Délmagyarország, 1992. március (82. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-16 / 64. szám

4. SPORTJA 1992. március 16. Holba és Földingné a szegedi maratoni bajnokai '» (Folytatás az I. oldalról.) "Icrrcl később, sőt a fordulóban "sem változott az élen haladók 1(csoportja. Ekkor kérdeztük .,meg Madaras Istvánt, Farkas i,Géza edzőiét, hogy mire szá­iimíthatunk? A szakember na­•<gyon bízott futójában, s csak "annyit mondott, lipgy ellen­"széfben bárki bedobhatja a '^törülközőt. A 25. kilométernél [Jaz ukrán futó kikészült a szél­„töl. így Farkas. Holba és Ván­,fsa maradt versenyben a dobo ngós helyekért. A 4^-as ül S • ikanyaránál lé vő fnksífőiiít ••Holba faképnél hagyta társait. "Novoselov pedig jobbnak látta, 'fia az edzőket szállító auió­jjbuszra száll. Magába roskadva .jfigyeTíe a versenyben mara­• zlottak küzdelmét. Öt kilomé­.terR'l k.é.sób,b már látszott, uhogy Holbót c/en a napon 'senki sem tudja legyőzni. Ed­7óje, Csorna Feeeno. utasítása 'Jpedig a következő volt: „Légv ['türelmes, nem kell feszülnöd! ,Jtteg győző fölénnyel rendel , kezel. " Sajnos, itt váltottunk • néhány szot Vjr/njei Mártiival is, akit a versenybíróság íTnö­' kének kocsija szállított vissza­• felé. - Teljesen átfáztam, egysze­[ n'ién nebi tudtam folytatni a „vérsÍHYt - "rttotldtá a/ olimpiai „kiküldetésért harcoló fővárosi II Vasutas versenyzője. II Holba Zoltán edzője taná-­• csát megfogadva három perces 'előnnyel érkezett a célba, ' Farkas Géza csakúgy, mint ta­valyelőtt, ismét bajnoki ezüs­, térmet szerzett, míg a dobogó „harmadik fokára a szekszárdi ii Váncsa Dénes állhatott. A nók­• nél 6 perces előnnyel Földi ng­"né^szakította át elsőnek a cel­"s/aiugOFa székesfehérvári Far­Ágirta és az odesszai Sev­'csenko előli. „ A két győztes a következőt mondta eclba érkezés után: Holba Zoltán: - Negyven kilométernél sajnos szúrásom lett, de az akaraterőm hozzáse­gített első bajnoki győzelmiemhez. Földingné Nagy Judit: - Har­mincöt kilométernél utolértem ^isnycit, ügy láttam ezt a BVSC-s futó nem tudta elvi­selni... Pigniczki Péter, a Magyar Atlétikai Szövetség fótitkára így értékelte a látottakat: - A női mezőny tűnt eró­sebbnek, tetszett, ahogy Vis­nyei mozgott 35 kilométeri de Földingné hosszú sérülés Hunyadi) 2:46:14, 3. Fried Éva (Bp. Supermaraton FC) 2:55:31. A nemzetközi maratoni ver­seny végeredménye: I. Föl­dingné Nagy Judit, 2. Farkas Ágota, 3. Sevcsenko (ukrán) 2:48:27. Csapat. B: Szupermaraton SC (Szűcs Antal, Kikillai Zol­A férfigyőztes: Holba Zoltán utáni visszatérése úgy látszik megzavarta őt. Mártának tíz­ezren kell az olimpiai részvé­teli szintet teljesíteni. A férfi­aknál Szűcs és Borka távollété­ben meglepetésként hatott Holba győzelme. Köszönjük a szegedieknek, hogy életben tudták tartani ezt a színvonalas nemzetközi versenyüket. Eredmények Országos bajnokság. Fér­fiak. B: Holba Zoltán (UTE­lntrag Rt.,) 2:17:09, 2. Farkas (Bp. Micro SC) 2:20:21, 3. Váncsa D. (Sportona Triatlon és Futócklub Szekszárd) 2:21:28. Nők. B: Földingné Nagy Judit (Győri Dózsa) 2:40:29, 2. Farkas A. (Székesfehérvári A női győztes: Földingné Nagy Judit tán. Szakács Tibor) 7:24:28, 2. MBSC 7:27:47, 3. PVSC 7:29:09. Nők: B: Székesfehér­vári Hunyadi A. (Farkas Ágo­ta, Sika Ágnes, Kozsári Erzsé­bet) 8:46:21. 