Délmagyarország, 1975. február (65. évfolyam, 27-50. szám)

1975-02-23 / 46. szám

12 VASÁRNAP, 1975. FEBRUÁR 23. SPORT Elvesztette veretlenségét Hq a Sportcsarnokban: az Üjpesti Dózsa Képesség­felmérés a Sport­csarnokban A Tisza-parti Gimnázium, óvónői és Vízügyi Szakkö­zépiskola, valamint a SZEOL Sportiskola az általános is­kolák nyolcadikos diákspor­tolóinak a középiskolába va­ló felvétellel kapcsolatos ké­pességfelmérését február 28­an, pénteken délelőtt fél 10­kor végzi az újszegedi Sport­csarnokban. Azok a szülők, akik a február 6-án tartott értekez­leten nem tudtak megjelen­ni, de gyermeküket a testne­velés szakosított osztályába szeretnék beíratni, személye­sen vagy telefonon jelezzék szándékukat a SZEOL-irodá­ban (Bajcsy-Zs. u. 14.) Do­bozi Istvánnál, hogy a tanu­lókat elkérhessék az általá­nos iskolákból az említett napra. Ökölvívó toborzó A Szegedi Dózsa ökölvívó­szakosztálya toborzót tart a sportág iránt érdeklődő, 1959—60—61-ben született fiúk részére. Az érdeklődő gyermekek szüleikkel min­den hétfőn és csütörtökön 18 es 20 óra között jelentkez­hetnek Tánczos Tibor szak­osztályvezetőnél, a Fegyveres Erők klubja A épületének 1. emeletén levő irodában. (Victor Hugó u. 6). Nagy érdeklődés, találga­tás előzte meg a labdarúgó NB I tavaszi idényének rajt­ját. A szurkolók, a vezetők, a sportág szerelmesei vala­mennyien nagy kíváncsiság­gal várják: a labdarúgás fel­emelkedését szolgáló intéz­kedéseknek, az újabb neki­rugaszkodásoknak, erőfeszí­téseknek milyen eredményei lesznek? Mindenki elvárja a játékosoktól, hogy nagy becs­vággyal küzdjenek, sokat fus­sanak, igyekezzenek minden egyes mérkőzésen tudásuk legjavát adni. Ha igy lesz, bizonyára az eredmények sem maradnak el. Már a tavaszi első forduló is hatalmas meglepetéssel szolgált, a PMSC otthonában bravúros győzelmet aratott az Újpesti Dózsa felett! A többi találkozón is jó küzdel­mek alakultak ki, igazságos eredmények születtek. PMSC—Ű. Dózsa 4:2 (1:2). Pécs, 15 000 néző, vezette: Somlai. Góllövők: Dárdai P. (4. egyet tizenegyesből), illet­ve Fazekas, Schuman. PMSC: Katzirz — Kincses, Kocsis, Englóner, Tóth — Dárdai P., Zombori, Dárdai L. (Konrád) — Kiss, Bálint, Bencsik. O. Dózsa: Szigethi — Ko­lár, Dunai III., Horváth, Ju­hász — Zámbó, Schuman. Noskó (Törőcsik) — Fazekas, Bene, Nagy. A Pécs szerezte meg a ve­zetést a 12. percben, de egy perc múlva egyenlítettek a vendégek. A 40. percben megszületett a Dózsa vezető gólja. Szünet után rákap­csolt a hazai gárda, és Dár­dai P. vezérletével, nagysze­rű játékkal biztos győzelmet aratott. Videoton—FTC 1:1 (0:1). Székesfehérvár, 16 000 néző, vezette: Palotai. Góllövők: Nagy II.. illetve Branikovits. FTC: Dómján — Martos, Bálint, Mucha, Megyesi — Juhász, Nyilasi — Pusztai, Szabó (Máté), Branikovits, Magyar. mai műsor Labdarúgás. Felszabadulási Ku­|ui-m' rközősök megyei csapatok rcszW-telévei (első forduló): Al­sóvárosi MÁV—Kiskundorozsma, Szabadság tér, 10 óra (Jármai dr.). IIMSE—Szegedi AK, hód­mezővásárhelyi stadion. 