Délmagyarország, 1986. május (76. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-04 / 103. szám

Vasárnap, 198C. május 4. Labdarúgó NB II. Időnkénti jé játék ­négy szegedi gól Nemzetközi salakmotorverseny Kettős magyar siker győzelem Szeged—Bajai SK 4-1 (.1-0) Szeged, Szőregi úti sla­•s | dion, 3500 néző. Vezette: KeCll- Rozin (Bogyó, Szőke). Szeol-Délép SE: Hornyák — Szabó Gy., Kozma, Kán­tor. Balázs — Orosházi. Kő­halmi, Gruborovics — Sza­Nem várt nagy különb- bó I., Kun, Deák. Edző: ségű hazai győzelemmel Snrosi László. kezdődött cl szerdán este Bajai SK: Majzlinger — Madridban 90 ezer néző Mnhovics, Judik, Goldsch­elött a nemzetközi kupa- midt, Andreidesz — Harsá­döntő-sorozat. nyi, Morvái, Evanics, Pri­A Real Madrid 5-1 (2-1)- kidánovics — Horváth. Bög­re lelépte a döntőig vezető nur. Edző: Temesvári Tibor. úton 10 mérkőzésen 10 gólt Csere: Prikidánovics he­kapott Köln együttesét, és iyt.u Tóth 1. a szünetben, ezzel folytatta hazai diadal- Goldschmidt helyett Tumó az 58.. Szabó I. helyett menetét. Ebben az UEFA Kupa-sorozatban ugyanis a Real Madrid ötöt lött a Ber­nabeu stadionban az AK Tóth J. a 67. percben. Gólszerző: Deák az 1., .... , .... Kántor a 10., Deák a 40., Athennek, a Borussia Mon- T-.,.-,, „, „ e _ie l. t T LVak az 56., Andreidesz a chengladbachnak es az In,- „r _ r„h ternazionalénak is. Az 1985 Vpf,„í. —86. évi UEFA Kupában fi Real Madrid hazai mérkő­zéseinek mérlege 6 mérkő­zés, 6 győzelem, 25-4-cs gól­különbség. Szögletarány: 6:5 (1:3) a Szeol-Délép javára. Jobban ;a'l gha kezdőd­hetett volna mérkőzés a szegedieknek, mint ez a Sípos István fe'.vételo A szegediek második gólját megelőző pillanatot kapta le nesevégre fotóriporterünk ¡Kántor kicselezi Majzlingcrt, majd a hálóba továbbítja a labdát Ezek után még egy évre m°slani; egy perc sem telt visszamenően is rendkívül el a találkozóból, máris értékes, hogy a tavalyi másodszor kezdhettek a ba­UEFA Kupa-döntő vissza- jtiak. (ök indították 90 per­vágóján a Videoton Madrid- ces útjára a labdát.) A ven­ban verte meg a Reált. degek térfelén Kun a közé- ¡tjajzlingert és 10 m-ről a Hoinyák merész, vetődéssel Luis Molowny, a Real peti meginduló Orosházihoz pálöba gurította a labdát, szedte le a labdát a kitörő Madrid edzője: továbbított, r. középpályás 2_o. Morvái lábáról. — A Köln a második gó- ügyes cselek után a 16-os- " A !{dt gyors gól utánbát- A baj^iak hadrendjéből lig nagyon kemény ellenfél nál lövöhelyzetbe került, a rabbá váltak a vendégek, hamar kiderült — különben volt, de utána megadta ma- labda a védőkről ismét hoz- felhagylak a túlzott védeke- edzőjük is ebben reményke­dni. A Real nagyszerűen iát- zá pattant, ö egyből a bal- zéssef a 15 percben And- dett — szeretnék az egyik szőtt, s bár nyolcvan száza- összekötő helyén felbukkanó reidus-z alapvonalról belőtt pontot „kibekkelni". A ven­lék esélyünk van arra, hogy Deákot hozta játékba, aki Abdáját Hornyák lábbal dégek biztonságra törekvése megvédjük az UEFA Ku- 12 m-röl ballal, kapásból védle Goldschmidt ismétel- sem okozott gondot a lendü­pát, előre semmi sem biz- óriási gólt lőtt a jobb felső betett' lövése a jobb ka- Iztésen Izezdö szegedieknek, tos. A Köln a kiváló Allofs sarokba, 1-0. A 6. percben pijf;l 'tövénél hagyta el a hiszen 10 perc alatt kétszer is vezérletével biztosan min- Balázs beadása után Kun ijítékteret. A 22. percben bevették ellenfelük kapuját. rrcglőzte Majzlingcrt, feje- orosházi beadását Grubo- A későbbiekben változott a Köln se azonban elkerülte a-jobb rovjc.s J2-m-ről fejjel csúsz- játék képe, s bármennyire is alsó sarkot. A 14). percben ^Ria a ba] a]sd sarok felé. hihetetlennek tetszik, a ba­Real a bajaink lestaktitkája meg- Majzlinger gyors vetődéssel jaiak kerültek mezönyfö­A felező 'tisztázú/tt. A 29. percben lénybe, többet birtokolták a Szombaton délután Szege­den, a Napos úti pályán tar­tották a salak motorosok nemzetközi meghívásos ver­senyét osztrák, bolgár, dán, NDK-beli és magyar ver­senyzők részvételével. A hazai vaspapucsasokat Kó­csó, Miksi, Russz, Fórián és Szunyi képviselte. A 20 futamos egyéni ösz­szecsapáson először két magyar — Kócsó és Miksi — állt rajthoz az NDK-beli Gümmer és az osztrák Kurzweillel szemben. A két hazai salakos maga mögé utasította a külföldieket. Az 5. futamban hármas ma­gyar győzelemnek tapsolha­tott a több mint 4000 fő­nyi közönség. Kócsó ebben a futamban érte el a verseny legjobb idejét 75,2 másod­percet. A 6. futamban Mik­si alól az első kör végén ki­csúszott a motor és így kénytelen volt elhagyni a pályát. A 10. futamban is­mét a magyar Miksi és a bolgár Eftimov futott össze a rajt után. Miksi megsérült és nem is tudta tovább folytatni a versenyt. A 16.. futamban két dán, osztrák és bolgár versenyző állt rajthoz. Eftimov végig veze­tett, követte őt a két bolgár „vaspapucsos", utolsónak az osztrák Kruzweil ért cél­ba. A 17. futamban nem az volt a cél, hogy Kőesőt be­fogja-e a bolgár Eftimov, hanem a szegedi fiú lekörö­zi-e bolgár ellenfelét. Kó­csónak ez sikerült, mert a bolgár salakos alól kicsú­szott a motor az első kör végén, habár tovább folytat­ta a versenyzést. A 22. futam volt a leg­érdekesebb. Az már biztos volt, hogy Kócsó a maximá­lis pontszámmal nyerte meg az egyéni versenyt, tehát el­ső helyen végzett. A máso­dik, illetve a harmadik he­lyért viszont holtverseny alakult ki az azonos pont­számot élért bolgár Manev és a békéscsabai Russz kö­zött. Ketten álltak rajthoz, és már az első kör végén kiderült, hogy a békéscsabai fiú fölényes győzelmet ara­tott. A bolgár „vaspapu­csos" két ízben is elcsúszott az amúgy is Laza talajú pá­lyán Czutor Zo'.tán dent megpróbál. Georg Kessler, a szakvezetője: — Egy