Délmagyarország, 1972. április (62. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-18 / 90. szám

KEDD. 1912. ÁPRILIS IS. Színvonalas, jóiramújnérkőzésen: Békéscsabai SZEOL 2:2 Szorosabb lett a mezőny A labdarúgó NB I-ben a táblázat élén és az alsó ré­gióban is szorosabb lett a mezőny. A bajnokság vasár­napi eredményei: Csepel— Vasas 3:0. Diósgyőr—Tatabá­nya 1:2. MTK—Videoton I"!ö. Eger—Salgótarján 1:1. Győri ETO—Egyetértés 2:2. Komló —Bp. Honvéd 0:0. Szombat­hely—Pécs 0:2. Szombaton: Üjpesti Dózsa—Ferencváros 0:2. A bajnokság állása: 1. D. Dózsa 21 IS 4 2 57-20 34 2. Ferencváros 21 12 4 5 44-10 28 3. Salgótarján 21 10 8 3 35-21 28 4. Bp. Honvéd 21 10 6 3 29-18 26 5. Tatabánya 21 9 7 5 34-27 25 6. Vasas 31 8 6 7 32-29 22 7. Bába ETO 21 6 9 6 27"-31 21 8. Komlói B. 21 6 .9 6 19-32 21 9. Csepel 21 7 6 8 23-26 20 10. Egyetértés 21 5 9 7 22-23 19 U. Pécsi Dózsa 21 5 8 8 12-15 18 12. Videoton' 21 7 3 11 20-30 17 21 5 6 10 24-1(1 16 21 4 5 12 21-34 13 „Fölösleges" bírálat Árgus szemekkel figyelik játékosok még ezt a „lé­hétről hétre a szurkolók a védést" valahogy elvisclhet­nagymúltú MTK „vergő- ték, de amikor a 81. perc­dését" a bennmaradásért ben 0:0-ás állásnál a tudó­vívott küzdelemben. A ko- sítás szerint jogtalan 11-cs­rábban még eredményte- hez jutott a hazai cáapat, lennek hitt helyzetben le­vő kék-fehérek kilenc mér­kőzéssel a bajnokság befe­már hárman is (Wollek. | Hartyáni, Nagy III.) fi-1 gyelmeztetést kaptak rekla- | I jezése előtt ugyan még az málásért. __ Idézet a Nép­utolsó helyen állnak, de sportból: '„A 81. percben a pontszámban már beérték a játékvezető súlyos hibát Szombathelyi Haladást és a vétett! A 16-oson belül Diósgyőri VTK-t. Tény, Kiss Tibor és Fejes elcsú­hogy az MTK már komp- szőtt. Vincze dr. pedig nagy lett csapatával játszik, meglepetésre a 11-es pont­mégis a vasárnapi Hungá­ria körúti l:0-ás győzelmé­ről a Videoton ellen, a Népsport olvasása után bi­Dávid bal sarokra tartó fejesét Tóth bravúrral Llebmann Béla felvétele a léc fölé üti 13. Egri Dózsa 14. Szombalh. 15. Diósgyőr 16. MTK 21 5 3 13 22-37 13 ... , 2i 4 5 12 n-31 u stadionban Vasárnap a Tisza-parti gólt ért el belőle. Németh re, de a keveset mozgó, megismétlődött mintegy 18 méterről nagy gyengén játszó Vass nem az őszi forduló békéscsabai lövést küldött a bal alsó sa- tudta levenni a labdát. A eredménye, hiszen Csabán is rok jelé. Bencze elvetődve 73. percben Kriskó helyére 2:2-re mérkőzött egymással kiütötte a labdát, éppen Ko- Timár állt. Négy perc múl­a két csapat. Akkor is a for- vács elé, aki egy csel után a va Berkes a jobb oldalon duló legszínvonalasabb küz- bal felső sarokba lőtt, 1:0. elhúzott, Vass elé játszott, a delmét láthatták a nézők. Feltűnt, hogy a SZEOL eb- szegedi csatárt azonban Láza Így hát nem csoda, hogy 8 ben a játékrészben három