Délmagyarország, 1974. november (64. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-12 / 264. szám

6 vmmmm KEDD, 1971. NOVEMBER tt SPORT Két gyenge játékerőt képviselő válogatott „szenvedett" Várnában 0 Köt kapufa, mellérúgott 11-es, lábtörés ós egy kiállítás a Kossuth KFSE-SZEOL mérkőzésen 0 Fél tuoat gólt rúgott a Dózsa 0 Hetedik helyen a Vasutasok Q Továbbra is négy pont a SZAK előnye 0 Ismét remekelt a magyar Iflúsági férfi kézilabda-válogatott Veszélyes zénában a Spartacus nőI röplabdacsapata Sportolók fogadósa Tegnap, hétfőn délutón 2 órakor a megyei tanácsházán dr. Perjési László, a Csongrád megyei tanács elnöke, dr. Németh Lajos, az MSZMP Csongrád megyei bizottságának titkára, és Hantos Mihály, a megyei tanács elnökhelyettese fogadták a mexikói kajak-kenu világbajnokságon jó ered­ményt elért szegedi versenyzőket: Csapó Gézát és Svidró Józsefet, valamint edzőjüket, Kemecsey Imrét, és dr. Nagy Lajost, a SZEOL-sportkör elnökét. A párt- és tanácsi ve­zetők gratuláltak a sportolóknak a sikerekhez, s további eredményeket kívántak. BULGÁRIA­MAGYAR­ORSZÁG 0:0 Vasárnap Várnában lépett pályára Magyarország nem­zeti válogatottja Bulgária ellen. Nem nagy érdeklődés előzte meg ezt a barátságos találkozót. Nem ígért semmi csemegét, hiszen két, egy­formán gyenge játékerőt kép­viselő csapat találkozott egy­mással. Mégis megpróbáltuk felrázni a szurkolók kedé­lyét, hogy a bolgárok visz­szavágóra készülnek az Íj­ért, mi pedig javítani szeret­nénk idei gyászos soroza. tunk után. Aztán elkezdő­dött a küzdelem. Moór Ede taktikai „huszárvágása" (1— 4—4—2-es felállási hadrend) szinte meglepte a hazaiakat. Olyannyira, hogy egyetlen épkézláb támadást sem tud­tak vezetni Mészáros kapu­jára. Igaz. a magyarok sem. A két előretolt csatár, Máté és Fazekas összevissza sza­ladgáltak a pályán, s Jorda­novnak szinte egyszer sem kellett közbeavatkoznia. A 30. percben aztán Bálint László, a magyar váltogatott csapatkapitánya (!) Denevet „lefejelte", s a bolgár játé­kos elterült a füvön. Ivanov játékvezető Bálintot jogosan kiállította. A súlyos szabály­talanságot követően három perces huza-vona után lehe­tett folytatni a játékot, mi­vel Bálint nem volt hajlan­dó az öltözőbe vonulni. A magyar válogatott csapatka­pitánya példás büntetést ér­demel! Szünet után sem változott a játék képe. A színvonal alig emelkedett a hazai NB II-es mérkőzések színvonala fölé. Nem véletlen, hogy a bolgár szurkolók kifütyülték saját csapatukat is. Végül gól nélküli döntetlennel zá­rult a találkozó. Csak kl ne találjuk, hogy milyen Jó eredménynek számít a tíz emberrel idegenben kivívott döntetlen! Egy dolog azért vigasztaló lehet, ha ez egyáltalán vi­gasznak számíthat, hogy bol­gár szomszédaink sem pi. henhetnek babérjaikon — hasonló cipőben járnak, mint mi. Nekik is nagyon gyenge játékerőt képviselő váloga­tottjuk van! B. L. * Várna. Gagarin-stadion, 8 ezer néző. Vezette: Ivanov (szovjet). Bulgária: