Délmagyarország, 1973. szeptember (63. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-18 / 218. szám

KEDD, 1973. SZEPTEMBER 18. Csak a gólarány volt kétséges HB II: SPORT SZEOL—Pécsi MSC 4:0 (3:0) Csongrád — Bács Ma, kedden érdekesnek ígérkező mérkőzést játszik Szegeden a Csongrád megyei és a Bács megyei ifjúsági labdarúgó-válogatott. Az or­szágos bajnokság területi mérkőzései során a két csa­pat erőpróbája rangadónak számít. Az ifik a SZEOL­stadionban délután 3 órakor kezdenek, s mivel kettős mérkőzés lesz, előttük a két megye serdülő válogatottja játszik a területi serdülő bajnokság kupájáért, fél 2 órai kezdettel. Futballbírók nemzetközi tanácskozása Magglingenben háromna­pos tanácskozáson vett részt 33 európai ország 130 fut­ballbírója. A négy év alatt másodszor megtartott össze­jövetelen jelen volt sir Stanley Rous, a FIFA és dr. Artemio Franchi, az UEFA (Fotó: Zelman Ferenc) Képünkön a SZEOL harmadik gólja látható, amint Pataky beadását Antal (jobbról, félig takarva) kapásból küldi Rapp kapujának jobb sarkába. A 10-es számmal játszó Tóth J., nem tud közbeavatkozni. A labda már a hálóban pihen Szolnok, 1000 néző. Vezet- de a csatárok ezeket rendre te: Tóth B. elhibázták. A 65. percben SZVSE: Bólya — Lakatos, Hajdú—Sándor összjáték vé­Terhes, Bolgár, V. Tóth — gén Sándor kiugrott a védők György, Kutasi —, Szabó, között, és 16 méterről nagy Hajdú, Sándor, Kovács Z. gólt lőtt. 2:0. A gól után is Szolnok: Fényi — Csib- a szegedi csapat maradt tá­rán, Kókai, Kucser, Makai — madásban. Már mindenki el­Tóth, N. Szabó — Kormos könyvelte biztosnak látszó (Kollár), Kalmár, Murza győzelmüket, amikor is a be­(Varga), Kovács. fejézés előtt négy perccel .Kezdés után a vendég sze- váratlanul két gólt kapott a gediek lendültek támadásba, szegedi együttes. A 86. perc­A 13. percben Kovács Z. ben az előre húzódó védők szögletét Kutasi a kapufára mellett a hazaiak •balszélső­fejelte. ötletesen, nagy kedv- je, Kovács elfutott a bal ol­vel játszott az SZVSE. Előbb dalon, középre lőtt labdáját Hajdú, majd Kovács, végül N. Szabó közelről a hálóba pedig Sándor lövését hárítot- pörgette a tehetetlen Bólya ta a hazaiak kapusa. A 30. mellett. 2:1. A 90. percben percben szögletre szereltek a szegedi támadás közben Kő­hazai védők. Ismét Kovács vács Z.-t szerelték, az előre­Z. ívelte középre a labdát, vágott labdával Kalmár kö­Kutasi fejjel az előrehúzódó zépen kitört, kapura lőtt, Bolgár elé csúsztatta, aki 11 Bólya reflexszel csak beleüt­méterről a hálóba lőtt. 1:0. ni tudott a labdába, az a be­Szünet után is az SZVSE robbanó Kollár elé került, kezdeményezett többet. Tá- aki közelről nem hibázott, madásaik gördülékenyek vol- 2:2. Kezdésre már nem volt elnöke is. Első ízten meghív- Borouácz (5j Tóíh J (5j ­Kovacs F. (2), Bálint (6), Bencsik (4). ták az országos szövetségek játékvezetői testületének ve­zetőit, így igen széles körű volt a megbeszélés. Magyar részről dr. Szilágyi György is szereplője és felszólalója volt az ülésnek. A játékvezetői „parlament" célja elsősorban az volt, hogy az UEFA-hoz tartozó évenkénti 300—400 mérkőzé­sen egy szintre hozzák a kü­lönböző felfogású játékveze­tők működését. Azt szeret­nék, ha mindenki egysége­sen értelmezné a szabályo­kat. A szabályok energikus al­kalmazására hívták fel a Szeged, Tisza-parti stadion, játékmestere mintegy tíz mé- A szegediek ezen a mérkő­8000 néző. Vezette: Müncz térről a megdermedt Rapp zéSen minden csapatrészük­(5)• mellett élesen a bal alsó sa- felülmúlták'a vendéee­SZEOL: Gujdár (-) - rokba lőtte a labdát. 