nagyszerű Madridtól szenvedtünk a bosszulta magát vártnál lényegesen nagyobb vonal közelében Orosházi Kun átadásával Szabó I. lnbdát, mint vendéglátóik. arányú vereséget, de még okosan kivárt. majd nagy- középen tört kapura, közben Akcióikban viszont túl sok nem mondunk le a végső si- szerű átadással indította a észrevette hogy Majzlinger elképzelést, tervszerűséget kerről. Sokan vélik, a visz- saját térfeléről megiramodó kiindult egyből lőtt, a lab- nem lehetett felfedezni, las­szavágón rajtunk csak a Kántort. A beállás egykettő- Ja a f(;lsö 1£,c fölött hagy- sú oldaladogatásokkal, célta­ta el a játékteret. A 40. lan ivelgetésekkel igyekeztek kifutó percben Orosházi húzott el megközelíteni a Szeol-Délép a jobb oldalon, az alapvo- kapuját, ezek a próbálkozó­nál közeléből laposan kö- sok azonban nem jelentettek zépre adott az érkező Deák különösebb veszélyt a hazai­pedig 8 m-ről laposan a ak kapujára. A szünet utá­kapu bal oldalába helyezte ni percekben ismét a vendé­a labdát 3-0 gek voltak valamivel akti­Szünet' után a 49. perc- vabbak, de akárcsak az első ben Orosházi senkitől sem {a^kre8Z eleJe"- u]h°lA" ° zavartatva túlvezette a lab­dát az alapvonalon... Az sobbiekben többnyire me­56. percben Evanics nagy ^nyjatekra futotta csak a lövése vágódott le a vé- csapatok erejebol, s ez a A területi labdarúgó-baj- További eredmények: dókról az ellentámadásból színvonalra is jócskán kiha­nokság Körös csoportjában Szarvas—H. Kun B. SE 2-1 újabb gólt rúgtak, a szege- A":. játszó szegedi csapatok ko- (1-0), Gyula-^Békés 1-2 dick. Gruborovics Deákot orosnazi, Deák, illetve jvior­zül a hét végén csak az (0-1), Orosházi Határőr Dó- indította, a szélső Kunnal va'. Evanics. ^ SZVSE játszott, mivel az zsa—Lajosmizse 1-2 (0-2), kényszerítőzött a bajaiak .??} . ~ laonKent Sz. Dózsa-Tápéi ESK mér- Miske-Soltvadkert 2-0 (0-0), lb-osánál, a visszakapott ma.rJ>°1 18 látszott a csapat, kőzést — az eredmény 0-0 Szentesi Vízmü-Orosházi labdát a kifutó Majzlinger „ volt — már szerdán lebo- MTK l-l (l-l), Makó—Kecs- fölött 10 m-röl a kapuba nyolitották. öt fordulóval a keméti TE 4-3 (3-1). bajnokság vége előtt nem valami rózsás helyzetben Jól kezdett Nagy Sándor Nagykanizsán a magyar—osztrák nemzetek közötti találkozó­val együtt rendezlek meg az aulóeross országos bajnokság első fordulóját. A mintegy 8 ezer néz» végig izgalmas küzdelemnek lehetett tanúja. Csongrád megyéből a tízes döntőben két szpgedi Autófer MIISZ-cs versenyző. Nagy Sándor és Jelinek László ke­rült, valamint a Tisza Volán reprezentánsa Darázs Antal. Végül is az országos bajnokságban Nagy Sándor a legjobbnak bizo­nyult, Darázs a 7., Jelinek pedig a 8. lett. A tavalyi EB 4. helye­zett Nagy egyébként a nemzetközi értékelésben 2-ként érkezeit célba. Érdemes még megjegyezni, hogy a 2. osztályban Kovács Sándor (Szegedi