2. Szupermaraton FC 8:51:18, 3. Székesfehérvári Hunyadi B. 10:10:05. A kiegészítő számok ered­ményei. Ülőkerekes verseny: /. Urbancsov (Rodata SE) 1:56:04. 10 km: I. Tóth L. (Kispest-Honvéd) 31:08. Nők: 1. Olizarenko (ukrán) 35:09. Férfi kismaraton (20 km): I. Pjatnicsolik (ukrán) 1:03:36. Nők: Petrik (PVSC) 1:12:34). (Fotók: Gyenes Kálmán) Csapás csapásra a Sportcsarnokban Békés összecsapásnak híre­lődött s véletlen sérülésektől eltekintve az is maradt a sze­gedi edzők és az újságírók sportcsarnokbéli kispályás labdarúgó-mérkőzése. Történt, hogy a jó hokis hírében álló Rigó Lehel, palánk menti nagy igyekezetében orrba vágta Gyürki Ernőt, s ettől kezdve simán felülkerekedett a városi sportvezetőkkel megerősített edzői gárda, mivel csapatunk sziklaszilárd balhátvédjét le kellett vezetni a pályáról. Sőt, Kővári Árpád szenzációszám­ba menő egyenlítő emelése után a Keller névvel titulált Rigó, kétszer a kapufára dekáz­ta a labdát, majd beadást meg­kísérelve vezető gólt lőtt. Ezek után csak az kint lévő pár száz néző hihette még. hogy az újságírók talpra állnak a nem­zeti sajtónap tiszteletére. A pályán lévők érezték: ezt a csapást már nem viselhetik. Szépítettek ugyan a jól érkező főszerkesztőnk, Dlusztus távoli lövésével - de a rutinosabb játékosok hamar föladták. Nem csak az erő és a levegő fogyta miatt, hanem: mondjuk így ­sportszerűségből. Győz­zön a jobbik! - szólt a mene­dzseri utasítás és a városi média vezetőiből verbuvált saj­tó alul is maradt, mert még Bánáti jégkorongozó főnök is gólt szerzett. S ahogy ilyenkor lenni szokott: mások se hagy­ták ki a kínálkozó lehetőséget, például Farkas József kétszer, Domokos Mihály egyszer válaszolt Szélpál László vezető góljára. Remekelhetett már ezek után a bombabiztos Bárok, spárgázhatott a nyúlánk Süli, bemutathatta közönségbűvölő cseleit Réthi, roboghatott le-föl az örökifjú idősb Thékes; Szalai, Tamás edzőék mindent blokkoltak és, mi több, 6-2-re győztek, „egy csapatban köny­nyebb" jelszóval. Megadva ezzel a visszavágás lehető­ségét. fiz egyetemisták csak a fuvarnak örülhettek... Ruzsa-Szegvár 2-2 (1-0) Rúzsa. 200 nfező. Vezet­te: Szilágyi Ijól) Rúzsa: Minkó -•- Bába, Szrcnka, Tóth (Kazi), Tár­kán y, Makra. Horváth, Föl­deák, Völgyi, Magyar, Var­ga. Edző: Szrenka Béla. Szegvár: Vida - Koszto­lányi, Gila T„ Holozsai L., Szabácsj, Németh (Szanyi), Gifá' S.. Bagi. Határ. Holo­zsai G.'Edzo: Jclenfi István. 