Délmagyarország, 1986. november (76. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-24 / 276. szám

Ilélfó, 1980. november 24. Búcsú az IHF Kupától Tisza Volán SC—Slavia Praha 22-21 (11-8) Az U. Dózsa az élen Teke BEK-ezüst­érmesek köszöntése A Szeol-Délép SE NB l-es női tekézöit, a közelmúltban elért BEK-siker kapcsán, szombaton köszöntötték az egyesület vezetői. A bensősé­ges hangulatú ünnepségen, melyen ott volt Olah Mik­lós, a várost pártbizott­ság titkára is, Bérczy Gyula, a szakosztály elnöke méltat­ta a Szegeden lezajlott Baj­nokcsapatok Európa Kupája küzdelmeit, s a szegediek ezüstérmének jelentőségét. Horváth Gyula, az egyesület baráti körének elnöke jutal­makat adott át a sikeres ver­senyzőknek. Szeol-Délép SE—Bp. ros­tás 6:2 (2456:2320). NB l-es női mérkőzés. Szeged. Pont­szerzők: Vidácsné 440, Vörös 417. Szabó 406, Kovácsné 404, illetve Kovácsné 407, Bor­bélyné 400. Ifjúságiak: Szeol-Délép SE —Bp. Postás 3:1 (767:677). Pontszerzők: Csonka 435, il­letve Kolber 364. Kőbányai Porcelán—Sz Postás 5:3 (2431:2396). NB l-es női mérkőzés. Budapest. Pontszerzők: Gazsóné 433, Hudomietné 410. Holczerné 40!), illetve Ohátné 427, Mol­nár 414, Kórász 407. Ifjúságiak. Sz. Postás—Kő­bányai Porcelán 3:1 (784:705). Pontszerzők:Fodor 402, Hor­váth 386. A Szeol-Délép SE női csa­pata szerdán délután 4 óra­kor a Kossuth L. sugárúti pályán a ZTE-vel játszik baj­noki mérkőzést. Ujszegedi Sportcsarnok. 1500 néző. Vezette: D. Csar­tisvili, J. Taranuchin (szov­jet). Volán SC: Farkas J. — Vincze, TENKE (4). Balogh (1). Tóth G. (2). Szabadíts (1). ZSÖDI (5). Cs.: Grandjean (kapus). Hódi (3), Farkas 1. (4). Sándor (2), Edző: Lesti István. Slavia: Krob — Iloubal (2), Stika (l). liares (3). KRA­TOCHVIL (4), SRAM EK (6), Semrád. Cs.: Pavlicek (ka­pus). Havlik, KREJCIZIK (5). Edző: Vilhehn Svitak, Peter Korgcr. Hétméteresek: 7 5, i 11. 7/5. Kiállítás: 2, illetve. 10 perc. * A szegedi csapat Prágában 5 gólos (23-18) vereséget szenvedett az IHF Kupa első összecsapásán. Az előjelek biztatóak .voltak a visszavá­góra, hiszen Szabadíts is csatasorba állt, és a Volán­nak a korábbi években nem jelentett goncá t 5 gólos hát­rány behe/ása hazai környe­/.etucn Di. liiaska Vlagyimir. a Slavia csapatvezetője, el­mondta, hogy a prágai össze­csapás élőtt feltérképezték a szegedi csapatot, képmagnó­felvételt készítettek a Tata­bánya elleni mérkőzésükről, kiértékelték azt, így felké­szülten várhatták a kupa­mérkőzést. — Csapatom Prágában az első félidőben kitűnően ját­szott, akár 10 góllal is elhúz­hatott volna. Szünet után ki­engedett együttesünk és 15 perccel a vége előtt megijed­tünk, mert csak két gól, 10­17 volt az előnyünk. — mondta a csapatvezető, majd rátért a szegedi találkozó esélyeire: — Kiegyenlített erők küz­delmét várom a visszavágón és csapatom továbbjutását! Tudjuk, hogy igazi katlan­ban kell