2 óra (Osanyl J.). HODIKÖT—Szentesi Kinizsi, hódmezővásárhelyi stá­ción. 2 óra (másik pályán. Al­földi). Tápé—Sándorfalva. Tápé, 10 óra (Madarász). Csanádpalo­t.— Makói SVSE. Csanádpalota. fel 3 (Abranov). Kiszombor— I. odmi zővásárhelyí Porcelán, Kiszombor, 2 óra (Szabó J.). Algyő—Szentesi Vízmű, Algyő, 0 óra (Kzaller). Szőrcgi Rákóczi— Mindszent, Szóreg, 2 óra. (Pá­dur). Két mérkőzést február 27­én. csütörtökön délután játsza­nak: Szegedi Tanárképző Fő­iskola—KSZV SE. Kertész utcai pálya. Újszeged, fél 3 (Kőszó). S/egetü Volán—DF.LEP SC. Tex­tlimüvek-pálya, 3 óra (Bolba). Barátságos mérkőzések va­sárnap. február 23-án: SZEOL— Kiskunhalasi MEDOSZ. SZEOL­stadion, fél 3. Szegedi Dózsa— Szegedi AK. Dózsa-edzöoálya. föl 10. A SZEOL labdarúgó sportiskolásai egymás között bemutató mérkőzést játszanak az újszegedi Sportcsarnokban, negyed 1 órától. Asztalitenisz. Ifjúsági, serdülő és újonc vidéki bajnokság. Vasúti irgalmi Szakközépiskola Marx téri tornaterme, reggel 8 órától. A döntők előreláthatólag a déli órákban kezdődnek. NB l-es f. rfimörkőzós: KSZV SE­Kaposvári Vasas. Dugonics utcai általános Iskola, fél 10. Birkózás. A Szegedi VSE or­szágos Jellegű szabadfogású ser­dülöversenye. Vasutas-stadion tornaterme, 10 óra. A verseny­re 124 nevezés érkezett. Kézilabda. Mérkőzések az új­szegedi Sportcsarnokban. A Hír­lap Kupáért, női csapatok rész­vételével : Szentesi Kinizsi—Kis­kunhalas, reggel 8 óra. Békés­csabai Spartacus—Hódmezővá­sárhelyi METRIPOND. 9 óra. A Felszabadulási Kupáért NB l-es férficsapatokkal: Bp. Vasas—Új­pesti Dózsa. 10 óra. Pécsi MSC —Ferencvárosi TC. negyed 12. Kosárlabda. NB l-es mérkő­zés: Szegedi Tanárképző Főis­kola—Bp. Ganz-MAVAG. új­szegedi Sportcsarnok, 2 óra. Utána a két klub Juniorcsapata mérkőzik, 3 óra 20 perces kez­dettel. Sakk. A KISZ megyei sakk­versenyének döntője, Szeged, MAV Nagvállomás nagyterme, 9 óra. A megyei sakkbajnokság első fordulójának mérkőzései: Szegedi Ruhagyár—HODIKÖT, ruhagyár. 9 óra. SZVSE II.—Ma­kói SVSE. szegedi MAV nagy­állomás sakkterme. 9 óra. H. Porcelán—H. Hunyadi SE, Hód­mezővásárhely, KISZ-székház, Zrínyi utca, 9 óra. Kedden, feb­ruár 25-én kezdődik Szegeden délután 3 órakor a Ságvári gim­názium dísztermében a megyei egyéni sakkbajnokság. A verse­nyek mindennap reggel 8 órától és délután 3 órától tartanak. Teke. NB l-es női mérkőzés: SZAK—Tatabányai Bányász, SZAK négyes csarnoka, reggel 8 óra. Vívás. A szegedi Postás SK országos jellegű I. osztályú kardversenye. Gutenberg utcai szakközépiskola tornaterme, 9 óra. Videoton: Kovács L. — Végh, Nagy III., Hartyáni, Czeczeli — Kovács J., Nagy II., Karsai — Wollek, Csong­rádi (Kuti), Tieber (Janko­vics). A fehérváriak irányították a játékot, a ferencvárosi megmozdulások azonban ve­szélyesebbek voltak. MTK-VM SK—DVTK 4:1 (9:0). Hungária körűt, 4000 néző, vezette: Hámori. Gól­lövök: Takács, Szuromi, Ko­vács, Borsó, illetve