1-6. Szentesi Kinizsi-Deko-UTC 0-0 Szentes, 200 néző. Vezette: Forgó Szentes: Labádi - Fási, Fehér, Tari, Bakai, Bozóki, Stráma, Ki­szely (Keresztes), Vecseri (Né­meth), Szarvas, Nagy. Edző: Tóth István. UTC: Tipity - Bódi, Fehér, Fü­löp, Kiss Cs., Martonosi (Mille), Széli, Balatinácz (Semjényi), Fábián, Tóth, Horváth. Edző: Fá­bián László. Az első félidőben mindkét csa­patnak volt helyzete, de ezeket a csatárok elügyetlenkedték. Szünet után a hazaiak támadtak többet, de csak meddő mezőnyfölényt tudtak kiharcolni. A küzdelmes, helyen­ként túlzottan is kemény mérkő­zésen igazságos döntetlen született. Jók: Fási, Fehér, illetve Fábián. Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi­Deko-UTC l^t. A bajnokság állása 1. Apátfalva 7 5 ­2 18-8 10 2. UTC 7 4 2 1 11-3 10 3. Kiszombor 7 4 2 1 14-7 10 4. Földeák 7 4 1 2 17-9 » 5. JATE SC 7 3 3 1 12-9 * 6. Cs.-palota 7 4 1 2 13-11 9 7. Szentes 7 2 4 1 10-6 • 8. Szegvár 7 3 1 3 15-14 7 9. Zsombó 7 3 1 3 U-I* 7 10. Nagymágocs 7 3 1 3 13-14 7 11. Ferencszállás 7 3 l 3 11-13 7 12. Csanytelek 7 2 2 3 12-12 6 13. NOVO-TEL 7 1 2 4 6-14 4 14. Tanárképző f 1 2 3 2-13 4 15. Tömörkény 7 1 ­* 5-21 2 16. Szatymaz « ­1 5 4-13 1