az utolsó pillanatban szerei­ezer szurkoló volt kíváncsi csatárral veszélyezteti Tóth te. A 80. percben, villám­a szegedi találkozóra is. A kapuját, a szórványos békés- gyors akció végén, egyenlí­jovszky. A következő össze- két csapat szurkolótáborának csabai támadások viszont na- tett a Békéscsaba. Németh a állításban lépett pályára a lelkes biztatásától kísérve, gyobb gólveszélyt jelentettek bal oldalon elhiízott, védel­SZEOL: Wirth (6), Láng Müncz játékvezető sípjelére Bencze kapujára. A Békés- műnk csak nézte a kitörő (16), Varga (10), Gazdagh kezdődött a mérkőzés. csaba sokkal lelkesebben, csatár „produkcióját", aki a (6). Reisz (—). Csere: Kecs- Békéscsaba: Tóth — Láza, harcosabban játszott az első bizonytalanul kimozduló keméti (11), Tóth (1), Hézsö Dobó, Lukoviczki — Len- félidőben. A 25. percben Bencze mellett a nehéz szög­(1), Faragó (6), Kertész (4). gyei, Ambrus — Kriskó, lm- Várhelyi III. partdobását bői a hálóba lőtt, 2:2. Négy Valaczkai 1. (2), Valaczkai ri, Kovács. Németh, Schnei- Zambori Kerekes elé fejelte, perc múlva Németh megsé ra mutatott. „Oborzil aztán a büntetőt a bal sarokba vágta. öt perc volt hátra a zonyára nem a legjobb vé- mérkőzésből, amikor lemények fogannak meg. Alig egy hónappal ez­.Vidi" még mindig nem adta fel a harcot. Nyitrai BSE—SZEOL 96:67 (45:30) Olimpiai Kupa, férfimér­kőzés. Szeged, Rókusi Tor­nacsarnok. Vezette: Miha­előtt az MLSZ Játékvezetői a jobb felső sarokba bom­Bizottságának sajtótájékoz- bázott. „Geiger partjelző tatóján kérték a sportúj- intett, hogy nem les, Vincze ságírókat, hogy ne bírálják játékvezető mégis szabad­fölöslegesen" a játékveze- rúgást ítélt Hajdú kapujá­tőket, mert egy-egy vere- nak előteréből." ség semmi esetre sem őraj- A hétfői Népsport olva­tuk múlik. A Videoton já- sása után az ember azt tékosai és vezetői viszont a hinné, hogy a Videoton vasárnapi mérkőzés után — akár reggelig is játszhatott már amit a Népsportban is volna, ezen a találkozón, olvashattunk — méltán „érvényes" gólt aligha lő­húzhatták rá a csapat vere- hettek volna Karsaiék. ségét Vincze dr. játékveze- Kérdés: a játékvezető tőre és Geiger partjelzőre, vincze dr.-t felelősségre Lantos Gábor, a cikk író- vonják-e, vagy esetleg tor­ja bizonyára nem elfogul- lik ^ NB j.es keretből? tan, csupán (feltételezzük) Vagy mi lesz Geiger part­igazságosan volt kénytelen jelzővel? Bármi is, a Vi­tudósítani az MTK száma- deoton nem éppen megér­ra létfontosságú mérkőzést. demelt vereséget szenve­Mit is olvastunk ebből a dettj az MTK pedig na_ tudósításból? Hogy az MTK gyon fontos két pontot játékosai egy sereg gólhely- szerzett. És sajnos a kék­zetet kihasználatlanul hagy- fehérek nincsenek olyan tak, s egyszer csak a 34. helyzetben, hogy bizonyos percben fordult a kocka. sportszerű gesztusból — „Geiger partjelző tévesen