Görgei. MTK-VM SK: Bicskei — Török, Csetényi, Csorna, Nyí­ró — Kovács, Kiss, Borsó — Takács, Szuromi, Becsei. DVTK: Veréb — Kovács, Salamon, Hajas, Kutasi — Mártis, Oláh, Tatár — Káp­lár, Koleszárik, Görgei. Az első játékrész kiegyen­lített küzdelmet hozott. For­dulás után ritmust váltott a hazai együttes, és tizenegy (!) perc alatt eldöntötte a mér­kőzés sorsát. Vasas—Tatabánya 3:1 (2:0). Fáy utca, 7000 néző, vezette: Szilvásy. Góllövők: Gass, Kű, Izsó, illetve Csapó. Vasas: Mészáros — Vida, Fábián, Vidáts, Kántor — Komjáti (Lakinger), Kű — Müller (Polyák), Gass, Izsó, Váradi. .Tatabánya: Dombai — Hernádi, Kovács, Bánfi (Zöl­di), Horváth L. — Csapó, Czakó, Arany — Szabó, Kő­műves, Sallói. A tatabányai védelem többször is zavarba jött, megingásaikat ügyesen ki­használták a Vasas csatárai. Haladás VSE—ZTE 2:1 (1:1). "Szombathely, 12 000 né­ző, vezette: Müncz. Góllövők: Farkas, Dobány (11-esből), illetve Antoni (11-esből). Haladás VSE: Pálinkás — Kovács L., Horváth A., Ke­reki, Stiber — Farkas, Hal­mosi, Kulcsár — Horváth Z. (Sebestyén), Dobány, Hauzer. ZTE: Bolemányi — Mol­nár, Antoni, Mihalecz, Filó — Gáspár, Józsi, Tóth Gy. — Bogáti, Sós, Kocsis I. A ragyogó napsütéses idő­ben lejátszott találkozón a hazaiak korai vezetést sze­reztek, amit a 24. percben 11-esből egyenlítettek ki a vendégek. A mérkőzés sorsát eldöntő gól is büntetőbőt esett a 63. percben. Rába ETO—SBTC 3:1 (0:1). Győr, 4000 néző, vezette: Petri. Góllövők: Szokolai, Glázer, Pénzes, illetve Mar­csók. Rába ETO: Földes — Var­ga, Brandisz, Sebők, Izsáki — Varsányi (Mile), Somogyi, Horváth L. — Pénzes, Szo­kolai, Glázer R. SBTC: Magyar — Miklós, Kmetty, Kovács II., Vertig — Répás, Varga, Horváth (Tóth) — Kajdi, Marcsók, Jeck. A vendégek rúgták az első gólt a 6. percben. Szünet után felgyorsult a hazai tá­madósor, és egyéni alakitá­sok után lőtt góljaival a maga javára fordította a mérkőzést Bp. Honvéd—Bcs. Előre Spartacus 2:0 (1:0). Kispest, 7000 néző, vezette: Marton. Góllövők: Weimper, Szűcs. Bp. Honvéd: Gujdár — Kelemen, Páncsics, Szűcs, Lukács — Pál, Kocsis, Pin­tér — Morgós, Fehérvári, Weimper. Békéscsaba: Tóth —Kvasz, Dávid, Vágási, Paróczai — Kerekes, Zielbauer, Erőss — Németh, Pogács, Királyvári. A sokkal többet támadó kispestiek fölénye a 31. perc­ben ért góllá. A közepes ira­mú és színvonalú mérkőzés második gólja a 62. percben esett. A bajnokság állása: 1. C. Dózsa IS 13 1 I 14-1C 27 2. Bp. Honvéd 15 10 4 1 30- 8 24 3. Ferencv. IS 6 7 2 26-13 19 4. Csepel 14 7 3 4 21-14 17 5. Videoton IS 6 7 4 17-22 IS S. Rába ETO 15 6 2 7 24-22 14 7. MTK-VM SK 15 4 6 5 16-16 14 8. Z.-egerszeg IS 6 2 7 16-20 14 9. Diósgyőr 15 S 3 7 18-24 13 10. Pécs 15 « S 6 15-25 13 11. B.-csata 15 4 4 7 18-23 12 12. Vasas 15 4 3 8 17-27 11 13. Haladás 15 « 3 8 14-28 11 14. Tatabánya 15 3 4 8 10-19 10 15. S.