30. perc: Magyar beadá­sáUFöldeák fcjclte közelről a hálóba. 1-0. 55. perc: a ha/ai.ik kapuja elóti óriási kavaro­dás támadt, de a lábak kö­zött Németh lövése megta­lálta az utat a hálóba. 1—1. 75. perc: Magyar futotta lc a vendégek védőit, majd középre ívelte a labdát, amit Földeák nagy nyuga­lommal helyzett a kapuba, 2-1. 90. perc: Szabácsi 35 méteres lövése előbb a ka­pufán csattant, majd Min­kó hátáról a kapuba hullott a labda, 2-2. A hazai csapat az első ' félidőben eldönthette volna a mérkőzést. A második félidőre orkánszerű szél kerekedett, így folyamatos játék nem alakulhatott ki. A 90. percben egy szerencsés góllal egyenlített Szegvár. Jó: Makra, Horváth, Földeák, Bába ill. Holozsai L„ Németh. Tömörkény, 100 néző. Vezette: Oszlács. Ifjúságiak: Tömörkény­Nagymágocs 4-3 Ásotthalom-Szentesi Deko 2-2(0-0) Ásotthalom, 50 néző. Vezet­te: Szűcs. Ásotthalom: Varga L. ­Takács, Szabó, Szendrei, Kis­péter, Vér, Pónusz L.. Halász I., Pónusz J., Imricskó, Gárdián T. (Dobó 1.) Edző: Börcsök József. Labdarúgó - megyei II. o. A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokságban rossz napjuk volt az élen álló csapatoknak. A leggyakoribb végeredmény a döntetlen lett. A JATE pedig eltévesztette a mérkőzés hely­színét... Szatymaz-JATF. SC 3-0 (t-0) Szatymaz, 100 néző. Vezette: Molnár! .Szatvmai: Fehér - Buka J., (Újvári), Zscmberi J., Kolozs­vári, Balogh G., Zscmberi S. Lipták, (Németh), Mészáros. (Csepregil^Szanka, Cserép. Buka A. Edző: Balogh Attila. JATE SC: Bíró - Molnár, Keszthclvi. Cs. Nagy. Gálik, Kertész. Tóth K., Scmlvényi, Baranyai, Imre, (Tóth), Kristan. Edző: Gardi János. 50 percet késett a mérkőzés kezdete, mert a JATE Szegeden várta a Szatymaz t. Míg a kiírás szerint a mérkőzés színhelye Szatymaz volt. A szatymazi vc­Iqtők vállalták, hogy ne marad­n el a mérkőzés, szcmélygép­tsikkal Szegedről kivitték a JATE játékosait. így 15,20 óra­kor elkezdődhetett a játék. A fő­iskolás lelkesedést a Szatymaz rutinos játékosai ellensúlyozni tudták, és így simán nyerték a mérkőzést. Gólszerzők: Cserép 2, Zscmberi S. Jók: Fehér, Balogh. Cserép, Buka A. ill. Molnár. Csanvtelek-Kiszombor 0-0 Csaiiytelek, 150 néző. Vezette: Sarkadi. Csanytelek: Berkes - Mrlják, Mészáros, Licsisanyai. Sebők F., Maszlag, Bartucz, Szabó F., Gyöngyi. Kovács, Somodi. Eazó: Koncz István. Kiszombor: Apró - Pipicz II., Urasé A.. Moldován. Pipicz I., Kinyó, Tóth A., Botlik, Patkó, Koczkás, Botlik. Edző: Oláh András. Mindkét oldalon több helyzet maradt kihasználatlanul, előbb Sebők, majd Szabó F. és Masz­lag hibázott. Közben Pipicz II.. Botlik. Maszlag. Jaksa kapott' sárgalapot. A döntetlen igazsá­gosnak mondható. Ifjúságiak: Csanytelek­Kiszombor 3-2 Tömörkény-Nagvmágocs 1-0(0-0) Az ásotthalmi gólokat Pónusz J. szerezte. A mérkőzés második felidejé­ben Pónusz Jánost kiállították súlyos sportszerűtlenségért. A hazai csapat elsősorban kapusá­nak, Varga L.