Jordanov — Ve­licskov, Ivkov, Vaszilev (Iszukidisz), Aladzsov — Bo­nev, Kosztov, Boriszov (Min­csev) — Alekszandrov, De­nev, Kurbanov (Szokolov). Magyarország: Mészáros — Török, Nagy III., Bálint, Tóth J. — Halmosi, Bene, Mucha, Tóth A. — Fazekas (Nagy L.), Máté. Kiállítva: Bálint a 90. percben. MAGYARORSZÁG­BULGÁRIA 2:1 (2:1) Debrecenben 4 ezer néző volt kíváncsi a két ország utánpótlás válogatottjainak találkozójára. A román Ghita játékvezető sípjelére az alábbi összeállításban léptek pályára a.csapatok. Magyarország:' Dotnbűá — Godón, Néder, Csorna, Lu­kács — Kovács B. (Oláh), Csapó, Zombori — Király­vári, Kovács L, Hauzer (Gass). Bulgária: Manolkov (Tiha. nov) — Angelov — Evtimov (Bratanov), Sztojkov (Ti­sanszki), Rangelov, Ivanov — Banov, Debrev — Kolev (Grancsarov), Dojcsev, Iliev. A magyar csapat a 15. percben szerezte meg a ve­zetést, amikor szabadrúgás után Csapó nagy erővel a bal sarokba bombázott. Ki­lenc perc múlva Királyvári növelte a magyar csapat előnyét. A félidő utolsó per­cében Debrev szépített az eredményen. Szünet után a vendégek rohamoztak, de az egyenlítő gólt nem sikerült megszerezniük. KOSSUTH KFSE—SZEOL 1:1 (1:0) Szentendre, 600 néző. Ve­zette: Mohácsi. Kossuth KFSE: Szűcs — Palicskó, Hatvanger (Alber­ti), Stiel, Staller — Fauszt, Zentai — Rinbacher (Fritz), Hídvégi, Vad, Jónás. SZEOL: Nagy — Bánfalvi — Kádár, Varga, Kozma III., Kisjuhász — Mészár, Birinyi — Antal, Vass, Jernei (Tö­rök). Kezdés után azonnal a ha­zai csapat lendült támadás­ba. A 4. percben Vad óriási gólhelyzetből a jobb oldali lécre fejelte a labdát. Két perc múlva ugyanő a kifutó Nagyot találta el a labdával. A" 14. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Jónás kicselezte Kádárt, majd me­redek beadása a vetődő Nagy kezéről továbbcsúszott, pon­tosan a befutó Vad elé, aki a kapu turkából a hálóba he­lyezett. 1.-0. Tíz perc múlva Antal jobb oldali szöglete után Vass közeli fejesét Szűcs nagy bravúrral védte. Az első félidő befejezése előtti percben az előretörő Kádár hosszan szökette ma­gát, majd durván rátartott a labdát elrúgó Hatvanger lá­bára. Mohácsi játékvezető azoiytal kiállította a szegedi játékost. Hatvangert hord­ágyon vitték le a pályáról, majd a mentők sípcsonttö­réssel szállították kórházba! Szünet után tovább növel­hették volna előnyüket a ha­zaiak. A 69. percben ugyan­is Hídvégit szabálytalanul szerelte Varga a 16-oson be­lül, amiért a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Jónás futott a büntetőnek, de a ka­pu mellé helyezte a labdát. A 75. percben váratlanul ki­egyenlített a SZEOL. Török Mészárhoz játszott, aki mint­egy 22 méterről kapura lőtt, s jól eltalált labdája védhe­tetlenül vágódott a jobb fel­ső sarokba. 