-tarJón 15 3 4 8 13-25 10 * Csepel—CSZKA Moszkva 2:1 (1:9). Csepel, 3000 néző. Vezette: Nagy Béla. Góllö­vők Ozsváth és Gulyás, il­letve Szmirnov. A magyarországi vendég­szereplésre érkezett CSZKA Moszkva labdarúgócsapata szombaton Csepelen lépett először pályára és egygólos vereséget szenvedett. A mindvégig nagy iramú, változatos mérkőzésen a mu­tatott játék alapján a Cse­pel megérdemelten nyert. Sz. Tanárképző ­Ganz-M ÁVAG Bemutatkozik az NB /-es főiskolás kosár, abda csapat Több mint húsz év után ma, vasárnap délután 2 órakor ismét NB l-es női kosárlabda-mérkőzést ját­szanak Szegeden. A főisko­lás lányok az NB I-ből ta­valy kiesett, majd az osztá­lyozók során ismét az első osztályba jutó Ganz-MAV­AG-ot látják vendégül. Szorgalmasan, bizakodva készültek mai összecsapásuk­ra. Az első mérkőzésükön, Diósgyőrben elszenvedett ve­reségük nem szegte kedvü­ket, változatlanul bíznak ab­ban, hogy bent tudnak ma­radni az első osztályban. Alapozzák ezt arra is, hogy összeforrt, egységes a csapat, amit elsősorban edzőjüknek, Pungor Miklósnak köszön­hetnek. Az edző véleménye szerint, ha ugyanolyan lelke­Toremkézilabda sen küzdenek, jól védekez­nek, mint a DVTK ellen, s jobb dobóformát fognak ki. bátrabban vállalkoznak — megnyerhetik a számukra nagyon fontos találkozót. Az elmúlt heti összeállításhoz' képest csupán annyi válto­zás lesz, hogy az aktív já­tékot abbahagyó Krcsmarii helyett új játékos kap lehe tőséget. A szakosztály a minél na gyobb, lelkesebb szurkolótá­bor kialakításáért 50 forintos diákbérletet bocsátott ki ál­talános és középiskolások, valamint főiskolások és egye­temisták részére. Bérlet még kapható a főiskola testneve­lési tanszékén (Hámán Kató j. 25.) Pungor Miklós edző­nél. Kosárlabda PVSK-SZEOL 107:80 (47:36) Sok gól a Sportcsarnokban Szombaton este folytató- mérkőzések, melyek a papír­dott a Felszabadulási Kupa , szerinti eredménvf férfi kézilabdatorna. Mintegy lorma szerlntí eredményi 600 néző előtt zajlottak a hozták: Pécsi MSC—Ü. Dózsa 33:19 (14:10) Vezette: Éliás és Farkas, re: Dani, Jánovszki 1, Szöl­Pécs: Lehoczky — HAR- lősi 1, Lepsényi 1. MAT 5, KŐSZEGI 3, GERA A nagyszerű erőben levő 8, BORBÉLY 4, ÁGOSTON Pécsi csapat szellemes meg­9, HEGEDŰS 3. Csere: Kole- oldásokkal, kitűnő játékkal szár, Kenesei, Puppi, Arvai rukkolt ki. Az enervált Ű. 1 HADNAGY Dózsa minimális ellenállást 'ü. Dózsa: Káldy - Kiss 3, tbdbtt ^íf"1'" PMS,C . '' rádés golokkal, könnyeden és BITVAI 3, Rigó, Csizmadia ilyen arányban is megérde­3, Ricsovics 5, Simon 2. Cse- melten nyert FTC 25:23 (13:11) KONKOLY 7, Takács, Nagy 1. Csere: Németh 2. Bakó, Hamar, Lasits, Tátrai. A mérkőzés inkább küz­delmes, mint színvonalas já­tékot hozott. A Vasas csak 15:15 után tudott elhúzni, s jobb hajrájával nyert Vasas— Vezette: Krecskő és Salli, Vasas: Horváth — Endrédy 3, MAGYAR 4, Tavasz 4. Hunyadkürty, Pintér, ÖRY 8. Csere: Egerváry, Csík 2, Schmidt 1, Lukácsi, Fekete 3. FTC: Lettner — SZILA­GYI 9, Mikus 1, Kovács 3, A kosárlabda NB I harma­dik fordulójának mérkőzését játszotta tegnap, szombaton este Pécsett