kiharcolnunk ezt a sikert, de bizom benne, hogy az 5 gólos előny elég lesz! A Volán öltözőjében elég­gé idegesen készülődtek a játékosok. Szabadíts Zoltán, aki háromhónapos „kény­szerpihenő" után ismét já­Tenke Endre a „húsdarálóban", a döfal elölt magas csehszlovák vc­Boszorkány Kupa A magyar válogatott a tornagyőztes A KISZ Szeged Városi Bi­zottsága és a Paprika SC harmadízben rendezte meg hagyományos Boszorkány Kupa nemzetközi női terem­labdarúgó-tornáját az újsze­ged) Sportcsarnokban. Szom­baton a csoportmérkőzések­re, vasárnap a helyosztókra került sor, mintegy 500—500 néző előtt. A csoportmérkőzések rrrdmé­n.vcl. A/.S—AWK Uroclaw—Cs Milán 3-t (2-0). Gólszerző: l'endyk, Uruskn. Judeska. illetve l'apa. Szabadkai Spartacus—Xavcrov l'raga l-l (l-t). Golszerzo: Cu­pae (3). Slabodanka (2). Uaric (2). Gajo, Illetve Jlluzlnova (3). Stetélgovu <2/. Paprika SC—AZS-AWF Wroc­law 7-5 (G-l). Gólszerző: IJohner (3). Kékes-S/abo (2). fodor (2), illetve l'endyk (3). Stariek, oi­sewska. Mas var válogatott—Szabadkai Spartacus 10-2 (1-0). Gólszerző: LoVáM (I). Kern (2). Kissné (2), liarfy, Nagy. illetve Vllov, Cu­' Paprika SC—CS Milán K-0 (7-0), Gólszerző: Boliner 12). fo­dor (2). Faragó (-'), KOkcs-Sza­bo, Kovnes. Magyur válogatott—Xaverov l'raxa 10-1 («-0). Gólszerző; liar­fy (2), Lovász (2), Kern (2). Kissné (2), Nagy, Jenel, illetve Zikova. Az. 5—6. helyért: Xaverov Prá­ga—CS Mllan 0-2 (5-1). Gólszer­ző: Samerovu (4), Stevkovo, Vozaluilova, Nustun. Zlleovn, Matclkova, illetve Tosi. Papa. A 3—4. helyért: Szabadkai Spartacus—AZS-AWF H'roclaw 11-5 (7-1). Gólszerzó: Slobodan­ka '(11). Laczkó (3). Cupac. Ga­jo. Veréb. Olscwszka (öngól), Il­letve l'endyk (4). Slnslak. Az első helyért: Magyar válo­gatott—Paprika SC 9-1 (4-0), V.: Veress (Ualla. Kobol). Gólszer­zó: Kern (2). Klssné. .lenéi. Mar­fy. Lovász, Nagy, Prlbell, I'npp, Illetve Fudor, A torna végeredménye: t. Ma­gyar válogatóit (Konyha, llosz­SZLI. Klssné. Jenel. Itarfy. Bu­kovszkiné. Lovász. Kern. Nagy. Prlbell. I'app. Luszligh. edző: Tóth Ferenc). 2. Paprika SC (Kékes-Szabó A.. Molnarné. Fa­ragó. Rolbu. Ólmosi. Ilorválhné, Kiss, Kekes-Szabo ,1., Kovaesne. Pehl, Marki. Ónozó. Kovács. Fo­dor. Csatóné. Valaslyán. edző: S/amosvolgyi Zoltán). 3. Sza­badkai Spartacus (jugoszláv), 4. AZS-AWF Wroclav (lengyel). 5, Xaverov Prága (csehszlovák), 6. CS. Milán (olasz). tékra jelentkezett, a bemele­gítéskor ennyit mondott: Egyértelműen továbbjutást várok! * Óriási hangorkán, tomboló szurkolósereg várta a pályá­ra lépő csapatokat. Igazi kupahangulat volt a terem­ben. A vendégek kezdtek a játékot és mindjárt az első támadásukat góllal fejezlek be. A 4. percben már 2-0 volt a csehszlovákok javára. Feltűnt, hogy három közép­ső emberük, (Stika Kratoch­vil, Srumek) óriási magassá­gi fölényben van a szegedi támadókkal szemben. Ráadá­sul Tóth Géza külön őrzőt, kapott, Barcs, majd Krej­csizik személyéhen. Az. ide­ges kezdés után, rendezte so­rait a Volán és Tenke, majd Zsódi 7-méteresével egyenlí­tett. A 10. percben szerezte meg először a yezetést Sza­badíts góljával a hazai csa­pat (3-2). öt perc múlva 4-4 volt az eredmény. Fej-fej mellett haladt mindkét csa­pat, majd a félidő hajlójá­ban 7-7 után zsinórban négy gólt lőttek a szegediek. 