amit jobb helyezés esetén emelte magasba zaszlajat bizonyára megtettek volna — lest jelzett — így Kar- _ benevezhessenek az idei sai hiába talált a halóba. Fair piay-díj versenyébe. Vincze nem adta meg a gólt!" A székesfehérvári B. L. II. (4). der. A fiatalokat felvonultató SZEOL: Bencze (4) —Vár­szegedi csapat bátran és jól Veiyi UI Emődi (6), Pa­játszott az elsó félidőben. taky (8)> virágh (6) _ Zám­Gördülekeny tumadásvezete- b0fi (5) oávid (9), Ladányi akinek jobb lábas lövését rült, helyére Kiss lépett pá­Tóth elvetődve védte. A 28. lyára. percben aztán — a sok ki- * hagyott szegedi helyzet után Végig nagyiramú, izgalmas — növelhették volna előnyü- mérkőzésen igazságos dön­ket a vendégek. Németh a tetlen született. Az első fél­Kézilabda NB I B: seikből szép kosarakat dob- ffí) vörös (7) Vass (3) "v"* " „ tak. ügyesen védekeztek, így KerekesTsi bal oldalro1 keresztbe adott, időben a vendégek, szünet a vártnál szorosabb küzde- " Jf r , . . . a 16-oson tisztán álló Kris- után pedig a tartalékos SZE­lem alakult ki Szünet után A SZEOL nem a leg.iobb kóhoz, aki kivárt a lövéssel OL játszott fölényben. Ben­telül kerekedtek a vendégek, előjelekkel készült a szinte és Emődi az utolsó pillanat- cze három labdát kapott, A táblák alatti összecsapá- mór rangadónak számító Be- ban szerelt. A 35. percben melyből két gól született. A sokbői ők kerültek ki győz- kescsaba elleni merkozesre, Dávid indította Kerekest, a mezőny legjobbja Dávid volt, tesen és távolról is jól dob- hlszen a hétről hetre kirob- szélső az ötös sarkáról lőtt, aki a 90 perc alatt szinte az ' banó formában játszó Ma- Tóth csak másodszorra, a egész pálvát bejátezotta. gyar és Bánfalvi megsérült, kapufa segítségével tudta Nem sokkal marad el tőle Varga pedig már hosszabb szögletre tenyerelni a lab- Pataky teljesítménye sem. ideje nem állhat csapata dát. A 40. percben Imri ha- Ladányi „újbóli" bemutatko­rendelkezésére. Így kerülhe- talmas lövése vágódott mel- zasa jól sikerült, góljával tett sor arra, hogy Ladányi lé, majd az utolsó percekben szerezte meg a vezetést a László, a magyar ifjúsági vá- négy békéscsabai szöglet je- SZEOL. Elöl Vörös jelentett logatott erőssége hosszú idő lezte a vendégek fölényét, veszélyt Tóth kapujóra, után újból az első csapat Az utolsó másodpercekben majd a második félidőben a mezét ölthette magára. Sze- Dávid ívelt szögletet kapu cserejátékosként beálló Ber­A Szegedi Spartacus NB I- gedi rohamokkal kezdődött elé, Vörös felé szállt a labda kes. Sokat mozgott, gólja es női röplabda csapata va- » mérkőzés. A második perc- — Müncz játékvezető bele- ragyogó csatárteljesítmény sárnap az NB I újoncával, a ben Tóthnak bravúros védést sípolt az akcióba — ezért a volt. Vass továbbra is for­Miskolci VSC együttesével kellett produkálnia, hogy szegedi szélső hiába lőtt