1:1. Középkezdés után előbb Rinbacher került jó helyzetbe, majd Vad öt méterről a felső lécet találta el. Három perccel a befeje­zés előtt Vad közeli lövését hárította szögletre bravúrral a szegediek kapuvédője. Az első játékrészben a ha­zaiak játszottak nagy fö­lényben. Gólhelyzeteiket azonban nem tudták értéke­síteni. Szünet után Hatvan­ger kiválása megzavarta a főiskolásokat, és ezután a tíz főre csökkent szegedi csa­pat került föUnybe. A mér­kőzés hajrájában a hazaiak ismét feljöttek, gólhelyzetei­ket azonban elüsyetlenked­ték. Sőt, 1:0-ás vezetés után még egy 11-est is elhibáztak. Jók: Szűcs, Palicskó, Hat­vanger, Vad, illetve Nagy, Kozma III., Mészár, Vass. A további eredmények: Komló—Budafok 2:1 (1:0), Bp. Spartacus—Várpalota 0:0, Ganz-MAVAG—Szolnoki MTE 2:1 (0:0), FŐSPED­Szállítók—Özdi Kohász 1:1 (1:1), Kaposvár—Nagykanizsa 3:2 (2:1), Volán SC—DVSC 3:1 (Irt)), Szekszárd—Eger 3:2 (1:1), MÁV-DAC—Duna­újváros 0:0, Dorog—Orosz­lány 0:0. A bajnokság állása 1. SZEOL 16 * 4 3 29-16 22 2. K. Rákóczi 16 8 5 3 27-14 21 3. MAV DAC 16 < 8 2 24-14 20 4. Volán 16 2 3 5 28-21 19 5. Bp. Spartac. 16 ( 7 3 27-20 19 6. Komló 16 7 5 4 18-18 19 7. Olajbányász 16 S 5 5 28-22 17 8. Oroszlány 16 4 9 3 14-18 17 9. KKFSE 16 ( 4 4 17-18 16 10. Szállítók 16 7 2 7 18-22 16 11. Budafok 16 5 5 4 25-24 15 12. Várpalota 16 4 3 7 20-20 15 13. G.-MAVAG 16 4 7 { 17-17 15 14. Dunaújváros 16 4 7 S 23-24 1* 15. Dorog 16 5 5 6 16-19 15 16. SZMTE 16 5 4 7 20-21 14 17. Szekszárd 16 ( 4 7 21-34 14 18. Ozd 16 4 4 2 16-27 12 19. DVSC 16 4 3 2 16-23 11 20. Eger 16 3 2 11 14-29 t SZ. DÓZSA—GYULAI SE 6:0 (3:0) NB III-as labdarúgó-mér­kőzés. Hunyadi tér, 300 né­ző, vezette: Maczkó II. Sz. Dózsa: Bánfi 1. — Szálai. Emődi, Nagy I., Pi­kó. Bíró, Nyári (Bánfi II.), Csömör, Vörös, Csomor, Hé­ger dr. Gyulai SE: Juhász (Vö­rös) — Molnár, Otott, NO­vák. Szabó, Csöke, Cserháti (Thuróczy), Tóth, Kádár, Fá­bián. Búzás. A Dózsa gyors, ötletes ro­hamai vezették be a talál­kozót és fiatal jobbszélsőjük, Nyári már a 8. percben megszerezte a vezetést 1:0. A 15. percben ismét Nyári talált a vendégek hálójába, 2:0. A gyorsan esett két gól láthatóan kedvét szegte a gyulai együttesnek, a ha­zaiak irányították a játékot, de az egyre gyakoribbá váló egyénieskedeseik következté­ben újabb gól csak a 43. percben esett. Szaiai—Csö­mör adogatás után Héger dr. lőtt a bal alsó sarokba, 3:0. A második félidő látvá­nyos Dózsa-g llal kezdődött: Vörös szabadrúgása nyomán Csömör kapta a labdát, aki kapásból a felső léc alá bombázott, 4:0. Eseményte­len mezőnyjáték után a haj­rában erősített a Dózsa és a 77. percben Bánfi II. 35 mé­teres váratlan lövése találta hálóba. 5:0, a következő nercben pedig Csomor be­állította a végeredményt, 6:0. A 82. percben Csömört a já­tékvezető egy összecsapás után kiállította. A Dózsát nem késztette különösebb erőkifejtésre az enervált, lélek nélkül ját­szó Gyula. Bár több gól sú­lyos kapushibából született, a győzelem aránya mégis meg­felel a játék képének, mert a szegedi csatárok elhibáz­tak jó néhány biztosnak lát­szó helyzetet. Jók: Emődi, Nagy I„ Bí­ró, Nyári, illetve Otott SZVSE—MEZÖFI SE ÍM (Irt) NB