2:0. A ve™ége" Bánfalvi (7) - Várhelyi 111. 22. percben Dunai János dr., ket. Főleg a kozéppalyasok helvzeteket dolgoztak w idő. (6), Varga (6). Virágh (7) — a PMSC edzője taktikai cse- kitűnő játékának és Antal nelyzeleKet aoIS°zlaK iaa Mészár (5), Vörös (7), Pataky rére határozta el magát, gólerősségének köszönhető a S 7ntauTÍmÍ l5h V0SS ^Tné^msZ^s ^ A ói o ni w hí ezért Hernádit lehívta a pá- ezen a vasárnapon nagyon yecs: Rapp (J) — nernaai lyáról Helyettc juhász (5) gyenge teljesítményt produ­keríilt a csatársor tengelyé- i^áitak. be, és a 10-es számmal játszó # Tóth J. lett a jobb hátvéd. Alábbhagyott a SZEOL len- Tartalékbajnoki mérkőaé­dülete. Enyhe mezőnyfölény- se" a SZEOL: Bencze — be kerültek a vendégek. A Szamosszegi, Heidrich (Fu­(—), Kocsis (2), Konrád (5), Kincses II. (6), Zombori (6), Kezdés után azonnal Tóth J. lövése zúgott el a jobb SLTSŰSZ^J* 27. percben Juhász óriási rák), Kozma III., Hevesi Sz. Dózsa—Hajdú­böszörmény 2:1 (0:1) Hajdúböszörmény, 150b né- a szegedi védelem Giliczével ző. Vezette: Borsos. az élen, mindent hárított. Sz. Dózsa: Gilicze — Kis- Húsz perc elteltével fokoza­ki a jobb oldalon, Vass elé helyzetből a kapu előtt ke- Portoro. Zambori — Kozma juhasz (Csomor), Bíró, Ernő- tosan feljött a Dózsa, a lila­játszott, akit Rapp — mi- resztbe ellőtte a labdát. Tíz "•> Hágelmann, Krenács ^i, Csanádi — Szalai, Por- fehérek irányították a játé­perc múlva viszont a szege- (Karácsonyi), Wenner össze- törő — Pikó, Csömör, Heger kot. Bóka kétszer, majd ezt előtt megszerezhette volna a labdát — ellökött. Mészár Bálintot kísérte, a két széksö hátvéd pedig Kovácsot és Bencsiket őrizte követő env berfogással. A 9. percre ug­rott az óra mutatója, amikor megszerezte a SZEOL a ve­diek vezettek szép támadást, állítású csapata 1:0 (0:0) ará­Pataky, Antal, Vass volt a nyú vereséget szenvedett a labda útja, aki a jobb olda­lon felfutó Szeghalmi elé ját­szott, Kincses II. azonban az PMSC-töl. Góllövő: Rónai. Bagaméry László zetést. Mészár Pataky elé utolsó pillanatban szögletre szerelt. Egy perccel a félidő befejezése előtt tovább nö­velték előnyüket a szegediek. Vörös Vargát hozta játékba, ő a jobb oldalon felbukkanó Pataky elé tolta a labdát, majd a középpályás hosszan keresztbe ívelt, s a bcrobba­játszott. aki a bal oldalról középre ívelt, Kocsis röviden játékvezetőket, s hogy a fejelte ki a labdát, éppen az büntető területen belül és érkező Antal elé, és a szegc­kivül egyformán szigorúan di csatár mintegy 14 méter­ttélkezzenek, ne hagyják „sző röl kapasbol a hálóba lőtt. nélkül" a mind gyakoribb <1:0. A 14. percben Viragh időhúzást, a játékosok tilta- tört előre, meredek beadását kozós'át és szimulálását. Rapp elvétette, a labda azon­Téma volt, hogy miként ban centiméterekkel a bal használják fel ellenőrzésként felső sarok mellett hagyta el nő Antal kapásból hatalmas a film- és televíziós