50 másodperccel a félidő elölt ötre növelhették volna elő­nyüket, de eladták a labdát és az ellentámadásból gólt kaptak. Szünet után 13-IO-es hazai vezetéstel Zsódi büntetőjét hárította Pavlicek, és ez fordulópontot jelentett! A 40. percben már 13-13 volt az eredmény. A szegedi csa­pat hallatlan akarással még egyszer megpróbálta a lehe­tetlent, még a továbbjutás reménye is megcsillant, de 10-15-ös vezetésnél Tóth Gé­za lövését védte a csehszlo­vák kapus, majd Tenke hétméteresét is, éis 5 perccel a mérkőzés befejezése előtt mar csak 19-18-ra vezetett Békéscsaba—Debrecen 2-1 (0-1). Békéscsaba, 6000 né­ző. Vezette: Padár. Gólszer­ző: Csalánosi, Pásztor., il­letve Bücs. ZTE—Haladás VSE l-l (0-1). Zalaegerszeg, 6000 né­ző. Vezette: Bodnár. Gól­szerző: Czigány, illetve Ele­kes. Vasas—Eger SE 4-0 (2-0). Fáy utca, 2000 néző. Vezet­te: Körös. Gólszerző: Szij­jártó (2), Teodoru, Szaba­di. MTK-VM— Dunaújváros 3-1 (2-0). Hungária körút, 3000 néző. Vezette: Huták. Gólszerző: Varga, Boda (11­esböl), Szeiber, illetve Mi2­kovicz. Bp. Honvéd—Tatabánya 0-2 (0-0). Kispest, 4000 né­ző. Vezette; Németh. Gól­szerző: Vincze I. (2). Rába ETO—Videoton l-l (0-1). Győr, 6000 néző. Ve­zette: Nugv B. Gólszerző: Hajszán, illetve Csucsánsz­ky. FTC—PMSC 1-0 (0-0). Ül­lői út, 15 ezer néző. Vezet­te: Hartmann. Gólszerző. Fischer. Siófok—0. Dózsa 1-2 (0-1). Siófok, 1500 néző. Vezette: Molnár. Gólszerző; Szajcz, illetve Szabó, Katona. Cselgáncs Martonosi és Vujkov első helye Röplabda NB I. KéT pont Dunaújvárosból A Szeol-Délép SE NB l-es férfi röplabdázói szomba­ton Dunaújvárosban játszották a pénteki szegedi mérkő­zés visszavágóját. A kék-fehér-feketék most is nagy küz­delemben. nehezen nyerlek. Szeol-Délép SE—Dunaújvárosi Kohász 3:2 (11. 10. —14, —•>. 0). Dunaújváros, 200 néző. Szeol-Délép SE: NUSSER, RACZ, Katona. Csere: Arany, Nyári Sándor. Vezette: Horváth, Nagy. Melkvi, HUSZTA, Medve, Barta, Hulmann. Edző: Asztalitenisz Változatlanul veretlenül A Móra Tsz SE NB Il-es férfi asztallteniszezői foly­tatják jó- sorozatukat, veret­lenül vezetik a táblázatot. Legutóbbi találkozójukon is biztosan szerezték meg a két pontot. Kiemelkedően játszott az ifjúsági váloga­tott Tihnnyl Péter, de dicsé­retet érdemel Kalmár és Gergely is. Móra Tsz SE—Hajdúszo­boszló 16:9. NB Il-es férfi­mérkőzés. Szeged. A hazai csapat pontszerzői: Kalmár 5, Tihanyi fí, Gergely 5, Popovics 1 a Volán. Végül a hazaiak egygólos győzelmet aratva, elbúcsúztak az. IHF Kupa