-nek és Imricskó­nak köszönheti az egy pont megszerzését. Jók: Varga L., Imricskó, Pónusz J., Szabó A., Kispéter, Halász. Ifjúságiak: Ásotthalom­Szentesi Deko 1-2. Földeák-Mártélv 0-2 (0-1) Földeák, 150 néző. Vezette: Tóth I. Sándor. Földeák: Gera - Kordó. Forráskút-UTC l-l (0-0) Forráskút, 100 néző. Vezet­te: Forgó. Forráskút: Ábrahám - Tan­dari, Csikós, Szilágyi, Nyilas. Varga (Kovács), Gyúgel, Boros (Kristó), Csiszár. Berecz, Cson­ka, Czékus. Edző: Tóth Szilveszter. UTC: Dencsik - Kürtösi, Bódi. Fülöp, Fehér, Tóth, Bala­tinácz, Tóda, Szilágyi, Soós, Szalai. Edző: Nemes István. Gólszerző: Csiszár, ill. Szalai. Jók: Ábrahám, Tandari, Nyilas, Csonka, Csiszár, ill. Szalai, Fehér. Szilágyi, Soós. Ifjúságiak: Furráskút-UTC 0-2. Nagylak-Szegedi Postás 2-0(1-0) Nagylak, 100 néző. Vezet­te: dr. Kocsmár. Nagylak: Lerik - Cattana, Lucó, Locskai, Sisák. Benczik, Magyar, Vígh (Kiss T.), Gá­bor, Horváth, Varga (Deák). Edző: Magyar Tibor. Sz. Postás: Pécsek - Raskó I., Hornyák. Gábor, Keresztes, Fogas, Balogh, Raskó, Tímár, Veres, Bicskei. Edző: Pénzes József. Jó játékvezetés mellett a ha­zai csapat nehezen törte fel az ellenfél védelmét, de a máso­dik gól után egyoldalúvá vált a mérkőzés. Góllövő: Horváth. Gábor. Jók: Locskai, Magyar, Varaság Nyíragyházán Horváth. Bajusz, Almási. Kiss ovo, száros, Szabó. Edző: Tóth Imre. Jajusz S.. Vízhányó, Orosz, Tóth, Mé­bó. Ed Mártély: C. Molnár - Kérdő, psei, Meszlényi, túri. Olasz, Gardi, Bartucz, Sepsei, Meszlényi, Hortobágyi, turi. Olasz, Gardi, Fekete, Hcrczcgh. Edző: Mészá­ros István. Góllövő: Bartucz, Herczegh. Gyenge iramú mérkőzésen a vendégek szerencsésebbek voltak. Ifjúságiak: Földeák-Már­tély 2-0. Benczik. Kiállítva: Keresztes a 70. percben. A bajnokság állása 1. Mártélv 17 14 1 2 53-23 29 2. Rúzsa 17 13 2 2 51-18 28 3. UTC 17 11 2 4 43-12 24 4. Szentes 17 9 5 3 41-18 23 5. Csanvtelek 17 11 1 5 36-15 23 6. Nagylak 17 10 ­7 38-27 20 7. Földeák 17 7 4 6 37-28 18 8. S/alunaz 17 7 3 7 37-30 17 9. Postás 17 8 1 8 37-31 17 10. Kisz.om. 17 7 1 9 27-39 15 11. JATE SC 17 6 1 10 28-42 13 12. Szegvár 17 4 4 9 25—49 12 13. Tömürk. 17 3 3 11 17-37 9 14. Asolth. 17 3 3 11 15-64 ') 15. Nagymág. 17 3 2 12 36-54 8 16. Forráskút 17 2 3 12 20-53 7 n Kézilabda NB I. A férfi kézilabda NB I-ben lezárult a play off első szaka­sza. befejeződtek a csoport­mérkőzések. A Tisza Volán csapata Nyíregyházán vendég­szerepelt, ahol kétgólos vere­séget szenvedett. Az eredmény már semmit nem befolyásolt, a szegediek az 5-8. helyért játszhatnak a továbbiakban. A mérkőzés jegyzőkönyve. NYVSC-Tisza Volán 27-25 (14-11). Férfimérkőzés. Nyír­egyháza, 1200 néző. Vezette: Ambrus, Hűmmel. Tisza Volán: Fekete - Osz­lánczi. Sándor, Mezei 4, Ör­dögh 1, BARTÓK 10 (1), BÁ­RÁNY 6(1). Csere: DOBOS (kapus), Szepes, Tenke 3, Avar 1. Edző: Kővári Árpád. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: V, ill. 2/1. Elektromos-Bramac SE 24-20(13-11) A csoport végeredménye: 1. Elektromos 10 pont, 2. Bramac 8, 3. Tisza Volán 4, 4. NYVSC 2. fi Vásárhely nyerte a rangadót A szegedi lányok bravúrja Szarvason „Nagyüzem" volt a hét végén a kosárlabda NB l-ben, a helyosztókért játszanak a női és férficsapatok. A Szeged SC női együttese az 5-8. helyért küzd, az első akadályt bravúr­ral vette Szarvason. A végig kiegyenlített csa­tában a minden dicséretet meg­érdemlő vendégek az utolsó percben a remekül játszó Misik 8 pontjával fordítottak, így lé­péselőnyhöz jutottak a vissza­vágóra. A 13-20. helyért játszó fér­ficsapatoknál megyei rangadót játszott a Szeged SC és a HKK. A jelenlegi erőviszo­nyok vásárhelyi sikert sejtet­tek, ami már a mérkőzés elején bebizonyosodott. Az agresszív emberfogással kezdő vásárhe­lyiek Kocsergin és Polányi révén ügyesen semlegesítették a szegediek veszélyes embe­reit, Parádyt és Veresst. A ven­dégek türelmesen játszva, ügye­sen szervezték támadásaikat, szinte valamennyi akciójukból pontot értek el, így aztán már a félidő közepén 20 ponttal elhúztak. Szünet után kiponto­zódott a szegediektől Parády, ám a hazaiak ennek ellenére ki tudták használni a vásárhelyiek könnyelműsködéseit. A vendé­gek nagy előnyük birtokában túlzottan könnyedén vették a játékot, ezért aztán jelentősen csökkent előnyük. A játékrészt második felében viszont ismét felülkerekedtek és végered­ményben a megfiatalított rivá­lissal szemben biztosan szerez­ték meg a győzelmet. A mérkőzések jegyzőkönyve. BSC Szarvas-Szeged SC 63-66 (27-33). Női mérkőzés, Szarvas, 400 néző. Vezette: dr.Gencsev, Matlári. Szeged SC: Zsemberi (1Q), Knábel (14), RADNÓTHY (16), Mészáros (4), MISIK (17). Csere: Szilágyi (5/3), Csapó (-). Edző: Domokos Mihály. Szeged SC-Hódmezővásár­helyi KK 58-83.(28-48). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Váradi, Párádi. Szeged SC: Véh (10), Pará­dy (4), Thuba (8), Tiszai (9), VERFSS (17). Antal (-), Mé­száros (8), Bonifert (-), Páv­licz (2), Pálfi (-). Edző: Mol­nár Csaba. HKK: KOCSERGIN (21), Gády (12), Polányi (2), CZUP­RÁK (2415), DR. BORBÁTH (2(V6). Csere: Pánczél (-), Lestár (-), Vincze (4). Edző: Faragó István. • A vásárhelyiek legeredményesebb kosarasa, Czuprák (labdával a kezében) újabb pontokat szerez csapatának. (Fotó: Gyenes Kálmán) TOTOEREDMENYEK A totó 11. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Haladás-Tatabánya 0-2 2 2. Vasas-Ferencváros l-l X 3. Videoton-Rába ETO l-l \ 4. Zalaegerszeg-MTK 0-1 2 5. Karlsruhe-Rostock 2-1 1 6. Cagliari-Atalanta 0-0 7. Cremonese-Juventus 0-2 2 8. Fiorentina-Ascoli 1-2 2 9. Foggia-Roma 1-2 2 10. Lazio-Verona 2-0 f 11. Napoli-Internazionale l-l X 12. Sampdoria-Genoa 2-2 X 13. Torino-Parma 0-0 X Pluszmérkőzés 14. Taranto-Eecce 0-0 X