ka- mán kívül van. játszott. megóvja hálóját a góltól, pásból a jobb sarokba. Bagaméry László Miskolci VSC—Sz. Sparta- Vass elhúzott a bal oldalon, Szünet után Kerekes he- Az NB I B további ered­Sz. Volán SC—TF 16:f5 (9:B) Váration vereség Miskolcon ző összeállításban játszott: labdába, s az szögletre pat- zaiak, habár a 47. percben (1:0), MÁV DAC—Dunaúj­Tóth Margit, Boda, Tóth Ka- tant. öt perccel később még Kriskó előtt nagy lehe- város 2:2 (2:1), Szolnoki talin, Molnár, Eszes, Szöllősi. újabb bravúros védés követ- tőség nyílott, de a szélső MTE—Debreceni VSC 2:1 Csere: Nyári, Berta, Paragi, kezett. Vörös középre ját- mintegy 6 méterről mellé (1:1), Volán SC—Zalaeger­Arvai. szőtt, Ladányi a 16-oson egy lőtt. Az 50. percben egyenlí- szegi TE 1:0 (1:0), Várpalota Az első két szettben izgal- cselt csinált, majd laposan tett a SZEOL. Most is Ber- —Bp. Spartacus 1:1 (1:0), inas mérkőzés alakult ki. lőtt, de Tóth a 11-es ponton kes távoli lövéséből, csak- Kecskemét—Pécsi Bányász Ekkor a szegedi együttes állva a mezőnybe ütötte a úgy mint Békéscsabán, ahol 1:1(1:0). űzd—Ganz-MÁVAG még egyenrangú ellenfél volt. labdát. (Nagy helyzet volt.) ugyancsak cserejátékosként 1:0 (0:0). Később azonban a Sparta- A 13. percben Dávid sza- lépett pólyára. A szegedi cus visszaesett, s jobb me- badrúgása után Kerekes az szélső mintegy 30 méterről zőny és hálómelletti játéká- oldalhálóba lőtt. A vendég- lövésre szánta el magát, s a val biztosan győzött a hazai csapat a 17. percben vezette jól eltalált labda a későn gárda. az első támadást, és azonnal mozduló Tóth keze mellett a bal felső sarokba vágódott, 1:1. Az 53. percben Berkes kapáslövése kerülte el Tóth kapuját. Az egyenlítő gól A bajnokság állása: Acs S Sándor felvétele Csáky a jobbra mozduló Sütő mellett, a kapu bal ol­dalába lő Szeged, Madách utcai ál- da-mérkőzést láthattak va­talános iskola, 200 néző, ve- sárnap a nézők a Madách utcai általános iskola udva­Megérdemelt győzelem: SZEOL—Elektromos 8:2 (3:0,1:1, 2:1, 2:0) 9. Recsk. D. 10. Oroszlány 11. Sz. MTL után feljött a SZEOL, besző- 12- Volán sc 24 7 24 6 rult a vendégcsapat. Az 58. £ Í£53í!r 24 " yőr 24 34 6 az A nercben Emődi elvétett egy 13. FÖSPÍD labdát, Németh rácsapott, de is. OzdiKoh. 24 6 „ „I STT RUÍ* 17. G.-MAVAG 21 4 7 13 19-32 13 Emodi a lb-os előtt meg 18 pécsi b. 24 4 szabálytalanul szerelni tud­ta. A szabadrúgást Schnei­der alig lőtte a bal sarok Budapest, 200 néző, vezet- veszélyes helyzeteket te: Brandy. Elektromos kapuja előtt. A SZEOL összeállítása: vendégcsapat mind úszás Lukász — Boros, Kiss, Pus- ban, mind technikailag jobb mellé. A 60. percben Zám­kás Vezsenyi I„ Vezsenyi volt ellenfelénél. A győze- borit Pikó váltotta fel. A 65. II„ Rácz. Csere: Zsemberi. lem a helyzetek alapján perctől újból kiegyenlítetté Edző- Koncz István. akár