a SZEOL férfi­csapata. A Gergely és Kardos vezette találkozón a követ­kező összeállításban szerepelt a SZEOL: Zsíros, Dörmő, Va­laczkay II., Kertész, Zöllei. Csere: Láng, Reisz, Varga, Boros, Pataricza. A szegedi kék-feketék csak az első félidőben tudtak el­lenállni a nagyon jól, ener­gikusan játszó, távolról, kö­Vízilabda zelről eredményesen dobó pé­csieknek. A vendégek — kü­lönösen az első félidőben — igen pontatlanul dobtak, kö­zeli helyzeteiket sem tudták értékesíteni. Fordulás után is egyre­másra érték el pontjaikat a hazaiak. Változatlanul jól dobtak, a védekezésre is gon­dot fordftva, végig ők irányí­tották a játékot. Legjobb do­bók: Pálvölgyi (42), Rab (22), illetve Zöllei (26), Valaczkay II. (16). Sportorvosi előadás Február 24-én, hétfőn dél- játékvezetők és labdarúgö­után -5 órakor Szegeden, a edzők részére továbbképző szegedi járási hivatal I. eme- előadást tart a CSLSZ. Az let 106 sz. termében a előadó dr. Jász Tivadar fő­Csongród megyei labdarugó- orvos lesz. líí^r , Nehéz győzelem PÁLYÁZATI FELHÍVÁS! A CSONGRÁD MEGYEI ILLETÉKHIVATAL, SZEGED, RÁKÓCZI TÉR. pályázatot Hirdet pénzügyi főelőadói állás betöltésére 1975. MÁRCIUS 1-VEL. Feltételek: pénzügyi és számviteli főiskola, vagy ál­lam- és jogtudományi végzettség, illetve ezeken való folyamatos tanulás. Bérezés: a 15 1973. (XII. 27.) MüM számú rendelet, illetve megegvezés szerint. Jelentke­zés a fenti címen, írásban, önéletrajz csatolásával, x Magyarország—Románia Vezette: Dirnweber (oszt­rák). Góldobók: Kásás, dr. Konrád, Sárosi, Horkai és Faragó, illetve: Rusu, Zam­firescu, Rus és Nastasiuu. Az utolsó játékrészben a magyarok nagy akarással küzdöttek. Horkai kihasznált egy emberelőnyt, majd szép akció végén Faragó a kapu­fáról lepattanó labdát közel­5:4 (1:1, 1:1, 1:2, 2:0) ről a hálóba nyomta (5:4). Egy perccel a befejezés előtt Szívós partra került, az em­berhátrányt azonban a ma­gyar csapat átvészelte, és így végül kiharcolta a gvőzelmeL A nehezen kiharcolt győ­zelem megérdemeltnek mondható, mert a magyar válogatott több helyzetet dol­gozott ki. mint ellenfele. Szovjetunió—Magyar junior 8:4 (3:1, 1:2, 1:0, 3:1) Vezette: Pohlmann (NSZK). A magyar fiatalok kezdet­Góldobók: Melnyikov és Bar- megilletődötten játszot­kalov (2-2), Dolgusin, Dre- £lnd 3obba" , o . . , „ . . .„ lendültek, és a második ne­val, Szokolov és Knvko, UL gyedben már különösen jól Kenéz (2), Gál é6 Somossy. játszottak. | \ rillaayboreiraikozás előtti arcszes? leketáré testi a gyors, kellemes borotválkozást. Kölőnleges összetételénél fejn jól elákésziti az arcbőrt. Kert: aereriti, igj könnyen lenyesketcu teszi n szőrszálakat, lehetővé teszi az alapos kiborctválist, fertőtleníti a bárt, ásszeházza a párosokat, elősegíti a villaayborotra siklásit, ezáltal csökkenti n bár sérílékenységét Illata: friss, üdítő, férfias. I FASBlOft fte italt /ejtsd: prését/ rendkíinl gazdaságéi, mert nindeanapos Lw.n.. esetéi is kb. kát bánapig elegendő".