további küzdelmeitől. A csehszlovák csapat tak­tikusan és energikusan küz­dötte végig a (10 percet. Jobb erőnlétben vannak já-. tékosai, ráadásul a csereem­berek is teljes értékű kcizi­I a bri á zök M egérd eme 1 fen jutottak az IHF Kupa leg­jobb nyolc csapata közt'-. A szegediek óriási lelke­sedéssel, nagy akarással küzdöltek, játékosai közül azonban többen is hosszú­hosszú percekre eltűntek, kivonták magukat a játék­ból. Lesti István edző a mérkő­zés végén így értékelt: — Az ellenfélnél mindig volt olyan játékos, aki a döntő pillanatokban gólt tu­dott lőni. Nálunk viszont mindig volt olyan, aki hi­bázott A csehszlovákok fizi­kai fölényüket is jól kihasz­nálták. Eaguinérv László Birkózás Varga és Gyutis aranyérmes Szegeden a Vasutas-sta­dion sportcsarnokában bo­nyolították 1 le a junior sza­badfogású országos bajnok­ságot. amin 165 induló volt. Az SZVSE birkózói közül Varga T. (52 kg) és Gyuris M. (82 kg) az első, Horváth '/.. (52 kg) a máso­dik, Kuracsai J. (73 kg) a harmadik helyen végzett, s ugyancsak bronzérmes volt Márkus Cs. (74 kg). Vízilabda OB I. Szegeden az Etelka sori munkacsarnokban két csel­gáncs verseny is volt. Szom­baton a juniorok országos rangsorversenyére (19 egye­sület, 89 sportoló) került sor, míg vasárnap országos má­sodosztályú egyéni viadalt (16 klub, 85 versenyző) bo­nyolítottak le. A Szeol-Délép SE cselgáncsozói kilettek magukért, a két nap során két első, két második és két harmadik helyet szereztek. A Szeol-Délép SE junior versenyen elért helyezései: 60 kg: l. Martonosi. 65 kg: . . 5. Selep. 95 kg: 3. Krajkó Z. +95 kg: 2. Rczsa. A szegediek II. osztályú versenyen elért eredményei. 65 kg: .. 3. Gsarnai. 95 kg: 1. Vujkov, 2. Kiss E. E súlycsoport küzdelmeinek érdekessége, hogy a tanít­vány legyőzte mesterét. Hegalakult a Csongrád Megyei Lovas Szövetség A napokban lelkes ver­senyzők, tenyésztők és tá­mogatók kérése, javaslata alapján megalakult u Csong­rád Megyei Lovas Szövet­ség. Megyénkben a lóte­nyésztésnek, de a ver­senyzésnek is szép hagyo­mányai vannak. Az utóbbi időkben figyelemre méltóan fellendült mind a verseny­zés, mind a tenyésztés, és ez szükségszerűen felvetette a szövetség megalakulását, melynek fő feladatai a ver­senyzés (fogat, akadály, díj­ugratás) és tenyésztés szer­vezése, illetve irányítása. A megalakult szövetség­nek 60 versenyzője van. Az elnökség tagjai Bereczki Já­nos (Székkutas), Bet tus Pál (Fá b i á ns ebes tyé n), Facsar Imre, Hézsö Ferencné, Ku­csera István (Hódmezővásár­hely).Korom Sándor (Sze­ged). Lengyel Attila (Nagy­mágocs), Ornyik Sándor (Csongrád), Polner Tibor (Szentes), Szabó János szövetség szék­Szeged, Zöld 9. Az 1987. évi fogathajtás, díjugratás (Szeged). A helye: 6724 Sándor utca versenyprogram akadályverseny. és bemulató szerepel, me­lyek idejéről és helyéről az érdeklődök a sajtó útján kapnak tájékoztatást. A szövetség -minden érdeklő­dőt és támogatót tisztelettel vár. r Igy kellett volna tippelni! A totó 47. hrti játékszelvényén Fortuna Köln 2-0 l szereplő mérkőzések eredmé-9. Bresciu— nyel : Torino 2-0 i 1. FC Homburg— 11). Como— Rayer Leverkusen 1-2 2 tntornaxionalo l-l X 2. 