nagyobb arányú is le- vált a játék, majd egy kapu Kiállítás: SZEOL 6, Elekt- betett volna. Kitűnt: Lu- előtti kaavrodás után a, SZE­romos 4 Góldobók: Boros 2, kász, Boros, Kiss, Vezsenyi OL megszerezte a vezetést. Rácz 2. Kiss, 2, Vezsenyi II., II. Dávid szögletet lőtt a kapu ^ „„ Puskás, illetve Gera (4 mé- * elc> a vedok nem tudtak fel- 10. Kossut KFSE-MVSC teresből) Koós OB II rangadó Tatabá- szabadítani, s a befutó La- 11. Bologna—AS Roma Kezdés után mindjárt anyán: MAFC-Tatabánya dányi Tóth fölött a hálóba £ M^-^uventus SZEOL lépett fel tómadólag, 6:4. fejelt, 1:2. A 1O. percben +1 s egymás után teremtette a Bodor Tamás Vörös pazarul játszott közép- ii. Leninviros—Nagybatouy 1. SZEOL 24 14 7 3 51-28 35 ette Haide, Tekauer. 2. Zalaegersz. 24 14 6 4 46-18 34 „,, ' . __ . „„_ . ... 3. Dunaújv. 24 ii i« 3 29-is 32 Volán: VARGA — NIO- ran. A talalkozo eselyese ket­4.MAVDAC 24 10 11 339-2431 CSA1 (4), Lesti (1), Giricz ségtelenül a tavaly még NB ». Bp?SpartC 24 i 11 5 28-27 27 <2)> CSÁKY (5), Fülöp, TRl- l-es Testnevelési Főiskola 7.'Békéscsaba 24 810 6 32-28 26 POLSZKY (2). Cs.: Hollós volt. A Volán játékosai azon­8. Dorogi AC 21 8 9 7 25-2:1 25 (j)t Perjés, lsaszegi (1), Pár- ban végig fegyelmezetten, 24 7 9 8 37-31 24 tos. Forró. lelkesen játszottak, és rneg­7 10 28-33 21 TF: Sütő — FELLEGVARI érdemelten szerezték meg a 9 9 20-30 21 Ungvári, Szemes (1), két bajnoki pontot. Bizonyá­910 31-3419 Nagy. Bujáki. BENYATS fö). ra csak azoknak tűnik szo­6 12 26-42 18 Cs.: Szoó (1), Ruip (1), Nyiri. ros mérkőzésnek a két csa­7 13 19-32 13 Magas színvonalú, végig pat találkozója, akik nem 6 14 22-ib 14 hallatlanul izgalmas kézilab- látták a küzdelmet, hiszen a Volán tíz kapufát lőtt, és két hétméterest is elhibázott. 15: 14-es Volán vezetésnél az 1. Rába ETO—Egyetértés 2:2 x A Sportfogadási és Lottó Igaz- egyébként kitűnően játszó 2. Szombathely—P. Dózsa 0:2 2 gatöság tájékoztatása szerint a Benyats idegei felmondták a 3. Egri Dózsa—s.-tarján 1:1 x 16 heti totónyeremények az lile- szolgálatot — utána rúgott 4. Diósgyőr—Tatabánya 1:2 2 ték levonása után a következők: tj„iiac„„i- „ „„/,„, „ 5. Komlói B.—Bp. Honv- 0:0 x 13 és 13 plusz 1 találatos szel- "oiiosnait —, S ezerc a ]a­6. Szoln. MTE—Dcbr. VSC 2:1 1 vény nincs. 12-es 16 darab, 85 266 tékvezető Végleg kiállította 7. P. Bányász—Kecsk. n. 1:1 x forintos nyereménnyel. 11-es 221 a magáról megfeledkezett 1:0 1 darab, a nyereményük: 2469 Xo- a 0:0 X rint. A ló találatosok száma Játékost. A Volán minden 1:1 x 2107 darab. 388 forinttal. A 17. jatekosa átlagon felüli telje­2:2 X hétre átvitt jutalomösszeg: sítményt nyújtott, a csapat 1:1 X 707 353 forint. rászolgált a győzelemre. A nyereményösszegek tájekoz­2:1 ltatő jellegűek. L. B. Igy kellett volna tippelni 8. Volán SC—Zalacg. TE 9. KISTEXT— BKV Előre