III-as labdarúgó-mér­kőzés. Szeged, Vasutas-sta­dion, 300 néző. Vezette: Fü­zessy. SZVSE: Bólya — Hajdú, Terhes I., Kovács M. — Tí­már (Herold), Horváth, Sán­dor — Takó (Kovács S.), Tóth, Terhes II., Dobó. Mezőfi SE: Gulyás — Illés, Gubacsi, Szabó, Nagyhegyest — Tóth, Magyar, Fehér — Miklós, Némedi (Kovács), FatiA Kezdés után a hazaiak len­dültek támodásba, mezőny­fölényt harcoltak ki. A 14. percben megszületett — mint később kiderült — a mérkő­zést eldöntő egyetlen gól. Sándor átadásával Takó a ti­zenhatosnál két védőt is ki­cselezett, majd tizennégy mé­terről lőtt, labdája a jobb kapufa tövéről perdült a há­lóba, 1:0. Három perc múlva Sándor talált a vendégek hálójába, de a játékvezető, a partjelző beintésére, érvény­telenítette a gólt. Ezt köve­tően a hazaiak fcapuja előtt alakult ki parázs jelenet. A bal oldalon elfutó Patyi a felső lécet találta el, a visz­szapattanó labdát Némedi közvetlen közelről ismét a kapufára fejelte, majd Mik­lós a hálóba lőtt, de a játék­vezető les miatt nem adta meg a gólt. (Némedi már le­sen állt, amikor kapura fe­jelt.) A 44. percben Terhes II. tizenhét méterről leadott lövése a jobb kapufáról vá­gódott a mezőnybe. Szünet után, a 48. percben Sándor került lövőhelyzetbe a tizenegyes pontnál, de lab­dája a tömörülő védőkről le­vágódott. Az 57. percben Dobó szögletrúgása után Sán­dor a kaputól három lépésre nem találta el a labdát, az lábáról leperdülve a kapufa tövénél hagyta el a játékte­ret. Nagy helyzet volt! A 70. percben Tóth már az ötösön járt, de lövés helyett ke­resztbe gurított a kapu előtt, de társai lekéstek átadásá­ról. A 85. percben Dobó éles szögből leadott nagy lövése alig kerülte el a bal felső sarkot. A hazaiak csatársora ke­vés helyzetet tudott teremte­ni a mezőnyben ügyesen ját­szó vendégek kapuja előtt, így a vártnál nehezebben született meg a vasutasok győzelme. Jó: Terhes I., Hor­váth, Sándor, Tóth, illetve Gubacsi, Fehér, Magyar. A bajnokság állása 1. V. Izzó 16 12 3 1 38- 6 27 2. Sz. MAV 16 12 1 3 43-15 25 3. KSC 16 9 4 3 24-12 22 4. Szarvas 16 10 1 5 29-21 21 5. KTE 16 7 6 3 32-23 20 6. ÉPGÉP 16 7 5 4 30-25 19 7. SZVSE 16 7 4 5 22-17 18 8. BVTSK 16 9 - 7 35-31 18 9. Szabó L. SE 15 7 4 4 19-16 18 10 EGSZÖV 16 6 4 6 30-26 16 11. Szegedi D. 16 7 1 8 32-19 15 12. V. Láng 16 7 1 8 26-27 15 13. KELTEX 1* 6 3 7 24-26 15 14. Jánoshalma 15 5 3 7 18-16 13 15. Kiskunhalas 16 4 5 7 17-29 13 16. Cegléd 16 2 6 8 19-34 10 17. Mezófi SE 16 4 2 10 9-29 10 18. ESMTK 16 4 1 11 20-35 9 19. Gvula 16 4 1 11 16-44 9 20. Kilián FSE 16 2 1 13 13-45 5 A DOROZSMA NYERT A Csongrád megyei I. osz­tályú labdarúgó-bainoksáfi 13. fordulójának eredményei a következők: Kiskundorozsmai ESK— Szegedi Textilművek 2:0 (1:0). Szeged. Vezette: Bús. A dorozsmaiak többet tá­madtak és megérdemelten nyertek a mezőnyben jól ját­szó, de a kapura úgyszólván semmi veszélyt nem jelentő hazaiak ellen. A 22. percben Ábrahám nagy lövése után -a felső