Autófer MHSZ) élete első versenyét Chevrolett gépkocsival megnyerte. Az első osztályúak 2. fordulúja május 3­án Bujákon lesz, 11-én pedig Olaszországban Nagy, Darázs, va­lamint Nobik EL-futamon áll rajthoz. Vízilabda OB I. Magabiztos játékkal csoda segíthet, reméljük, re a kapu előtt termett vannak még csodák. ahol kicselezte a Területi bajnokság Veszélyben a megyei csapatok zelemnek, de ami a jövőt il­A BAJNOKSÁG Al.LASA VIWLL JU lll'IUl U ivuuuu« , , .,.,.• ,, a í\ v ,' ii leti, ez meg mindig keves, emelte, 4-0 Ezután ellapo- , . sokat kell javulni a csapat­játéknak az elkövetkezen­vannak a Csongrád megyei együttesek, valamennyi a veszélyes zónában foglal he­lyet, s hátralevő találkozó­kon igencsak „kapaszkodni­uk" kell, hogy elkerüljék a kiesést. KSC—SZVSE 2-0 (0-0). Kecskemét, 800 néző. Ve­zette: Búzás. SZVSE: Újhelyi — Deák, Ménesi, Szrenka, Földeák — Kishegyesi (Csiszár), Há­gelmann, Simái — Balogh J., Széli Edző: Tóth La­jos. Az első félidőben jól tar­tatták magukat a szegediek, szünet után azonban felül­kerekedett a, KSC. A 68. percben Meszes szabadrú­gásból szerzett vezetést, 1-0. A 75. percben egy átadást Hájel mellel maga elé tette, és közelről a hálóba lőtt, 2-0. A KSC végig fölényben volt, a helyzetek sorozatát hibázta el. Jó: Hájer, Me­szes, illetve Szrenka, Földe­ák 1. Szarvas 25 n 4 2 55-15 42 2. KSC 25 15 7 3 45-21 37 3. Orosháza 25 13 8 4 41-14 34 4. Gyula 25 13 5 7 39-27 31 5. Békés 25 10 8 7 44-35 28 6. K I K 25 ; 10 7 8 41-33 27 7. Mlske 25 7 9 9 30-32 23 8. L.-mizse 25 8 7 10 40-49 23 9. S.vadkert 25 8 5 12 43-48 21 10. Makó 25 7 7 11 26-42 21 11. Kun B. SE 25 6 8 11 38-43 20 12. Sz. Dózsa 25 6 8 11 27-38 20 13. SZVSE 25 7 6 12 28-44 20 14. Szentes 2S 7 6 12 22-47 20 15. Tápé 25 6 5 14 23-35 17 16. H. Dózsa 25 7 2 16 31-50 16 sodott a játék, mintha mind­két csapat beletörődött vol- :>,ui, „„ .... .K„ A nu dokben! A 76. Temesvári Tibor: — Vé­VC/P/t u,.iiiiiii.r. . x.'nt-j, 44-35 28 Horváth a szegediek ter- „„,,.'• ., . , 41-33 27 f lé ellopott" eau át- szoktak llVcn «ólokat kapni ??-»?? S ".?,?}.:, Gyürki Ernő uttörömeccseken Sokáig kellett várni az el­ső gólra! Már a 4. percben járt az időjelző, amikor a hazai csapat megszerezte a vezetést, emberelőnyből. A második szegedi gólt hát­rányból érte el a csapat, majd akcióból is eredményes volt. A vendégek erejéből két válaszra tellett. A máso­dik negyedben jobban ment a Tatabányának, és az egyenlítést is meghozta ez a játékrész. Igaz ehhez az is kellett, hogy a hazai csapat sorra hibázza el helyzeteit, no meg gyakran lőtték el a labdát a játékosok minden előkészítés nélkül. Nagy for­dulatot hozott a harmadik negyed. A Tóth I. vezérelte támadások végén Podhánsz­ky kapus nem győzte kiszed­ni a hálóból a labdát. Előny­ből, hátrányból (immár má­sodszor!), akcióból egyaránt potyogtak a gólok. Az