íelvé- a játékteret. Nagy fölénybe gólt lóu Rapp kapujának teleket, amelyek ma már került a SZEOL. Főleg ko­fontos segédeszközei lehet- zéppalyasai játszottak ellen­nek a bírók működésének. A allhatatlanul. A 15. perben tanácskozáson több javaslat újabb pazar gólt értek el a hangzott el, s ezekből az szegediek. Viragh latványo- • csendült ki, hogy a játékve- san szerelte Kovácsot, majd , bdáját zetóknek működésükkel a Antal ele játszott, aki a bal- ' J támadó futballt kell segíte- összekötő helyén kiugró Vo­nlok. rös elé tálalt, s a szegediek A további eredmények: Vi­deoton— ZTE 1:0 (1:0), Dorog— Salgótarján 0:0, Rába ETO—Cse­pel U1 (l:l), Tatabánya—Hala­dás VSE 1:1 (1:0). A bajnokság áUása; 1. FTC 2. tr. Dózsa 3. SBTC 4. Bp. Honvéd 5. Rába ETO S. Vasas 1. Tatabánya *. MTK 9. Pécs HB III: Sarkad—SZÁK 1:0 (1:0) 12. Videoton 13. ZTE 14. Haladás 15. Csepel 16. Egyetértés néző. SZAK-pálya. 200 Vezette: Horváth. SZAK: Tóth — Nádudva­ri, Olasz. Nagy Sándor — Stumpf dr. (Komlóssy). Hé­gcr Z. — Szamosvölgyi dr. (Varga), Zádori, Szitó, Mes­ter. Gólt ígérő SZAK-támadás­sal kezdődött a mérkőzés. Szitó védőit maga mögött hagyva kapura húzott, de a kifutó kapus fölött a léc fö­lé emelt. Három perc múlva Zádori közeli lövését a gól­vonalon mentették a védők. Nagy fölénybén játszott a SZAK, szinte állandóan a vendégek térfelén folyt a já­ték. A sorozatos hazai tá­madások után nagy megle­petésre u vendégek szerez­tek gólt. A 37. percben Nagy S. a bal oldalról ívelt az ötös túlsó sarkára, ott Molnár a . «. Agyagipar tétovázó védők között kapu- Dézsa ra lőtt, s a jól etalált labda ,n- «»°»h","»» a jobb oldali lécről vágódott a hálóba. 1:0. A másik kapu előtt Szító közeli fejesét véd­te a vendégek kapusa, majd Mester fejjel kapu fölé küld­te a labdát. Szünet után is SZAK-fö­lény jellemezte a mérkőzést. A vendégek többnyire csak a védekezéssel törődtek. A hazaiak a jobbnál jobb hely-, zeteket sem tudták értékesí­teni, tervszerűtlenül, kap­kodva játszottak. Az NB 441 további eredményei: Orosházi Kinizsi—Kiskunfélegy­háza 2:1 (0:0), Békéscsabai Agvagipar—Orosházi Dózsa 1:0 (1:0). Gyula—HOnGÍP 2:1 (1:0), jobb sarkába. 3:0. Szünet után sem hagyott alább a SZEOL támadó ked- 10- SZEOL ve. Már a 46. percben Varga az utolsó pillanat­ban rúgta el a berobbanó Vass elől Kocsis. Egy perc múlva Virágh lőtt fölé, majpl Pataky szólózott végig a pá­lyán — Rapp már verve volt —, de a lövés a jobb alsó sa­rok mellatt zúgott el. Az 57. percben ismét cserélt a Pécs. Kovács F. helyére Farkas állt Az 58. percben a jobb oldalról végezhettek el sza­badrúgást a pécsiek. A be­ívelt labdát Bálint a jobb kapufa külső élére fejelte, majd egy pillanattal később Bálint lövése ismét a jobb kapufáról pattant a mezőny­be. A 77. percben Vass be­adása Pataky elé került, aki a 11-es pontról kapura lőtt, labdája azonban Kincsesről szögletre vágódott, öt perc múlva Virágh lövését Rapp 5 4 - 1 10- « 8 S 4 - I 14-12 | 5 2 3 - 5- 2 7 4 3 • 2 14- 7 • 5 2 2 1 1-14 5 13 1 7-4 5 5 13 1 7- T 5 5 2 1 2 4- 4 5 5 2 12 4-10 5 5 2 • 3 10- 0 4 5 1 2 2 4- 4 4 5 1 2 2 4- 4 4 5 1 2 2 3- 7 4 5 - S 2 4-4 3 5 113 0-12 3 5-83 5- 8 3 dr., Nagy I. (Bóka). követően Héger dr. hibázott Hajdúböszörmény: Lovas gólhelyzetben. A 81. percben — Kiss l., Csatári, Várdai. korszerű, gyors támadás vé­Kiss 11. — K. Tóth, Konyári gén egyenlített a szegedi csa­— Soós, Andorkó, Molnár, pat Pikó a jobb oldalon el­Nagy. futott, beadása után a labda Már az első percben nagy a védőkről a felfutó Csana­gólhelyzet maradt kihaszná- di elé került, aki kapásból latlanul a hazaiak kapuja jött, s a labda Bókát érintve előtt Héger dr. védőit maga vagódott a hálóba. 