kapufáról visszapat­tanó labdát Tutrai befejelte, majd a második félidő ele­jén ismét Tutrai volt a gól­szerző: 25 méteres szabad­rúgása védhetetlenül vágó­dott a felső sarokba. Stentesi Vianű—KSZV SE 4J (4:1). Újszeged. Vezette: Zsarkó. Az első félidőben a szentesiek támadtak többet, és ügyesen használták ki helyzeteiket. Szünet után a KSZV SE erősen feljavult, és az újszegediek kis szerencsé­vel kiegyenlíthettek volna. Góllövő: Szabó A. (25. perc), Balogh (27. perc), 1:1), Csapó (29. perc, tizenegyesből), Dó­ra (31. perc), Szabó A. (36. (tere, már 4:1 a Vízmű javá­ra), Kruzslicz (57. perc), Deák (72. perc, 4:3). HMSE—Alsóvárosi MAV 3:1 (2:1). Szeged, Szabadság téri pálya. Vezette: Barna. Szép küzdelemben, aránylag biz­tosan nyert a vásárhelyi csa­pat. Góllövő: Hecskó (3. és 16. perc), Szabó (21. perc, ti­zenegyesből, 2:1), Hecskó (87. perc, mesterhármas). Sándorfalva—Makói SVSE 2:0 (0:0). Sándorfalva. Ve­zette: Zsembery. Változatos játék és nagy küzdelem jel­lemezte a találkozót. Már úgy látszott, hogy gólnélküli marad az eredmény, amikor a nagyobb átütőerővel ren­delkező hazai támadősor el­döntötte a mérkőzés sorsát. A 80. percben 6zép támadás végén Huszka 6 méterről védhetetlen gólt lőtt, majd Kiss Sándort a tizenhatoson belül szabálytalanul akasz­tották, s az ezért megítélt ti­zenegyest Kiss Péter értéke­sítette. Mindszent—Móravárosi Ki­nizsi 4:0 (Irt)). Mindszent. Apátfalvi SK—Csongrádi SC 3:2 (1:2), Apátfalva. H. Porcelán—DELEP SC 6:0 (1:0). Hódmezővásárhely. Szegedi AK—Szentesi Ki­nizsi 3:0 (1:0). Szentes. Ve­zette: Mihály. Végig jobb volt a SZAK. Góllövő: Var­ga (17. perc). Héger (65. perc), Varga (76. perc). A bajnokság állása: 1. SZAK 2. Sándorfalva 3. Sz. Vlzmú 4. Apátfalva 5. H. Porcelán 6. Mindszent 7. HMSE 8. Makó 9. Dorozsma 10. Szentesi K. 11. Csongrád 12. Móraváros 13. DÉLÉP 14. Textiles 15. Alsóváros 16. KSZV SE 10 3 9 1 8 3 8 1 7 2 6 4 5 5 5 3 5 3 5 2 4 2 4 2 2 6 • 6 2 1 10 1 2 10 30- 7 23 38-18 19 24-11 19 30-18 17 29-15 16 19-11 16 19-11 15 19-16 13 10-20 13 13-25 12 27-26 10 12-22 10 10-22 10 8-23 6 14-38 5 9-28 4 KUPAMÉRKŐZÉSEK Holnap, szerdán újabb Fel­szabadulási Kupamérkőzése, ket játszanak az NB-s sze­gedi labdarúgócsapatok. Sze­geden két találkozóra kerül sor, amelyek műsora a kö­vetkező: SZVSE—Békéscsa­bai VTSK, Vasutas-stadion, 1 óra. Sz. Dózsa—Békéscsa­bai Előre Spartacus, Hunyadi téri-stadion, 1 óra. A Békés­csabai Előre Spartacus NB l-es csapatának vendégsze­replése bizonyára érdekes lesz, a Dózsa elleni mérkő­zésük jó játékot ígér. A SZEOL csapata szerdán Gyulán játszik kupatalálko­zót. GYŐZELEM Es VERESÉG Az új szegedi sportcsar­nokban vasárnap délelőtt a pénteki — megnyitó napi — nemzetközi ifjúsági kézilab­da-mérkőzés visszavágójára került sor. A magyar és ro­mán női, férfi ifjúsági talál­kozókon ismét izgalmas és jó mérkőzéseket láthattak a nézők. Női mérkőzés: Románia— Magyarország 8:5 (2:2). V.: Kocsis J., Nagy T. Románia: Alexandra — Herta, Chelba, Cariuc Fa­rauanu (2), Raducu (2), Cor­nea (2). Csere: Marcov (1), Török, Weber (1), Málai, Pe­ta, Copacz. Magyarország: Fiedler — Karácsonyi (1), Márta, Pa­25itka (1), Gaál. Nagy M. (3), Beregszászi. Csere: Ve­réczi, Spacsek, Drexler, Mé­száros, Füri. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A második játékrészben azonban mar nem tudták ki­használni az emberelőnyöket, a lövések is pontatlanok vol­tak; e így a román váloga­tott magas átlövői révén biz­tos győzelmet aratott. Ezután került sor a fér­fiak összecsapására. Magyarország—Románia 25:22 (13:10). V.: Papp, Kii­ment. Magyarország: Bartalos — Kontra (5), Molnár (3), Ke­nyeres (7), Pál (4), Peőcz, Kőszegi (4). Csere: Oláh (2). Románia: Redl — Dan (4), Butnariuc (2), Durau (5), Bedivan (3), Folker (4),Croi­toru (4). Csere: Basaraba, la­todé, Darniau, Ionescu. Végig magas színvonalú, férfias összecsapásnak voltak tanúi a nézők. Kenyeres, Kontra, Pál hármas vezérle­tével a magyar csapat na­gyon sok szépet mutatott be a kézilabdázás tudományá­ból. A Szegedi Volán játé­kosa, Oláh, végig nagysze­rűen látta el a beállós sze­repkörét. Végeredményben a magyar fiatalok kitűnő já­tékkal győzték le a román fiatalokat V. IZZŐ— SZEGEDI SPARTACUS 3:0 Budapest, Váci út. Vezet­te: Zsolcai. A szegedi gárda a következő összeállításban játszott: Eszes, Tóth. K., Piu­kovics, Kovács Éva, Árvái, Nagyné, csere: Jávorkúti, Fá­bián. Kitűnően kezdte a játékot a szegedi NB l-es röplabda­csapat Erős leütéseivel sor­ra szerezte a pontokat Tíz­perces „hajtás" után azon­ban érthetetlenül visszaesett", kapkodott, s ez a játszma el­vesztését eredményezte. A második szettben már telje­sen ura lett a helvzetnek a fővárosi együttes. A szegedi­ek elemi hibákat vétettek. Nem hozott javulást a har­madik szett sem. A szegedi­ek teljesítménye ebben a szettben is alulmaradt a vá­rakozásnak. Az Izzó minden tekintet­ben jobb volt a szegedi lá­nyoknál, győzelme egy pil­lanatig sem volt kétséges. Zsolcai jól vezette a mér­kőzést. Jók: Nagyné, Török­né, Mecseki, illetve Piuko­vics, Tóth K. így kellett volna tippelni! 1. Bulgária—Magyarország 0:0 x 2. KKFSE—Szegedi EOL 1:1 x 3. Dorog—Oroszlány 0:0 x 4. G.-MAVAG—SZMTE 2:1 1 5. Pécsi VSK—BVSC 3:2 1 6. AURAS—KOMÉP 3:5 2 7. Hajdúböszörmény­Kazincbarcika 0:4 2 8. Kiskunhalas—Izzó 0:0 x 9. Cesena—Juventus 0:1 2 10. Internazlonale—Mllan 0:0 x 11. Lanerossl—Bologna 0:1 2 12. Napoli—Lazio 1:1 x 13. Torino—Fiorentina 2:1 1 14. Genoa—Verona 1:1 x 13 találatos 6 darab, nyeremé­nyük egyenként 133 693 forint. Ezek közül négy 13 plusz 1 ta­lálatos, nyeremény éR a juta­lom együtt 280 693 forint. 12 találatos 15S darab van, ezekre egyenként 3395 forint. 11 találatos 2030 darab, a nyere­mény egyenként 203 forint. 10 találatos szelvények száma 14 641 darab, nyereményük egyenként 55 forint. Parkettázó szakmunkást állandóra, azonnal felveszek. Bajorhegyi, Londoni krt. 22.