ellen­félből egyedül Persely tudott eredményes lenni — kétszer is —, de ezzel együtt ez a fölényesen nyert negyed már jelezte, hogy itt csak egy csapat nyerhet, és az. a Sze­ol-Délép SE. Az utolsó hét perc még egyértelműbbé tet­te a sikert. Kétszer is meg­úsztak a szegedi játékosok, és hidegvérrel értékesítették a ziccereket. Még ilyen kü­lönbségű győzelme is telje­sen megérdemelt volt a sze­gedi pólósoknak. Szeol-Délép SE—Tatabá­nya 12-6 (.1-2, 1-2) 5-2, 3-0). Üjszegedi Sportuszoda, 390 néző. Vezette: Puskás, Stein­metz. Szeol-Délép SE: BÜK — Cseri (1), TÖTH I. (4), TÖ­RÖK (2), Éles (1), RIGÖ (3), Bazsó. Csere: Molnár, Cser­nus, Dömsödi (1). Edző: Ve­ress Iván. Gól — emberelőnyből: 5/4, ¡11. 8/5. Hátrányból: 2, ill. 0. Négyméteresből: (), ill. 1/1. I. I/. A Gyürki további eredmények: Tenisztanfolyam A szegedi Lakóterületi SE kéthetes turnusokban nyári te­nisztábort szervez iskolás gyermekeknek. A turnusok: 1. június 16-tól június 28-lg, 2. június .30-tól július 12-ig. 3. július 14-tül 26­ig. augusztus 4-tól augusztus 16-ig. A leniszoktatás mellett ki­rándulások. kulturális programok szerepelnek, amiket szakkép­zett pedagógusok irányítanak. Jelentkezni az egyesület Lenin krt. 17. szám alatti irodájában lehet délelőtt 9-től 12-ig, délután 2-től este 7 óráig. Az egyesület Dankó Pista utca 3. szám alatti teniszcentru­mában a műanyag pályákra május 5-től bérletek válthatók. (A kapta tőle a labdat, a hát­véd becsapta Szabó Gy.-t, Szabó L. SE—Metripond SE majd 10 m-röl a balössze- l-l (1-0), SBTC—Nyiregyhá­kötö helyéről a kapu bal za l-l (l-l), Nagykanizsa— oldalába, a léc alá lőtte a Szolnok 1-0 (0-0), Komló— labdat 4-1. A 88. percben D. Kinizsi 2-0 (0-0), Ganz­MÁVAG—Keszthely 3-2 (l-l), Vác—Eger 0-0, Kazinc­barcika—Veszprém 1-0 (0-0), Szekszárd—Sopron 2-0 (0-0), Dunaújváros—DVTK 2-1 (1-0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. I).-város 29 16 S 4 55-26 41 2. Eger 29 14 13 2 45-21 41 3. S/.col-lJélép 29 16 7 6 56-28 39 4. Diósgyőr 29 13 8 8 49-37 34 5. Keszthely 6. Komló 7. Szekszárd 8. S.-tarján 9. Ganz-M. 10. Baja 11. Ny.-háza 12. Veszprém 29 tl 9 9 33-31 31 29 13 4 12 49-48 30 29 9 12 8 29-37 30 29 11 7 11 31-29 29 29 10 A 10 43-46 29 29 11 7 11 44-55 29 29 9 10 10 32-32 28 29 9 9 11 31-33 27 13. N.-kánizsla 29 9 9 11 36-40 27 14. Metripond 29 9 8 12 43-45 26 bCrlettulajdonosok — magánszemélyek és közületek — a szau- 15. Szolnak 29 10 6 13 31-40 26 nát bérmentve vehetik Igénybe.) A teniszezni óhajtók adogató- 16. Sopron 29 8 9 12 31-37 25 17. D. Kinizsi 29 8 8 13 35-42 24 géppel ls gyakorolhatnak. Ugyanitt május elsejétől a 8 évesnél Idősebb gyermekeknek és felnőtteknek tanfolyam indul lcntkcznl a helyszínen lehet 18. Vác 29 8 8 13 28-40 24 Je- ,9. Szabó L. Se 29 8 6 15 32-43 22 20 K barcika 29 6 6 17 29 52 18 Tóth I újabb gólját szerzi É 6