1. FC Koln— ti. Florentina— Kalserslautern 2-2 X Koma 2-1 1 3 Dusseldorf— 12. lldlnese— Monchengludbacli •l-l X Sampdoria 0-0 X 4. nortntund— 13. Cesenu— Werder Hremen 2-1 1 Laneroxsi 2-0 1 5. Darmsladt— l'OTMFKKOZkSFK : Osnubrück 7-1 1 14. liayer Uerdingen — g. Aschaffenburg Ituyern Munelieii 0-0 X stuttgarter Kickors 2-4 2 15. Cainpobasso— 7. HU-lefeld— l'eseara 1-0 1 Oberhausen 4-1 1 16. Lazio— 8. nraunsehwelg— Taranto 2-1 l Ujabb vereség Tungsram SC—Szeol-Dé­lép SE 8-6 (2-0. 1-3, 3-1, 2-2). Budapest,- Komjádi-uszoda, 200 néző. V.: Pék, Szarka. Tungsram SC: KAJMÁSI — Schmiedt, TÓTH 2. Nyá­rádi. Keszthelyi 1. Pardi. PE­TŐ ZS. 3. Makiári 1. Danko 1. Kovács. Csizmadia. Edző: Gulyás Zoltán. Szeol-Délép SE: Leffler — Cseri, Vajda 1. Tóth 1, ÉLES 2. Dömsödi 1", Rigó 1, Bozsó, Török. Edző: Pozsgay Zsolt. Gól — emberelőnyből: 7/2, illetve 9/4. Egy héten belül második vereségüket szenvedték el a Szeol-Delép vízilabdázói. Ez az újabb fiaskó azonban már méltatlan az egyetemista csapat eddigi szerepléséhez, hiszen korábban 6 fordulón keresztül vezette a tabellát, végigverte a nagy együttese­ket. A Tungsram ellen tudá­sa alatt pólózott a Tisza­parti gárda. A kulcsjátéko­sok erőtlenül, lélektelenül, figyelmetlenül, ambíció és sikervágy nélkül szerepel­tek. Mintha egyesek bele­nyugodnának. hogy a Szeol­Delép ha így halad, szép las­san visszazuhan a szürke­segbe. Elfogadható teljesít­ményt csak Leffler, Éles és Vajda nyújtott. Akciógóllal kezdett a gyá­ri csapat, Dankó lövése ka­pufáról vágódott Leffler há­tára. onnan pedig a hálóba. A második hazai találatot megelőzte Török kapufája. A könnyelműen kapu mellé bombázott, lefordult a gyári csapat, és akcióból egyenlí­tett, 3-3. A harmadik játékrészben egv ideig fej-fej mellett ha­ladt a két gárda, de 4-4 után már a szegediek nem tudtak egyenlileni. Három másod­perccel a negyed vége előtt Keszthelyi Törökről olyan gólt csavart, ami „demorali­zálta" az egyetemistákat. Az utolsó hét percben is lett volna esélye a Szegednek, hogy az egyik pontot elhoz­za a fővárosból. Rigó előny­ből 7-ö-ra módosította az eredményt, de végül is a ha­második negyedben fordított zaiak jobban összpontosltot­a Szeged, emberelőnyből két­szer gólt dobott, Éles, majd Vajda megszerezte a veze­tést, 2-3. Ekkor vezetett elő­ször és utoljára a Szeol-Dé­lép. A fontos, lélektani pilla­natban az előnynél Lengyel tak, kevesebb hibát vétettek. A szegediek lassan, álmosan szövögették támadásaikat, az emberelőnyöket elügyetlen­kedték. így nem lehet kikap­ni, viszont a Tungsram meg­érdemelten nyert. , • .«-Síik