1:1. A ^ mogott hagyva kapura hu- , zott, de közelről a kifutó Percben Heger dr. cselezte Lovasba lőtt. Ezután nagy ki a hazaiak védelmét, majd erővel támadott a hazai csa- közelről nagy nyugalommal pat A vendég Dózsa véde- a halóba heiyezett. 2:1. kezesre kényszerült Nagy iram, jó játék jellemezte ezt az időszakot A hazaiak nyo­mása a 43. percben gólt eredményezett A jó formá­ban játszó Nagy, a hazaiak balszélsője kicselezte a lila­fehérek védelmét, majd Kis­juhász mellett kapura tört, A bajnokság állása: 1. Szállítók 2. Bp. EpltOk 3. Szabó L. SE 4. Sz. Dózsa 5. Volán SC 6. m. ker. 7. H. Bocskai 8. BVTSK S. DEAC 10 DMTF és tíz méterről a bal sarokba >N- SZVSE lőtt 0:L ':?- Cegléd 13. Láng Szünet a tán isméi, a hazai- 44. sz. MAV i , ..... ... ,, , , 15. Kecskcm. TE ak lendültek támadasba, de is. Kiskunhalas 5 5 -- 20- 4 20 5 3 2 - 14- 4 8 5 4-1 7-4 Í 5 3 1 1 10- 4 7 5 3 11 7-4 7 5 2 1 2 13- S 5 5 2 1 2 7- 4 5 5 12 2 10-10 4 5 12 2 5 2 • 5 • 5 1 2 2 4-0 « 5 113 0-12 3 5 113 7-14 3 5 - 2 3 4-11 t 5 1-1 3-17 3 2 2 4- « f -3 7-2 | 4 1 2-4 < ¥ Uj pálya a Radnóti udvarán lickcncs.th.ti M \\—Tisrafiildtar 1:2 (1:0), METRIPOND-Szarvas, aj0bb felső sarokból öklözte (0:0). Sxrntcsi M'mu . li'.ú­falva 2:2 (1:2), Jánoshalma­Gyoma 4:2 (1:0). A bajnokság állása: 1. Szarvas 2. O. Kinizsi 3. HODGEP 4. Sarkad 5. Apátfalva 6. MKTRIPOND 7. Gyula 11. SZAK 12. Tiszafáid vár 13. Szentes 14. Félegyháza 15. Gyoma 14. BCs. MAV 3 4 - 1 12- 3 2 5 4-1 9-48 5 3 1 1 12- 5 7 5 3 11 «- 4 7 5 1 4 - 8- 5 S 5 3-2 1-28 5 2 2 1 5-4 6 5 3-2 8-86 5 13 1 6-3 5 5 12 2 6-6 4 5 12 2 3-5 4 5 2-3 8-12 4 5 1 2 2 7-12 4 5 113 5-8 3 5-14 3-11 1 5-14 2-12 1 szögletre. A 85. perben Bá­lint egyedül törhetett kapu­ra, lövése azonban magasan fölé szállt. A 89. percben Szeghalmi cselezgetett a 16­oson belül, majd amikor ka­pura fordult, Kocsis elhúzta a szélső lábát. Tizenegyes. Vass futott a püntetőnek, és a balra mozduló Rapp mel­lett a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 4:0. Nagy örömmel veszi az ember, főleg itt, Szegeden, ha valamelyik középiskola, vagy intézmény sportpályát épít, hiszen tudva­levő, hogy városunk nem bővelkedik sportlétesítményekben. Ilyen öröm ért a nápokban bennünket, amikor megpillan­tottuk a Radnóti Miklós gimnázium udva­rán szorgoskodó munkásokat. A régi sa­lakos kézilabdapálya, melyet már inkább Somogyi Karoly ne felvétele kemény agyagréfeg borított, „új ruhát" kapott. Figyelemmel a korszerű követel­ményekre, bitumenes pályán készülhet­nek a gimnázium diákjai a középiskolás bajnokságra. Ezenkívül nagy előnye a pá­lyának, hogy akar esti mérkőzéseket is rendezhetnek, hiszen a világítást is megol­dották négy „neonreflektorral". A pálya születésére, a segítő összefogásra még visz* szatérünk lapunk hasábjain. I